SIGARENMAGAZIJN^ Flinke Dienstbode SWAN-VULPENHOUDER PIANO. HONDEN Guillainne de leeuw HALSTEREN (N-Br.)- X.X. Wielrijders!! RIJWIELBANDEN De Worp en Worpsgrienden E. BR1NCKMAN, T. Jonker, H. A. BONSËL. KUNSTTANDEN REISGIDSEN Het beste adres voor Feest-artikelen en Versierin gen is bij Speciale prij zen voor Vereeni- gingen en Buurtcommissién, DRUKKERS L. J. VEERMAN. „De Melanen en Voyelenzang." L. J. VEERMAN. MARKT 160 -:- WAALWIJK. maken bekend Het bouwen van een Veld wachterswoning met Brand spuithuisjes annex Arrestan tenlokaal. Draineerbuizenfabrieken Imdllseren @1 Biezea Notaris KNOOK veilen en verkoopen gedipl, Pédicure. Accountantskantoor van nieuwe dienstregeling A XT. METSELAAR gevraagd, bij BREEDEN, Breestraat 77, HEUSDEN. H. BOÜMAN Jr. te Wijk Ga dan naar onderstaand adres. Vierkleur, Burgers, Astra, Perfecta enz. Dunlop, Michelin, Vretfestein, Hevea, Warwieh, enz. de zeer vruchtbare en bekende uiterwaarden V ughterstraat 101 's-Bosch. Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, Aanneming van werklieden op Zaterdag 13 Sept, a.s., van 2 tot 4 uur des nam. op het terrein der Fabriek. Een simulant. Een soldaat in Hoorn in garnizoen zei steeds dat hij doof was. Men dacht evenwel met een simulant te doen te hebben. Dezer dagen voerde een der officieren een gesprek met den man. Alles moest daarbij worden herhaald. Ongemerkt was een ander officier achter den man gaan staan. Toen die zachtjes zei«Wat heb je hem weer lekker te pakken®, dacht de doove, dat een sol daat hem dit zei en antwoordde «Nou, of ik.® Van doofheid was toen niet veel te be speuren. Ernstig stoomtramongeluk. De stoomtram van de Rott. Tramweg- mpij. die te 4.15 uit Numansdorp naar R'dam vertrekt en de stoomtram van de zelfde maatschappij die te 5 uur 40 min. uit de Rosestraat naar het Tuindorp aan den Groenen Hilledijk ging, zijn Vrijdag avond ca. 6 uur aan den Groenen Hilledijk op elkander geloopen, door de schuld van de bestuurders der stoomtram naar het Tuindorp. Met vaart liepen de beide stoomtrams op elkander in en de botsing was geweldig. De locomotieven zijn zoo op elkander inge- loopen, dat zij na de botsing als het ware een geheel vormden, de koerswagen en de postwagen van de tram van Numansdorp was in elkander geschoven, het voorste gedeelte van het daarop volgende passa giersrijtuig ingedrukt. Ook het passagiers rijtuig van de stoomtram naar het Tuindorp was zwaar beschadigd. Reeds dadelijk bleek, dat er verschil lende personen min of meer ernstig ge wond waren en van verschillende zijden werd telefonisch om hulp gevraagd. Weldra waren medici, Eerste hulp enz. aanwezig. Zestien personen, werden min of meer ernstig gekwetst. Denzelfden avond overleed de slager knecht P. v. d. Wolf. De conducteur M. Coolbergen, van Mid- delharnis, is Zaterdag zonder tot bewustzijn gekomen te zijn overleden. De toestand van den stoker S. Ruurlo, van het Van Alkemadeplein, R'dam, is ernstig, die van de andere in het Zieken huis aan den Coolsingel opgenomen patiënten bevredigend. ~o— De moord te Ouddorp. Omtrent den moord te Ouddorp (Flakkee) deelt men het volgende mede De 25-jarige v. d. L. was, nadat hij tot ongeveer 10 uur aan zijn muziekver- eeniging had medegewerkt het was dien dag feest te Ouddorp