Voor de a. s. St. NICOLA AS Rheumatiek Ruwe huid, —i Kristal en Porcelein. Firma ALPH. HUPSCH, Bij gevalle koude Anga-Bonbons Groote sorteering Saxische Figuren en Vazen. Echte Kopenhaagsche Figuren en Vazen, etc. Prima 6 ets. Sigaar Ant. Metselaar J HEUSDENJ Bezichtig gedurende deze weken mijne Etalages. 's-BOSCH Vughterstraat 19. koude en pijn s aamam Aanbevelend, Telephoon 715. van betgeen er met zijn 13 verloofden is gebeurd. Geen der getuigen, die tegenover Landru zijn gesteld, is er in geslaagd eenig licht te werpen op het feit der verdwijning van zooveel vrouwen. Het is duidelijk ge noeg bewezen, dat zij het laatst gezien zijn in gezelschap van Landru, maar niet te bewijzen is, dat zij een gewelddadigen dood gestorven zijn onder zijn hand. Het eenige, wat men gevonden heeft, zijn overblijfselen van beenderen. Nu is kort geleden vast gesteld, dat deze beenderen sporen dragen van te zijn doorgezaagd en thans zijn er sporen van metaal op waargenomen, zoodat onderzocht zal worden of deze ook afkom stig kunnen zijn van het werktuig, waar mee de beenderen zijn doorgezaagd. Veel moeite heeft rechter Benin ook besteed om den juisten tijd, op de minuut af, vast te stellen, waarop mevr. Colombe, een der vermoedelijke slachtoffers, moet gestorven zijn en toen hij aan Landru meedeelde, daarin geslaagd Je zijn, glim lachte deze slechts en haalde zijn schouders op, zonder eenig blijk van ongerustheid te geven. Wanneer het niet gelukt te bewijzen, dat de overblijfselen van beenderen, die gevonden zijn, inderdaad hebben toebe hoord aan een der vrouwen, die Landru, volgens de aanklacht, zou hebben doen verdwijnen, dan zal het volgens het oordeel van rechtskundigen niet moge lijk zijn, hem voor het Hof van Gezworenen te brengen. ;?3Z?l:&SSXSS323 een krachh'ö geneesmiddel legen VASTZITTEND SLUM OP DE BORST, BRONCHITIS, HOEST, LUCHTPUPKATHARRE. ASTHMA, SLAAPSTORENDEN HOESTPRIKKEL, HOEST BIJ OUDEN VAN DAGEN, KINKHOEST EN SLIJMHOEST. Deze siroop werk! genezend, ólijmoplossend, verzachtend, zuiverend, hoesfsh'llend. Maakf- de ademhaling ruimer. Prijs per flacon fi.50 Om buitenshuis, helzij op rets,in den Irein, bjj samenkomsIen, vergaderingen,of op Uw werk een goed" hoeslslillend middel bij de hand te hebben, faon'ceeren wij Verkrijgbaar bij Apohh. en alfe drogisten. Fasr. A.M'JHHARDT. pharm.fabr.Zeist. BINNENLAND. De Deensche marine huldigt De Ruyter. Een deputatie Deensche marine-officieren heeft met den kapitein-terzee Scheel, com mandant van den kruiser i>Valkyrien,« aan het hoofd, in de »Nieuwe Kerk* op het graf van Admiraal de Ruyter een groote lauwerkrans gehangen, met linten in de Deensche kleuren. Winstgevende baantjes in rood Zaandam. De Gemeenteraad van Zaandam heeft de jaarwedden van d* wethouders van f 1500 verhoogd tot 1 2500 's jaars, waar door de post op de begi ooting, mede door de benoeming van een vierden wethouder, gebracht werd van f 4500 op f 10.000. Het presentiegeld voor de leden van den Gemeenteraad werd van f 4 per zitting verhoogd tot f 8, terwijl voor het bijwo nen der vergaderingen van de Commissie van Bijstand een vergoeding van f 5 per vergadering zal worden verleend. Te Rouveen, gemeente Staphorst, is het lijk gevonden van den dertig-jarigen R. V. met een diepe snede in den buik. Woensdagavond was hij met vrienden op visite geweest. Op weg naar huis ont stond ruzie, waarby V. gewond werd en daarna in een schuur gelegd, waar men later het lijk vond. De vermoedelijke dader is gearresteerd. Een verstoorde bruiloft. Te Zelhem is een bruiloft welke ten huize der Wed. Besseling zou worden ge houden door eenige inbrekers op brutale wijze in de war gestuurd. De nacht voor de bruiloft drongen drie personen het huis in en namen de voor de bruiloft bestemde kaas, boter, drank, vleesch enz. mede. De drie daders werden ontdekt en naar Arn hem overgebracht. o Nederland en België. De »Standaard« schrijftDe heer Segers zal vermoedelijk veertien dagen te Parijs blijven. De Nederlandsche en Belgische regeering staan met haar voorstellen niet ver meer van elkaar af, en het zal