Firma ALPH. HUPSCH - Vughterstraat Abonneert u op dit Blad. levert alle Artikelen op 't gebied van Kristal, Porceleir, Aardewerk etc», zoowel 't gewone als 't allerfijnste, tegen scherp cuncurreerende prijzen. ANT. METSELAAR, p LIEFHEBBERS van een fijne sigaar Nieuwe Overzeesche Tabak BINNENLAND. De ex-Keizer. Bazel, 3 Maart. Volgens mededeeling uit den Oppersten Raad zullen de gealli eerden de Keizer-kwestie aan het oordeel van het internationale gerechtshof overlaten. De eerste aardbeien. Op de veiling te Kwintsheul (Westland) zijn Maandagmiddag de eerste aardbeien van dit jaar aangeboden. Ze gingen voor 29 cent per stuk van de hand. o Staking geëindigd. Rotterdam, 3 Maart. Het hoofdbestuur der Ned. Vereen, van Spoor- en Tramweg personeel heeft in een schrijven aan den directeur der Rotterdamsche Tramweg Mij. medegedeeld, dat het met ingang van 3 Maart de staking opheft. De Jaarbeurs. De Jaarbeurs vertoont hetzelfde verschijn sel als die van het vorig jaar zij wordt veel drukker bezocht in de tweede dan in de eerste week. Het schijnt, dat de lusteloosheid, die zich de eerste week in de zaken liet gelden, thans ingehaald wordt door een bedrijvig heid, die veel goed maakt, wat aanvanke lijk tot pessimisme stemde, en die de deel nemers dan ook eenigszins anders laat oordeelen. o Geen rtywiclbelastiug doch extra contributie. De heer G, F. van Wesenhagen, no. 14747, arts te Amstelveen, schreef aan den secretraris-penningmeester van den A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland «Ingesloten f 2.welk bedrag ik jaar lijks wensch toe te voegen aan mijn con tributie. Dit is, wat ik aan belasting voor mijn rijwiel moet betalen. Nu deze be lasting is afgeschaft, meen ik, dat ieder iid het aan belasting te betalen bedrag aan den Bond moest afdragen. Gezien de voordeelen, die men overal van den A. N. W. B. geniet, is dit niet meer dan onze plicht. Wij hopen, dat velen dit voorbeeld zullen volgen en in de e. v. nummers een lange lijst van Bondsleden vermeld kan worden, die vrijwillig den vroegeren belastingpenning aan den Bond afstaan en alzoo een extra contributie van f 2.betalen. (Toeristenbond voor Nederi.) Bunzings. Dat met het vangen van bunzings hee wat geld te verdienen valt, vernamen wi van den jachtopziener H. Rijken te Barne- veld, die voor 4 bunzings, lang niet de grootste, f 68 besomde. Voor een volslagen exemplaar wordt graag f 20 betaald. Geen wonder, dat het bont duur wordt Spaausche griep. In twee dagen tijds zijn te Helmond 7 personen aan Spaansche griep overleden Bikziekte. Te Weesp heeft zich een geval van hik ziekte voorgedaan. De patënte, een moeder van 4 kinderen, overleed. Voor zoover wi weten is dit het eerste sterfgeval van de veie gevallen van deze ziekte, die in den laatstén tijd zijn voorgekomen. Overreden. Te Veenendaal heeft een trein de 30- jarige echtgenoote van C. D. uit Ederveen overreden en gedood. De ongelukkige die niet wel bij het hoofd was had den vorigen avond haar woning verlaten. o De inbraken te N. Pekela. In veiband met de inbraken, waarbij brandkasten zijn gefoiceerd, heeft de polifie een zestal pereonen uit Boven-Pekela per auto opgehaald en naar Winschoten over gebracht. Eerste Kamerverkiezing. 