Firma ALPH. HUPSCH - Vughterstraat ff - 's BOSCH, Bij Bloed armoede, Haaruitval? MIJNHARDT's ANT. METSELAAR, PUROLZEEP. levert alle Artikelen op 't gebied van Kristal, Poroelein, Aardewerk etc., zoowel 't gewone als 't allerfijnste, tegen scherp concurreerende prijzen. LIEFHEBBERS van een fijne sigaar Nieuwe Overzeesche Tabak De Rotterdamsche veiling. Op de in ons veilingslokaal, Baan 40, gehouden veiling werden de volgende prij zen besteed Kipeieren f 8.50-f 12.70. Eendeieren fll.00f 11.85. Ganseieren f25.00f27.00. Aanvoer 215.000 stuks: o Nederland en de volkenbond. De officieele toetreding. 's-Gravenhage, 9 Maart. Naar het Corr.-Bur, verneemt, wordt heden door Hr. Ms. gezant te Londen bij het secreta riaat van den volkenbond de in artikel 1 van het Volkenbondverdrag beoogde ver klaring neergelegd nopens de toetreding van Nederland tot den Volkenbond. Tooneelnienws. De staking van de artisten van het ge zelschap van dr. W. Royaards is opgehe ven. Alle artisten zijn teruggenomen. Dreigend conflict in de meubel-industrie. Amsterdam, 10 Maart. Onlangs is ge meld, dat de drie samenwerkende werk- nemeisorganisaties in de meubelindustrie een laatste schrijven aan de werkgevers hadden gericht, waarin werd voorgesteld de loonen in de groote steden voor meu belmakers op 85 cent en voor behangers op 83 cent te willen stellen. De werkgevers hebben geantwoord het minimumloon voor de meubelmakers op 80 cent en voor de behangers op 77 cent te brengen. Tot verdere consessies, verklaren de werkgevers met nadruk, zijn zij niet bereid. Loonsverlaging. In den Geldersche Achterhoek hebben de klompenmakers die het werk nog voort zetten, de loonen hunner knechts met 5 cent per paar verminderd en op 15 en 12 cent gebracht. bleeke gelaatskleur, voortdurende vermoeidheid en zwakte vernieuwen STAAL-TABLETTEN het bloed, versterken het lichaam en.geven een gezonde, frissche gelaatskleur. In doozen vanaf 90 cent. Bij Apoth. en Drogisten. Fabr. A. ~MIJNHARDT, Pharm. Fabriek Zeist, PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 10—1 uur. Hensden. Dinsdagavond trad voor de Leden van het Nut alhier op de Heer Al- bert Vogel. Het was een goed geslaagde avond. De behandelde onderwerpen waren Hannibal en Scipio Napoleon en St Helena; De Maecenas en tot slot Belsasar. Dat laatste stuk sloeg bizonder in. We zagen f minstens een 5-tal personen ten tooneel verschijnen, allen verschillend in gebaren 'ven stem; zoo dat men in gedachte meende I Belsasar te zien op zijn troon gezeten. Een dankbaar applaus, met een woord "van bizonderen dank door den voorzitter, besloot deze avond van kunstgenot. rooken de merken „Darver „Diplomato" „Jaarbeurs=Utrecht" „Exc. Mr. L. H. W. Regout" „Eigen Import" „L'empereur" I tnooi lang en licht van kleur, vanaf 11 ct. 't half ons, pruimtabak vanaf 15 ct. :t half ons. Groote keuze in steenen en houten r TABAKSPIJPEN. - Aanbevelend, 'TVijksche poort N. 4. HEUSDEN. De afdeeling van Actie en Verweer vergaderde Zondag. In het bestuur had een wijziging plaats. De heer H. Ver hoeven werd voorzitterde Eerw. Heer Karthon, secretaris. Besloten werd tot krachtiger actie voor vrijw. landstorm en heeren werkgevers verlof te vragen voor eventueels technische werkwilligen, wier diensten kunnen worden gevraagd door de staking in het havenbedrijf etc. De heeren Chr. Merkx en J. C. van Laarhoven zijn door de Hanze aan B. en VV. voorgedragen tot leden der com missie van toezicht der arbeidsbemiddeling. Aalst. Het fanfarecorps «Prins Hendrik» heeft het voornemen om dezen zomer deel te nemen aan het concours te Dordrecht. Babiloniënbroek. Een nieuwe uit vinding op Motorgebied. Gaarne vestigen wij de aandacht van onze lezers op de advertentie van den heer A. de Graafï, Rijwiel- en Motorhandelaar te Babiloniën broek en Dussen. Deze adverteert met een nieuwe D. K. W. rijwiel-Motor. Van 23 Febr, tot 3 Maart j.l. gedemonstreerd op de Intern. JAARBEURS te UTRECHT waar verschillende proefritten gedaan wer den met schitterend succes. De voordeelen van de D. K. W.