voor bet Land van flensden en Altena, ie Langstraat en de Bommelerwaarfl. No. 4004. Zaterdag 31 IRRIGATORS J. ELEKAN, ti.V. fleusdensche Sioombüot-Ml JAN GEERTZEN SCHOENWERK. Speciaal voor MAAT- en REPARATIEWERX. ZATERDAG 24 JULI 10°|o korting gedurende 8 dagen. LASTER. II. A. BOKSEL, 's-Hertogenbosch, L. J. VEERMAN. Hotel Café Uitspanning. Putterstraat, Hoek Peizerstraat. Zeer concurreerend. uj Opening der zaak: in IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN en HUISHOUDE LIJKE ARTIKELEN. ra os Vermeerdering in jaren. Accountantskantoor van INGAANDE JULI 1920 Prijs 30 cent IN DEN BOEKHANDEL van Goedkoopste adres voor alle soorten ca z BEHOORENDE BIJ HET Velen zien op tegen den ouden dag. Toch dient dit een tijdperk van rust te zijn, vrij van rugpijn, urinekwalen en" rheurnatiek. Veel hangt af van de nieren. Als deze organen verzwakt zijn, kunnen zij het bloed niet rein houden en worden urinezuurver- giften door de bloedsomloop naar de zenu wen spieren, gewrichten en aderen gevoerd. Dan schijnt de oude dag een last het gehoor en gezicht beginnen af te nemen het geheugen te verminderen, en de rug en leden worden pijnlijk en stijf. Een van de beste dingen, die van Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen gezegd worden is, dat zij een zegen voor menschen op leeftijd zijn, en juist ouden van dagen zeggen dit zelf. Uit. eigen ondervinding bleek hun, dat dit geneesmiddel blijvende baat geeft. Dit speciale niergeneesmiddel helpt bij nier- en blaasaandoeningen, rheurnatiek, graveel, rugpijn, nier-waterzucht, spit en steen. Foster's Pillen wékken de nieren op en versterken haar, heelen en verzachten de blaas, en houden het lichaam vrij van overtollig urinezuur. Zij werken niet op de ingewanden. Dit is een der redenen, waarom zij geschikt zijn voor oud en jong. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van de handteekenirig van James Foster op de verpakking. Verkrijg baar bij alle goede drogisten a f 1.75 per doos of f 10.p. zes doozen. Onder de booze moordenaars zijn de moordenaars met de tong bijzon der talrijk, en zij oefenen hun bedrijf opbaarde meestal ongestraft uit. Zeg niet te spoedig, dat gij niet tot hun gilde behoortonderzoek liever uw leven. Men zegt, dat in het koninkrijk Siam vroeger een wet bestond, vol gens welke lasteraars bij gerechtelijk vonnis de mond werd dichtgenaaid Hier te lande zal menigeen zich kun nen verheugen, dat we zulk een wet niet hebben. Peter de Groote, de stichter van Ruslands grootheid, was een ruw mensch, maar hij kon toch ook wijze woorden spreken. Zoo viel hij een maal een man in de rede, die van zijn naaste kwaad sprak, en zei tot hem „Er is zeker ook nog wel wat goeds aan den man, vertel mij liever daarvan. Het is gemakkelijk, iemand met slijk te werpen, maar ik wil liever meehelpen, dat iedereen zijn kleeren schoon houdt." Dat kwaadspreken slecht is, weet ook de wereld wel, daarom sluipt deze zonde steeds in het donker. Zoo dra naar een lasterpraatje onderzoek wordt gedaan, schuift ieder de schuld op een ander. En toch heeft zoo vaak iedereen meegedaan. Men is immers zoo gaarne interessant, en men ver telt zoo graag een nieuwtje. En dan wordt de booze geschiedenis bij het voortrollen als een sneeuwbal voort durend grooter. Neem eens een handvol onkruid zaad en strooi het in den wind. Dat is gemakkelijk genoeg. Maar kunt ge ook de zaadkorrels terughalen Dat is onmogelijk. Ze vallen overal neer en ontkiemen in den geschikt- sten grond. Een geschiedenis, die vandaag aan het eene eind van het land verteld wordt, weet men morgen aan het andere. En de tong is zoo geneigd, ze verder te vertellen, vooral als de goede naam van een ander bezoedeld wordt. Kent gij die prik keling van de tong ^Belisarius, de groote