voor hel Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. ie. 3862. Zaterdag 6 Maart H.H. LANDBOUWERS! De Kesselsche Steenfabriek Ringovensteenen, RMM8D0IK8VEER WEDER ONTVAIGEK KEUKENFORNUIZEN PLATTE BUIS- en KASTKACHELS. üpP** Gearriveerd Riiwiel-byitefltiandefl 15.40 Rüüel-ÊiieiMeD i f275 B.-Broek. A. DE GRA AFF, Dussen. J. F. tv. i.ixajtw k 1 alle prijzen i C. BOUMAN, toerictit, een sorteering NIEUWE RIJWIELEN, WILLE Vraagt Prijzen. Rijwielen en Motoren. Speciale inrichting voor alle reparatiën alsook Overtrekken in alle kwaliteiten. 1 Veedienst naar 's Bosch. te KESSEL (L.) aan de Maas, levert per schip alle soorten kloek Waalformaat. Prijzen op aanvrage. BEHOORENDE BIJ HET Houdt altijd een huidzalf in huis. Men dient een betrouwbare zalf te kennen of liever nog in huis te hebben om haar in geval van nood te gehruiken. En wel, omdat de ergste huidkwalen aanvankelijk zeer gering kunnen zijn. Een ruwe, korsterige huid, jeuk, en pijnlijk of brandend gevoel, vurigheid, puistjes of vlekken kunnen het begin zijn van een der vele bedroevende vormen van eczeem, dauwworm, gordelroos, psoriasis, schurft of andere vormen van huidziekte. Om te voorkomen, dat de kwaal zich uitbreidt, is zindelijkheid en spoedige aan wending van een antiseptische zalf aan te bevelen. Het succesvol resultaat zijnde van jaren lange onderzoekingen, bevat Foster's Zalf de antiseptische, verzachtende en genezende bestanddeeien, die het best geëigend zijn om de ontsteking, pijn en prikkeling van alle jeukende huidziekten te doen bedaren. Foster's Zalf droogt niet te spoedig op, laat zich niet te gemakkelijk afvegen en zij dringt tot elke plek door. Aanwending bij het uitbreken van de kwaal voorkomt uitbreiding en verzekert baat. Foster's Zalf dient niet voor open won dendoch uitsluitend voor jeukende huid ziekten en is een uitstekend geneesmidde voor in- en uitwendige aambeien. Let op den juisten naatn Foster's Zalf, Verkrijgbaar bij alle goede drogisten a fl.75 per doos. BUITENLAND. Frankrijk. Het einde der spoorwegstaking. De bladen wijden alle artikelen aan de juist geëindigde spoorwegstaking. De »Fi garo« noemt ze eene volkomen mislukking van de pogingen der revolutionnaire ele menten onder de spoorwegarbeiders. Het blad zegt, dat tot eer van Frankrijk ge zegd kan worden, dat de arbeidersklasse een krachtig nationaal gevoel heeft. Het »Petit Journal* wijst erop, dat de spoorwegarbeiders er zich zeer goed van bewust waren, dat het publiek vijandig tegenover hen stond en ook wisten, dat er maatregejen waren genomen om te voorkomen, dat de bevolking al te zeer lijden zou onder de gevolgen van de staking Daarom konden allen, die zich niet door de revolutionnaire elementen op een dwaal spoor hadden doen leiden er zich reken schap van geven, dat er geen andere weg open bleef dan het werk te hervatten en dat deden zij dan ook. o- liet drankverbod iu Amerika. De correspondent te Washington van de Londensche Weekly Dispatcher meldt, dat er in de Vereenigde Staten een krachtige reactie ontstaat tegen de gevolgen van de toepassing van het drankverbod. De voorstanders van het algeheel verbod van alcoholhoudende dranken, die al juichten over hun overwinning bij het droog-leggen van Amerika, zien niet zonder ongerustheid deze in omvang toenemende reactie aan, welke zich in het heele land doet gevoelen en aandringt op een matiging van de wet telijke bepalingen, waardoor het weer mogelijk zou worden de fabricatie en den verkoop van lichte wijnen en van bier toe te staan. o Boe er gestookt wordt. Men deelt aan de «Limb. Koerier* mede ln het Scala te Brussel wordt een revue gegeven, waarin ook een groepje meisjes in »Hol)andsch« costuum optreedt. Minister Hijmans komt met haar discuteeren over de keizer- en de Limburgsche kwestie en maakt zich danig kwaad, zoodat, als een der meisjes zegt»Kan-niet-verstaan®, hij haar de hooge kapmuts van het hoofd trekt. En dan komt er een pinhelm onder uit. Groote toejuiching en gelach bij het Franskiljonsche publiek. En dan willen de staatslieden van een land, waar zóó de volksopinie tegen den noorderlijken nabuur vergiftigd