pa A L P H HUPSCH (Uitgebreide collectie FRANSCH KRISTAL L Haaruitval 0P Hoest gij Ang a-Bonbons Vughterstraat 19. 's-BOSCH. I in de nieuwste modellen. f Levering onder garantie van breuk en bij levering. PUROLZEEP. TELEFOON 715. Wascht Uw hoofd met Zij reinigt de hoofdhuid van schilfers en roos, bevordert haargroei, geneest haaruitval en maakt het haar zacht en glanzend. Bij Apoth. en alle Drogisten. BINNENLAND Zie verkoopadressen in dit blad bij advertentie MIJNHARDTs geneeskrachtige tabletten. In Engeland is een staking van mar conisten uitgebroken. De Turksche krijgsraad heeft de voor naamste aanstichters van de jongste onlusten en de voornaamste deelnemers aan de ver schillende samenzweringen en aanslagen op den Groot-Vizier ter dood veroordeeld. o De prins-troonopvolger van Siam is aan de gevolgen van longontsteking overleden. o- - De kanselier van het Duitsche gezant schap te Londen heeft Engeland op ver zoek der Britsche regeering verlaten. Het is bekend, dat er sinds langen tijd sprake is van een Fransch-Belgische econo mische overeenkomst. De opstelling van dit verdrag geeft echter ernstige moeilijk heden, die tot op heden nog niet opge heven zijn. De Belgische gedelegeerden stooten zich aan de ultra-protectionistische ideeën, die men op het oogenhlik te Parijs huldigt. Een deputatie van Cyprus heeft aan de Britsche regeering een nota overhandigd, waarin verzocht wordt, »als zijnde de uit drukkelijke wensch der bevolking®, het eiland met Griekenland te vereenigen. Naar de »Frankf. Ztg.® mededeelt, is tusschen Duitschland en Engeland een over eenkomst gesloten omtrent de levering van 9500 ton tarwemeel. Engeland heeft zich bereid verklaard verdere hoeveelheden tar wemeel te leveren als Duitschland tegelij kertijd Australisch schapenvleesch en spek koopen wil op passende belastingcondities. Twee duizend bandieten uit Korea hebben een aanval gedaan op het Japansche gar nizoen aan de Tuman-rivier, aan de Chi- naesche grens, doch werden op de vlucht gedreven. De Japanners verloren 62, de Koreanen 42 man. De Japanners drongen bij de achtervolging Chineesch gebied bin nen, doch de commandeerende officier zette de noodzakelijkheid hiervan nader uiteen. De oogst vau België. Volgens officieele mededeelingen is de oogst van dit jaar in België, voor zoover graan en aardappelen betreft, zeer bevre- gend. Ook de overige levensmiddelen ie veren een opbrengst, welke voor het bin- nenlandsch verbruik als voldoende wordt aangemerkt. o Doodelijk ongeval te ülecheleu Maandag had te Mechelen een doodelijk ongeval plaats. Een werkman werd onder een zwaren ketel verpletterd en twee an dere zwaar gewond. Een vierde werd bij het zien van het ongeval plotseling krank zinnig. De bomaanslag te llaranna. Over den bomaanslag in den schouw burg te Havanna, waar Caruso zijn af- scheidsvoorstelling gaf, wordt het volgende gemeld Een groote bom ontplofde op de gaan derij, hetgeen een paniek te weeg bracht. In het stormachtige gedrang om naar bui ten te komen werden honderden menschen gekwetst. Vrouwen vielen bij tientallen flauw, mannen baanden zich met geweld een doortocht tal van lieden geraakte onder den voetvele anderen hadden toen zij buiten kwamen een bebloed gelaat en kapot gescheurde kleeren. De politie was niet bij machte de orde te handhaven. Er wordt verteld, dat de bom waar schijnlijk was aangestoken uit verontwaar diging over de reusachtige prijzen, die voor de voorstellingen, waarin Caruso optrad, gevraagd werden. o 50 millioen roebel voor Sovjet-propaganda Minister Heemskerk mei k te in de Tweede Kamer op, dat hij wel genoodzaakt