foor kt M van flensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. No. 3913. Zaterdag 13 Segteier. opruiming A. SWAGEMAKERS - Markt 84 - HEUSDEN. LOUIS A. VAN MIERT, s-HERTOGEHBOSCH. Magazijn van alk ijzerwaren. Uier- en Kopervareo voor liet Bouwval K. Wielrijders. Bonds-Motor- cn Rijwielhersteller. Ook voorbanden Autoline Yavoline, Zwarte en Bruine Teer en Carboleuni. j. A. ROZA, Rijwielhandel An del. A V A V V A V A V A V A V Speciaal: Gereedschappen, Artikelen voor Huishouden en Landbouw, A A V A A V A V A A V ATELIER VOOR FOTOGRAFIE PARADE 11 Aan onderstaand adres verkrijgbaar prima heeren-en damesrijwielen, onderdeelenen banden Reperatiën aan rijwielen tot scherp concu- reerende prijzen. Emailleeren van rijwielen f 7,met bies. BEHOORENDE BIJ HET Houdt altijd een huidzalf in huis. Men dient een betrouwbare zalf te kennen of liever nog in huis te hebben om haar in geval van nood te gebruiken. En wel, omdat de ergste huidkwalen aanvankelijk zeer gering kunnen zijn. Een ruwe, korsterige huid, jeuk, een pijnlijk of brandend gevoel, vurigheid, puistjes of vlekken, kunnen het begin zijn van een der vele bedroevende vormen van eczeem, dauwworm, gordelroos, psoriasis, schurft of andere vormen van huidziekte. Om te voorkomen, dat de kwaal zich uitbreidt, is zindelijkheid en spoedige aan wending van een antiseptische zalf aan te bevelen. Het succesvol resultaat zijnde van jaren lange onderzoekingen bevat Foster's Zalf de antiseptische, verzachtende en genezende bestanddeelen, die het best geëigend zijn om de ontsteking, pijn en prikkeling van alle jeukende huidziekten te doen bedaren. Foster's Zalf droogt niet te spoedig op, Iaat ziclr niet te gemakkelijk afvegen en zij dringt tot elke plek door. Aanwending bij het uitbreken van de kwaal voorkomt uitbreiding en verzekert baat. Let op den juisten naam Fosters's Zalf. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten f 1.75 per doos. BUITENLAND. Engeland. Negen en dertig jaar geleden werd op het buiten van de markiezin van Downs- hire bij Wokingham een inbraak gepleegd, waarbij een gouden klok gestolen werd, die nooit terecht was gekomen. Vrijdag zag een houtvester in het bosch bij het buiten naast een boomstomp iets uit den grond steken. Toen hij het aanraakte, be gon een electrische schel te klinken. Daar na groef hij de gouden klok op, die ge heel aangeslagen, maar verder ongerept was. Een horlogemaker van het dorp her kende de klok en zal haar nu schoonmaken. o Bet stervende Petrograd. Wladimir Boertzef schrijft in de »Matin« over het stervende Petrograd, naar aan leiding van een telegram, dat hij ontving van den gewezen Doema-afgevaardigde Ke- dine, thans minister van justitie van de regeering van Noord-Westelijk Rusland. Dat telegram, begin September uit Reval verzonden, is als een noodkreet. Petrograd sterft letterlijk van honger aldus het telegram, dat dan verder mededeelt, dat de verovering van Pskof waarin volgens Boertzef Duitschland de hand heeft gehad gepaard is gegaan met een moord op 250 mannen, vrouwen en kinderen. Boertzef zegt naar aanleiding van dit telegram, dat behalve het verschrikkelijke detail van de terechtszetting van 250 men- chen, waaronder ook vrouweu en kinderen, e jobstijding hem helaas niets nieuws eert. Sedert weken en maanden heeft hij iet anders gedaan dan herhalen, dat de oestand in noordelijk Rusland meer dan erschrikkelijk is. Petrograd ligt te ziel- ogen en de Bolsjewiki zullen in den waan- in hunner funeste proefnemingen voor iets terugdeinzen en Petrograd te gronde aten gaan. Het leger van Joedenits, dat Petrograd wil bevrijden met toestemming der Ge allieerden, hetgeen blijkt uit de aanwezig- reid van officieele vertegenwoordigers der Geallieerde mogendheden bij dat leger sterft eveneens van honger en heeft het grootste gebreke aan kleeren en munitie, erwijl de soldaten en officieren bijna geen oldy ontvangen. Frankrijk. De ïHumanitét geeft volgend staatje 'an de kosten der