te TILBURG. BESTEL St. Nicolaas-Cadeaux „De Kleine Winst, Firma Wed. J. B0RZ0 Zn. J. Th. Couwenberg Ijzerwaren en Gereedscliappeo. Uit voorraad leverbaar: Speelgoederen, Religieuse artikelen enz. A. G. v. d. HEIDEN, Markt 29 's Bosch. Zoo juist ontvangen nieuwe collectie Platen en Lijsten St. NICOLAAS CADEAUX. Ververstr. 21 Teleph. 575 's-BOSCH. Schaatsen. Kunst, Friezen en doorloopers. Voor St. Nicolaas-Cadeau fijne ZAKMESSEN. daar vindt ge de ruimste sorteeringen Ciülanteriëtl, Encadreeren van Foto's en Platen in alle stijlen. Ruime sorteering Spiegels. Moderne Verguldinrichting. Chemisch wasschen van Gravures. Met ingang van 3 December a.s. treedt de Invaliditeitswet in werkingalsdan is de werkgever verplicht premie te betalen voor den Arbeider, die krachtens de Inva liditeitswet verplicht verzekerd is. De arbeiders worden naar het loon, dat zij verdienen, ingedeeld in vijf loonklassen Klasse 1 jaarlijksch loon beneden 1240. Klasse 2 jaarlijksch loon van f 240. tot beneden f 400. Klasse 3 jaarlijksch loon van f 400. tot beneden f 600. Klasse 4 jaarlijksch loon van f 600. tot beneden f 900. Klasse 5 jaarlijksch loon van f 900. of hooger. De premie verschuldigd voor deze loon- klasse is als volgt Klasse 1 25 cent per week Klasse 2 30 cent per week Klasse 3 40 cent per week Klasse 4 50 cent per week Klasse 5 60 cent per week Tot de eerste loonklasse behoort, onaf hankelijk van zijn leeftijd of geslacht, de arbeider wiens loon geheel bestaat in ver strekkingen in natura. Onder verstrekking in natura wordt ver staan, kost, kleeding, huisvesting en onder richt. Voor den arbeider, die uitsluitend recht heeft op een overeengekomen vast loon in geld moet onafhankelijk van zijn leeftijd of geslacht premie betaald worden volgens de loonklasse, waarin hij naar dat vaste loon valt, wanneer de dienstbetrekking ge acht moet worden de arbeidskracht van dien arbeider geheel of zoo goed als ge heel in beslag te nemen. Voor de arbeiders, voor wie het boven staande niet van toepassing is, moet weke- lijksch premie betaald worden in de klassen als hieronder vermeld De mannelijke arbeiders worden, onaf hankelijk van den aard hunner werkzaam heden en de plaats waar zij die werkzaam heden verrichten, gerangschikt 1. Indien zij den leeftijd van 21 jaar bereikt hebben in de vijfde loonklasse (premie 60 cent verrichten, in apotheken de diamantindustrie; goud- en zilversmederijen ten behoeve van schuren van schijven en de arbeiders, die belast zijn met de leiding van of toezicht op personeel, met administratieve of technische bureauwerk zaamheden, het onderwijzend personeel, alsmede het verplegend personeel, in de vijfde loonklasse gerangschikt worden, en dat B. de arbeiders, die werkzaamheden verrichten ten behoeve van aardewerk (het vervaardigen van) chaoutchoucwaren (het vervaardigen van) gips (het branden van) glas en glaswaren (het vervaardigen van) glas (het slijpen, verzilveren, etsen, schil deren of graveeren van) en het inzetten van glas in lood huiden (het zouten van) en het blooten van vellen kunstgebitten (het vervaardigen van) lederwaren (het vervaardigen van) en in de zadelmakerijen linoleum (het vervaardigen van) pleisterbeelden (het vervaardigen van) schoenen (het vervaardigen en herstellen van) steenen, pannen en tegels (het vervaar digen van) tabakspijpen (het vervaardigen van) zeemleder (het maken van) in de derde loonklasse gerangschikt worden 2. indien zij den leeftijd van 18 jaar, doch die van 21 jaar niet bereikt hebben, in de derde loonklasse, met dien verstande, dat A. de arbeiders, die werkzaamheden verrichten in de diamantindustrie en ten behoeve van het schuren van schijven, in de vyfde klasse gerangschikt worden; en dat B. de arbeiders, die werkzaamheden verrichten in apotheken ten behoeve van en binnenwateren, met uitzondering" van de oester- en mosselvisscherij, in de vierde loonklasse gerangschikt wor den en dat de arbeiders, werkzaam ten behoeve