voor bet Land van Hausden 2B Altena, ie Langstraat en ie Bommelerwaari. lo 3064 Zaterdag 13 Haart. DE FIRMA W. F. FERSTER kl\ N. V. Nationale Rijwielfabriek „BATO Gouden en Zilveren KOFFIE, TABAK Neemt gelden a deposito. Geeft uit 4° 0 Spaarbankboekjes. alsmede Kerkboekjes met- en zonder Gezangen, in GROOTE VOORRAAD bij O. STOLK, Gorinchem. 5°jo Korting. -Lage prijzen. Vraagt uitsluitend Verpakte TM, Vermeerdering in jaren. Veedienst naar 's Bosch. BERICHT. De N. VNationale Rijivielfabriek „BATOn te Tiel bericht hiermededat zij voor Wijk en Omstreken als Agent heeft aangesteld en maakt tevens bekenddat BAT O-Rijwielen, gekocht bij niet erkende handelaren of beneden den vastgestelden prijsniet door haar worden gegarandeerd ITmliTmüiujjMmimxmuuuummmmiÈi immmmrmrtrnmimimmrmYimmmrK IN DEN MOOR I Afi H. GORINCHEM. GORINCHEM Arkelstraat 490. Opgericht met steun der Regeering. Lips' Safe-Inrichting. BEHOORENDE BIJ HET Velen zien op tegen den ouden .dag. Toch dient dit een tydperk van rust te zijn, vrij van rugpijn, urinekwalen en rheumatiek. Veel hangt af van de nieren. Als deze organen verzwakt zijn, kunnen zij het bloed niet rein houden en worden urinezuur- vergifteri door de bloedsomloop naar de zenuwen, spieren, gewrichten en aderen gevoerd. Dan schijnt de oude dag een last het gehoor en gezicht begint af te nemen het geheugen te verminderen, en de rug en leden worden pijnlijk en stijf. Een van de beste dingen, die van Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen gezegd wor den is, dat zij een zegen voor menschen op leeftijd zijn, en juist ouden van dagen zeggen 'dit zelf. Uit eigen ondervinding bleek hun, dat dit geneesmiddel blijvende baat geeft. Dit speciale niergeneesmiddel helpt bij nier- en blaasaandoenirigen, rheumatiek, graveel, rugpijn, nier-waterzucht, spit en steen. Foster's Pillen wekken de nieren op en versterken haar, heelen en verzachten de blaas, en houden het lichaam vrij van overtollig urinezuur. Zij werken niet op de ingewanden. Dit is een der redenen, waarom zij geschikt zijn voor oud en jong. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van de handteekening van James Foster op de verpakking. Verkrijg baar bij alle goede drogisten a fl.75 p. doos of flO.p. zes doozen. Burgerlijke Stand. DRONGELEN. Over de maand Februari. Geboren: Gijsbertus Johannes z. v. J. v. d. Koppel en C. Strik Govert Cor nells z. v. D. in 't Veld, wed. D. J. van Beusekom. GENDEREN. Over de maand Februari. Geboren: Willem Johannes z. v. P. A. Kramer en A. HollemanJohannes Pieter z. v. P. de Jong en A. Treffers. Getrouwd: P. de Waal, 34 j. en G. Colijn, 24 j. Overleden: BI. van Mersbergen, 65 j. SPRANG. Over de maand Februari. Geboren: Adriana Dirkje d. v. Chr Jac. Hulst en M. Tactor Pieternella d. v. B. A. Verhoeven en A. J. Bogers Ger dina Aletta d. v. J. W. B. van Schuppen en J. J. Briene Maria Johanna d. v. J. Netten en J. van ZeistHenricus z. v. L. Herman en P. de GrootIvora Alida d. v. P. H. Schiedon en A. C. KruijfGeertruij Dirkje d. v. B. W. Vos en M. van Beek Wouter z. v. L. Bouman en T. A. Versteeg. Getrouwd: K. W. Mandemakers, 26 j. met G. M. van Uijthoven, 25 j. Overledenj A, P. Oosterling, echtg. van D. in 't Veld, 50 j.Chr. de Rooij, echtg. van M. P. van Uijthoven, 63 j. BRAKEL. Over de maand Februari, Geboren: Teuntje d. v. M. Versteeg en B. van Wijgerden Wijltje Johanna d. v. G. Klop en C. DonkerWillem Dirk z. v. P. Klop en T. den Tek Teunis z. v. L. van Dalen en A. van Dalen Jan z. v. J, Kooiman en W. van den Handel. Getrouwd: Hendrik Duijzer, 46 j. met Antonia van Daltn, 37 j. Overleden: Levenloos aangegeven kind van B. van Willigen en W. van Dalen, POUDEROIJEN. Over de maand Februari. Geboren: Gijsbertus z. v. J. Bouman en W. C. Schreuders David z. v. W. van Giessen en T. van Meteren 'Comelis z. v. P. Loef en A. Donkersloot Matthijs z. v. G. van de Laar en A. Baks Jenneke Cor nelia Huiberdina d. v. G. Koolhaas en N. van Os. Getrouwd: N. Sprong, 38 j. met J. P. Koolhaas, 38 j. Overleden: Levenloos aangegeven kind van B. Vogel en H. J. van Kampen Gijsbert Antonie Hasselman, 81 j., echtg. van T. van Andel. PLAATSELIJK NIEUWS. Capelle. De Coöperatieve Boerenleen bank alhier hield Donderdag 4 Maart des avonds ten half zeven unr in het vergader lokaal in de Nieuwstraat haar eerste jaar vergadering onder voorzitterschap van Dr. Ph. J. Kohier. De Voorzitter opent de vergadering en verzoekt den Secretaris de presentielijst en de notulen voor te lezen, die worden in orde bevonden. Hierna wordt overge gaan tot afhandeling der agenda. Op algemeen verzoek der leden worden de heeren C. H. L. V. Valter en J. Huijsman bij acclamatie herkozen, respectievelijk als lid van den Raad van Toezicht en bestuurs lid. De deposito's der spaargelden worden gebracht op f20.000.terwijl het cre- diet bij de Centrale Bank van ten hoogste f 40.000.gehandhaafd wordt. Het hoogste te verstrekken voorschot aan leden wordt op f 5000.gehouden en het ere- diet in looperide rekening wordt op hoog stens f 10.000.gebracht. Het inleggeld op spaarboekjes wordt als minimum ge handhaafd op fl.Hierna verlaat de kassier de vergadering en ondertus- schen wordt zijn jaarwedde met f100. verhoogd en alzoo gebracht op f400. onder dankzegging voor zijn gepresteerde diensten en mochten de middelen het toe laten, het desnoods nogmaals te verhoogen. Onderwijl is de kassier weder ter verga dering gekomen en in kennis gesteld met het pas genomen besluit. Hij dankt de leden veor het in hem gestelde vertrouwen en hij hoopt met denzelfden ijver en toe wijding zijn functie te blijven vervullen Vervolgens wordt overgegaan tot het na zien der rekening en balans over het af geloopen dienstjaar. Hietoe worden aan gewezen de heeren A. M. Rijken, B. v. d Hoeven en J. v. Pelt. Blijkens uitgebracht verslag bij monde van den heer A. M. Rijken wordt een en ander in o'rde be vonden en brengt hij den kassier nog eenige woorden van dank voor zijn accuraat beheer. Aan het fioantieel verslag ont- ieenen wij het volgende De Bank bestaat zeven maanden en telt 114 leden bij de oprichting 78. Er werden 51 spaarboekjes uitgegeven. Aan spaargelden werd ingelegd f 91141,50 Terugbetaalde voorschotten 170. Ontv. in loopende rekening 49229.76 renten van voorschotten 144.79 provisie 23 55 rente van loop. rekening 796 51 provisie in loop. rekening 35.69 Diverse ontvangsten 265.50 Bijgeschreven voorschotten 22.50 Totaal der ontvangsten Terugbetaalde spaargelden Uitgegeven voorschotten in loop. rekening rente v. spaarg. in rek.-cour. aan kosten en pro visie in rekening-courant Salaris kassier Diverse uitgaven Te vorderen rente Saldo van 31 Dec. 1919 Totaal der uitgaven f141829.80 f 12097.25 48750.- 105570.95 80482 13.58 216.18 150.