pa. ALPH- HUPSCH I Uitg-ebreide collectie FRANSCH KRISTAL Sproeten, Op natuurlijke wijze Vughter straat 19. 's-BOSCH. Levering onder garantie van breuk en bij levering. ÖÖRQ/ KINDERZALF 1 in d.e nieuwste modellen. TELEFOON 715. Zomer- zelfs de donkerste, verdwijnen door een pot SPRUTOL. Bij alle goede Drogisten. Bekaept nieuws. De verhooging der Engelsche spoorweg tarieven zal waarschijnlijk worden uitge steld tot 1 September. Te Praag is een Russische Roode Kruis» missie aangekomen. Bij een tusschentydsche verkiezing in Zuid-Afrika werd gekozen de Unionist, generaal Byron. In het Rijtdand heeft het on weder van Zondagnacht den oogst op verscheidene plaatsen totaal vernietigd. In het bosch van Saaralbin is een mu nitieopslagplaats in de lucht gevlogen. In Engeland zyn thans 240 vrouwelyke vrederechters. De electrische tram te Willemshaven heeft haar personeel ontslagen. Uit Londen wordt gemeld dat de bols- jewiki vier steden aan de Zwarte Zee heb ben ontruimd. De koning van Denemarken zal in het begin van Augustus een reis naar IJsland maken. Waarschijnlijk zal deze week een vlieg- dienst Kopenhagen-Londen worden geopend. In Westraanland hebben 300 arbeiders het werk neergelegd. Te Los Angelos zyn Vrydag zware aard schokken gevoeld. Door ontploffing van een bom zijn dezer dagen naby Manchester vier kinderen ernstig en elf licht gewond. De regeering van Nieuw-Zeeland heeft een wetsontwerp ingediend tot verbod der bookmakers op de wedrennen. Veldmaarschalk Haig is uitgenoodigd in het volgende voorjaar een bezoek te bren gen aan Zuid-Afrika. De stad Tirschtiegel is door de grens regelingscommissie aan Duitschland toege wezen. De regeering van den Saarstaat heeft voor het eerst twee doodvonnissen bekrach tigd. ie AaierikaaMcke spoorwegarbeiders. Chicago, 21 Juli. De Labor Board heeft aan de 2 millioen wegwerkers by de spoor wegen, heden een loonsverhooging toege staan, die 60 pCt. bedraagt van wat de arbeiders geëischt hebben. De vrachtprij zen op den spoorweg, zullen tevens verhoogd worden. Het is de vraag of hierdoor het gevaar voor een algemeene staking afge wend zal worden. De leiders der vakver- eenigirig hebben een vergadering uitgeschre ven om de loonsverhooging te bespit-ken. Mexico. Laredo (Texas). Mexicaansche troepen hebben op een boerderij, die aan een Ameri kaan toebehoorde, paarden en andere goe deren gevorderd. Zij stonden onder bevel van luitenant-kolonel Martinez, die een Ame- rikaanschen jongen op de boerderij dreigde te laten ophangen, als hij niet vertelde wat hij van Gonzalez, den leider der re bellen, die Nuevo Laredo aangevallen heb ben, wist. De jongen werd weer losgelaten. Groote brand In Amerika. Baltimore, 21 Juli. Gisteren is de blik sem ingeslagen in twee petroleumtanks te Wagner's Point. Vannacht stegen de vlam men 30 M. hoog de brandende olie liep over de wegen. o Franaehe graatspraak! Bij de onthulling van een monument te Maisons-Alfort gewijd aan de voor het vaderland gesneuvelde Franschen heeft de minister van binnenlandsche zaken Steeg een rede gehouden, waarin hij a. a. zeide, dat de overwinning een hefboom is, waar mede Frankryk de wereld kan opheffen, op voorwaarde echter, dat alle Franschen tegelykertjjd hun krachten inspannen in een doelbewuste en solidaire actie. o Officieren ia arrest gesteld. In den nacht van Maandag op Dinsdag kregen Engelsche officieren op het Ber- lijn8che station te Charloltenburg twist met voorbijgangers. De veiligheidspolitie achtte het geraden de officieren, die niet geheel nuchter schijnen geweest te zijn, voor hun eigen veiligheid een paar uur op het politie bureau