r Oil i sir. üeiioori gei bijvoegsel. Magazijn St. Jozef. L. DERKS. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4002. Zaterdag 24 Juli. 1920. Rook ons SUCCESMERK, S tN O R I O de 10 cents sigaar, lAiAZIJ» fel. iat. 412. Hinthamerstraaf 24, 's-BOSCH. FEUILLETON. IN QUARANTAINE. It.UILM ANiVs Heereii- en liiinlerklecriiiig. samengesteld uit de edelstg* tabakken en hoogfijne kwaliteit. g Groothandel in sigaren, sigaretten, tabak. □Rg- jut wan UND VAN ALTENA Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 1G regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote ietters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 10 uur ingewacht. BÜITENLANDSCH OVERZICHT Te Londen is het antwoord van de Russisch-bolsjewistische regeering, onder teekend door den volks-commissaris voor buitenlandsche zaken, aangekomen. Het antwoord luidt, volgens Reuters Bureau, dat de Sovjet regeering zich bereid ver klaart tot een wapenstilstand met Polen en tot het sluiten van vrede met dit land. De gevoelens over dit vrede sluiten loo- pen in Engeland zeer uiteen. De Times zegt, dat de bolsjewisten in hoofdzaak de Britsche voorstellen verwerpen. Zij weigeren te Londen een conferentie bij te wonen, omdat zij beweren dat Engeland niet on partijdig is. Zij komen ook op tegen het toelaten van gedelegeerden der Baltische staten, zeggende dat zij daarmede reeds vrede hebben gesloten. Bij directe onder handelingen met Polen over het sluiten van een wapenstilstand zijn de bolsjewisten be reid een zeer gunstige grenslijn aan te bieden. Zij weigeren beslist eenige voor waarden te aanvaarden met betrekking tot generaal Wrangel's strijdmacht en de vluchtelingen in Zuid-Rusland, en verlangen dat die zich onvoorwaardelijk zullen over geven. De geheele toon van het antwoord is bedoeld om de Poolsche verontwaardiging over de Britsche voorstellen aan te wak keren en tweedracht te zaaien tusschen de geallieerden en Polen. Wat het officieele bericht inhield en wat (Eene vertelling uit Indië). 3) Aan de gevaren, die hij had doorstaan, dacht hij niet meer. Hij bemoeide zich alleen aan die, welke hem nog wachtten Nadat hij zijn windkussen geopend, zich ver kleed en den zakrevolver bij zich gestoken had, poogde hij zich een weinig te orien- teeren, want aan den nachtelijken hemel was geen enkele ster te zien en in de aan plantingen, welke zich tot aan het strand uitstrekten, kon hij licht verdwalen. Toen hij eindelijk een voetpad gewaar werd, sloe gen de wachtposten op de schepen juist vier glazen d.i. twee uur. Pondichery is evenals trouwens de meeste tropische steden, wyd uit elkander gebouwd en daar het Europeesche kwartier in het Zuiden ligt, moest Hawkins een heelen af stand afleggen, Het gaan werd hem na de pas doorgestane inspanning moeielijk ge noeg hij was doodmoede. Eindelijk was hij zijn doel genaderd. Het park, dat aan de woning van den commis saris van politie grensde, lag voor hem en binnen enkele minuten kon hij het p®il- joen in den tuin hebben bereikt, waar zijn meisje hem overeenkomstig zijn verlangen af zou wachten. de Times® m®edeelt, is nog al met elkaar in tegenspraak. Wij gelooven echter dat de »Times« ons beter inlichtte over den werkelijker: inhoud van liet Russische ant woord dan Reuter. En wel op grond van opnieuw een Reuterbericht van gisteravond, waarin gezegd wordtMen is van meening dat het antwoord van Rusland zeer dub belzinnig is. Men wenscht definitieve ver klaringen. Als de bolsjewisten in Polen binnenvallen, zullen de onderhandelingen over de handelsbetrekkingen worden afge broken. Deze onderhandelingen intussehen worden voortgezetKrassin is weer aan Moskou afgereisd, thans vergezeld van twee of drie deskundigen op econorninsch gebied, waar onder Kameneff, die belast wordt met de leiding