's-Hertogenbosch, 3 Maart. De Provin ciale Staten van Noord-Brabant kozen hedennamiddag tot lid der Eerste Kamer in de vacature van wijlen den heer Diepen, de heer B. C. T. S t r a e t e r. Bij de eerste stemming werden uitge bracht 59 stemmen op de heeren J. de Vlam 6 P. de Wit 12, H. Blomjous 5, B. C. T. Straeter 12, mr. dr. Vonk de Both 5, E. Laane 3, Alters Pistorius 4 en Coenen 3 stemmen (allen R.K.) Voorts op de heeren P. Haaiman (S.D.A.P.) 4, mr. J. Limburg 2, mr. De Muralt 1 stem. Blanco 2. Bij de tweede vrije stemming werden uitgebracht 59 stemmen, waarvan op de ïeeren De Vlam 6, Straeter 18, Alters Pistorius 2, De Wit 15, Blomjous 6, Vonk de Both 2, Coenen 1, Haaiman 4, Lim- )urg 2 stemmen en De Muralt 1 stem. Blanco 2 stemmen. Bij de herstemming werden uitgebracht 58 stemmen, waarvau op de heeren Strae ter 29, De Wit 21 stemmen. Blanco 8 stemmen. Gekozeu de heer B. C. T. Straeter, fabrikant te Tilburg (R.K.) De heer B. C. T. Straeter is lid van den Hoogen Raad van Arbeid, voorzitter van de Bossche Deocesanen-Bond, voorzitter van de R.K. Ver. van Textielfabrikanten en bestuurslid van de Alg. R K. Werk geversvereniging. Voor de rechtbank te Assen stond terecht Jan Smit te Zuidwolde, beschuldigd van af persing. Bekl, is op 31 Dëc des avonds in de woning van G. en A. Vogelsang al daar aangekomen en gaf een papier af waarin stond «Vriend, in naam van het Bolsjewisme zijt ge aangewezen om aan dezen persoon f 600 te geven en zoo ge het geld niet geeft, zal de roode haan van uw dak kraaien.® Nadat bekl. nog gezegd had dat de woning door zes personen om singeld werd, gaven ze f 500, waarmee bekl. genoegen nam. Het O.M. eischte wegens afpersing 8 maanden gevangenis straf. Een proefrit. Nabij Voorthuizen is Dinsdag een spik splinternieuwe auto, ter waarde van f 8000 k f 10.000, die voor 't eerst gebruikt werd, tegen een boom gereden, tengevolge waarvan hij over den kop sloeg, en totaal vernield werd. Wonder boven wonder, kwamen de inzittenden, een dame en een heer, er met lichte verwondingen af, ter wijl de chauffeur in 't geheel geen letsel bekwam. o Het eerste vrouwelijke Eerste Kamerlid. De Provinciale Staten van Nootd-Holiand hebben gekozen tot Lid der Eerste Kamer, vacature mr. J. Kappeijne van de Coppello, mevr. Pothuis-Smit (s. d. ap). Mevrouw Pothuis-Smit is de eerste vrouw, die haar intrede doet in den Senaat. Zij is thans lid van den Amsterdamschen ge- meentenraad en redactrice van «De Pro letarische Vrouw«. o De bespeling van den stadsschouwburg. Dr. Royaards krijgt den schouwburg. Amsterdam, 3 Maart. De Gemeenteraad heeft hedenavond de voordracht van B. en W. om hen te machtigen, met dr. Willem Royaards een overeenkomst aan te gaan, waarbij hem de Stadsschouwburg van 1 Sept. 1920 tot 1 Sept. 1923 ter bespeling wordt afgestaan, aangenomen met 25 tegen 14 stemmen. o Een notaris veroordeeld. De civiele kamer der rechtbank te Mid delburg heeft Maandag een notaris uit Aardenburg wegens het niet voldoende bij houden zijner registers veroordeeld tot 1242 geldboeten van 50 cent, subs. 6 maanden hechtenis. o Ziek vee aan de markt. Op de weekmarkt te Gorinchem waren deze week een drietal koeien, lijdende aan mond- en klauwzeer, aangevoerd. Begrijpelijk was dit vee onverkoopbaar. De aanvoerder voerde deze zieke beesten weer ongestoord naar den stal. rooken de merken „Darve!" „Diplomato" „Jaarbeurs=Utrecht" „Exc. Mr. L. H. W. Regout" „Eigen Import" „L'empereur" mooi lang en licht van kleur, vanaf liet. 