vast te houden. Er is een onder zoek in deze zaak ingesteld. o Ken geraarltyke vrftcr. Bij het uitgaan van de »Trocadero« te Dortmund kreeg een onbekend gebleven persoon twist met andere personen om zijn meisje, en begon hij in het wilde op de menigte te schieten. Hij doodde een wachtmeester van -de politie en verwondde vier andere personen zwaar. Zijn bege leidsters, een vrouw met hare dochter, die aangehouden zijn, weigeren den naam van den dader te noemen. o Keu greus-conflict. Maandag heeft een Zuid-Slavische af- deeling van c.a. 1000 man Freudenau en Abstal bezet. Op verzoek der landsregeering protes teerde de leider der Britsche militaire missie bij de regeering te Laibach, doch zonder resultaat. De Z.-SI. militairen arresteerden des middags vele Duitschers. De landsregeering wendde zich naar aanleiding daarvan met een scherp protest tot de regeering te Laibach en door bemiddeling van 't Ween- sche staatsdepartement van buitenlandsche zaken tot de Entente. Het bekken van Abstal behoort krach tens het vredesverdrag tot Zuid-Slavië, doch de grenzen zijn noch niet definitief vastgesteld. De betrokken grenscommissie heeft echter haar taak aanvaard. Rad- kersburg, Spielfeld en de andere door Z.-SI. bezette Oostenrijksche gebieden zijn nog steeds niet ontruimd. Bet opstandige Ierland. Wraak en weerwraak. Londen, 20 Juli. Uit Ierland wordt he den gemeld Toen gisteren tegen den avond vier Iersche politie-ageriten met een gevan- genenwagen van een te Galway gehouden rechtszitting naar Dunmore terugkeerden, werden zij nabij het plaatsje Tuam door een in een hinderlaag verborgen gewapende bende aangevallen. Twee agenten werden doodgeschoten. Volgens de berichten heeft de politie hedenmorgen vroeg den moord gewroken door eenige salvo's op de huizen van Tuam te lossen en met bommen en handgranaten verscheidene gebouwen te verwoesten, w.o. het stadhuis, dat afbrand de. De inwoners zochten tijdig een veilig heenkomen, zoodat niemand werd gewond, doch de schade wordt op honderdudizend pd. st. geschat. Een ander telegram meldt, dat het politiebureau te Tuam hedenmor gen in brand is gestoken en verwoest als weerwraak van de Sinn Feiners. DE BE5TE^ geneest roode ontstoken huid, Smetten, uitslag, schrijnen, zeere plekken. BINNENLAND. Overstrooming ran valsche zilrerbous. Men meldt uit Maastricht Er gaat geen dag voorbij of er worden hier bij de Nederlandsehe Bank en bij de politie valsche zilverbons van een gulden (oud-type) in beslag genomen, zoodat men welhaast van een overstrooming van valsche zilverbons mag spreken. De kenmerken der valschheid, slecht papier, onzuivere druk en ontbreken van watermerk, vallen anders op het eerste gezicht in het oog. Ook in de omstreken en andere dorpen van Zuid-Limburg circuleert veel van dit valsche geld. Het komt allemaal uit Duitsch land tot ons. o De ex-kroonprins naar Doorn. De voormalige Duitsche kroonprins is naar Doorn vertrokken, ten einde een be zoek aan zijn ouders te brengen in ver band met den dood van zijn broeder, prins Joachim. De ex-kroonprins is vergezeld door den burgemeester van Wielingen, den heer Peereboom en majoor von Müldnei. De Rijksmiddelen. 