naar zijn meisje gegaan, dat zich met haar zuster tegen dien tijd naar het café Akerhoek had be geven. Toen hij in het bewuste café kwam, zag hij juist zijn aanstaande schoonzuster in gesprek met M. M. Hij achtte het echter zijn plicht zijn schoonzuster te waarschuwen, daar M. getrouwd was. M. dit hoorende heeft zich toen verwijderd, doch kwam na enkele minuten terug en riep v. d. L., hem vragende hem even te volgen. Buiten gekomen zijnde heeft hij v. d. L. naar de reden gevraagd, waarom hij zijn zuster waarschuwde, v. d. L. antwoordde, dat dit niet anders dan plicht was. Onder den uitroep van M. «je was waard dat ik je dood stak®, gaf hij een steek met zijn mes naar v. d. L., welken hij midden in het hart trof. Daarna heeft hij zich zelf bij de politie aangemeld. Opheffing Panopticum. Gedelegeerden van het Nederlandsch Panopticum te Amsterdam, deelen mede, dat door het bestuur van bovengenoemde vennootschap besloten is tot opheffing der musea en het wasbedrijf. Daar reeds in October a.s. de verhuurde lokaliteiten in gebruik zullen worden ge nomen, kan nog slechts deze maand ge legenheid tot bezoek der musea worden gegeven. Het levensmiddelenbedrijf te Almelo zal binnenkort distribueeren 1000 paar Ameri- kaansche schoenen van mooi model en zeer sterk tegen f 11.50 per paar en 400 dozijn paar wollen vrouwenkoussen tegen f2.25 per paar, terwijl het de door de gemeente verbouwde aardappelen rechtstreeks aan de consumenten, ingezetenen, zal verkoopen, bij hoeveelheden van minstens 50 K.G., tegen f7.50 per 100 K.G. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Morgen zal de heer Gruter uit Waalwijk in 't Patronaatsgebouw eene lezing houden over het actueel onderwerp Invaliditeitswet. Zondagmorgen is nabij de Conser- venfabriek in de Maas drijvende gevonden het lijk van den j.l. Woensdag verdronken jongeman N. P. Maandagmiddag is het op de R. Kath. begraafplaats ter aarde besteld. Wijksche poort No. 4 HEUSDEN. Minstens 30 soorten Rook- en pruimtabak. Andel. De heer L. van Urk, Theol. Cand., heeft voor het beroep bij de Ger. Gem. alhier bedankt. Zondag 11. speelde de voetbalclub «Spartac alhier een [vriendschappelijke match tegen D. O. S. uit Woudrichem. Stand 80 in het voordeel van Sparta. Beneden-Langstraat. Onder beguns tiging van het prachtigste weder is men druk bezig met het maaien en hooien van het nagras, dat bovendien eene middelmatige snede geeft en hetgeen aan den duren hooi- stapel ten goede komt. Toch wordt er de hooiprijs niet te minder om, want bij den stillen handel daarin besteedt men toch gaarne f 60.per 500 K.G. De boonen geven bij dit mooie weder nog een aardigen napluk. Men be steedt nog voor stoksnijboonen tot 17 cent en voor princesseboonen tot 25 ct. per K.G. Capelle. Onze dorpsgenoot Adr. Ver- heijden legde dezer dagen met gunstig gevolg zijn examen af voor de 3e klasse van het gymnasium te 's-Bosch. Toen de landbouwer G. R, Vrijdag morgen in zijn weiland kwam, vond hij een zijner beste melkkoeien dood liggen. Voor genoemden landbouwer een leelijke schadepost. De gemengde zangvereeniging »'t Rozenknopje® bracht haren secretaris, den heer A. J. de Roon, alhier j.l. Zater dagavond ter gelegenheid van zijn 12 Va jarig huwelijksfeest een serenade. Een tweetal