Rook ons SUCCESMERK, SEN0RI0 de 10 c&ttfs sigaar, Hinthamerstraat 24, 's-BOSCH. ■Js Magazijn St. Jozef. liinderkleediiig. Sk Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3990. Zaterdag 12 Juni. 1920. DE MISDAAD ZIJNS BROEDERS. Oud-Rollandsch tinwerk Tafel- Dessertmessen, Fruit- Boter en Kaasmesjes. GERO ZILVER - ALPACCA land van altena samengesteld uit de edelst© tabakken en hoogfijne kwaliteit. Groothandel in sigaren, sigaretten, tabak. ULliPkO, jacq. krijbolder DRAAGT BA IILNWiVs lleeren- en Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent Advertentiën van 16 regels 60 cent. Elke regel meer 10 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 10 uur ingewacht. D!BH: JfMMIJI pi f ft W) A Tel. iat. 412. U UJ füj. «S BUITENLANDSCH OVERZICHT De uitslag van de verkiezingen in Duitsch- land is ongunstig. Men kan dit zeggen, zonder daarbij eenige voorliefde te toonen voor één der partijen. Het ongunstige be staat daarin, dat de verkiezingen de basis, waarop een regeering mogelijk was, hebben vernietigd en daarvoor geen nieuwe in de plaats gesteld. Van de 460 zetels heeft de coalitie er slechts 222 kunnen veroveren. Daarmee kan zij niet regeeren. Telt men alle mandaten der burgerlijke partijen, rechts van de democratie, bijeen, dan komt men slechts tot 223. Ook deze partijen zouden dus, al waren zij eensgezind, geen regee ring kunnen vormen. De beide socialis tische groepen tellen met elkaar 190 leden. Met de democraten samen zouden zij over eene kleine meerderheid, 235 tegen 225 stemmen beschikken, doch de onafhanke lijke socialisten hebben steeds verklaard en verklaren ook nu nog heftiger dan ooit, dat zij met geen burgerlijke partij in een regeering willen treden. Hoe men de ver houding ook draait, een practisch bruikbare meerderheid schijnt niet te vinden. De heer Ebert, die uit deze resultaten een regeering moet samenstellen, staat dus voor geen benijdenswaardige taak. De conferentie te Spa, die op 21 Juni was vastgesteld, zal deze maand nog niet bijeenkomen, maar is nu voorgoedbe paald op 5 Juli. Zoo lang denkt men nog noodig te hebben, om het eens te worden FEUILLETON. 43. Hij trad het zomerhuisje binnen en liet zich vermoeid op een stoel nedervallen, zon der Erminie te hebben opgemerkt, die in de schaduw zat. Na eenige oogenblikken, toen zijn oogen aan de duisternis gewend waren, ontdekte Frank, dat hy niet alleen was. Hij schrikte toen hij het jonge meisje zag. »M ij n Erminie,® riep hy onwille keurig uit. Haar tong weigerde nog steeds haar dienst en zij kon niet spreken ze snikte echter luid. Ook Frank zweeg een oogen- blik, niet recht wetende, of zijn geweten hem toeliet, met haar te spreken. Toen, al zijn goede voornemens vergetende, sprong hij op en greep haar hand. «Wat heb ik gedaan, Erminie, dat je niet meer tot mij spreken wilt riep hij uit. Nog antwoordde ze niet. Maar zij nam zijn hand en kuste die hartstochtelijk. Dit deed Frank tot zichzelf inkeeren. Hij voelde, dat ze hem nog liefhad en de gedachte, dat ze weder onder den invloed zijner liefde komen zou, terwijl hij haar toch niet kon trouwen, vervulde hem om hartentwil met schrik j maar weldra maakte over het gemeenschappelijke program der geallieerden tegenover Duitschland. Tege lijkertijd wordt de strooming sterker voor een stelsel van jaarlijksche aflossingen van de schadevergoeding door Duitschland, welke grooter zouden worden, indien men van meening is, dat Duitschland er beter aan toe wordt. Hetzelfde stelsel dus dat men wel op een hongerstaker toepast, die, na in een ziekenhuis bijgekomen te zijn, op nieuw gevangen gezet wordt, om dan zijn pas herstelde krachten