voor hel Land van flensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. do. 398S. Zaterdag 29 Mei. ONZE 1 Harken, Schoffels, Gras- en Riethaken als Prima gesmeed Handwerk. H. M. BODÉE Kunsthandel van F. WILMSEN, Muziekhandel S. SPIERO 't KUNSTTANDEN. firmer Wed. 3. Sorzo Zrr. F. SCRREIDER ZONEN, REISDEN. LIJ STENFABRIEK Fa.n.ta.sie-Beeld.en enz. Jkt van onds bekende adres voor =rz=zrzrr=== het artistiek encadreeren van platen en foto's. 'ÏHederiie ^ergüldinrichfipg. Fabriek van Bedden en Matrassen. Spiegels, Schilderijen, Schilderstukken, Platen, Etsen, Tegels, Mandoline's f 12.50 Yiolen f 9,50 Zithers f 10.00 Accordeons f 10.00 I Strijkstokken f3.50 Snaren, enz. Kerkstraat 19 Het beste en goedkoopste adres. Speciaal ingericht voor het opnieuw verzilveren van Spiegels. Hoek Kelenstr. GORINCHEM. SPI Ell AMEN in alle maten a 45 cent per nieter. Het beste adres voor zuiver afgestemde Mondorgels. Ruime collectie in VOORDRACHTEN. Spreekuur alleen 's WOENSDAGS van 10-3 uur. Verkoop van Staaf lijsten en gros, CHEMISCH WASSCHEN VAN GRAVURES. SCHILDERIJEN BEHOORENDE BIJ HET Een dag te bed. Als gij overwerkt, overkropt van zorgen en uitgeput zijt, blijft dan een dag te bed. Dit geeft rust aan de nieren. Een beroemd geneesheer zeide eens »Het bed is een geneesmiddel, een goede dienaar, maaar een slechte meesterEu ongetwijfeld is een dag te bed een goed begin voor de uitgeputte man of vrouw, die Foster's Betere Gezondheids Methode beproeft om het urinezuur te verminderen en de nierzwakte te overwinnen. De methode is eenvoudig en zoo gemak kelijk, dat iedereen haar kan toepassen. Vermijdt om de taak der nieren het filtreeren van het bloed te verlichten zware maaltijden en onnoodige prikkels, overschat uw kracht niet en maak u geen zorgen. Weest integendeel matig en op gewekt, neemt voldoende lichaamsbeweging in de buitenlucht, en slaapt iederen nacht acht uren. De natuur wijst ons reeds op het voor afgaande, en de wetenschap verschaft ons het tweede deel der methode. Zwakke nieren kunnen haar zware taak niet vol brengen, zij vereischen de hulp van een speciaal niergeneesmiddel. En wat die hulp betreft, kunt gij vertrouwen op de op wekkende en versterkende werking van Foster*s Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Pillen werken niet op de inge wanden. De hoogste chemische wetenschap is toegepast om haar genezende eigen schappen uitsluitend op de nierorganen te richten en om nierverschijnselen als rug pijn, urinestoornissen, graveel, rheumatiek, nier-waterzucht, ischias, steen, onzuiver bloed, ontstoken nieren en blaas, spit en urinezuur-vergiftiging te bedwingen. Ziet toe, dat de handleekening van James Foster op het etiket voorkomt, teneinde de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen te verkrijgen. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten a f175 p. doos of flO. per zes doozen. BUITENLAND. Twee Fransche „dirigeables" vernield. De Fransche marine-luchtvaart heeft dezer dagen een gevoelig verlies geleden. Twee bestuurbare luchtschepen, de A T 9 en de A T 18, zijn vernield. De A T 9, gestationeerd te Aubagne in het Zuiden van Frankrijk, werd gereed gemaakt voor den tocht over de Middel landsche Zee van Toulon naar Algiers. Alles was gereed en de commandant wachtte slechts op een gunstig tijdstip om te vertrekken, toen het luchtschip door nog onbekende oorzaak in brand vloog en grooten- deels werd vernield. De A T 18 is op 18 K.M. ten N.W. van Montbrion op reis naar Aubagne ten gevolge van mist in een bosch terecht ge komen, waardoor de gondels werden vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig in geen van beide gevallen voor. lievige storm in liet Oise-gebied. Een groot deel van het Oise-departement is geteisterd door een storm van buitenge wone hevigheid. Er zijn verscheidene men- schenlevens te betreuren. Hagelsteenen, zoo groot als kippen-eieren, sloegen het veld gewas neer, deden de vruchten van de boomen vallen, verbroeiden de daken en sloegen honderden ruiten stuk. De rivier trad buiten haar oevers en honderden bun ders velden, tuinen en boomgaarden ver- toonen thans slechs het beeld van een on afzienbaar meer. De schade aan de spoor wegen is ontzaglijk. Bruggen zijn wegge slagen en tonnen ballast zijn weggespoeld. Het spoorwegverkeer op deze belangrijke lijn is geheel onderbroken. o De typhus-epidemie in Oost Europa. Het ^Berliner TageblatU publiceert een mededeeling van den voorzitter