-Motor zijn, dat deze op elk gewoon Rijwiel (zoowel heeren als dames) zonder eenige versterking aan ge hecht kan worden. De snelheid kan ge makkelijk tot 25 K.M. per uur worden opgevoerd. De motor is 2 tact, sterkte 1 P.K., liggende cylinders dus weinig trilling en zeer solide geconstructeerd. Toch bedraagt het gewicht door het ge bruik van veel alluminium, slechts plm. 7 K.G., zoodat bij eventueele storing van den motor (welke echter zeldzaam zal voorko men) door even het riempje af te haken en op te bergen in de tasch, men weer gewoon doorrijdt, aangezien het meevoeren van 7 K,G. gewicht geen bezwaar is. Een kind kan den motor bedienen, zonder eenig gevaar. De wielrijder stapt op, rijdt weg, stelt daarna de motor in werking en regelt de gastoevoer in verband met de gewilde snelheid. Het benzinegebruik is uiterst ge ring. Met 2 liter benzine legt men 80 a 100 K.M. af. Wij raden onze lezers, welke interesse voor zoo'n motortje hebben aan, om zich van deze nieuwe uitvinding, aan bovengenoemd adres, op de hoogte te gaan stellen. Capelle. De j.l. gehouden verpachting van gemeente-landerijeri en het gras langs de bermen heeft f1050 opgebracht, alzoo 147 gulden meer dan den vorigen keer. J.l. Woensdagavond werd in de O. L. School in de Nieuwstraat alhier de eindles der tuiribouwwintercursus gehouden, waarbij de heer E. Snellen, rijkstuinbouw- leeraar te 's Bosch, aanwezig was. Namens de curisten bedankte de heer H. L. F. Treffers, voorzitter der tuinbouwvereeniging te dezer plaatse, den heer Van Esch uit Vught, voor de uitstekende lessen, die hij had gegeven en den heer Snellen voor al hetgeen hij immer in het belang voor de tuinbouwers alhier deed, getuige zjjn aan wezigheid bij het sluiten van dezen cursus. In het café van den heer L. F. van Dongen aihier, hield de heer J. Pik uit Waalwijk j.l. Woensdag een lezing over het onderwerp CoöperatieEen veer tigtal belangstellenden, waaronder enkele dames, luisterden met gespannen aandacht naar de gloedvolle en zakelijke rede van den spreker, waarin hij op duidelijke wijze het doel en de voordeelen, verbonden aan coöperatie, liet uitkomen. In het bijzonder liet hij in zijn betoog uitkomen, dat coö peratie geheel los staat van politiek en godsdienst, alsmede dat het bij coöperatie niet ging om de kleine neringdoenden af breuk te doen, maar om de waren zoo goedkoop mogelijk aan den man te brengen. Doeveren. Door onzen geachten pre dikant, Ds. P. Nauta, is een beroep ont vangen naar Nieuw-Weerdinge. Dassen. Een treurig ongeval is van hier te vermelden. Naar we vernemen waren 6 personen bezig met kolen vlotten vanuit een kolen- schuit, die wegens den stroom de haven niet kon bereiken. Omstreeks 1.30 uur kwam een zekere v. S. met zijn motorbootje de haven uit- stoomen. Deze was echter, door den sterken stroom, het motorbootje niet meester, waarvan een botsing met het roeibootje het gevolg was. De zes inzittenden raakten te water, waarvan er slechts 4 konden gered worden. "Van Ham (oud 20 jaar) en v. d. Ven (oud 30 jaar) beiden onge huwd, kwamen jammerlijk in de golven om. Genderen. Dinsdag j.l. had de jaar vergadering plaats der Coöp. Stoomzuivel- fabriek «Op hoop van Zegen«, Uit het jaarverslag, dat de leden reeds in druk was toegezonden, bleek dat het