SicHsfbods. GEVONDEN Te koop aangeboden ROEIBOOT, Bericht van Inzet. Groote Afslag van pril reoKianak en sigaren. Th. van Beurden Co. Guiiiane it turn Je ilien en Vogelenzang." HALSTEREN (N-Br.)- Weder ontvangen A. C. VAN DER WOLFF, 1' Kte Auto te knar 40 cent per Kilometer. Overal te ontbieden. A. DE GRAAFF Meeuwen. TE KOOP: L. J. VEERMAN. gedipt. Pédicure, Notaris JANSEN te Waalwijk, WOENS£L. DIENSTBODE, E. BR1NCKMAN, 6 Hectaren 90 Aren best te velde staande Tarwe en Vlas onder Dussen, schoon m aak-artikelen, INGAANDE JULI 1920 Prijs 30 cent V ughterstraat 101 's-Bosch. NOTARIS VAN OENDT, Onder Meeuwen. Onder Aalburg. Onder Veen. publiek verkoopen: Draineerbuizenfabrieken Prima Engelsch Kinder- wagenband tegen de prijs van één cent per c.M. gratis omliggen met staal draad o. a. ruime keuze borstels, bezems, dweilen enz. Let op dit adres Beleefd aanbevelend TELEFOON No. I, Op de groote ledenvergadering van aandeelhouders van de Coöperatieve Beet- wortelsuikei fabriek te Zevenbergen, werd als Bestuurslid gekozen dhr. A. J. Lank- huijzen Sz., voor den kring Raamsdonk Almkerk. Mej. Greve, het fietsen leerend, kwam te vallen, brak den schouder zoo danig, dat de dokter opname in het zie kenhuis te Breda noodig oordeelde. Onze dorpsgenoot, dhr. P. v. Iersel, slaagde te Nijmegen voor het eind-examen Gymnasium. Sprang. Door de Woningbouw vereen. »Loon op Zand Vooruit* te Loon op Zand werd de uitvoering van de te bouwen 24 arbeiderswoningen aanbesteed. De laagste inschrijvers waren onze dorpsgenoot B. van Willigenburg en A. Stalpers te Loon op Zand. Het werk is aan genoemde heeren gegund. De Heer Beene, onderwijzer aan de Chr. School alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Tilburg. Veen. Yeilingbericht van 27 Juni. Aardappelen van f7 tot 19,20 de 75 K.G. Tot Hoofd der op. school alhier is benoemd de Heer J. van Gessel, te Zand- voort. Mej. M. v. Kraanen, onderwijzeres alhier, is als zoodanig benoemd aan een openbare school te Heerlen (Limb.). Wijk c a. De collecte voor het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van van den Gewapenden dienst in de Neder landen gehouden heeft in deze gemeente opgebracht f8.15. Tot lid van het Waterschap »de polder van Wijk« is jl. Maandag benoemd, de heer J. v. Doveren van Andel. Met het plukken der aalbessen is men thans in vollen gang. Voor de zwarte bessen wordt alhier fl.15, en voor de roode f 0.30 per K.G. besteed. Zaterdag had de koopman P. Brok het ongeluk met het betuigen van een paard hiervan af te vallen, met het ge volg, dat hij zijn been brak. Waspik. Met 1 Juli e.k. wordt de stationsnaam der S. S. in plaats van Was pik voortaan Waspik's Gravemoer. Well. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier door ds. J. Meeuwenberg te Beekbergen. Zaltbommel, 27 Juni. Hedenavond tegen 9 uur had in de Boschstraat een ongeluk plaats, dat betrekkelijk goed afliep. De heer J. v. H. kwam met zijn motor fiets van de Nieuwstraat. Waar als ge woonlijk, op den hoek dier straat velen staan te praten, bleek aanrijden onvermij delijk. De 20-jarige S. kwam onzacht tegen den grond, verspeelde eenige tanden en werd bij den heer F. binnengebracht, waar dokter v. D. K. de noodige hulp verleende. De heer v. H. kreeg een ern stige wond aan de hand een der vingers was bijna afgekneld. Vervolg Raadsverslag DRONGELEN. Voorzitter. U draait de zaak om, U meent dat de huurprijs overal