's Rijksmiddelen hebben in Juni 1920 opgebracht f39,064,463,76 tegen f28,914,065,15 in Juni 1919. De op brengst in het le halfjaar van 1920 was f 205,091,791,66 tegen f 138,352,528,43| in gelijk tijdperk van 1919. De belastingen in verband met de buiten gewone ontvangsten brachten in Juni op f 17,757,353 77| en de opcenten ten bate van het Leeningsfonds f 5,176,207,72^. Dr. Kuyper in den brand Bij den brand in de Rosendaalsche laan heeft zich een bijna politieke bijzonderheid voorgedaan. De Minister van Staat, Dr. Abr. Kuyper, logeert bij de familie v. D. waar de brand uitbrak. Door de ontzet tende rook, die uit den kelder opsteeg, moesten de bewoners zich langs een ladder uit de bovenverdieping in veiligheid brengen en zoo geviel het, dat ook de heer Kuyper met behulp van eenige sterke armen langs dien weg in zekerheid werd gebracht. In een villa aan de overzijde kon hij bekomen van den schrik. o Speelwoede. Een koopman werd failliet verklaard. Bij het opmaken van den inventaris bleek er te zamen f14000 schuld te zijn, waarte genover stonden de baten van een bedrag aan geld van ongeveer f150 en eenige onbeteekende vorderingen. Hij wasechter een bijzondere liefhebber van kaartspelen en uit de getuigenverklaringen bleek, dat hÜ daarmee vaak groote bedragen had verloren. Meermalen betaalde hij zijn ver liezen met bankbiljetten van f loO. De Rechter heeft aangenomen, dat ie mand, die buiten alle verband met zijn handel of bedrijfsbedragen, die zijne fi nantieele draagkracht verre te boven gaan, deze bij het spel in de waagschaal stelt, moet geacht werden buitensporige verterin gen te maken in den zin van bovengenoemd artikel 340. Beklaagde werd tot 2 maanden gevan genisstraf veroordeeld. o De dure boter. Op het oogenblik is de en-gros-prijs van boter f 3.05 en de detail-prijs f 3 30. De Minister van Landbouw heeft de grenzen voor boteruitvoer gesloten, maar dat helpt niet. De Asser Ct.« vertelt wat de re den is waarom het publiek geheel onge motiveerd f 1.65 voor een pond boter betalen moet. 4 »Een berichtje in enkele bladen, dat zonder voldoenden grond beweerde, dat de boter zeer duur zou worden en wel op f 2 per pond zou komen, heeft de men- schen bang gemaakt. Zij bestellen nu reusachtige hoeveelheden bij de fabrieken voor den inmaak, terwijl de tijd er niet gunstig voor is. En dat heeft de groote verkoopbonden doen zeggen a Wij verhoogen den pryscc Laat het publiek nu de eerste weken slechts zooveel boter koopen en bij fabrie ken bestellen als voor het onmiddelijk ge bruik noodig is Met eenige weken zal dan de prijs normaler worden. In de tweede helft vari Augustus en begin Sep tember is er nog genoeg gelegenheid voor inmaak de boter is dan ook duurzamer. o Alcoholisme en Vrijen Zaterdagmiddag.] s'Gravenhage. De minister van Arbeid heeft zich gewend tot de nationale, com missie tegen het alcoholisme en de vijf vakcentralen met het verzoek te willen on derzoeken in hoeverre door de verkorting van arbeidsduur en de invoering van den vrijen Zaterdagmiddag het drankverbruik bij de arbeiders is toegenomen en hen te adviseeren, welke maatregelen daartegen eventueel zouden zijn te nemen. (St.-Ct.) o Nu de kleeren xoo duur zyu. Bij een bewoonster aan de Bloemenfon- teinstraat vervoegde zich iemand, die aan bedoelde vrouw kwam vertellen dat haar echt genoot, op weg naar zijn betrekking aan de Landsdrukkerij door een auto was aange reden, tengevolge waarvan zijn kleeding, vooral zijn pantelon erg gehavend was. Uit naam van haar man verzocht de ver teller aan de vrouw een andere broek voor haar echtgenoot mede te geven, om dat deze met zijn gehavende kleeding niet naar huis kon komen. De vrouw schonk geloof aan het verhaal, te meer daar de persoon die het ongeval kwam vertellen, een volkomen kloppend sig nalement van haar man gaf en vertrouwde hem een pantalon toe Toen de echtgenoot thuis kwam, be merkte de vrouw, dat zij dooreen sluwen oplichter was beet genomen. Landbouw en veeteelt. Hooi. In de afgeloopen week was de hooihandel te Kampen en in de omstreken, hoewel nog niet druk, toch beter dan de week te voren, Kampereilanderhooi gold van f 25 tot f 32.50, binnenhooi van f 20.