Firma ALPH. HUPSCH - Vughterstraat 19 - 's BOSCH, Hoesten verkoudheid. Anga-bonbons. Anga-siroop Daar heb je het al. Winter- s^sssssas^saatm levert alle Artikelen op 't gebied van Kristal, Porcelein, Aardewerk etc., zoowel 't gewone als 't allerfijnste, tegen scherp concurreerende prijzen. Lm ANT. METSELAAR, en Neemt bij beginnenden hoest en verkoudheid voor u zelf en Uwe kinderen Deze helpen spoedig en gij voorkomt dan, dat de hoest en koude zich op de borst vastzetten. Per doos 50 en 90 ct. Gebruikt echter bij verouder den en hardnekkig vastzitten den hoest, bronchitis, als mede bij kink- en slijm hoest uwer kinderen Deze siroop zuivert de longen van de taaie slijmen welke zich in de diepere luchtwegen hebben vastgezet. Prijs per flacon f 1.50. Ëij Apoth. en Drogisten. Zie verkoopadressen in dit blad bij advertentie MIJNHARDT's geneeskrachtige tabletten De ntoord iu den Aoua Paulowua-Polder. Amsterdam, 11 Febr. Het Hof alhier wees heden arrest inzake de 30-jarige Anna Berkhout, wed. P. Meine, te Anna Paulowna, die den 28sten Januari j.l. in hooger beroep voor dat college terecht stond onder de beschuldiging, haar echt genoot Petrus Meine in of omstreeks het tijdsverloop half Dec. 1918 tot 5 Januari 1919 vermoord te hebben, door toediening (krachtens voorberaden rade) van arsenicum houdende vloeistof in zijn spijzen. Het Hof oordeelde het vonnis der rechtbank niet voldoende met redenen omkleed, ver nietigde het deswege, en opnieuw recht doende, verklaarde het primair tenlaste gelegde moord niet wettig en over tuigend bewezen, nam evenwel wettig en overtuigend bewijs aan ten aanzien van het subsidiair tenlaste-gelegde dood slag en veroordeelde beklaagde op grond van dat feit tot gevangenisstraf voor den tijd van acht jaar conform den eisch van den advocaat-generaal. Verdediger in appèl was geweest mr. Th. Muller Massis. In eersten aanleg was Anna Berkhout door de Aikmaarsche rechtbank wegens doodslag veroordeeld tot 10 jaar met af trek van preventief. Destijds had zij als raadsman gehad mr. W. C. Bosman, uit Alkmaar. Pokken eu Nekkramp te 's Uerlogeuboseh. In het geheel zijn thans twee gevullen van pokken e 1 f personen zijn in obser vatie. Bovendien is e e n geval van nekkramp. De gevallen komen alle voor in de Beurd- sche straat en in het Krutsbroederstraatje. o De uitlevering van den ex-keizer. De «Evening Standard* verneemt eenige bijzonderheden over de nieuwe nota, die de geallieerden aan Nederland zullen zen den. Het blad bevestigd, wat reeds van andere zijde gemeld was, namelijk dat er geen dreigementen aangaande economischen druk of een blokkade als dwangmiddelen in zullen voorkomen. Instede daarvan zal een beroep gedaan worden op Nederlands billijkheidsgevoel. De strijdvraag zal uitsluitend uitgevochten worden volgens de beginselen van het vol kenrecht, en men zal een poging doan, om de Nederlandsche regeering te overtuigen det de geallieerden het recht hebben een «Wilhelm von Hohenzollern« in het belang van den wereldvrede voor het gerecht te brengen. «Uit gezaghebbende brori verluidt* ver volgt het blad, «dat Nederland misschien bereid zal zijn zijn houding opnieuw in over weging te nemen, als de geallieerden hun zaak volgens deze beginselen bepleiten.