hetzelfde is, n.l. 1/6 van het inkomen. v. Campen. U meent dus dat de bouw kosten overal hetzelfde zijn. Voorzitter. Neen heelemaal niet, ik ge loof dat we hier goedkooper kunnen bouwen dan in een plaats, die niet aan de rivier is gelegen. Daar moet men alles veel verder aansjouwen en komt daarbij rijloon van alle materialen. In een groote stad waar de arbeidsloonen zooveel grooter zijn dan hier en de grond zooveel duurder is, zullen de bouwkosten nog zooveel hooger zijn. v. Gammeren. Ik geloof dat het de be doeling van de Regeering is, dat, als de huurprijs f4,bedraagt en iemand kan deze huur niet verwonen, het tekort wordt bijgepast. In dit tekort behoeft de ge meente slechts 25 pet. bij te dragen en ik kan dit niet zoo'n grooten strop voor de gemeente vinden. Voorzitter. Ik acht dit ook geen grooten strop, doch het hangt er vanaf, wat en hoeveel men wil bouwen. Is het de be doeling te voorzien in de dringende behoefte van de inwoners of wil men menschen van buiten inhalen. We hebben gevraagd om er iets meer van te weten, hoeveel aan vragen voor een woning er al waren en wie de aanvragers waren. Men deelde toen mede, dat er al vele aanvragen waren ge daan en nog meerdere zouden volgen, doch namen werden niet genoemd. v. Campen. We hebben een adres ge richt tot den Raad, toen is besloten, dat dit adres in een eerstvolgende vergadering zou worden behandeld en dat B. en W. eerst in overleg zouden treden met de Bouwvereeniging om er iets meer van te weten. Van een samenkomst heb ik tot heden echter niets gehoord. Voorzitter. Teekent U dan als Secretaris van de Bouwvereeniging briefjes waarvan de inhoud U niet bekend is. B. en W. hebben van de Bouwvereeniging een briefje gekregen, waarvan U de inhoud niet bekend schijnt. Het antwoord was alles behalve van prettig, zeer onhebbelijk en niet ge schikt om een goede samenwerking te bevorderen. v. Gammeren. U noemt het een on hebbelijk schrijven. ik vind het een behoorlijk schrijven. Voorzitter. Ik heb het niet hier, maar het was allesbehalve van prettig. Daarin werd ons den handschoen toegeworpen. Het was van dien aard »dat weet je wel en met de rest wacht je maar tot wij het je zullen meedeelen« of werden we ver wezen naar dingen waar we niets mede te maken hebben. We weten nog steeds niet hoe groot het stamkapitaal is, hoeveel op de aandeelen is gestort, of dit f 1.of f 10.is, hoeveel personen zich voor een woning hebben aangemeld. We hebben de vereeniging alle welwillendheid betoond. v. Gammeren. Met dat alles hebben we niets te maken. De Bouwvereeniging heeft gevraagd om grond en nu had het Dag. Bestuur beter gedaan met te zeggen, dat we dien niet kregen. U zegt, dat u alle welwillendheid hebt betoond en dat hebt u niet. Er werd maar geen besluit genomen en het adres heeft wel een half jaar aan den haak gehangen. Voorzitter. Het vorig jaar heeft de Raad reeds besloten zelf te gaan bouwen. v. Gammeren. Als de Raad had moeten gaan bouwen dan had het nog wel 10 jaar geduurd. Voorzitter. De leden van de Bouwver eeniging, tevens lid van den Raad, hadden hierover wel eens in een vergaderiug kun nen beginnen, maar dit is nooit gebeurd en op eens is er een Bouwvereeniging. v. Gammeren. Ik acht de vereeniging voor deze gemeente van groot belang. Voorzitter. In een groote gemeente heeft zoo'n vereeniging reden van bestaan, daar snakken de menschen naar een woning, doch hier is dat niet