voor het Land van Hensden üq Altena, de Langstraat en de Bommelerwaarfl. No. 3172. Zaterdap 10 April. Bedwateren. KUNSTTANDEN De Stoomdrukkerij L. WEERMAN te 3)rukwer1^ Bijbels en Kerkboeken, Stoom houtzagerij „De Linge." KOFFIE, TABAK, £ijrroïie. - SDroge err Bereids Verf. - 3aparr1aKK<2n. Verfkwasten enz. enz. Neemt gelden a deposito. Geeft uit 4"0 Spaarbankboekjes. Haam!. Venn. v. d. Miessen's Schoenmagazijnen pillen URIE 2. Hout- en Steenkolenhandel. Vraagt uitsluitend Verpakte THEE, P r ij s f 2.50. Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, Een groote voorraad in alle bindwijzen, ook met gouden en zilveren knipjes, vindt men in den Boekhandel van L. J. V E E R M A N te Heusden. AGENTSCHAP van het Eenig Verkoopkantoor voor Nederland - van het Rheinisch-Westfalische Rohlen-Svndicat. - G O RI N II E M. GORINCHEM Arkelstraat 490. Opgericht met steun der Regeering. Lips' Safe-Inrichting. BEHOORENDE BIJ HET Oorzaken en behandeling ra» eczeem. Eczeem is dikwijls te wijten aan bloed armoede, lichamelijke of geestelijke in spanning. Ook kan het een gevolg zijn van besmetting, het voortdurend omgaan met natte of droge waren in winkel of werkplaats, of overgevoeligheid voor bui tengewone warmte of kou. De behandeling eischt veel zorg en zindelijkheid. De lijder dient eenvoudige, voedzame spijzen te gebruiken en vooral zwaar voedsel en alcohol te vermijden. Geregelde stoelgang is noodzakelijk ver stopping verergert de kwaal. Tot beteugeling der ontsteking en om den last van eczeem te doen verdwijnen, bestaat niets beters dan Foster's zalf. Deze verdrijft de prikkeling en de geneigdheid om de aangedane plaatsen te krabben. Foster's Zalf heeft een antiseptische, verzachtende en heelende werking, droogt niet te spoedig op, laat zich niet te ge makkelijk afvegen, en dringt tot op iedere aangedane plek door. Deze zalf is zeer succesvol bij alle jeu kende huidkwalen en heeft tal van hard nekkige en langdurige gevallen genezen. Zij is ook een uitstekend geneesmiddel voor aambeien. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is verkrijgbaar bij alle goede drogisten fl.75 per doos. feestelijke stemming door de geheele ge meente werd doorgebracht. BUITENLAND. 121/2-jarig jubileum van den Burgemeester van Vlijmen. Het was Zaterdag, 3 April, juist 12^ jaar geleden, dat de heer G. R. v. d. Ven, (Lid der Staten onzer Provincie) zijne functie als Burgemeester der Gemeente aanvaardde. Deze dag is voor Vlijmen niet ongebruikt voorbij gegaan, maar een algemeene feest dag geworden, waarbij Z. E. Achtb. op waardige wijze is gehuldigd. Toen de jubilaris ten 10 ure, met zijne echtgenoote, op het Raadhuis verscheen, werden zij door de Gemeenteraad en verdere autoriteiten ontvangen en trad als eerste spreker op de Heer J. van Helvoort, oudste Wethouder, die in goed gekozen woorden weergaf wat de Burgemeester in dat tijdvak voor zijne gemeente is geweest. In de eerste plaats werd dankbaar erkent hoe hij met succes geijverd heeft voor ont eigening der gemeentegronden. Aan zijn beleid toch is het te danken dat, toen bijna alle gemeenten tijdens de distributie met moeielijkheden te kampen hadden, Vlijmen zich steeds finantieel kon blijven bewegen niet alleen, maar dat deze gemeente tot de weinige gemeenten behoort, waarin nog geen plaatselijke belasting wordt geheven Als Voorzitter en mede-stichter der Tuin- bouwvereeniging en van de Groenten- en Fruitveiling, is de gemeente aan U den grootsten dank verschuldigdmede ook voor alles, wat Gij gedaan hebt voor de Bouwvereeniging. In