Voor de a. s. St. NICOLA AS Hoesten verkoudheid. „ATLAS"| Kristal en Porcelein. Firma ALPH. HÜPSCH, en Anga-bonbons. Anga siroop. Groote sorteering Saxische Figuren en Vazen* Echte Kopenhaagsehe Figuren en Vazen, etc. ANT. METSELAAR Bezichtig gedurende deze weken mijne Etalages. 's-BOSCH Vughter straat 19. 4? KOFFIE IN PAKJES f IS DE BESTE. 4? Verkrijgbaar bij Wijksclie poort V. 4 Aanbevelend, Telephoon 715. Neem bij beginnenden hoest en verkoudheid voor U zelf en Uwe kinderen Deze helpen spoedig en gij voor komt dan, dat de heest en koude zich op de borst vastzetten. Gebruik echter bij veronderden hoest, bronchitis, ouderdomshoest, borst- en luchtpijpaandoeningen, slaap- storenden hoestprikkel, alsmede voor Uwe kinderen bij kinkhoest, slijm hoest en vastzittenden hoest, Deze siroop zuivert de longen van slijmen, welke zich in de diepere luchtwegen hebben vastgezet, werkt zeer verzachtend, hoeststillend, slijm- oplossend en bespoedigt de genezing. Flacon f4 50. Fabr. A MIJNHARDT, ZEIST. Bij Apoth. en Drogisten. BUITENLAND. llulde uau gesneuvelden. In Frankrijk is nu de wet afgekondigd op de herdenking en de huldiging van de dooden die in den grooten oor'og voor Frankrijk zijn gesneuveld. Artikel één van deze wet bepaalt, dat de namen van de strijders te land en ter zee, die onder het Fransche vaandel heb ben gediend en gedurende den oorlog van 49141918 voor Frankrijk zijn gevallen, zullen worden ingeschreven in registers, welke zullen worden bewaard in het Panthéon. Volgens artikel twee zullen bovendien in die registers worden opgenomen de namen der non-combattanten, die gestorven zijn tengevolge van daden van geweld des vijands, hetzij in de uitoefening van hun functies als ambtenaar, of bij de vervulling van hun eenvoudigen plicht als burger. Wilson tegen drankverbod, Washington. Wilson heeft zijn veto uitgesproken over het wetsontwerp tot in voering van een algemeen drankverbod. Uit San Diego wordt bericht dat men nu eindelijk zekerheid heeft omtrent het lot van twee Amerikaansche vliegers, die sinds 21 Augustus vermist werden. Het is gebleken, dat zij wreedaardig vermoord zijn door Mexicaansche visschers, die hen in nood op zee aantroffen, drijvend op het water en nadat ze al dagen lang zonder voedsei waren geweest. Wilsons toestand. Washington, 29 Oct De president blijft vooruitgaan. Hij heeft gisteren verschillende werk zaamheden, zooals het onderteekenen van wetten, verricht. In het bulletin van heden wordt gezegd, dat er geen bizondere wijziging in den toestand van den president is gekomen. De beterschap houdt aan. Wilson gebruikt de lunch en het middagmaal in half zittende houding, hetgeen hem niet vermoeit. De goedkoope Parijsche restourants in nood. Parijs, 28 Oct, De voorzitter van de ïChambre Syndicale* des Bouillon-restau rants deelde in een interview mede dat, indien niet eerstdaags verstrekking van kolen plaats heeft, 60 goedkoope restaurants genoodzaakt zullen zijn hun deuren te sluiten, aangezien zij hunne fornuizen niet meer kunnen stoken. o Te Brussel is een man van 35 jaar ter dood veroordeeld, die in Januari 1918 zijn moeder en zuster vermoord had. BINNENLAND. Rechtzaken. Het O. M. bij de vierde kamer der recht bank te Amsterdam eischte Donderdag tegen den 33-jarigen behanger Willem Visser, die terechtstond ter zake van moord op den 13-jarigen Dirk van Leeuwen in het Oost- zanergat, levenslange gevangenisstraf; tegen Snijder eischte de offieier 8 maanden gevangenisstraf. De moord te St. Oedenrode, In zake den moord te St. Oedenrode, werd evenals tegen Lubig ook tegen Brille- slijper levenslang, tegen Wildenburg 18 jaar gevangenisstraf geëischt. o minister van Koloniën. De »Standaard« verneemt dat de minister Idenburg toch genoodzaakt zal wezen om zijn ontslag aan te vragen. »Wel trad er merkbare beterschap in, maar niet genoeg zaam, om hem nu reeds tot weeropvatting van zijn taak in staat te stellen. De druk van het bloed blijft daartoe vooralsnog een te ernstig karakter dragen.