Dienstbode. TE KOOP ten nieuwe Warmachine. Notaris VAN GENOT E. HR1NCKUAN, Gnillanme de leeuw ,0e Melanen en Vogelenzang." HALSTEREN (N-Br.). BOELHUIS. Notaris J. M. C. PAAP, 6 Paarden, Waarschuwing, S. SPIERO M. J. FAN MIER J. Th. Couwenberg Urnen en Mdiappen. HALLO!! Hollandsctie en Engelsche banden, BÉÉÉD 516.75 Mêwbl 13.50 itaeert u op dit Blad. GEEN ROMMEL va. HET ZOEKLICHT MUZIEKHANDEL Ingekomen voor de noodlijden den in Oostenryk-Hongarjje. eenvoudige dienstbode publiek verpachten gedipt. Pédicure. Draineerbuizenfabrieken publiek verkoopen Kerkstr. 19, 's Bosch, Tel. 708. Maat- en Reparatiewerk. Schaatsen. Kunst, Friezen en doorloopers. Voor St. Nicolaas-Cadeau fijne ZAKMESSEN. Wmet12 maanden garantie. verkoop ik, maar wel prima buitenbanden met I jaar garantie vanaf f6.25 FURSTER, WIJK. V ughterstraat 101 's-Bosch. Let op het adres! BILLIJKSTE PRIJZEN. Tevens ALLE gewenschte merken RIJWIELEN en BAADEA. Benzine-Depöt van de Autoline Indische benzine. DE ORDE VAN ZEVEN contra JOH. DE HEER. a.s. Zondag te Capelle een Competitiewed strijd honden tegen Exelsior II. De familie Stoffel is na eene af wezigheid van circa 12 jaren, uit Amerika in deze gemeente teruggekeerd. Hedenavond werd ons door eenige jongelui een meikever getoond. Is dit nu eens een teeken voor een zachte winter Werkendam. Donderdagavond hoopt de harmonie »Concordia« alhier haar eerste uitvoering te geven in de Nutszaal. De muziekstukjes zullen afgewisseld wor den met voordrachten door den bekenden karakter-Humorist Aug. de Laat uit Tilburg, Voor het te Utrecht gehouden exa men voor machineschrijven slaagde onze dordsgenoote Mej. A. de Graaf. Aalst. Op de voordracht voor een te benoemen onderwijzer aan een school voor M.U.L.O. te Brussel (België) komt als nummer drie van het opgemaakte vijftal voor, onze vroegere dorpsgenoot, de heer P. v. Ooijen thans te Hoogeveen. (Dr.) Andel. De vorige week werd hier door een Ambtenaar van den Arbeidsraad uit Tilburg eene lezing gehouden over het doel der verzekeringswet. Op duidelijke wijze werden de talrijke toehoorders in gelicht. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkelen gebruik ge maakt. Voortaan wordt hier ook des Zondagsmorgens electrisch licht gegeven. Naar we vernemen gebeurd dat in verband met de aansluitingen, welke tal van landbouwers in hunne stallen hebben doen aanleggen. Vorige week werden hier aan de losplaats zooveel bieten aangevoerd, dat handen te kort kwamen om dezelve te ver schepen. Natuurlijk vond zulks zijn oor zaak in den lageren prijs, die vanaf heden gegeven wordt. Babiloniënbroek. De Gemengde Zang- vereeniging Volharding* alhier is voorne mens om op Zaterdag 29 November a.s. hare eerste uitvoering in dit seizoen te geven. Gezien het Program dat benevens een negental zangstukjes ook eenige leuke voordrachten bevat, twijfelen wij niet of velen zullen zich daarheen begeven. Beneden-Langstraat. De vroeg ge komen winter heeft aan de naschaar van den akker belangrijke schade gedaan. Voor zoover de mangelwortelen en knollen niet waren geruimd, hebben die door vorst en sneeuw aanzienlijk geleden. De herfst- knollen, die zoowel aan knollen als bladeren flink waren ontwikkeld, zijn er ook niet beter op geworden en hebben alzoo veel van hunne voedingswaarde verloren. Niet temin wordt een en ander nog zooveel mogelijk ingezameld. Capelle. Bij den landbouwer de R. op de Willem v. Gendtvaart« stierf j.l. Maandag een koe tengevolge van miltvuur. Het cadaver werd onder politietoezicht verbrand. Voor genoemden landbouwer een leelijke schadepost. 