verschillende oorlogen edert den Krimoorlog Krimoorlog 8Vs milliard. Italiaansche oorlog (1859) l1/, milliard. Duitsch-Oostenrijksche oorlog (1866) 1.65 milliard. Amerikaasche successieoorlog 18 milliard. Fransch-Duitsche oorlog (1870) 10 mil liard. Russisch-Japansche oorlog 11 milliard. Wereldoorlog 1000 milliard. o Groote brand bij Archangel. Een bericht uit Archangel aan de »Ti- mes« maakt melding van een reusachtigen brand, die gedurende twee dagen op het Maimaxi-eiland bij Archangel gewoed heeft. Menschenlevens zijn niet te betreuren maar de schade wordt op niet minder dan 70 millioen roebel geschat. De brand ontstond in een opslagplaats van gezaagd hout en alle zagerijen en ma gazijnen, over een lengte van drie mijlen langs de rivier, op beide oevers, gingen in vlammen op. De vonken sprongen van het eiland over de rivier op een plaats, waar deze 600 meter breed is en de ontzettende hitte maakte het hout nog brandbaarder. Engelsche maatschappijen zullen den last der verzekering moeten dragen, maar men acht het noodig, een streng onderzoek naar de oorzaak van den brand in te stel len. Men gelooft nl. aan boos opzet. Het hout was overal op zoodanige wijze opge stapeld, dat een plaatselijke brand gemak kelijk had kunnen worden gedoofd, en het feit, dat ervele honderden bolsjewiki, die in het Rusissche sovietleger zijn opgenomen, thans los rondloopen, zal waarschijnlijk wel in nauw verband staan met dezen ontzag lijken brand. BINNENLAND. Een zonderlinge geschiedenis. Een bewoner van den Abstederdijk te Utrecht, die daar een groot huis bewoont, kwam Maandagochtend tot de ontdekking, dat in een zijner kamers een vreemde per soon logeerde, die daar rustig en wel te slapen lag. De eigenaar van het huis liep natuurlijk terstond naar de politie en deze nam den vreemdeling mee naar het bureau. Daar bleek dat men te doen had met een inbreker, die des avonds te voren door overklimming van een tuinschutting het perceel was binnengekomen. Daar had hij verschillende vertrekken bezocht, kasten opengemaakt enz., met de bedoeling te stelen wat hem de moeite waard leek. Zoo had hij o.m. ook een zakportefeuille van den heer des huizes weggenomen en bij zich gestoken. In een andere kamer had hij uit een kast Weckflesschen genomen en zich aan den inhoud dier flesschen te goed gedaan. Toen was hij van zijn in- brekerswerk zóó vermoeid geweest, dat hij mede als gevolg van het feit dat hij des avonds te veel sterken drank had ge bruikt slaperig was geworden en zich in een der kamers te rusten had gelegd, waar hij stevig in den dommel was geraakt, zoodat hij Maandagmorgen nog lekker aan 't door-slapen was, toen de bewoners be neden kwamen. Dit is voor een inbreker een ongebrui kelijke manier van doen De man bleek nog tamelijk gevaarlijk te zijn óók, want hij droeg onder z'n jas een ijzeren staaf, voorzien van een hand greep van touw, klaarblijkelijk bedoeld als wapen, om in geval van nood of ontdekking van zich af te kunnen slaan. Met die staaf had de dief ongemakkelijke klappen kunnen uitdeelen. De dief bleek een welbekende der politie te zijn en werd natuurlijk ingesloten. Dit is, meenen wij, de eerste maal dat een inbreker in het huis van zijn misdaad moet worden wakker geschud door politie, die dan gereed staat om 'm in te rekenen. Het is wel iets nieuws op dit gebied. Een schadepost van 6y3 millioen. Ingediend is een wetsontwerp om het nadeelig saldo van millioen, geleden op de bereiding en den verkoop van re- geeringswege van veevoeder uit afvalpro ducten, uit de wereld te helpen. Men herinnert zich, dat die bereiding een vinding is geweest van profossor Yan Calcar. De productie is een groote tegen valler geworden en op een volslagen mis lukking uitgeloopen. De liquidatie van dit zaakje wordt, zooals men boven gezien heeft, op 6 Va millioen geraamd, 't Kan er nog wel bij. o Friiittentoonstelliiig te Tiel. Tiel, De fruittentoonstelling der Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer, alhier