* o Een schreiend gezelschap. Rotterdam 28 Oct. De reddingsbrigade van de brandweer moest gisteren, gewapend met rookmaskers, optreden in een niet dagelijksch geval, dat ook met het eigen lijk werk der brandweer weinig te maken heeft. In het magazijn van de firma Van Oppen op de Zalmhaven was een vat mosterdolie stuk gevallen met het gevolg dat zich door het gebouw zoodanige tranenverwekkende gassen verspreidden, dat eerst het maga zijn personeel en vervolgens de eveneens spoedig in tranen uitbarstende kantoorbe dienden enz. de vlucht namen. Uitgerust ais soldaten bij een gasaanval, konden ten slotte de brandweermannen, naderbij komen en het vat naar buiten brengen, waarna het in de Zalmhaven werd geworpen. o Slechte Zalmvisscherij. Gaven voorheen de trajecten van de Beneden-Waal en Boven-Merwede, voor de zalmvisschers een ruim bestaan in den laatsten tijd is het bij de visscherijen te Gorinchem, Woudrichem, Hardingsveld, Brakel, Zaltbommel en Nurwenen treurig gesteld. Er gaan weken voorbij, ook verleden week, dat geen enkele zalm gevangen wordt. Het geheele jaar was de zalmvangst bij genoemde visscherijen onbeduidend, vandaar, dat vele visschers landwerk gaan ver richten. Te Woudrichem, waar vroeger het grootste gedeelte der bevolking uit visschers bestond, vertrekken zeer velen naar elders om een ander middel van bestaan te zoeken. Er is in dit stadje ook volstrekt geen woningnood. Men schrijft de oorzaak van de slechte zalmvangst toe, aan de ankerkuilen (ook moordkuilen genaamd) waarmede men in de laatste jaren de jonge zalmen opvischte, evenals de elft, die vroeger met duizend tallen gevangen werd, terwijl nu slechts enkele meer worden bemachtigd. —o Rotterdamsche veiling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Baan 40, gehouden veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 48.05 f22.55 idem (klein), f 13.50 f 46.70 Eendeieren f15 60 Middelprijs f 17.20. Aanvoer 46000 stuks. o Luchtvaart. Vliegtuig verbrand. Te Velp, bij Arnhem, is het vliegtuig van den Duitschen vlieger Paul Boek, toen hij den motor aanzette, totaal verbrand, doordien een vonk in de carburateur kwam. Weer een holbewoner. Gemeente- en militairepolitie hebben in een bosch achter Harskamp, een holbewoner ontdekt. In het hol werd onder meer ge vonden een militaire onderbroek, waarop zich bloedvlekken bevonden, terwijl het rijwiel, dat in zijn bezit was, overeenkomt roet het signalement van het rijwiel, dat korporaal Vos uit Deventer, die op 31 Aug. 1.1. spoorloos verdween, bij zich had, ver toonde. Het hol is op korten afstand ge legen achter het fietspad, dat Vos dien avond moest passeeren. De man is te Ede voorlcopig opgeborgen en doet verwarde verhalen. Het vermoeden, dat korporaal Vos uit Deventer is vermoord, krijgt hoe langer hoe meer grond. De familie van Vos heeft het op den verdachte bevonden rijwiel, als ook een portemonnaie, die hij op den avond van 31 Aug. bij zich had met ruirn f 5 herkend, als het eigendom van geraelden