voor het Land van Heusdan en Altena, de Langstraat en de Neemt gelden a deposito. DÉE H. M. Stoomhoutzagerij „De Linge. Hotel Lunchroom - Restaurant Atmtntd n op dit Blad. Geeft uit 4°0 Spaarbankboekjes. ONZE Harken, Schoffels, Gras- en Riethaken als Prima gesmeed Handwerk. Hout- en Steenkolenhandel. ONTVANGEN Geen reclame die zoo pakt als SOLIDITEIT! Fluweelteksten, Gelegenheidsteksten en Hulszegens, GORINCHEM Kantoor: Arkelstraat, fsorincSiem J. DJEC WIT. BoinériaanL tie, 4814 Zaterdag 4 september N iero verspan ning GORINCHEM Arkelstraat 490. Opgericht met steun der Regeering. Lips' Safe-Inrichting. I» Molenstraat by de Markt! Gorinchem. groote sorteering Zilveren Beugels, in alle prijzen, met bijbehoorende Fluweelen Tasschen. 5"|o Ming a ciilanl REPME-MSM5. ïn den Boekhandel van L. J. VEERMAN te Heusden is voorhanden een ruime sorteering in eiken-verguld- en notenhouten lij sten. Ook voorradig Teksten en Spreuken op Carton, Teksten voor ieder gelegenheid worden met elk verlangd opschrift binnen eenige dagen geleverd. BEHOORENDE BIJ HET door het werk Worden uw nieren overspannen door uw beroep? Dit is vaak het geval. Werk, dat de zenuwen inspant, de spie ren en inwendige organen schokt, of u in aanraking brengt met nadeelige gassen, ver oorzaakt dikwijls nierkwalen. Dit is ook het geval bij werk op vochtige plaatsn, in wisselende temperaturen of met stof be zwangerde lucht. En daarom komen rugpijn, urinekwalen, ontstoken nieren of blaas, nier-waterzucht en rheumatiek zooveel voor hij machinsten, chauffeurs, stokers, spoorarbeiders, schilders, metselaars, mijnwerkers visscherliederi enz. Als de urine sterk verkleurd is of slecht, riekend, .spaarzaam of 'te dikwijls komt, pijnlijk is bij de loozing en bezinksel achter laat, of als gij last krijgt van duizeligheid, rugpijn en hartkloppingen, dient gij ver dacht te zijn op ernstige nierkwalen. Verandering en rust zullen u goed doen en de kwaal aanmerke|ijk doen verminde ren, maar een speciaal niergeneesmiddel is eveneens onmiddelyk noodzakelijk. Wekt de nieren op en versterkt deze door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zullen de nieren in staat stellen om de vergiften te verwerken, die het bloed be derven, deze met de urine afvoeren en het bloed rein en krachtig maken tot onder houd van de levensorganen. Geen geneeslijke graad van nierzwakte of urinestoornissen weerstaat Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Zij dienen enkel voor de nieren en blaas en daaruit voortkomende kwalen. Alleen echt, wanneer voorzien van de handteekening van James Foster op het etiket. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn verkrijgbaar bij alle goede drogisten fl.75 p. doos of f10.p. zes doozen. Vegadering van den Raad der Gemeente HEUSDEN, op 30 Aug., nm. half acht. VoorzitterEdelAchtb. Heer H. J. v Eggelen. Aanwezig de leden De Jongh, v. An- del, F. H. Verhoeven, De Haan, De Mol, v. Everdingen. Afwezig het lid .H. J. Verhoeven. Om 5 minuten voor acht opent de Voor zitter de vergadering en worden de notulen der vorige vergadering gelezen, die daarop onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen is Een schrijven van Ged. Staten, waarbij wordt bericht, dat naar aanleiding van eene reclame, ingediend tegen zijnen aan slag in den Hoofd. Omslag, het inkomen van den heer Reckleben is gesteld inplaats van op f2900,op f2185,Dit schrijven wordt op voorstel van den Voor zitter aangenomen voor kennisgeving. Punt 3. Het