voor het Land van fieusden au Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Ho. 4002. Zaterdag 24 „CICERO" „CUSTOS". „EMIGRANT" Verhuisd: 2 beste compl. ran met Kozijnen II Nieuwe Rijwielen m^s.f 175,00. W. LA GRQÜW,NIEUWENOIJK. J. ELEKAN, H. A. RONSEL, 's-BOSCH. Hinthamerstraat 10. Staan ter dekking: Het is ook Uw voordeel. A. Vos-van Mersbergen, Accountantskantoor van 's-Hertogenbosch, Hoeden- en Pettenmagazjjn WIJK SC IIF STRAAT, Ijzerwaren en aanverwante-artikelen J. Th. Couwenberg, van Putterstraat naar de Hoek Drietrompetterstraat, waar ik hoop mijne zaak in uit te breiden. Binnen enkele dagen hoop ik den winkel te openen. Zondags na i uur kantoor gesloten. BEHOORENDE BIJ HET Houdt altijd een haidzalf in huis. Men dient een betrouwbare zalf te ken nen of liever nog in huis te hebben om haar in geval van nood te gebruiken. En wel, omdat de ergste huidkwalen aanvankelijk zeer gering kunnen zijn. Een ruwe, korsterige huid, jeuk, een pijnlijk of brandend gevoel, vurigheid, puisjes of vlekken kunnen het begin zijn van een der vele bedroevende vormen van eczeem, dauwworm, gordelroos, psoriasis, schurft of andere vormen van huidziekte. Om te voorkomen, dat de kwaal zich uitbreid, is zindelijkheid en spoedige aan wending van een antiseptische zalf aan te bevelen. Het succesvol resultaat zijnde van jaren lange onderzoekingen, bevat Foster's Zalf de antiseptische, verzachtende en genezende bestanddeelen, die het best geëigend zijn om de ontsteking, pijn en prikkeling van alle jeukende huidziekten te doen bedaren. Foster's Zalf droogt niet te spoedig op, laat zich niet te gemakkelijk afvegen en zij dringt tot elke plek door. Aanwendig bij het uitbreken van de kwaal voorkomt uitbreiding en verzekert baat. Let op den juisten naamFoster's Zalf. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten f 1.75 per doos. BUITENLAND. De onrust in Ierland. Botsingen te Cork. Londen, 19 Juli. De brutale vermoor ding van den Ierschen politiecommissaris, kolonel Smyth, die Zaterdagavond te Cork in zijn club door een bende gewapende Sinn Feiners werd aangevallen en met re volverschoten werd gedood, verwekt hier te lande algemeene verontwaardiging. Zelfs de radicale »Daily News« brandmerkt de zen aanslag als een afschuwelijke misdaad. Doch in den afgeloopen nacht is het te Cork nog veel erger toegegaan. Een for meel gevecht werd in de stad geleverd tusschen gewapende Sinri Feiners en mi litairen. De eersten maakten niet alleen gebruik van vuurwapenen, doch ook van bommen en handgranaten, waardoor onge veer vijftig militairen werden gewond, som migen levensgevaarlijk. De op motorlorries patrouilleerende militairen schoten terug zij döoden een Sinn Feiner en wondden veertig anderen. Het schieten van weers zijden duurde tot den vroegen morgen voort. De stad is geheel door militairen omsin geld en niemand kan er zonder visitatie in of uitgaan. o Conferentie rour oorlogsinvaliden. De Fransche pers meldt, dat 1 en 2 September te Brussel een intergeallieerde conferentie zal plaats hebben ter bestudee ring van vraagstukken, de de oorlogsinva liden betreffen. Verschillende secties zullen behandelen de kunstledematen, mechanische hulpmiddelen voor den arbeid, schadeloos stellingen van invaliden, speciale beroepen, betrekkingen tusschen validen en invaliden vereeniging van invaliden, hulp aan totaal ongeschikter en intergeallieerde bescherming aan tuberculeuze invaliden. o Crisis in de Belgische industie. De Belgische minister van arbeid ver klaarde de toenemende crisis in de in dustrie de bezorgdheid der regeering heeft gewekt en dat bijzondere maatregelen tegen de werkeloosheid moeten worden getroffen. In Verviers is de arbeid in de fabrieken 20 tot 50 pCt. beperkt geworden. Bij de industrie te Brussel moesten twee vrije dagen per week worden ingevoerd. Men zal t. z. t. in overweging nemen, om den wekelijkschen arbeidsduur op 35 uur terug te brengen. De crisis omvat de diamant- industie, suiker- en chocolade-fabrieken, textiel-industrie, bouwwerken en de tegel industrie. De