Firma ALPH. HUPSCH - Vughterstraat 18 - 's BOSCH, Het bh schuim Maagpijnen, Sproeten, I bevordert den haargroei Zwemmers? levert alle Artikelen op 't gebied van Kristal, Porcelein, Aardewerk etc., zoowel 't gewone als 't allerfijnste, tegen scherp concurreerende prij; :en. tabJett 6 n^Gédeponeerd De Vereenigde Staten aanvaarden een der gelijke verplichting, aangezien de bondge- nooten van Frankrijk van meening zijn, dat het gevaar bestaat, dat de bepalingen betreffende den linker-Rijnoever in het vre- destractaat aan Frankrijk niet onverwijld een behoorlijke veiligheid en zekerheid waarborgen. De twee overeenkomsten moe ten aan de onderscheidene parlementen ter bekrachtiging voorgelegd worden. van Purolzeep werkt reinigend en ontsmettend, doet pukkels, puist jes, vetwormpjes en huiduitslag verdwijnen en Bij alle goede Drogisten. ra m - 3iV M i ES? BUITENLAND. De aardbeving in Italië. Rome, 1 Juli. Nadere berichten be vestigen, dat de schade, aangericht door de aardbeving, heel groot is. De schokken werden het eerst gevoeld in Florence. Een deel van de bevolking verliet de huizen, doch de aardbeving nam daar geen ernstig karakter aan. Dit was wel in verscheide ne andere streken het geval. Te Borgo-San-Lorenzo zijn verscheidene gebouwen ingestort, o. a. een kerk. Er is een persoon gedood. Ook te Olmi zijn een kerk en verscheidene huizen ingestort. De plaatsen, die het meest beschadigd werden, zijn Rabatta, Cardexo, Casagli, Mirandola en Vecchio, in welke plaats meer dan veertig dooden en honderd gewonden geteld zijn. Het dorpje Mirandola is geheel ver woest 10 dooden zijn gevonden. Ook de dorpjes Rupi, Vintigliano, Pilarciano, Mar- radi, Rivalta, Carpesa, Alpiano, Padule, Casole, zijn bijna geheel verwoest. Het totale aantal slachtoffers schijnt zeer groot te zijn. O.a. is het geboortehuis van Giotto ingestort. Het centrum van den schok schijnt Vecchio geweest te zijn* Verder wordt nog gemeld, dat het Mu- gelodistrict geheel zonder verbinding met de omgeving is, alle telegrapische commu nicaties zijn gestoord, -o Drankverbod iu de Vereenigde Staten. New York, 1 Juli. De dag van de inwerkingtreding van het drankverbod in de Vereenigde Staten, heeft zich door on gewone kalmte gekenmerkt. Er worden geen ongeregeldheden gemeld. In den loop van den dag was er groote drukte voor sommig hotels en slijterijen, waarvan de houders op advies van hun rechtsgeleerde raadslieden trachtten een beslissing uit te lokken, door open te blijven, in strijd met de wet. De minister van justitie heeft aangekondigd, dat hij het verbod streng zou doen naleven. Er zijn verscheidene slijterijn open gebleven om licht bier te verkoopen en deswege een uitspraak van den rechter te verkrijgen. De tapperijen hadden gerekend op een buitegewone druk te op den laatsten avond voordat de ver bodsbepaling in werking trad, maar vol gens de bladen bleef het bezoek normaal. Wel werd er in drankwinkels druk ge kocht voor huiselijk gebruik. maagzuur, oprisping, geen eetlust. Mijnhardt's Maag-tabletten. Koker 60 ets. 3 kokers fl.65. Bij alle goede Drogisten. BINNENLAND. Bijna 20.000 slachtoffers. Uit de «Staatscourant» blijkt, dat het aantal sterfgevallen aan griep heeft bedra gen van Juli 1918 tot Mei 1919 19,050. Deze sterfgevallen waren aldus over de provinciën verdeeld: Noord-Brabant 1757, Gelderland 2087,Zuid-Holland 3887, Noord- Holland 2686, Zeeland 722, Utrecht 703, Friesland 1171, Overijsel 1877, Groningen 1450, Drente 1450 en Limburg 1160. o Inbrekers