voor bel Land van leasden en Altena, de Langstraat en de Bonnnelerwaard. No. 3901 Zaterdag 2 Augustus, Adverteert in dit Blad. CERES", C. BOUMAN, 's-Hertogenbosch, Staat ter dekking: Accountantskantoor van Een zonnebad BEHOORENDE BIJ HET Hoe nierkwalen te voorkomen. Nu de ernst van nierkwalen voor den bedachtzamen lezer duidelijk is geworden, valt te hopen, dat de middelen tot voor koming algemeen zullen worden toegepast. Want hoe moeilijk het ook valt nierkwa len te genezen, zij kunnen gemakkelijk voorkomen worden. De natuurwetten matigheid, opgewekt heid en voldoende lichaamsbeweging die er toe dienen om het lichaam in orde te houden, zijn ook de voornaamste regels om nieruitputting te voorkomen. Zware maaltijden, laat naar bed gaan, overdadige prikkels, overwerking, zorgen, eenzaamheid, luiheid en vadsigheid, zijn alle urinezuur vormende gewoonten. Zij vergiftigen het bloed, tasten de nieren aan en veroorzaken pijnlijke verschijnselen als stijve, ontstoken en rheumatische gewrich ten, rugpijn, spit, nier-waterzucht, ischias, niergruis of -steen, en blaasontsteking. Als gij reeds een nierkwaal hebt, laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u dan hel pen om gezond te worden, en past daarna op voor herhaling. Foster's Pillen kunnen nog behulpzaam zijn. Zij verbeteren en voorkomen derhalvebijtijds genomen nierzwakte. Foster's Pillen geven verzachting aan de urinewegen, regelen de blaas en verster ken de nieren. Zij dienen tot niets anders en zijn geen alles genezend middel. Zi werken niet op de lever, maag of inge wanden. Foster's Pillen doen slechts één ding, maar doen dit goed. Alleen echt, wanneer op de verpakking de handteekening van James Foster voor komt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zyn verkrijgbaar bij alle goede drogisten k f 1.75 p. doos of f 10.p. zesdoozen. BUITENLAND. legen het dure leven. Parijs, 30 Juli. De geheele energie van het ministerie-Clemenceau is thans gerich op den strijd tegen het dure leven. DinS' dag hield voor de eerste maal de onlangs in het leven geroepen »Conseil economi- que«, de raad voor economische aangele genheid zitting. Acht ministers waren onder voorzitterschap van Clemenceau, aanwezig De nieuwe minister voor voedselvoorziening Noulens, ontvouwde opnieuw zijn program ma dat neerkomt op drie belangrijke pun ten le. Vermeerdering vanshet aantal nood winkels, systeem Vilgrain, en vermeerde ring van de voorraden der in die barakken te verkoopen levensmiddelen 2e. bevordering van den invoer van eerste levensbehoeften, als vleesch, suiker wijn, enz. 3e. herstel van de normale prijsnotee ringen, waaraan een zoo groote publiciteit zal worden gegeven als noodig is om spe culaties en woekerwinsten onmogelijk te maken en om de afnemers in staat te stellen zich met grooter succes te verdedi gen tegen de woekeraars. Ten einde de eontróle der verkoopprijzen en de beteugeling der ongeoorloofde prak tijken aan de overheid te vergemakkelijken zal een decreet, bepalende de maximum prijzen, Woensdag aan den ministerraac worden voorgelegd. (Tel). Het vermogen ran deu koning van Bulgarije Londen, 31 Juli. Koning Ferdinand van Bulgarije had gedurennd den oorlog zijn particulier vermogen, dat 100.000 pond sterling bedroeg en uit Engelsche effecten bestond, in Engeland gedeponeerd. Na den wapenstilstand hadden de geallieerden daarop beslag gelegd, om het vermogen voor de betaling van Bulgarije's schulden te gebrui ken. Ferdinand heeft daartegen geprotes teerd en doorgezet, dat de inbeslagname opgeheven is. Een particulier vermogen beeft met den Staat niets uitstaande, o Ernstig spoorwegongeluk in Rusland 1 Volgens te Kopenhagen via Helsingfors ontvangen berichten, zou in Rusland een ;roote spoorwegramp plaats hebben gehad. Een trein, loopende tusschen Moskou en Kief, derailleerde en geraakte in brand. Alle passagiers werden gedood. Men schat het aantal slachtoffers op 1000, waarvan 600 levend zijn verbrand. Men schrijft de ramp toe aan spoorweg bandieten die den trein hebben doen deraill- eeren. Bezwaren ran het vliegen. De »Rivista del Aviazone* publiceert, volgens het