tegelfabrieken hebben weliswaar nog wel te beschikken over groote steenvoor- raden, doch deze zijn mettertijd door de prijsdaling niet meer te verkoopen. In Vlaanderen breidt de crisis zich uit bij de olieslagerijen, in de tabaksindustrie en onder de kantwerksters. In Gent kunnen slechts 50 pCt. der weverijen 't bedrijf aan den gang houden. Van de 400 bloemkweeke- rijen zijn er 160 gesloten. Onder de schoenfabrieken neemt de werkeloosheid eveneens voortdurend toe. De minister van arbeid beschouwt als eenig redmiddel om de crisis af te wenden, de prijzen te verlagen, opdat de algemeene kooplust aan gewakkerd wordt. Daartoe is noodig, dat de fabrikanten en handelaren hun uiterst hooge winsten beperken. Profitlich tot levenslaugen dwangarbeid veroordeeld. Antwerpen. Michel Profitlich, die ge durende den oorlog bij de Duitsche politie in Esschen (België) in dienst was, en bij het overbrengen van den Belgischen spion Duerloo dezen met zijn revolver neerschoot, verklaarde bij de behandeling voor het ge recht, dat hij slechts zijn dienstvoorschrif ten had uitgevoerd en dat hij derhalve niet strafbaar was, maar zijn vroegere meerderen in Duitschland. Deze hadden hem het uitdrukkelijk bevel gegeven, Du erloo dood te schieten, indien hij zou trach ten, te ontvluchten. Profitlich werd tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld met verlies van burgerrechten en tot betaling der kosten van het geding die ongeveer 4000 frs. bedragen. Verder eischen de nabestaanden van Duerloo een schadever goeding van 75000 frs. doch kregen door het gerecht slechts 16000 frs. toegewezen. Profitlich had zich door zijn werkzaamhe den bij de politie tijdens den oorlog in België een aanzienlijk vermogen weten te verschaffen, waarop nu beslag is gelegd. o Amerika verkrijgt het Kransche tabaksmoiiopolie. Parijs. Niettegenstaande de tegenspraak der regeering worden toch onderhandelin gen met een Amerikaansche financieele groep gevoerd en zijn bijna geëindigd over het Fransche tabaksmonopolie, dat met zijn inkomsten aan de Amerikanen zal worden overgedaan. Daardoor verkrijgt Frankrijk behalve het bedrag dat het in den herfst aan Amerika van de Entente-leening meest aflossen, nog een bizonder crediet van 400 millioen dollar. De aflossing der leening werd eerst door Engeland gewenscht, doch de Britsche regeering liet verklaren, dat zij daartoe niet bij machte was, en derhalve raadde zij dringend aan, de gelden in Ame rika te vinden. BINNENLAND. Nederlandsche Spoorwegen. Inspectie 's Bosch. Teneinde meer en beter voeling te kun nen houden met de bestaande handelson dernemingen of vereenigingen die zeer nauw betrokken zijn bij het Spoorwegvervoer, het zij personen- of goederen vervoer, geef ik uitvoering aan mijn voornemen om langs dezen weg u in kennis te stellen van wel ke vervoersaangelegengeden een rechtstreek- sche behandeling met mijn Bureau wen- schelijk is A. Personen- en bagagevervoer. 1. Het tijdig kunnen bereiken van han delscentra. 2. Het verbeteren of invoeren van eene aansluiting op een bepaald station, waar bij een groote groep personen gebaat i3. 3. Het verminderen van het aantal over stappingen onderweg. 4. Het inleggen van treinen in eene dienst regeling, die voor het publiek het meest gewenscht is. 5. De samenstelling (soort materieel in de treinen). 6. Het verbeteren of vermeerderen van buitenlandsche aansluitingen. 7. De vraag welke goederen als bagage kunnen worden toegelaten. 8. De stationsinrichtingen die betrekking hebben op de aangifte van plaatsbe wijzen en het aannemen en afleveren van bagage. 9. Aangelegenheden die de wachtkamers e.d. betreffen. B. Goederen- en Veevervoer. 1. De meest snelle wijze van vervoeren. 2. Regelingen t. s. v. belangrijke ver voeren naar of van een bepaald station, 3. Het vervoer met het buitenland. 4. Regelingen betreflende veevervoer naar en van marktplaatsen, of naar fabrie ken en de verzending van geslacht van die fabrieken. 5. De stationsinrichtingen met betrekking tot de aanname en afleveren van de goederen, alsmede de losplaatsen voor wagenladingen. 