aangehouden verzoek der gasfabriek tot verhooging van den gasprijs komt nu in behandeling. De Voorzitter zegt dat het verzoek van de Directie der gasfabriek in de vorige vergadering was aangehouden, op voorstel van de heer v. Andel, en de beide heeren Verhoeven, omdat de heeren De Haan en De Moll afwezig waren. Dat thans beide heeren tegenwoordig zijn en vraagt of de heer De Haan misschien nog eene opmer king in het midden wenscht te brengen. De Haan. Ik vind het niet gemotiveerd om den gasprijs voor de maand Juli te verhoogen, wel zijn de kolenprijzen met 10 pet. verhoogd, doch deze verhooging is eerst met 1 Augustus ingegaan. Voorz. De Directie is niet gemachtigd geworden de gasprijs op 23 ct. te bren gen. Zij heeft nog een brief aan B. en W. geschreven, waarin zij doet uitkomen, niet langer te kunnen wachten met het uitreiken der kwitantie's. Dat zij een ac countants-onderzoek wil toelaten, om te doen constateeren, r dat zelfs een prijs van 23 ets. nog geen winst afwerpt. Dit neemt niet weg, dat haar echter geen vergunning is gegeven om over de maand Juli 23 ets. in rekening te brengen en zij niet hooger had mogen gaan dan 22 ets. Had de Raad besloten om den prijs op 23 ets. te brengen, dan had de verhooging op de kwitantie over de maand Augustus in rekening gebracht kunnen worden. Als rnen echter de gasprijs in andere plaatsen nagaat, dan is 23 ets. niet ongewettigd. In den Bosch is de kostprijs gesteld op ruim 22 ets., in Vechel bedraagt de prijs 30 ets. Er zijn misschien wel plaatsen waar de prijs minder is, doch deze tabriek is niet met dergelijke fabrieken te vergelijken. Hoe denken de heeren over het voorstel om den prijs vanaf 1 Augustus te bepalen op 23 ets. v. Andel. En krijgt de Directie dan geen straf voor. haar afzetterij Zij was heelemaal niet gerechtigd om 23 ets. in rekening te brengen. Zij behandelt ons als kwajongens. Eerst wil zij ons bang maken met afsnijding en aL blij lit, dat wij niet bang zijn, gaat zij de verbooging maar op de kwitantie brengen. Ik zou daarom de verhooging nog een maand uit willen stellen. Voorzitter. Het is waar dat de Directie geheel onwettig 23 ets. in rekening heeft gebracht, doch de gemeente mag daar volgens mijne meening geen revanche over nemen. De prijs van 23 ets. is niets buitensporigs, en behooren wij dien ook toe te kennen. Over de maand Juli is het een ander geval, over die maand moet het teveel betaalde worden teruggegeven. v. Andel. En als de gasfabriek niets teruggeeft Voorzitter. Dan moeten de gasverbrui- kers zoo verstandig zijn, dat zij bet af houden van de kwitantie over Augustus. v. Andel. D0 menschen betalen zonder erg, evenals ze nu gedaan hebben. Voorzitter. Dan zal ik bij bekkenslag laten bekend maken, dat de ingezetenen gerechtigd zijn het over Juli teveel be taalde af te houden. De Haan. Ik zou er de Directie ook op willen wijzen in 't vervolg de eenheids prijs op de kwitantie te vermelden. Het voorstel om den gasp, ijs vanaf 1 Augustus te brengen op 23 ets per M3., wordt hierop aangenomen met algemeene stemmen. Voor het onderzoeken der gemeentere kening voor het Levensmiddeleubedrijf over 1919 wordt door den Voorz. een commissie aangewezen bestaande uit de heeren De Haan, De Moll en F. H. Verhoeven. De heer v. Andel wenscht wegens zijn aanstaand vertrek geen zitting in deze commissie te hebben. Het verzoek van den heer M. F. Ver meulen tot het aanleggen van een gierput van 20 M8. op gemeentegrond nabij zijne woning, wordt