verdere functiën hebt Gij de com missie in zake Arbeidsbemiddeling, ook de Harmonie en het Wit*Gele Kruis krachtig gesteund terwijl eindelijk als Industriëe door U een groot werk is verricht, waar van tal van gemeentenaaen hebben gepro fiteerd, en nog steeds profiteeren. Ten slotte werd den Jubilaris een prach tige oorkonde aangeboden, vervat in keurige calligraphie. Na beantwoording door den Burgemees ter, trad Mejufïr. C. van den Hout naar voren en overhandigde met een vleiende toespraak Mevrouw v. d. Ven een sierlijk bouquet. Nog trad als spreker op de Heer v. d. Hout, hoofd der school en bood, ook namens de verdere gemeenteambtenaren, een sier lijk en zeer geschikt cadeau aan. Nogmaals sprak de Jubilaris 's nam. tot de gemeenteambtenaren, terwijl de inmid dels buiten opgestelde Harmonie hare wel luidende toonen deed hooren. Op het bordes getreden sprak de Bur gemeester in gevoelvolle taal zijne gemeen tenaren toe, terwijl den verderen dag in De Duitsche pers over Frankrijks houding. De Lokal Anzeiger schrijft Wij kunnen ons niet weren. Wij zullen slechts protesteeren en daarmede zal de zaak voorloopig zijn afgedaan. Loyaliteit, demo cratie, pacifisme, trouw aan de grondwet en trouw aan de verdragenwat heeft het ons geholpen De Franschen willen het Rijnland, en gebruiken om hun wil door te zetten elk middel, moge het nog zoo oneerlijk zijn. Zij willen Duitschland on derdrukken en het uit elkaar scheuren en als er geen wonder geschiedt zal het hun gelukken ook en het is slechts een heel geringe troost, dat zij daarbij waarschijnlijk zelf ten gronde zullen gaan. De Deutsche Zeitung Het zaad, dat Frankrijk door het bezettten dezer steden uitstrooit zal eens kiemen en de afpersings- politiek van "de overwinnaars van 1914 zal vrucht dragen, maar andere vruchten dan Millerand en zijn aanhangers met hun kort zichtigheid hebben gedroomd. Het Berliner Tageblatt schrijft, dat de Fransche politici hun persoonlijke positie willen bevestigen en daarom niet terug deinzen voor een maatregel die de verwar ring in Europa zal doen toenemen en den terugkeer tot normale toestanden onmogelijk zal maken. Het Journaal des Débats meldt, dat Dr. Kapp, de hoofdman van de contra-revolutie te Berlijn, die vier dagen lang kanselier is geweest en daarna stilletjes is verdwenen, de vlucht heeft genomen naar Dantzig, waar hij zijn kostbaar leven onder bescherming heeft gesteld van den Engelschen gouver neur. Dr. Kapp moet verklaard hebben, dat de Engelsche autoriteiten zich tegen zijn uitlevering zouden verzetten. Voorbereiding van Bolsjewistische troebelen in Frankrijk. De Minister van Justitie heeft uit Elzas Lotharingen aanwijzingen bekomen welke wijzen op betrekkingen die tusschen Pa- rijsche communisten en de Duitsche Spar tacisten zouden bestaan. De minister liet in de aangegeven plaatsen huiszoekingen verrichten, waar volgens berichten in de couranten dan ook een groot aantal com munistische litteratuur werd gevonden en verscheidene personen zijn gearresteerd geworden. Naar de regeerings-pers thans mededeelt, is daarmede een goede vangst gedaan, daar de gearresteerden voornemens waren, op 1 Mei in Frankrijk pogingen tot een revolutie te doen. Bet schrikbewind van Boelz, Volgens de bladen verscheen de roover- hoofdman Max Hoelz op eersten Paasehdag met vijf automobielen te Planen. Hij hield een verwarde en bombastische rede, waarin hij zich een voorstander verklaarde van de terreur van links. De burgerlijke bladen hadden het recht hem rooverhoofd- man te noemen, doch hij roofde