* o De groeutjjd afgeschaft. Door het Leidsche Studentencorps is de corpswet in dien zin gewijzigd, dat de groentijd vervalt en het patronaat wordt ingevoerd, waarvoor de noviti op voet van gelijkheid worden behandeld. Lagere melkprjjs aangeraden. Leeuwarden, 10 Febr. Het bestuur van den Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken in^ Friesland heeft aan de aangesloten fa brieken den raad gegeven een voorschot- prijs van de melk per week te verlagen tot hoogstens 3 cent van elk procent vet gehalte per kilo. De voorschotprijs zou dus van melk met 3 pet. vetgehalte zijn 9 cent per kilo. Het bestuur wijst op den grooten voor raad zuivel, in ons land is de voorraad kaas ruim 30 millioen kilo den weinigen aftrek naar het buitenland en de groote toeneming van de melkproductie in het a.s. voorjaar. Al deze zaken zullen, zoo goed als zeker een prijsdaling ten gevolge heb ben, zoodat wellicht binnenkort de voor schotprijs van de fabrieksmelk weer be langrijk verlaagd zal moeten worden. Het is dus een daad van voorzichtigheid nu reeds dien prijs te verlagen. BEKENDMAKING. INENTING en HERINENTING. De Burgemeester van Heusden, maakt bekend: dat op Zaterdag dezi I4en Febrnari a. s., des namiddags ten half drie uur, ten stadhuize gelegenheid zal bestaan tot kostelooze inenting en herinenting. Wegens het voorkomen van pokken te 's Hertogenbosch en te Arnhem, wordt den ingezetenen DRINGEND aangeraden van deze gelegenheid gebruik te maken. Heusden, 13 Februari 1920. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Met ingang van Maandag is het locaalmaterieel in de treinen 's Her togenboschLage Zwaluwe en terug ver vangen door normaal materiëel, bestaande uit 2e en 3e klasse. In de treinen No. 760, vertrek 's Bosch 7.53 voorm. en No. 769, vertrek Lage Zwaluwe 4.20 nam. zal op genoemd baan vak tegelijkertijd le klasse materiëel wor den geplaatst. Door de Rijks- en Gemeenteambte naren werd alhier in de zaal »Conco«'dia« eene vergadering gehouden om te protes- teeren tegen hunne indeeling in de 3e klasse geregeld bij kon. besluit. Naar wij vernemen zal de zaal van het Patronaatsgebouw belangrijk worden uitgebreid, zoodat meer plaats komt voor de uitvoeringen van het toorieel. Ter gelegenheid der tweede winter- uitvoering der R. K. tooneelvereeniging «Kunst en Vermaak* alhier traden ook de hier ter verzorging opgenomen Oostenrijk- cche kinderen voor het voetlicht en brach ten eenige keurige Duitsche liederen ten gehoore, alsmede als erkenning voor hunne verzorging het Wien Neerlandsch Bloed. Eene collecte werd gehouden voor de noodlijdenden in Weenen en bracht op Zondagavond en Dinsdagavond respect, de som op van f 47 en f 25. De uitvoeringen op beide avonden mogen schitterend geslaagd heeten. De loopbrug van den z.g. «legger* der Heusdensche Stoombootmaatschappij, die tijdens den watersnood ook onder water heeft gestaan is dezer dagen gekanteld en gedeeltelijk gebroken bij het vervoeren daarover van een partij balken. Wegens te groote voorraad, met het oog op de aanstaande nieuwe belasting der SIGARKN, van af heden, doch uiterst 3 weken, een groote opruiming van de goedkoopste tot de fijnste merken, waaronder een partijtje restanten, aan ongelooflijk lage prijzen, van f5.50, f5.60, f5.80 enz. per kistje van 100 stuks. ROOKTABAK. Nieuwe Overzeesche Tabak per ons 11 ct. A.B. rook- en piuimtabak 14 ct. Prima pruimtabak 15 ct. B. 15 ct. A. 17 ct. No. 3 19 ct. Schrap 17 ct. Shag vanaf 25 ct. Heerenbaai vanaf 25 ct. enz. enz. Groote keuze in steenen- en houten TABAKSPIJPEN. Wijksche poort N 4 HEUSDEN. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende publicatie, hou dende aankondiging van de gelegenheid tot kostelooze inenting en herinenting. Het zal wel overbodig zijn de ingezetenen aan te sporen van de gelegenheid gebruik te maken, het is toch algemeen bekend dat inenting eenvrij zeker voorbehoedmiddel is tegen de pokken. 