der verdere besprekingen, terwijl Krassis vice-president wordt als de bolsje wisten Polen niet binnenvallen. En daar mede zijn zij een eind op wegzij zetten hun oprnarsch aan alle fronten voort, meldt men uit Warschau. In Duitschland is het nog steeds woelig. Overal protesten, overal roering, welke slechts het gevolg zijn van de economische toestand. Daar komt nog bij de protesten der mijnwerkers tegen de te Spa genomen beslissingen. Bij alle .vergaderingen, die gehouden werden, werd de uitvoerbaarheid der te Spa onder dwang aangegane ver- plichtingen betwijfeld. De Bergarbeiters- zeitung te Bochum zegtIn Spa heeft het geweld over het recht gezegevierd. Het artikel eindigt met een protest tegen de verdrukking der mijnwerkers. De mijn werkers zouden zich niet door slavernij Tot hiertoe had hij geen enkel levend wezen ontmoet. Onwillekeurig werd hij door een schrik bevangen, toen er op eens voor de achterpoort van het park een vrou- lyke gestalte verscheen. Doch het volgende oogenblik voelde hij zich alweder gerust ge steld. «Goeden morgen, Taria® zei hij met fluisterende stem »hoe gaat het uwe meesteres x>Slecht,« antwoordde het Indiaansche meisje, kortaf Zij vergaat van angst, dat gy door de politie wordt aangehouden, of dat u iets anders overkomt.® x>En nu heeft zij u zeker er op uitge zonden, om mij tegemoet te gaan Kom Taria, als zij mij eenmaal goed en wel voor zich ziet staan, dan zal zij wel gauw al den doorgestanen angst vergeten zijn.® Doch de dienstmaagd, die hij ter zijde wilde schuiven, om het park binnen te tre den, scheen besloten niet van hare plaats te wijken, doch hernam met een vijandig uittartende uitdrukking in haar grove stem ®Ja maar heer, ik moet eerst met u spre ken ik verlang, dat gij mijn vader schade loos stelt voor wat gij hem hebt laten lij den. »Alweer dat oude fabeltje viel Haw kins haar ongeduldig in de rede. Ik heb u vroeger al gezegd dat ik er dood onschul dig aan ben en gij uw eischen voor het gerecht kunt brengen. Dan zou u wel blijken, dat anderen de oorzaak waren, dat uw vader zijn betrekking kwijt raakte. De jonge man moest zich aan den eer tot opvoering hunner praestatie laten dwingen. Over de resultaten der te Spa gehouden conferentie heeft minister Simons in een persconferentie belangrijke mededeelingen gedaan. Bijzonder belangrijk was zijn mededeeling, dat de rijksregeering zich in den kabinetsraad op het standpunt der Duitsche delegatie heeft gesteld. Daardoor is de cabinetscrisis, die meermalen verwacht werd, tengevolge der onderteekening van de beide protocollen, voorloopig van de baan geschoven. Belangwekkend was ook de mededeeling van Simons, dat hij oorspronkelijk op grond der opgaven der deskundigen de onder teekening van het »kolendictaat« voor on mogelijk hield. Doch later bleek hem, na een grondig onderzoek, dat het kolenver- drag zonder al te grooten benadeeling der Duitsche industrie, na te komen is. Wat de militaire kwestie betreft, ver klaarde hij, dat de vroegere regeering met de noodige stiptheid voor de nakoming van het vredesverdrag had gezorgd. De mini ster acht het onjuist nu aan een herziening van het vredesverdrag te denken. De her ziening zal van zelf komen, besloot de mi nister, als Duitschland de Entente van zijn goeden wil heeft overtuigd, en als in weer wil hiervan de nakoming van het verdrag onmogelijk blijkt. Te Cork, in Ierland, is het voorloopig rustig. Doch is het in Cork rustig dan hooren wij uit Lirnmerick van onlusten en zijn die daar voorbij, dan zal men nit GROOTE KEUZE Eetserviezen, Koffie- en Ontbijtserviezen. Waschstellen. Oud-Rollandsch tinwerlc Tafel- Dessertmessen, Fruit- Boter en Kaasmesjes. GrERO ZILVER - ALPACCA Tafel-, Dessert-, Lepels en Vorken, Suikerlepeltjes. Vraag prijscourant voor Gero zilver. voorbeen '7 JAGQ. KRIJBOLDER Hinthamerstraat 70. 