Vootloopi? bericht. zeer vri J ongste Bediende. TE KOOP Heerenrijwiel - Zware Boomen. HET HUIS WOONHUIS MET ERF IET PERCEEL 6RIENDLAND Woo Rubber Zolen en Hakken Gnitlanme de leeuw „De Nelanen en Vogelenzang." HALSTEREN (N-Br.). Notaris Middelkoop Een psrceel Bouw- en Weiland, Een perceel Bouwland, Een perceel Weiland, E. BMNCKMAN, Die de schoen past, trekt hem aan. Wegens Huwelijk y Nieuw Nieuw NieuwNieuw Tabletten publiek worden verkocht Notaris PAAP zal bij inschrijving verkoopen Notaris PAAP publiek verkoopen Heden ontvangen Draineerbuizenfabrieken openbaar verkoopen: - öe onverdeelde helft in een perceel HOOILAND, gedipt. Pédicure. In aanschaffingskosten niet duurder dan leeren zolen en hakken maar in 't gebruik 400°0 besparing. A» P. MICHAÊL Rijwielhandel - Aalburg. te Capelle, Onder Waalwijk. Onder Dassen. Onder Meeuwen. Onder Capelle. KOOP 4. V ughterstraat 101 's-Bosch. B. R. H. N. vorige vergadering gelezen, waarna deze zonder op of aanmerkingen worden vast gesteld en goedgekeurd. Ingekomen is b. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger op heden, waaruit blijkt dat alles in orde is bevonden. c. Een afwijzende beschikking door den Minister van Waterstaat op het door den Raad dezer gemeente gedane verzoek om de brug bij Baanhoek beweegbaar te maken. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. d. Een schryven van het Bestuur der Godshuizen, waarin mededeeling wordt ge daan dat art. 4 van het Reglement voor dit college verbiedt, dat hare leden deel hebben aan leverantie's voor de Godshuizen. Hoewel het bestuur zich steeds met deze bepaling heeft kunnen vereenigen en de leden haar ook steeds stipt zijn nagekomen, doet zich thans het geval voor, dat in de gemeente slechts een loodgieter is, wien de leverantie's en de herstellingen kunnen worden opgedragen, doch die door zijn lidmaatschap niet aan de Godshuizen mag leveren. Genoemd bestuur zou daarom deze bepaling geheel willen laten vervallen, of zoo de Raad zich daarmede niet kan vereenigen en het beter oordeelt dat deze blijft bestaan, door B. en W. gemachtigt willen worden, om in bijzondere gevallen ontheffing te verleenen. De Voorzitter zegt er niet voor te zijn om de bepaling geheel te schrappen en oordeelt het beter om in bijzondere gevallen ontheffing te verleenen door B. en W. Aldus wordt besloten. f. Een circulaire van den gemeenteraad van Smallingerland, waarin verzocht wordt adhaese te betuigen aan haar genomen besluit om bij de Regeering aan te dringen op verhooging tot 50°/0 voor de toelage op de salarissen van Burgemeester en Secretaris. De Voorzitter deelt mede, dat deze toe lage op het oogenbllk slecht lll4i gedeelte bedraagt, met een maximum van f 600.- dat deze onbeholpen regeling dateert van 1897, en dus niet meer in overeenstem ming is met haar tijd. Dat van sommige zijden wel bezwaar wordt gemaakt deze motie te steunen, omdat men dan waar schijnlijk de geheele herziening van de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente in gevaar zou brengen, doch dat hij deze veronderstelling niet deelt. Dat Burgemeester en Secretaris tegenwoordig overstelpt worden met werkzaamheden voor het Rijk en het dus alleszins billijk is om bij het Rijk aan te dringen op verhooging der toeslag op de salarissen. De Raad besluit hierop met algemeene stemmen,- het adres van de gemeente Smallingerland te steunen. De Voorzitter deelt verder mede, dat zich geen enkel sollicitant voor onderwijzer aan de M.U.L.O. school heeft aangemeld, niettegenstaande door den Arrondissements- Schoolopziener en het Hoofd der School, nog onderwijzers aangespoord zijn om te solliciteeren. De gemeente kan geen hooger salaris voor een onderwijzer toekennen, aangezien het maximum is bereikt. Mochten eenige ingezetenen een fonds willen stichten, waar uit eene verhooging zou kunnen worden gegeven, dan zou dit natuurlijk een ander geval zijn. In overleg met den heer Stassen en met goedkeuring van den Schoolopziener zouden B. en W. nu eene oproeping willen doen voor een tijdelijke