korporaal. Verdachte geeft op, in Duitschland te zijn geboren en ontkent, hoewel de be wijzen tegen hem vermeerderen. Heden stelt de burgemeester van Ede, de inspecteur en een aantal politiemannen, ook met een speurhond, in het bosch een onderzoek in. Vermoedt wordt dat het lijk aldaar is verstopt. Lastig publiek. Zondagavond om 10 uur werd in een der donkere buitenwijken te Zwolle politie- hulp ingeroepen. Toen eenige agenten een beschonken jongeman, J. v. d. S. wilden meenemen, stuitten zij op hevig verzet van den vader en een broer, eveneens onder den invloed. Het publiek nam spoedig een zoo dreigende houding aan tegen de politie, onder leiding van een inspecteur, dat, om ruim baan te maken, eenige schoten in de lucht werden gelost. Toen de in specteur met een stuk ijzer een slag op den schouder had gekregen en sommige agenten kwetsuren, werd, na herhaalde sommatie, op den belhamel aangelegd, met het gevolg dat de vader met twee kogels in een been ineenzakte. Hij en een zoon werden naar het bureau overgebracht, een buurman die nieuwsgierig om de deur keek, kreeg een schot in de wang. De andere zoon werd den volgenden ochtend gearresteerd en met zijn broer ter beschik king van de justitie gesteld, de vader is naar het ziekenhuis vervoerd. Overvallen. Vier personen, uie met revolvers gewa pend waren, zijn de woning van den land bouwer J. Kennis te Zundert binnenge drongen. De man werd gebonden en naar den kelder gesleept. Zijn vrouw moest de plaats aanwijzen, waar het geld lag. Zij zeide, dat de sleutel van de brandkast verloren was. De dieven hebben zich met ongeveer f 250 moeten tevreden stellen. De pseudo-doofstomme. Amsterdam, 28 Oct. De vierde kamer der rechtbank veroordeelde heden den Duitscher F. F. B., die zich twee-en-een half jaar doofstom had gehouden als patiënt in de doofsiommeninrichting aan de Wes- termarkt te Amsterdam verbleef tot onge veer Juli jl., toen hij zich ontpopte als inbreker, en in den nacht van 12 op 13 Juni in een perceel aan de Prinsengracht en in den nacht van 3 op 4 Juli in een perceel aan de Keizersgracht had ingebroken, waar goederen en zilverwerken werden ontvreemd, wegens diefstal tot een gevan genisstraf voor den tijd van 2 jaar en 6 maanden. De eisch was 3 jaar en 6 maanden. Als verdediger was opgetreden mr. D. E. Lioni. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van Heusden maken in verband met het bepaalde in art. 63 der Algemeene Poli tieverordening bekend, dat het verboden is de Engstraat vanaf de Botermarkt in te rijden. Heusden, 29 October 1919, Burgemeester en WTethouders voornoemd, H. J. van Eggelen. De Wethouder, Van Everdingen. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags ge opend van 101 uur. Heusden. Naar wij vernemen is in wording eene Chr. Zangvereeniging, onder leiding van den Heer Stassen, die hare bijeenkomst zal hebben in de Consistorie kamer der Herv. Kerk. Ook gaan er stemmen op om alhier eene Chr. Volksschool op te richten, waar van ons nog geen détails bekend zijn. Zaterdag 1 November, des namid dags 1 uur, zal op de scheepswerf alhier, van de heeren de Haan Oerlemans te water worden gelaten, het stalen schroef- stoomschip »Theseus«, gebouwd voor de Koninklijke Nederlandsche Stoom boot-Maat schappij te Amsterdam. Het schip is van het Partial-Awningdeek- type en heeft een lengte van 215'0", is breed 34'4" met een holte van 15'—6" tot het hoofddek en 22'6" tot het «Awningdeek Tp. tentdek.