gesnapt. Te Amstelveen is voor de vierde maal ingebroken bij den rijwielhandelaar en fa brikant van lakwerk M. v. P. Dezen keer werd hij door het gerucht wakker en over viel zijn bezoekers, die reeds voor een waarde van f 500 ingepakt of zich om het lijf hadden gebonden. Een van de dieven werd aangeschoten en beiden werden in bedwang gehouden totdat de justitie was gekomen. De een ging naar Amsterdam, de gewonde naar een ziekenhuis. Bestellingen op Zondag. Met ingang van 20 Juli a.s. wordt de bestelling op Zondag en Hemelvaartsdag beperkt tot brieven, briefkaarten, kennis gevingen van overlijden en exemplaren van het Kort Verslag der Vergaderingen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, welke zijn voorzien van een strook Be stellen op Zondag». Nieuwsbladen zullen met ingang van dien datum op genoemde dagen slechts worden besteld indien zij tenminste eenmaal per werkdag verschijnen. Kennisgevingen van aankomst van aangeteekende en geadviseer de stukken worden mede besteld. In afwijking van bovenstaande worden uit het buitenland ontvangen brieven en briefkaarten des Zondags en op Hemel vaartsdag besteld, tenzij blykens de aan de adreszijde van het stuk op in het oog val lende wijze aangebrachte aanduiding, be stelling op die dagen niet wordt gewenscht. Voor expressebestelling en de bestelling van portvrije stukken blijven de bestaande be palingen van kracht. Strooken «Bestellen op Zondag« worden met ingang van 10 Juli a.s. aan de post-, bijpost- en hulppostkantoren voor het pu bliek verkrijgbaar gesteld tegen betaling van 1 ct. per 10 stuks. De bestaande Zondagsetiketten «Niet bestellen op Zondag« worden met ingang van 20 Juli a.s. buiten gebruik gesteld. lteizcn naar Zwitserland. Lissone heeft een telegram uit Zwitserland ontvangen van den volgenden inhoud «De Zwitsersche Bondsraad machtigde de consulaten in Holland, in zoo verre de toe stemming voor heenreis door den Zwitser- schen gezant is goedgekeurd, aan onver dachte Nederlandsche onderdanen, die be oogen naar Zwitserland te reizen voor bo nafide handelszaken, voor ontspanning of voor bezoeken, voor een duur van hoogstens twee maanden, toestemming voor reizen te verleenen.« Steenkolen uit België, Uit Brussel werd aan de «Maasb.« ge seind In de Kamerzitting hebben de afgevaar digden Bologne en Jouret minister Jaspar geïnterpelleerd over den steenkolenprijs. Als een der redenen van den hoogen prijs werd aangegeven de uitvoer naar Neder land. De heer Jouret wees er op, dat de de steenkolen, die tegen 77 francs 50 te Rotterdam komen, tegen 85 frans per ton aan de exporteurs betaald worden, aan exporteurs die voor den oorlog niet tot de steenkolen-industrie behoorden. Zij krijgen uitvoervergunningen, die honderdduizend ton kunnen beloopen, en op sommige kwali teiten verdienen zij zelfs 12 francs per ton. De uitvoer bedraagt meer dan 50 millioen ton. Minister laspar verklaarde, dat de uit voer niet kon verhinderd worden. Hij kan alleen toezeggen, dat met de gewone nauw lettendheid op de uitvoeren zal worden toe gezien. De uitvoer-vergunningen moesten gehandhaafd blijven, vooral ook om den wisselkoers te verbeteren. Indien er met den uitvoer van steenkolen uit België naar Nederland fouten zijn begaan, zou hij daar een einde aan maken. o Turf. De Vervenersbond Emmen heeft het volgende telegram verzonden aan den mi nister van Landbouw De gezamelijke verveners in grooten ge tale vergaderd te Coevorden protesteeren tegen de plotselinge opheffing der