was, zich met de Russische Sovjetrepubliek te bemoeien, sedert deze ook Nederland in haar belangstelling had begrepen door het propaganda maken voor den internationalen burgerootlog en de vestiging der interna tionale communistische republiek. Nauwelijks was die rede uitgesproken of een bericht uit Moskou, via de »Morning Post«, komt tot ons, dat de groote Sovjet commissie over het verkiezen van zoo weinig communisten in den Duitschen Rijksdag zoo ontevreden is, dat de Sovjet-vertegen woordiger te Berlijn zal teruggeroepen worden en zich zal hebben te verantwoor den over de besteding der hem toever trouwde 50 millioen roebel voor propaganda. Het wil ons voorkomen, dat een derge lijk bericht boekdeelen spreekt en geen commentaar behoeft. »N. Ct.« o Valsche bankbiljetten. Te Enschede zijn valsche bankbiljetten van 25 gulden in omloop gebracht en de recherche heeft aan de grens ettelijke valsche bankbiljettten in beslag genomen. De biljetten zijn in hoofdzaak van de echte te onderscheiden, doordien het water merk ontbreekt en de cijfers afwijkingen vertoonen Tienduizend liter melk weggegooid. Tengevolge van de Maandag aan de fabriek van gecondenseerde melk »De Uit hoorn® te Alkmaar uitgebroken staking, had men daar een groote hoeveelheid melk, die niet te verwerken was, zoodat men 10.000 liter in het kanaal liet vloeien. De directeur en het kantoorpersoneel zouden 4000 liter room karnen, maar daar kwam niet veel van terecht. Uitroer ran vroege aardappelen. 's-Gravenhage, 15 Juni. De Ned. Uit voer Maatschappij brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij, krachtens mach tiging van den minister van Landbouw, in staat is om, met ingang van Maandag 21 Juni e k. vergunningen te endosseeren voor den uitvoer van vroege aardappelen, zulks op de voorwaarden, door haar gepubliceerd in hare desbetreffende circulaire van 3 Juni jl., met dien verstande nochtans, dat a. de door de endosseering dier uitvoer vergunningen te betalen heffing bedraagt f 1, in plaats van f 1.50 per 1000 K.G. aardappelen of gedeelte daarvan, met een minimum van f 2.50 per uitvoervergunning b. geen bepaald uitgangsstation op de consentaan vragen behoeft te worden vermeld, aangezien de uitvoer kan geschieden langs alle daartoe bij genoemde circulaire open gestelde uitgarigstatison, ter keuze van de aanvragers. Met inachtneming der voorwaarden kun nen consentaanvragen reeds thans bij boven genoemde maatschappij worden ingediend. Over de grens zetten van Duitschers. Rotterdam, 15 Juni, Naar aanjeiding van de in het werkliedencongres door den heer Lührs gedane mededeelingen betref fende het over de grens zetten van Duit schers, vernemen wij het volgende. Bij verschillende groote scheepswerven en ma chinefabrieken zijn een groot aantal Duit schers te werk gesteld, die onder recht streeks toezicht van den Vreemdelingen dienst en politie staan. Bepaald is, dat deze Duitschers, zoodra zij geen middelen van bestaan meer hebben, noodgedwongen over de grens gezet zullen worden. Nu zijn verleden week ongeveer 50 Duitschers in verband met de 24-uurs staking ont slagen. Slechts enkele Duitschers, die elders te werk gesteld konden worden, zijn door de politie weer vrijgelaten, terwijl het meeren- deel naar Olderizaal is getransporteerd. o Doodelijk motorongeval. De heer Stiijnos rijwelhandeiaar te Asten reed Zondagavond bij Someren in volle vaart met een »Harlev Davidson®, tegen een vrachtauto. De achteropzittende persoon kon nog bijtijjs van den motor springen. Ernstig gewond werd S. opgenomen en na een een eerste verband per auto naar het gasthuis te Eindhoven