Fa. flLPH- HUPSCH Uitgebreide collectie FRANSCH KRISTAL 's-BOSOH. Vughter straat 19. doot* pijn in. de nieuwste modellen. Levering onder garantie van breuk en bijlevering. TELEFOON 715. voor. Het bleek dat zij den koffer naar Nancy gezonden had. Twee inspecteurs werden daarheen gezonden waar zij in den koffer het lijk van den heer Weissemar.n vonden met verbrijzelde schedel. De 51-jarige mevrouw Bessaradeua en hare 21-jarige dochter zijn gearresteerd. o Een reuzen vliegtuig. Een draadloos Fransch bericht maakt melding van een nieuwe aanwinst van de Fransche vliegtuig-industrie n.l. een reus achtig watervliegtuig, ontworpen door Jean Latham. Het vliegtuig waarvan l'Avenir bijzonderheden mededeelt, meet over de beide bovenste vleugels 31 M. 70 c.M. zijn romp moet een waar vaartuig zijn, soliede en comfortabel. Dit nieuwe type watervliegtuig heeft drie motoren het heeft proef gevlogen met drieduizend kilo ballast, met een snelheid van 150 K.M. per uur, op 100 M. hoogte. Het vliegtuig kan in vier-en-dertig minuten tot een hoogte van 300 M. stijgen. o Het leeren ran tie Duitsche taal. In antwoord op een vraag van de ver- eeniging van leeraren in de moderne talen of het raadzaam is voortaan de Duitsche taal te onderwijzen, heeft de oud-president van de republiek, Raymond Poincaré, als zijn oordeel uitgesproken, dat de studie van die taal wel degelijk aan te bevelen is, daar zij samenhangt met de belangen van Frankrijk en wel o.a. in verband met de bezetting gedurende minstens 15 jaar van den linker-Rijnoever en met den toe stand in het Saargebied. bedaart spoedig door het gebruik van MIJNHARDT'S HOOFDPIJNTABLETTEN BINNENLAND. Een reebedrtyf by Philips te Eindhoven, Door de directie van Philips' Gloeilam penfabriek te Eindhoven is, naar M. van den Broek in 't jongste nummer van de «Veldpost® meedeelt, een groot landbouw en veeteeltbedrijf gesticht ten behoeve van het fabriekspersoneel. De bedoeling hiervan is het verkrijgen van producten, voornamelijk melk en boter, van zoo goed mogelijke kwaliteit, teneinde deze aan billijken prijs voor het personeel beschikbaar te stellen. Er zijn reeds twee-en-twiritig zwartbonte koeien aangekocht welke op een enkele uitzondering na, alle zijn ingeschreven in het Nederlandsch Rundvee-stamboek. Het ligt in de bedoeling den veestapel geleidelijk uit te breiden door aankoop en opfok. Daarmee in verband staat de ont ginning van woeste gronden, die door Philips is ter hand genomen. Deze gron den schijnen van uitmuntende kwaliteit te zijn en ver boven de gewone heidegronden, die in cultuur gebracht worden, te staan. o De Duitsche steenkolen. De correspondent der N.R Ct. te Parijs seint De «Éclair® concludeert uit den brief, die 31 Juli door Fehrenbach tot de Neder- landsche regeering gericht is en volgens welken Duitschland aan Nederland voor het crediet van 200 millioen gulden ge trouwelijk op de vastgestelde tijdstippen kolen zal leveren. De Duitschers hebben te Spa onjuiste verklaring afgelegd, aan gaande het voortbrengend vermogen van hun mijnen, of de Duitschers hebben het plan van de voor Frankrijk, België en Italië bestemde kolen de hoeveelheden af te nemen, die ze naar Nederland willen vervoeren. Doodgeschoten. Terwijl de moeder om 12 uur haai man op zijn arbeid het middageten bracht, wist de acht-jarige Van Rooij op de heide onder Berchem een revolver uit een kast te bemachtigen. Met zijn 12-jarig vriendje Huberts gingen zij samen er mee spelen. De met scherp geladen revolver ging af en de 12-jarige Huberts werd zoodanig getroffen, dat hij na enkele uren overleed. o Door deu stroom getroffeu. Dezer dagen waren een tweetal arbei ders bezig de muren van het transforma torenhuisje op de Hoogt te Dordrecht te