weer te gaan ver bruiken. Als zij echter op bovengenoemden datum wil doorgaan, is het natuurlijk noodig dat de onderhandelingen tusschen de geallieer den vóór dien tijd tot overeenstemming leiden en dat het dan gelukt is, in Duitsch land een nieuwe stabiele regeering te vor men. Anders moet zij nog langer uitge steld worden. Het genootschap voor onderzoek naar de sociale gevolgen van den oorlog te Parijs heeft berekend, dat de 10 landen, die in den oorlog betrokken geweest zijn, thans te samen ruim 35 millioen inwoners minder hebben, verdeeld als volgt9829000 man nen in den oorlog gedood, 5301000 doo den wegens verhooging der steifte, blok kade en epidemieën en 20250000 geboor ten minder als gevolg der mobilisatie. In Duitschland alleen zouden ruin 2 millioen mannen gesneuveld zijn. Met de onderhandeling met Krassin te Londen d.w.z. de onderhandelingen tus schen hem en de Engelsche bewindslieden vlot het uitstekend, melden verschei dene Londensche bladen. De Sowjetre- zich een ander gevoel van hem meester, het gevoel van hartstochtelijke, hopelooze liefde, die hij in zijn hart had pogen uit te roeien. «Erminie, mijn lieveling, vergeef mij, wat ik gedaan heb. Ik ben verplicht, je je woord terug te geven. Maak er mij geen verwijt van, lieveling, of ik kan het niet dragen.c Zij trok hem neder op den stoel naast de hare en sloeg haar armen om zijn hals. «O, Frank, ik ben zoo ongelukkig. Ik kan geen afstand van je doen. Verlaat mij niet weder, of zij zullen mij met hem laten trouwen. Toen kreeg Frank's gevoel geheel de overhand op zijn goede voornemens zijn liefde zegevierde over alles. «Mijn lieveling, twijfel er niet aan, dat ik je even lief heb als altijd. Ik bezweek bijna, wanneer ik aan je dacht als de vrouw van een ander, lieve, maar om jou trachtte ik sterk te zijn. Doch dit is voorbij, want hij kan je niet trouwen. Zijn vader heeft heden zijn betalingen gestaakt, hij is ban kroet. Alex Crosby bezit geen cent meer, je bent dus vrij.® Erminie hield Frank nog steeds omarmd, alsof zij besloten had, dat hij haar nooit weder zou verlaten. Toen zij deze woor den hoorde, barstte ze in tranen uit, tra nen van vreugde, want ze wist, dat haar vader nu niet meer wenschen zou, dat ze Alex Crosby zou trouwen. «Frank, lieve Frank, ik behoor jou al geering is zoo wat tot alles bereid en zal ook waarborgen geven, dat zij aan Enge land geen moeilijkheden zal bereiden in Perzië. Het binnenrukken der bolsjewiki in de Perzische stad Resjt is echter met die door Engeland verlangde waarborgen in zonder linge tegenspraak, en, als om die tegen spraak nog sterker te maken is gisteren uit Tehera bericht gekomen, dat de bolsjewiki eene tweede landing aan de Kaspische zee hebben ondernomen. De nieuwe landingsplaats is Astara, dat vlak bij de grens tusschen de republiek Azerbeidsjan en Perzië ligt. Astara is nog juist in het gebied van Azerbeidzjan maar van daaruit kunnen de bolsjewiki toch elk oogenblik Perzisch gebied bedreigen. Voor- loopig kan men het te Moskou nog voor stellen, dat die landing slechts een onder deel is van de operaties, die de bolsjewiki op het oogenblik in Azerbeidzjan uitvoeren, maar daar de Perzen de grenzen van deze jonge republiek volstrekt niet bedreigen, lijkt er toch voor het plaatsen van deze grenswacht geen voldoende beweegreden. De economische raad beraadslaagt nog over de handelskwestie. De Engelsche af gevaardigden hebben reeds stellige instruc ties, maar de Franschen en Italianen hou den nog ruggespraak met hun regeeringen en hebben dezen in kennis gesteld met de algemeene strekking van de beraadslagin gen, die in den boezem van den raad zijn gevoerd. GROOTE KEUZE Eetserviezen, Koffie- en Ontbijtserviezen. WaschsteUen. Tafel-, Dessert-, Lepels en Vorken, S uikerlep eltj e s- Vraag prijscourant voor Gero zilver. voorheen Hinthamerstraat 70. 