onderwijzeres met acte Fransch, de Raad zou dan later tot eene definitieve benoeming kunnen overgaan, als de degelijkheid van de onderwijzeres is gebleken. Ook dit voorstel wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Eenige posten op de gemeentebegrooting 4919 zijn overschreden en dienen herzien te worden. De verhoogingen kunnen ge dekt worden, door verhooging der inkom sten en [door overschrijving op posten, waarbij over is. De belangrijkste post die overschreden is, is die voor onderwijzersalarissen, n.l. met f 4893.35. De Voorzitter zegt, dat de gemeente gelukkig in staat is geweest' dej onderwijzers hunne salarissen uit te keeren.Verschillende,! andere gemeenten zijn daartoe niet in staat geweest of hebben daarvoor eene leening moeten sluiten. Hij vindt het ook treurig dat het Rijk zoolang op afrekening'Jaat wachten. Het bedrag zou ook hier zeer welkom zijn. Dejieer>an Andel deelt mede, dat de uitkeeringen beginnen los te komen en dat de] gemeente Veen en Herpt, deze reeds hebben ontvangen. De Voorzitter zegt dit bericht met ge noegen te vernemen, want dat dan Heusden zeer waarschijnlijk ook wel spoedig aan de beurt zal7komen. De Voorzitter zegt dat reeds enkele aan vragen? zijn I ingekomen voor staanplaatsen op de kermis. Dat door den Raad in een vrcegere vergadering in beginsel is besloten de kermisTdit jaar weder te doen plaats hebben.A Spreker ./zou echter in deze ver gadering een definitief besluit willen geno- men^zien, en heeft geen enkel bezwaar om de kermis op den ouden voet te doen doorgaan. Het lid de Moll is er niet tegen, dat er kermis wordt gehouden, maar zou deze willen bekorten en willen doen plaats heb ben op Donderdag, Vrijdag, Zaterdag en des Zondags na 4 uur. Het lid v. Everdingen is ook niet tegen kermis, doch wel tegen kermis op Zondag. Het lid de Moll, zegt dat Zondag de beste kermisdag is, dan komen de men- schen van buiten en sluit men op dien dag, dan vreest hij, dat zich geen vermakelijk heden zullen aanmelden, want dan kunnen de menschen hunne kosten niet goedmaken. Tevens zou hij de kermis des Zaterdags avonds om 12 uur willen sluiten, omdat dan de Zondag begint. Het lid van Andel kan zich zeer goed met het voorstel van het lid de Moll ver» eenigen, doch zou de kermis eerst des Zondags na kerktijd willen openen, is ook tegen sluiten des Zaterdags om 12 uur en zou daarvan 3 uur willen maken. De Voorzitter stelt voor om het uur van sluiting aan den burgemeester over te laten, en zou de kermis gedeeltelijk willen droogleggen. Bij het laatste feest dat gehouden is, was het verboden om na zes uur sterken drank te tappen in de herbergen, welk verbod zeer veel succes heeft gehad. De feestelijkheden zijn zeer ordelyk verloopen en de kasteleins hebben zich stipt aan het verbod gehouden. Daarom zou hij ook thans het tappen van sterken drank na zes uur willen verbieden. Wethouder de Jongh vindt zes uur wel wat laat en zou dit een paar uur willen vervroegen. De Voorzitter zou het liever op zes uur willen bepalen en brengt het voorstel van het lid de Moll, om kermis te houden op Donderdag, Vrijdag, Zaterdag en Zondag in omvraag, welk voorstel met 5 tegen 1 stem, die van den wethouder v. Everdin gen, wordt aangenomen. Het voorstel van den Voorzitter, om het tappen van sterken drank na 6 uur te verbieden, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Op de vraag van den Voorzitter of nog iemand iets heeft voor de openbare ver gadering, zegt het lid de Moll, dat het licht in de stad, hoewel er verbetering merkbaar is, toch nog veel te wenschen overlaat. Er zijn nog verschillende lan taarns, die 's avonds niet branden. De Voorzitter zegt dat de heer de Moll zelf erkent dat er verbetering merkbaar is Dat het licht nog wel niet zoo is als het zijn 'moet, doch dat door den fitter al het mogelijke wordt gedaan om er verbetering in te brengen. Deze verklaart echter, en ook de Directeur, waarmede de Voorzitter heeft gesproken bevestigde dit, dat de branders niet deugen, en dat het tot heden, trots alle moeite, niet