turfdis- tributie. Zij houden de regeering aanspra kelijk voor de afname turf tegen garantie prijzen. Zij hebben besloten tot oprichting van een coöperatieve verkoopvereeniging en zijn bereid, daardoor de regeering behulp zaam te zijn in den verkoop, indien de regeering dit wenscht. Boouen en erwten. De minister van Landbouw heeft de ar tikelen bruine boonen en groene erwten afgevoerd van de lijst van goederen aan gewezen krachtens artikel 1 der distribu- tiewet en ingetrokken de voor peulvruchten vastgestelde maximum-prijzen. o Een gedwongen Staatsleening. Uit gezaghebbende bron verneemt de Haagsche Crt., dat een wetsontwerp van een gedwongen Staatsleening in voorberei ding is. Het bedrag hangt af van de berekening der hoogere vermogens, welke aan de lee ning zullen hebben deel te nemen. De leening zal rentedragend zijn. Het juiste rentecijfer kon men nog niet noemen. Van een heffing ineens, zooals in «het Volk» wordt verondersteld, is geen sprake. Staking te Hengel» opgeheven. De afgevaardigden van de textiel-arbei- dersbesturen hebben besloten tot opheffing van de staking aan de Hengelosche bont weverij. De spoelsters zouden het werk hervatten op de voorwaarden die van meet af door de directie waren toegestaan. Inbraak. Te Middelburg werd de vorige week door de dienstboden ontdekt dat ten huize van mr. L. van Andel, gedurende diens afwezigheid, moest zijn ingebroken. Toen de familie was teruggekeerd bleek dat tal van zilveren voorwerpen, horloges, kleeren, bontwerk enz. waren gestolen, te samen voor eene groote waarde. De politie is er in geslaagd twee van de daders, goede bekenden van de justitie, op te sporen. Een derde, die bij het geval betrokken moet zijn, heeft zich uit de voeten ge maakt. Het gestolene is zeker naar elders overgebracht. Zomer- zelfs de donkerste, verdwijnen door een pot SFRUTOL. Bij alle goede Drogisten. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Aan het postkantoor en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juni 1919 inge legd f 30350.745. Terugbetaald f 12870.97. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6568. Een Duitsch meisje, dat alhier door eene familie was opgenomen om aan te sterken, had het ongeluk van een fiets te vallen en den arm te breken en wel zóó ernstig, dat het naar een gasthuis te 's-Bosch moest worden overgebracht. Naar wij vernemen zal onze Kan tonrechter, Mr. Van Ommeren, zich in den loop dezer maand met zijn gezin alhier vestigen. Een groot gerief voor het publiek, dat zich dan niet tot enkele dagen per week behoeft te bepalen. Werkendam. In het vorig nummer deelden wij reeds mede, dat in de jongste vergadering van den gemeenteraad ter ken nis werd gebracht de gunstige beschikking omtrent de gasfabriek. We willen daaraan nog toevoegen dat is aangesteld tot nachtwaker B. D. Wilstra te Vianen dat, nu reeds aan Burgemeester, Secre taris en Ontvanger een duurtetoeslag is toegekend, ook aan de overige gemeente ambtenaren 20% zal worden uitgekeerd over het le halfjaar 1918; dat het tractement van den gemeente bode met f 75 zal worden verhoogd dat een verzoek van het Hoofd der School in den Biesbosch tot uitbetaling van f 100 over 1917 en 1918 voor het bezit der acte j werd, wegens verschil van meening, werd afgewezen dat goedkeuring verleend werd aan het sluiten eener geldleening groot f 7500 voor vergrooting der algemeene begraafplaats dat de goot in de Kerksteeg door een riool zal worden vervangen dat voor aankoop van het eilandje