wordt, dat er tusschen beide volken meer toenadering en innigheid kome. De vredesvoorwaarden voor Turkije. De bevolkiog tot 6 millioen teruggebracht. Geen Turksche vloot meer. Londen, 3 Maart. Naar Reuter ver neemt, zal Turkije voortaan geen vloot meer mogen bezitten. Volgens de bestaande plannen van den Oppersten Raad, zal door de gebiedsver- mindering van Turkije de bevolking van 30 millioen tot 6 millioen worden terug gebracht. De gebieden, die van het Turksche Rijk worden afgescheiden, zullen misschien een gedeelte van de Turksche schuld moeten betalen. Lenin stelt den verplichten arbeid in. Uit Kopenhagen wordt aan »Le Journal* bericht, dat de Russische Sovjet-regeering beslag heeft laten leggen op alle particu liere fabrieken, op de werkplaatsen van de spoorwegen en op die fabrieken, welke reeds gemilitairiseerd zijn. Al wie weigert om te werken, zal onmiddellijk naar het fror.t gezonden worden. Een verlaging der scheepsvrachtcn Londen, 3 Maart. De Daily Express« voorspelt binnen zeer korten tijd een groote daling der scheepsvrachten, aangezien de beschikbare tonnenmaat reeds thans die van vóór den oorlog overtreft. Bovendien zijn de te verschepen hoeveelheden ge ringer, alhoewel de waarde der goederen natuurlijk grooter is. ErzbcrgeFs einde. Na het requisitoir van procureur-gene raal van Krause lijdt het geen twijfel meer of Erzberger heeft voorgoed afgedaan in Duitschland. En dan heeft Helfferich niet alleen, gelijk in zijn bedoeling lag, een grooten dienst bewezen aan zijn land, doch ook en dit kan minder in zijn bedoe ling hebben gelegen aan de tegenwoor dige regeering en aan het republikeinsche regime. Het is te betreuren, dat het kabinet- Bauer een man als Erzberger zoolang in zijn midden geduld heeft, en hem niet eer uit zijn midden heeft gestooten dan nadat het hiertoe gedwongen werd door een zoo feilen politieken en principieelen tegenstan der als Helfferich. En indien deze regee ring haar positie in de laatste weken niet aanrnerknlijk had versterkt door haar succes in de uitleveringskwestie, dan zou zij thans allicht met Erzberger ten val zijn gebracht o Diefstal iu den keizerlijke» grafkelder. Als verdacht van den diefstal in den keizerlijken grafkelder te Charlottenburg is een kroegenbaas uit Berlijn, Hörold ge naamd, in verzekerde bewaring genomen, die enkele dagen geleden met nog vijf anderen gearresteerd werd bij een poging tol inbraak in een sigarettenfabriek te Ber lijn. Bij die gelegenheid waren de dieven door politie verrast en was een der dieven neergeschoten en een tweede gegrepen Uit diens verhoor bleek, waar men de gevluchte misdadigers moest zoeken, en dat Hörold hun aanvoerder was geweest. In zijn woning vond de politie een aanzienlijke hoeveelheid gestolen goederen en het kwam toen ook uit dat Hörold eenigen tijd ge leden een paar inbrekers van beroep had voorgesteld een slag te slaan in den graf kelder te Charlottenburg, waar veel goud en zilver zou zijn buit te maken. Het is ook gebleken, dat bij de inbraak in de sigarettenfabriek dezelfde inbrekerswerktui gen zijn gebruikt als bij die in den graf kelder. Höróld, die vóór den oorlog geen cent bezat, had kort na den oorlog voor een aanzienlijk bedrag een tapperij gekocht. Hoe hij aan dat geld kwam han hij niet opgeven, maar het staat vast dat hij be hoord heeft tot de republikeinsche wacht, die na de revolutie en tijdlang het keizer lijk paleis te Berlijn en dat te Charlotten burg heeft bezet. BINNENLAND. De Kotterdamsche veiling. Op de in ons veilingslokaal, Baan 40, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 8.60f 13.10 Eendeieren f 9.10f 10.50 Ganseieren f 26.00f 2700 Aanvoer 165000 stuks. Oorlogswinstbelasting. De interpellatie-Oud (wegens ongesteld heid van den heer Oud gehouden door den heer Marchant) betreffende den toestand van onzekerheid op belastinggebied. Spr. betoogt dat de onzekerheid moet worden opgeheven, ook omdat de minister te op timistisch denkt over den financieelen toe stand. Spr. vraagt hoe het staat met de plan nen betreffende de vermogensaanwasbelas- ting of de minister bereid is de O. W.r belasting