- 136.972 22.50 4067.54o f 141829.80 De totale omzet der bank bedroeg dus in de zeven maanden van haar bestaan f 141829.80. De boeten voor verzuim der vergadering blijft bepaald op f 0 50 en die voor schen ding geheim op f100 In zijn slotwoord wijst de Voorzitter er op, dat de bank een zeer solide instelling is en hij hoopt dat er steeds meer en meer gebruik van zal worden gemaakt door spaarders, die kleine bedragen willen de- poneeren. Hij waarschuwt allen geen ge loof te slaan aan de lasterpraatjes, die door sommige personen, wiens doel het is, de Bank afbreuk te doen, uit worden ge bazuind en die de menschen aanraden hun geld in effecten te steken, waarvan de waarde zeer wisselvallig is, alleen ter wille van hun bestaan. Slechts een vijftal leden waren afwezig, terwijl zich vijf nieuwe leden opgaven. BUITENLAND. Hindenburg candidaat voor het Duitsche presidentschap. Hindenburg candidaat voor het rijkspre sidentschap I De rechtsche Duitsche pers begroet de bevestiging van dit bericht met uitbundige vreugde. De Deutsche Tages Ztg.« noemt hem «den redder des vader lands, wien candidatuur het voordeel aan» bied geen partij in candidatuur te zijn®. De «Berl. Lokal Ang.® schrijft, dat dit besluit aan het Duitsche volk een nieuwe schuld oplegt tegenover den Veldmaarschalk. Het kritiekste bij de candidatuur van Hindenburg is wel, dat de grijze veldmaar schalk nog in veler hart een groote plaats inneemt, en dat misschien een groot aan tal stemmen om persoonlijke redenen op den veldheer zullen uitgebracht worden. En stel u voor dat hij gekozen wordt, den monarchaal in hart en nieren. Geen wonder, dat de linksche pers alles behalve met deze candidatuur is ingeno men. De Vorwarts schrijft«Het buiten land zal een presidentschap van Hinden burg als een heerschappij van de Al-Duit- sche militaire en civiele kaste opvatten. Het zou het einde beteekenen van de be weging voor de herziening van het vredes verdrag in de Entente landen. o De moord op miss. Cave'l. De haast van Von Zauberzweig. Londen. Het merkwaardige van hetgeen de »Times« verder mededeelt uit de van Duitsche zijde verstrekte documenten be treffende de vervolging en terechtstelling van Edith Cavell is de haast, waarmede de generaal Von Zauberzweig, de Duitsche militaire gouverneur van Brussel, besloot tot haar terechtstelling, zonder het tegen haar gevelde vonnis aan het oordeel van den keizer te onderwerpen. Zooals men weet, werd miss Edith Cavell 5 Augustus 1915 gearresteerd. Drie dagen later onderging zij haar eerste verhoor. Het jegens haar en 34 medebeklaagden, gelaste proces ving 7 October te Brussel aan voor een krijgsraad, door generaal Von Zauberzweig benoemd en twee dagen later wetd het doodvonnis geveld over Edith Cavell, gravin de Belleville, mejuffrouw Thuliez en de beide Belgen Philip B^ucq en Severin. Von Zauberzweig bevestigde de doodvonnissen 10 October en den vol genden dag gaf hij de commandatuur het volgende dringende bevel lk vind, dat de onmiddellijke (dit laatste woord was met potlood onderstreept) uit voering van het tegen Edith Cavell en Philip Baucq gevelde vonnis in het belang van den staat noodig is en ik geef hierbij het bevel daartoe. Ik verdaag de uitvoering van het dood vonnis, geveld tegen de andere veroordeel den, totdat beslist zal worden over het beroep om genade voor hen. Dank zij de tusscheokomst van den paus en den koning van Spanje werden de drie andere veroordeelden begenadigd. Die tus schenkomst werd in de gevallen van Edith Cavell en Philip Baucq onmogelijk gemaakt door de handelswijze van generaal Von Zauberzweig. Het Aldou-schamlaal. De getuigenis van graaf letternich. Berlijn. Graaf Metternich, die in het Aldon-Hotel aan prins Jiachim een ver diende terechtwijzing gaf, is door den pro cureur-generaal en een vertegenwoordiger van den rijksweerminister gehoord. Graaf Metternich verklaarde aan een vertegen woordiger van het «Berliner Tageblatt® 't volgende Ik kwam om half elf uit den schouw burg en ging naar de kleine eetzaal om te soupeeren. In de naburige groote