toepasselijke liederen werden ge zongen, Een en ander bracht heel wat volk op de been. Als een bewijs hoe de tweehoevige dieren lijden en achteruitgaan, indien zij door het mond- en klauwzeer aangetast zijn, moge het volgende dienen. De land bouwer v. d. W. verkocht de vorige week een koe, die deze gevreesde ziekte een tijd onder de leden gehad heeft, met een ver lies van circa f400. De hier beroepen predikant Ds. J. H. Paddenburg uit Waarder hoopt op Zondag 21 dezer des namiddags zijn intrede te houden in de Ned. Herv, Kerk, na des morgens bevestigd te zijn door zijn ambt genoot Ds. Hunning uit Hoogeveen. Herpt. De Harmonie «De EendrachU bracht aan de nieuw gekozen wethouders A. W. Verhoeven en Adr. Buijs een sere nade, waarbij genoemde wethouders met welgekozen woorden door den President der Harmonie werden toegesproken, waarna de leden werden binnen verzocht en zij feestelijk onthaald werden. Sprang. Onze dorpsgenoot de heer J. Nieuwenhuizen onderwijzer aan de Chr. School alhier is in gelijke betrekking be noemd te Oost-Zaan. In deze gemeente is weer een voetbal club onder den naam van «Neer- landia® opgericht. De vereeniging telt 25 leden. Bij de j.l. Zondag gehouden serie wedstrijd werd door de voetbal club «Ex- selsior« te Waalwijk de zilveren en door «Exselsior® te Capelle de verguld zilveren medaille behaald. Vele belangstellende waren op het ter rein van S.V.V. aanwezig. Zaterdagavond kwam de afdeeling Patrimoniumin vergadering bijeen In den breede werd de as. propaganda be sproken. Om tot dit doel te geraken werd met nagenoeg algemeene stemmen verhoo ging van contributie aangenomen. Wijk. Door den gemeenteveldwachter W. Leijsma is tegen 1 Oct. a.s. eervol ontslag aangevraagd en hoopt zich alsdan te Leeuwarden te vestigen. Zaterdagavond gaf ons Fanfarecorps «Oefening en Uitspanningeen welgeslaagd concert op het kruis aan de Perzik. Een talrijk publiek ook uit de omliggende ge meenten was opgekomen ora het gezelschap te hooren. De bewoners uit de buurt hadden voor een verfrissching gezorgd, die door de mu zikanten dankbaar werd aanvaard, Burgerlijke Stand. Heusden. Geboren: Christina Johanna, d. van J. C. de Graag en J. Heijblora. Overleden: Nicolaas Pols, oud 22 j. Capelle over de maand Juli. Geboren: Everdina, d. v. J. W. van Oosterhout en G. H. Michels. Getrouwd: A. v. d. Hoek, oud 28 j. met Chr. van Oversteeg, oud 29 j. W. A. Pieterman, oud 26 j. met D. C. Konings, oud 24 j Overleden: Een levenloos aangege ven kind van C. Klootwijk Christiaan, oud 22 j. z, v. A. Kluytenaar en M. Chr. ChabotEen levenloos aangegeven kind van H. Mouthaan en H. E. de Lint Gerrit, oud zes maanden z. v. P. v. Raams- donk en G. H. van den Hoven. Capelle over de maand Augustus. Geboren: Bartholomea, Maria, Eli sabeth, d. v. F. A. van den Born en H. P. Zijlmans Cornelis, Johannes, Josephus, z. v. J. Th. de Wit en C. Segeren Gerrit z. v. S. Sanders en B. BorstWillem Johannes, z. v. W. J. Pruijssers en A. Huizing Huibert, Hendrikus, z. v. J. Kraak en T. Koenen. Getrouwd: S. Y. Oerlemans, oud 25 j. met A. J. van den Heuvel, oud 20 H. J. Spierings oud 41 j. met S. Blom, oud 43 j. A. A. Faro, oud 27 j. met C. A. Hommel, oud 35 j. Overleden: Maria Waerst, oud 67 j. weduwe van M. Verduijn. 