Fa. ALPH- HUPSCH Skcfrische SaTorr- err Schemerlampen, met btjbehoorende happen'. Sproeten, i "liefhebbers Vughter straat 19. van een fijne sigaar ANT. METSELAAR, 's-BOSCH. Nieuwe Overzeesche Tabak TELEFOON 71Ö. AANBEVELEND. Zomer- zelfs de donkerste, verdwijnen door een pot SPRUTOL. Bij alle goede Drogisten De versche troepen, welke Japan via Wladiwostok naar Siberië zendt, zijn be stemd, om 5 Japansche regimenten af te lossen, welke door het bolsjewisme waren besmet en naar Japan waren teruggebracht, Door deze troepen is nu in Japan eene bolsjewistische propaganda onder de arbei ders gevoerd geworden, zoodat de regee ring zich genoodzaakt heeft gezien, de re gimenten van de hoofdstad verwijderd onder te brengen. Te Mexico (stad) is bericht ontvangen uit Pueblo, dat de grootste Mexicaansche vulkaan, de Popocatepell weer rookwolken uitbraakt. De bewoners van het omliggende land nemen de vlucht. In Ierland is nu een beweging gaande om geen levensmiddelen meer naar Enge land uit te voeren. Varkens, boter en spek worden niet meer met de booten verzon den. De vraag is, hoe de Engelsche werk lieden deze boycot zullen opnemen. Het zou wel kunnen, dat zij erop antwoorden door geen steenkolen voor uitvoer naar Ierland toe te laten. Van de hondrd man, die bij de groote razzia van Donderdag te Dublin zijn gevat, zijn er maar drie gevangen gehouden. Ook te Brest hebben militairen opstootjes verwekt. Een officier werd aangevallen. De «Democratie Nouvellk meent, dat jonge straatboeven daaraan schuldig zijn, die in betrekking stonden tot de verwekkers van de ongeregeldheden te Versailles. Wegens muiterij en poging tot ont vluchting moeten 140 strafgevangenen van de gevangenis te Brandenburg voor de gezworen rechtbank te Potsdam verschijnen, maar men durft het niet goed te wagen al deze boeven naar de rechtszaal te trans porteeren. Zeer waarschijnlijk zal men nu het zonderlinge schouwspel beleven, dat de gezworenen van Potsdam een rechts zitting in die gevangenis gaan houden. Te Belgrado is een indrukwekkende be tooging gehouden tegen de afscheiding van Fume van het koninkrijk. Meer dan 15.000 burgers namen er aan deel. Ten slotte werd een motie aangenomen, waarin ge vraagd wordtgelijk recht voor alle vol ken bescherming tegen het verdrag van Londen, waardoor duizenden Slaven onder Italiaansche souvereiniteit geplaatst worden en waarin voorts een beroep gedaan wordt op de Italiaansche democratie, opdat deze zich keert tegen het imperialisme in haar eigen land. Bij vergissing geschoten. Eerst nu wordt bekend, dat op 14 dezer in het kamp van Beverloo (België) door een vergissing de mitrailleurs van het 21e linie-regiment geschoten hebben op het 5e regiment jagers te voet. Er werden 3 manschappen gedood en 20 gewond. De autoriteiten hadden het voorval stil doen houden. De Duitsch-nationale partij had het voor nemen, generaal Hindenburg candidaat te stellen voor den rijksdag. Maar de grijs aard wil geen mandaat aanvaarden. Ook van een Hindenburg-candidatuur voor het rijkspresidentschap wordt afgezien. Volgens een officieele opgave telt Frank rijk 15.576 vliegtuigbestuurders, 43 be stuurders van luchtschepen en 448 bestuur ders van vrije ballons. o Het Amerikaansche s.s. Susquehanna met 450 passagiers aan boord en een beman ning van 230 man is nabij Pola op de Dalmatijnsche kust aan den grond geloo- pen. De passagiers zijn allen gered en overgebracht op de Argentina. o Amerika. Prof. Todd zal Vrijdag Mars opbellen. Als Mars Vrijdag dichter bij de aarde staat, dan