de Entente niet moeilijk vallen de laatste ver schillen te overburggen. Het blad spreekt de hoop uit, dat de oplossing van dien aard zal zijn, dat zij een blijvende toenadering inluidt tusschen de Nooidelijke en Zuide lijke Nederlanden en besluit als volgt Wellicht zal de onzekeiheid, welke door Amerika's houding ten opzichte van den Volkenbond is ontstaan, er toe bijdragen het belang van een militaire verstandhou ding tusschen Nederland en België ook boven den Moerdijk beter te doen waar- deeren. Gehuurd huis verdwenen. T. Baas, te Hoogesmilde, had te Jub- bega een woning verhuurd aan A. de Jong Toen de eigenaar eens naar de woning kwam kijken, was ze verdwenen. De huur der had ze afgebroken en de afbraak ge bruikt voor een nieuwe woning Het O.M. bij de rechtbank te Heerenveen eischte tegen dezen huurder 14 dagen gevangenis straf. Vergiftiging. Bij de fam. S. te Wormerveer deed zich een geval van vergiftiging voor. Na het middagmaal weiden allen ongesteld, brakingen etc. Aanvankelijk dacht men aan vergiftiging van vleesch, doch waar schijnlijk is het te wijten aan de soepin grediënten. Verhoogd postpakkettentarief. De 'Tweede Kamer heeft het wetsont werp aangenomen, waardoor met ingang van 1 December het tarief der postpaket- ten belangrijk wordt verhoogd, en wel 40 ct. tot en met 1 K.G., 50 ct. boven 1 tot en met 3 K.G., en 60 ct. boven 3 tot en met 5 K.G. De Eerste Kamer zal, volgens de Tel., het ontwerp nog deze week behandelen, zoodat alle Sinterklaaspakketten waarschijn lijk onder het verhoogde tarief zullen vallen. De Rotterdamsche Veiling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Baan 40, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f20.05-f26.50 idem (kalk) f 7.50—f 13.20 Aanvoer 36000 stuks. De ex-keiier. Reuter seint uit Londen Naar verluidt, hebben de geallieerde en geassocieerde regeeringen een groote hoe veelheid kostbare gegevens verzameld om de akte van beschuldiging tegen den vroe- geren Duitschen keizer mee te ondersteunen. Men zal te gelegener tijd gewaar wor den, dat deze gegevens van zeer ver strek- kenden aard zijn. o De iaak-Van Groenendael. De Nieuwe Koerier verwacht, in ver band met de jongste verklaring van den minister-president in de zaak-Van Groenen dael, dat de Limburgsche Kiezersbond thans het vertrouwen in zijn afgevaardigde rar. Van Groenendael zal opzeggen en vorderen, dat hij zijn ontslag neme als Kamerlid. Niet fraai Een dame in Den Haag wier geldmid delen tengevolge van den oorlog achter uit waren gegaan, wilde, gebruik makend van de omstandigheid dat de waarde van onroerend goed sterk gestegen is, het huis, dat zij bezat verkoopen om het aldus vrij komend kapitaal orn te zetten in een lijf rente. Zij zette haar huis te koop. Er meldde zich iemand aan, een gestudeerd man, die een zekere maatschappelijke po sitie bekleedt, die haar kwam voorstellen hem het huis tegen een hoogen prijs te verhtiren. De eigenares weigerde, het was haar bedoeling het huis te gelde te maken en zij gaf de redenen op, waarom. De gegadigde wist haar per saldo te overtuigen, dat zjj thans een bijzonder hooge huur zou kunnen bedingen en toch in het bezit van haar huis blijven, en het huis werd voor f 1800 per jaar verhuurd. De eigenares ontruimde haar woning, nam tijdelijk haar intrek bij familieleden en de huurder ging met zijn contract naar de Huurcommissie, die den huurprijs bepaalde op het voor dit type huis gebruikeiijke bedrag van duizend gulden per jaar, voor welk bedrag thans de eigenares geen on derdak vinden kan. Aldus geschiedde in Den Haag in het jaar 1919. HUMOR. (ontleend aan de Avondp.) Eén te veel. Ze zouden gaarne gaan trouwen, Maar Piet zei »'t Zit er nog niet glad Geen centen om een huis te bouwen, Geen huis te huren in heel de stad »Dan trekken wij bij moeder binnen, Zei Jet ndat wordt thans meer gedaan, »Neen, meid, wil daar niet aan beginnen Geloof mij, dat zal heusch niet gaan. Eén vrouwtje wil ik heel graag trouwen, Maar twéé,* zoo sprak de leuke Piet, »Is voor geen man om uit te houwen Neen, Jeije-lief, dat lap ik