het geval. v. Gammeren. Ik acht hier de woning nood in verhouding grooter dan in een stad. Voorzitter. Dat geloof ik niet, heeft nog iemand iets omtrent het voorstel van B. en W. te zeggen. v. Campen. Het komt mij tot mijn spijt voor, dat het Dag. Bestuur weinig vertrou wen schijnt te hebben in de Bouwvereeni ging. Erkent wordt, dat wel woningen noodig zijn, als deze door de gemeente worden gebouwd. Hoewel wij overtuigd waren tegenwerking te zullen ondervinden, hebben we toch den moed gehad eene bouw vereeniging op te richten. Onze gedachten hebben niet gedwaald. In ons eerste adres hebben wij op beleefde wijze gevraagd om ons grond af te staan voor woningbouw. Deze aanvrage werd op de lange baan ge schoven. De heer v. Gammeren meent een half jaar, ik weet dat niet precies, doch wel, dat steeds werd gerekt, tot eindelijk geen grond wordt afgestaan, zonder eenige bezwaren op te noemen. Wel degelijk is op een vroegere vergadering besloten de bouwvereeniging te hooren. Voorzitter. Mondeling of schriftelijk? v. Campen. Mondeling, want door Nieuw koop is er nog op gewezen, dat een datum bepaald zou worden. Voorzitter. Ik meen, dat ons alleen de verlangde gegevens zouden worden verstrekt, zoodat het adres in een eerstvolgende verga dering zou kunnen behandeld worden. Ik acht de zaak thans voldoende toege licht. Wenscht iemand hoofdelijke stemming over het voorstel van B. en W., zoo niet, dan zal ik het er voor houden, dat dit wordt aangenomen. v. Gammeren. Ik zou hierover hoofde lijke stemming wenschen. Het voorstel hierop in rondvraag gebracht wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Voor stemden de leden v. d. Schans, Treffers, Vos en v. d. Stelt. Tegen de leden v. Gammeren en v. Campen. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Geboren: Jan z. v. J. Mackay en W. Bergeman. Ondertrouwd: Johannes Petrus Vilters, 25 j. en Petronella Josephina Greve, 23 j. Overleden: Willem van der Steen hoven, echtg. van M. van de Wetering, 75 j., wonende te Aalburg. WERKENDAM. G e b or e n Teunis Hendrikus z, v. J. Admiraal en M. E. v. d. DagGovert z. v. J. G. van Oord en A, A. Visscher Albertus z. v. W. v. Vught en P. Goes Jan z. v. P. Bras en R. de Haan. Getrouwd: W. H. Dubbeldam 25 j. en E. C. v. d. Straaten 28 j. P. Ver doorn 24 j. A. Verheij 22 j. Overleden: C. Holster, oud 10 j. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Gehuwd: C. van Pelt 28 j. met A. Bras 24 j. Geboren: Arie z. v. B. van Noor loos en A. de Vries Pietje d. v. C. den Dunnen en A. de Cloe Cornelis Adrianus z. v. D. Kooijmans en J. H. Colijn An.- tonetta Cornelia d. v. G. Vos en J. E. van Krugten. 's GRAVEMOER. Getrouwd: Herrnanus Muster, 26 j. en Cornelia Hendrika Rosenbrand, 22 j. Overleden: Gerrit Verhagen 70 j. Alberdina Warre 55 j.Gijsbert v. Raams donk 1 mnd. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 25 Juni 0.95 M. 0.15 M. N.A.P. 26 1.02 0.24 27 0.95 0.23 28 0.88 0.20 Rivierberichten. Op 28 Juni. in meters in cM. s-Ilertogenbosch 1.98 4-N.A.P. val 8 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 1.99 val 1 (Maas) 0.81 val 2 Crévecoeur (Dieze) 1.99 val 1 Crévecoeur (Maas) 0.81 was 1 St. Andries (Maas) 1.47 val 6 St. Andries (Waal) 3.72 val- 8 ADVERTENTIEN. Mevrouw SCHOLTEN, Oude Gracht 29, UTRECHT, vraagt tegen 1 of 15 Augustus, eene voor dag en nacht. Hoog loon, veel verval. Zich aanmelden bij Mej. Seholten, Putterstraat, Heusden. Een portemonnaie met geld. Terug te bekomen aan het bureau van dit blad. EEN Prijs 65 gulden, bij H. BOUMAN, Botermarkt, Heusden. IN DEN BOEKHANDEL van Spreekuur: Dagelijks, behalve 's Maandags, te Heusden, zal op Donderdagen 8 en 22 Juli 1920, telkens nam. 1 uur pre cies (N. T.), in Hótel CONCORDIA* aldaar, bij inzet en toeslag- veilen, ten verzoeke van den WelEd. Gestr. Heer Mr. C. P. D. Pape, Perc. 1. 