pa. ALPJ-L HÜPSCH I Uitg-ebreide collectie FRANSCH KRISTAL Vughter straat 19. 's-BOSCH. I Levering onder garantie van breuk en bij levering. ,aV>RQ< KINDERZALF Anfla-bonbons Zocht U ver= geefs in. de nieuwste modellen. I ir*i H n^pn wcitp m r^r\ 1 TELEFOON 715. OE BESTE^ geneest roode ontstoken huid. Smetten, uitslag, schrijnen, zeere plekken. IN'OOOZEN VAN 30en60e. B'J APOTNtnOROOtSen I Buitscker door Polen gefusilleerd. Berlijn 1 September. De Polen hebben den student Becker uit Dantzig wegens be wezen landverraad na vonnis van den krijgs raad gefusilieerd en gaan voort met het verdrukken der Duitschers in den Poolschen corridor. In Italië wordt volgens berichten uit Pa rijs een staatsgreep van radicale socialisten verwacht, die een republiek willen invoeren. De houding der regeering moet de reden zijn, daar zij hare politiek tegensver Rus land op aandringen van Engeland moest wijzigen. Te Parijs maakt men zich over den toestand in Italië zeer bezorgd. Waar vijandschap niet meer telt. Door de Belgische Spoorwegen zijn 4000 en door hetlevensmiddelen-departement3000 spoorwagens besteld in Duitschland. De Duitsche fabrieken bleken 6000 francs goedkooper te zijn dan de Belgische. BINNENLAND. Duitsche credieten. De eerste termijn der Nederlandsche credieten aan Duitschland tijdens den oor log voor de N..U. M., het centaral ver- rekenkantoor voor brandstoffen en de ver- eeniging tot regeling van het ijzervervoer verleend, vervalt den eersten October a.s. Tot dusver waren er gronden te vermoe den, dat Duitschland uitstel van de aflos sing zou verzoeken. Thans verneemt het »Hbld.« dat de eerste termijn reeds 13 dezer zal worden voldaan. o Een gevaarlijk heer. Door de politie is in het Scheenebosch bij Wolvega aangehouden zekere K., uit Am sterdam, die in het bosch zijn verblijf hield. Hij bleek in het bezit te zijn van een re volver met patronen, een lang mes in scheede, een breekijzer enz. Het heerschap wordt verdacht van diefstal met braak in twee rijwielwerkplaatsen. In de nabijheid van zijn verblijfplaats vond men verschil lende der gestolen voorwerpen terug. Door een houd aangevallen. Te Lienden is meldt het »N. v. d. D.« het vierjarig zoontje van A. de W., toen deze een boterham at, door een grooten hond aangevallen en zoo ernstig in den mond en gelaat gewond, dat geneeskundige hulp terstond noodzakelijk was. Alle tan den in de bovenkaak van het knaapje wa ren los en neus en oogen beschadigd. o De moord te Berghem. Ter gelegenheid van de Berghemsche kermis, stond de ruim 40 jarige M. Sei- men aldaar, met een tafeltje koek en snoep goed in de onmiddelijke nabijheid van een danstent. Zekere J. J. F. v. d. H., uit de danstent komende, liep onverhoeds op Seimen af en stiet hem een mes in het hart. Het parket uit 's Bosch was 's nachts om 12 uur nog ter plaatse. Verscheidene personen werden als getuigen gehoord. Twee ervan verklaarden gezien te hebben hoe zich 't gebeurde heeft toegedragen. De wonde welke de verslagene had op- geloopen, was 6 a 7 c.m. diep. Twee slagaders waren doorgesneden, zoodat de verslagene is doodgebloed. De vermoedelijke dader, die in Oss werd aangehouden, blijft nog steeds ontkennen. Hij werd gisteren zwaar geboeid het Paleis van Justitie binnengebracht. Het lijk van den verslagene werd gisteren-morgen in in een verzegelde kist naar het lijkenhuis op de R.K. Begraafplaats te Berghem over gebracht. »Prov. Ct.