veldheer van keizer Justinianus, die in de 6e eeuw te Konstantinopel regeerde, had voor zijn vorst tal van overwinningen be haald. Zelfs had hij zijn keizer troon en leven gered, toen deze door een gevaarlijken opstand bedreigd werd. En toch werd hij later bij den wan- trouwigen keizer belasterd en als een samenzweerder aangeklaagd. En Justinianus luisterde naar den kwaad spreker en vonniste Belisarius, die zijn leven in armoede en schande moest eindigen. Vermoord met de tong. Columbus, de ontdekker van Ame rika, die zijn koningin maakte tot de rijkste vorstin der aarde, werd door kwaadsprekers beschuldigd van ver raad. Een-vloot werd hem nagezon den naar Amerika, om hem gevan gen te nemen. En de trouwe, dappere man in ketenen naar Europa gevoerd. Die smaad heeft zijn leven verkort. Kwaadsprekers zijn des duivels blaasbalgen, heeft iemand gezegd hij gebruikt ze, om het vuur van den haat en den twist aan te blazen. En wanneer gij nu terugziet in uw leven, en u herinnert, wat over uw lippen is gekomen 1 Wat hebt gij gesproken over de menschen, met wie gij in aanraking zijt gekomen Misschien wel over hen, die u wel daden hebben bewezen. Niet altijd zit eene booze bedoeling voor, wanneer gij klakkeloos iets oververtelt, aan welks waarheid gij zelf, bij eenig^nadenken, moet twij felen en dat niettemin soms zooveel onheil kan stichten. Alex Verheul heeft destijds de las ter in beeld gebracht. Mogelijk wei wat sterk geteekend, maar er zat niettemin veel waarheid in Het betrof eene jonge dame, die door velen benijd werd om hare schoonheid en aanvalligheid. Juff. Spitsneus had gezien dat een jongraensch haar een zoen gaf. Zij vertelt de waarheid niet, maar wel dat zij iets gezien had zoo vreeselijk, dat zij het niet durft ^oververtellen. De jonge dame werd niet meer ont vangendoch niemand zeide waarom. Zij trok het zich sterk aan, werd zwaarmoedig en stierf ten slotte als slachtoffer van de laster BUITENLAND. Tegen verleiding bestand. In dezen tijd van toenemende crimina liteit verdient een geval, waarin iemand blijkt geeft dat zijn betrouwbaarheid tegen een groote verleiding bestand is, zeker vermelding. Doordat een nachtwaker on vatbaar bleek voor omkooperij, is dezer dagen te Berlijn een millioenen-diefstal mis lukt. Vier inbrekers hadden nl. vriend schap gezocht met een nachtwaker, die dienst pleegt te doen in een groote pelte- rijenzaak. Zij boden hem 20.000 Mark als hij hen in het magazijn liet inbreken, Hy ging in schijn op het plan in, maar waar schuwde de politie, die twee rechercheurs zond, welke zich met twee employe's der firma in het magazijn verborgen. Kort na middernacht veschenen de 4 dieven, die eerst uit het hokje van den nachtwacht de sleutels van het magazijn gehaald hadden. Onder de deskundige leiding van een hunner, die zelf bontwer ker geweest was, hadden de vier mannen, weldra de beste vellen en bontwerken bij elkaar gepakt. Toen zij zich daarmede echter uit de voeten wilden maken, kwam plotseling de politie te voorschijn. Op de sommatie handen op antwoordde de inbrekers met schoten, waarop ook de reclieurcheurs van hun wapens gebruik maakten. Na een geregeld vuurgevecht werden de inbrekers gearresteerd. o Romantische historie van een oorlogswees. Bij de Amerikaansche familie Conovur te Nieuwpoort is een 12-jarige Belgische oorlogswees in huis, wiens identiteit nog niet is vastgesteld. De Belgische bladen publi ceerden zijn portret en de volgende merk waardige bijzonderheden. Toen de oorlog uitbrak was hij 6 jaar en woonde met zijn vader en moeder in Brussel. Hij weet echter niet meer waar. Zijn voornamen zijn Charles Louis, maar zijn achtternaam kent hij niet. Zijn vader leerde hem La- tyn en muziek. Op zekeren dag ging hij met zijn ouders naar een