met de boomen f125 zal worden aangeboden; dat een ontwerp zal worden gemaakt voor het bouwen van woningen voor den gemeente-secretaris en den architect en dit later den Raad zal worden aangeboden. De heer Muilwijk, ambtenaar ter secretarie alhier is benoemd tot Secretaris van de gemeente Peursum en Schelluinen. Aalst. Ook alhier hebben zich enkele gevallen van mond- en klauwzeer onder het vee op den Zaaiwaard voorgedaan. Twee beesten werden er dusdanig aange tast, dat de landbouwer v. O. ze naar stal moest halen. Almkerk. Bij den landbouwer van Vugt alhier, kwam men dezer dagen tot de onaangename ontdekking, dat een aan hem toebehoorend schaap door een hond van M. C. was achtervolgd, en in de sloot was geraakt. Naar we vernemen was het dier zoo gebeten en benadeeld dat men het heeft geslacht, en is door laatstgenoemde de schade eenigzins vergoed. Besoijen. Dezer dagen maakten wij melding van een binnenbrand bij P. v. d. P. alhier. Volgens zeggen door v. d. P. zoude daarbij een bedrag van f 800 mede zijn verbrand, welke som hij als kermispot houder onder zijn berusting had, zoodat verschillende lieden, die hunne spaarpennin gen bij hem hadden gedeponeerd, zich bit ter zagen teleurgesteld. Naar aanleiding hiervan hebben de ma- rechaussées evenwel ter plaatse een onder zoek ingesteld en v. d. P. in verhoor ge nomen. Naar wij vernemen, heeft hij bekend den brand opzettelijk te hebben gesticht, teneinde den schijn te wekken, dat ook de spaarpenningen mede waren verbrand. Hij gaf voor het geld te hebben gebruikt by het drijven van handel. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Capelle. Gedurende de maand Juni werd in de Rijksposlspaarbank op het hulp postkantoor alhier ingelegd f 9165.74 en terugbetaald f 5580.42, Het aantal inlagen bedroeg 43, dat der terugbetalingen 19. In dezelfde maand werden 126 telegram men ontvangen en 70 verzonden, terwijl 119 telefoongesprekken gevoerd werden, waarvan 17 celgesprekken. Veilingbericht 3 Juli 1919. Spitskool 23 ct. per K.G. Groene komkomers I 1115 ct. per stuk Groene komkomers II 68% Witte komkomers I 1115 Witte komkomers II 6 Bloemkool I 1220 Bloemkool II 514 Wortelen 57 «bos Peulerwten 27 «K.G. Doperwten 17 Kropsla -1 krop Tuinboonen 6 K.G. Rai barber 10 s bosje Tot directeur van het door inwoners dezer gemeente en Vrijhoeve-Capelle weder opgerichte muziekgezelschap «Sirena« is benoemd de heer P. J. Bisselink te Kaats heuvel. Drunen. Veilingbericht 3 Juli. Doperwten I 217822 ct. per K.G. II 16%19% Peulen 27 Rarbarber 3 Spitskool 3 4 Aardbeien 42 Frambozen 80 Giessen. Op de j.l. Donderdag ge houden paardenmarkt waren ongeveer 150 paarden aangevoerd. Er waren veel koop lieden aanwezig, de handel was tamelijk vlug. 's-Gravemoer. De WelEerw. Heer E. v. d. Meer, die het beroep naar Noord- gouwe aannam, hoopt op Zondag 24 Aug. van zijne gemeente alhier afscheid te nemen. Nieuwendijk. Zaterdagavond zal eene vergadering in het Instituutlokaal worden gehouden, om te komen tot oprichting eener afdeeling «Vrijwillige Landstorm». Als spreker zal optreden Luitenant Jansen van Tilburg. De Burgemeester zal een openingswoord, Ds. de Bruin een slotwoord spreken. Raamsdonksveer. Naar wij verne men bestaan bij het bestuur der Chr. School plannen een nieuwe school voor M. U. L. O. te bouwen. Sprang. Ten nadeele van zekere J. de B. werd door een hond van de heer v. B. uit Kaatsheuvel zijn geit, die langs den weg graasde, doodgebeten. Woensdagavond kwam de afd. Sprang van den Bond