oMaandbl. t. d. Verv.c eenige interessante mededeelingen over de zieke lijke verschijnselen en hallucinaties, die tijdens het vliegen kunnen optreden. De ademhaling gaat kort en stootend, de hart- werking is verhoogd. De vlieger wordt aangegrepen door den doodsangst van de eenzaamheid. Het gehoor wordt minder, voortdurend meent hij tegengeruisch te ver nemen. Het gezichtvermogen is niet noe menswaardig gestoord, maar de in den nevel brekende zonnestralen geven zonder linge hallicunaties. Zoo meende bijv. een vlieger met volkomen zekerheid in de na bijheid van den toren van den Notre Dame te zijn, terwijl hij er in werkelijkheid hon derden kilometers van verwijderd was. Een andere vlieger weet met zekerheid te ver halen, dat hij op een hoogte van 2780 M. duidelijk voelde, hoe het bloed van onder zijn nagels in zijn handschoen stroomde en hoe ook zijn lippen bedekt waren met bloed druppels. Vliegen is dus geen pretje, zonder meer. Er bestaan nog verscheidene menschen, die meenen, dat het vliegen een ontspan ning voor de longen is. In werkelijkheid echter eischt het vliegen een enorme in spanning, omdat de tegenwind de lucht, met groot geweld in de longen perst. Men denke aan het onaangename gevoel wan neer men tegen den wind in loopend den adem verliest. Lyk ouder den keukenvloer. Een geheimzinnige, maar verschrikkelijke moord is aan het licht gekomen in een uit vier kamers bestaand huisje aan den Gran ville Road te Kilburne, Engeland, staande. Men vond daar in het door een zekeren Henry Hill bewoonde huis onder den vloer der keuken het geheel gebleekte, volkomen ongeschonden geraamte van een vijftien jarig meisje in kalk en aarde begraven liggen. Hoewel het geraamte geheel com pleet is, vond men de beenderen op ver schillende plaatsen, zoodat men veronder stelt, dat het lichaam van het meisje, al vorens begraven te worden, in stukken gesneden is. De overblijfselen moeten daar reeds minstens zes maanden gelegen heb ben. Henry Hill woonde zoo wat sedert Januari in het huisje, daar hij toen uit den militairen dienst ontslagen was. Toen Hill aan den verslaggever der Daily Mailcc het geval, dat hij ontdekt had, mede deelde, zeide hij o.a., dat hij reeds gerui- men tijd in de keuken een onaangename lucht geroken had en dat hij steeds kar- bol gebruikt had om den stank te verdrij ven, maar de vieze lucht bleef er maar - hangen en hij was bang, dat zijn kinderen er ziek van zouden worden. Hij kon en maar niet achter komen, wat die stank toch veroorzaakte. Vorige week was hij begonnen met den vloer op te breken eri vond een schede! als van iemand met af-i gesneden hals. Geen spoor van eenig klee- dingstuk heeft men gevonden. Behalve eer witzijden haarlint, heeft men niets gevon-i den dan beenderen. Het is niet mogelijk geweest de identiteit van het vermoordq meisje vast te stellende politie hoop echter licht in deze duistere zaak te zuller kunnen brengen en stelt een uitgebreic onderzoek in. Het Uougaarsche lloode leger verslagen. Berlijn, 30 Juli, Het nHamburger Frem-j denblatu deelt mede, dat het op 25 Ju^ begonnen Roemeensche offensief geleid heef tot de volkomen omsingeling van den Noor delijken vleugel van het Hongaarsche lessr. Het eerste legerkorps is op de vlucht ge slagen en wordt achtervolgd doof de Roe meensche cavalerie. Aan de Theispie werden de Hongaren teruggeslagen, wa^bij zij zware verliezen leden. Het eerste le^r- korps verloor al zijn artillerie. De Boedapester rnatrozen-brigadè ister- nietigd, BINNENLAND, De bierpryieu. Op een te Rotterdam gehouden verke ring van belanghebbenden bij den vei<°°P van bier werd door den voorzitter vaf den Bond van Koffiehuis-, Restaurantho$ers en Slijters voorgesteld den prijs vai 42 cent per glas voor het gewone bié" te handhaven, den prijs van de duurdere gor ten van 47 op 45 cent per glas voor het licht en donker te stellen in de volkszin* tusschenzaken voor het donker 20 cent, licht 25 cent per glas en 4e klas zaken 25 en 30 cent per glas. Met algemeene stemmen werd besloten de voorstellen van het bestuur aan te nemen. o Nederland en België. De vereeniging van oud-officieren van het veldleger