zaal speelde het orkest. Prins Jiachim Albrecht zat met den vroegeren Russischen staats raad von Harfeld en zijn vrouw aan een hoektafeltje van de kleine zaal. Ongeveer vier meter schuin voor den prins bevond zich de tafel van de Frarische gasten. Achter de tafel van de Franschen zaten ritmeester von Platen en ritmeester Griebel. In een hoek tegenover den prins zat gravin Zedwitz. Toen ik de spijskaart bestudeerde begon de muziek »Deutschland, Deutsch- land über alles® te spelen. De prins, die wist, dat de personen aan de middentafel leden van de Frarische missie waren, riep «Opstaan, opstaan De leden van de Fransche missie hieven zitten. Waarom zouden zij opstaan «Deutschland, Deutsch- land über al!es« is niet het Duitsche volks lied. Ritmeester von Platen en zijn metgezel namen den uitroep van den prins over. De Franschen bleven zitten. Thans riep de prins«Opstaan of er uit Hij nam uit een vaas op de tafel een tak seringen en wierp deze op de tafel der Franschen Van den ingang kwam een glas door de lucht, dat naast de tafel neerviel. Wie het geworpen had, weet ik niet. Daarop riep de prins «Er uit met de zwijnen Slaat de honden dood, wanneer zij er niet uit- willen Hij nam nu zelf zijn glas en slingerde het naar de Franschen. Het viel dicht naast mevrouw Klein op den grond. Ik riep den prins, de reeds geciteerde woorden toe, dat hij zich moest schamen en moest bedenken, dat een Hohenzollern in de eerste plaats zich behoorlijk te gedragen had. Het werd een algemeen woest geschreeuw. Men wierp met glazen en borden. Het I was eenvoudig onbeschrijfelijk. De vrouw van kapitein Klein werd door een venster naar de binnenplaats gebracht. De heer Addon en zijn zoon wilden de vechtenden kalmeeren. Kapitein Rougevin, die blijk baar eenige klappen had opgeloopen werd door twee kellners weggeleid. In de kleine tusschenzaal zakte hij ineen. Toen hij op den grond lag, kwam prins Joachim toe snellen, trok zijn schoen uit en sloeg den op den grond liggenden kapitein in het gelaat. Toen de Franschen de zaal verlaten hadden, ging prins Joachim op ritmeester von Platen toe en zeide tot hem Ik wensch u geluk met de overwinning. Graaf Metternich was bereid zijn ver klaringen met een eed te bevestigen. Riualdo Kiiialdini rediricus. Bandieten hebben een aanval gepleegd op den exprestrein Bulogne Milaan. De seinen waren door een medeplichtige op onveilig gezet en toen de trein stopte, ging men over tot den aanval. De bandieten waren met revolvers gewapend en vuurden van alle kanten op den trein. De reizigers beantwoordden echter hevig het vuur zoo dat de roovers spoedig tot den terugtocht genoodzaakt werden. Niemand der reizigers is gewond. ADVERTENTIEN. Heusden —Rotterdam. Van HEUSDEN: Maandag en Dinsdag vm. 4.30 u. Donderdag vm. 5 u., Vrijdag vm. 6 u. Van ROTTERDAM Maandag vm. 42 u., Dinsdag nm. 42.45 u., Donderdag en Zaterdag vm. 42 u. HeusdenGorinchem. Van HEUSDEN: Maaudag vm. 5 u. en 6.30 u„ Dins dag vm. 4.30 u., Donderdag vm. 5 u., Vrijdag vm. 6 u. Van GORINCHEM Maandag c.a. vm. 44.30 u. nm. 42.30 en 3 u., Dinsdag nm. 4 u., Donderdag en Zaterdag nm. 3 u. N Van ANDEL naar 's BOSCH Woensdag vm. 3.30 u. Van 's BOSCH naar ANDELvm. c.a. 42 u. Directeur: L. DE BEER te Gorcum, Tel. No. 9. firma VAN KUYK. g£ VAN Met een halfjaar opzegging 4°/0. Voor kor teren termijn nader overeen te komen. Aan tusschentijdsche opvraging van deposito-gelden wordt steeds gevolg gegeven tegen den geldenden rente-standaard. BIJVOEGSEL ]tie»w;blad -klipjes, i ccD/sPo.vrr/io MIDDENSTANDS-CREDIETBANK.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5