« Algeheele opheffing der uitsluiting in de bouwbedrgven 1 - Naar we vernemen, is zeer spoedig de algeheele opheffing der uitsluiting in het bouwbedrijf te verwachten. Het Hoofdbestuur der Landelijke Fede ratie van Bouwvakarbeiders heeft namelijk gemeend, zijn afdeelingen te moeten ad- viseeren tot aanvaarding der collectieve ar beidsovereenkomst en de punten van over eenstemming, verkregen in de conferentie van 19 Aug. 1.1. Naar wij vervolgens over de hervatting van de werkzaamheden in het bouwbe drijf vernemem, blijken in het land vooral de meeste moderne en neutrale bouwvakar beiders weer aan het werk te zijn gegaan. In Amsterdam is dat nog niet het ge val, omdat velen door hun Federatie col lega's daarvan werden afgehouden. o Gewelddadige afpersing. 's-Gravenhage, 31 Aug. De rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 20-jarigen bloemist M. L. en den 19-jarigen slager T. C. M. in Den Haag, die de vorige week terecht stonden, ter zake gewelddadige afpersing, gepleegd bij herhaling. Op den 4den en den 6en Juni j.l. waren zij res pectievelijk bij een oude dame te Den Haa- en een ouden man te Scheveningen bin nengedrongen en hadden dezen onder be dreiging van hen te zullen neerschieten geld afgeperst. Het vonnis luidde tegen H. 8 jaar en tegen M 6 jaar gevangenisstraf. Valsch bankbiljet. Op de bijbank van de Nederlandsche Bank in de Boompjes te Rotterdam is in beslag genomen een valsch bankbiljet van f25, dat ter inwisseling werd aangeboden. Het watermerk ontbreekt, het papier is vettig, terwijl het biljet is van de serie B R No. 022662 en de datum 24 April 1919 er op is vermeld. Van deze serie zijn meer valsche biljetten in omloop. Het inbeslag genomen biljet is vermoedelijk langs fotografischen weg vervaardigd. De „natte" kermis te Alkmaar. Uit Alkmaar wordt van bevoegde zijde aan »de CouranU gemeld De drankbestrijders te Alkmaar hadden het voorstel gedaan, om dit jaar ook te Alkmaar de kermis droog te leggen. De Raad is daartoe echter niet overgegaan en heeft zich destijds vereenigd met het prae- advies van B. W., om zich te bepalen tot het tegengaan van drankmisbruik met be hulp van de vergunning- en verlofhouders. Thans, nu de kermis is afgeloopen, kan geconstateerd worben, dat deze proef uit- uitstekend is gelukt. Ergerlijke tooneelen hebben nergens plaats gevonden bijzonder krachtig is de politie niet opgetreden, maar dat behoefde ook niet, Wel was het de bevolking bekend, dat de politie zeer strenge instructies had om op den eersten oproep der drankbestrijders terstond de noodige maatregelen te nemen. Het resultaat is geweest, dat op de kermis nagenoeg geen dronken lieden werden aangetroffen. o Gesmokkelde wapens. Amsterdam, 1 Sept. Aan boord van het s.s. »Triton« is door den inspecteur der Kon. Nederlandsche Stoomboot Maat schappij een aantal geweren, revolvers en eenige handgranaten gevonden, waarvan de herkomst niet bekend is. Het schip heeft de haven van Saloniki aangedaan, alwaar men vermoedt, dat de wapens aan boord zijn gesmokkeld. Deze berusten thans bij de politie, die een onderzoek instelt. Moord. Steenwijk, 1 Sept. Even buiten Steen- wijk is hedenmorgen het lijk gevonden van den achttienjarige arbeider A. Orsel, van Havelterberg, met diepe messteken in de borst. o Staatsleening 1919. De minister van financiën maakt bekend dat tot en met 30 Augustus II. op de Staats- leening 1919 was gestort en bij de Ne derlandsche Bank verantwoord een bedrag van f424,081.500. In afzonderlijke bijvoegsels tot de St.