ook over 1919 te heffen welke de resultaten zijn der studie omtrent be lasting op buitenwone winsten en hoe het gesteld is met de weeldebelasting. Minister de Vries ,zal de vermogensaan- was-belasting intrekken zoodra het te wachten wetsontwerp inzake de bestemming der verdedigingsbelastingen voor het leening- fonds zal zijn goedgekeurd. Van den Minister is geen voorstel te wachten om de Oorlogswinstbelasting nog over 1919 te heffen. Van een Conjunc tuurbelasting is geen sprake. Het weelde- belastingontwerp kornt binnenkort bij de Kamer in. De heer J. ter Laan is voorstander van het handhaven der O. W. belasting over 1919 en van het inmiddels invoeren eener Conjunctuurbelasting. Spr. dient een a- mendement in om de O. W.-belasting te handhaven over 1919. Ten half 5 worden de beraadslagingen verdaagd tot den volgenden dag 1 uur. 's-Gravenhage, 3 Maart. De Tweede Kamer heeft het wetsontwerp van Minister de Vries, waarbjj wordt voorgesteld de Oorlogswinstbelasting met ingang van 1 Jan. 1919 op te heffen, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Een amendement ter Laan om de be lasting op te heffen met 1 Jan, 1920 werd met 39 tegen 21 stemmen verworpen. o Een nieuwe industrie. Schoenen voor f 6 per paar. Deventer. Naar wij vernemen, hebben de Vereenigde Nederlandsche Rubberfabrie ken een groote partijen rubber in bewer king genomen voor de fabricage van schoe nen, wat vermoedelijk een aanzienlijke prijsdaling ten gevolge zal hebben. De prijs dezer schoenen zou plm. f 6 per paar bedragen. Het spraakvermogen teruggekregen. Tiel. Een jaar geieden verloor de 30 jarige H. S., alhier, door onbekende oor zaak zijn spraakvermogen. Hij voelde een eigenaardige prikkeling in de keel en kreeg zijn stem plotseling terug. Onze roggeoogst in gevaar I Een inzender in het »Ilbld.« vreest voor het gevaar, dat den roggeoogst bedreigt, indien niet spoedig in het begin van Maart Chili-salpeter wordt aangevoerd. Mocht de transportarbeidersstaking den aanvoer verhinderen, dan is de roggeoogst in gevaar en is een ramp onafwendbaar. ADVERTENTIEN. lalt Hensden —Rotterdam. Van HEUSDEN Maandag en Dinsdag vm. 1.30 u. Donderdag vm. 5 u., Vrijdag vm. 6 u. Van ROTLERDAM Maandag vm. 12 u., Dinsdag nm. 12.45 u., Donderdag en Zaterdag vm. 12 u. HeusdenGorinchem. Van HEUSDEN: Maaudag vm, 5 u. en 6.30 u., Dins dag vm. 1.30 u., Donderdag vm. 5 u., Vrijdag vm. 6 u. Van GORINCHEM Maandag c.a. vm. 11.30 u. nm. 12.30 en 3 u., Dinsdag nm. 4 u., Donderdag en Zaterdag nm. 3 u. Van ANDEL naar 's BOSCH Woensdag vm. 3.30 u. Van 's BOSCH naar ANDELvm. c.a. 12 u Directeur: L. DE BEER te Gorcum, Tel. No. 9. Drie Trompetterstraat, Heusden, dat hij weder voorhanden heeft: Zalm, Sardines, Ansjovis, Ham en Kip, Tong en Kip, Kalfsleverpastei, Galantine de Yeau, Schildpadsoep, Londonderrysoep, Tomate-pure, Tomate-saus, Picanten-saus, Madera-saus, Bordelaise-saus, Truffels, Kerry, enz. VERSCHE DRUIVEN. Verder alle soorten Kruideniers waren en Aanverwante artikelen. Minzaam Aanbevelend. Verlangt ge een goeden oogst, zaait dan goed zaaizaad. ZAAI- GBAXEW welke verbouwd zijn op de Groninger klei geven de meeste resultaten. AGENT VOOR AALBURG EN OMSTREKEN Aanbevelend, PETER BOUMAN Czn. TELEFOON INT. 18 prima zwart en wit geëmailleerde Geslagen Groote voorraad in; KRAMMEN, DRAADNAGELS, VLECHTWERK, PUNT- en GEGALVANISEERDE DRAAD, enz. enz. welke geëxposeerd zijn in mijn magazijn te J3USS1SIV (naast Hótel Leemans). Geopend op alle werkdagen. Ilaaat U en koopt nu, daar ik deze nog tegen billijke prijzen aanbied, terwijl de betreffende fabrikanten de prijzen reeds aanmerkelijk verhoogd hebben. Gebruikte Ry wielen worden nog tégen zeer hooge pry zen in ruil genomen, Steeds groote voorraad ONDERDEELEN. Speciaal ingericht voor alle Reparatiën, als zoodanig erkend door de A. N. W. B. en de B. R. H. N. Beleefd Aanbevelend, r j v - - ii voorheen HOOGENSTEENWEG 19 's-BOSCH. De van ouds bekende kwaliteiten Pracht collectie Heeren dassen. Heeren=en Dames Hand= schoenen Glacé, Nappa, Tricot, Zijden. BüïtECSEL Kicnw^btad ."•CV r -A«V.s i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5