's Gravenmoer. Onder de varkens van de wed. B. heerscht de vlekziekte, waaraan een prachtdier bezweek, hetgeen voor die weduwe een aanzienlijke schade post beteekent. Woensdagavond 7 uur zal in de Geref Kerk alhier eene dankure voor het gewas worden gehouden, waarin Ds. D. Hoogen- birk van Charlois hoopt voor te gaan. Genderen Vergadering van den Raad dezer Gemeente op Vrijdag 28 Nov. 1919 om n.m. 2V3 uur. 1. Ingekomen stukken 2. Voorloopige vaststelling gemeente rekening 1918. 3. Vaststelling rekening levensmiddelen- bedrijf 1918. 4. Vaststelling gem -begrooting 1920. 5. Wijziging instructie gem.-ontvanger. 6. Verkoop van gemeentegrond. Meeuwen. Tot definitief bestuur der alhier op te richten Christelykeschool zijn benoemdDs. v. d. Pol voorzitter J. A. van Dis, A. van Bruchem, C. de Graaf en v. d. Schans, leden. Raamsdonksveer. Tot leden van het Kiescollege der Ned. Herd. Gemeente zijn herkozen P. A, v. Dongen, A. van Raamsdonk, R. v. Wageningen en T. Zijl mans. Naar we tot ons genoegen verne men, is Dr. Lips op zijn besluit terugge komen en heeft bedankt voor de benoeming tot directeur van den Geneeskundigen dienst te Tilburg. De landbouwarbeider v. S. kreeg een trap van een paard op zijn hoofd. Geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Gedurende de eerstvolgende Woens dagen zullen in het hótel *Huis ten Deyk groote nationale wedstrijden in komische voordrachten gehouden worden. Het pro gram van heden bevat reeds een tiental prachtige nummers. Olympia won Zondag een bonds wedstrijd van Velocitas I Hit 's-Bosch met 42. Stand bij de rust 21. De bakker S. kwam met zijn wa gen in botsing met den Stoomtram. Het paard bekwam ernstige kwetsuren, terwijl de wagen gedeeltelijk verbrijzeld werd. Ongelukken kwamen niet voor, daar S. nog juist uit den wagen kon springen. Sprang. Onze dorpsgenoot, de heer Fred. H. Hoek, is met ingang van 1 Januari 1920 benoemd tot leeraar aan de Rijks- vakschool voor leerlooiers en schoenmakers te Waalwijk. Genoemde is thans tijdelijk als zoodanig aan die school werkzaam. Door een ambtenaar bij den Raad van Arbeid te Tilburg werd in het ïSprang- sche koffiehuis* een lezing gehouden over de op 3 December a.s. in werking tredende Invaliditeitswet. Aan het einde werden door enkele personen vragen gesteld die op duidelijke wijze werden beantwoord. De zaal was tamelijk goed bezet. Door den vroegen winter ziju hier nog veel aardappelen en mangel wortels be vroren. Meende men dat deze aardappelen voor de consumptie nog wel geschikt zou den zijn, daar de velden door een dikke laag sneeuw gedekt waren. Na proef, is gebleken dat ze voor menschelijk gebruik niet meer geschikt zijn. Tot leden van den kerkraad bij de Ned. Herv. Gemeente alhier zijn her kozen, tot ouderling de heeren M. Ros en P. v. d. Hamme en tot diaken G. L. Vos. In de vacature A. Smits die voer de herbenoeming bedankte werd tot diaken gekozen Jac. de Bie Czn. J.l. Vrijdagavond werd door Ds. A. van Kooten uit Zevenbergen in het Ned. Herv. kerkgebouw, in het belang van den Gereformeerden Zendings-Bond, een zendingsrede uitgesproken. Zijn Eerw. deed naar aanleiding van Hand. 27 9,10 en 11. In gloedvolle bewoording® werd dit schriftgedeelte nader ontvoud. In zijn peroratie wekte spr. op, den arbeid der zending in den gebede te gedenken en hem met gave to steunen. De gehouden collecte bedroeg ruim f 26. Door de baldadjge straatjeugd is de tuinmuur bij zekere J. alhier ingeduwd De politie heeft de zaak in handen. Veen Vergadering van den Gemeen teraad dezer Gemeente op Donderdag, den 27 Nov. 1919 des v.m, ten 10 ure. Te behandelen Onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel B en W. tot verhooging jaar wedde wethouders en presentiegeld raadsleden. 