cementen. By het verzetten van een em mer kreeg de arbeider M. een schok waar door de arbeider B., ziende dat hij dreigde te vallen, hem beetpakte ook deze kreeg een schok en viel achterover. Nader bleek M. brandwonden te hebben bekomen, die na geneeskundige hulp per rijtuig naar zijn woning aan den Oudendijk werd vervoerd, terwijl B een gat in het hoofd opliep, en zich, na verbonden te zijn, naar zijn wo ning aan de Tesselschadestraat kon begeven. Men vermoedt, dat 't ongeval is te wij ten aan het niet geheel isoleeren der dra den van het net. o De staking in Winschoten. De staat van beleg afgekondigd. Winschoten, 3 Aug. Te Winschoten werd gisteravond een ruit ingegooid brjA. Btisscher, directeur der cartonfabriek Rei- derland en hedennacht werden in het hotel Nederlanden waar de boerenzoons, die op Reiderland werken, gehuisvest zijn, twaalf ruiten vernield. Alhier is de staat van beleg afgekondigd. Winschoten, 4 Aug. Hedennacht is bij de cartonfabriek »Union« te Oude-Pekela de geheele stroovoorraad, ongeveer vier millioen kilogram verbrand. Getracht werd met petroleum den turfvoorraad in brand te steken. Dit werd tijdig ontdekt, zoodat het begin van brand gebluscht kon worden. o— Nieuwe rangdistinctieveu roor onder officieren. 't Dep. v. Oorlog heeft 't gevoelen van verschillende militaire autoriteiten gevraagd betreffende de invoering van nieuwe rangs- distinctieveu voor de onderofficieren. Ze zouden bestaan uit biesjes ter weerszijden van de kraag. Voor den sergeant één biesje, voor den sergeant-majoor twee. Voor de administratie met de(~n hoek(en napr buiten voor instructief personeel om gekeerd. Avp. In kokende soda. Op de N.V. Jurgens' Oliefabrieken te Zwijudrecht had een ongeval plaats. De werkman Versluis, wonende te Groote Lindt aldaar, geraakte, terwijl hij een koperen ketel poetste, daarin. Een der directeuren, de heer Lotsij, merkte hot ongeval op en trok hem uit den ketel, welke gevuld was met kokende soda. Door mej. Hövig werd de eerste hulp verleend, waarna hij, na herverbonden te zijn, per brancard naar het Ziekenhuis te Dordeecht werd vervoerd. o Een schitterend getuigschrift Zekere De G. uit Woensel, werd door de- gemeentepolitie aangehouden wegens fietsen zonder licht. Toen De G. weigerde zijn naam op te geven, werd hij gearres teerd. Deze arrestatie kon slechts onder hevig verzet plaats hebben. Ten politie- bureele kwam men tot de ontdekking, dat De G. solliciteerde naar de betrekking van politieagent. Wel een schitterend getui genis. (E. D.) o— Een dreigbrief. Mevrouw Wüste te Santpoort ontving dezer dagen een brief, welks schrijver haar sommeerde op een bepaalde plaats een door hem bepaalde som gelds neer te leggen. Deed zij zulks niet, dan zou ze de gevolgen ondervinden. Mevr. W. gaf den brief aan de politie, die zich tegen den door den schrijver bepaalden tijd bevond bij de plaats, waar de brief moest worden neergelegd Natuurlijk stelde zij zich ver dekt op en zag weldra een jongmensch naderen dat den brief opraapte. Bijna onmiddellijk daarna zag hij zich door een paar stevige armen vastgepakt, waarna hij gevankelijk werd weggevoerd. o Tegen de lamp geloopen. Een persoon uit Rotterdam, die de Kaagweek te Warmond meemaakte, werd door de Rijkspolitie bekeurd wegen het varen met een motorboot zonder,licht. De politie vermoedde tevens in hem een ver dachte te zien, die door de Rotterdamsche politie gezocht werd wegens heling van een bedrag van 4000 dollars. Bij onder zoek bleek dat nog een som van 1000 dollar in zijn bezit was. De man is, na gehoord te zijn, door den Burgemeester van Warmond, naar Rotterdam overgebracht. De motorboot is in beslag genomen. Uitvoer van schapen. Naar de »Msb.