kasteef in de buurt van Dixmuiden. Toen kwamen de Duitschers, die het kasteel bezetten. Zijn ouders werden door hen met bajonetsteken vermoord. Hij werd naderhand door een Engelsch officier gered en naar de loopgra ven meegenomen, waar hij geruimen tijd bleef. Toen de Engelschen door Amerika nen werden vervangen, bleef hij bij hen en volgde hen na den wapenstilstand naar Brest. Tevergeefs trachtte hij daar op het schip te komen, waarmee de Amerikanen naar hun land terugkeerden. Hij bleef in de omgeving van Brest zwerven totdat hij ziek werd en zijn tegenwoordige pleegou ders hem opnamen. Hij zegt zich te kun nen herinneren, dat zijn vader hem eens verteld had dat hij van zeer voorname fa milie was en op een baronnentitel aan spraak kon maken. Prins Eitel Friedrich heeft in de Duit- sche bladen de volgende bekendmaking laten plaatsen ïEen groot aantal bewijzen van groote sympathie en oprechte deel neming in het groote leed dat onze ge liefde ouders en ons getroffen heeft, is mijn broeders en mij van alle kanten ten deel gevallen bij gelegenheid van den dood van mijn zeer geliefden broeder Prins Joachim van Pruisen. Als tydelijk ver tegenwoordiger van mijn vader, gevoel ik mij geroepen den oprechten dank van mijn familie uit te spreken voor deze bewijzen van sympathie. Mijn tegenwoordigheid gedurende de laatste levensuren van mijn ongelukkigen broeder heeft ons de over tuiging geschonken, dat na een hevigen aanval hij in vrede en getroost de eeuwige rust is ingegaan. Het roode leger in Polen. Warschau, 28 Juli. Niettegenstaande de goedkeuring van het Poolsche voorstel om een wapenstilstand te sluiten, hebben de Bolsjewiki hun hevige aanvallen op het geheele front hervat. BINNENLAND. in 't bijzonder de mijneigenaars in het Roergebied, en vooral het kolensyndicaat, zullen alles doen wat zij kannen om mo gelijk te maken, dat de kolenlevering aan Neus, oor en injectiespuitjes in alle genres, Nederland volgens de getroffen overeen- indkussens, Badmutsen, Zeepen, Patent komst plaats hééft. geneesmiddelen, enz. enz. oVraagt prijscourant Stroo van den vorigen oogst wordt ge- N. V. M u. S A N I T A S. kocht k f60 per 1000 K.G. Voor stroo Koninklijk Goedgekeurd, van den nieuwen oogst biedt men f58. i Opgericht in 190 2. o—- Nijmegen, Korte Burchtstraat 13. Slechte treinenloop. Arnhem, Koningstraat 63. Het Tweede Kamerlid de heer Van Dijk heeft aan den minister van Waterstaat de volgende schriftelijke vragen gesteld Is het den minister van Waterstaat be kend dat sinds den aanvang der dienst regeling op de Nederlandsche spoorwegen van 1 Juli j.l. er een groote verwarring beerscht in de vertrekuren der treinen, zooals zij in de dienstregeling zijn aange geven Is het den minister bekend dat zulks in het bijzonder het geval is op het Centraal station te Amsterdam, waar bijna alle treinen met vertraging soms van een half uur tot een uur vertrekken, hetwelk op geheel het treineriverkeer inwerkt, waar door belangrijke verbindingen worden ge mist ADVERTENTIEN. Maastricht zonder suiker. Maastricht. Al langer dan een week is er in bijna alle winkels van Maastricht geen suiker te krijgen. Als men de win keliers naar de oorzaak dier suikerschaar- schte vraagt, krijgt men ten antwoord, dat zij telkens suiker hebben besteld, doch de grossiers en handelaren geen suiker naar Maastricht zenden, omdat zij ze liever naar de grensplaatsen sturen, waar de suiker voor hooge prijzen aan de Duitschers wordt verkocht, zoodat de winkeliers en gelegen heidshandelaren gaarne bereid zijn een hoogeren prijs voor de suiker te betalen. Personeel Post en Telegrafie. Het »Hbl.