voor lel Land van lensden en Allena, de Langstraat en de Bommelerwaard, NO 3021. ZMaollOCt Bijbels en Kerkboeken, REISGIDSEN Fluweelteksten, Gelegenheidsteksten en Huiszegens, iiiiiiii 65 Gulden ATELIER YOOR FOTOGRAFIE PANORAMA 15 C. BOUMAN, foericïit, L. J. VEERMAN. 's-BOSCH. In den Boekhandel van L. J. VEERMAN te Iieusden is voorhanden een ruime sorteering in eiken-verguld- en notenhoutenlijsten. Ook voorradig Teksten en Spreuken op Carton, Teksten voor ieder gelegenheid worden met eik verlangd opschrift binnen eenige dagen gelevei u BEHOORENDE BIJ HET Urinekwalen en nier-waterzacht. Iedere 24 uren dient men van 1 \l/2 liter urine te loozen. Bij veel grootere of veel kleinere hoeveelheden, als het water dik, bewolkt, branderig of slechtriekend is, en te dikwijls of te weinig komt, bestaat groot gevaar voor niergruis, -steen, ont steking der nieren of blaas, en de water achtige zwellingen van nier-waterzucht. Tot het voorkomen en genezen van urinestoornissen en waterzucht is het ver standig een speciaal niergeneesmiddel bij de hand te houden en dit bij het eerste teeken der kwaal te gebruiken. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken spoedig en rechtstreeks op de nieren en blaas. Zij bevorderen een vrije vloeiing der urinewegen, spoelen de belemmerende on zuiverheden uit de kanalen, en voeren het opgehoopte water langs de natuurlijke wegen af. Zy leiden de nieren zachtjes tot gezondheid en werkzaamheid terug, en bereiken zoodoende de oorzaak van nier waterzucht. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op het hart, noch op de lever, maag of ingewanden, doch uitsluitend op de nieren en urine organen, en zijn derhalve van de hoogste waarde bij nier-waterzucht, niergruis, -steen, en alle nier- en blaas- kwalen. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten k f175 p. doos of flO.p. zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van het handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen op de verpakking. BUITENLAND. Kardinaal lercier iu Amerika. Eereburger van New York. Al wat New York telt aan vooraan staande burgers, schrijft het Vaderland van Brussel, was op 17 September bij de plechtige aanstelling van kardinaal Mercier als eereburger van New York tegenwoordig. Het leger en de marine waren bij de ontvangst vertegenwoordigd door groepen officieren, aangevoerd door majoor-generaal Barry en schout-bij-nacht Glennen. M. Rodman Wannemaker, voorzitter van het comiteit van ontvangst van voorname vreemdelingen, stelde den kardinaal aan het magistraat voor, waarna M. Hylan, burgergemeester van New York, lezing gaf van een adres en vervolgens aan Zijne Eminentie het diploma van eereburger van New York ter hand stelde. De schouwburgen te Boedapest eu het Bolsjewisme. De Radendictatuur te Boedapest heeft het cLustspieltheater en den stadsschouw burg, welke onder één bestuur ressorteeren, een deficit van 27- millioen kronen bezorgd. Da bolsjewistische directie gaf nl. ieder, die zich aan de tooneelspeelkunst, wilde wijden, een voorschot tot kr. 6000, zoodat in vier maanden tijd niet minder dan 850 dames en heeren zich uitverkoren achtten em hun verder leven aan het tooneel te offeren. Ieder lid van het gezelschap, van de prima donna tot den lampenist, kreeg enorme salarisopslagen, welke van terug werkende kracht voor drie maanden waren. o De kolenproductie iu Duitschland. Frankfort, 8 Oct. Naar de nFrankfur- ter Zeitung« verneemt, hebben de maat regelen tot vermeerdering van de kolen- productie succes. In de bruinkoolmijnen heeft het in dienst nemen van nieuwe ar beiders reeds goede gevolgen gehad. Er konden nieuwe kolenvelden in de ontgin ning worden genomen. Ook de briketten- fabricage is vermeerderd. Evenals in de