« verneemt zal binnen kort de uitvoer van een beperkt aantal schapen uit Nederland worden toegestaan. o- Een «iiefstal van 5000 dollar? Door een te Rotterdam gevestigd filiaal van een bankinstelling in Amsterdam werd voor eenigen tijd aan een bank te New- York een aangeteekende brief verzonden waarin 50.000 dollar aan bankpapier. Bij aankomst te New-York bleek -de brief slechts 45.000 dollar te bevatten. Het Bureau Paauwensteeg te Rotterdam werd met het onderzoek belast. Toen bleek, dat een der bedienden van het filiaal den brief 24 uur onder zijn berusting had gehouden. Hij werd aangehouden, terwijl hij met eenige vrienden en vriendinnen van de vermiste 5000 dollar goede sier maakte. Bij zijn aanhouding werd slechts weinig geld op hem bevonden. o J. E. lierkveus. f Woensdagmorgen is op 49 jarigen leef tijd de heer J. F. Berk veris, directeur der Coöperatieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven, plotseling te 's-Gravenhage over leden. De heer Berkvens liet zich van het station S.S. per auto naar een adres in het Bezuidenhoutsche stadskwartier brengen, toen de chauffeur kort voor het bereiken van het aangeduide adres bemerkte, dat de heer Berkvens in den wagen in elkaar gezakt was. Een in ailerijl geroepen ge neesheer kon slechts den dood constateeren. o 1'. T. en T.-personeel. De afd. Posterijen en Telegrafie van de Ned, Fed. Bond van Personeel in Open baren Dienst heeft een adres aan den Mi nisterraad gezonden, waarin adressant er op aandringt spoedig over te gaan tot een algemeene loonsherziening, met als grond slag f 40 minimum loon en in afwachting dezer herziening over te gaan tot het uit- tebetalen van een bedrag in eens, groot f 300 aan het geheele lager personeel der posterijen, telegrafie en telefonie. o Alles terecht. Naar wij vernemen zijn al de goederen welke ten huize van mr. del Campo, te s'Gravenhage, deze week zijn ontvreemd, thans terecht. De politie heeft alles bij de gemeentelijke bank van leening en op- koopers te Delft in beslag genomen, ook de fiets, welke zooals men weel, eveneens was meegenomen. Een vrouw die de ver schillende goederen heeft beleend en ver kocht, is bij de politie bekend, zoodat ver wacht kan worden, dat de daders spoedig zullen worden gearresteerd. o Een mijn in het net. De stoomtrawler »Hollandia« van de Maatschappij Hollandia te IJmuiden, kreeg op 15 mijl uit de kust een mijn in liet net, welke ontpolfte eri het achterschip vernielde, zoodat het schip zonk. De ge heele bemanning redde zich met eigen sloep en landde op Terschelling. (Hbld.) wmaBsmm \V flflhopi^ en binnen enkele dagen, worden steen puisten, negenoogen, bloedvinnen, al lerlei zweren en wonden, wratten, likdoorns, fijt, winterhanden, winter voeten, zwerende borsten en open beenen, ring- baard- en dauwworm, volkomen genezen door de Oprechte Winsatner Zalf. Prijs per bus f 0.75 en fl.35. (Hoe grooter bus, hoe voordeeliger in 't gebruik.) Verkrijgb bij Apoth. en Drogisten en Winkeliers en te HeOSdSÜ bij J. N. W. Biugman, Coiffeur, Boter markt 's BOSüh Gebrs. Verhees, Or- thenstr. 28 en Vughterstr. 77; Gorin- Chem, Firma Schoon, Apoth. Hoogstr. Waalwyk, Drog. De Toko, t/o de Markt: Baardwijk, G. Bijnen. Waar niet ver krijgbaar is verkoopers gevraagd. Gen.