3. Behandeling begrooting dienstj. 1920 4. Vaststelling begrooting armwezen 1920. 5. Vaststelling jaarwedde correspondent arbeidsbemiddeling. Well-Ammerzoden 20 Nov. De Eerw. Heer Ds. J. A. ten Bokkei-Huinink alhier heeft het beroep aangenomen voor Numansdorp. Zijn onvermoeiden ijver voor zijne parochianen zal nog lang bij ons in herinnering blijven. Burgerlijke Stand. Heusden. Geboren: Gerrit Jan, z. v. A. Bouman en M. v. den Oever. Getrouwd: Hendrik Johannes Schaap 21 j. en Maria Christina de Kok 18 j. Werkendam. G b o r e n Gijsbertha, d. v. C. v. Wijk en A. Ottevanger. Ondertrouwd: B. van Elzelingen 25 jaar en N. H. Westerhout 23 jaar P. Potters 24 jaar en A. Bot 21 jaar. Getrouwd: Willem Dirk v. d. Kaa 22 jaar en Meggeline Visser 17 jaar. Overleden: Willem Paans 60 jaar Metta van der Ent 87 jaar. De Werken en Sleeuwijk. Geboren: Cornelis Wilhelmus z. v. P. J. de Groot en v. M. J. HendriksCor nelis z. v. A. Colijn en v. C. Dekker Christina d. v. R. C. v. 't Verlaat en v. E. M. de Haas Cornelis z. v. A. Biesheuvel en A. P. Rijkers Arie Jan z. v. G. Vroegh en N. Stam. Getrouwd: J. Scheffers wednr. v. A. Schouten 46 j. met G. Roubos 43 j. Machiel Smits 34 j. met Wilhelmina de Cloe 25 j.Pieter van Vugt 24 j. met Elizabeth Hellemina Dekker 24 j. Overleden: AdrianaVerhoeven5m Sijke Kieboom 68 j. echtg. v. Z. Roza Adriana Johanna Evers 63 j. echtg. van K. C. Pelliekaan Pieter van Driel 16 d. Cornelis Kilwinger 47 j., echtg. van G. Pellicaan Amelia Alida Ottevanger 75 j., wed. van J. Stam. Wijk over de maand October. Geboren: Justina d. v. D. Arendse en A. v. d. Wetering Gijsbertus z. v. B. H. v. d. Bogaard en J. Mouthaan Evert Antonie z. v. E. A. v. Ballegoorjen en A. H. Furster; Johanna d. v. C. Bouman en A. M. v. Helden Willem z. v. D. Bleijen- berg en P. Poorter. Getrouwd: H. de Jong Saakes 35 j. met Jenneke van Helden 26 j. Overleden: Gerrit Kamerman 61 j. Antonie Kerkwijk 93 j. Hendnka Kamer man 60 j.Heiltje van der Pol 4 m. Teuntje van Vastenouw 78 j. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 21 Nov. 2.18 M. 1 63 M. N.A.P. 22 2,1.63 23 2.03 1.70 24 2 30 1.84 Rivierberichten. Op 25 Nov. in meters in cM. s-Hertogenbosch 2.83 4- N. A. P. val 12 nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.82 val 10 (Maas) 2.75 s> val 13 Crévecoeur (Dieze) 2.83 val 9 Crévecoeur (Maas) 2.83 val 10 St. Andries (Maas) 4 85 i> val 11 St. Andries (Waal) 5 36 was 43 Kinderen D. te Meeuwen, f 4 50. ADVERTENTIES. Gevraagd te 's-Bosch zoo spoedig mogelijk in dienst te treden een in klein gezin zonder kinderen. Hoog loon en goede behande ling verzekerd. Br. fr. Bureau dezer Courant onder No 25. Duitseh model. Te bevragen aan hei bureau van dit blad. zal op Zaterdag 29 Nov. e,k. v.m. 11 uur in Hótel »Concordia« te Heusden, ten verzoeke van 1. Dames van der Blom voor 5 jaar. 2 73 60 H A. weiland in het Hoefblok te Herpt, thans in huur bij H. Buijs JJzn. ingaande terstond. 1.34 90 H A bouwland op het wijkereind te Wijk, thans in huur bij M. van Bergeijk Azn. ingaande bloot- schoof 1920. 