's-BOSCH. IIIHHBBBMBHBHHBHBHBOI sten den besten boom vastklampenzóó beefden zijne knieën van vermoeidheid en nu deze onaangename stoornis. Het meisje had hem al de vorige maal geheel ten on rechte aangezien als dengene, door wiens schuld haar vader buiten betrekking gesteld en het heele gezin in ellende gedompeld was. Hij had haar echter niet van het tegendeel kunnen overtuigen en haar niet kunnen afbrengen van het denkbeeld, dat in haar brein had post gevat en de reden was, dat zij hem thans een feilen haat toedroeg. Welwillend Taria trad een schrede naderbij en haar oogen schoten vuur. ®Het is de vrees, die hen weerhoudt, om mij weg te jagen. Zij weten maar al te goed, dat Taria slangen bezweren en allerlei dran ken bereiden kan, die doch kom, laat ons dat twistgesprek staken,® ging zij, op bedaarder toon voortGeef mij driedui zend francs, heer, dan wil de zoon van den havenmeester mij huwen en ik zal mijn aan spraken laten vallen. »Maar wee u, als gij weigert, dan »Nu, wat dan »Dan maak ik alarm en nog in datzelfde moment ziet uwe bruid u naar de gevan genis brengen of met geweld u naar het schip terugvoeren. Kies zelf.® Hawkins was niettegenstaande zijn ver moeidheid niet de man er naar, om zich Dublin berichten lezen van Sinn-Fein-daden. Iets dat ons wel een zeer goed kijkje geeft op de in Ierland heerschende toestanden is wel de algeheele ontreddering van het of ficieele rechtswezen. Eigenaardige bijzonderheden vertelt de Westminster Gazette daarvan, van het feit, dat Unionisten, met voorbijgaan van een wet tigen rechter, zich aan de rechtspraak der Sinn Fein rechtbanken onderwerpen. Terwijl de Engelsche rechtbank in een verder ledige rechtzaal Zat, hadden drie Dail Eireanu rechtbanken van 's ochtends elf tot 's avonds elf zitting in het gemeen tehuis. Onder de gedaagden en de be klaagden waren eenige vooraanstaande koop lieden, waaronder verscheidene Unionisten, die vrijwillig aan de dagvaarding gevolg hadden gegeven. Ze werden beschuldigd hun waren te hebben te koop geboden tegen prijzen, door het Profiteering Com mittee te hoog geacht. BUITENLAND. llit een Rede van Lloyd George. Ten aanzien van het terechtstaan der oorlogsschuldigen zei Lloyd George, dat de te Spa getroffen regeling het mogelijk zou maken, dat de kwestie dadelijk en afdoend werd opgelost. De ontwapening was een van de moei lijkste vraagstukken, die men onder de oogen had te zien. Ten aanzien van de vloot zijn bevredigende vorderingen bereikt. Er waren nog maar een paar schepen en wat klein materieel, die moeten worden uitgeleverd. Alle groote schepen, onder zeeërs en torpedobooten zijn overgegeven Einde September zal de uitleveiing van andere schepen volgen. Het aan de geallieerden uitgeleverde oor logsmaterieel omvatte 25000 groote kanon nen. De Duitschers hadden nog 2000 ma chinegeweren, een groot aantal loopgraaf- mortieren en millioen kleinere wapens, 176 millioen geweerpatronen, 25 millioen granaten en de meeste aeroplanes. Het Duitsche leger is reeds verminderd tot 200000 man. Er waren nog 3 millioen geweren in Duitschland, die niet uitgele verd zijn. De helft der uitgeleverde ka nonnen is reeds vernietigd. De rest wordt vernietigd bij duizenden in de week. De Duitschers hadden nog 6000 machinege weren. o door de bedreigingen eener vrouw vrees te laten inboezemen. Hij haalde zijn revolver voor den dag, richtte het wapen op Taria's hoofd en sprak op bevelenden toon »Gij gaat mij vooruit, om mij het paviljoen te wijzen. Bij den eersten kreet, dien gij laat hooren, jaag ik u een kogel door de hersenen Marsch.