't half ons, pruimtabak vanaf 15 ct.;t half ons. Groote keuze in steenen en houten - TABAKSPIJPEN. - Aanbevelend, Wijksche poort N. 4. HEUSDEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 10 4 uur. Heusden. Het 4-jarig kind van v. d. B. geraakte nabij de woning in de Demert. Op geroep van andere kinderen kwam de moeder toesnellen, die het kind, dat reeds bewusteloos was, wist te redden. Ter vervulling eener ontstane vaca ture, is door stemgerechtigde lidmaten be noemd als Ouderling der Ned. Herv. Ge meente, de Heer J. Zonneveld, thans Diaken. Werkendam. Woensdagavoud gaf de Gemengde Christelijke Zangvereeniging «Halleluja®, directeur de heer v. Hartings- veld, haar jaarlijksche uitvoering in de Nutszaal. Vele moeilijke liederen werden ten gehoore gebracht voor een talrijk pu bliek. We hopen dat deze vereeniging nog vele jaren zal mogen beslaan. Aalburg. Tot Notabel bij de Ned. Herv. Kerk alhier zijn herkozen de heeren J. Kolf en II. Wijgers. Zeker tengevolge van het prachtige weer der laatste weken beginnen de land bouwers alhier hun jong vee naar buiten te doen. Dat kan nog wel eens tegenvallen Capelle. Benoemd tot onderwijzeres aan de O, L. School in de Kom aihier. Mej. J. H. van Dongen, thans als zoodanig werkzaam te Terschuur (Barneveld). Donderdagavond kwam bij de Kerke raad der Ned. Herv, Kerk alhier bericht, dat Ds. J. H. Koster door ongesteldheid verhinderd is a.s. Zondag, 7 dezer, voor zijn vroegere gemeente op te treden. Benoemd tot opzichter bij den bouw van 20 arbeiderswoningen ten behoeve van de vereeniging tot Verbetering der Volks huisvesting alhier, de heer Bakker te Utrecht. De heer J. Bos, onderwijzer aan de O. L. School alhier, is in gelijke be trekking benoemd te Arnhem. Dinsdag werd in het café «Land en HavenzichU van den heer A. Versluis alhier door de Vereeniging tot Verbetering der Volkshuisvesting, in deze gemeente, aanbesteed het bouwen van 20 arbeiders woningen onder architectuur der heeren J. en Th. Stuivinga te Zeist. Ingeschreven werd door: W. F. van Kralingen, 's-Bosch, f456500 J. Quirijns, Capelle, 148900 C. Michaël, Vrijhoeven-Capelle, 44365C A. Mol, Tilburg, 143500 J. Dielis-Zweegers, Geldrop, 142000 C. v. Herk, Tilburg, 140200 M. v, d. Broek, Girinekeii, 140000 G. v. Gemert, Princenhage, 137848 C. Roovers, Waspik, 124000 C. Treffers, Capelle, 121000 Firma H. Michaël Zn. Loon- scheridijk, (gem. Kaatsheuvel), 118998 Dinteloord. Burgemeester A. v. Cam pen hield Woensdag 25 Febr receptie met 't oog op zijn a.s. huwelijk. Zeer vele ingezetenen maakten van de gelegen heid gebruik om bruid en bruidegom te komen g< lukwenschen. De Raadszaal was schoon versierd met planten, groen en levende bloemen onder leiding van Mevr. Roijs en met behulp der dames A. Molendijk A. Ruijs, A. Sweijs», M. de Graaff, F. Ver straat. De aanblik was werkelijk prachtig en zeer feestelijk. Vele goede woorden werden Burg. v. Carnpen en Mejufïr. A. A. de Graaff toegesproken. Ook stoffelijke blijken van belangstelling ontbraken niet. In prettige stemming was men op de Raad zaal bijeen. Om 4 uur had een samenzijn rnet de Raadsleden en echtgenooten plaats. Weth, Korst had de leiding. Te lü ure ging men hoogst voldaan huiswaarts. Dintel- oords muziekcorps «Excelsior® bracht een serenade aan bruid eri bruidegom. De Burg. bood een geschenk onder enveloppe aan. Naar we vernemen zal de kerkelijke huwelijksbevestiging D-V plaats vinden op 10 MAART e.k. nam. 3.30 uur te DIRKSLAND in de Ned, Herv. Kerk door Ds. AS. 