is mogen gelukken betere branders te krijgen. Niemand verder het woord verlangende, sluit de Voorzitter de openbare vergadering, om over te gaan in geheim comité, tot vaststelling van het suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag. NAGEKOMEN BERICHTEN. Vaart en daarom werden Dinsdag door de bewoners reeds kaden gezet midden op den klinkerweg en] in de Vaartsche Sticht. Woensdagavond kwam met het springtij, gepaard met een sterigen noordwestenwind, het water met zulke een kracht op, dat den Vaartbewoners den schrik om %het lijf sloeg. En niet ten onrechte. Middernacht stroomden alle kaden als een stroolialm weg en'Jn een ommezien liep geheel den Vaartschen Binnenpolder vol. In allerijl werd in? het holle van^den nacht het vee in^meerdere veiligheid gebracht, terwijl in vele huizen een heenkomen naar den zolder moest worden gezocht. Later dreigde nog meer gevaar. Ook de Molendijk, ,die den Vaartschen van den Straatschen Binnenpolder scheidt, bleek niet tegen dien invloed^bestand en brak op een zwak punt^door, waardoor'ook deze polder gevaar kreeg. Met onvermoeide krachten toog men echter onder leiding des Burgemeesters aen het werkten wist men dit gat met zakken zand te dichten. Intusschen staat, echter ook ^dien^polder blank^ terwyl^ ook„de^westzijde der straat ééne watervlakte is, al bleven de huizen in de kom dan watervrij. Naar| menschenheuchenis is het water niet zoo hoog geweest. De peilschaal wees aan de Vaart 1.85 M. -f N. A. P. Op den" provincialen weg vanaf de haven tot Waspik ,en ]ook op den Vaartschen klinkerweg stond 30 40 centimeters water. |Donderdag moest de gemeenschap met de Vaart met roeibooten worden on derhouden. Vrijdag was het water weder zoover gevallen, dat [de wegen begaanbaar werden, maar de Vaartweg heeft^ aanzienlijk ge leden en zal vooreerst voor voertuigen wel onbruikbaar zijn. Thans is die weg moeten worden afgesloten. De algemeene begraaf plaats is nog steeds onbereikbaar. Het is vooral aart de Vaart een treurig aanzien*[en de schade is^voor velen groot. De tuinderijen zijn nog]ééne] watervlakte en alle werkzaamheden in tuin en op akker liggen stil. Zaterdag, maar vooral Zondag' kwamen honderden vreemdelingen naar de verwoes ting zien en de meesten hunner hadden zich niet kunnen voorstellen, dat de toe stand zoo ernstig was. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 23 Jan. 4.14 M. 4.13 M. N.A.P. 24 3.89 3.87 25 3.71 3.68 26 3.53 3.52 Rivierberichten. Op 27 Jan in meters in cM. s-Hertogenbosch 4,85 4- N, A. P. val '10 nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 4.82 val 13 (Maas) 4.58 val 15 Crévecoeur (Dieze) 4.77 val 13 Crévecoeur (Maas) 4.65 val 16 St. Andries (Maas) 6.06 val 14 St. Andries (Waal) 6 97 val 18 Grave 10.30 val 14 Venlo 14.32 val 38 Maastricht 43 89 val 24 Keulen 4.76 val 37 Op 26 Jan. Lith 6.93 t val 8 Arnhem 12.02 val 9 ADVERTENTIEN. zal de SCHOENWINKEL van M. SMITS Mzn. Hoog- straat 108, Heusden, op 2, 3 en 4 Februari GESLO TEN zijn. In de maand Februari 1920 zal te Werkendam door de Notarissen SUER- MONDT LEOPOLD te Rotterdam en PAAP te Werkendam, ?'s Gravemoer. Vorige week is onze Beaamd 'Steenenmuur of Nieuwe gemeente «reeselijk geteisterd door het Dooyemanswaard,. onder de gemeente Aan de Scheepswerf alhier is plaatsing' voor een Aanmelding schriftelijk. een goed onderhouden bij Chr. BOUMAN, Wijk by Heusden. TE WERKENDAM, staande op Borcharenpolder onder de Wer ken bij Werkendam, in 4 kavels en in massa. Inschrijvingsbiljetten moeten den 11 Febr. 1920 voorm. 