op 4, 5 en 6 October te houden bestaat uit de afdeelingen appelen met 5 onder- afdeelingen peren met 4 onderafd.per ziken druiven, noten, mispels en kweeperen met 8 onderafd. etalage- en conserve n- afd.verpakkingsmateriaal en gereedschap pen honing- en bijenteeltverkoopaf- deeling en de afd.ter opluistering, o Een Amsterdam's schetsje. We zijn op een fruitmarkt. Een ovale kring van belangstellenden trekt onze aan dacht. In het midden staat een meneer, net gekleed, met een stofjas over het ge heel. Hein is zijn adjudant en heeft een 20 tal manden met peren gearrangeerd. Elke soort afzonderlijk. Een koopman, die ze moet uitventen, vraagt naar den prijs van eene sorteering van 6 manden. Wat moet je voor die 6 kisten hebben (kisten schijnt de koopmans term te zijn.) Voor die 6 kisten, op de kop af, vraag ik 7 cent en 6 X 25 cent marktgeld. Sam kijkt er onverschillig naar en draait zich om. Iets later ik geef 6 centwaarop de koopman geen denken aan Sam gaat weg, doch komt terug ik geef 7 cent, maar betaal geen markt geld. Kom er niet van in I Laat jij je nou kennen aan een daalder over het geheel terwijl je er vandaag nog zeker 3 mazze- matten aan verdient. Samals jij zoo gemakkelijk met mazzematten omspringt, geef mij er dan één en hou jij je peren. Koopman Ben je beddenk je dat ik jou te vreten geefJe moet er voor werken, werken, zooals ik ook doe. Sam Jij bent een groote meneer, met een hoed opdat werken van jou beteekent niets. Koopman neemt z'n hoed af, beziet hem van binnen en van buiten en zegt die hoed is nog van vóór den oorlog, die heeft een daalder gekost. Ik heb er toen zes opgedaan, die draag ik nu af. Jou pet kost veel meer. Sam zal ik ze nemen voor 7 cent, 't is toch een kwaje tijd 1 Koopman of het een kwóje tijd is want nu moet je wer ken en het steuncomité geeft niets meer. Goddank, anders zou jullie maar altijd door blijven luiwammesen. Sam is beleedigd en trekt afdoch wordt teruggeroepen Nu, het uiterste wil ik ook niet hebben we zullen de markt prijs samen deelen, ieder 75 cent. Geen denken aan zegt Sam en verwijdert zich doch houdt een oor open, om op afstand terug te keeren op het geroep van hei, hei 1 Neem ze dan maar voor 7 cent. Hein zal je helpen om ze te laten wegen maar eerst de rest bijeen zetten. Hier heb je nog een sigaar. SamOch, och, zeker een echte stinkadorus. KoopmanWat wou jij zeggeneen sigaar zoo fijn als jij nog nooit tusschen je leelijke lippen gehad hebt. Sam trekt zich van de beleediging niks aan en vraagt vertrekkend Kom je mor gen weêr terug Neen Sammetje, niet voor Donderdag en als je dan je geld be waard hebt, kan je een fijne massel maken. We vertrekken en laten het terrein vrij voor andere koopers en nieuwsgierigen. Nederland en België. De onderhandelingen. De Engelsche »Nation« van 6 Septem ber is van oordeel, dat de commissie slechts door strikte adhaesie aan de punten van voorbehoud van 4 Juni bij machte kan zijn, iets degelijks voor den vrede in Europa tot stand te brengen. België heeft een beweging begonnen voor de herziening der traktaten van 4839, maar zulks op verkeerde manier. Na de verbolgenheid van het Nederlandsch opgewekt te hebben door onbeschaamde territoriale eischen met betrekking tot stre ken, die grootendeels eeuwen lang tot Ne derland hebben behoord en welker bevol king niet het minste verlangen koestert om onder een andere vlag te komen, houden de Belgen, instede van op eerlijke wijze naar een minnelijke schikking te streven, niet op, de goede Mogendheden lastig te vallen, om te verkrijgen, dat deze pressie zouden uitoefenen op Nederland en het dwingen tot afstand van zijn rechten. Niets dan 't humeur van het Belgische gouvernement is veranderd. Na de over winning van zijn Geallieerden was het blijkbaar der meening toegedaan, dat we- derzijdsche verdraagzaamheid en eerbied voor de belangen van andere volkeren voort aan overbodig zijn, en dat nu de geheele wereld aan België's voeten ligt. De onder vinding, gedurende