6. Gebruik van het soort materiaal en de beschikbaar stelling van de wagens. 7. Het aanbrengen of verbeteren van in richtingen voor het laden of lossen van goederen, waartoe bijzondere inrich tingen noodig zijn. 8. Tot stand brengen van spoorwegaan sluitingen. 9. Verrekeningen met de stations (openen van een Deposito-rekening of Rekening- courant.) C. Klachten. Indien aangelegenheden bij uwe ver eeniging kenbaar gemaakt worden, die naar Uw oordeel regeling vereischen, zal ik deze gaarne, behoorlijk omschreven schrif telijk ontvangen. Mocht Uwerzijds eene mondelinge toe lichting gewenscht zijn, dan wordt u in overweging gegeven een onderhoud voor een bepaalden dag en bepaald uur aan te vragen, teneinde een vergeefsche reis door mijn afwezigeid te voorkomen. Op deze wijze wordt een spoedige wijze van be handeling bereikt, en wordt de kringloop via Utrecht of Amsterdam Inspectiebureau, wederom terug naar Utrecht of Amsterdam vermeden. Opgemerkt zij dat in bovenstaande slechts enkele hoofdpunten zyn aangegeven, doch dat uit den aard der zaak nog tal van za ken overblijven welke zijdelings of recht streeks met mijn Dienst in verband houden. Het Spoorwegnet is voor regeling en beheer van alles wat betrekking heeft op het Personen Bagage en Goederenvervoer verdeeld in Inspectie's. De Inspectie 's Hertogenbosch omvat de navolgende lijnen met de daaraan gelegen stations Utrecht 1) - Geldermalsen - Den Bosch, t Blei ik 2) Boxtel - Eindhoven Weert 3) f Valkenswaard Achel 5) den Bosch - Lage-Zwaluwe 4) den Bosch - Nijmegen 2. 1) Utrecht behoort onder de Inspectie Utrecht. 2) Blerik en Nijmegen behooren tot de In spectie Nijmegen. 3) Weert behoort onder de Inspectie Maas tricht. 4) Lage Zwaluwe behoort onder de Inspec tie Breda. 5) Achel behoort onder de Belgische Spoor wegen. Het inspectiebureau te 's Hertogeubosch is gevestigd: Kruisstraat 31. Tel. no. 43. Geopend alleen op werkdagen van 912 en van 25 uur Briefadres Inspecteur v. h. Vervoer Nederlandsche Spoorwegen te 's Hertogenbosch. Voor telegrammen kan volstaan worden met Inspecteur Spoorwegen Kruisstraat den Bosch. ,s Hertogenbosch, Juli 1920. De Inspecteur v. h. Vervoer, J. EN TE. o Kaas. Behoudens de reeds toegezegde consenten voor kaas, zullen voorloopig geen verdere uitvoervergunningen worden afgegeven, zoo dat een hoeveelheid kaas, gelijkstaande met de geheele productie vanaf begin Juli tot October, ter beschikking zal blijven van de binnenlandsche behoefte. (jeen ralschc illrerbous. Er zijn in circulatie ziiverbons van f 2.50, waarvan vermoeden bestond dat ze valsch waren. In 't midden der achterzijde, aan weers kanten van net medaillon, omlijmd met de woorden «Koninkrijk der Nederlanden* «wettig betaalmiddek, komen cijfers 2.50 voor. Bij normale biljetten is het geèl achtige wit in deze cijfers gespikkeld bij de door ons bedoelde bons zijn deze g e heel w.i t. Bij onderzoek is gebleken, dat toen nieuwe series bons van f 2.50 gedrukt werden men den tot dusver gebruikten inkt niet meer kon krijgen. Zoodoende is de bedoelde serie van een gepronon- ceerden blauwe kleur en komen de spikkels in de cijfers f 2.50 aan de achterzijde niet voor. Het ligt in de bedoeling van het minis terie van financiën de bons in te nemen en ze te laten spikkelen. o Vrijgelaten. De subsitiuutofficier van justitie bij de Amsterdamsche rechtbank, van Heynsber- gen, is uit Duitschland teruggekeerd en heeft ambtsbezigheden hervat. De verloren pas is te Keulen terugge vonden. Rechtzaken, In den afgeloopen nacht is, naar het «Hbld.