van de zeevaart, met uitzondering van het huishoudelijk en bedienend perso neel op de schepen in de vijfde loonklasse gerangschikt worden. De vrouwelijke arbeiders worden, onaf hankelijk van den aard harer werkzaam heden en de plaats waar zij die werkzaam heden verrichten gerangschikt 1. Indien zij den leeftijd van 21 jaar bereikt hebben, in de vierde loonklasse, met dien verstande, dat A. de arbeiders, die werkzaamheden o ~"*maieri zij aen iï doch dien van 18 jaarv r''/7w v ..coben, in de derde loonklasse, met dien verstande dat A. de arbeiders, die werkzaamheden verrichten in de diamant-industrie en ten behoeve van het schuren van schyven in de vierde loonklasse gerangschikt wor den en dat B. de arbeiders, die werkzaamheden verrichten ten behoeve van aardewerk (het vervaardigen van); beelden en ornamenten (het polychromeeren van) bezems, boenders, borstels, borstelhout, kwasten en penseelen (het vervaardigen van) bouten, klinknagels of moeren (het ver vaardigen van) cachetsnijden en graveeren (het) caoutchoucwaren (het vervaardigen van) irf courant-, boek-, metaal- en steen drukkerijen ten behoeve van draadnagels (het vervaardigen van) en in draadtrekkerijen glas (het slijpen, verzilveren, etsen, schil derijen of graveeren van) en het zetten van glas in lood gloeilampen (het vervaardigen van electrische); hoepels (het maken van) horloges en andere uurwerken (het ver vaardigen en herstellen van) hout (het hakken, zagen, schaven, kloven, schillen van) en het teenschillen huiden (het zouten van) en het blooten van vellen iri juwelierswerkplaatsen ten behoeve kunstgebitten (het vervaardigen van) kurk, balein, been, hoorn, kunstbaleinen, of paarlemoer (het vervaardigen van voor werpen van) land-, tuin- en boschbouw; lederwaren (het vervaardigen van) en in de zadelmakerijen leesten (het vervaardigen van) linoleum (het vervaardigen van) manden (het vervaardigen van) matten (het vervaardigen van) in messen makerijen ten behoeve van meubelen (het schilderen van) porcelein, aardewerk, fluweel, hout en an dere stoffen (het beschilderen van) rijtuigen en wagens (het vervaardigen be- kleeden en schilderen van) rotting (het schillen of het vlechten van) schoenen (het vervaardigen en herstellen van); steenen, pannen en tegels (het vervaardi gen van) stoelen (het maken van) stoelen (het matten van) stroo (het vlechten van) stroohakse! (het vervaarden van) strooholzer» (het vervaardigen van) tabakspijpen (het vervaardigen van); turf (hel baggeren van) en het vervaardi gen van veenbagger veehouderij in veenderijen ten behoeve van vergulden (het) weverskammen of rieten (het vervaardigen van en de arbeiders, die werkzaamheden ver richten in inrichtingen van wetenschap of kunst, van publieke vermakelijkheden, in schouwburgen, concertzalen en dergelijke in de tweede loonklasse (premie 3(J cent per week) gerangschikt worden. Indien een arbeider ingevolge deze groeps- indeeling zou behooren tot meer dan een groep van arbeiders, wordt hij voor de toepassing van deze indeeling geacht te behooren tot de groep, welke in de hoogste loonklasse is gerangschikt. De premie moet worden voldaan door het wekelijks plakken van een zegel, het welk gelijktijdig of vóór het uitbetalen van het loon op de aan de arbeiders uitgereikte rentekaart moet worden geplakt. Op de zegels moet de dag, maand en jaar, waarop zij worden geplakt, vermeld worden. Bovendien kunnen de zegels wor den geparafeerd. Deze zegels zullen met ingang van 3 December verkrijgbaar zijn op alle post en hulp-postkantoren en aan de kantoren van den Raad van Arbeid. De Voorzitter van den Raad van Arbeid te Tilburg. UW IJV Minzaam aanbevelend, bijzonder geschikt voor HEÜSDEN. Heeft weder ontvangen een ruime sorteering Alle soorten monteurs voor Schaatsen. Verder alle soorten MINZAAM AANBEVELEND. RAAD VAN ARBEID mj 110.1 I I .-A .-ï h' Oliejassen, Jekkers, Broeken en Pijpen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 4