niet. H. P. Verandering. Wat vroeger men noemde het »lieve« geld, Heet heden »het booze,« met recht Werd eertijds het geld als een zegen vermeld, Het maakt thans de wereld maar slecht Wie is er, helaas, met zijn deel nog tevièe De postzegel zelfs doet aan duurte al mee W. L. F. o Raadsels. Een buitenman uit Woudrichem Zat in een volle Haagsche tram Hij rookte in der» motorwagen Zijii pijp, tnet zichtbaar welbehagen. Dra wees hem toen de conducteur Het bord verbodenop de deur. t Wat zou dat vroeg de buitenman »Tiek jij je wat van die bordjes an? Wat staat er dan op dieën kaart Stook jij soms een Jan Jaarsma's haard Koop jij ook, met of zonder bon, Het brood systeem van Alison Dat men her luchtje in den wagen Wél, maar zijn pijp niet kon verdragen. Dat men niet eer met rust hem liet, Voor hij heel boos de tram verliet. Begrijpt de brave nu nog niet. Boltman (de heer A. de Moor), Mevrouw Bolt- man (Mej. van Andel) en August de on- noozele soldaat (de Heer P. Schmiehuizen), zij waren eenig in hun rol. Alle spelers ^afzonderlijk te noemen is overbodig want allen zonder uitzondering, waren geknipt voor den rol die zij te vervullen hadden en vervulden deze ook uitstekend. Wij roepen ^Crescendo* dan ook gaarne een spoedig weerzien toe. in de ledematen. Gebruik hiertegn Mijnhardt's Sanaperin-tabletten. Koker 60 ct., 3 kokers f 1.70. Bij Apoth. en Drogisten. PLAATSELIJK NIEUWS. Yoor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags ge opend van 101 uur. Hensden. Woensdag- en Donderdag avond gaf de Zangvereeniging »Crescendo« hare aangekondigde uitvoeringen, telkens voor een uitverkochte zaal. Hat talrijke publiek heeft beide avonden genoten, vooral het Blijspel ïPapageno» in vier bedrijven viel zeer in den smaak. De rollen waren dan ook uitstekend ver deeld en de spelers hadden alle eer van hun werk, Hoe voortreffelijk speelden niet de Heer c3? cs? Verkrijgbaar in het SIGARENMAGAZIJN VAN Wijksche poort N. 4 <Sb Capelle. Voor de militielichting 1920 dezer gemeente zijn 8 van de 9 lotelingen ter inlijving bestemd, zoodat degene, die no. 9 heeft getrokken is vrijgesteld. Zekere J. v. D. uit Raamsdonk is dezer dagen aan den stationsweg alhier, door de duisternis misleid, te water ge raakt. Met een schrik en een nat pak kwam hij vrij. Genderen. Maandagavond j 1. trad voor de H. Gemeente op de heer Deur, candidaat tot den Heiligen dienst te Gouda. De stemgerechtigde lidmaten zijn opgeroe pen tot stemming voor een predikant tegen urijdagavond half zeven. Donderdagmorgen werd een paard van den landbouwer v. M. bespannen voor een wagen met ongedorschte erwten, die men naar een stoomdorschmachine vervoer de schichtig en sloeg nabij de Openbare School op hol. De wagen rolde ten onderste boven, de burrie brak van den wagen af, en het paard ging met de burrie er van door. Nabij den molen brug werd het paard tot staan gebracht. Het ongeluk liep met eenige materieele schade af. Nieawendijk. Door de leerlingen van de school m. d. Bijbel alhier is f 58.356 bijeen gebracht voor de noodlijdende kin deren te Weenen. De heer C Ketel onderwijzer aan de Chr. School is benoemd als onderwijzer aan een Chr. School te Schiedam. De heer B. Koekkoek verbonden als onderwijzer aan de Chr. School alhie~ is als zoodanig benoemd aan de Chr. Schoo' te Krimpen a/d Lek, Nederhemert Op de Dinsdag en Woendag door Baron van Wassenaar ge houden drijfjacht, werden met acht geweren 50 hazen en 2 patrijzen geschoten. Sprang. Daar de heer J. de Bie voor zijn benoeming tot diaken bij de Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt heeft, is in de vacature Smits, de heer M. Zwart Czn gekozen die de benoeming aannam. Naar wij vernemen heeft de langs de huizen gehouden collecte voor de Chr. School alhier ruim f180 opgebracht. Tot notabel bij de Ned. Herv. Kerk zijn gekozen de heeren J. van Beek en A. Smits. Om de kinderen der Ger. Zondag school »Jachin« een aangenaam Kerstfeest te kunnen bereiden, werd door mej. M. L. een geldeiijke inzameling gehouden, welke circa f 35.bedroeg. a.s. Zondagavond hoopt de Kerke- raad van