2. Ned. Herv. Kerk te Heusden. Een perceel bouwland te Oudheus- den, nabij het nieuwe kerkhof, naast het perceel in huur bij E. Verdonk, voor 5 jaar, ingaande 1 Jan. 1920. Een perceel afgegrave grond, gelegen alsvoren voor 20 jaar, ingaande terstond. Spreekuur: Dagelijks, behalve 's Maandags, TEL. INT. No. 4 Hoofdvertegenwoordiger: J. DE VRIJ, Veeverloskundige te Zevenbergen. te WERKENDAM, zal op de Anna Paulownahoeve, aan de Kievitswaard, onder Werkendam, op Woensdag 3 December 1919, vóór middags 10 uur, om contant geld. waaronder 7-jarige ruin, twee 9-jarige merries, twee 14-jarige merries en een 3j-jarige vos merrie (betuigd). Tentwagen, Delftsche tilbury, boerenwa gens, karren, eggen, dorschmachine, kaf- molen, ijzeren rolblok, ploegen, grasmaai- machine motormeelmaalmachine, zadels, tuigen, karngereedschap, karnmolen, pl.m. 9000 pond hooi, pl.m. 100 H.L. knolrapen, een schelf struiken en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Te zien daags vóór- en op den verkoopdag. Het publiek wordt ernstig gewaarschuwd tegen advertenties van rijwielhandelaren, waarin fietsen, banden en andere artikelen beneden den couranten prijs te koop worden aangeboden. Bij navraag is alles uitverkocht of worden de banden met garantie onder dei. vastgestelden prijs verkocht, terwijl zij inderdaad niet gegarandeerd zijn. Want voor banden, beneden den door de fabri kanten vastgestelden prijs verkocht, heeft men geen garantie. Men zij gewaarschuwd. Het Bestuur v. d. afd. Altena B. R. H. N. Secr. Steenbergen Vischmarkt W. 114. o. a. Ruime keuze in Violen, Mandoline, Guitaren, Luiten, Bango-Mandolines, Concert- Cithers vanaf f 10 met Leer school, Italiaansche en VVeener- Accordions vanaf f 10, Kinder- trommen, Speeldoozen met mu ziek, Torm Viool-Htui's, Strijk stokken enz enz. ifet beste adres voor zuiver afgestemde MON DORGELS met echt koperen platen. v Occarino's vanaf 35 cent. SCHOENMAKER NIEUWSTRAAT :-: HEUSDEN beveelt zich beleefd aan voor Wordt op verlangen afgehaald en thuis bezorgd. Reparatiën geschieden spoedig, net en tegen b i 11 ij k e n p r ij s, Aanbevelend, ALS BOVEN. HEUSDEN. Heeft weder ontvangen een ruime sorteering Alle soorten monteurs voor Schaatsen. Verder alle soorten MINZAAM AANBEVELEND. Thans verkoop ik de RIJ WIELEN tegen onge kende prijzen, bene vens heb ik nog een groote part ij die je voor zeer LAGEN PRIJS kunt koopen als (franco zending). Vergeet niet dat het Emailleerer. en Biezen (inbegrepen demonteeren en mon- teeren) bij mij f 7 50 kost. Onderdeelen worden tegen matigen prijs berekend. Alle soorten Rijwiellampen voorradig, be nevens Zaklampen en Batterijen. Minzaam aanbevelend, rr. JONKER, VEEN (bij Heusden). Rijwielhandel en Emailleerinrichting. N.B. Gebruikte Rijwielen gevraagd, VOORAL Damesrijwielen. Agent der Adek, Simplex, lAatorijwielen, enz. AANBEVELEND, onder redactie van JOH. DE HEER, Z e i.s t, verschijnt 1 Dec. a.s. een dubbel nummer. Het zal bevatten vervolgartikelen Studiën in Genesis van Joh. de Heer No. 10. De stad van Kaïn. Wat de Bijbel zegt over de Wederkomst des Heeren van Dr. R. A. Torrey. Het Wondervolk Isrëal van Prof. Ströter. Berichten over de Joden in Palestina. Allerlei uit den Bijbel. Tegen strijdigheden in de twee geslachtslijsten van Mattheus en Lukas. Uit den spreu- kenschat. Uit het SchetsboekKorte schetsen voor toespraken of huiselijke overdenking. De dwaaleer van Russell (slot). Tijdspiegel bevattende de pleidooien en uitspraken in het proces van De Zonnegodsdienst van »de Dageraad*. Het dansen tot in de Kerk doorgedrongen. Geestelijke ontwaking in Engeland. Het Bolsjewisme. De crisis in de Pinksterbeweging. Dr. Fr. van Eeden en zijne Roomsch-Theosofische openbaring. De groeiende macht van Rome. De eenheidskerk etc. Proefno. gratis. Ab.prijs tot 15 Juni 1920 f 0.75 bij vooruitbet. Verschijnt 2 X per maand en brengt behalve schriftstudie over het Profetische woord de nieuwste en belangrijkste mededeelingen uit het wereldgebeuren. UitgaveBureau v.h. Zoeklicht, Rotterdam, Schiekade 210.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 3