bruinkool-mijnen neemt de productie in de steenkolenmijnen toe. o Levin gearresteerd. München, 7 Oct. Dr. Levin, een der leiders der Münchener Radenregeering, is heden in de Nuszdorffstrasse te Weenen gearresteerd, De politie, die hem reeds eenigen tyd op het spoor was, heeft hem op grond van het van hem uitgegeven sig nalement, aangehouden. Levin ontkende eerst de gezochte te zijn, doch bij zijn ver hoor op het politiebureau, gaf hij zijn iden- titeit toe. o lltlevering van Duitsehers. Volgens een draadloos Fransch bericht wordt uit Washington gemeld, dat Enge land, Frankrijk en België aan de vredes conferentie de defintieve lijst overhandigd hebben van de Duitsche officieren en ambte naren, die gedurende den oorlog mis drijven begaan hebben en die door Duitsch- laud uitgeleverd moeten worden volgens het verdrag van Versailles. De ex-keizer van Duitschland staat niet op die lijst. Men denkt, dat zijn geval apart behandeld zal worden door de ge allieerden. o De wederopbouw van Frankrijk. De »Vorwarts« publiceert een artikel over de wederopbouw, dat haar van goed ingelichte zijde is toegezonden. In dat ar tikel wordt o.a. gezegd Door het bezoek aan de verwoeste ge bieden is er veel opgehelderd, is onze wil tot den wederopbouw duidelijk aan den I dag getreden en zijn practische voorstellen geformuleerd kunnen worden. De weder opbouw zal ook tot een wederzijdsch be grijpen bijdragen. Evenals de Duitsche regeering zich moeite geeft om het vredes verdrag eerlijk na te komen, zal ook de Duitsche arbeidersklasse het hare doen om de zoo hard getroffen bevolking naar beste krachten te helpen en te zamen met de arbeiders van andere landen de verwoeste gebieden te herstellen. o Berlijn. In Pruisen wordt een nieuwe wet op de crematie voorbereid, waardoor alle beletselen voor de lijkverbranding wor den weggenomen. München. Het tweede Münchener proces in verband met het uitroepen der Raden republiek zal 13 October aanvangen. Er zullen vier Spartacisten terecht staan. o Uit Versailles wordt een brutaal stukje gemeld, dat herinnert aan liet optreden van de vroegere »auto-bandietenbende« van Bonnot. Te Mézy, in het departement Seine-et- Oise hield op een avond een automobiel stil voor het restaurant van Eugène Ri chard. Er kwamen vijf personen uit, die zich in de restauratiezaal begaven. Terwijl een hunner den patroon een diner bestelde, richtte drie anderen hun revolvers op hem, terwijl de vijfde zich meester maakte van de kas. Daarna sprongen de vijf roovers, steeds met hun revolvers dreigend, weer in den auto, waarna zij ijlings weg reden. o De Prins van Wales beleeft op zijn reis door Conada allerlei merkwaardige avon turen, voor jongens om van te watertanden. Zoo heeft hij o. a. tijdens zijn bezoek te Lethbridge in Alberta, een plaats in op komst midden in de prairieën, den stam van de Zwartvoet-Indianen bezocht, bij welke gelegenheid hij tot opperhoofd van dien starn werd benoemd. Hij kreeg den titel van de »Roode Kraak, die vroeger gedragen werd door een zeer beroemd opperhoofd en ontving diens prachtigen hoofdtooi, die als een kostbaar reliek door den heelen starn werd vereerd. Na de plechtigheid begaf de prins zich in een van wigwams, waar verscheidene opperhoofden aan hem werden voorgesteld, onder wie de kleinzoon van den Roode Kraai en een ander beroemd opperhoofd, genaamd »Een- oog«. Eeriige dagen later bezocht de prins nog een anderen Indianenstam, die hem even eens tot hnn opperhoofd koos, met den titel van Morgenster veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf, met aftrek der preventieve hechtenis. De eisch was negen maanden met aftrek van drie maanden preventieve hechtenis. BINNENLAND. De moord in het Sarpkatipark te Amsterdam. De vijfde kamer der arrondissements