suikerwerk krijgen van eerste klas fabriek, en bracht daarom een GROOTE SORTEERING BORSTPLAAT en SPOORBANKET. SPECULAAS in verschillende prijzen. A. BAAIJENS, Botermarkt 88 HEUSDEN. si. Nicolaas-Gadeaux Sigaren ea Cigarellei Wed. G. Mé, wil dat Uwe kinderen gegarandeerd zuiver aan onderstaand adres in verschillende smaken. Tabak en pijpen. INGEZONDEN. Groote sorieering in Engstraat 88 voorlichting en meen daarom mijne bezwa ren ook mondeling te kunnen indienen. De Raad schijnt den arbeid van Burge meester en Secretaris niet te waardeeren. Het salaris van den veldwachter, dat eerst f 400.was, bracht gij daarna op f 800 en nu op 11000, met de verhoogingen wordt het nu misschien f1150 of 1200, dus daar is wel geld voor. Niet dat ik het den man misgun, dat niet, maar mijn salaris zoudt ge willen laten op f750. dit is toch geen verhouding. Gij schijnt den arbeid van den veldwachter hooger te waardeeren dan die van mij. Is het geen schande dat een directeur van het levens- middelenbedrijf wordt bezoldigd met f300. Ik heb daar nooit iets van gezegd, met het oog op de financiën van de gemeente. Ik heb reeds zooveel werk verricht voor de gemeente, waar ik geen cent voor ont ving. Dit werk schijnt u niets waard te zijn, doch ais de Raad daar zoo tegenover staat, bedank ik er voor om nog langer voor niets te werken. U kunt doen en be sluiten wat ge wilt, ons salaris kunt ge ons toch niet onthouden, hiervoor zullen Ged. Staten wel zorgen. Waart ge bij uw beginsel van de vorige vergadering geble ven en hadt aan de vaststelling van het salaris van den veldwachter dezelfde voor waarden verbonden als aan de vaststelling van de salarissen van Burgemeester en Secretaris, dan waart ge u gelijk gebleven, maar thans hebt ge dit beginsel verzaakt, waaruit ik de conclusie moet trekken dat ge mijn arbeid niet waardeert. Schreuders. Volgens de redeneering van den secretaris is de vaststelling van het salaris van den gemeenteveldwachter alleen voortgesproten uit waardeering voor zijn ar beid en wij zijn arbeid niet. Dit is niet waar. Zeker waardeer ik zijn arbeid en met mij den geheelen Raad, daar ben ik van overtuigd, doch in de vorige vergade ring hebben we besloten de voorgestelde salarissen wel goed te willen keuren als Ged. Staten maar voor de financiën zorgden. Het lid Vos spreekt in denzelfden geest. Secretaris. Zeker als je maar uit een ander zijn beurs kunt betalen, dan kun je wel royaal zijn. Voor de verhooging van het tractement van den veldwachter heb je wel geld, doch voor ons niet. Vos. Dat beetje van de veldwachter maakt niets uit en als Ged. Staten aan wijzen waar we het geld moeten halen, is er geen enkel raadslid tegen ook uwe salarissen te verhoogen. Voorzitter. Ik trek er me heel weinig van aan, ons salaris kunnen ze toch niet keeren, daarbij is er uitzicht dat het Rijk 75 pCt. zal teruggeven. De Raad had beter gedaan, de verhoogingen niet toe te kennen, wat hebben we er aan, of ze ons salaris verhoogen en ze weigeren er de gelden voor uit te trekken op de begroo ting. den Dekker. Het spijt rne, dat ik de vorige vergadering niet heb bijgewoond, ik weet nu niet goed waar het over gaat, doch volgens de redeneering van den secre taris zou ik dezen gelijk moeten geven. Timmermans. We zijn afgeweken van ons beginsel in de vorige vergadering, hierin heeft de secretaris gelijk. Ook de leden Jiskoot en Smits zijn van dit ge voelen. Schreuders. Als wij in het begin van de vergadering gefouteerd hebben kunnen we dat nu toch nog wel herstellen. Voorzitter. Waarachtig niet, dat besluit is eenmaal genomen, en blijft genomen, anders kunnen wij wel aan den gang blij ven. Ik zal de vaststelling van de be grooting in stemming brengen. Schreuders. Ik blijf bij mijn voorstel om den H. O. met f1000.en de post onvoorziene uitgaven met hetzelfde bedrag te verminderen. Voorzitter. Goed, dan zal ik uw voor stel in stemming brengen. Het voorstel Schreuders wordt hierop verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de leden Smits, den