13 Februari. De Bergsche Maas is in den laatsten nacht zoozeer gevallen, dat thans alle aanlegsteigers weer kunnen gebruikt worden. Werkendam, Bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen Ds. De Fy Mesdag van Schipluiden (bij Delft). Door de Grondwerkersvereen. «On derling Belang* alhier is f200 geschonken ten behoeve van de noodlijdenden in Weeneri. - Het muziekgezelschap te Sleeuwijk hoopt a.s. Dö-siderdag in de Nutszaal alhier eene uitvoering te geven waarvan de op brengst ten bate zal komen aan de getrof fenen bij den doorbraak te Cuyk. De collecte voor de Weenscbe kin deren heeft in deze gemeente f 325. opgebracht. Woensdagavond geraakte een zoontje van den heer Biesheuvel in den sleeuwijksche dijk al spelende onder een rijtuig, zoodat hij met een gebroken been werd opge nomen, Dr. Mijnlieff verleende de eerste hulp. Bommelerwaard. De heer W. M. de Vries te Rossum, lid van de Prov. Staten van Gelderland en heemraad van het polderdistrict Bommelerwaard boven den Mehkjk, is in den ouderdom van 63 jaar in het Gasthuis te Zalt-Bommel over leden. Dussen. Met ingang van 16 dezer wordt de commies bij de Rijksbelastingen G. v. Rijswijk thans te Hoogeveen, over geplaatst naar deze gemeente. Drongelen. Onze dorpsgenoot de Heer A. Nieuwkoop is bij Kon. Besluit van 4 Februari 1920 benoemd tot Rijksambtenaar 3e klasse ten kantore der Directe Belas tingen enz. te Waalwijk. Genderen. De prijs der vette varkens is de laatste dagen weer iets gestegen. Ze worden verkocht voor 80 cent per pond levend gewicht. Langstraat. Verheugden er zich Za terdag velen in dat door het droog worden van den Zomerdijk, de communicatie tus- schen het Land van Heusden en Altena was hersteld, echter is deze, tengevolge van den stoirn waardoor het water weer uit de oevers is getreden en de weg weer orjder staat, andermaal verbroken. Door het bestuur van de Hanze is besloten om op Woensdag 18 Febr. eene groote bijeenkomot te houden waartoe alle winkeliers van Waalwijk en Besoijen be nevens de Dagelijksche besturen en de leden van den Gemeenteraad dier gemeenten worden uitgenoodigd. Besproken zal dan worden het al of niet wenschelijke van verplichte 8-uur sluiting. Besloten is aan de afdeeling Genderen der N.-Br. Mij. van Landbouw, welke bij autorteiten zal aandringen, maatregelen te nemen dat de verbindingsweg tasschen het Land van Heusden en Altena en de Lang straat niet telkens, wordt overstroomd, te berichten, dat de Hanze gaarne hare mede werking in deze wenscht te verleenen. Nieuwendijk. Door de Jongedochters- vereeniging «Martha* aihier, werden 139 kleedingstukken aan de armen uitgereikt. De Chr. Zangvereeniging «Oefening kweekt Kunst* zal a. s. Vrijdagavond 20 Februari haar eerste uitvoering geven in het Instituut. Raamsdonksveer. Door de rietsnij- ders in onze gemeente is het werk gestaakt. Zij eischen meer loon. Door de gemeente zullen 12 burger woningen worden gebouwd. In de R. K. Keik is bij den laatsten storm een prachtig in lood gezet raam ingewaaid. De schade is aanzienlijk. Op Stadsweg werd proces-verbaal opgemaakt tegen een persoon die er zijn werk van maakte de daar liggende steenen naar een andere, voor de straters onbekende plaats te vervoeren. Sprang. Dinsdagavond j.l. hebben enkele grappemakers de aardigheid gehad den voorgevel van het^ huis der N. B. W. V. met masttakken en guilanders (van stroo vervaardigd) te versieren. Yeen. Op den stal van den landbou wer B. alhier heeft zich onder het