sinds 9 jaar het geval is ge weest, zal prof. Todd, oud-directeur van de astronomische afdeeling van de univer siteit Amherst, zijn plan volvoeren, om in verbinding met de planeet te geraken. In een speciaal vervaardigden ballon be stuurd door den bekenden Stevens, zal hij, vergezeld door kolonel W est, den com mandant van Fort Omaha, in dit fort in Nebrasca opstijgen tot een hoogte van 50.000 voet. De voorbereidingen voor dit plan hebben 5 jaar inbeslag genomen en men zal den ballon als tusschenstation ge bruiken voor draadlooze impulsen, welke van de aarde worden uitgezonden. Men neemt aan, dat op de hoogte, wel ke de ballon vermoedelijk zal bereiken, geen admosferische invloeden zullen bestaan en dat de doorgezonden impulsen hun weg door de aether zullen volgen tot zè Mars, bereiken of een andere planeet, die toevallig binnen bereik is. o De Tornado in Amerika. Londen. Volgens de laatste berichten uit Birmingham aan de Alabama zijn meer dan 140 personen bij de jongste tornado omgekomen. De materieele schade be draagt vele millioenen. Alles wat de storm in den weg kwam, werd met den grond gelijk gemaakt. o Een buitenkansje voor het Engelsche vloot- personeel. De minister van Marine verklaarde, dat er ter verdeeling onder de bemanning van de Britsche vloot 5 millioen 600.000 pond prijsgeld is voor de in den oorlog buitge maakte schepen. o Een samenzwering tegen Vcnizclos. Volgens een bericht uit Athene publi ceert het Grieksche dagblad «Patris« een telegram van zijn correspondent te San Remo meldende, dat de Grieksche en Italiaansche regeeringen werden ingelicht omtrent een samenzwering, in Zwitserland ontdekt, die ten doel had Venizelos te ver moorden, terwijl hij te San Remo vertoeft. BINNENLAND. 100.000 ton haring. Naar men verneemt, zijn de onderhan delingen tusschen de Duitsche afgevaardig den en de Nederlandsche onderhandelaars over de levering van haring, ongeveer 400.000 ton, tot een gunstige oplossing gebracht. Scherp toezicht op houtvlotten. Men meldt aan de «N. R. Ct.« dat er scherp toezicht wordt uitgeoefend op alle houtvlotten, die uit Duitschland komen. Op den IJsel en het Zwarte Water wordt door mariniers in duikercostuum onderzocht, of ook wapens aan de onderzijde van de vlot ten zijn bevestigd. Te Amsterdam is on der een houtvlot een mitrailleur gevonden, en in het begin van het jaar zijn met een houtvlot uit Duitschland te Zwolle eenige wapens aangebracht. Mijn gesprongen. Harlingen, 22 April. Door de Duitsche mijnenvegers U Z 3 en U Z 12 zijn hier aangebracht drie gewone matrozen, die bij het opvisschen van mijnen bij Ameland door het springen van een mijn gewond zijn, zoodat men opneming in het zieken huis noodzakelijk achtte. De drie personen zijn naar het ziekenhuis alhier gebracht. Ter waarschuwing. De «N. Tielsche Crt.« deelt ter waar schuwing mede Door buitenlandsche kooplieden worden in den laatsten tijd, in vereeniging met Hollandsche commissionnairs, paarden op gekocht, welke bij stijging van de valuta's worden ontvangen en bij daling niet. Er zijn voorbeelden dat paarden, verleden jaar in Juni of Juli gekocht, thans nog niet ontvangen zijn. Deze handel is alleen gebaseerd op spe culatie, waarvan de landbouwers de dupe worden. Tegen een dergelijke manier van handelen is het 't beste, dat men een hand geld en een vasten dag van levering be dingt. Is die dag verstreken, dan i3 de koop nietig. Smokkelen van zilvergeld. Naar uit Oldenzaal wordt gemeld, is ter stond, nadat bekend was geworden dat in Duitschland de zilveren