van Chr. Fabrieks-, Haven- en Transportarbeiders in vergade ring byeen. Met algemeene stemmen werd besloten in samenwerking met de R. K. Organisatie een loonactie te voeren. Voor de betrekking van onderwijzer aan de Ohr. School hebben zich 48 solli citanten aangemeld. Heden, Zaterdagavond, komt de afd. «Patrimonium» alhier in vergadering bijeen. De agenda vermeld een onderwerp over woningbouw, in te leiden door den heer Vijeand, bouwkundig opzichter te Waalwijk. De koopman van G. uit Baardwijk verloor op het «Oost-Einde» alhier zijn portefeuile, inhoudend flOO.Door den eerlijken vinder is deze bij den eigenaar terugbezord. Van den landbouwer N. alhier is een koe aan het mond- en klauwzeer be zweken. Voor genoemde een heele schade post^ Veen. De prijzen der aardappelen wa ren Vrijdag aan de veiling eenigszins da lende. Er werd besteedt circa f 6.50 per 70 K.G. Er werden aangevoerd ongeveer 75 H.L. Aan het Telefoonkantoor alhier wer den over de maand Juni behandeld 105 telegrammen, waarvan 50 zijn verzonden en 55 ontvangen. Vlijmen, 30 Juni. Heden werd door den gemeenteraad, op voorstel van den voorzitter, aan H. M. de Koningin het na volgende telegram verzonden Aan Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden 's-Gravenhage. De raad der gemeente Vlijmen na het sluiten van den wereldvrede in openbare vergadering vereenigd, gevoelt zich gedron gen, onder bevestiging zijner onwankelbare trouw aan het Huis van Oranje, Uwe Majesteit en Uwer Majesteits regeering hulde en dank te brengen voor de onschatbare weldaad door Uwe Majesteit en Uwer Majesteits Regeering aan land en volk be wezen, door op niet hoog genoeg te roemen wijze Neerlands neutraliteit gedurende vijf bange oorlogsjaren te verdedigen en te bewaren, Namens den gemeenteraad, VAN DER VEN. Burgemeester. Wijk. Door de orgelcommissie alhier, zijn thans, dank zy de milde giften der ingezetenen dezer gemeente, voldoende mid delen verzameld om over te gaan tot den bouw van een nieuw orgel in de Ned. Herv. kerk alhier, waartoe dan ook 30 Juni jl. door genoemde commissie werd besloten. In de afgeloopen maand zijn alhier aan het hulp Post- en Telegraafkantoor ingekomen 125 telegrammen. Woudrichem. Dinsdag j.l. had de eerste Veiling plaats van aardappelen. De aanvoer was redelijk, p'rijzen van af f 8. tot 8.75 per H.L. Voorloopig wordt op eiken werkdag n.m. 3 uur Veiling gehouden van aardappelen, en op Woensdag 9 en 16 Juli a.s., n.m. 2 uur Veiling van zwarte bessen. De uitbetaling der verkochte producten zal gehouden worden eiken Donderdag n.m. 79 uur, café Wed. Bergeijk alhier. Wijk en Aalburg. Dat de Boeren leenbank «Landbouw Belang», kassier A. Michaël, in bloeijenden staat verkeert, wijst op de cijfers die door den Raad van toe zicht, bestaande uit de heeren B. A. de Waal, Peter Bouman en Joh. Vos, op 3 Juli vastgesteld zijn. Inkomsten f 97553.07 Uitgaven - 97201,86 Saldo f 351.21 wijl deze bank eerst sedert 3 December 1918 in werking is. Zaltbommel. Op de gehouden week markt waren aangevoerd: 125 biggen, prijs f28 tot 42; boter 300 K.G., prijs f 1.60 tot 1.75 per pond; eieren 7000 stuks, 14 tot 16 ct. per stuk. j Voelt U zich huiverig als U «it hef water komt? Past dan o© voot een verkoudheid. Door het gebruik van een handelsmerk. t u kunt VJ voorkomen, dat verkouden wordt Alom vew .krijgbaar A f 0.75 per dooa Burgerlijke Stand. Nederhemert over de maand Juni. Geboren: Johannes, z. v. L. R. Oomep I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 2