met algemeene stemmen toegestaan, onder bepaling dat de vergun uirig geschiedt tot Wederopzegging, dat adressant de gemeente daarvoor een bedrag van f 2.50 per jaar betaalt, dat de put met, een behoorlijk steenen of ijzeren deksei is gedekt, en op op dit deksel nog een laag van 20 25 c.M. grond moet worden aange bracht. B. en W. stellen voor. een kleine wij ziging te brengen in de thans geldende verordening op de rioolbelasting. Dit col lege zou, wegens stijging der onderhouds kosten, de belasting voor ieder aangeslagen perceel van f 1.op f 2.willen brengen voor afvoer van afvalwater en op f 3.- indien op het riool een privaat, is aange sloten. De heer De Haan zegt, dat tegen deze verhooging weinig is aan te voeren, alleen zou spreker willen hebben, -dat dan ook alle aangesloten perceelen werden aange slagen, naar hem is medegedeeld zijn er thans verschillende aansluitingen waarvoor geen belasting wordt betaald. Tevens zou hij willen bepalen, dat de inkomsten ook werden besteed voor heistelling en wer- betering der rioleering. De Voorzitter antwoordt hierop, niet te gelooven, dat thans verschillende aanslui tingen niet belast zouden zijn. Misschien dat dit met een enkele bet gevai is, doch veel zal het niet zijn. Hij geeft de ver zekering, dat in 't vervolg nauwkeurig zal worden nagegaan, welke perceelen zijn aan gesloten. Dat de rioolbelasting tot heden slechts f 283.opbracht en hoewel dit bedrag nu meer dan verdubbeld zal wor den, dit nog volstrekt niet voldoende is voor onderhoud der rioleering. Hierop wordt de voorgestelde verhooging der rioolbelasting met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter zegt, dat de agenda hier mede afgeloopen is, dat hij echter nog een voorstel heeft, om den Minister van Justitie te verzoeken de huur voor de localiteiten waarin het Kantongerecht is gevestigd, te willen verhoogen van f 200.op f 300. Spreker zegt, deze verhooging met den Kantonrechter te hebben besproken en deze vindt de verhooging, vooral omdat er nog al belangrijke reparatiën zijn verricht, zeer billijk. De Raad vereenigt zich met het voorstel van den Voorzitter om verhooging der huur aan te vragen. De Voorzitter deelt mede, dat trots alle moeite, het tot heden niet is mogen ge lukken om een leerkracht met acte Fransch aan de M.U.L.O.school verbonden te krijgen. Dat thans een oproeping is gedaan voor een onderwijzer zonder bijacte omdat het beter is een onderwijzer zonder acte Fransch, dan in 't geheel geen onderwijzer te heb ben, en hij hoopt dat deze oproeping re sultaat mag hebben. Hierop sluit de Voorzitter de vergadering. BUITENLAND. Geen Sedan-dag meer. Na den Fransch-Duitschen oorlog is in het Duitsche rijk de »Sedan-dag« (2 Sep tember) als nationale feestdag gevierd en werden er in heel Duitsclrland schoolfeesten gehouden. De Rijksminister van onderwijs heeft nu gelast, dat de Sedan dag voortaan niet meer op de scholen mag worden ge vierd en dat op 1 en 2 September geen schoolvacantie meer worden gegeven. Het was niet overbodig zegt de »Vor- warts« dat dit feest wordt afgeschaft, dat na de katastrofe van een verloren oor log werkelijk belachelijk zou zijn en slechts haat en wraakzucht zou aanwakkeren. 