munten worden ingetrokken, wederom een omvangrijke smokkelhandel in zilvergeld aan de Duitsch- Hollandsche grens begonnen. De smok kelaars brengen de voorraden aan zilver geld uit Duitschland naar Holland, teneinde ze hier nog gunstig te kunnen afzetten. o Tragisch. Te Hummelo ging de 70 jarige A. Dem- mink naar het kerkhof om den doodgraver de groeve voor zijn kleinzoon, die den vol genden dag zou begraven worden, aan te wijzen. Op deze plaats aangekomen, zakte de oude man plotseling ineen en was dood. Noodlottig schot. Te Groenlo is bij de aanhouding van twee Duitsche vrouwen, die zonder pas over de grens waren gekomen, het ge weer van een sergeant afgegaan, waardoor 'n 24-jarige vrouw werd getroffen. De dood volgde bijna onmiddellijk. o Schedelbreuk. Bij het aan boord gaan van het Engelsch stoomschip «Grange Park« te Rotterdam, is de stoker G. W. P., uit Manchester gevallen en met het hoofd op den bodem van het dok terechtgekomen. Hij brak den schedel en bleef op de plaats dood. Vermissing vau diamanten. Naar het Amsterdamsche politierapport meldt, wordt uit een aangeteekend stuk een partij diamanten ter waarde van f 47,331 vermist. Vrywielendiefstal. De recherche te Leiden heeft eenige honderden vrijwielen van fietsen in beslag genomen, welke bij de firma Van Heyst Zn. te 's-Gravenhage bleken gestolen te zijn. De dief, een Leidenaar, werkzaam bij genoemde firma, is gearresteerd. Voor de revolutie! Men meldt aan de «N. R. Ct,« uit Amsterdam, dat de Communistische Partij overeenstemming heeft verkregen met ver schillende revolutiormaire organisaties over de te voeren actie tegen het wetsontwerp inzake het treffen van andere voorzieningen tot bestrijding van revolutionnaire woelingen. Pogingen zullen worden aangewend om tot samenwerking te komen met alle so cialistische partijen in Nederland. Een groote protestvergadering zal Maan dagavond te Amsterdam door de Commu nistische Partij worden belegd. Ontvluchte Russische krijgsgevangenen. Op verschillende punten van onze zuide lijke grenzen in Noord-Brabant, o. a. te Hazeldonk, Strijbeek. Minderhout en Baarle- Nassau zijn in het geheel ongeveer 200 Russen aangekomen, die uit de Belgische gevangenkampen waren ontsnapt, waar ze sinds 4918 waren ondergebracht, toen ze door de Duitschers waren achtergelaten. Ze zagen er allen vrij goed uit, en worden weer naar België teruggevoerd. Uit verschillende deelen des lands zijn marechaussees, militaire politie en huzaren naar de grens gezonden, ter bewaking van deze onwelkome gasten. De staking in het Transportbedrijf. Naar het persbureau Vaz Dias verneemt, hebben de onderhandelingen, gevoerd door het bestuur der Internationale Transport arbeiders Federatie en de besturen der Scheepvaartvereeniging over de beëindi ging der transportstaking, tot geen bevre digend resultaat geleid. Mr. Troclstra. Onder buitengewoon talrijke blijken van belangstelling vierde Mr. P. J. Troelstra zijn 60en verjaardag. Nekkramp. Het 10-jarig zoontje van den heer B. aan de Steenfabriek «Arnaud* te Hillegom, is te Leiden aan nekkramp overleden. Valsche munter. Te Middelburg heeft de politie aange houden zekeren S., die bekend heeft langs fotografischen weg valsche zilver bons van een gulden vervaardigd en in verschillende plaatsen van Zeeland uitgegeven te hebben. o De trauspoi'tarbeidersstaking en de inter nationale boycot. Het secretariaat der I. T. F. heeft van de Engelsche Transportarbeiders-Federatie het volgende telegram ontvangen «De Dinsdag gehouden gecombineerde besturen vergadering van de organisaties van haven- en transportarbeiders, heeft, na ont vangst van het rapport van Gosling over de staking in Holland, eenstemmig besloten de boycot onverzwakt voort te zetten. In de «Daily Herald* is een nieuwe op roep verschenen voor financieelen steun ten behoeve van de Hollandsche stakers. De arbeiders verlangen beslister dan ooit, dat de Hollandsche kameraden een bevredigend resultaat zullen verkrijgen.