— tot f25.— per 500 K.G. o Door de besturen der afd. Haaren, Hel- voirt en Cromvoirt van den N. C. B. werd eene vergadering gehouden waarop het volgende besluit genomen werd De besturen der afd. Haaren, Helvoirt en Cromvoirt van den N. C. B. hebben in beginsel besloten ten kantore der verkoo- pende notarissen stappen te doen. le tot afschaffing van alle irizetslag- en drinkgelden zoowel bij vei koopingen van roerend als onroerend goed. 2e langs geldelijken weg den crediet- termijn in te krimpen tot 3 maanden. 3e alle verknopingen te doen pjaats hebben bij opbod. o De vliegtocht naar Nederl.-lndië afgesteld Naar uit betrouwbare luchtvaartkringen wordt medegedeeld, kan als zeker worden aangenomen, dat de vliegtocht naar Ned.- Indië, welke door luitenant-ter-zee 2e kl. Backer en reserve-le luitenant van Wulf- flen Palthe zou worden ondernomen, doch voorloopig moest worden uitgesteld, thans voor goed is afgesteld. PLAATSELIJK NIEUWS Hensden. Tot agent voor de Vrij willige Ouderdomsverzekering, belast met de inning der premiën en het aanwerven van nieuwe verzekeringen, zijn door den Raad van Arbeid te Tilburg aangewezen Voor Kaatsheuvel en Loon-op-Zand de heer A. de Rooij, wonende te Kaatsheuvel, Marktstraat 739. Voor Vrijh. Capelle, Sprang, Capelle en Waspik de heer J. Larikhuizen, wonende te Vrijhoeve-Capelle. Voor Waalwijk, Baardwijk en Besoijen de heer M. A. Schambergen, wonende te Waalwijk, Stationstraat 85c. Voor Drunen en Nieuwkuik de heer H. van Dommelen, wonende te Drunen, B. 126 Voor Vlijmen, Hedikhuizen en Haarsteeg de heer A. van Kessel, wonende te Vlijmen, Akkerstraat B. 194. Te 's Bosch werd op de H. B. S. verhoogd van I naar II de jongeheer F. Hdwig, op het Gymnasium van V naar VI Mej. L. Otto en tot de 4de klasse van het Gymnasium werd na examen toegelaten Mej. L. van Gendt. Crescendogemengde Zang ver eeniging, gaf Dinsdag haar aangekondigd concert. Met opgewektheid werden de zangnummers weergegeven en de nummers, waarmede op het concours te Ammerstol zoo'n buitengewoon succes was verkregen, werden ook nu onder algerneenen bijval ten gehoore gebracht. Een extra nummer tot slot viel eveneens zeer in den smaak. Jammer dat dit zomer-concert zich niet ■in het gewoon talrijk bezoek mocht ver heugen. De tijd voor zaaluitvoeringen is dan ook niet bijzonder gunstig. Bij een volgende winteruitvoering kan men zeker zijn van eene gewenschte op komst, zooals »Crescendo« dan ook ten volle verdient. Werkendam. Bedankt voor het he roep naar de Geref. Kerk alhier door ds. M. Hofman van Rijssen. De vorige week maakte een groep oud- leerlingen van den landbouwcursus, onder leiding van den heer J. 1. Bril, landbouw- onderwijzer alhier, een driedaagschen ex- curcietocht door de provinciën Groningen en Friesland. Er werd door de reizigers veel gezien en veel genoten. Capelle. Met den bouw der nieuwe woningen in de Nieuwstraat wordt goed opgeschoten, eveneens met het verhuren De meeste woningen zijn reeds verhuurd. Gegadigden voor de nog niet verhuurde woningen zullen daartoe alsnog in de ge legenheid worden gesteld op Donderdag a.s. Het eerste elftal der voetbalvereni ging Excelsior alhier zal a. s. Zondag deel nemen aan de seriewedstrijd, uitgeschreven door de voetbalvereniging Neerlandia te Kaatsheuvel, terwijl het tweede elftal een vriendschappelijken match zal spelen tegen Brabantia II te Waspik. Drunen. Het inhalen van den rogge- oogst is in vollen gang. De aren zitten over het geheel goed vol en zijn flink groot, zoodat de oogst