's Gravemoer. Bij de Ned. Herv. Gem. alhier is beroepen de weleerw. heer Ds. J. W. Verschoor te Poortveld. Volgende week Donderdagavond hoopt Z.Ew. aihier voor de gemeente op te treden. Genderea. Onze dorpsgenoot de heer W. Treffers Cz., Volontair aan de Coöp. Stoomzuivelfabriek alhier, is tot assistent- directeur benoemd aan ue Oversch.esche Melk-Centrale. Nieuwendijk. a. s. Zaterdagavond, ïalf zeven, zal de Chr. Schoolvereeniging laar voorjaarsvergadering houden in de Consistorie der Geref. Kerk. Alsdan zal de heer Van Dilsen een lezing houden met het onderwerp «Het Christelijk onderwijs in Indië.® Sleeuwijk. Eenige dames hebben het plan opgevat om gezamelijk een feestavond te organiseeren. waarvan het batig slot bestemd zal worden voor de watersnood- commissie van het geteisterde Cuyk. De zoozeer gevreesde veeziekte, het mond- en klauwzeer is weer in deze ge meente uilgebroken. Zeifs zijn reeds enkele dieren gestorveu. Sprang. Ten nadeele van den schoen maker B. v. d. S. wonende in de Dijk- straat alhier werd uit zijn woning een geldbeursje, inhoudend f 40.-- gestolen. De dader bleef tot op heden onbekend. Onder vele blijken van belangstel ling vierde de echtlieden, B. v. d. Linden en C. van Zeist hun zilveren huwelijksfeest. Door de huren waren zoowel binnen als buiten aan de woning versieringen aange bracht. Moge deze alom geachte familie het voor recht geschonken worden, dit zilveren door het gouden te zien gevolgd. Voor een flink opgekomen publiek, trad jj. Dinsdagavond in het Ned. Herv. kerkgebouw alhier op Ds. Ph. Vreugdenhi! van Leerdam. Zijn Eerw. sprak in het belang van het «Studiefondsen koos voor dit doel, als uitgangspunt tot ontwikkeling zijner gedachte Efeze 2 1922. Van het begin tot het einde werd dezen be gaafden spreker met stille aandacht ge volgd. De voor dit doel gehouden collecte bracht c.a. f 40.op. Wijk. De voorjaarskeuring van spi ing- stieren voor deze gemeente zal worden gehouden op Donderdag 18 Maart a.s. te Heusden, des v.m. 10 uur. De heer J. van Do veren van Andel alhier, heeft bedankt als Voorzilter van het Waterschap de Polder van Wijk. In deze gemeente zijn ten gevolge van het mond- en klauwzeer reeds eenige diei^n bezweken. Zaltbommel Maandagavond 1 Maart werd de cursus in Fruitteelt besloten met een openbare les waarbij tegenwoordig waren de Rijkstuinbouwleeraar, Burgemeester en Wethouders dezer gemeente en het Bestuur van het Nnt. De beide leeraren, de Heeren Vroom en van Haaf ten kunnen met voldoening op hun we:k terugzien. Dat het onderwijs geanimeerd en grondig gegeven was, bleek uit de vlotte antwoorden op alle gestelde vragen. Aan alle leerlingen werd een di ploma uitgereikt en wel met het predicaat «met zeer veel vrucht® aan H. Rombeek, R. Ancery, B. Rombeek, A. Vos en L. Bosman met de bijvoeging «met veel vruchtaan C. Spiering en met het bijschrift «met vrucht® aan P. van Steenbergen, W. van Steenbergen, J. van Eek allen te Zaitbommel, W. van Wijgaeruen te Bru- chem en J. E. Sleghte te Kerkwik. De cursus werd rnet een hartelijke toe spraak door den Rijkstuinbouwleeraar ge sloten. Op de gehouden weekmarkt waren aangevoerd 47 biggen, prijs f20 tot f40; 28000 eieren, prijs 9 tot 10 ct. perst.uk; 400 K.G. hoter, prijs f 1.50 tot f 1.55 per 1/2 K.-G. Kantongerecht te Heusden. Uitspraak 20 Februari 1920. 