aantal leden bedraagt 177. Gedurende het boekjaar is ontvangen 1.460.086 liter melk met een gemiddeld vetgehalte van 2.93. Uit deze melk zijn gefabriceerd 33.154| K.G. boter, waarvoor is ontvangen f 114.184.08. De geproduceerde kaas bracht f 58.056.10 op. Verder werd voor verkochte volle melk, tapte melk, karnemelk en wei f 63.964.34 ontvangen, zoodat het totaal der ontvang sten bedroeg f 236.204.52. Aan melkgeld is uitbetaald f 199.628 65 of per liter 13.65 cent, terwijl het totaal bedrag der onkosten (inbegrepen f 2000. afschrijving, f1000.bijschrijving reserve en f1000.bijschrijving ledenkapitaal), f36.575.87 bedroeg: per liter melk is dit 2.505 ceni. De rekening werd goedgekeurd. Het salaris van den directeur werd met f 200 verhoogd. De aftredende bestuursleden en commis sarissen werden herkozen, terwijl wegens overlijden, bedanken en uitbreiding van bestuur en commissarissen nog 2 bestuurs leden en 5 commissarissen werden gekozen. Loon op-zand Een alleenwonend per soon C. K. op het Kraan ven werd door zijn buren gemist. Met stelde een onder zoek in en vond hem dood liggen op de vloer zijner woning. Wegens slapte in het bedrijf heb ben de gebr. Schoenmakers en de N. V. V. «Neerlandia» hun fabrieken stop moeten zetten. Vele arbeiders zijn hierdoor werk loos. Dinsdag zijn een drietal heeren van de P.N.E.M. hier een kijkje komen nemen in het provinorium van het G. E. B. en hebben in het uitzicht gesteld, dat we binnen 4 A 5 maanden aan het provinciale net zullen zijn aangesloten. Nieuwendijk. Vrijdag 19 Maart zal het fanfarecorps «Crescendo» aihier, haar tweede uitvoering geven in dit seizoen. De uitvoering zal gehouden worden in het Instituut. Oudendijk. Woensdagavond gaf de Zangv. «Kunst na Arbeid» voor hare dona teurs een uitvoering in de Openbare School. De eere-voorzitter de heer Huizen, sprak het welkom uit, en wees er op dat de vereeniging pas V2 jaar bestaat dus niet ie hooge eischen te willen stellen. Hierna geeft hij de leiding in handen van dhr. J. Spiering (dir.), die met «Kerstlied» den avond zeer goed inzette. Het programma hetwelk uit een '16tal zangnummers be stond, geheel te bespreken, zou ons te ver overen, er is echt en over 't geheel goed gezongen, zoodat de leiding in goede han den blijkt te zijn. Voor afwisseling was voldoende gezorgd, samenspraken en voordrachten wisselden elkaar af. Zeer goed in hun rollen waren vooral de heeren W. en B. Biesheuvel, C. v. Tilburg en J. van Hoven, en de dames Zwart en Range, Te elf uur eindigde deze bijeenkomst en ging een ieder voldaan huiswaarts. Sleeawijk. Reeds eenigen tijd had men hier liet plan een landbouwvereeniging op te richten, waartoe zich dan ook een voorloopig bestuur gevormd had. Donder dagavond j 1. is men thans tot de oprich ting gekomen van een onderafd. «Sleeu- wijk» van de Noordbrabantsche Landbouw- maatschappij. De vereeniging telt reeds meer dan 30 leden. Tot voorzitter en secretaris werden resp. gekozen de heeren L. van 't Sant en H. Verhagen. Veen. Met het spitten werd de laatste dagen een flinke voortgang gemaakt. Het weder leent er zich dan ook best voor deze werkzaamheden. Voor daggeld wordt f 2.50 besteed, dit valt de landbouwers nog al mee. Ds. W. E. van Duin te Bleiswijk heeft voor het beroep naar de Ger. Gem. alhier bedankt. Waalwijk. De Eerw. heer Ds. Mü- linickel te Weert heeft het beroep naar Waalwijk aangenomen en hoopt zijne be diening spoedig te aanvaarden. De afdeeling WTaalwijk, Baardwijk en Besoijen van den Algem. R.K. Bond van Schoenfabrikanten heeft Vrijdagavond >n hare vergadering met algemeen stem men besloten, naar gelang de slapte in de bedrijven harer reden het noodzakelijk maakt, vanaf heden den arbeidstijd te ver korten. Zaltbommel, 9 Maart. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 72 biggen en 3 varkens prijs der biggen 30 tot 48 gld. 24000 eieren; prijs 10 a lij* ct. per stuk 380 K.G. boter, prijs fl.55 per half K.G. Uitslag Hengstenkenring te Breda. De Centrale Hengstenkeuring j.l. Woens dag alhier gehouden had den volgenden uitslag Centrale keuring van 2-jarige hengsten Premiën a f 100 «Aleidar«, vosbles, van P. M. Sneep te Dinteloord en «Ferdinand van Dinte!oord«, bruine bles, van denzelfde'. Geen enkele der drie aangeboden heng sten van het tuigpaardtype kon voor pri meering in aanmerking komen. Bijdrage voor dekhengsten van tenminste drie jaar oud. Ie Afdeeling. Tuigpaarden f 250 aan »Sigismuna« van de Ver. Niervaart te Klundert f 200 aan Cicerovan Gebrs. Oerle- mans van der Schans te Drongelen f150 aan »Caladijn« van de Coöpera tieve Vereeniging te Meeuwen f 100 aan de 3-jarige zwarte »Eleon« van H. Wijtvliet te Zevenbergen en «Ri- naldo« van A. Verschoor te Almkerk. 2e Afdeeling. Trekpaard, kleiner dan 1.63 M. f 250 aan «Tip Top de Lobbes« van de Ver. te Dinteloord f 100 aan «Idéal de Liessart» van de Associatie te Lage-Zwaluwe. 3e Afdeeling. Trekpaard, hoog 1.63 M. en daarenboven f250 aan «Clairon de Mullem» van de Associatie Zevenbergschen Hoek, en «Mar quis de Zuijen» van L. Verbeek e. a. te Steenbergen. Verder werden nog eenige bijdragen toe gekend die in het volgend nummer zullen worden vermeld. Wascht Uw hoofd met Zij reinigt de hoofdhuid van schilfers en roos, bevordert haargroei, geneest haar uitval en maakt het haar zacht en glanzend. Prijs per stuk 90 cent. Bij Apth. en alle Drogisten. Fabr. A. MIJN HARDT, Pharm. Fabriek Zeist. Verslag Gemeenteraadsvergadering van MEEUWEN, gehouden 6 Maart 1920, Aanwezig alle leden. Voorzitter Burgemeester Brune. Secretaris Sprong. De Voorzitter opent de vergadering. De Secretaris leest de notulen, welke zonder op- of aanmerking worden goed gekeurd. Ingekomen stukken a. Een schrijven van G. Boom te B.- Broek, dat hij zijn benoeming als lid B. A. niet aanneemt. b. Een schrijven van Ged. Staten hou dende goedkeuring begrooting 1920. c. Een schrijven van Ged. Staten hou dende goedkeuring aangevraagde geldleening van f12000. d. Een schrijven Ged. Staten dat de gevraagde subsidie van f 1500 voor de onderwijzerssalarissen toegekend zal worden. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. e. Een schrijven van den Raad van Smallinger'arrd waarin verzocht wordt adhaesie te betuigen aan de motie inge diend bij de Tweede Kamer, waarin wordt aangedrongen dat van Rijkswege 50 pCt. zal worden bijgedragen in de salarissen van Burgemeester en Secretaris. De Voorzitter stelt voor, om dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Het lid Van Dis vindt 50 pCt. wel wat weinig en zou voor willen stellen, dat het Rijk 75 pCt. dier salarissen betaalde. De Voorzitter deelt mede, dat dit niet de bedoeling van dit schrijven is en dat men dan zelf een motie zou moeten in dienen. Na eenige discussie wordt besloten het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. f. Een schrijven van den Raad dei- gemeente Schagen, waarin de wenschelijk- heid wordt betuigd, dat de gemeente mede zeggenschap zal krijgen bij de benoeming van een Burgemeester, welke wenschelijk- heid ook ter kennis van den Minister is gebracht. De Graaff. Ik vind dit voorstel niet overbodig. Het is wel eens gebeurd dat het grootste gedeelte der inwoners het oog op een persoon had en er dan een geheei andere werd gekozen. Na eenige discussie wordt met 6 tegen 1 stem besloten, dit schrijven voor kennis geving aan te nemen. g. Een schrijven van mej. Straver met verzoek, haar vergunning te verleenen om in de gem. Wijk te wonen, aangezien zij in B.