« schrijft: Naar wij vernemen neemt het verloop onder P. T. T. personeel steeds grooter afmetingen aan en doet het nijpend perso- neelgebrek zich meer dan ooit bij dezen tak van staatsdienst voelen. Alleen op het telegraaf kantoor te Amsterdam namen in den loop van dit jaar circa 100 ambtena ren ontslag, terwijl dit de laatste maand zelfs 27 bedroeg. Ook wat de aanwerving van nieuwe ambtenaren betreft, schijnt het niet te vlotten. Dezer dagen hadden zich nog slechts 100 candidaten opgegeven voor den rang van leerling-kantoorbediende, terwijl de behoefte aan deze ambtenaren in de honderden loopt. o Dc ex-kroonprins naar Amerika 1 Stockholm Tidningen bevat het bericht, dat de gewezen Duitsche kroonprins het voornemen zou hebben naar Amerika te gaan. Hij zou aan de Nederlandsche re geering verlof' vragen ons land te verlaten. De voorbereidende onderhandelingen zouden reeds te Washington zijn aangevangen. Wanneer Amerika hem niet toelaat, heeft de kroonprins het plan in Spari)6 zijn ge luk te beproeven. Hij wil 10 of 15 jaar wegblijven en hoopt dan verlof te krijgen naar Duitschland terug te keeren. Twist iu den raad. Te Wormerveer komt het tot een uit barsting tusschen den burgemeester eener- zijds en de wethouders en de ambtenaren anderzijds. De wethoudersvergadering ging Woens dagmorgen niet door, omdat de wethouders weigerden verder met deri burgemeester te vergaderen, omdat samenwerking on mogelijk blijkt. Een ernstige klacht tegen den burgemeester Cluisenaer is ingesteld bij den Commissaris der Koningin, en diens bemiddeling is ingeroepen. o Met Kijk en de Kerk. Naar het «Hbl.a verneemt wil de Re geering bevorderen, dat, (bij losmaking van den financieelen band tusschen Staat en Kerk), aan de Ned. Herv. Gemeenten wordt uitgekeerd het, naar een rentevoet van 5 pet. gekapitaliseerde bedrag, van het totaal aan inkomsten, dat zij over 1919 uit de staatskas genoten hebben. o Het Duitsck-Nederlaudscke koleurerdrag. In invloedrijke kringen alhier aldus seint men uit Essen aan de N. R. Ct. heeft men mij over den staat van zaken nopens het Duitsch-Nederlandsche kolen- verdrag verklaard, dat er thans onderhan delingen gaande zijn, die het verzekeren van de in deze overeenkomst vastgelegde! kolenleveringen aan Nederland ten doel I hebben. Zoowel de Duitsche regeeiingalsj Hertogstraat 3 en 5 Telefoon 441 belast zich met alle accountants werkzaamheden KANTOOR VAN - RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Havenstraat 5 (naby het-station) 's-BOSCH ADVIES en BIJSTAND met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalatenschappen, boedelschei ding, voogdij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeilug van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, ma ken van Contracten, Requesien, enz. enz. Bill ij k e Conditiën. Zondags na S uur kantoor gesloten. Vanaf 21 Juni 19xiO. Heusden -Rotterdam. Van HEUSDEN: Maandag en Dinsdag vm. 1.30 u. Woensdag, Donderdag en Vrijdag vm. 5 u. Van ROTTERDAM Maandag vm. 42 u., Dinsdag nm. 12.45 u., Donderdag, Vrijdag en Zater dag vm. 12 u. HeusdenGorinchem. Van HEUSDEN Maandag vm. 5 u. en 6.30 u., Dins dag vm. 130 u., Woensdag, Donderdag en Vrijdag vm. 5 u. Van GORINCHEM Maandag c.a. vm. 11.30 u. nm. 12.30 en 3 'u., Dinsdag run. 4 u., Donderdag, Vrijdag en Zaterdag nm. 3 u. Veedieiist naar 's Bosch. Van ANDEL naar 's BOSCH Woensdag vm. 3.30 ij. Van 's BOSCH naar ANDEL: vm. c.a. 42 u. Directeur: L. DE BEER te Gorcum, Tel. No. 9. Heusden, 7. Inter Beleefd aanbevelend, ALS BOVEN. O LU O WijliHclie Straat o— HEUSDEN.) Als reclame wordt gedurende de eerste 8 (lagen 10°|o korting op alle artikelen bij eiken aankoop gegeven. Een ieder wordt uitgenoodigd van dit tijdelijk voordeel gebruik te maken. Het komen zien, geeft geen verplichting tot aankoop. O O G Q fD C BIJVOEGSEL Nieuwsblad OJ LJ O m tv C/3 fD 3

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5