424 Sr.: J. d. 11. te Nieuwendijk, 1 m. T S met 4 j. proeftjd H. G. te idem, f 3 of 1 week T S. Jachtwet A. v. d. K. te Eethen, 2 X f 10 of 2 X 10 d. H. G, te De Werken, f 20 of 20 d. BoterwetJ. R. te Almkerk, f 3 of 2 d. TrekhondenwetM. v. M. te Drongelen, f3 of 2 d. M. N. te Almkerk, 2 X f3 of 2 x 2 d. Pol.-verord. Wijk L. L. en A. v. d. S. beiden te Wijk, ieder f3 of 2 d. Pol.-verord. Werkendam M. v. R. te Werkendam, f5 of 3 d. F. A. v. Z, te idem, ontslag v. rechtsvervolging. Pol.-verord. Giessen C. v. T. te Giessen, f 3 of 2 d, MollenvervoerJ. v. V. te Giessen, J. L. te Rijswijk, A, v, M> te Almkerk en A. v. d. W. te Woudrichem, ieder f 5 of 3 d. 460 Sr. H. G. en P. G. te DeWerken, ieder f10 of 10 d. 453 Sr. M. K. te Veen, f 10 of 10 d. 426 Sr. P. J v. d. S. fe Werkendam, f10 of 10 d 453 Sr. A. J. d. V. te DeWerken en L. v. E. te Eethen, ieder f 10 of 10 d. P. v. E. te Giessen, f5 of 3 d.C. v. T. te idem, f3 of 2 d. PREDIKBEURTEN 7 Maart. nm. 6 u. Ds André. Ger. KerkB vm, 9.30 u. en nm. 6 u. Chr. Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. leesdienst. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Bakker. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm, 2 u. leesdienst. Geref. kerk, vm. 9 30 u. en nm. 2 u. ds. v. d. Sluis. s-Gravenmoer, nm. 2 u. ds. Groeneveld. Geref. kerk. v.m. 9.30 u. en n.m. 2.30 u, ds. H. Bui tenhuis emer. predik, te Heemstede. Chr. Geref. kerk v.m. 9.30 en n.m. 2,30 u. leesdienst. Heesbeennm. 2 u. geen dienst, NieuwendijkGeref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. de Bruin. Nederhemert, vm. Zz. geen dienst en nm. 2 u. Nz. ds. Kluijn. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. en nm, 6 ds. van Garderen. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. Prof. Dr. S. O. Los van Pretoria, Gobius du Sart. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Overleden: Pieter Cornells Mans, 6 m. WERKENDAM. Geboren: Adriar.a Helena, d. v. A. Ridderhof en C. de Weijer Geertje Maria, d. v. N. Tanen en A. de Haan Antonie Johannes, z. v. T. Baggerman en M, J. v. Gelderen Maaike, d. v. W, Millenaar en E. v. d. Stelt.Joost, z. v. J. Biesheuvel en M. Verhagen Gerrit, z. v. T. H. Virik en C. BiesheuvelFioris Arie, z. v. A. Visser en A. C. v. Zante Willem Coen- raad, z. v. C. v. Kleij en H. Horden Jantje, d. v. J. C. ,v. d. Sijde en J. v. Elzeiingen. Overleden: Barend Verheij, 4 j. DEWERKEN en SLEEUWIJK. Geboren: Cornelia M., d. v. A. v. Driel en C. Ippel Leendert, z. v. G. Bras en J. v. d. Nat. Gehuwd: H. J. v. d. Brugge, 25 j. met D. v. d. Wiel, 23 j. Overleden: A. v. Wijngaarden 71 j. wednr. van A. W. v. Maastrigt. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. 2 Maart 1.32 M. 3 1.38 4 1.36 Laag Water. 0.85 M. -fN.A.P. 0.83 0.88 i *S&gy Hemden, vm. 10 u. en nm. 5 u. ds. Ruijscli van Dugteren. Geref kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. leesdienst. Werkendam, vm. 9,30 u. ds. Gobius du Sart uit Woudrichem. Geref. kerk A, vm. 9 30 en Andel, nm. 2 u. ds. v. d. Put. Aalst, vm. 9,30 ds. Japchen. Capelle, geen opgaaf. Doeverenvm. 10 u. ds. Nauta. Drongelenn.m. 1.30 u. ds. van Asch. Eethen, vm. 9.30 u. ds. van Asch. Oenderen, nm. 2 u. ds. Bakker van Aal burg. Sprang, vm. 9,30 u. ds. Groeneveld. Ger. Kerk vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. De Wit. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Waspik, vm. 9,30 u. ds. Jonkers. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 2 u, dr. Waalwijknm. 2 u. ds. Jonkers van Waspik. Wijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2