* Hondsdolheid. Te Enschedé is deze ziekte geconstateerd bij een zwervenden hond, die werd dood geschoten. Zes andere honden, benevens een paard, die werden gebeten, zijn afgemaakt. Men vermoedt, dat ook een jongen met het dier in aanraking is geweestdaar omtrent wordt een nader onderzoek inge steld. o Opheffing staat vau beleg. Naar men verneemt is eerlang een Kon. Besluit te verwachten, waarbij wegens het intreden van de nieuwe grensdienstregeling, die, zooals men weet, thans geheel aan het departement van justitie wordt opgedragen, de staat van beleg door het geheele land met 4 Mei zal worden opgeheven. o Dc cx-Kroonprius. Van Wieringen wordt medegedeeld, dat de Regeering in onderhandeling is met het bestuur van de Ned. Hervormde Gemeente te Oosterland tot aankoop van de pastorie als vaste woonplaats voor den Duitschen ex-Kroonprins. o Luctor et Emergo. In een afgeschut hoekje in een boeren schuur te Wartena is een kip gevonden, die sedert November j.l. vermist werd. Het dier had 4 maanden gevast en woog geen pond meer. Het werd zorgvuldig verpleegd en groeide weer. Thans heeft de kip al weer een ei gelegd. Valsche zilvcrbous. Heerlen, 21 April. Hier is aangehouden een tweetal Duitschers, zekere M. en F. uit Aken, die op heeterdaad werden betrapt bij het uitgeven van valsche zilverbons. In hun bezit werden nog 437 valsche bons van een gulden gevonden. Naar zij zeiden, moeten de bons gemaakt zijn te Aken en zijn daar hun medeplichtigen^ Strijksters gevraagd, bekwaam of onbekwaam maakt niet uit. Een der in Den Haag verschijnende bladen bevat de volgende advertentie Stoomwasscherij buiten Den Haag vraagt voor terstond strijksters. Elk verlangd salaris wordt gegeven. Vervoer per spoor vrij. 's Morgens om 8 uur ontbijt, des middags om 42 uur warme lunch, 's mid dags 3 uur koffie met koek. Per week 2 dagen vacantie. By 'lichte ongesteldheid vrij, waarbij het salaris wordt uitbetaald Al wat meer verlangd wordt is bij voor baat reeds toegestaan o Door een dynamictpatroon. Een landbouwer te Mecheler. (Limburg) vond bij het verhuizen op den zolder een dynamietpatroon. Hij stak er met een naald in om het «ding* te «onderzoeken met het gevolg, dat plotseling de patroon ontplofte en hem de rechterhand geheel werd afgeslagen. Ook be wam hij vrij ernstige buik- en hoofdwonden. In zorgvollen toestand werd de man naar het ziekenhuis te Maastricht vervoerd, Op 72-jarige leeftijd is te 's-Hertogen- bosch overleden de heer Th. Pels. in leven Secretaris dezer gemeente, welke functie hij 30 jaar heeft waargenomen. De ge meente verliest in hem een zeer bewaam ambtenaar. Verkoopbaarheid der Nederlandsche kaas. Door een commissie van belanghebbenden is in de voornaamste landen een onderzoek ingesteld naar de verkoopbaarheid van de Nederlandsche kaas. Uit de rapporten blijkt,- dat verkoop tegen redelijke condities van aanzienlijke hoeveelheden Hollandsche kaas, ook met behulp van crediet, op het. oogenblik niet mogelijk is in België, Frankrijk, Zwitser land en Italië. Op het oogenblik dat de Hollandsche exporteur met behoorlijke prijzen aan