-Broek geen kosthuis kan vinden. Op voorstel van B. en "VV. wordt deze vergunning verleend tot 1 Aug. 1920. h. Een circulaire van Gedep. Staten, mededeelende dat te Hilversum een politie school wordt opgericht en waarin verzocht wordt een jaarlijksche bijdrage \^n minimum f 20.te willen verleenen. Wordt aldus besloten. Komt ter tafel benoeming van een lid van het B. A. Op de voordracht zijn geplaatst de heeren A, de Graaff, J. v. d. Beek en A. J. de Rooij. Uitgebracht wordt op A. de Graaff 6 en A. J. de Rooij 1 stem. Zoodat A. de Graaff met meer derheid is gekozen. De Voorzitter stelt voor om punt 2 der agenda, n.l. Reclames H, O., met gesloten deuren te behandelen, welk voorstel wordt aangenomen. Punt 3. Verzoek van de gem.-veldw. Daanse om verhooging van salaris. Het voorstel D. B. is het salaris te brengen op f 500. Van Dis. Ik stel nogmaals voor het te brengen op f 600. De Graaff. Ik stel voor het te brengen in de eerste plaats op f 500.—- en als het hooger moet dan op f 800. Het voorstel van het lid van Dis wordt het eerst in stemming gebracht, met uit slag van 4 vóór en 3 tegen, zoodat het voorstel werd aangenomen. Voor stemden de leden Van Dis, Lankhaar, Vos en Van der Beek, tegen, de leden de Graaff, Straver en Van Buuren. Punt 4. Een aanvraag van het Groene Kruis om subsidie te verleenen, wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Een schrijven van Gedep. Staten, hou dende wijziging verordening uitbetaling onderwijzers-salarissen. Deze wordt met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter zou de jaarwedde vari den administrateur van het Levensmiddelen- bedrijf vast willen stellen op f 100. Wel is de distributie afgeloopen, doch aan de broodvoorziening blijft nog heel wat werk verbonden. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. De Voorziter. Heeft nog iemand iets voor deze vergadering De Graaff. Ja, ik zou wel willen hooren, hoe het gesteld is met de garantie op de brug. Voorzitter. Kieinloog is deze week bij mij op de secretarie geweest met de reke ning. Op mijn vraag om garantie, ver klaarde Kleirtloog mij, wel 10 jaar garantie te willen verleenen. Ja, als de gemeente 25 jaar gevraagd had, zou hij dat ook ge geven hebben. Hij zal het garantiebewijs spoedig ter secretarie bezorgen. Van Dis. Is het D. B. wel bevoegd om een nieuwe brug te doen leggen, moet dit eerst niet door den geheelen Raad goed gekeurd zijn. Voorzitter. Dat is niet noodig, want ik acht, dat zoo'n werk bij den onderhoud van wegen behoort. Van Dis. Dat betwijfel ik sterk, wel is het D. B. bevoegd een noodreparatie te laten doen, doch om nu een geheel-nieuw werk te laten maken, me dunkt, dat behoort niet bij het onderhoud. Van Buuren. Ik zou voor willen stellen, om in 't vervolg over dergelijke werken geheel de Raad te hooren. Voorzitter. Dat is niet noodig, voor onderhoud van wegen is een post op de begrooting gesteld en daar behoort de brug ook onder. Van Dis. Het is nu eenmaal gebeurd, doch volgens mijne meening behoort dit niet onder het beheer van B. en W. De Graaff. Mijnheer de Voorzitter. U sprak dat Kleinoog de rekening heeft in gediend, mag ik ook weten hoe hoog die is Voorzitter. Dat kan ik nu niet zeggen, ik heb er nog geen notitie van genomen. De Graaff. Ik heb ook aanmerking ge maakt dat het steenen pad naar Hoog- Meeuwen is doorgegraven, vermoedelijk om het water te lossen van den boomgaard van De Raad. Ik acht het verkeer bij

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2