van het Roode Kruis in Warschau, volgens welke het aantal typhuspatiënten in Polen onge veer 250.000 is voor elke 1500 zieken is er slechts één arts. Ook in de Oekraine lijdt een buitengewoon groot percentage van de bevolking aan typhus, en men vreest, dat de ziekte nog verder om zich heen zal grijpen. o- De ex-koning van Beieren. Verleden Vrijdag is de ex-koning van Beieren, vergezeld van zijn dochters en psychiater naar zijn paleis te Munchen te ruggekeerd vanuit Lucern, waar hij sinds den wapenstilstand verbleef. De verstan delijke toestand van den onttroonden mo narch blijft de koninklijke familie zorg in boezemen. De ex-koning is nog overtuigd, dat Duitschland den oorlog gewonnen heeft en viaagt dikwijls naar een bezoek van den ex-keizer, wiens vlucht naar Holland voor hem verborgen is gehouden. o Drievoudige moord. In het dorp Boortmeerbeek bij Mechelen zijn de beide broeders Demeester en hun zuster in hun woning vermoord. Diefstal is de reden van de misdaad. Het heele huis was ondersteboven gehaald. Groote brand in Tokio. Te Tokio is de grootste conservenfabriek van het Oosten afgebrand. Vier arbeiders zijn gedood, verschillende worden vermist, 10 brandweermannen zijn zwaar gewond. De materieele schade bedraagt 2 millioen Yen. Zondagavond heeft een ontzagelijke brand in de haven van Havre gewoed. Het vuur is in den namiddag ontstaan aan boord van de stoomboot ïLamentin«, die eene lading vaten rum in had. Ruimen 4 en 5 branden totaal uit. Het vuur deelde zich mee aan koopwaren op de kaai en weldra stond eene groote oppervlakte in volle vlam. Te 11 uur was hangar B totaal uitgebrand. De schade wordt op 10 millioen geraamd. Roovers zijn den grafkelder van veld maarschalk von Moltke binnengedrongen en hebben daar wat van hun gading was meegenomen. Pogingen om de lijkkist open te breken zijn echter mislukt. Wild-West bij Berlijn. Een buitengewoon brutale roofaanval werd door een Berlijnsche inbrekersbende ondernomen bij den burgemeester van Baaren (Oost-Havelland). Zondagnacht ver schenen verschillende, met karabijnen en pistolen gewapende mannen bij den burge meester en deelden mede, dat zij de voor hoede waren van een rood leger en daar ingekwartierd moesten worden. De burge meester geloofde hem niet, maar daar men juist op dat oogenblik van verre marsch- muziek hoorde een vereeniging uit de buurt trok met muziek naar een Pinkster feest liet de burgemeester de mannen in zijn woning. Ze vielen hem aan en haalden de kasten leeg. 50.000 Mark en levensmiddelen werden op een kar geladen. Toen verscheen de schoonzoon van den burgemeester, die andere dorpsbewoners had gealarmeerd. De roovers schoten op de boeren, maar treffen niemand. Met hun geschiet maakten zij het dorp wakker, doch het gelukte hun toch met den wagen het dorp uit te komen. Ze werden echter door zes mannen uit Baaren achtervolgd en ten slotte bij Tegel in het bosch inge haald. Toen waren er nog slechts twee mannen op den wagen, die konden wor den gearresteerd. Bankroof. Zes gemaskerde mannen hebben de Eerste Nationale Bank in Fintelville, een voorstad van Pittsburg, beroofd. Zij zijn ontsnapt .in een auto met 150.000 dollar waardepapier en 15.000 dollar gereed geld. Kloppartty te Rome. Tijdens een manifestatie van studenten, die hun jaarfeest vierden op 24 Mei, werd een groep van 300 studenten bij de groote trap van het tentoonstellingspaleis opge houden. Politieagenten kwamen er bij te pas. Een kloppartij ontstond. Naar het schijnt hebben lieden uit de heffe des volks op de agenten gevuurd, waarop dezen terugvuurden. Er werden 4 agenten ge dood en 2 zwaar gewond. 1 Burger werd gedood, 9 gewond. De niarkeukoers. In de ^Schetsen van geld- en fondsen- markU der »N. R. C.c lezen wij Het gerucht, dat een Amerikaansch banken-syndicaat gereed staat om Duitsch land het bedrag zijner schulden aan de geallieerden, zoodra dit bekend is, a 6% voor te schieten, schijnt niet geheel naar het rijk der fabelen te moeten worden verwezen. Duitsche spinnerijen kunnen in Amerika gemakkelijk crediet verkrijgen voor den aankoop van katoen, enz. Indien de practische en voorzuchtige Amerikaan aldus optreedt, is dit een vingerwijzing voor de toekomst en zou hieruit mogen worden afgeleid, dat het opmerkelijke her stel, dat de Duitsche Mark vooral in de afgeloopen week heeft ondergaan, en alom de aandacht trok, wellicht niet louter een toeval of een voorbijgaand verschijnsel is. o Roovers. De Turksche