rechtbank te Amsterdam gelaste een nieuw onderzoek in de zaak tegen den blinden 31-jarigen brandstoffenhandelaar, die op 1 Mei op de 23-jarige A. O. in haar woning aan het Sarphatipark een revolverschot loste, tengevolge waarvan de vrouw op 3 Mei overleed en die zich zelf van het gezichts vermogen beroofde. Het O. M. had 8 dagen gevangenisstraf geëischt. Het nieuwe onderzoek zal 21 Januari plaats vinden. o De Titrioolwerpster. De 26-jarige huishoudster M. v. W. uit 's Gravenhage, die 24 Juni op het Rem- brandtplein te Amsterdam een man, met wien zy vroeger had geleefd, een hoeveel heid vitriool over het hoofd had geworpen, werd door de vijfde kamer der rechtbank De nachtholen te Amsterdam. De politie heeft aangehouden twee meis jes, resp. 16 en 17 jaar oud, verdacht van berooving van iemand van f 145, gepleegd in perceel 's Gravenlandsche veer. o Een schildwacht aangevallen. Amsterdam, 7 Oct. In de Rietlanden wilde gisteren een man het verboden ge deelte van het terrein oversteken. Een militair, die daar op post stond, waarschuwde hem, waarop de overtreder zijn jas uittrok en den soldaat wilde »scheppen«. Deze bracht hem met zijn klewang een slag op het hoofd toe, waardoor een vrij ernstige wonde ontstond. De man is in het gast huis verbonden. o Removing van f 10.575. Amsterdam, 8 Oct. Op Oudejaarsavond van het vorig jaar, was de rentenier W. W., destijds te Bussum, in zeer montere stemming. Hij had juist f 10,575 ontvangen van den verkoop van een huis en wilde thans de bloemetjes eens buiten zetten. Op zijn wandeling door de hoofdstad kwam hij terecht in het café van Simons, Von Zesenstraat 45. Hier trof hij een tweetal »dames« aan, de 25 j. C. M. P., van be roep lompensorteerster bijgenaamd »Marietje« en de 21-jarige N. H., bijgenaamd ®An- netje«, dienstbode bij Simons. Na eenige glazen port verwerkt te hebben, zonderde hij zich in een kamertje met Marietje af. Vervolgens kwam An netje op bezoek, waar van Marietje gebruik maakte om uit den jas van den provincialen zwierbol een por- tefeuile te haleri, Voor dit feit had zij zich heden voor de Vijfde Kamer der Rechtbank te ver antwoorden. De Officier van Justitie, Mr. Jorissen, begrijpt niet, dat iemand zich met een groot bedrag aan geld bij zich, in een dergelijk bierhuis kan begeven en zoo on voorzichtig was daar zijn geld te toonen. Dit moest de hebzucht opwekken. Spr. zal in aanmerking nemen, dat bekl. tot beden nog niet veroordeeld is en eischt een gevangenisstraf van 5 maanden. Beklaagde barstte in een luid gejammer uit, uitroepende, dat zij niet tegen het gevatigenisieven zou kunnen. Vervolgens stond terecht de vriend van de vorige beklaagde, de 28-jarige slager A. K., beschuldigd van heling van het geld. De Officier van Justitie, mr. Jorissen, wees op het gunstig verleden van bekt. en eisebte daarom een voorwaardelijke ver oordeeling voor den tijd van 4 maanden met een proeftijd van 3 jaar. Huurwoeker. In de »N.R.Ct.ft vinden wij dit staaltje van huurwoeker te Rotterdam meegedeeld Voor een benedenhuis, dat volgens de huurcommissie niet meer dan f 600 huur mocht doen, werd geëischt f 1000 huur vast voor vijf jaar, met nog f 300 »sleu- telgeld«. Maar hoe kan dat, zal men vragen Wel het huurcontract is netjes volgens de eischen, en luidt op f 600. Daarnevens werden echter verlangd 5 ac cepten van f1000! Vervaltijd direct, na 1, 2, 3, en 4 jaar. Sleutelgeld natuurlijk contant te betalen. De verhooging der spoorwegtarieven met 25 percent zal reeds den len November in werking treden. De IUtterdamsche Veiling. Op de heden in ons Veiiingslokaal, Baan 40, gehouden veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 14.65f 17.15 idem (klein) 11.5014.00 Eendeieren 15.45 Middenprijs 15.13 Aanvoer 41000 stuks. —o Griezelige vondst. Te Gilze (N.