vervoerd, waar dr. Van der Loo direct na aankomst van het slachtoffer aanwezig was. Deze had hevigen verwondingen aan het onderlijf be komen en is aan de gevolgen overleden. De overledene was gehuwd en laat een weduwe na met 4 kinderen. De ex-Keizer. Havas seint, uit Brussel In antwoord op een desbetreffende vraag, verklaarde de minister van Buitenlandsche Zaken, dat de geallieerde mogendheden niet van plan zijn den ex-keizer bij verstek te veroordeelen, en d3t België in overeenstem ming met de geallieerden moet handelen. De commissie van juristen, welke is be last om te Den Haag een plan uit te wer ken voor de totstandkoming van een per manent, internationaal gerechtshof, staat in geenerlei verband met de berechting van den ex keizer. Het Anti-Kevolutie-Outwerp Aangenomen. In de gisteren gehouden zitting der Twee de Kamer is hel anti-revolutie-ontwerp aan genomen met 52 tegen 4 stemmen, die van de heeren L. Hermans (S. D. A. P.), Mar- chant en Teenstra (V. D.) en v. d. Laar (Ch. S. P.). Bossche rechtbank. Donderdag 17 Juni stond voor de recht bank te 's Bosch terecht J. V 23 jaar, geboren te Rotterdam, notarisklerk te Dru- nen, thans gedetineerd, beklaagd ter zake dat hij op of omstreeks 23 Juni 1919 te Waalwijk, terwijl hij tegen loon in dienst betrekking was bij den Notaris Canters te Drunen, opzettelijk wederrechtelijk zich heeft toegeëigend een hoeveelheid gelds waardig papier tot een totaal bedrag van f12077 alles eigendom van voormelden notaris. Beklaagde bekende het hem ten laste gelegde. Hij zeide nooit er over gedacht te hebben om zich geld toe te eigenen. Toen hij het bedrag van f12.000 onder zijn beheer kreeg was hij voor de ver zoeking bezweken. Het O. M. waargenomen door Mr, Ver meulen, meende dat het misdrijf bizonder laag moest worden aangeschreven. Van berouw of spijt is nooit iets gebleken. Hij requireerde, dat beklaagde zal worden schul dig verklaard aan verduistering in dienst betrekking en veroordeeld tot een gevange nisstraf van 3 jaren met aftrek voorarrest. neemt en gij voorkomt dat de hoest zich op de borst vastzet. Per doos 60 en 90 ct. Is Uw hoest echter verouderd of zit de slijm zeer vast neemt dan Anga-sfroop Deze siroop zuivert de longen van de taaie slijm welke zich in de diepere luchtwegen heeft vast gezet. Prijs per flacon fl.60. Bij Apoth. en Drogisten. Zie verkoopsadressen in dit blad bij advertentie MIJNHARDTs geneeskrachtige tabletten. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Bij de op Dinsdag alhier gehouden keuring werd voor een paard van den landbouwer J. W. Burghout te Eethen tevergeefs f 2000.geboden, Door den Raad dezer gemeente zal op heden (Viijdag) 18 Jurii, des avonds om half acht, eene raadsvergadering worden gehouden. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling Kohier Hoofd. Omslag. Werkendam. Ds. Kievit uit Veeneri- daal heeft voor het beroep der Vrije Geref. Gemeente alhier bedankt. De familie A. Ippel heeft bericht ontvangen dat hun zoon Arie, werkzaam te IJsselstein, met het zwemmen is ver dronken. Almkerk. Dinsdag 15 Juni was het 25 jaren geleden, dat de Heer A. J. Over bosch fungeerde als gemeente-art9 van Almkerk. Die dag is voor Dr. Overbosch zoowel als voor de burgerij een ware feestdag geworden. Heerlijk zomerweer, wapperende vlaggen, groen en bloemen, muziek eu zang, en eeri stroom van be langstellenden, alles werkte mee tot een recht feestelijke stemming. Dokter Overbosch heeft overduidelijk kunnen merken, hoe hij door zijn toewij ding en hulpvaardigheid aller achting ver worven heeft. 's Morgens een optocht van twinrig heeren, allen in deftig zwart, velen den hoogen hoed op. 