's-BOSCH. leen en ze zullen ons nooit meer scheiden, riep ze uit. Toen schoot het Frank te binnen, dat hij zijn betrekking kwijt was en in somber stilzwijgen boog hij zjjn hoofd. Toen hij weder opzag, was de hartstocht uit zijn oogen verdwenen en had zijn gelaat een koude uitdrukking verkregen. «Erminie, ik kan je nog niet trouwen. We moeten scheiden, totdat ik een be trekking zal gevonden hebben, die mij een voldoend inkomen verzekert, om een vrouw te onderhouden. Wanneer ik die verkre gen zal hebben, zal ik komen en je vragen, of ge mijn vrouw wilt worden. Indien ge mij liefhebt, moet ge tot zoolang op mij wachten. En de dag zal komen, dat ik je als mijn vrouw kom opeischen. Tot zoolang dus, vaarwel, mijn lieveling vaar wel Hij boog zich en kuste de snikkende Erminie, die te aangedaan was, om te spre ken. Toen maakte hij zich zacht uit haar armen los en verliet haar. Nauwelijks was hij uit het gezicht ver dwenen, of een andere gedaante verscheen voor den ingang van het zomerhuisje. Ermi nie sprong verrast en verschrikt van haar stoel op, want thans was het Alex Crosby, die voor haar stond. Hij had Frank den tuin van den heer Muurse zien binnengaan en vermoedende, dat hij Erminie de tijding ging brengen van het bankroet van zijn vader, was hij hem gevolgd. In de schaduw staande, had hij elk woord gehoord, dat BUITENLAND. Een Engelsche decoratie voor een Joodsch officier. Kapitein Alex Aaronsohn, een jong Joodsch officier, is door den koning van Engeland met een hooge militaire onderscheiding begiftigd. Hij kan zich er op beroemen de eenige vijandelijke onderdaan te zijn, aan wien zulk een eer is te beurt gevallen. Hij werd n.l. in Palestina geboren en in het begin van den oorlog bij het Turk- sche leger ingehjf^, In Oct. 1916 wist hij op een Armeensch stoomschip van uit Beyroet te deserteeren, en ging in Engel- schen dienst. Verscheidene malen begaf hij zich daarna als Duitsch soldaat vermomd naar Turkije, waar hy waardevolle ge gevens verzamelde. Deswege werd hij indertijd reeds door generaal Allenby ge decoreerd. De zuster van kapitein Aaronsohn werd met haar vader en een anderen broeder in September 1917 door de Turken ge vangen genomen en op een vreeselijke wijze gemarteld, om berichten van haar over Engelsche troepenbewegingen te weten te komen. Zij weigerde echter hardnekkig iets los te laten, en pleegde later zelfmoord om aan verdere martelingen te ontkomen. Er worden thans gelden bijeengebracht, om een monument voor haar in Palestina op te richten. PrHsdaliug in Erankrtyk. Parijs, 8 Juni, De daling der prijzen doet zich ook gevoelen in den veehandel. De vleeschprijzen zijn van 50 centimes tot 1 franc per kilo verlaagd. Groenten en fruit worden eveneens tegen lagere prijzen aangeboden dan de vorige week. Men verwacht, dat zich aan het einde van de week een nieuwe daling der prijzen zal voordoen. Parijs, 9 Juni. Uit Bordeaux komen berichten over een aanzienlijke prijsdaling van vee. De daling der wijnprijzen, die ditmal zeer sterk is, duurde heden voort. o De Japanners in Nikolajefsk. Honolulu, 8 Juni. (N. T. A. draadloos van Annapolis). Het Japansche departement van oorlog maakt bekend, dat volgens ont vangen mededeelingen vele honderden Ja panners, w. o. vrouwen en kinderen, te Nikoiajefsk door de Bolsjewiki zijn ver moord op 42 Maart (Mei?) en er geen tusschen de geliefden was gewisseld. Sinds zijn gesprek met den heer Pearson verlangde hy niet