Eene nette Dienstbode. flinke Dienstbode, Boeren-Dienstbode Nationals CreHiel-ïerSiT plaatselijke Agenten „de Drie Jtoef ijzers" De eerste snede HOOIGRAS jlet Grasgtwas ijlhoiit leno, den aller langs den dil, Het terrein van de voor malige affuitloods te Heusden, Openbare Verkooping HOOIGRAS 40.70.20 Neet. HOOILAND. HOOIGRAS notaris pjetra te Dussen, Landbouwkalk. Groote Afslag go sigaren. Th. van Beurden Co. zoekt NIEUWE Bierbrouwerij C. BOUMAN, verkoopen Yra.a.gt prijs. WOENSEL. Heusden, Vischmarkt W. 114. m. steenbergen. Tel Interc 13. publiek verkoopen Hedikhuizen, Engelen, Vlijmen en Baardwijk. De Burgemeester van Andel 18 perceelen Bericht van inzet, Mnders) J150 per pomj Ondergeteekende bericht bij deze dat hij door aanschaffing van een AUTO, voldoende aan alle eischen, in de gelegenheid is tot het vervoer naar alle gewenschte plaatsen, waartoe hij zich algemeen beleefdelijk aanbeveelt. Notaris PAAP verpachten, verkoopen ruim 2 H.A. beste Klaver, 53 H.A. Hooigras, 5 H.A. Hooigras, hetKerk- pad. de Vliert, enz. de Koorn en Hollandsche Waard. 10 H.A. Hooigras, Geregeld voorhanden le soort Z. BOUMAN, toelichtingen en beantwoording van tal van vragen. Het nut dezer demonstratie is niet uit gebleven. Bij de directie der gasfabriek zijn reeds verschillende aanvragen ingeko men tot het leveren van gaskachels en gasfornuizen. Het geheel heeft dus in alle opzichten voldaan en de firma Flandre te Hellevoet- sluis heeft zich hierdoor tegenover tegen over de huismoeders zeer verdienstelijk gemaakt. Werkendam. In de Maandag 1.1. ge houden vergadering van der» Gemeenteraad werd besloten een gedeelte der gedempte haven te verpachten aan W, Visscher, voor f 15 'sjaars; het pensioen van den oud ambtenaar Maris met 40 pet. te verhoogen een gedeelte Molenpad in erfpacht te geven voor f 1 per jaar het salaris.van den heer Knoot, ambt. ter secretarie te brengen op f1200; het besluit tot sluiting der her bergen op Zon- en Feestdagen ongewijzigd te laten het salaris der Wethouders te brengen op f 168.75 per jaar en precentie- geld voor Leden van den Raad te brengen op f 2.50aan de bouwvereeniging een voorschot te verleenen van f 276.800,en een jaarlijksche bijdrage van f 28 74.326 het aangaan eener geldleening groot f13.600,en een dito van f7800. Tevens werd besloten tot het bouwen van 34 woningen op het poldertje, zoodat er een heele nieuwe weg en gedeelte bij zal komen. Tot hoofd der Chr, School alhier is benoemd de heer J. v. Herp uit Grijps- kerke. In den Biesbosch is er ten nadeele van den heer Bogers een groote partij riet afgebrand. Aalst. Bij de Donderdag gehouden verpachting van hooigras op den uiterwaard en de zaaiwaard, onder deze gemeente, was de opbrengst circa 25 pCt. minder dan 't vorige jaar. Als men berekend dat de voorraad gras circa 3 gedeelte meer be draagt dan 't vorige jaar dan mag men veronderstellen, dat een aanmerkelijke daling in de prijzen is gekomen, wat den land bouw zeer ten goede komt, Andel, De landbouwer A. v. Andel alhier kreeg Maandag een slag van zijn paard met het gevolg dat geneeskundige hulp moet worden ingeroepen. De prijs der kruisbessen is deze week gestegen tot 16 cent per kilogram. Almkerk. Woensdag j.l. had te Nie- weridijk (G. A.) alhier een droevig ongeluk plaats. Toen 12-jarig zoontje van W. K. even onbeheerd was, is het kind in een grippel geraakt en jammerlijk verdronken. Men kan zich der droefheid der ouders voorstellen. Woensdagmorgen had te Nieuwen- dkk (G. A.) een