de markt kon komen (na verlaging van de uitvoerpremie), vond hij markten die ver zadigd, ten deele zelfs overzadigd waren door aanvoeren van uit Amerika. Verkoop van aanzienlijke hoeveelheden kaas was niet mogelijk in Tsjecho-Slawa- kije, Oostenryk en Hongarije de aanbie dingen in uitzicht gesteld, met betaling op lang crediet, konden hierin geen verbete ringen brengen. Alleen in Duitschland wilde men de aanbieding in overweging nemen, maar slechts dan wanneer daaraan verbonden werd de levering van groote partijen graan, enz. Door ons langdurig van de markt blijven, en door de exportheffingen, die buiten sporig hooge prijzen veroorzaakten, is een minder aangename stemming voor ons artikel ontstaaan. De Lingestroom. Naar het Corr. Bureau verneemt, ligt het in de bedoeling, dat het s.s. Linge stroom, dat in goede orde en zouder inci denten van Amsterdam naar Reval is uit gevaren met 242 in Nederland geïnterneerd geweest zijnde Russen, behoudens omstan digheden, die daarin verandering kunnen brengen, ook Kopenhagen zal aandoen,ten einde nog een 50-tal zich daar bevindende Russen mede te nemen naar Reval. o Het Duitsche graf op Crooswijk. Rotterdam, 24 April. Hedenmiddag is onder groote belangstelling op de begraaf plaats Crooswijk het graf der Duitsche militairen, die tijdens hun verblijf te Rot terdam zijn overleden, aan het Duitsche consulaat alhier zijn overgedragen. Zooals men weet zijn de 44 militairen, die tijdens hunne interneering gestorven zijn, in een gezamenlijk graf ter aarde besteld en werd een eenvoudig monument op het graf ge plaatst, Kransen en bloemen dekten heden de laatste rustplaats dezer slachtoffers van den grooten oorlgg. Behalve burgemeester Zimmerman, een aantal bestuursleden van de plaatselijke afdeeling van het Roode Kruis en eenige dames en heeren, die zich tijdens het verblijf der Duitsche geïnterneerden hier jegens hen verdienstelijk trachtten le maken, werden opgemerkt de Duitsche gezant dr. Rosen, vergezeld van zijn echtgenoote, leden van het Duitsche gezantschap en het Duit sche consulaat alhier. Na een lange rede van den ex-voorzitter van de thans opgeheven vereeniging tot steun der Duitsche krijgsgevangenen werd het graf overgedragen aan het Duitsche consulaat en door den consul aanvaard. PLAATSELIJK NIEÜWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 404 uur. Hensden. Op de R. K. Bisschopp. Kweekschool te 's Bosch zijn bevorderd van de 3e kl. naar de 4e A. Verhoeven en van de 2e naar de 3e J. v. Eewijk. De heer H. Kanters te Herpt is na herkeuring toegelaten en wordt 4 Mei a.s. werkzaam gesteld als kantoorbediende op het postkantoor alhier. rooken de merken „Darvel" „Diplomato" „Jaarbeurs=Utrecht" „Exc. Mr. L. H. W. Regout" „Eigen Import" „L'empereur" mooi lang en licht van kleur, vanaf 44 ct. 't half ons, pruimtabak vanaf 45 ct. 't half ons. Groote kenze in steenen en honten - TABAKSPIJPEN. - Aanbevelend, Wijksche poort N. 4. HEÜSDEN. Werkendam. Mej. A. de Graaf alhier slaagde in Den Haag voor stenografie, ste- notipistte 430 woorden de minuut, gedu rende tien minuten. Capelle. Op Maandag 26 dezer zal in het café van den heer A. Versluis aan de haven alhier het beroemde kwartet «Kunst en Vermaak* van Waalwijk optreden, met medewerking van den alom gevierden ka rakter-humorist H. J. Stokwieler en den pianist Visser. Het kunstlievend publiek van Capelle staat dus weer een genoeglij ken avond te wachten. We kunnen niet Bolsjewisme iii liet Japansche leger.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2