« meldt, te Durgerdaro een moord aanslag gepleegd. Na een twist, ontstaan tusschen den keetbaas Lauwers en een aapjeskoetsier werd eerstgenoemde zwaar bloedend aan den weg gevonden met ver schillende wonden aan het hoofd. De koet sier, door rijkspolitie aangehouden, bekend Lauwers, die dronken was, met een En- gelschen sleutel te hebben geslagen. Een groot bedrag is bij den koetsier gevonden deze bleek later niet van Lauwers afkom stig. o Ken huwelijk en een naaimachine. Te Delft zou een paartje in 't huwelijk treden. Ze waren reeds in ondertrouw opgenomen. Den dag voor het huwelijk verdween de bruidegom en nam de naai machine van zijn bruid als aandenken mede. Omdat de vracht hem te zwaar werd be leende hij de machine in een Stads Bank van Leening en maakte met de beleensom een snoepreisjes naar Groot Mokum. Hij raakte beneveld en vergat zijn verloofde, doch zij hem niet. Zij deed bij de recher che aangifte van de vermissing van haar naaimachine, 't Slot was dat de bruide gom te Amsterdam gearresteerd werd en de machine gelost. Van het huwelijk komt voorloopig niets. Hbd. o Eeu jongniensch aangerand. Een klap die raak was. Te Nieuwer-Amstel heeft een brutale aanranding plaats gehad. Een 5-tal jonge mannen vielen op klaarlichten dag een alleen loopend jongmensch aan en wilden hem met messen te lijf. Eén hunner dreigde met een revolver. De aangevallene, ziende het niet te kun nen uithouden tegen de overmacht, nam de beenen en vluchtte een boefenerf op, waar hij een stalbezem haalde en den eer sten zijner vervolgers hiermede zulk een klap op het hoofd toediende, dat deze be wusteloos neerviel. De anderen verdwenen hierna. De oorzaak van het gebeurde moet in minnenyd gezocht worden. De toestand van den getroffene is zor gelijk. o Ue Kottcrdamsche Veiling. Op de in ons Veilingslokaal, Delftsche straat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f12.0514. (klein -10.10—11.15 Eendeieren -13.95—14.70 Aanvoer 185000 stuks. o In de Meierij komen de late aardappelen buitengewoon goed bij. Voor de vroege soorten is op de lichte zandgrond de regen wat laat gekomen. Over 't algemeen zal de aardappelproductie hier evenwel boven 't middelmatige gaan. De kwaliteit is zeld zaam goed. Wij verkoopen uitsluitend eerste klasse kwaliteiten. Ruime sorteering in kistjes van 25 en 50 Sigaren, van de goedkoopste tot de f ij n s t e merken. Pracht-collectie geïmporteerde HAVANA'S AFTER-DINNER SIGAREN (samengesteld uit de fijnste Havana, St. Felix en Deli Tabakken). Ruiuie keuze SIGARETTEN, van de goedkoopste tot de duurste soortenkleine en groote doozen Keurcollectie Egyptische en andere geïmporteerde merken. GKOOTK SORTEERING in eerste klas TABAK-, SIGAREN- en SIGARET TENPIJPEN, SIGARENKOKERS. Aanbevelend, Sigarenmagazya. 112 Vischmarkt—HoekEugstraat. HEUSDEN Hertogstraat 3 en 5 Telefoon 441 belast zich met alle accountants' werkzaamh eden by QEBR*. OERLEMANS VAN DER SCHANS op den Assem te Drongelen, e de om zijne uitmuntende afstain- melingen alom bekende preferente stamboek en premiehengst N. S. Tg. No. 32 (Pref.). 2e de donkerbruine witvoethengst Ie de door het Geldersche Paarden- stamboek preferent verklaarde, bruine witvoet, stamboek, premie en M. C. hengst N. Sr Tg. No. 102 (halfbloed hachey). Van alle in het N. S. Tg. ingeschreven hengsten zijn van «Emigrant* het grootst aantal afstammelingen als dekhengst goed gekeurd. DEKGELD voor »CICERO« f20 en voor «CUSTOS* en «EMIGRANT* f 16 te betalen bij de eerste toelating en voor iederen hengst nog f 10 nadat de drachtig heid der merrie is gebleken of indien zij naar elders is verkocht. AANBEVELEND, Ijzerwaren HEUSDEN. P. S. Hetzelfde adres te koop: STEENEN en HOUT. Koopt-, Huurt-, Repareert- of ruilt Uw Rijwiel in bij mijik lever prima werk voor scherp concurreerende prijzen. Radium-, Dunlop-, Michelin-, Hevea-, Englebert- en andere banden. Aanbevelend, KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Havenstraat 5 (naby het station) 's-BOSCH ADVIES en BIJSTAND met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalatenschappen, boedelschei ding, voogdij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeilng van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, ma ken van Contracten, Requesten, enz. enz. Billijke Conditiën. BIJVOEGSEL Nieuwsblad Fosterf Zalf dient niet voor open wonden, doch uitsluitend voor jeukende huidziekten en is een uitstekend geneesmiddel voor in- en uitwendige aambeien. Fin Jan W. Lippits uitsluitend op werkdagen,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5