Dekker, Timmermans en Jiskoot. Voor de leden v. d. Pol, Vos en Schreuder. De begrooting hierop in stemming ge bracht, wordt met vier tegen drie stemmen goedgekeurd. Tegen stemden dezelfde leden. De Secretaris zegt bij de toezending der begrooting aan Ged. Staten een verslag te zullen voegen van het gesprokene door de Raadsleden, betrekking hebbende op de posten der begrooting. De begrooting 1920 voor het armwezen wordt in ontvangst en uitgaaf goedgekeurd op f 703. De jaarwedde van den correspondent der arbeidsbemiddeling wordt vastgesteld op f 25.per jaar, met algemeene stem men. Deze functie wordt waargenomen door den heer Stap, volontair ter secretarie. Het lid den Dekker vindt de persoon nog wel wat jong, waarop de Voorzitter opmerkt, dat de Secretaris op zich heeft genomen om op zijne werkzaamheden het oog te houden. Hierop wordt de vergadering gesloten. Veen, 1 Dec. 1919. Geachte Heer Redacteur Aangelokt door een advertentie in uw Blad, van het Bureau van »hetzoeklicht«, die o.m. een studie over het Russellisme, door prof. Moorehead beloofde, liet ik, uit vrees, dat anders het als belangrijk aan gekondigde nummer van 15 November niet meer zou voorradig zijn, met het bestellen daarvan geen oogenblik verloren gaan. Ik trof het betrekkelijk goed, want ik ontving, behalve dat nummer nog de voorgaande nummers 8 en 9. Tot mijn spijt bleek mij echter dat reeds 5 vervolgartikelen over dit onderwerp aan nummer 8 waren voor afgegaan. Zoo gaarne toch zou ik hebben willen nagaan of ook zij zooveel onwaars' en oppervlakkigs' over Russell leerden als deze drie artikelen. Ik heb den redacteur van het Blaadje hierop gewezen en hem gevraagd, terwille van de waarheid, naast het artikel van prof. Moorehead ook het artikel van prof. Ellis, president der Uni versiteit te Birmingham, Staat Alabama U.S.A., dat ik hem wilde afstaan, op te nemen. Tot nog toe mocht ik hierop geen antwoord ontvangen, maar wordt doorgegaan met in uw Blad annonces te plaatsen, die, het is mij bekend, ook lezers toebrengen, en reeds niet langer van »Russellisme« maar van »de dwaalleer van Russeik spreken. Langs welken weg de redactie tot die kwalificatie kwam weet ik niet, maar zeker niet langs den weg der waarheid. Hiermede willen wij niet zeggen, dat alles wat Russell leert onze instemming heeft, maar zeer zeker is het hèm met de waarheid ernst geweest en heeft hij niet alleen zichzelf maar ook zijn vermogen daarvoor veil gehad. Prof. Ellis zegt o.a. van hem »Als denker en als theoloog heeft hij heden ten dage zijns gelijke niet. Op het gebied van Bijbelon derzoek en Bijbelharmoniek blinkt hij in deze eeuw boven allen uit.a En werd nu zoo iemand met eerlijke f middelen bestreden, maakte men op de gelijke gronden tegen zijn studiën bezwaar, wij zouden het verstaan, maar gelijk Red. Garlough zegt óf men vervalscht zijn leer óf men weet zelfs in het geheel niet wat hij leert«. Gevolg van een en ander is dan ook dat men nu eens op laffe wijze zijn leer bespottelijk tracht te maken en dan weer met holle zwaarwichtigheid de gevoelens der waarheidzoekenden tracht af te schikken. Een sprekend staaltje van de waarheidsliefde var» sommige zijner tegenstanders vinden wij bijv. in nummer 10 van »het Zoeklicht® waar prof. Moore head beweert, y>na nauwkeurig onder zoekt in Russell's werken, ^tezamen méér dan 1000 pagina's bevattende, slechts een enkele (en dan nog toevallige) toespeling op den Heiligen Geest voorkomt, terwijl in waarheid reeds Band V zijner werken alléén (Die Versöhnung von Gott und den Menschen) daarover een speciale studie van ruim 130 bladzijden bevat. Men oor- deele 1 Doch tegen zoodanige verdraaiing der feiten, verheffen wij, wien veel in Russell lief geworden is, onze stem Met oprechten dank voor de plaatsing, Uw dw. J. TIMMERMANS, Gemeente-Secretaris. alvorens uwe te koopen beziet mijn étalages, in kistjes van 10, 25, 50,100 Alles tegen concurreerende prijzen. Aanbevelend, RE USD E N. St. NICOLAAS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 6