-Ct, No. 169 varf 1 Sept. zijn opgenomen de lijsten der schuldbekentenissen der 5 pets. Staatsleening 1919, welke zijn uitgeloot bij de op 12 Augustus j.l. gehouden uit loting en mitsdien 12 October 1920 af losbaar zijn. o Marktberichten. Op de Bossche veemarkt werden Woens dag aangevoerd 800 runderen, 38 zeugen en 500 biggen. Er werd besteed voor Kalfkoeien van f 500750, kalfvaarzen van f 450650, magere ossen en koeien van f 325450. vette ossen en koeien 1ste kwaliteit f 1.10 2de kwal. fl.00 p. p. Pinken van f250 350, zeugen f180 290 per stuk, biggen f4—6 per week. Ruime aanvoer, handel trager. Rotterdamsche veiling. Op de in ons Veilingslokaal, Delftsche- straat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 15.tot f 16.55 idem (klein -13.90 -14.55 Eendeieren -17.15 -17.20 Aanvoer 115000 stuks. o Overreden. Op den Velzerweg te Beverwijk is het dochtertje van den heer B. uit Beverwijk door een auto overreden. De kleine, die 5 jaren oud was, was terstond dood. o— Bioedige twist. Bij een twist op den Vlaardinger Dijk onder Schiedam tusschen eenige Duitsche werklieden, werd een hunner doodelijk ge wond. o Ecu vergissing. Eenigen tijd geleden werd een beambte der kaasfabriek te Spijkerboor (N.-II.) aangehouden, hij was gesignaleerd als de serteur en werd vervoerd naar Amersfoort. Na 3 weken in arrest te zijn geweest, bleek dat men zich vergist had I Verkoudheid, Heeschheid.j Gebruik! PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 101 uur. Heusden. De Muziekvereeniging »De Heusdensche Harmonies; hoopt deel te ne men aan het groot festival te Wijk op 15 September a.s. Werkendam. Ter gelegenheid van den verjaardag van II. M. de Koningin is hier dapper feest gevierd en wanklanken zijn niet vernomen. 's Morgens reeds vroeg begon de drukte al. Van 8 tot 9 uur was het koraal- muziek door de Werkendamsche Harmonie. Daarna arriveerde het muziekgezelschap »Crescendo« uit Nieuwendijk. Vele be woners uit den omtrek waren opgekomen, zoodat er een gezellige drukte heerschte. De Historische en Allegorische optocht is goed geslaagd. Op het terrein werden des namiddags verschillende spelen uitge voerd, o.a. Ringrijden, Toristeken, Zak- loopen, waaraan jtardige prijzen waren ver bonden en waarvoor zich vele liefhebbers aanmeldden. De café's hadden voor mu ziek zorg gedragen en er werd ook gele genheid tot dansen gegeven terwijl een schitterend vuurwerk den feestdag besloot. Aalburg. Woensdag had de landbou wer G. K. alhier het ongeluk met een geladen wagen vlas, naast de brug te rij den die over een grooten wetering was gelegd. Door toegesnelde hulp wist men de voerman spoedig op het droge te bren gen, zoodat deze het er met den schrik afbracht. Gameren. De verjaardag van H. M. dq Koningin is hier lang niet onopgemerkt voorbijgegaan. Al vroeg in den morgen 31 Aug. zag men de jeugd feestelijk uitgedoscht over den weg huppelen met vlaggen in de hand. Van alle scholen, werden de kinderen van een rondgang door 't dorp elk in zijn school ruim getrakteerd. Het fanfarecorps Prinses Juliana® verhoogde de feestvreugde zoo danig, dat ook oudere van dagen zich voor 't grootste gedeelte van den dag in feeste lijke stemming openbaarde. Het voornemen bestond alleen voor de schoolkinderen te feesten doch des avonds was het zoo druk in ons anders zoo stil dorp en de stemming zoo eenparig en oranjegezind als men maar verlangen kan. Alles had een rustig ver loop. Genderen. Woensdagavond had de vaandeluitreiking plaats aan de muziek vereeniging »Excelsior« alhier. Onder een opgewekte marsch van Oefe ning en Uitspaniiing« uit Wijk, trok men naar de weide van den heer E. v. d. Beek, door dezen bereidwillig voor dit doel af gestaan, alwaar door