® De Indiaansche waagde het niet tegen zulk een taal één enkel woord in het mid den te brengen. Al tandeknarsend gehoor zaamde zij. Hawkins wendde zijn blik niet van haar af. Slechts eenmaal keerde hij zich om, toen hij een tak achter zich hoorde kraken. Het ontging hem, dat op hetzelfde oogenblik Taria achter zijn rug een blik semsnelle beweging naar zijn mouw maakte. Onmiddelijk daarop verdween zij in het kreupelhout. Toen hij, gerust gesteld doordat hem gebleken was, dat het geruisch door een of ander dier werd veroorzaakt, zijn weg wilde vervolgen, zag hij zich tot zijn niet geringe verbazing alleen. Margot Durand zat in haar smaakvol ge meubeld boudoir en staarde met een van tranen vervulden blik naar het briefje van haar aanstaande, dat, nog sterk naar carbol riekend, voor haar op het ebbenhouten ta feltje lag. Die roekelooze 1 Dat hij zoo dicht in hare nabijheid was en toch veertig dagen achtereen van haar zou gescheiden zijn, het was vreeselijk, het was ellendig dat bekende ook haar vader zelfs, maar juist ter wille van haar vader had DRAAGT Gorincltem. 1500 inenschcn levend verbrand. De correspondent van de Daily Express te Konstantinopel seint, dat de Khemalis- ten in de kerk van Poeladjik de Grieksche inwoners van die gemeente hebben opge sloten en daarna de kerk in brand gestoken. 1500 personen moeten in de vlammen zijn omgekomen. - -o Feniii aan het woord De Duitsche pers drukt een rede van Lenin af, die deze te Moskou gehouden heeft voor de opnieuw gekozen sovjet, en waarin hij zeide, dat Rusland, na de ver plettering van Polen, de veldtocht tegen West Europa niet wil voortzetten, aange zien de wereldrevolutie van Indië uit zal voortschrijden, waar Iersche soldaten hun wapens en munitie aan de Indiërs uitdeelen. De coiisciiteiizwemlel. Nieuwe arrestaties in Duitschland. Berlijn, 21 Juli. Omtrent de groote smokkelaffaire vernemen wij van de Keul sche politie, dat op last van dr. Sieger, den rijkscommissaris voor den in- en uit voer aldaar, de kooplieden Kiersch en De Solve en de Hollander Lindhorst gevangen genomen zijn. De leider van do smokkel bende is, zooals reeds medegedeeld werd, een zekere Ringel, die met een vermogen van ongeveer 30 millioen over de Hol- landsche grens is ontsnapt. Het onderzoek tegen andere personen, die met deze zaak in verband staan, wordt nog voortgezet en zal wel tot nieuwe arrestaties leiden. hij zich niet tegen de quarantaine-maat regelen moeten verzetten. De klok sloeg twee uur. Margot trad voor het geopende venster, Voor hetwelk een rank met blauwe passiebloemen zacht- kens door den nachtwind heen en weer werd gewiegd. Taria kan al terug zijn,® sprak zij in zichzelve. »Als zij maar niets verraad Het schep sel, hoe geneigd anders in den regel om te mopperen en tegen te prutelen, was ditmaal zoo snel bereid, om haar nachtrust op te offeren.® Druk overpeizende ging Margot haar ver trek op en neer. Nu en dan bleef zij een oogenblik staan, om te luisteren. Wordt vervolgd). NIEUWSBLAD voor liel Lafiil vao Heyedois oa Alteoa. ile Laoostraal en de Boüünelerwaaril I X» Je meester had u al lang het huis uit moe ten jagen,® riep de jonge man in zijn kwaad heid. »Zij zijn veel te welwillend voor u.« DJa, het is tegenover mij onverantwoor delijk,® redeneerde hij in zichzelve, terwijl zij in gedachten verdiept een ingelegd paar lemoerblaadje met den vinger uit het tafel blad losbrak. ïZijn meisje zoo zeer in angst te brengen Veronderstel, dat ik werke lijk midden in den nacht hem in het pavil joen af zou wachten en dat Taria het eens rondvertelde. Wat zou de wereld van mij vertellen! Maar daar schijnt Fred ook al niet naar te vragen, dat laat hem allemaal onverschillig. Het eenige, wat ik te doen heb, is dat ik het meisje vraag hem te ge- moet te gaan, om hem te vragen onmid delijk naar boord terug te keeren. Als hij mij lief heeft, dan'volgt hij mijn ver zoek op.®

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 1