vee een gevsl van mond- en klauwzeer voor gedaan. Nu het weder wat beter wordt kan door de arbeiders op enkele plaatsen waar het land niet nat is, een begin worden gemaakt met spitten. De landbouwers hebben de prijs der zoete melk met 1 cent per Liter ver laagd. Vlijmen. Bij den laatsten hoogen waterstand, werden vele dorpen in de Langstraat en het Land van Heusden door overstrooming bedreigd, en dat wel in veel ernstiger mate, dan door velen werd ver moed. Wij vernemen, dat door Burgemeester en Wethouders van Vlijmen in verband daarmede het navolgende schrijven is ge richt aan het Bestuur van het Waterschap »De Hooge Maasdijk van het Bovenland van Heusden In verband met de omstandigheid, dat voor de streek rondom Heusden tot deze gemeente, door den laatsten hoogen water stand een niet te overziene ramp heeft gedreigd, wanneer de zomersluiting achter Drunen, de z.g. Rijsberm, voor het water was bezweken, tengevolge waaraan over den dijk te Doveren over 1000 M. afstand ruim 2 Meter water vooruoemd gebied zou zijn binnen gestroomd, veroorloven wij ons de vrijheid, bij Uw bestuur er ernstig op aan te dringen, nog dit jaar den dijk te Do- veren tot een hoogte vau 5 Meter -f- N. A.P. op te hoogen. Wel is waar zal dit misschien een kosten van f 6000.met zich brengen, doch dit weegt niet op tegen de enorme schade die bij een eventueele over strooming van deze streek zou worden ver oorzaakt. Wel is waar zal hoogstwaar schijnlijk het Rijk de zomersluitiug te Dru nen versterken en ophoegen, doch een veel grootere ramp ontstond, wanneer de rech- terkanaaldijk te Baardwijk voorbij de zouier sluiting voor het water bezweek, waarvoor dezen winter reeds werd gevreesd. Brak de zomersluiting door, dan kon over den dijk te Doveren nooit langer water komen, dan zoolang de linker Diezedijk liep. Brak echter de kanaaldijk, die slechts uit zand bestaat, door, dan kwam wel 10 maal zooveel water over den Doverschen dijk, aangezien het kanaal geregeld gevoed wordt door het overtollige Dommel- en Aa-water door de Dieze. Wij vertrouwen, dat Uw bestuur niet zal denken, «het gevaar is geweken, wij laten den Doverscheu dijk maar zooals hÜ is«, doch dat ons verzoek ernstig door U zal worden overwogen, en dat niet uit een zuinigheidsoogpunt een werk achterwege zal blijven, dat deze ge- heele streek tegen overstroomingen zal vrijwaren. Woudrichem. Veiling van 11 Febr. Aangevoerd 760 K.G. appelen. Prijzen Zure bellefleur 7 l1/^ ct. p. K.G. Zoete bellefleur 4 41/2 ct. Campagne zoet 7 ct. Wijk. Het vangen der mollen geeft aan verschillende personen, nu het werk niet zoo druk is, een flink daggeld vooral nu de prijzen hiervan zoo hoog zijn. Door de commissionairs wordt besteed tot f 1.25 per vel. Ook op wezels wordt jacht ge maakt en deze vellen zijn van f 3 tot f 5 per stuk. De collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier ten bate van het Orgel heeft opgebracht de som van ruim f 16. Naar we uit goede bron vernemen zal het aangekochte orgel omstreeks Paschen wor den ingewijd. Door onzen ijverigen gemeenteveld wachter werd zekere T., terwijl hij bezig was hout te stelen, op heeterdaad betrapt. Tegen T. werd proces-verbaal opgemaakt terwijl het hout in beslag werd genomen. Zaltbommel. Op de gehouden week markt waren aangevoerd 48 biggen prijs f 22.50 tot 40, 22000 eieren prijs 12 13 per stuk, 380 k.G. boter, f 1.621/s per lll9 K.G. Kantongerecht te Hensden. Uitspraak 6 Febr. 1920. Visschet ijwetJ. J. v. d. B. te Heusden f 1 of 1 w. Tsch. Binnenvisscherijregl. A. H. te Gorin- chem