„A T L A S" Te koop gevraagd: twee persoons Tilbury TURF. L J. ÏEEEMAH Ie SDrukwsrk, öe Notaris m Her KAADEN ten huis met moestuin, -inzetT De Burpeester van Mei Het vierjarig rijsgewas van 13j2 Hectaren in 9 perceelen, HALLO ilollaiiii A en Engett bannen, E. BR1NCRMAN, Kinderspeelgoed, Kinder stoelen, Hobbelstoelen, Duwpaarden, Feestarti kelen. A. C. v. d. WOLFF, lanoendiik 132, Guitlanmc It tetow „De Mei» en vogelenzang" HALSTEREN (N-Br.). Kunsthandel „BORZO" TENTOONSTELLING van werken van J. W. S. DE GROOT, Rotterdam. Laat Uwe boeken en tijdschriften inbinden ter binderij van L. J. Veerman te Heusden. Fluweelteksten, Gelegenheidsteksten en Huiszegens, De Stoomdrukkerij C. BOÜMAN, Bredée's Familie Bibliotheek KOFFIE IN PAKJES f IS OE BESTE. ANT. METSELAAR Notaris RIETIiA verkoopen gedipl. Pédicure, met 12 maanden garantie. Draineerbuizenfabrieken - toericlit, Ververstraat 21, 's-BOSCH, Teleph. 575. Van 22 October1 November TOEGANG VRIJ. I HEUSDEN publiek verkoopen: Vughterstraat 101 's-Bosch. Sneeuwwitgloor, Karne- melkzeep klaverblad, Zebra- kachelglans en Reckits Zak- jesblauw. Wat gij zaait zult gij maaien Uitgave van J. M. Bredée's Boekh. en Uitg.-Mij., Rotterdam In den Boekhandel van L. J. VEERMAN te Heusden is voorhanden een ruime sorteering in eiken-verguld- en notenhoutenlijsten. Ook voorradig Teksten en Spreuken op Carton, Teksten voor ieder gelegenheid worden met elk verlangd opschrift binnen eenige dagen geleverd. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE k DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags ge opend van 101 uur. Hensden. Maandagavond had eene bespreking plaats van daartoe uitgenoodigde personen, waarby ook Burgemeester en Wethouders tegenwoordig waren, met. het doel te geraken tot eene bouwvereeniging, om in de groote behoefte aan aarbeiders- woningen te voorzien. Naar wij vernemen zou het doel zijn, zich aanvankelijk tot tien woningen te bepalen en daarvoor een ge lijk getal minderwaardige woningen op te ruimen. De aangekondigde bioscoop-voorstel lingen op 1 en 2 November kunnen we gens onvoorziene omstandigheden niet door gaan en zullen op een nader te bepalen datum worden gegeven. Verkrijgbaar bij 4 HP I A <3» q? Wijksche poort N. 4 Werkendam. Zondagmiddag nam Ds. G. J. v. d. Pol alhier afscheid van de gemeente van Werkendam en de Werken; en wel naar aanleiding van Hand. XX 36 »En als bij dit gezegd had heeft hij nederknielende met hen gebeden.Het kerkgebouw was zoodanig gevuld dat men slechts met groote moeite zijn plaats kon bereiken. ZEerw. zeide, dat hij nu niets meer tot zijn gemeente te zeggen had, daar hij gedurende de een en dertig jaren, alhier als leeraar doorgebracht, den vollen raad Gods verkondigd en niets achtergehouden had. Na de afscheidsrede volgden woorden van dank aan kerkeraad, kerkvoogden en verder personeel, waarna ZEerw. nog werd toegesproken door ouderling Kramer, Ds. van Garderen van Sleeuwijk, consulent, en Ds, Bender van Rijswijk. Aalburg. Terwijl Zondagavond de landbouwers G L. en B. v. d. B., op hun stalen ros gezeten, om een hoek elkander moesten passeeren, kwamen zij met elkaar in botsing, wat voor L. zulke gevolgen had dat hij eenige dagen rust zal moeten hou den alvorens hij zijn werkzaamheden weer kan verrichten; terwijl v. d. B. het er zonder eenig letsel afbracht. Beneden-Langstraat. Onder begun stiging van goed weder is het rooien der aardappelen afgedaan. De oogst was vrij goed en de kwaliteit best. De aflevering voor de winterprovisie geschiedde veel vroeger dan andere jaren, zeker nog uit vrees voor regeeringsmaatregelen. De prijzen zijn nu stijgende. Men besteedt voor eigenheimers f4,75 f5,bravo's f 5,25 f 5,50 en roode star f 5,a f 5,25, alles per H.L» Capelle Benoemd tot brandmeester bij de perspomp van de brandweer dezer ge meente de heer