buitengewoon goed is. In den stal van don landbouwer v. D. is het mond- en klauwzeer uitgebroken. Deze ziekte heerscht alhier gelukkig nog maar in een geringe mate. Genderen. Het koolzaaddorschen is bijna afgeloopen. Veel is van dit gewas niet verbouwd en de opbrengst valt niet mee. Het vlastrekken is in vollen gang, het vlas is goe 1 gegro.eid en de kwaliteit laat zich goed aanzien, er is veel vlas gezaaid. De prijzen waarvoor dit gewas op het land wordt verkocht zijn niet hoog, zoodat dit voor velen, die een hooge ver wachting hadden, een tegenvaller is. Ver scheidene vlasverbouwers gaan dan ook niet tot verkoop te velde over en oogsten het vlas zelve, eri willen trachten later van de vlasschers een hoogeren prijs te bedingen. Dinsdag jl. voorm. half elf werd alhier de plaatselijke landstormcommissie geïnstalleerd. Ds. Rijnenberg te Dodewaard, die het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier aannam, is voornemens Zondag 5 Sept. a.s. alhier zyn intrede te doen, na des voormiddags, door zijn broeder, em. pred. te Leiden, te zijn bevestigd. Wijk. Behalve de genoemde vereeni- gingen trad in de vergadering van 16 Juli ook als lid tot den op te richten bond van Muziek- en Zanggezelschappen toe, de Heus- densche Harmonie te Heusden. Door een vergissing verzuimden wij deze bij onze vorige opgaaf op te geven. Wondrichem De heer Chr. van Rijswijk, werkzaam ter gemeente-secretarie alhier, slaagde dezer dagen voor het voor bereidend examen gemeente-administratie. Fruitveiling 21 Juli. Kruideniersperen 7079 et. p. K.G. Janbazen 30—36 Krozen 30 31 Perziken 6 15 p stuk. Aardappelveiling 22 Juli. Aangevoerd 120 H.L. Schoolmeesters f4.50 f5 00 p. H.L. Blauwputten -5.906.70 Witte Kralen - 6.0Ö 6 50 Zaltbommel, 20 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 162 biggen, prijs f25 tot f40, weinig handel 5000 eieren, prijs per stuk 12 k 13 ct. 360 K.G. boter, prijs per half K.G. roomboter fl.75, boerenboter f 1.80. en binnen enkele dagen, worden steen puisten, negenoogen, bloedvinnen, al lerlei zweren en wonden, wratten, likdoorns, fijt, winterhand.en, winter voeten, zwerende borsten eu open beenen, ring- baard- en dauwworm, volkomen genezen door de Oprechte Winsutner Zalf. Prijs per bus f 0.75 en fl.35. (Hoe grooter bus, hoe voordeeliger in 't gebruik.) Verkrijgb bij Apoth. en Drogisten en Winkeliers en te HfiUSdeil bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Boter markt '8 Bosch Gebrs. Verhees, Or- thenstr. 28 en Vughterstr, 77; Gorill- chem, Firma Schoon, Apoth. Hoogstr, Waalwijk, Drog. De Toko, t/o de Markt: Baardwijk, G. Bijnen. Waar niet ver krijgbaar is verkoopers gevraagd. (ien.-Agent J. C. DE VRIES, Wiusum (Gr.) PREDIKBEURTEN. 25 Juli. Heusdennm. 3 u. ds. Nauta van Doe veren. (Doopsbediening). Geref. kerk, vm. 10 u. lees- dienst en nm. 6,15 u. ds. Dek ker van Waardhuizen. Aalburg, geen dienst. Andel, vm. 10,30 en nm. 7 u. ds. v. d. Put. Aalstvm. 10.30 u. ds. Japchen. Doeverenvm. 10.30 u. ds. Nauta. Drongelenvm. 10,30 u. ds. van Asch. Eethengeen dienst. Oenderen, nm. 3 u ds. v. Asch van Eethen. Geref. kerk, vm. 10.30 en nm. 3 u. ds. v. d. Sluis. 8-Gravenmoer, nm. 2 u. ds. Dierkens van Besoijen. Geref. kerk. v.m. 9.30 u. en nm. 2.30 ui leesdienst. Chr. Geref. kerk v.m. 9.30 en n.m. 2,30 u. leesdienst. Heesbeenvm. 10.30 u. ds. Bakker. NieuwendijkGeref. kerk, vm. 10.30 en nm. 6.30 u. ds. de Bruin. Nederhemert, geen opgaaf. Sprang, vm. 9 30 en nm. 2 u. ds. Groe- neveld. Ger. Kerk vm. 9.30 en nm, 2.30 u. leesdienst. IMOOOZEM VAN 30en60e, B'J APOTH. en DROGISTEN. I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2