heeft volgens de uNation Belge« een telegram gezonden aan de Belgische afgevaardigden te Parijs, waarin gezegd wordtIn naam van alle offers zweren wij u den terugkeer van onze provincies te verkrijgen, anders zouden de vredelie vende betrekkingen met Nederland gevaar ioopen. o De zomertyd. De minister van Landbouw heeft den zuivelconsulenten opgedragen, een onderzoek in te stellen naar de nadeelen, die veehou ders en zuivelbereiders door den zomertijd ondervinden. De Raad der gemeente Rossum heeft besloten niet te voldoen aan het door Ge deputeerde Staten van Gelderland gedane verzoek om het raadsbesluit tot toelating van de nieuw verkozen raadsleden in te trekken, omdat naar het oordeel van Ge deputeerde Staten over de toelating dier raadsleden dient te worden beslist door den op den 4en Dinsdag in September optre denden Raad. Helderziendheid. Te Almelo doet zich een geval voor van helderziendheid bij een 48-jarig meisje, vertelt de Tel. Het meisje leed aan sla peloosheid, waarvoor de hulp werd inge roepen van een magnetiseur. Deze bracht haar in een hypnotischen slaap en in dien toestand gaf het meisje antwoorden op vragen, betreffende voor werpen, waarvan men zeker was, dat het bestaan haar onbekend was. Een notabel ingezetene deelde mede, dat hij eenige tijd een presse-papier miste. Het was voor hem een voorwerp van waarde, zoodat hij zeer veel prijs stelde in het terugvinden van het verloren voorwerp. Doch het was nergens te vinden. Het meisje werd nu in een hypnotischen slaap gebracht en noemde, na eenige vragen, de plaats waar het voorwerp zich bevond in een kast onder een stapel boeken. En werkelijk de presse-papier werd op de aan geduide plaats gevonden. De zegsman vqn het blad verklaarde dat bedrog absoluut was buitengesloten. 't Lykt wel gekkenwerk. Zaterdagnacht hebben baldadigen onder Prinsenhage een groot aantal spiegelruiten, ir gezamelijke waarde van 3 a f 4000, stuk geslagen. De vernielzucht schijnt be gonnen te zyn reeds onder Breda, want op den Tramsingel is een ruit ingeslagen vervolgens is Prinsenhage bezocht, waar de vernielzucht het hevigst is geweest. Daarna is men naar Etten en Leur gegaan, waar ook eenige ruiten zijn ingeslagen. De baldadigep zijn tot nog toe onbekend. De vryc Zaterdagmiddag. Bij Kon. bes), van 47 Juli 4919, Stbl. No. 497, is vastgesteld een algemeene maatregel van bestuur betreffende den vrij en Zaterdagmiddag in fabrieken en werk plaatsen. Deze algemeene maatregel strekt ter uitvoering van het bepaalde in het 2e en 3e lid van art. 6 der Arbeidswet 4911, terwijl daarbij het Kon. besluit van 2 De cember 1912, Stbl. 361, tot vaststelling van een algemeenen maatregel van be stuur, als bedoeld bij het 2e lid van art. 6 van genoemde wet is ingetrokken. In één Kon. besl. zijn thans dus samengevat de uitzonderingen op den regel, dat ge trouwde en daarmede gelijkgestelde vrou wen des Zaterdags na 1 uur 's namiddags in fabrieken en werkplaatsen geen arbeid mogen verrichten en de gevallen, waarin zulks ook door andere vrouwen en door jeugdige personen niet geschieden mag. Voor laatstbedoelde categorieën van per sonen wordt deze verbodsbepaling thans voor het eerst sedert het inwerkingtreden van de Arbeidswet 4911 gesteld. Uit de afkondiging van dit Kon. besl. mag geenszins worden afgeleid, dat een spoedige inwerkingtreding der nieuwe Ar beidswet indien deze ook door de Eerste Kamer zal zijn aangenomen niet te verwachten is. Met de voorbereiding van het inwerking treden der nieuwe Arbeidswet, is echter noodzakelijkerwijs een zekere tijd gemoeid. Men bedenke slechts, dat een groot aantal bepalingen dier wet niet inwerking zal kun nen treden, voordat een algemeene maat regel van bestuur, welke nadere uitwerking dier bepalingen of uitzonderingen erop in houdt, is tot stand gekomen, terwijl tevo ren over den inhoud van die maatregelen de in te stellen Hooge Raad van Arbeid zal worden gehoord. Teneinde nu, voor zooveel dat krachlens de geldende Arbeidswet 4914 kan, de ar beiders in fabrieken en werkplaatsen zoo spoedig mogelijk in het genot te doen tre den van den vrijen Zaterdagmiddag, werd bovengenoemd