* Het schip heeft een draagvermogen van ruim 1600 ton d.w. en wordt voorzien van een triple-exprensiemachine van moderne constructie, welke ruim 650 P.K. ontwik kelt met oliestookinrichting. Het vaartuig wordt geheel van electrisch licht voorzien. Twee stalen masten worden geplaatst voor het laden lossen, waarvan een voorop wordt voorzien van 4 laadboo- men, welke door 4 stoomlieren worden be diend. Ook de achtermast krijgt twee stoomlieren voor het laden en lossen, ter wijl tevens worden aangebracht een ver- haallier en een gecumbineerde hand- en stoomstuurmachine. De verblijven voor officieren en verdere bemanning worden luxieus ingericht, zoodat het geheel een allerziens eerste klasse stoom schip wordt. Waar wij overtuigd zijn, van het mede leven in deze industrie door onze ingezetenen, zal ^het dan ook niet aan de noodige be langstelling ontbreken. Bij het vermaken van een stelling, kwam de arbeider J. P. op de werf alhier te vallen. Het ongeval bleek echter niet van erns- tigen aard te zijn, zoodat hij met een wondje en een lichte kneuzing vrij kwam. De overdreven berichten door andere bladen verspreid, over een ernstig ongeluk, kunnen wij dan ook door informatie gerust tegenspreken. Door het College van Brandmees ters is, tengevolge der ontstane vacature, uit zijn midden benoemd tot Opperbrand- meester de heer Hub. Verhoeven Lz. De heer Joh. de Mol, die een grooter getal dienstjaren heeft, had vooraf verzocht voor benoeming niet in aanmerking te komen. Werkendam. Bedankt voor het be roep bij de Geref. Kerk B alhier, door ds. Geerling van Zalt-Bommel. Aan het herhalingsonder wijs op de Openbare school A alhier, wordt deelge nomen door pl.m. 20 jongens en 60 meisjes. Daar Mevr. Sannes verhinderd was op te treden voor de openbare vergadering der S. D. A. P. gehouden in de Nutszaa! heeft Mej. Bareudrecht, propagandiste uit Rotterdam, het woord gevoerd over Vrou wenkiesrecht en de duurte*. De zaal was goed bezet. Aalburg. Naar men verneemt zal op Donderdag 6 November, des voormiddags 9.30 uur alhier en des namiddags 2 uur te Heesbeen, in de Ned. Herv. Kerk, door Ds. N. C. Bakker een dankstond voor het gewas worden gehouden. Almkerk. A.s. Donderdagavond om half zeven zal in de Geref. Kerk alhier optreden, Ds. v. d. Berg van Fijenoord, voor de Geref. Jongelingsvereeniging met het onderwerp»De Jongelingsleeftijd*. Het Raadsverslag dezer gemeente kan, door veel ingekomen advertenties en plaatselijke berichten, eerst in het volgend nummer worden opgenomen. Capelle. A.s. Zondag wacht de voetbal- vereenigingjïExcelsior* alhier een zwaren dag aangezien beide elftallen een competitie wedstrijd te spelen hebben. Het eerste elftal gaat op bezoek bij Wilhelmina* te Kaatsheuvel, terwijl het tweede elftal op eigen terrein een match te spelen heeft tegen ïS.V.V. II uit Sprang. Genderen. Raadsvergadering Donder dag 5 November 1919, om 2.30 uur nm. 1. Ingekomen stukken. 2. Reclames Hoofdelijken Omslag. 3. Vaststelling belooning schoonhouden schoollokalen. 4. Subsidie-aanvrage onderwijs buiten schooluren. 5. Aanbieding gemeente-grond voor woningbouw. 6. Bespreking vereeniging gemeenten Genderen, Meeuwen en Drongelen. 