-Br.) in een greppel op de Ruwe heide hebben jagers aan den Molen- schotschen dijk een in verren staat van ontbinding verkeerend lijk gevonden. Naar de kieeding te oordeelen moet het een manspersoon zijn van den gegoeden stand. In de hand had hij een browning terwijl ook nog in een der zakken een re volver stak benevens een portemonnaie en een tandenborstel. De justitie is met deze vonds in kennis gesteld. o De ontrouwe betaalmeester. Loosduinen, 8 Oct De motorfiets en de kantoorboeken, waarmee de betaalmeester van de groentenveiling te Kwentsheul, na bij Wateringen, Zaterdag verdween, zyn te Utrecht weergevonden en door de po litie in beslag genomen. Zijn schuld aan de tuinders bedraagt ongeveer f 40.000. Ook heeft hij f 10.000 van de veiling- vereeniging opgenomen bij de Hanzebank. Toch heeft hij reeds veel schulden afbe taald, o.a. een van f 18.000. Men denkt dat ongelukkige speculaties den man tot zijn daad hebben gebracht. s Het nieuwe rerblyf ran den ex-keiier. Doorn, 8 Oct. Toen de ex-keizer zich de beschikking over ïHet Huis te Doomt verzekerd had, was van de zijde der vo rige eigenares aan den huurder van de belendende, tot het goed behoorende hof stede opzegging van huur gedaan. Een der contracten liep n.l. het volgend voor jaar af. Van de zijde van den ex-keizer kwam daarop echter spoedig de boodschap, dat hij wel op tijdige ontruiming gesteld was doch dat er van »op straat zetten t geen sprake zou wezen. De bestuurder der boerderij, die volgens zijn contract nog slechts tot het volgend voorjaar huur had, maakte zich voor zijn gezin van 10 kinderen echter, zooals be grijpelijk is, nogal bezorgd, aangezien het woningvraagstuk ook voor het boerenbe drijf er niet eenvoudiger op wordt. Gis teren echter heeft de makelaar "an den ex-keizer, nabij Amersfoort de boerderij »Stoutenburg« gekocht en den boer van j>Het Huis te Doorna medegedeeld, dat deze boerderij voor hem beschikbaar is. Volgens geruchten, dat de vrij komende boerderij tot keizerlijke wasscherij zal wor den ingericht. ADVERTENTIEN. Een groote voorraad in alle bindwijzen, ook met gouden en zilveren knipjes, vindt men in den Boekhandel van L. J. VEERMAN te Heusden. Drie Trompetterstraat, Heusden, dat hij weder voorhanden heeft: Zalm, Sardines, Ansjovis, Ham en Kip, Tot'g en Kip, Kalfsleverpastei, Galantine de Veau, Schildpadsoep, Londonderrysoep, Tomate-pure, Tomate-saus, Picanten-saus, Madera-saus, Bordelaise-saus, Truffels, Kerry, enz. VERSCHE DRUIVEN. Verder alle soorten Kruideniers waren en Aanverwante artikelen. VERKRIJGBAAR IN DEN BOEKHANDEL WÈÊÊÈÈÊB V ruwTelën fa prijzen vonaf Pri'j'scourörvf opaarwrao^ aan iedereen UI GRATIS en FRANCO BezocKf onze rriadazi j'nen. W.V.KARELLËNCSO ZONEN TEGELEN Je» HOF-FOTOGR A A F. FJAR.JLDE 11 Het mooiste, best geredigeerde en meest uitgebreide geïllustreerde Nederlandsche weekblad; geheel uitgevoerd in koperdiepdruk. Degelijke en boeiende lectuur van vaste medewerkers. Fraaie, artis tiek uitgevoerde afbeeldingen op elk gebied. Talrijke aantrekkelijke ru brieken waaronder die van novellen- en fotowedstrijden, waaraan verbonden fraaie prijzen. Kinderafdeeling met de bekende prijsraadsels. IS HET TOONAANGEVENDE WEEKBLAD VAN DE GEÏLLUSTREERDE NEDERLANDSCHE PERS. PANORAMAligt onder ieders bereik, want de prijs is slechts ets. per week; per 3 maanden f 1.90per week n ets. »Panorama« is het weekblad dat het minst in prijs verhoogd is. Abonnementen op »Panorama« worden aangenomen door den Boekhandel, de Agenten en door A. W. Sijthoff's Uitgevers-Maatschappij te Leiden. BIJVOEGSEL Jfictiwsblatl Minzaam Aanbevelend. VAN J RIJWIEL-FABRIEK LEONIOAS rfeuELF-ooro m-ism PANORAMA 15

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 5