meer, met Erminie te trouwen en wachtte hij een gunstig ge legenheid af, om de verloving te verbreken, zonder daarbij zelf in een slecht daglicht te komen. Welke betere gelegenheid kon hij verlangen, dan deze? En hij aarzelde niet, er gebruik van te maken. «Goeden avond, juffrouw Muurse,be gon hij op kouden toon. »Dit is dus de gewone bezigheid van een verloofde jonge dame Erminie's toon werd opgewekt door de wreede, spottende uitdrukking zijner stem en ze antwoordde op scherpen toon «Een heer bespiedt zeker altijd het doen en laten van het meisje, wier hand men tegen haar wil aan hem heeft beloofd ?c Alex Crosby was eenigzins verbaasd over dit antwoord en hij koos zorgvuldig zijn woorden, eer hij antwoordde «Als de verloving tegen uw wil was, juffrouw Muurse, staat het u vrij, haar te verbreken. Ik wensch geen meisje tegen haar wil te trouwen.® «Dank u,« antwoordde Erminie uit de hoogte. «U zijt mij geen dank verschuldigd. Ik moet u dankbaar zijn, dat u mijn oogen geopend hebt. Een jonge dame, die geheime bijeenkomsten met haren geliefde heeft, ter wijl zy beloofd heeft, mijn vrouw te zullen worden, zou ik nooit willen trouwen.® «Ik heb nooit verlaDgd, met u te trou Gorinchein. Japanner in die stad in leven is gebleven. Het kleine Japansche garnizoen heeftra^et consulaat verdedigd, totdat de overmacht te groot werd. Het heeft daarop het ge bouw in brand gestoken en aldus zelfaaoord gepleegd. —o Het Duitschc leger. - ".<U V W'I Parijs, 9 JunF De »Ecno de Paris« deelt mede dat de inter-geallieerde mili taire raad de jongste Düitsche nota over wogen heeft, waarin Duitschland verzoekt een rijksweermacht van 200.000 man te mogen behouden. De Raad besloot dat Duitschland zijn verplichtingen volgens het vredesverdrag moet nakomen. Eergisteren is in den Wóenschen ge meenteraad medegedeeld, dak ondanks de hulp uit het buitenland aan de Weensche kinderen, bij een geneeskundrg onderzoek is gebleken, dat van de 25.000 kinderen bijna 17.000 tengevolge van dé ondervoe ding ernstig in hun gezondheid zijn ge schaad. Twee duizend dezer kinderen zijn onherroepelijk ten doode gedoemd. o Uit Weenen wordt gemeld, dat sedert eenige dagen Weenen weder door een zwara griepépidemie geteisterd wordt. In de laat ste dagen nemen de ernstige gevallen toe. o De «Intransigent® meldt, dat Lenin na onmin met Wijnkoop te Londen een bureau heeft gevestigd. o wen,« antwoordde ze. «Dat zijn we het eens op dat punt. Voortaan zijn we niets voor elkander. Vaar wel, juffrouw Muurse, ik hoop toch, dat we als vrienden scheiden ?c antwoordde hij koel. Erminie kon haar stem niet voldoende beheerschen, om hem te antwoorden, ze zweeg dus en de jonge man, bemerkende, dat hij geen antwoord kreeg, maakte een buiging en verliet haar. Toen kon Erminie haar gevoelens, niet langer bedwingen ze barstte in tranen uit en snikte, alsof haar jong hartje breken moest. De tranen verschaften haar echter eenige verlichting en langzamerhand werd ze kalmer. Na eenige tijd te hebben na gedacht, kwam ze tot het besluit, haar vader tot haar vertrouwde te maken ze besloot, hem alles te vertellen aangaande haar liefde voor Frank en zich aan zijn genade te onderwerpen. Met een vastbe raden uitdrukking op haar gewoonlijk zoo vroolijk gelaat haastte ze zich naar huis, want nu haar besluit eenmaal genomen was, kon ze geen oogenblik langer wachten, om met haar smart tot haren vader te gaan, die, hieraan twijfelde ze niet, zich door haar tranen en smeekbeden wel zou laten verbidden. Wordt vervolgd). E1WKBL4D VQurhotLantivanHetisiienenAttenaJeLanystraatendeBoiiinieierwaard r

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 1