ongeluk plaats. Toen de knecht van de Gebr. Walraven bezig was met hooi te laden, schrok het paard zoo danig dat de knecht v. d. Stelt voorover van den wagen viel waardoor hij zijn arm brak. Dr Overbosch verleende geneeskun dige hulp. Bommelerwaard. Beroepen tot pre dikant der Herv. Kerk te Hedel, Ds. J. J. Timmer te Montfoort en naar Well en Ammerzoden Ds. J. Meeuwenberg te Beek bergen. Capelle. De gemengde zangvereni ging »Het Rozeknopje« alhier zal op 5 Augustus a s. deel nemen aan het concours voor zanggezelschappen te 's Gravendeel. Den laatsten tyd doen zich alhier onder het vee verschillende sterfgevallen voor tengevolge van het mond- en klauw zeer. In de op 8 dezer gehouden raadsver gadering werd besloten tot aansluiting aan de waterleidingmaatschappij Noord-West- Brabant. Tevens werd besloten tot het aan gaan van een nieuw contract met P.N.E.M. zoodat we vermoedelijk dezen winter nog electrisch licht zullen hebben. In dezelfde vergadring werd het salaris van den eersten ambtenaar ter secretarie, den heer B. Ver hoeven gebracht op f 1500.met terug werkende kracht tot 1 Januari 1920. Op voorstel van B. en W, werd besloten een verzoekschrift aan den Minister van Water staat te richten inzake de dienstregeling van het pontveer alhier. Drnnen. Alhier had eene vergadering plaats van de leden van den Boerenbond ter behandeling van de pachtvoorwaarden. Besproken werd om door eensgezindheid de pachtprijzenomlaag te krijgen. Veiling 10 Juni n.m. 4 uur. Kruisbessen f 18.10 per 100 K.G. Kruisbessen meeldauw 6| ct. per K.G. Doperwten 23—27 ct. per KG. Kersen 87 ct. per K.G. Nieuwendijk. In de Geref. Kerk alhier zijn de avonddiensten weer begon nen. De Godsdienstoefeningen beginnen nu des v.m. om half elf en des nam. om half zeven (Z T.) Raamsdonkveer, Als le Candidaat voor het Bestuur van de Coöperatieve Beet- wortelfabriek te Zevenbergen werd met 41 van de 72 stemmen gekozen de heer A. J. Lankhuijzen de heer v. d. Koppel uit Dussen verkreep 31 stemmen. Deze week werden alhier ongeveer 200 H.A. grasland verpachtde bestede prijzen bedragen wel 50 pCt. minder dan het vorige jaar. De heer J. Rijnberk had het on geluk op de papierfabriek met zijn hand bekneld te geraken met het treurig gevolg dat hem twee vingers afgeklemd werden. Door de Bouwvereen. »Raamsdonks- belanga werden aanbesteed den bouw van 8 arbeiderswoningen. Laagste inschrijver de heer Kleijn voor f58452, hoogste de heeren Roovers en Michaël voor f 61833. De gunning werd aangehouden. Sprang. Van de 14 jongelingen, die j.l. Donderdag voor den keuringsraad ver schenen, werden er 3 voor den militairen dienst ongeschikt bevonden. Door den Raad dezer gemeente werd op voorstel van B. en W. met al- gemeene stemmen goedgekeurd het verzoek van de woningstichting »Sprang« om een voorschot tot woningbouw groot f 62.000 met een jaarlijksche bijdrage van f700 te verleenen. Yeen. De heer Fabriek te Bussum heeft voor zijne benoeming tot Hoofd der openbare school alhier bedankt. De heer J. v. d. Velden, veiling meester alhier, heeft als zoodanig zijn ont slag genomen, ingaande 1 Juli a.s. Wijk. Door het omvallen van een brandend petroleumstel geraakte er brand in de kamer van G. Vos alhier. In mini mum van tijd stond het geheel in brand. Direct stelde men alles in het werk om den brand tegen te gaan wat dan ook gelukte. V. beliep echter zulke ernstige brand wonden dat hij door Dr. Aüer per auto naar het ziekenhuis te Heusden moest ver voerd worden. Woudirchem. Dinsdag heeft een watervliegtuig komende van Straatsburg, wegens een gebrek aan den motor nabij de Waal alhier, een noodlanding moeten maken. Het vliegtuig was op weg naar den Helder. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur In het college van B. en W. te Dron- gelen is door het overlijden van den Heer J. de Haan eene vacature ontstaan, Een aanvulling van dat college moet binnen enkele dagen plaats hebben en terstond rijst de vraag »zal hier voor het eerst sinds lange jaren thans recht gaan boven macht Het is voldoende bekend, dat het geheele dagelijksche Bestuur onzer ge meente, met den Burgemeester incluis, steeds bestond uitsluitend uit leden der A. R. partij, terwijl die partij in den raad bestaat uit de kleinst mogelijke meerder heid nl. uit 4 leden en de liberale partij uit de grootst mogelijke minderheid nl. uit 3 leden. Deze sterke minderheid is steeds buiten het dagelijksch Bestuur ge houden. De meerderheid heeft daartoe de macht. Zij deed dit in stryd met haar eigen pro gram en beschouwt aldus de minderheid als niet te behooren tot het denkend deel der natie, maar desalniettemin, »ze deed het lc De overtuigende uitspraak der kie zers schijnt voor hen niet mee te tellen. Thans biedt zich een mooie gelegenheid om onrecht goed te maken. Men doe dit ter wille van recht en billijkheid en breekt met een traditie, die sedert jaren bestond, nl. met familieregeering, partijdigheid en onverdraagzaamheid. Met dank voor de plaatsing, Het Bestuur der Neutrale Kies- vereeniging te Drongelen, C. v. GAMMEREN, Secretaris. PREDIKBEURTEN. 13 Juni. Geref. kerk, vm. 10 u. lees- dienst en nm. 6 u. ds, v. d. Sluis van Genderen. Werkendamnam. 6 u. ds. Luuring van Gorinchem. (Bijbellezing.) Geref. kerk A, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. André. Chr. Ger. Kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Barth. Ger. Gem. vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst. Nabetrachting. Almkerk nm. 3 u. ds. Nauta van Doe veren. Collecte Zending. Andelnm. 7 u. ds. v. d. Put. Japchen. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Geref. kerk, geen opgaaf, 's-Gravenmoernm. 2 u. ds. v. d. Graaf. Geref. kerk. v.m. 9.30 u. en n.m. 2.30 u. leesdienst. Chr. Geref. kerk v.m. 9.30 en n.m. 2,30 u. leesdienst. Heesbeengeen dienst. de Bruin en nm. 2 u. lees dienst. Geref. kerk, vm. 10 u. leesdienst en nm. 3 u. ds. de Bruin van Nieuwendijk. Ger. Kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. leesdienst. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. ADVERTENTIEN. Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling ondervonden bij de herdenking onzer 25-jarige Echt- vereeniging betuigen wij onzen har- telijken dank. B. de Graaff. S. M. de Graaff- Mouthaan. Genderen, Juni 1920. Terstond gevraagd Adres Mevr. Oerlemans-Stal Heusden. Terstond gevraagd te 's Hage, in een gezin met twee kinderen, een ongeveer 20 jaar, goed kunnende werken, j Loon f 300.alles inbegrepen. Br. Lett. Z aan Kramers Boekhandel, Valkenboschplein den Haag. gevraagd, goed kunnende mel ken. Hoog loon. Adres B. TUKKER, Mole naarsgraaf. tegen flinke provisie (geen verzekering), voor het Land van Heusden en Altena. Brieven onder No. 15 Bureau van dit Blad. te Heusden geeft bij deze kennis dat tot Agent, voor het leveren aan Particulieren van Bieren en Limonades is aangesteld P. VAN HELDEN Gz., Veldstraat Wijk te Werkendam, zal Dinsdag 15 Jnni 1920, nam. 5 uur, by Gebr. NIEUWENHUIZEN