1.92.40 H.A. bouwland in het Hablok, in huur bij D. van Buuren. 2. 0.42.00 H.A. bouwland, aldaar, in huur bij J. Donkersloot. 3. 0.54.00 H.A. weiland met weg, nabij Neusje van de Zalm, in huur bij J. van Andel J.Jz. 4. 1.53.90 H.A. weiland a/d Prov. weg. 5. 0.60.70 H.A. bouwland, aldaar, achter perc. 4. 6. 0,98.10 H.A. bouwland, aldaar, achter perc. 5. 7. 0.93.00 H.A. bouwland,aldaar, achter perc. 6. 3 8. 1.82.60 H.A. weiland, aldaar, achter perc. 7. 9. 2.33,60 H.A. weiland achter het woonhuis van J. L. Sprong. 10. 2,73.10 H.A. idem, achter perc. 9. Perc. 4 t/m 10 in huur bij D. van Buuren. Perc. 11. circa 1.59.00 H.A. bouwland aan de Polsestraat. x> 12. circa 1.65.40 H.A. idem, aldaar. 13. 1.48.00 H.A. weiland a/d Aalb. Steeg. Tezamen in huur bij D. van Wijk c.s. 14. circa 1.06.50 H.A. bouwland a/d Polsestraat. 15. circa 1.15.30 H.A. bouwland, aldaar. 16. 1.47.30 H.A. weiland achter perc. 14 en 15. 17. 1.58.60 H.A. weiland achter perc. 16. Te/amen in huur bij G. Laker- veld Wz. Perc. 18. Het solide woonhuis, waarin gevestigd de bekende herberg »Het Neusje van de Zalm* met schuur, erf en tuin en weg, groot circa 39 aren. circa 0.6915 H.A. weiland, achter perc. 18. circa 2.76.70 H.A. weiland, in het Pompveld. circa 3.61.73 H.A. idem met weg, aldaar. circa 1.36.44 HA. bouw- en weiland met weg aldaar. 3.12.10 H A. weiland, aldaar, circa 1.81.10 H.A. idem, al daar, ten Oosten van perc. 23. Tezamen in huur bij J. van Andel J.Jzn. circa 2.66.30 H.A. weiland en kade, aldaar, ten Noorden van perc. 24. circa 1.99.20 H.A. weiland aldaar, ten Noorden van perc. 23. circa 2.58.20 H.A. weiland en kade aldaar, ten Noorden van perc. 26. Tezamen in huur bij C. Stra- ver Wz. Zie biljetten. Een in goeden staat zijnde met beun, zwaarden, roer en verder toe- behooren. De Tien Gebroeders DUIJSTER, Veen. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. zal namens de Heeren A. v. d, HEUVEL en A. STRAVER op Maandag 5 Juli 1920, des avonds 7 uur (Zomertijd) in het café HEIJMANS te Babiloniënbroek op den Hill, op het land afkomstig van den Heer H. Stam. Verdeeld in kavels zooals ter plaatse is aangeduid. Betaaldag Kerstmis 1920. Donderdag 1 Jnli 1920, 's avonds 7 uur (Zomertijd), in café SPRENGER te Sleeuwijk, afslag van de huizen en weiland onder Sleeuwijk, in bod Koop 1 f 2000. Koop 2 f 3500.—. Verhoogingen kunnen worden gedaan ten kantore van Notaris Paap te Werkendam. Tabak No. 1 f3.50, No. 2 f3.—, No. 3, f 2 50 per 5 pond. HEERENBAAI fl—CUBA (iets bij zonders) f 1.50 per pond. SIGAREN: f3.25, f3.50, f3,75 f4.—, f4,50 f5.—en f5.50. RAADS- HEEREN, pittig, zacht en geurig f 6. Alles beslist zuiver en vrij van sur rogaat. Wederverkoopers rabat, onbekenden :-: postwissel of rembours. Tabak en Sigarenfabrikanten, TEL. INT. No. 4 Hoofdvertegenwoordiger: J. DE VRIJ, Veeverloskundige te Zevenbergen. Langendijk 132 B, Gorinchem. TARWE 8 VliS: £crste jtëeeuwensche Auto-verhuring

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 3