's Gravemoer. Geboren: Johannes, z. v. P. P. Ver hoef en C. H. C. BerkhoutWouterina Adriana, d. v. A. Beunis en A. H. van Strien Jacobus, z. v. J. Melsen en A. J. Borstlap Cilia, d. v. C. Faro en M. van Dongen Antonie z. v. P. J. de Geus en G. van de Laar. Overleden: Jacoba Verhaaren 73 j. Brakel over de maand Augustus. Getrouwd: M. Guijs, oud 21 jaren (wonende te Sliedrecht) met G. C. de Jongh oud 20 jaren. Arie Hanegraaf, oud 31 j. met Aartje Duijzer oud 30 j. Poederoijen. Geboren: Jan. z. van J. Brienen en A. Bok. Getrouwd: A. Kraaij, oud 24 j. (wonende te Andel) met Lijske Bok, oud 16 jaren,; A. H. van de Werken, oud 23 j. met J. van Giessen, oud 19 j. J. Nieu- wenhuijzen, oud 44 j. (wonende te Vrij- hoeve-Capelle) met Th. Groeneveld oud 39 j. Nederhemert. Over de maand Augustus 1919. Geboren: Cornelis z. v. J. A. Verheij en G. C. Biesheuvel Overleden: Maria Bruijgom, 55 j. echtg. v. E. Vos Arie v. Aalsburg 40 j. ongehuwd. Gehuwd: Maarten de Putter, 30 j. en Gozientje Groeneveld, 26 j.Jacob Verheij 28 j. en Grietje van Ooijen 26 j. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 5 Sept. 0.81 M. 0.17 M. -f. N.A.P. 6 0.92 0.23 7 0.92 0.33 8 1.04 0.32 Rivierberichten. Op 9 Sept. in meters in cM. s-IIertogenbosch 2.08 4- N. A.P. val 1 nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.06 was 2 (Maas) 0.98 val 6 Crévecoeur (Dieze) 2.07 was 2 Crévecoeur (Maas) 0.96 val 10 St. Andries (Maas) 1.35 val 17 St. Andries (Waal) 2.75 val 3 Keulen 1.21 val 4 Op 8 Sept. Lith 2.03 1 val 19 Grave 5.00 val 20 Arnhem 7.71 val 3 ADVERTENTIEN. gevraagd, bekend met Snel- en Degelpers. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven onder No. 10 Bureau dezer Courant met uitvoerige inlichtingen. DE IS WEDER VOORRADIG IN DEN BOEKHANDEL VAN Aangeboden zeer goede PIANO voor f300.Te be vragen bij den Uitgever van dit blad. te koop, 3 jaar oud, bij Burgemeester en Wethou ders van DUSSEN, dat op Donderdag 18 Septem ber 1919, des voormiddags ten elf uur zal worden aanbesteed Aanwijzing ter plaatse een uur voor de aanbesteding. Bestek en teekening liggen ter secretarie ter inzage. De Burgemeester, SNliOERS. De Wethouder, J. YAN STEEN. TEL. INT. No. 4 Hoofdvertegenwoordiger: J. DE VRIJ, Veeverloskundige te Zevenbergen. Zoekt ge naar een goed rijwiel Wenscht ge uw rijwiel te verruilen als vanaf f 8,50 met 12 maanden garantie BINNENBANDEN vanaf f4,50. (inbegrepen Demonteeren en Monteeren) kost f 7.50 per rijwiel. Minzaam aanbevelend, TE ANDEL, zal op Vrijdagen 19 en 26 September a.s., nam. 1.30 uur, in het café «Het Zwarte Paardte Woudrichem te Andel. groot 12.55.60 H.A., in 5 perceelen en in massa, Vrij van polderlasten. Gemiddelde huuropbrengst der laatste 6 jaren f 4065.per jaar. Betaaldag 1 December a.s. SpreekuurDagelijks, behalve 's Maandags, VEEUV (bij Hensden). Rijwielhandel, Emailleeren en Reparatie-Inrichting. N. B. Laat uw rijwiel verzekeren tegen diefstal en beschadigen. Vraagt prospectus. Ook verkrijgbaar de bekende KLOKSLOTEN. Hertogstraat 3 en 5 Telefoon 441 'S-HERTOGENBOSCH, beiast zich met alle accountants werkzaamheden. Eind 114, b/d Waterpoort, JLSiüy lse prijzen. behalve ZONDAGS. VERKRIJGBAAR IN DEN BOEKHANDEL VAN van mm

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 3