0 llit Ierland. Londen, 31 Aug. De Unionistische lei der Carson heeft een oproep openbaar ge maakt aan de regeeringsgetrouwde burgers van Belfast om de autoriteiten bij te staan in het bedwingen van de troebelen. Hij zegt, dat de vredesonderhandelingen met de regeering voortgang hebben en dat Vr ij dag een belangrijke mededeeling verwacht kan worden. Ondertusschen gaat het vechten voort op een nog ongekende schaal. (N. R. Ct.) Londen, 31 Aug. Bij de troebelen te Belfast zijn gisteren 6 dooden gevallen. Het is onmogelijk bet aantal gewonden te bepalen. De hospitalen zijn er vol van. Verscheidene hebben ernstige kogelworiden. Sedert Woensdag zijn er ten minste 18 dooden. Het ernstige van de troebelen van gis teren was, dat de ordeverstoorders bij stroomen tot in het hart van de stad door drongen. Zij schoten er met revolvers. In de voornaamste zakenwijken zijn alle zaken gesloten. (N. R. Ct.) Londen, 1 Sept. Gewapende gemasker- den hebben een inval gedaan op een bal te Rosslare in Wexford. Zij bedreigden do dansers en onderzochten aan den lijve een aantal officieren van leger en vloot, die daarna werden weggejaagd. De aan voerder van de gemaskerden zeide dat het maatschappelijk ver keer met het bezettings leger niet veroorloofd was. Ook verschei den dames werden naar huis gestuurd op grond van het feit, dat zij niet voldoende waren aangekleed. - o lie lord-mayor van Cork. Londen, 31 Aug. Er wordt gemeld, dat de lord-mayor van Cork, die weigert te eten, stervende is, Zijn zuster, die hem gisteren bezocht deelde mede, dat hij nog in staat was haar toe te fluisteren, dat hij vertrouwde, dat zijn dood^ een grooter slag voor het Britsche rijk zou zijn, dan zijn vrijlating. Een grooto menigte is bijeen bij het na tionaal monument van Cork en zegt ge beden. (N. R. Ct.) Londen, 1 September. De toestand van den burgemeester van Cork is na den twintigsten dag van zijn hongerstaking nog onveranderd. Hij is zeer uitgeteerd, maar nog. altijd helder en opgewekt. Hij geeft geen teekenen van toe te willen geven, ondanks het voedsel, dat naast zijn bed is geplaats. De leden der regeering blijven steeds telegrammen ontvangen, waarin op vrij lating van den burgemeester aangedrongen wordt. 0 Koormbendcn aan de Nedcriandsch- Duitschc grens. Men meldt uit Keulen aan de N. R. Ct. Het bendewezen aan de Nederlandsche grenzen neemt een angstwekkend karakter aan. Onlangs heeft een rooversbende, die met geweren en revolvers gewapend was Belgische soldatenjassen aangetrokken en bij Persch een gezelschap smokkelaars van ongeveer 100 man aangevallen en onder voortdurend schieten van zijn smokkelwaar beroofd. Tal van lieden werden zwaar gewond, 0. a. een handelsman uit Keulen, die een schot in de rechterborst kreeg. De rooversbende verschijnt voorzien van stalen helmen en maakt de heele Neder- landsch-Duitsche grens onveilig. Op de grensstations wordt scherp toe zicht uitgeoefend. In den laatsten tijd had den zeer veel aanhoudingen plaats. Met een halfjaar opzegging 4%. Voor korteren termijn nader overeen te komen. Aan tusschentijdsche opvraging van deposito-gelden wordt steeds gevolg gegeven tegen den geldenden rente-standaard. Hoek Kelenstr. TELEFOON INTERCOMM. No. 49. -— IGENTSCHAP van het Ëenig Verkoopkantoor voor Nederland - van het lUieinisch-Westfalische Kohlen-Svndicat - Levering van DINERS, ook aan huis. Zalen disponibel voor hethoffden van PARTIJTJES enz- De eigenaar, S imt l.angMHlijk, <>OltCUtl. Tclef. 141 Gaat bij wie ge wilt, doch iedereen zal gaarne bekennen, dat het JE ADRES is van VERTROUWEN voor het wielrijdend publiek. BÜVOEQSEL Kfcitwsblad DEISiriDS-CIEDIETlUI. IEDER VAKMAN ROfciï J. J. MEIJER. „Cms" rijwidnapziju ft DroajeU#,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5