't Was het comité, dat nu officieel het geschenk van z'n vrienden en patiënten ging aanbieden. De heer Van Veelen, voorzitter van dat comité, sprak daarbij den jubilaris toe en droeg aan dokter over een prachtig schrijfbureau met zilveren plaat en inscriptie, een schil derstuk in breed gouden lijst, voorstellende de entree van Almkerk, huizen en boomen overgoten met zomerzonneschijn, mooi werk, voor deze gelegenheid geschilderd door den Gorkumschen schilder Dingemans. Bij deze cadeaux ging een album met de namen der bijna 800 gevers en een bloemstuk. En nu volgden de felicitaties bij hon derden den ganschen dag door, terwijl dokters woning door de bloemstukken een feeënpaleis geleek. Den geheelen dag was het overstelpend druk en 's avonds was 't op straat ook feest. Muziek en zang weerklonken van uit de versierde tribune over de hoofden der menigte, en tot laat in den avond werd gehoord Hij leve lang, hij leve lang Moge door dezen dag de band tusschen dokter en gemeente nog nauwer aangehaald zijn, opdat Almkerk, dat getoond heeft zijn geneesheer te waardeeren, nog lang zich moge verheugen in een man als Dokter A. J. Overbosch. De keuring vari merriën voor het Militair Certificaat, die j I. Dinsdag des namiddags alhier werd gehouden, had tot uitslag dat van de 43 meniën 19 voor het M. C. werden goedgekeurd, nl. de Gjarige zwarte Batonia, van G. Miüenaar te Andel, de vos Rita, van O. Walraven te de Werken, de 4jarige vos Dankmare, van wed. R. van der Pluim te Dussen, de 12jarige zwarte Landgravin, van Abr. de Jong le Almkerk, de 7jarige zwartbruine Ariana I, van denzelfde, de 9jarige don kerbruine Zon, van denzelfde, de 5jarige lichtbruine Clemma I, van J. W. Dibbits te Andel, de 11 jarige bruine Anna, vai D. van Buuren te Meeuwen, de 4jarige kastanjebruine Divina, van G. H. Straver te Babiloniënbroek, de 4jarige zwarte Danate, van D. vari Buuren te Meeuwen, de 2jarige bruinschimmel, van denzelfde, de 3jarige bruine E'sje, van Gebr. Blan- kers te Almkerk, de 4jarige bruine bles Darzina, van dezelfden, de 7jarige kastanje bruine Albona I, van A. van der Beek te Babyloniënbroek, de 5jarige zwarte Cor sette I, van W. Straver Abrz. te Babylo niënbroek, de 2jarige donkerbruine Fiotta, ran J. P, Dibbits te Almkerk, de 3jarige zwarte van Gebr. Tolenaars te Almkerk, de 4jarige bruine van B. D. Tienhoven te 's Gravenhage, en de Sjarige bruine van C. A. Koekoek te Almkerk. Drongelen. Tot Rijks-pontwachter aan het Drorigelsche veer is aangesteld P. W. Lankhaar te Raamsdonk. Drunen, Veiling 17 Juni, nm. 4 uur. Kruisbessen 16 ct. p. K.G. (meeldauw) 1\ Doperwten I 2121| II 15 Aardappelen 15 Peulen 12|14|» Tuinboonen 8 Frambozen 68 Bloemkool I 5|7 stuk II 31»»» Aardbeien 2931 pond Genderen. Ds. Reijnenberg te Hien en Dodewaard, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier aangenomen. Meeuwen. Door den rijwielhandelaar A. de Graaff alhier is een vaste auto- en motordienst geopend naar de verschillende marktplaatsen. Auto en motoren worden voor een matig tarief verhuurd. Een en ander is zeer zeker een nuttige onder neming in deve zoo geisoleerde streek. De gemeenteraad heeft zich in be ginsel voor den bouw van arbeiderswonin gen uitgesproken, ter vooiziening in den woningnood. Nieuweudijk. Dinsdag deed een vlieg machine alhier een noodlanding wegens een defect aan den motor. Het was bij de lan ding met den kop in een sloot terecht ge komen, en droeg het merk G.G. Oudheusdeu. Onze kleine gemeente verkeert in het stadium van feestvieren. Pas is het feest achter den rng, waaraan groot