autoriteiten te Konstanti- nopel hebben 13 personen gearresteerd, die het Fransche stoomschip vSouirahï ge wapenderhand hadden overvallen en leeg geplunderd. Zij zullen voor krijgsraden terechtstaan. o Een reusachtig luchtschip. Te Rome had een proeftocht plaats van het trans-Atlantische luchtschip B. 34, dat binnenkort den tocht Rome-Buenos Ayres zal ondernemen. Het luchtschip heeft een inhoud van 500.000 Kub. M. en heeft een alluminium galerij, modern en comfortabel ingericht voor het vervoer van 100 per sonen. BINNENLAND. Onweer. Bij het onweer dat zich boven Huisseling ontlastte, werd een meisje van den land bouwer J. G. door den bliksem doodelijk getroffen, terwijl het speelde. Het meisje was bijna 4 jaar. Haar ouder broertje, dat er vlak bij stond viel en kwam met den schrik vrij. Veilingvereeniging Langstraat. De veilingvereeniging »De Langstraat« te Drunen had in het afgeloopen jaar een omzet van f287.852.73. Hiervan werd geleverd door Drunen voor f 74.532.52 door Haarsteeg voor f 45.405,02door Nieuwkuik voor f 46.026.34 door Elshout voor f37.572.98 en door de overige plaat sen voor f84.315.87. Het ledental steeg van 1026 op 1094. Het Vredespaleis krygt gasteu. Aan het Ministerie van buitenlandsche zaken is van het secretariaat van den Vol kenbond bericht ontvangen, dat de meerder heid dëï" leden van de commissie, belast met de voorbereiding van een ontwerp voor het permanent hof van internationale jus titie, 's Gravenhage als plaats van bijeen komst voor de commissie heeft gekozen. Het secretariaat van den Volkenbond heeft ingevolge daarvan de commissie uitgenoo- digd 11 Juni a. s. in het Vredespaleis bij een te komen. Papieren „Panama's". Het »Hbld.« schrijft Een onzer medewerkers kocht in een van de grootste en bekendste hoedenwinkels van Amsterdam voor ongeveer f 20 een »Panama«. De hoed werd hem zonder eenige bijzondere mededeeling verkocht en onze medewerker verwachtte dus, zooal niet een hoed uit Panama, dan toch een hoed van fijn gevlochten stroo te ontvangen. Te huis gekomen ontdekte hij, dat de Panama van.papier gevlochten was. Er schijnt in Japan een industrie van goed koope van papierreepen gevlochten hoeden te zijn. Een vriend, die eens een derge lijken hoed gekocht had die niet ge- wasschen kunnen worden 1 en die na een zware stortbui tot een massa weeke pap was geworden althans totaal be dorven was waarschuwde hem. En wij waarschuwen onze lezers, die gaarne een »goedkoope« Panama zouden willen hebben. De proef is zeer gemakke lijk te nemen men knippe van de binnen zijde een uitstekend stukje »stroo« af. In de hand wrijft men het tot vezels fijn, die ieder als papiervezels herkent of soms rolt het uit tot een snipper papier 1 Een jaarbeurskruiser. Naar wij vernemen zal door een Neder- landsch »syndicaat voor handels kruistochten rond de wereld« een jaarbearskruiser wor den uitgerust. Ongeveer 1000 firma's zullen aan boord kunnen exposeeren. De kruiser zal 45 havens aandoen en in elke haven enkele dagen »jaarbeurs« houden. In een circulaire aan den Nederlandschen handel en industrie gericht wordt medege deeld, dat de jaarbeurskruiser voornamelijk die streken zal bezoeken, die niet zoozeer door den oorlog zijn aangetast geworden en waar de wisselkoers geen zwarigheden aanbiedt. De communistische partij. De communistische partij in Nederland had op 1 April 1920 2431 leden, tegen 1799 op 1 April 1919. In het afgeloopen boekjaar waren opge richt 19 nieuwe afd., en 3 orgeheven, het aantal afd. bedroeg op dien datum 57 en is sedert met 4 toegenomen. PLATEN en FOTO's worden zeer accuraat en in eiken stijl ingelijst in den Viigliterstraat 118—120 's-BOSClI. Tel. 757. RUIME KEUZE IN FRANSCHE EN ENGELSCHE PRENTEN. Ovale en Ronde LIJSTEN met en zonder strik. Tel. 708 Nieuwste systeem. Schriftelijke garantie. Billijke prijzen. Beslist pijnlooze behandeling. JACQ. DE BRAVE, Méc. Dentist. R. VAN DER VEER, Speciaal arts voor Mond en Tandziekten. Hinthamerstraat 51, VBOSCH, Ververstraat 21. - Telepli. 575. - 's-BOSCH. Magazijnen van Dekens, Ledikanten, Meubels, Spiegels, Schilderijen, Cocos, Stoelen, Kasten, Tafels en volledige Slaapkamer-ameublementen, Vloerzeilen. (uit de hand geschilderd) op TEGEL, op PANEEL of op DOEK met EIKENHOUTEN, GOUDEN of ZWARTE lijsten, Weer ontvangen de bekende Mechelsch stroomat-stoelen. F. SCHREUDER EN ZONEN. BIJVOEGSEL Kicttwsblad IEDER VAKMAN ROEMT 0

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5