Kon. besl. uitgevaardigd. Als datum van inwerkingtreding is daarbij 1 September 4949 bepaald. Deen theenood. Blijkens officieele mededeeling is de vrees voor een tweeden theenood ten eenenmale misplaatst. De theevoorraad hier te lande is grooter dan ooit voldoende voor meer dan een jaar. De aanvoer ondervindt geen belemmering, terwijl bovendien een uitvoer verbod bestaat dat niet opgeheven zal worden, zoolang de kans bestaat dat deze opheffing tot prijsverhooging hier te lande zou kunnen leiden. Rechfiakeu. Maandagmiddag om 3 uur reed de 47-jarige W. Bos op zijn fiets vlak langs het water van den Koudenhorn te Haarlem, toen hij tegen een der aan den kant be vestigde ringen stiet en met rijwiel en al in het water viel. De heer F. C. Kolderie die kwam aanloopen, legde jas en vest af. gaf zijn portemonnaie, inhoudende f190, aan een onbekende in bewaring en sprong in het water. Na eenige malen gedoken te hebben, slaagde de heer Kolderie er in den drenkeling, die reeds op den bodem lag, te grijpen en aan wal te brengen. De moedige redder deed, toen hij met den geredde op den wal verscheen, de verbluffende ontdekking, dat de onbekende, wien hij zijn geld in bewaring had gegeven, met zijn portemonnaie verdwenen was. Droote brand tc Tilburg. Door tot heden onbekende oorzaak ont stond Woensdagavond te ruim 7 uur brand in het wolmagazijn der wollenstoffenfabriek van de firma G. Bogaers Zoon, aan de Tuinstraat. Een verstikkende rook verspreidde zich weldra in de ten zuiden der fabriek gelegen straten, maar van vlammen of vonken viel weinig te bespeuren. Politie en brandweer waren zeer spoedig ter plaatse en terwijl de eerste voor de noodige bewegingsvrijheid zorg droeg, trad de laatste in den korts mogelijken tijd krachtdadig op, waardoor het vuur bleef beperkt tot de pakhuizen. Hoewel de pogingen het resultaat ople verden dat de vlammen in ruim 2 uren w^ren geMuscht zoude de schade aan wol en katoen f800.000 bedragen, welke op beurspolis is verzekerd, bemeentclykc leening. Naar wy vernemen is op de uitgifte der 5% leening groot f 500.000, ten laste der gemeente 's-Hertogenbosch, welke openstond bij de Credietvereeniging ï>de Hanzebank* Centrale Bank en de firma Lentjes,en Drossaert, beide alhier, dusdanig ingeteekend, dat op inschrijvingen slecht ongeveer 30°/o kan worden toegewezen. advertentienT" IS goed voor het haar, maar zorg dan bij thuiskomst Uw hoofd onmiddellijk te reinigen met LAX. Lax is een uitste kende haarverzorger, die stof, roos en andere onzuiverheden en onreinheden verwijdert, Om dat LAX levend onrein doodt, is het onmisbaar voor schoolgaande kinderen en allen die met kinderen in aanraking komen. Prijs f 0.25 per doos, voldoende voor X liter haarwater. Bij alle drogisten. L. I. Akker, Rotterdam. Eischt afsluitband met onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de meeste Drogisten. Te ANDELJ. G. Schouten. DUSSEN J. J. Paes. NIEUWENDIJK: De Bok. RAAMSDONK: Fa. P. P. van Dongen. VEEN Wed. J. Vos. WERKENDAM P. CornetJoh. de Weerd. bij GEBR. OERLEMANS VAN DER SCHANS op den Assem te Drongelen, de r/a-jarige Stamboekstier N. R. S. No. 3952 S, afstamming tot in 47 geslachten bekend. V. jGERLOFt 6285 F. R. S., 44 maal bekroond, waarvan meermalen op de Cen trale keuring te Leeuwarden, met den 4 ste prijs. V. van *Gerlof« »JAN« F. R. S. 4643 4 maal bekroond M. van »Gerlof« »GER- LANDJEc F. R. S. 47544, 3 maal be kroond, gaf 4984 K.G. melk met 3.27% vet. M. »SIJKE III« N. R. S. 22900 S., gaf als 3-jarige 4248 K.G. melk met 3.56% vet in 289 dagen. V. van »Sijke I1I« de beroemde Friesche Fokstier »CERES« F. R. S. 4497, gedu rende 45 jaar hoogst bekroond; M. van »Sijke III»SIJKE« F. R. S. 49799, gaf als 2-jarige 3790 K.G. melk met 3.47% vet in 303 dagen. Ook van de Overgrootmoeders zijn de productiecijfers zeer goed. DEEGELD f2.50. VERKRIJGBAAR BIJ DRIE TROMPETTERSTR. HEUSDEN, a 80 cent per pond. k 90 cent per pond. MINZAAM AANBEVELEND. H. A. BONSEL, Hertogstraat 3 en 5 Telefoon 441 belast zich met alle accountants werkzaamheden. BUVOECSEL jlicitwsblad ■Hl.lUJ... j

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 5