eenige ingezetenen een muziektent was opgeslagen. Nadat sOefening en Uitspanning® op de tent had plaats genomen, nam de Edel Achtb. Heer Brune, burgemeester het woord. Spreker schetste de beteekenis van een vaandel, bracht een woord van hulde en dank aan O. en U. uit Wijk en reikte daarna de Vereeniging het vaandel uit, waarbij de muziek het Wilhelmus inzette. Hierop ving het concert aan, dat trots het slechte weer door een groote menigte met aandacht werd gevolgd. Dat de muzieknummers voortref felijk werden uitgevoerd, behoeft geen be toog, de naam van Oefening en Uitspan ning® staat daarvoor borg. Tijdens de uitvoering der nummers werden door eenige jonge meisjes kransen gehecht aan de vaan dels van »0. en U.« en «Exselcior. Om 10 uur was de plechtigheid afge loopen en ging ieder in opgewekte stem ming huiswaarts. Een woord van dank aan de muziekvereeniging uit Wijk met haar kranigen directeur, aan den Edel Achtb. Heer Brune, den heer E. v. d. Beek en allen, die tot het welslagen van dezen avond hebben medegewerkt, is zeker niet misplaatst. 's Gravemoer. De weIEw heer. F. van Asch, predikant te Eethen en Dron- gelen, heeft voor het beroep der Hervormde Gemeente alhier bedankt. Raamsdonksveer. Geen volksfeesten, geen publieke vermakelijkheden, weinig vlaggen, ziedaar de dag van Koninginne- verjaardag. Des morgens optocht van de kinderen der Chr. School door 't Veer, des namiddags voor hen een schoolfeestje, en des avonds concert door de Harmonie. De heer Visser, werkzaam op 't Keteldiep, werd aangesteld als stuurman op de stoompont aan 't Keizers veer. Ds. Lans, Directeur van den Ger. Zendingsbond, hoopt a.s. Zondag op te treden voor de Ned. Herv. Gem., des morgens op 't Veer, des namiddags op 't Dorp. Sprang. Beroepen bij de Gereformeer de kerk alhier ds. A. G. Wolff te Loenen- Vreeland. Bij aanbesteding voor den bouw van een 5e locaal werd door de navolgende personen ingeschreven B. van Willigenburg f8890, C, Timmermans - 8860. M. in 't Veld - 8850. Jac. Nieuwenhuizen - 8000. Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. Koninginnedag had in deze ge meente een zeer kalm verloop. Voor de kinderen werden optochten georganiseerd, die al zingende en met oranje getooid door 't, dorp trokken. Ook wapperde weer van den toren de nationale driekleur met oranje wimpel, wat sinds de oorlogsjaren achter wege was gebleven. Het beieren der toren klok misten we nog we zullen hopen dat ook dit aloude gebruik op dezen dag, een volgend jaar in eere hersteld wordt. Zekeren V. had het ongeluk in een vrij diepen sloot te vallen. Daar hij zijn tegenwoordigheid van geest behield, kwam hij met den schrik en een nat pak vrij. Waspik. De heer V. C. J. Smits, Arts alhier is benoemd tot gemeente-arts te Utrecht. Woadrichem. Veiling 1 September. Maagdeperen 20—25 ct. p. K.G. Williams 3035 Knolpeer 18-21 Stoofperen 1518 Zure appelen 16—23 Zoete appelen 1824 Kroelappelen 812 Aardappelen. Bravo's f5.40 p. H.K. Eigenheimers f5. Wijk. Onze dorpsgenoot, de le luit. der infanterie van het Oost-Indisch leger H. van der Mooren, werkzaam als leeraar aan den hoofd-cursus te Kampen, is be vorderd tot kapitein. De fruithandelaar J. B. was bij de familie D. bezig met het plukken van fruit. Plotseling werd hjj door den grooten hond van de familie D. aangevallen, tegen den grond geworpen en zoodanig gebeten, dat spoedig geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, om de vreeselijke diepe wonden te hechten, en het buitengewone bloed verlies te stelpen. naar een snelwerkend, middel, ter ge nezing van steenpuisten, bloedvinnen, negenoogen, open beenen, zwerende borsten, fijt, wratten, likdoorns, ring-, baard- en dauwworm, winterhanden en wintervoeten, brandwonden, beproef dan ééns een busje Oprechte Winsumer Zalf, en in enkele dagen is U genezen. Prijs per bus f 0.75 en fl.35. (Hoe grooter bus, hoe voordeeliger in 't gebruik.) Verkrijgb. bij Apoth. en Drogisten en Winkeliers en te HeUSden bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Boter markt 's BOSGh Gebrs. Verhees, Or- thenstr. 