en klein, oud en jong deelnam om de brave echtlieden, Adr. Bax en Dirkje v. d. Steenhoven te huldigen bij hun vijftig jarig huwelijksfeest, of men maakt zich weder om feestelijk te gedenken, dat de Heer D. van Grevenbroek gedurende 25 jaren ten deele als Wethouder en als Lid van den Gemeenteraad de belangen der gemeente op verdienstelijke wijze heeft behartigd. Op 25 Juni is het den gedeukdag daar met het oog op de vele bemoeiingen die de landbouw thans algemeen vordert, zal den jubeldag later in Augustus worden gesteld. Raamsdonk. Door de Woningbouw vereniging Raamsdonk's Belang is de bouw van 8 arbeiderswoningen aanbesteed. Ingeschreven werd als volgt C. Roovers, Waspik t 71.833 C. Michaël, Vrijhoeve-Cappelle f61.833 J. Leiten. Raamsdonkdorp f 60 900 G. J. v. Dongen, Raamsdonkdorp f 60.615 J. Mertens, Oosterhout f 59.160 J. J. Bakx, Raamsdonksveer f58 824 Gebr. Klein, Raamsdonksveer f 58.452 Sleeuwijk. Voor de betrokking van onderwijzer(es) aan de openb. school alhier, hebben zich twaalf sollicitanten aangemeld. De heer H. A. v. d. Giezen is be noemd tot tijdelijk onderwijzer aan school A te Woudrichem. Sprang. Heden (Zaterdag)avond komt de A.-R. Kiesvereen. alhier in vergadering bijeen. De agenda vermeld le. Bespre king agenda kieskring vergadering. 2e. Be noeming afgevaardigde. 3e De vrouw op de kiesvereniging 4e. Verslag Deputaten- vergadering. 5e. Vaststelling buur vergader- localiteit. 6. Varia. 7. Sluiting Punt 3 der agenda zal door één der stuursleden ter bespreking worden ingeleid. Veen. Bij de verpachting van hooigras op den uiterwaard »de Ravens waardgin gen de prijzen aanmerkelijk lager. Er wordt geschat een derde meer gras en de op brengst was ruim f 1000 minder dan 't vorig jaar, en bij de verpachting van de Rijswaard was de opbrengst 40 pet. minder dan het vorig jaar. Het Fanfarecorps Wilhelmina alhier, ontving van haren beschermheer, de heer J. te Amsterdam, eene som van f100. tot aanvulling der kas. Dat het met ge noegen werd aanvaard, laat zich begrijpen. Voor eenigen tijd hadden de be woners van de buitenwijken der gemeente zich schriftelijk gewend om ook een tweede postbestelling te verkrijgen. Thans is daarop een gunstig antwoord ontvangen. Met de bestelling hiervan is belast de hulpbode Clement. De heer J. Tjalma heeft te Zeist met gunstig gevolg het examen afgelegd voor candidaat gemeente-secretaris. Zalthommel. Op de alhier gehouden weekmarkt waren aangevoerd 128 biggen, prijs 35 tot 45 gld 19000 eieren, prijs 11 a 12 ct, per stuk 360 K.G. boter, roomboter f 1.35, boeren boter t 1.40 per pond. PREDIKBEURTEN 20 Juni. Heuaden, nm. 3 u. ds. Stein Callenfels van Dussen. Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst Werkendam, vm. 9,30 u. ds. Benders van Rijswijk. Geref. kerk A, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. André. Chr. Ger. Kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Barth. Ger. Gem. vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst. Aalburgvm. 10.30 u. ds Bakker. Almkerk geen opgaaf.— Andelvm. 10,30 en nm. 7 u. ds. v. d. Put. Aalst, vm. 10.30 u, en nm. 3 u. ds. Japchen. Capellegeen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Doeverennm. 3 u. ds. v. Asch van Ba biloniënbroek. Drongelenvm. 10,30 u. ds. v. Asch Eethen, geen dienst. Denderen, nm. 3 u. ds. v. Asch v. Eethen. Geref. kerk, vm. 10.30 en nm. 3 u. ds. v. d. Sluis. s-Oravenrnoernm. 2 u. ds. Jonkers van Waspik. Geref. kerk. v.m. 9.30 u. en n m. 2.30 u. dhr. Hui zing van Bloemendaal Chr. Geref. kerk v.m 9.30 en n.m. 2,30 u. leesdienst.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2