eenige maanden te Pa rijs opgedaan, heeft waarschijnlijk reeds tot een gezonder begrip van den staat van zaken gevoerden aangezien Nederland- zelf verlangt, de quaetie der waterwegen in een geest van verzoening en billijkheid te regelen, is het niet waarschijnlijk, dat het economische probleem den bemiddelaars, de vijf Geallieerden onverwinnelijke moeilijkheden in den weg zal leggen. o Hondsdolheid. Borger, 8 Sept. De districts-veearts heeft een geval van hondsdolheid gecon stateerd bij een hond van den heer S. Het dier is doodgeschoten. De honden, die door hem gebeten zijn, zullen ook worden afgemaakt. Een drietal personen, welke het dier gewond heeft, zal in Utrecht be handeld worden. Een mijnwerker door een rallende steen gedood. Heerlen, 9 Sept. In de Staatsmijn Wil- helmina, is gisteravond de mijnwerker Prins door een vallende steen getroffen. Hij was terstond dood. De man werkte pas sinds kort op de »Wilhelmina«. Hij was gehuwd en vader van drie kinderen. o Kinderen ontroerd. Zaterdagmorgen, omstreeks tien uur, zijn te Uden per auto twee meisjes en een jongen ontvoerd in de richting Vechel. o De opening der Staten-Generaal. 's Gravenhage, 10 Sept. De koningin, die het nieuwe zittingjaar der Staten-Ge- neraal op Dinsdag 16 dezer weder in per soon zal openen, zal zich naar de vergader zaal, de grafelijke zalen, begeven met den kleinere stoet, zooals in de laatste jaren gebruikelijk was. (Corr.-Bur.) o De Rotterdamsche Veiling. Op de heden in ons Veilingslokaal Baan 40, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 43.05 f 15.55 idem (klein) 7.50 12.95 Eendeieren 16.15 17. Middenprijs f 12.26. Aanvoer 86500 stuks. o Hond- cn Klauwzeer. Te Steenderen zijn reeds 80 koeien aan het mond- en klauwzeer gestorven. Onderlinge kapperszaak opgericht. Te Weesp is, als antwoord op een ver hooging der barbiersprijzen, een onderlinge kapperszaak opgericht met aanvankelijk 200 leden. Ongeluk. Te Westervoort kreeg het 4-jarig doch tertje van G. B., toen het achter de woning speelde, een trap van een paard tegen de borst, met het ongelukkig gevolg, dat het des nachts overleed. o Het koninklijk bezoek. De Koningin en Prins Hendrik hebben aan de Landbouwtentoonstelling te Gorin- chem Woensdagmiddag het feestvierende Gorkum bezocht en zijn door de bevolking en de vele feestgangers van buiten op waarlijk hartelijke wijze begroet. Terwijl de hooge bezoekers op het stad huis vertoefden, zong een koor van eenige honderden stemmen de koninklijke fami lie toe. Den drigent bracht H.M. persoon lijk voor de leiding dank. Op 't tentoonstellingsterrein namen de Koningin en de Prins plaats op een gere serveerde tribune, van waar zij het voor bijtrekkende rundvee goed konden bezich tigen. Hierna werden de tenten en stands bezocht. Met verschillende inzenders onderhield H. M. zich zeer midzaam, o.a. in den Zuiveltent met den directeur van de Coöp. St. Zuivelfabriek »De Linget te Arkel, die niet minder dan 8 eerste prijzen had behaald één eerste prijs met een eereprijs en een gouden medaille voor volvet; de andere prijzen voor 40-f-, 30-}- en20+. Onze knappe kaas- en boterbereider was wel een beetje beduusd, toen hij zoo plot seling met H.M. in converatie moest tre den maar hij bracht het er toch goed af. H. M. en ook de Prins schenen blijkbaar, hoewel het snikheet was op 't terrein, ge heel op hun gemak tusschen de landelijke bevolking. Na het bezoek ging het per auto door de stad naar 't stationer stonden zooveel menschen langs den weg, dat de de auto's zich slechts langzaam konden voortbewegen. Aan 't station was heelemaal geen door komen. Onder luide toejuichingen verliet de Koningin en de Prins de stad. av E CJ B HOF-FOTOGRAAF. 'S-BOSCH. Aanbevelend, BIJVOEGSEL yienwsblail Foster's Zalf dient niet voor open wonden, doch uitsluitend voor jeukende huidziekten en is een uitstekend geneesmiddel voor in- en uitwendige ambeien. tep nr lp prijzen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 5