voor bet Laai van leusden an Altena, de Langstraat en de Bumelerwaard. fis 3900 Zaterdag 12 Juni. Motor- en Rijwielhandel A. SWAGEMAKERS tiMirage Mnartl 013. M var- en MtlMtlltr. 1 EEN GOEDE MA1I ORGELS joh. de heer ROTTER DAM PIANO'S a I Jirrrra Wed. 3- Sorzo Zn. V m s. spieeo Waschmachines louis a. van miert, m van onds bekende adres voor bet artistiek encadreeren van platen en foto's. Muziekhandel Hel beste en goedkoopste adres* Botermarkt N 84 HEUSDEN. 's-BOSCH. Hinthamerstraat 10. Speciaal ingericht voor het opnieuw verzilveren van Spiegels. Mandoline's f 12,50 Yiolen f 9,50 Zithers f 10,00 Accordeons f 10.00 Strijkstokken f3,50 Snaren^ enz. Kerkstraat 19 uit prima eikenhout en van deug- j) delijke werking in verschillende soorten voorradig, fl 's HERTOGENBOSCH. Hoe nierkwalen te voorkomen. Hoeden- en Pettenmagazijn BENZIN E-D E P O T. HET ADRES voor bruine en zwarte Teer, Carbolineum, Voorhanden; 2e hands Rijwielen, waaronder ook voor jongens van 8 jaar. WERT OP TOT KOOPEN Verkoop van Staaf lijsten en gros, jKtederne ^erguldjnrichljng. Ai mm. s Het beste adres voor zuiver afgestemde Mondorgels. Ruime collectie in VOORDRACHTEN. PRACHTVOLLE GRAM0PH0NEPLATEN. BEHOORENDE BIJ HET Nu de ernst van nierkwalen voor den bedachtzamen lezer duidelijk is geworden, valt te hopen, dat de middelen tot voor koming algemeen zullen worden toegepast. Want hoe moeilijk het ook valt nierkwalen te genezen, zij kunnen gemakkelijk voor komen worden. De natuurwetten matigheid, opge wektheid en voldoende lichaamsbeweging d e ertoe dienen om het lichaam in orde, te houden, zijn ook de voornaamste regels om nieruitputting te voorkomen. Zware maaltijden, laat naar bed gaan, overdadige prikkels, overwerking, zorgen, eenzaamheid, luiheid en vadsigheid, zijn alle urinezuur vormende gewoonten. Zij vergiftigen het bloed, tasten de nieren aan en veroorzaken pijnlijke verschijnselen als stijve, ontstoken en rheumatische gewrich ten, rugpijn, spit, nier-waterzucht, ischias, niergruis, of -steen, en blaasontsteking. Als gij reeds een nierkwaal hebt, laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u dan helpen om gezond te worden, en past daarna op voor herhaling. Foster's Pillen kunnen nog bepulpzaam zijn. Zij verbeteren en voor komen, derhalve, bijtijds genomen, nier zwakte. Foster's Pillen geven verzachting aan de urinewegen, regelen de blaas en versterken de nieren. Zij dienen tot niets anders en zijn geen alles genezend middel. Zij werken niet op de lever, maag of ingewanden. Foster's Pillen doen slechts één ding, maar doen dit goed. Alleen echt, wanneer of de verpakking de handteekening van James Foster voor komt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn verkrijgbaar bij alle goede drogisten a f 1.75 p. doos of flO.p. zes doozen. Verslag van de gemeenteraadsvergade ring, gehouden te SLEEUWIJK, Zaterdag, 5 Juni j.l. Voorzitter, de heer Sigmond, Burgem. Tegenwoordig: 10 leden. Afwezig de heer Pruissen. Nadat de vergadering met gebed is ge opend, leest de secretaris de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden vastgesteld. 1. Ingekomen is het proces-verbaal van de op 1 April j.l. gehouden opneming der boeken en kas van den gemeenteontvanger. 2. Een schrijven van Ged. Staten hou dende toezending van een ontwerp-besluit tot herziening van de jaarwedden der wet houders van de gemeenten in Noord-hrabant en voor zooveel deze gemeente betreft, voor eiken wethouder wordt bepaald op f 168.75, met verzoek om bericht of daar tegen bezwaren bestaan. Wordt goedge vonden. 