slechts datgene, wat de burgeoisie zelve eerst geroofd had. De bemoeiingen van het comité van actie voor liet gebied van Chemnitz, dat hem langs minnelijken weg van zijn optreden wilde afbrengen, wees hij van de hand. Thans wordt een in grijpen der Saksische regeering verwacht. Oueerlqke praktijken. De Temps ontleent aan de bladen te Belgrado het bericht, dat het parlement een motie heeft aangenomen, waarbij ver scheidene politici, die in 't oude koninkrijk hooge ambten vervulden, in beschuldiging heeft gesteld, omdat zij giften voor een liefdadig doel in het buitenland vergaard niet hebben verantwoord. - o Onlusten in Italië. De Times-correspondent te Milaan meldt, dat ernstige onlusten voorvielen in een kleine gemeente nabij Bologna, waar de socialisten een openluchtmeeting hielden. De politie schoot op oproerige elementen met het gevolg, dat 5 personen gedood en vele gewond werden. Als protest daar tegen heeft de Arbeidersraad van Bologna de algemeene staking afgekondigd. o Honger op de Hebrideu. Naar de Aberdeensche correspondent van de «Daily Chron.a meldt, heerscht=op het eiland Shyve (Hebriden) dusdanig ge brek aan levensmiddelen, dat de kinderen te zwak zijn om de school te bezoeken. Sints half December is geen enkel schip met graan op dit eiland aangekomen, in sommige gedeelten heeft men in zeven weken geen brood gezien. Op de andere eilanden moet de toestand nog ernstiger zijn. Sints maanden leeft de bevolking daar in buitengewone moeilijkheden zonder brood, geld en transportgelegenheden. Ernstige betoogingen zijn tot den secre taris van Schotland, en de ministers van transportwezen en onderwijs gericht om in dezen toestand verbetering te brengen. De opniarsch der rijksweerfroepen. Een teiegrain aan de N. R, C. meldt uit Münster De rijksweertroepen hebben in de laat ste dagen voor het herstel van de con- stitutioneele toestanden en voor de terzijde stelling van het schrikbewind in het in dustriegebied meer gedaan dan mogelijk was met de onderhandelingen die tegen de grondwet indruischten. De rijksweertroepen van generaal Kabish uit Wezel staan op de lijn DuisburgHambornOberhausen en de rijksweerafdeeiing van de Lippe heeft na hevige gevechten Carnap en Horst genomen. Op Tweede Paasehdag zijn he vige gevechten bij Hochlarmar geieverd. Herne is ook bezet. De roode troepen bieden overal hevigen tegenstand en daar door zijn hun verliezen zwaar. Dortmund is nu door de roode benden zonder strijd ontruimd, nadat de commu nistische leider Meinberg de vlucht had genomen. De iijksweertroepen wórden binnenkort te Essen verwacht. Te Duisburg, Dortmund en Essen hebben de uitvoerende comité's de macht over de rooden verloren en is overal vreeselijk geplunderd. Uit tal van winkels en huizen zijn alle dingen van waarde weggehaald, levensmiddelen, kle dingstukken, schrijfmachines, huisraad en meubelen. Volgens bericht uit Wezel aan het Ber liner Tageblatt is thans de géheele noord rand van het industriegebied door de rijks weerbaarheid bezet. Op eersten Paasehdag hadden bloedige gevechten bij Bottrop plaats. Het brandpunt van de onrust lag in Essen. Volgens de Vossische Zeitung heeft de rijkscommissaris Severing verklaard, dat er nog ongeveer zes dagen noodig zullen zijn om de zuiveringsactie in het industriegebied ten einde te brengen. De bezetting van Frankfort en Darmstadt Een te Parijs uit Mainz ontvangen tele gram zegt dat bij de bezetting van Frank fort de tanks voorop gingen. Daarop volgde de infanterie. Men schat de bezetting op 15 a 18 duizend man, waarbij