28 en Vughterstr. 77; Gorin- Chem, Firma Schoon, Apoth. Hoogstr.; Waalwijk, Drog. De Toko, t/o de Markt: Baardwijk, G. Bijnen. Waar niet ver krijgbaar is verkoopers gevraagd. Gen.-Agent J. C. DE VRIES, Winsuni (Gr.) INGEZONDEN. N.V. »Eerste 's-Hertogenbossehe Steenhouwerij's Hertogenbosch. Aan het accouUantsverslag over het eerte boekjaar loopende van 1 Januari 1919 tot 31 December 1919 ontleenen wij dat de N.V. »Eerste 's-IIertogenbos- sche Steenhouwerij® werd opgericht met een kapitaal van f 50.000,verdeeld in 100 aandeelen van f500,waarvan 20 aandeelen door de oprichters werden ge nomen en volgefourneerd. In Maart 1919 werden nog 10 aandee len geplaatst en volgestort. De bruto winst over het eerste boekjaar bedraagt fl7.193,56B. Hiervan werd gereserveerd f1500,voor oninbare vorderingen en f 7500.voor waardevermindering der steensoorten, zoodat voor netto winst f8193,565 resteert. Volgens de statuten werd eerst 5 pet. over het gestorte kapitaal aan aandeelhouders uitgekeerd, zijnde f 750,Van de overwinst werd f 1860,89 aan het reservefonds toegevoegd, voor Di rectie en Commissarissen f'29 7 7,435 be stemd, terwijl nog f 2605,24 overbleef. Het dividend kon worden gesteld op 20 pet. In het le halfjaar 1920 werden nog 30 aandeelen geplaatst en volgestort. In de Algemeene Vergadering, in 1 Juni 1920 gehouden, werd de balans en de winstrekening over het jaar 1919 goed gekeurd en tevens besloten tot uitgifte van de 40 nog in portefeuille zijnde aandeelen tegen den koers van 105 pet., deelende in het halve dividend over het boekjaar 1920. Tevens werd goedgekeurd het voor stel van de Heeren commissarissen om over te gaan tot het emitteeren eener 7 pet. Obligatieleening van f50.000,in coupu res van f250,f500,en f 1000, PREDIKBEURTEN. 5 September. Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Geref. kerk A, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. André. Chr. Ger. Kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Barth. Ger. Gem. vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst. Geref. kerk. v.m. 9.30 u. en nm. 2.30 u. dhr. Bakker cand. te Amsterdam. Chr. Geref. kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 u. ds. Jansen van 's Hage. 6,30 u. dhr. Zanten van Doorn, Sleeuwijk, vm. 10 en nm. 6,30 u. ds. v. Garderen. Geref. kerk, vm. 10 u. lees dienst en nm. 3 u. ds. Bosch van Almkerk. IN DOOIEN VAN 60 m 9031. BIJ AP0IH.cn D ROOI STEN. Fabr. A.MIJN MAROT. Zeist. Heusdenvm. 10 u. ds. Huijgens. Werkendamgeen opgaaf. - Aalburgnm. 7,30 u. ds. Bakker. Andel, vm. 10,30 en nm. 7 u. ds. v. d. Put. Aalst, vm. 10.30 en nm 3 u. ds. Japchen. Doeverengeen opgaaf. Eethenvm. 9,30 u. ds v. Asch. Oenderen, vm. 10,30 ds. C. R. Rijnen berg, em. pr. te Delft, bevest. nieuwe leeraar, en nm. 3 u. ds. S. A, C. Rijnenberg, Intr. Geref. kerk, vm. 10.30 en nm. 3 u. ds. v. d. Sluis. '8-Oravenmoer, nm. 2 u. ds. Groenevelt van Sprang. Heesbeengeen dienst. Meeuwen, Geref, kerk vm. 10.30 en nm

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2