3. Aangezien Ged, Staten nader van oordeel zijn geworden, dat het initiatief tot verhooging van de presentiegelden der raadsleden aan den raad behoort te worden overgelaten, stellen B. en W. voor deze van f 110.op f 275.te brengen. De heer van Santen vindt het voorge stelde bedrag te weinig de heer van Ar- kel te veelde heer van der Straaten vindt dat B. en W, de juiste middenmaat ge kozen hebben. De voorzitter zegt dat het presentiegeld ook b.v. op f 2,50 per lid en per vergadering kon worden bepaald. De heer van der Stelt vindt het ook te laag, daar er voor hem nog al eens moeilijkhe den aan verbonden zijn, vooral omdat hij arbeider is. Het voorstel van B. en W. wordt echter aangenomen. 4. Een schrijven van Ged. Staten hou- deude toezending van de Koninklijk goed gekeurde verordening op de heffing van hoofdelijken omslag. 5. Een schrijven van B. en W. van Oud-Beijerland, houdende verzoek adhaesie te willen betuigen aan een door den raad dier gemeente aangenomen motie, inzake reorganisatie van de gemeentepolitie. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 6. Een schrijven van het Hoofdbestuur van den Ned. Bond van Gem.-Ambtenaren, houdende verzoek om spoedig de aan de gemeenteambtenaren verleende pensioenen te willen verhoogen. Van den heer Ph. van der Giezen, oud-veldwachter dezer ge meente is eveneens een verzoek ingekomen om toeslag op zijn pensioen te mogen ont vangen. B. en W. stellen voor 40 pCt. toeslag te verleenen. De heer van Arkel vraagt of zulks ten laste der gemeente komt, waarop de voorzitter bevestigend antwoord, Het voorstel van B. en W. wordt met Alg. stemmen aangenomen. 7. Een schrijven van Ged. Staten hou dende bericht, dat de voorgestelde wijzi ging van art. 26, 2e lid, der alg. politie verordening h. i. verder gaat dan de wet toelaat, daar het voorschrift tot sluiting van de tapperijen op de Zondagen enz, gedurende den geheelen dag, h. i. noch met art. 7 der Drankwet, noch met art. 135 der Gemeentewet is overeen te bren gen en mitsdien in overweging geven, de onderhavige verordening in te trekken. Bij dit schrijven wordt tevens in behandeling genomen, het door de hoeren van Santen, Pellikaan, Kolf en van der Stelt aan Ged. Staten gezonden adres waarin te kennen wordt gegeven, dat zij zich bezwaard ge voelen met de in de vorige vergadering aangenomen wijziging der politieverordening op de herbergen, aangezien die verorde ning, volgens hun, onmenschelyk en onbil lijk is gemaakt de caféhouders in hun be drijf worden geschaadthet publiek van zijn vermaak en vrijheid wordt beroofd, terwijl het reizend publiek daardoor alle beschutting tegen weer en wind mist. De voorzitter deelt mede, dat in de voorge stelde verordening niet, zooals Ged. Staten schrijven, is bepaald, dat de tapperijen op Zon- en Feestdagen den geheelen dag ge sloten moeten zijn, doch vanaf des morgens 9 uur en zulks wel met art. 7 der Drank wet en art. 135 der Gemeentewet is over een te brengen. B. en W. stellen mits dien voor de verordening te handhaven De heer van der Straaten vermeent da Ged. Staten, aangenomen dat de cafés des Zondags den geheelen dag gesloten moeten zijn, deze ook wel goed zouden kunnen keuren, daar volgens den Minister van Ar beid zulks geoorloofd is. De heer van Santen zegt het niet meer dan zijn plicht gevonden te hebben, tegen de verordening te protesteeren. De heer Pellikaan zeg bij zijne in de vorige vergadering uitge drukte meening te blijven, dat de