-Agent J. C. DE VK1ES, Wiusiim (Gr.) PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden Hét magazijn van de Ver- eéniging «Het Groene Kruist alhier, heeft een belangrijke uitbreiding ondergaan, door aanschaffing van een ziekenraam (systeem de Mooy) met draagbaar. Waar tot nu toe het vervoer van besmettelijke zoowel als van niet-besmettelijke zieken met een zelfde draagbaar geschiedde, meende het Bestuur van bovengenoemde Vereeniging hieraan een einde te moeten maken en stelt het thans ziekenraam en draagbaar ter beschikking der leden, echter uitsluitend voor het vervoer van niet-besmettelijke patiënten. Voor niet leden der Vereeniging zal een kleine vergoeding gevraagd worden. Aanvragen kunnen geschieden bij den magazijnhouder (den heer L. Reis), tegen afgifte van een aanvraagbiljet, onderteekend door één der doktoren. In spoedeischende gevallen kan men zich wenden tot Mevr. Auër, Sterrestrrat W 30. Door de Vereeniging zijn verder gratis verkrijgbaar gosteld brochures, uitgegeven door de Centrale Vereeniging «Het Groene Kou is® en de Nederlandsche Centrale Ver eeniging tot Bestrijding der Tuberculose, o.a. over zuigelingenvoeding en woning inrichting. Op aanvraag zijn deze bij den magazijnhouder te verkrijgen. Werkendam. Bij de Ger. gemeente alhier is beroepen Ds Van Reenen van Gouda. Alhier is in den ouderdom van 80 jaar overleden de Weleerw. heer Ds. E. Kropvel i Em. predikant van de Ger. kerk te Rijswijk (Z.-H.) Bij het afbreken van een huis vond de metselaar J. V. alhier een kistje inh. 139 rijksdaalders met de beeltenis van Koning Wiilem I. Den eerlijken vinder werd door den eigenaar van het huis een vierde gedeelte toegewezen. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn in de autogarage van den heer S. eénige ruiten ingegooid. Van de daders is niets bekend. Aalst. Onze muziekvereeniging «Prins Hendrik« behaalde 29 Juli op het te Groot- Ammers gehouden Nationaal Concours in de 3e afdeeling Fanfare den 2den prijs met 278 punten. Wilhelmina« te Veen liet dit succes niet onopgemerkt voorbijgaan. Maandag kwam dit gezelschap hare zuster-vereeni ging geluk wenschen. Voorafgegaan door het Bestuur van «Prins Hendrik# maakten de gasten eene muzikale wandeling dooi de kom der gemeente, en brachten daarna een serenade aan onzen Wethouder. Tegen half tien keerden «Wilhelmina® huiswaarts en liet, toen de veerpont midden op de rivier gekomen was, nog een «Lang zal ze leven® hooren, wat met daverend hoera werd begroet door de velen, die aan den oever stonden. Hulde aan de Veensche Fanfare, die een schoon bewijs van vriend schap tusschen beide vereenigingen gaf. Een en ander had veel volk op de been gebracht. Natuurlijk Muziek komt ook hier een ieder graag hooren. Jammer alleen, dat «Prins Hendrik® niet veel meer, vooral financieel, gesteund wordt. Almkerk. Zondagavond werd door den gemeente-Veldwachter Kraaiveld tegen een drietal personen proces-verbaal opgemaakt wegens het ontvreemden van appelen uit den boomgaard van B. v. d. K. Woensdag 41 Aug. zal de Geref. Knapen vereeniging «Benjamin® alhier een pleizierreis maken, naar Den Haag en Omstreken. Woensdag 11 Aug. a.s. hoopt het Fanfarecorps «Nooit Gedacht« alhier deel te nemen, aan het Groot Nationaal Con cours te Monster. Wij wenschen genoemde Vereeniging dien dag veel succes. Bommelerwaard. Bij Koninklijk Be sluit is aan de gemeente Poedeoijen, ten behoeve van haar lager onderwijs, een bui tengewoon subsidie van f 000 toegekend. Bij Koninklijk Besluit is aan de ge meente Zaltbommel, ten behoeve van den woningbouw, uit 's Rijks kas een voorschot van f 49.555 verleend. De rijksnajaarskeuringen van tot dekking bestemde hengsten zullen o.m. wor den gehouden op 14 September te Tiel en op 15 September te Zaltbommel. 