en H. H. te W'chem ieder f10 of 10 d. JachtwetJ. M. A. K, te Hensden, M. v. d. H. te Almkerk en L. A. d. B. te Nieuwendijk ieder f5 of 3 d. TrekhondenwetA. v. d. P. te Wijk f 5 of 2 w. Tsch., J. d. H. te Drongelen f3 of 2 d. ArbeidswetK. v. d. H. te W'dam f 1 of 1 d. Mollen vervoeren M. T. v. A. te Nieu wendijk en G. K. te Veen ieder f 5 of 3 d. Pol.verord. W'dam A. v. S. te W'dam f 5 of 2 w. Tsch., A v. d. S. en W. B. V. te de Werken ieder f3 of 2 d., W. W. te id. f2 of 1 d. Art. 4375 Sr. G. v. d. W. te Nieu wendijk f 20 of 20 d. Leerplicht J. V. te de Werken en A. v: W. te Aalburg ieder f10 of 10 d. en B. V. te de Werken f5 of 5 d. Pol verord. Hedikhuizen M. V., G. v. B. en J. E. te Vlijmen ieder f 2 of 1 d. en A. E. K. te Haarsteeg f3 of 2 d. Motor- en rijwielregl.F. M. te Hoeven, J. d. W. te Genderen, A. C. K. en H. J. K. te Raamsdonksveer ieder f 10 of 10 d. Motor- en rijwielwetP. d. W. te Vught f3 of 2 d. Art. 426 Sr. G. J. L. te B.-Broek f5 of 3 d. Art. 453 Sr. G. D. te Andel f 5 of 3 d. G. v. O. te Heusden f 15 of 30 d. Rijwiel zonder licht J. B. te W'dam, G. J. B. te Aalburg, G. v. G. té Rijs wijk, A. L. te Kaatsheuvel, J. v. C. te de Werken, J. v. d. N. te Veen, J, A. v. d. B. te Nieuwendijk, L. d. V., H. J. d. V. en C. A. v. M. te Dussen ieder f 2 of 1 d. handen en wintervoeten, ruwe huid, barsten, kloven, springende lippen, Gebruikt PUROL Zie verkoopadressen in dit blad bij advertentie MIJNHARDT's geneeskrachtige tabletten PREDIKBEURTEN. 15 Februari. Heusdenvm. 10 en nm. 5 u. ds. Ruijsch van Dagteren. Geref. kerk, vm. 9.30 en nam. 6 u. leesdienst. Werkendam, vm. 9,30 u. ds. Put van Andel. Geref. kerk A, vm. 9 30 en nm. 6 u. Ds André. Chr. Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. Ger. Kerk B vm. 9.30 u. en nm. 6 u. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Bakker. Andel, nm. 2 u. ds. v. d. Put. Aalst vm. 9,30 ds. Japchen. Doeveren, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Nauta. Drongelenv.m. 9.30 u. ds. van Asch. Eethennm. 1.30 u. ds. van Asch. Genderen, nm. 2 u. ds. Stein Callenfels van Dussen. Geref. kerk, vm. 9 30 en nm. 2 u. ds. v. d. Sluis. s-Gravenmoer, geen opgaaf. Geref. kerk. v.m. 9.30 u. en n.m. 2.30 u. Chr. Geref. kerk v.m. 9.30 u. en n.m. 2,30 u. Heesbeennm. 2 u. ds. Bakker. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. de Bruin. Nederhemert, Zz. vm. 10 u. en Nz. nm. 2 u. ds. Kluijn. Sleeuwijk, vm 9.30 en nm. 6 u. ds. van Garderen. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Sprang, vm. 9,30 u. en pin. 2 u. ds. Groeneveld. Geref. Kerk vm. 9,30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. De Wit. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. GereL kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst Waspik, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. ds. Jonkers. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Gobius du Sart. Waalwijk, nm. 2 u. ds. v. d. Vlugt van Drunen. Wijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Burgerlijke Stand. DRONGELEN. Over de maand Januari. Geboren: Aaltje Maria d. v. A. Vos en C. W. Nieuwkoop. Getrouwd:. Corstiaan Arendse 31 j. en Johanna Treffers 26 j. NEDERHEMERT. Over de maand Januari. Geboren: Johanna, d. v. J. v. Gen deren en F. v. Bijsterveld Willem, z. v. J. C. Oomen en E. C. van der Zalm. Overleden: C. van den Oever 39 j. echtg. van C. vau Heusden, Capelle, vm. 9.30 u. Ds van Paddenburg. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leesdienst.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2