veror dening belemmerend is voor het verkeer De heer van der Straaten kan niet inzien dat de verordening onmenschelijk is, daar niet vergeten moet worden, dat we in een Christelijk land wonen en wat betreft het vermaak op Zondagen, zulks een kwestie van smaak is, terwijl, ten behoeve van den veerdienst alhier door de gemeente Gorin chem, wel een wachtlokaal mocht worden gebouwd. Hij zegt verder het standpun van de heeren van Santen en van der Stelt, die tot de S.D.A.P. behooren, niet te begrijpen, aangezien hunne partijgenoo ten schier overal voor sluiting zijn en dezer dagen te Schiedam zelfs door de vrouwen is gedemonstreerd voor een tapverbod. De heer van Santen zegt dat de S D.A P voor beperking is, doch niet voor inkrim ping, zooals b.v. op Goeden Vrijdag. De heer van der Straaten kan niet begrijpen dat de heeren van Santen e.a. bezwaar maken tegen de verordening, daar de voor zitter in de vorige vergadering de toezeg ging heeft gedaan, om op de feestdagen zooveel mogelijk ontheffing te verleenen De voorzitter zegt, dat het voor Sleeuwijk op den 2en Paasch- en 2en Pinksterdag met het oog op de markten te Gorinchem niet doenlijk is om de herbergen te sluiten en daarom in de vorige vergadering heeft gezegd, op die dagen, van het hem toege kende recht gebruik te zullen maken. De heer van Santen bezigt daarop een Bijbel woord, wat de heer Koman aanleiding geeft, om den heer van Santen in over weging te geven om, nu hij zich uit de vergadering verwijderd tijdens er gebeden wordt, om dan ook geen Bijbelwoorden in de vergadering te gebruiken. De voorzit ter verzoekt den heer Koman daarop niet verder in te gaan. De voorzitter vraagt of iemand hoofdelijke stemming verlangt over het voorstel van B, en W. om bij het in de vorige vergadering genomen be sluit ie blijven en wordt daartoe, daar niemand hoofdelijke stemming verlangt, met alg, stemmen besloten. De heer Pellikaan vraagt het woord naar aanleiding van het besluit met »alg. stemmens. De voorzit ter zegt gevraagd te hebben of iemand hoofd, stemming verlangde over het voor stel van B. en W. en daar niemand zulks verlangde, geacht moest worden, dat het voorstel met alg. stemmen was aangeno men. De voorzitter zegt echter geen be zwaar te hebben, om, nu blijkt dat de heer Pellikaan zich heeft vergist, de be raadslaging te heropenen. De heeren Pel likaan, Kolf, van der Stelt en van Santen verklaren daarop geacht te willen worden, e hebben tegen gestemd. 8. Provinciaal bijblad 4920, no. 28, jetreffende herziening der jaarwedden van den burgemeester, secretaris en ontvanger. 9. Besluit van Ged. Staten tot goed- ceuring der verordening regelende de wijze van uitbetaling van de jaarwedden van het onderwijzend personeel. 10. Verslag van de Gezondheidscom missie gezeteld te Heusden over 1919. 11. Verslag van den toestand der ge meente over 1919. 12. Voorstel van B. en W. tot aan- coop van het huis met tuin van de wed. J. B. Scheurwater, alhier. De voorzitter deelt mede, dat deze woning bij aankoop bestemd is voor den veldwachter en te ver krijgen is voor eene koopsom van f 5500. en te aanvaarden op 1 Aug. 1920, onder voorwaarde, dat de verkoopster, indien zij dat wenscht, de tegenwoordige woning van den veldwachter, kan betrekken tegen een huurprijs van f 1.per week. De heer Kolf meerit dat er bij die woning geen middel van watervoorziening is. De voor zitter zegt dat er dan een pomp geslagen zal worden. De heer van Santen vindt het een goedkoope prijs. De heer van Arkel vraagt of het de bedoeling is, dat den daarbij behoorenden boomgaard aan den veldwachter in gebruik wordt gegeven. De voorzitter zegt dat daarover nog nader kan worden gesproken. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met alg. stemmen aangenomen. 13. Tot plaatsverv. leden der stem- bureaux worden benoemd, de heer J. H. Meerburg, B. Dekker, O. Walraven, J. Monshouwer, M. Schouten, G. Rosier, B. W. van der Straaten en J. Kallewaard. 14. Wordt goedgekeurd een besluit tot wijziging der begrooting 1919/1920. 15. B. en W. stellen voor om aan den heer van Herpen, ambtenaar ter secretarie, de hem met ingang van 1 Jan. 4920 toe gekende verhooging van jaarwedde, tot een bedrag van f 1600.alsnog te verleenen over 1919. De heer van der Straaten kan zich met het voorstel vereenigen, om reden de arbeider zijn loon waardig is en de eisch voor een goede werkkracht heel billijk is De heer van Arkel acht het salaris voor den heer van Herpen niet te hoog, doch vraagt of de gemeente het niet met een minder ambtenaar kan doen, daar de kosten voor de gemeente hoog worden. De voorzitter zegt dat zulks niet gaat, daar we op de .secretarie een ambtenaar, die ten allen tijde den secretaris bij ziekte enz. kan vervangen en de heer van Herpen daarvan reeds meermalen blijk heeft ge geven. De heer Pellikaan zegt, dat wan neer gebleken is dat de heer van Herpen den secretaris kan vervangen er niets tegen het voorstel van B. en W. is in te brengen. Het voorstel van B. en W. wordt mei alg. stemmen aangenomen. 16. Wordt vastgesteld het kohier van schoolgelden over het 2e kwartaal 1920. Bij de rondvraag wijst de heer Van der Stelt op het gebrek aan voldoend drink water. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. ter ptaatse een onderzoek hebben ingesteld en reeds aan de besturen der waterschap pen Werkenschen Polderen sVervoorne- polder« een verzoek hebben gericht voor het schoonmaken van den boezem, en B. en W. voornemens zijn nog nadere maat regelen te nemen, De heer Van Straaten vraagt of de Voorzitter voornemens is de meening van den Raad te vragen, inzake het schrijven van den Minister van Landbouw, over de al of niet opheffing van de goedkoop bruinbrood voorziening. De Voorzitter zegt, dat hoe spoediger de normale omstandigheden terugkeeren, hoe liever hij zulks heeft en ook omdat er 2 bakkers in den Raad zitting hebben, geen aanleiding heeft gevonden om die vraag aan den Raad ter beoordeeling voor te leggen. De heer Van Arkel acht de belooning van den grafgraver in de tegenwoordige tijdsomstandigheden te gering. De heer Van Santen acht het gewenscht dat wordt toegezien op het werpen van faecaliën en vuil in het voor de Kille bestemde drinkwater. De heer Hoeke verzoekt te willen be vorderen dat de Boezem wordt gegraven. Hierna gaat de Raad in geheime zitting over, ter behandeling van het kohier van den Hoofdelijken Omslag. Het soliedste en meest bekende adres voor Motoren en Rijwielen, alle mogelijke Onderdeelen. Reparatie-inrichting:, Blackvarnis, Consistentvet. sedert meer dan 20 jaren Catalogus Z 3 op aanvrage gratis en franco. HoofdmagazijnROTTERDAM, Oostzeedijk 324332. FilialenAMSTERDAM, Korte Nieuwendijk 8. DEN HAAG, Paul Krugerlaan 28. ROTTERDAM, Noordmolenstraat 71. Ververstraat 21» - Telepli. 575. - 's-BOSCH. CHEMISCH WASSCHEN VAN GRAVURES. Tel. 708 HSF" Voorhanden in ruime keuze Reclameprijs fl.75 en f S.40. 1 si BIJVOEGSEL JGettwsblaii Fin Jan W. Lippits Ci '■-i £1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5