's-Gravenmoer. Door het hulp-tele graafkantoor zijn in de vorige maand be handeld 61 telegrammen,* waarvan 27 zijn verzonden en 24 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken bedroeg 60. Op de Rijkspostspaarbank werden 27 inlagen gedaan ten bedrage van f 3804.47|, terwijl 11 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 2731.49 Geertrnidenberg. Hedenmiddag tus schen 2 en half 3 was de veldwachter Van den hout gemeente Oosterhout, Willemse genaamd, bezig zijn revolver schoon te ma ken. Plotseling ging deze af en een kogel trof het zevenjarige zoontje vlak in het voor hoofd en kwam uit het achterhoofd te voor schijn. Het kind is overleden, de ouders zijn radeloos. Gorinchem. Zaterdag kwam de pad vinder S. alhier, die op fiets voor een dame wilde uitwijken, daarbij te vallen en had het ongeluk onder een omnibus van den heer Hol te geraken, die hem over de lin kerhand reed, zoodat de pink werd afge reden. Dr. De Lindt verleende de eerste hulp. Nieuwendijk. Op het jl. Donderdag gehouden Nationaal Concours te Groot- Ammers haalde de Chr. Zaugvereenigirig alhier den lsten prijs in de 4e afdeeling. Nieawkuik. Dinsdagmiddag omstreeks half een is alhier de wasch van den heer Hornman van de bleek ontvreemd. Door onzen ijverigen gemeente-veldwachter was men den dader spoedig op het spoor. De dader is na hem het goed te hebben ont nomen voorloopig in bewaring gesteld. Naar men zegt is het zekere G, K. thans woon achtig te Heusden. (Prov. Ct Oudendijk, Het zoontje van de fam. V. geraakte onder een fiets en brak daar bij een been. Dit is de tweede maal, dat dit ventje een dergelijk ongeluk overkomt. Raamsdonk. Dinsdag had de heer v. I. het ongeluk met zijn motor tegen een paal te rijden. Met gekneusde armen en hoofd werd hij in het ziekenhuis opge nomen. Eenige uren daarna overleed hij. Sleeawijk. Op de voordracht ter be noeming van een onderwijzer aan de open bare school alhier, zijn geplaatst de heeren H. P. Dekkers te Kaatsheuvel, A. J. Noels te Brakel en A. Olvers te Gorinchem. Sprang. Over de maand Juli werd aan het hulppostkantoor alhier op s Rijkspost spaarbank ingelegd f 4900 41 eri terugbe taald f5239.17. Zekeren v. D. had het ongeluk te Waalwijk op een der stoomleerlooierijen zijn been te breken. Per rijtuig werd hij huiswaarts gebracht. Onzen dorpsgenoot A. Moonen be haalde dezer dagen zijn diploma Mercurius boekhouden. Onzen vroegeren dorpsgenoot de heer J. M. van Beek, thans onderwijzer aan de O. L. school te 's Gravenhage slaagde j.l. Maandag voor het examen acte Fransch. Vrijhoeve-C&ppel. De heer A Moo nen alhier slaagde dezer dagen voor boek houder bij de Vereeniging Mercurius. Waspik. Naar wij vernemen is Dr. V. C. J. Smits alhier als 6e stadsgenees heer benoemd te Utrecht. Als zijn op volger zal zich hier vestigen Dr, Wijfels, thans te Ginneken. Woudrichem. Veiling van 4 Aug. Keswiekappelen I 1926 ct. p. K.G. II 815 VaUupelen 3—10 Suikerperen 30 36 Bergamotperen 3032£ Blauwe pruimen 35—38 Witte 65 67 Abrikozen 2 ct. per stuk Aardappelveiling. Schoolmeesters f 4.50 p. H.L. Blauwputten - 5,005.80 Eigenheimers - 4.405.00 Aanvoer 130 H.L. Aangezien de heer W. Viveen zijne benoeming tot lid van den gemeenteraad niet heeft aangenomen, is benoemd verklaard de heer H. M. Hartman (S.D.A.P.) De plaats, opengevallen door het ontslag nemen van den heer P. H. Blijenberg, we gens vertrek uit de gemeente, kan niet worden aangevuld, daar op de lijst waarop hij werd gekozen, geen meerdere namen voorkomen nu deze lijst niet met een of meer andere lijsten was verbonden. De zetel der «neutrale® partij blyft der halve gedurende de loopende vierjarige pe riode onbezet. Zaltbommel. Door den Directeur van het Rijkspost- en telegraafkantoor is bij de politie aangifte gedaan van een post- wisselvervalsching in 't begin van dit jaar gepleegd, doch eerst nu geconstateerd. Een onderzoek wordt ingesteld. Op de alhier gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 4 varkens en 118 big gen. Prijs der biggen van 40 tot 60 gld. 55000 eieren, prijs 13 A 14 ct. per stuk. 340 K.G. boter f 1.75 per pond. I PRIJS PER KOKER 45£ BU APOTH «n DROGISTEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2