Ant. Smits en tot onder brandmeester bij de perspomp de heer C. A. van der Hoeven. Toen de landbouwer A. S. j 1. Za terdag den overweg bij het station Capelle- Nieuwevaart met een kar bieten passeerde, schrok zijn paard van den aldaar staanden trein zoodanig, dat het dier op hol sloeg. Het voertuig raakte bekneld met den as tusschen de ijzeren afsluitingsheining, waar door het hollend dier gelukkig tot staan werd gebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De materieele schade was evenwel aanzienlijk. Dussen. De heer M. Post te Nieuw Dordrecht heeft voor het beroep naar de Ger. Kerk alhier bedankt. Genderen. Ds. Kolkert te Loon-op-Zand heeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt. Hedenavond hoopt bij G. Brander horst alhier, voor de landbouwvereeniging «Eendracht* als spreker op te treden de heer den Ouden van Amsterdam, om tot oprichting van een afdeeling der Landbouw- Onderlir.ge te geraken. 's Gravenmoer. A.s. Donderdagavond zal alhier vanwege de Tuin- en Landbouw vereeniging een tuinbouwcursus worden geopend, waarvoor zich bereids 18 leer lingen hebben aangemeld. De cursus zaj gegeven worden door den heer J. Verduyn, directeur der Vruchten teelt en Boomkweekerij «Het Oude Maas je* te Dussen. De heer E. Snellen, rijks- tuinbouwleeraar te 's Her togen bosch, hoopt bij de opening tegenwoordig te zyn. Meeuwen. Gedurende de mobilisatie jaren werd in deze gemeente aan vergoe ding wegens kostwinnerschap der in dienst zijnde militairen, ter secretarie uitbetaald een bedrag van f 25000. Als tusschenpersoon ingevolge de Ouderdomswet 1919, treedt alhier op de heer Sprong, secretaris dezer gemeente. Vrijdag j.l. werd in het café Smits alhier, van de Meeuwensche Bouwmaat schappij een stukje boomgaard, groot 11 aren, verkocht voor f900.wat met bij komende onkosten per H.A. berekend zou worden de enorme som van ruim f 9000. Sprang. De heer H. Vreugdenhil, on derwijzer aan de Chr. School alhier, is in gelijke betrekking benoemd aan de Ned. Herv. School te Delft, hoofd de heer P v. Schoppen. Door het Chr. Schoolbestuur alhier is uit een 45-tal sollicitanten, om te voor zien in de vacature Nieuwenhuizen, een voordracht opgemaakt waarop voorkomen J. M. Kou wen uit Lent en W. J. Lijssen uit Dirksland. Heden Woensdagavond 8 uur hoopt de Jongelingvereen. op G G. »Timotheus« haar 22-jarig bestaan feestelijk te her denken. Door het Chr. Schoolbestuur aan gesloten hij het Schoolonderwijs Chr. Na tionaal «Sprang en Omstrekenis een oproep gedaan voor een hoofd- en hulp onderwijzer. Door deze Vereen, zal te Besoijen een school worden geopend. Beroepen bij de Ger. Kerk alhier Ds. A. P. Lanting van Krommenie. Wijk. Dinsdagmorgen vergaderde de raad dezer gemeente. De agenda bevatte slechts 2 punten, nl. 1. Aanbieding Rekening 1918, die sluit met een batig saldo van f 1257,78, en 2. Ingekomen stukken. Verslag in ons volgend nummer. Burgerlijke Stand. Heusden. Geboren Elizabeth, d. van C. L. de Groot en F. de Vries Josephine Henriette Antonia, d. van H. Crijns en S. M. H. Clout Nicoliria Hendrika, d. van D. N. Visser en G. F. Gezelle Meerburg. Ondertrouwd P. T. Kant 26 j. en P. Millenaar, 25 j. C. H. Schreuders, 45 j. en H. Bax, 50 j. K. Vos, 24 j en E. Verhoeven, 25 j. H. J. Schaap, 25 j. en M. Ch. de Kok, 18 j Overleden: C. J. Verhoeven, llm. Werkendam. Geboren: Willemijntje Petronella d. v. L. v. Someren en J. v. Zijl Pieter Hendrikus z. v. J. v. d. Heuvel en A. Vink Johanna Margaretha d. v. G. Visser en B. T. v. d. Stelt Bertus Marinus, z. v. B. de Heer en T. H. Schaar Maria Hen drika d. v. C. Stoop en B. v. d. Pijl, Getrouwd: J. H. Damen 23 j. en A. Mol 18 j. Overleden; M. H. Verboom 62 j eclitg. van T. F. v. d. Steenhoven C. v. d, Schoot 6 rn. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 24 Oct. 0 87 M. 0.18 M. N.A.P. 25 0 87 0.43 26 0.91 0.28 27 1.53 0.72 Rivierbe richten. Op 28 Oct. in meters in cM- s-Her tog en bosch 1.98 4- N. A. P. val 2 nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 1.99 val 6 (Maas) 0.93 val 47 Crévecoeur (Dieze) 4.99 val 3 Crévecoeur (Maas) 0.91 val 43 St. Andries (Maas) 1.26 val 19 St. Andries Waal) 2.20 val 23 Venlo 8.65 was 0 Maastricht 41.37 was 8 Keulen 0.69 val 3 Op 27 Oct. Grave 4.71 val 7 Arnhem 7.11 val 2 ADYERTENTIEN. De Heer en Mevrouw VISSER- GEZELLE MEERBURG geven kennis van de geboorte- van hunne dochter NIC0LINA, HENDRIKA. Heusden, 26 October 1919. een zoo goed als nieuwe liefst 's-Bosch model. Brieven franco boekhandel Sneep en Maris te Zevenbergen. Prima harde droge steekturf a f5 25 per duizend franco in 't schip. Monsters enz. bij P KRAaN, Veenbaas, Monni kendam. van levert tegen de meest concurree- rende prijzen al U benoo.hgd alsHuwelijksbrieven, Huwelijkskaar- ten, Rekeningen, Kwitantie's, Envelop pen, Circulaires, Strooibiljetten, Re glementen, Briefkaarten, Briefhoofden, Rouwcirculaires, Rouwkaarten, Labels enz. enz. Op spoedeischend drukwerk kan gewacht worden te ALMKERK, zal op Zaterdagen 1 en 8 Novem ber 1919, telkens des avonds 6 uur, in het RECHTHUIS bij C. Dekker, te Em- mikhoven, Voor de Wed. Ger. Verhoeven-Teuling in de Leegh, te Emmikhoven, kadaster sectie B. Nos. 358 en 359, groot 9 aren, 30 centiaren. Verhuurd voor f 1.50 per week. Aanvaarden en betaaldag kooppenningen voor 1 Jan. 1920. TE DUSSEN, bericht dat de perceelen puik weiland onder Genderen en Wijk zijn ingezet en verhoogd Koop 1 f 5100 2 -3800 3 -3750 Koop 2 en 3 komen bij den toeslag in massa. Dagelijks kan worden gehoogd. Toeslag Donderdag 30 October 1919, voorm. 10 u. bij G. BRANDER HORST te Genderen. is voornemens op Donderdag 6 No vember 1919 des voormiddags elf uur in het Raadhuis aldaar voor die gemeente in het openbaar te staande en gelegen in den polder Ande- lerbroek, onder Andel. Aanwijzing door den opzichter M. Ver steeg, twee dagen voor en op den dag der verkooping. Thans verkoop ik de RIJ WIELEN tegen onge kende p r ij z e n, bene vens heb ik nog een groote part ij Spreekuur: Dagelijks, behalve 's Maandags, die je voor zeer koopen als LAGEN PRIJS kunt! Ontvangen een groote partij Ook weder verkijgbaar Alles tegen concureerende prijzen. Minzaam aanbevelend (franco zending). Vergeet niet dat het Emailleeren en Biezen (inbegrepen demonteeren en mon- teeren) bij mij f 7 50 kost. Onderdeelen worden tegen matigen prijs berekend. Alle soorten Rijwiellampen voorradig, be nevens Zaklampen en Batterijen. Minzaam aanbevelend, T. JONKER, VEEN (bij Heusden). Rijwielhandel en Emailleerinrichting. N.B. Gebruikte Rijwielen gevraagd, VOORAL Damesrijwielen. TEL. INT. No. 4 Hoofdvertegenwoordiger: J. DE VRIJ, Veeverloskundige te Zevenbergen. Drie Trompetterstraat, Heusden, dat hij weder voorhanden heeft: Zalm, Sardines, Ansjovis, Ham en Kip, Tong en Kip, Kalfsleverpastei, Galantine de Veau, Schildpadsoep, Londonderrysoep, Tomate-pure, Tomate-saus, Picanten-saus, Madera saus, Bordelaise-saus, Truffels, Kerry, enz. VERSCHE DRUIVEN. Verder alle soorten Kruideniers waren en Aanverwante artikelen. Minzaam Aanbevelend. breng daarom goede boeken in uw huis, waarvan gij goede vruchten kunt verwachten. biedt een schat van kostelijke aantrekkelijke verhalen voor jong en oud. Heden zien het licht de volgende nummers No. 1. Wilha. Riem-Vis. Weggeloopen. No. 2. J. A. Schalekamp. De vrouw van den strandjutter. No. 3. Naomie of de laatste dagen van Jeruzalem. No. 4. Wilha. Riem-Vis. Een schat in de duinen. No. 5. - J. Veltman. Toch gevonden. No. 6. Mrs. Whitacker, Mijn jongen. Teeken in op deze serie van 6 no's ad 65 ct. totaal f 3.90 plus 5% crisis-toeslag. Afzonderlijke deelen 75 cents. en verder jilom.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 3