11 uur te zijnen kantore zijn ingekomen. Inlichtingen te bekomen bij den opzich ter H. VAN B R E U G E L op den polder en ten kantore van den Notaris, waar ook de voorwaarden te verkrijgen zijn. TE WERKENDAM zal in café Wink aldaar bij inzet en afslag op Dinsdagen 10 en 17 Februari 1920 telkens 's avonds 7 uur, A ten verzoeke van Mej. Wed. A. WINK e. a, waarin vele jaren met goed gevolg café en logement met vergunning wordt gehouden (vroeger ook stalhouderij), te Werkendam op zeer gunstigen stand aan de Kruisstraat no. 571, groot 5.10 aren. B ten verzoeke van Mej. Wed. C. SLAGMOLEN e, a. Het goed onderhouden, geriefelijk ingericht aan den Sasdijk, no. 96 te de Werken, met twee arbeiderswoningen daarachter, samen groot 2.40 aren. (Kaalstruik) met berm in de Killen aan den Rijksstraatweg onder Sleeuwijk, kad. de Werken sectie C. no. 667 en 668, samen groot 61.90 aren, Breeder bij biljet. Inlichtingen ten kantore van den Notaris. water. Aan de oostzijde der Vaart was het reeds weken sukkelen, nu eens af en dan weer op, maar begin der vorige week werd man ook bevreesd voor da wastzijde dar Werkendam en Dussen, waarop Landbou werswoningen, Arbeiderswoningen enz., Ier grootte van 158.60.68 H.A. Vrij ran huur. TEL. INT. No. 4 HoofdvertegenwoordigerJ. DE VRIJ, Vaavarloskundiga te Zevenbergen. zal op VRIJDAGEN 6 en 13 FE- BRUARI 1920, bij inzet en toeslag 's morgens 11 uur, in het »Hótel Verwiek te Waalwijk, ten verzoeke van den Heer H. A. AALFS te Vries, in het KOOP 1. in de le zeine tegenover het Station, sectie B nos. 254 en 255, samen groot 96 A. In huur bij J. v. d. Velde te Waalwijk tot einde seizoen 1921 voor f 68.per jaar. KOOP 2. in den Zuid-Hollandschen polder, sectie G no. 360, groot 3.04.60 H.A. In huur bij Wouter Roubos te Dussen, tot blootschoof 1922 voor f250.— per jaar. KOOP 3. genaamd »DE KADE«, sectie C nos. 155, 156 en 157, samen groot 3.11.80 H.A. In huur bij P. Loefï te Besoijen tot 1 November 1921 voor f500.per jaar. aan de Oude Straat, genaamd ï13 GEER DEN*, sectie B no. 2 geheel groot 5.33.70 H.A. De wederhelft behoort aan de kinderen van wijlen den Heer Adrianus Verheijden. Voor het geheel in huur bij Joh. Smits te Waspik, voor f 450.per jaar tot 15 September 1920. Huren en lasten voor rekening der koopers van 1 Januari 1920 af. Een gedeelte der koopsommen kan als hypotheek op de goederen gevestigd blijven. Nadere inlichtingen ten kantore van bovengenoemden Notaris. GróDte tegen Hoest, Héeschheid, Keelpijn zijn niet meör irïqpnverpakking, maar wederom in bllkkólt' doezen verkrijgbaar. (lirtwtöMsEsjOO fablstlsn) Sterk verminderde prije nu SO cents N.V. G ABA-BAZBL,FILIAAL HILVERSUM v. b, Qoldone Apotlieke, Öazel Spreekuur: Dagelijks, behalve 's Maandags, Bovenstaand spreekwoord wordt reeds door één rijwielhandelaar bevestigd, wel licht er nog meerdere volgen. Reuzenreclame Reuzenmagazijnen Reuzenomzetten en Reuzenkoopjes zijn altijd de middelen, waarmede men Reuzenrom- mel aan de man zoekt te brengen. In hun eigen belang blijven wij het wielrijdend publiek waarschuwen(niet om werkelijk goedkoop te koopen, wan neer zulks mogelijk is) maar wel om op schijnbaar goedkoope aanbiedingen, zon der onderzoek naar de kwaliteit voetstoots in te gaan, daar na vergelijking, goed koop, duurkoop zal blyken te zijn. Afdeeling ALTENA. a. Een schrijven van den heer de Haan, waarin deze mededeelt verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. e. Besluit van Ged. Staten om de be slissing betreffende de goedkeuring der gemeente-begrooting te verdagen, aange zien tegen eenige posten bezwaren zijn gerezen. Het gemeentebestuur wordt echter gemachtigd, om de posten waartegen geen bedenkingen bestaan, uit te betalen tot op de helft der geraamde bedragen. Ged. Staten hebben bezwaar tegen den post voor de tractementen van de Gemeente veldwachters, aangezien deze niet in over eenstemming zijn, met de tractementen, zoo als deze door hen zijn voorgesteld. Genoemd college zou gaarne zien, dat deze tracte menten alsnog zooveel mogelijk, volgens hunne voorgestelde regeling werden vast gesteld. De Voorzitter zou willen, dat de Raad zijn eenmaal vastgestelde sala risregeling handhaafde, aangezien deze volgens het oordeel van B. en W. voldoende is, en meent, dat Ged. Staten zich dan ook wel met de regeling zullen vereenigen en den betrokken post op de begrooting zullen goedkeuren. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. tv n» -Ü \A; rtnrv» am 1 lUOOOrt WQOrtAn I nin/lnAll-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 3