7. Herziening jaarwedden burgemeester, secretaris en ontvanger. Woensdagavond trad alhier als spreker voor de Landbouwvereeniging Eendracht* op, de heer Den Ouden te Amsterdam, met het onderwerp de werk wijze der Landbouw-Onderlinge. Op kernachtige wijze toonde spreker aan het nut dezer organisatie. Duidelijk zette hij uiteen het verschil tusschen de bureau cratische Rijksverzekeringbank en de prac- tische Landbouw-Onderlinge en toonde dit met frappante voorbeelden aan. Ook vestigde spreker de aandacht op de voordeelige wijze waarop bij de Landbouw-Onderlinge kan worde verzekerd terwijl daartegenover de Rijksverzekeringbarik met hare uitge breide administratie veel duurder werkt. En terwijl, naast de moreele verplichting van den werkgever zeer spoedig bij de wet zal bepaald worden, dat ongevallen, voortvloeiende uit het bedrijf, door den werkgever zullen moeten worden gedragen door verzekering, bewijst spreker uit de statistiek der tienjarige werking der Land bouw-Onderlinge dat deze is en blijft aan gewezen om zich tegenover zijn arbeidend personeel te ontiasten Ten slotte wijst spreker nog op de goed koope aan de Landbouw-Onderlinge ver bonden ziektenverzekering tegenover de reeds thans bestaande wettelijke aanspra kelijkheid van het inwonend arbeidend per soneel. Staande deze vergadering werd een af- deeling der N.-Br. Landbouw-Onderlinge opgericht. Zoolang nog geen definitief be stuur is gekozen, kunnen inlichtingen ge vraagd en opgave als lid gedaan worden bij het bestuur der Landbouwvereeniging »Eendracht« alhier, terwijl hierbij zij op gemerkt dat men geen lid van genoemde landbouwvereeniging behoeft te zijn, om als lid der afdeeling van de Landbouw- Onderlinge toe te treden. Herpt. Op de Zondag j.l. gehouden schietwedstrijden der Burgerwacht alhier, werden de navolgende prijzen behaald door oud-militairen, alles in 10 schoten: 1e prijs: Th. de Wilt 77 punten. 2e prijsChr. v. Herpt 76 3e prijsAdr. v. Berkel 76 4e prijsH. Pauw 75 x> 5e prijsAdr. v. Sprang 75 6e prijs W. Kuijs 73 7e prijsMart. de Wilt 73 8e prijs: J. M. Buijs 73 9e prijsJ. v. Korven 72 Gemiddeld 7 punten per schot. Prijzen voor niet militairen le prijs Jac. de Wilt 77 punten. 2e prijs Adr. v. Bokhoven 74 t> 3e prijs: Th. v. Bokhoven 74 4e prijs Nic. v. Oudheusden 73 5e prijs Adr. de Kort 73 6e prijsHendr. de Wilt 73 7e prijsH. v. d. Broek 72 8e prijs: A. v. Korven 71 Gem. per schot 6, 8 punten. Met het oog op den grooten nood die in Oostenrijk heerscht, zal het verblijf der hier vertoevende kinderen met nog 8 weken verlengd worden. Meeuwen. Een uitvoerig verslag der laatste vergadering van den gemeenteraad volgt in het volgend nummer. Nederhemert. De Chr. Jong. Ver eeniging Jes. 40 8, hoopt 11 November haar 52-jarig bestaan te herdenken, In de voorafgaande godsdienstoefening in de kerk aan de Zuidzijde hoopt op te treden onze predikant Ds. Cluin. Daarna zal er een feestelijk samenzijn plaats hebben in het lokaal der vereeniging, met leden, be gunstigers en genoodigden. Rijswijk. (N.B.) Uit de 20 sollici tanten naar de betrekking van onderwij zer aan de openb. school alhier, is door den Raad dezer gemeente benoemd de heer M. van de Weg, tijd. onderwijzer aan school no. 9 te Dordrecht, zijnde no, 1 van de voordracht. De benoemde opvolger van den heer A. den Hartog, die in gelijke betrekking is aangesteld te Haaften hoopt op 1 Nov. a.s. zijne functie als vast onderwij. alhier te aanvaarden. Veen. Door den rijksveldwachter A. Butveid en den gemeenteveldwechter W. P. Swarts alhier, is in onze gemeente aangehouden een persoon, {welke zich op verschillende plaatsen heeft schuldig gemaakt aan verduistering, waarna hij door genoem de politiebeambten is overgebracht naar Rotterdam, alwaar zijne aanhouding door den Commissaris van Politie in het poli tieblad werd verzocht.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 2