veel cava lerie. Ook is er artillerie bij, bij wijze van voorzorgsmaatregel. De beweging was nu afgeiooperi. In de stad is het rustig Kleine Fransche afdeelingen hebben he station bezet. De president van den staat (Hessen) heeft protest daartegen aangetee- kend. De regeering en de burgemeester hebben een manifest verspreid om de rust te handhaven. De Franschen moeten verklaard hebben, dat zij de overheid voor loopig ongemoeid zullen laten. (iencraal Hoinanowitsji doodgeschoten. De «Evening News« heeft een telegram uit Konstantiiiopel ontvangen, volgens bet- welk generaal Romanowitsji, de chef van den generalen staf van Denikin's leger, op het Russische gezantschap aldaar door twee officieren is doodgeschoten. Een poging tot vergiftiging van Bela Kun. Volgens het correspondentiebureau Wil helm gaf een jonge man, naar het uiter lijk een Hongaar, aan het sanatorium een pakje met banket en sigaren voor Bela Kun af. Verscheidene personen hebben van het banket gegeten en werden spoedig daarna ziek, waarna zich verschijnselen van atro- pine-vergiftiging voordeden. Zij zijn thans echter aan de beterende hand. Tegen drie jonge Hongaren, welke men verdenkt, is een gerechtelijke vervolging ingesteld. Volgens een later bericht is een zekere Wladislaus Giroth gearresteerd, onder ver denking het pakket aan het sanatorium te hebben bezorgd. Ongeregeldheden te Kopeuhagea. Kopenhagen, 6 April. Zondag hebben in de binnenstad ongeregeldheden plaats gehad. Een groote menigte heeft de af gezette gedeelten op de Amalienplatz door broken en onder de uitroepen Leve de republek. Weg met den koning, het slot plein bezet. Het gelukte den militairen het plein te zuiveren, waarop het in de aangrenzende straten tot ernstige botsingen kwam met de politie, we ke met steenen werd geworpen. Er werden nog eenige schoten gelost, waardoor een persoon werd gewond. Eenige politieagenten en burgers werden zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Gisteravond en gisternacht kwam het nog herhaaldelijk tot botsingen in de binnenstad. Van vele zaken werden de spiegelruiten ingeslagen 2 uur 's nachts was de orde hersteld. (V. D.) Spoedige en radicale genezing, ook bij verouderde gevallen door de bekende Zend postwissel verhoogd met 20 cent porto, en vraag onze uitgebreide Prijs courant aan ons Hoofdkantoor SANITAS BOX 339, Amsterdam. N. V. M«. SANITAS. Filialen: Ylissingen, St. Jacobsstraat 1. Arnhem, Koningstraat 63. Maastricht, Groote Gracht 21. Eind 114, b/d Waterpoort, Billijke pry zen. behalve ZONDAGS. van levert tegen de meest concurree- rende prijzen al U benoodigd alsHuwelijksbrieven, Huwelijkskaar- ten, Rekeningen, Kwitantie's, Envelop pen, Circulaires, Strooibiljetten, Re glementen, Briefkaarten, Briefhoofden, Rouwcirculaires, Rouwkaarten, Labels enz. enz. Op spoedeischend dr u lew eric kan gewacht worden liiuitoorAiiiclstraat, 4»orincheni. TELEFOON INTERCOMM. No. 49. VAN Met een halfjaar opzegging 4°/0. Voor korteren termijn nader overeen te komen. Aan tusschentijdsche opvraging van deposito-gelden wordt steeds gevolg gegeven tegen den geldenden rente-standaard. Zeer groote sorteering SCHOENEN voor Dames, Heeren en Kinderen, van de ge woonste tot de fijnste soorten. Speciale sorteering in Jongens Schoollaarzen, Overschoenen, Motor- en Fietskappen. Handel in Lederen Schoenfournituren. Groote Markt-Kerksteeg, GORINCHEM, Tel. 28 Snelreparatie-Inrichting. le klasse Schoenwerk naar maat. BSJVOEGSEL Kieuwsiilaii TANDS-CIED1ETBANK.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5