Ger. Kerk met de manslidmaten een vergadering te houden, ten einde te bespreken de beroeping van een predikant en verkiezing van 4 leden voor den kerke- raad. Aan de beurt van aftreding zijn de ouderlingen W. Genuit en W. v. Dron- gelen en de diakenenL. v. d. Hoeven en G. Blok. Veen. De koopman T. had Dinsdag het ongeluk aan boord van den beurt schipper Aaldijk te Rotterdam in het ruim te vallen. Hij bezeerde zich zoodanig dat genees kundige hulp werd ingeroepen en werd een breuk geconstateerd. In geen jaren was de aanvoer van bieten aan den loswal zoo groot als thans. Er schijnt behoefte te zijn aan schepen, want de verzending hiervan gaat zeer traag De landbouwers zijn er van af als ze ge wogen zijn en blijft de risico voor de fa brieken. In de Donderdag voormiddag ge houden Raadsvergadering werd met alge- meene stemmen het tractement van den gemeenteveldwachter gebracht op f1000 met 8 jaarlijksche verhoogingen van f 50. De begrooting werd met 4 tegen 3 stemmen, in ontvangst en uitgaaf goedge keurd op f21620 06. Wegens plaatsgebrek en de uitgebreid heid van het verslag moet dit blijven lig gen tot een volgend nummer. Wijk. Tot penningmeester der IJsclub »Wijk en Aalburg* is benoemd de heer H. v. d. Maaden. Alhier is een Commissie opgericht die als volgt is samengesteld. Penningmeester B. Krop. Secretaris H. v. d. Maaden. K. v. d. Velden. B. Roza C. de Kok. Adr. Hoeflaken. Het doel dezer Commissie isgelden in te zamelen tot steun voor behoeftigen, ouden van dagen enz. In den loop van enkele dagen zal deze Commissie verschil lende inwoners dezer gemeente rnet een bezoek vereeren. Het is te hopen, dat zij veel succes mogen hebben. Leden I barsten, springende lippen, winter handen. Gebruik FUROL PREDIKBEURTEN 30 November. Geref kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u leesdienst. Geref. kerk A, vm. 9 30 en nm. 6 u. Ds André Geref. kerk B, vm. 9 30 u. en nm. 6 u. Chr. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u leesdienst. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Bakker. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. v. d. Sluis. '8-Gravenmoervm. 9,30 u. ds. Kolkert. Geref. kerk. vm 9,30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Chr. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u dhr Stemp- voort van Veenendaal. Heesbeenn.m 2 u. ds. Bakker. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. 9 30 en nm. 2 u. ds. de Bruin. Nederhemert, Zz. vm. 10 u. en Nz. nm. 2 u. ds. Kluijn. Geref. kerk vm. 9.30 en nm 2 u. leesdienst. Geref Kerk vm. 9,30 en nm. 2.30 u. leesdienst. dr. Gobius du Sart. Burgerlijke Stand. Heusden. Geboren: Aukje, dochter van A. Lantinga en J. Maat. Ondertrouwd: Adriaan le Sage, 21 j. en Gerritje Wijnstekers 19 j. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 25 Nov. 2.— M. 1.75 M. -f. N.A.P. 26 1.92 1.62 27 i 1.76 1.53 s Rivierberichten. Op 27 Nov. in meters in cM. s-Hertogenbosch 2.55 -+■ N. A. P. val 15 nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.54 val 8 (Maas) 2.45 val 24 Crévecoeur (Dieze) 2.53 val 17 Crévecoeur (Maas) 2.53 a val 15 St. Andries (Maas) 4 53 val 15 St. Andries (Waal) 5 77 was 10 Venlo 12.90 was 18 Maastricht 43.57 was 10 Keulen 4.33 was 25 Verpakr in gemakkelijk in Uw zak ie dragen doozen van 50 en 90 cent. Noodlottige vechtpartij. Heusden vm 10 en nm. 5 u. ds Ruijsch v. Dugteren. Werkendam, vm. 9,30 u. Andelvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put Aalstvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Capelle, vm. 9 30 u. Ds van Paddenburg. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Doeverenvm. 9,30 u. ds. Nauta. Drongelenvm. 9,30 u. Ds van Asch. Eethen, nm. 1.30 u. ds. van Asch. Oenderennm. 2 u. ds. Nauta van Doe veren. Sleeuwijk, vm 9.30 en nm 6 u. ds. van Garderen. Sprang, v.m. 9.30 u. en n.m. 2 u. ds. Groeneveld. Uitwijk vm. 9 30 en nm 2 u. ds. De Wit. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst Waspik, nm. 2,30 u ds. Jonkers. Woudrichem, v.m. 9.30 u. en nm. 2 u. Wijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 2