te Rijswijk, Voor den Heer A. NAAIJEN te Andel van de Rijswijksche Waard, gelegen onder Rijswijk, in perceelen als vorige jaren en van het perceeltje, afkomstig van de Wed. ELSHOUT. Voor den Heer D. DEN DEKKER en de Dames BLANKERS, om tweemaal te hooien van de laan van »de Weenaard«, onder Rijswijk en Giessen, in 3 perceelen als vorig jaar. Voor de Hervormde Kerk te Rijswijk, om éénmaal te hooien in 5 perceelen. om tweemaal te hooien in 1 perceel. Verkrijgbaar bij Drietrompetterstraat. HEUSDEN. DE ONTVANGER DER REGISTRATIE EN DOMEINEN te Werkendam, zal bij inschrijving voor den tijd van ZES jaar, ingaande 1 Januari 1921, groot 24.65 Are, laatst in pacht bij den heer Klaas van Rijswijk te Heusden voor f 25.'s jaars, zulks om te gebruiken als tuingrond of als grasland. Inschrijvingsbiljetten in te leveren Dins dag 6 Juli 1920. Voorwaarden Jiggen ter inzage ten kan tore van voornoemden Ontvanger, waar tevens alle inlichtingen worden verstrekt. Kosten akte voor huurder. Zie aanplakbiljetten. VAN ONDER Het College van Regenten over de Godshuizen te Heusden, zal op Dinsdag 15 Juni 1920, 's voor middags 9 uur (N.T.) precies in 't »Wapen van Amsterdamaan de Wijksche poort te Heusden, in het openbaar Nadere inlichtingen geven de Opzichters A. VAN BOKHOVEN te Haarsteeg en P. LAKERVELD te Aalburg. Breeder bij biljet omschreven. is voornemens op Donderdag 24 Juni 1920 des namiddags 6 uur (zomertijd) in het Raadhuis aldaar, voor die gemeente in het openbaar te gelegen in den polder »Andelerbroekoc. Aanwijzing door den Opzichter M. Ver steeg, één dag vóór en op den dag der verkooping. lewdbf1 HEERENBAAI fl.CUBA (iets bii- zal in Juni 1920 publiek verpachten Maandag 14 nm. 6 u. (Zomertijd) te Dussen bij VAN BEURDEN, te Dussen (Polder). Dinsdag 15 nm. 3 u. (Zomertijd) te Nieuwendijk (Almkerk) bij v. d. HEUVEL, op Joachimsveld en Middelwaarden. Donderdag 17,. nm. 6 u. (Zomertijd) te Drongelen bij P. NIEUWKOOP, Vrijdag 18, vm. 10 u. (Zomertijd) te Andel bij KALIS, Zaterdag 19, nm. 3 u. (Zomertijd) td Dussen bij HEESSELS, onder Meeuwen, Zuidbroek, Oudiand en Westhengmeng van den heer Mommers en onder Dussen voor Mej. Verschure en Mevr. van Dronkelaar. ANDEL, (N.Br.). Tabak No. 1 f 3.50, No. 2 f 3.—, No. 3, f 2.50 per 5 pond. De perceelen Weiland onder de Wer ken, staan met de verhoogingen in bod Koop 1 (het Poldertje) op f4800. 2 (de Moordhoek) - 3500. 3 (Pietje Boerenmorgen) - 2300. Finale verkooping op Dinsdag 15 Juni 1920 's avonds 8 uur (zomertijd) in café Wed. D. L, v. d. WIEL te de Werken, terwijl inmiddels hoogingen worden aange nomen ten kantore van Notaris PAAP te Werkendam. SIGAREN: f3.25, f3.50, f3,75 f4.—, f450 f5.— en f5.50. RAADS- HEEREN, pittig, zacht en geurig f 6. Alles beslist zuiver en vrij van sur rogaat. Wederverkoopers rabat, onbekenden postwissel of rembours. Tabak en Sigarenfabrikanten, AUTO-VERVOER. Heusdennm. 3 u. ds. Bakker van Aal burg. Aalburgvm. 10.30 u. ds Bakker. Aalstvm. 10.30 u. en nm. 3 u. ds. Capellegeen opgaaf. Doeverenvm. 10.30 u. ds Nauta. Drongelen, nm. 3 u. ds. v. Asch. Eethenvm. 10.30 u. ds. v. Asch. NieuwendijkGeref. kerk, vm. 9.30 ds. Nederhemert, geen opgaaf. Sleeuwijk, vm. 10 en nm 6.30 u. ds. van Garderen. Sprangnm. 2 u. ds. Kolkert vanLoon- op-ZancL Uitwijkvm. 9,30 u. ds. de Wit. Veen, vm. 9.30 u. dr. Tjalma. Waspik, vm. 9,30 u. ds. Jonkers. Wijk, vm. 10.30 u. en nm. 2.30 u. ds. Gobius du Sart. Bestuur Ier Domeinen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 3