SERIEPRIJZE ZIET ONZE ETALAGES EN WINKEL-INTERIEUR KUNSTTANDEN Firma Wed. A. DUIJSTERS, Heusden Tafelzeilen, Looper- en Kachelzeilen, Cocos, tapijt en looper. CHIN A-MATTEN, als reclame bieden wij buitengewoon voor- deelige partijen goederen tegen onderstaande Weder ontvangen A. C. VAN DER WOLFF, bericht bij deze de ontvangst van een ruime sorteering tot en met volgende Zaterdag hou den wij onze bekende jaarlijksche 's-BOSCH PENSMARKT s c h o o n m aak-artikeien, A. Vos-van Mersbergen, C. BOUMAN, toericïit, Engros MAGAZIJN „DE HOOF' En detail Ken zeer groote collectie a.fgepa.st en stukgoed. in. de nieuwste dessins. liet grootste en meest gesorteerde magazijn in Matten, Prima Engelsch Kinder wagenband tegen de prijs van één cent per c.M. gratis omliggen met staal draad o. a. ruime keuze borstels^ bezems, dweilen enz. Let op dit adres Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, Alles aan scherp concurreerende prijzen. Verschillende persstemmen. Plicht en Recht. De groote meerderheid van ons volk be grijpt niet langer dat plicht hooger staat dan recht, dat het welzijn van het alge meen op den duur ook het welzijn van het individu met zich brengt, dat vrijheid onbe staanbaar is zonder ordedat de gelijk making van alles en allen een utopie is. en dat elke poging om deze door te zetten alle persoonlijke initiatief onderdrukt, en daarmede alle krachtsinspanning van het algemeen. Adrn. von Tirnitz. Tabak het Levenskruid. James Barry, uit Kanturk (Ierland), is de zer dagen op 112-jarigen leeftijd over leden. Hij was gedurende de laatste 50 jaar geheel-onthouder geweest, doch was verslaafd aan thee en een onverbeterlijk rooker tot op het uur van zijn dood. Dublin Times. Supplement met Toeslag. Een reiziger die geweigerd had een ver schuldigd supplement van 3 stuivers te be talen omdat hij verder was medegereden dan zijn kaartje aangaf, en een valschen naam had opgegeven, werd deswege ver oordeeld tot 160 gulden boete en de kos ten. aDaily Telegraph**. 's Morgens kraait Hij. Een jong gehuwd paartje in Ambt Delden vestigde zich dezer dagen bij gebrek aan een woning in een kippenhok. Kranten bericht. Leugenachtige Kleeding. Het is tegenwoordig bijna niet mogelijk den leeftijd van een vrouw uit haar klee ding op te maken. Atherley Jones. o De executie der Tsarenfamilie. Een schrikkelijk tooneel. Verschillende lezingen hebben reeds de ronde gedaan, omtrent de laatste oogen- blikken, waarin het bloedbad aan de Tsa renfamilie is voltrokken. Uit een artikel van »de Courant** nemen wij het laatste gedeelte over DE MOORD. De keizerlijke familie en haar gevolg werden in een benedenvertrek gebracht met de mededeeling, maar rustig te wach ten. De gevangenen hadden niet de minste verdenking en beseften geenszins, dat zij in een val waren gelokt. Aangezien er geen meubilair in het vertrek aanwezig was, verzocht de tsaar om eenige stoelen, opdat de zwakke tsaritsa en de zieke Alexis zouden kunnen zitten. Zijn verzoek werd ingewilligd en er werden drie stoelen ge bracht. De keizerin, die tot dusverre tegen den muur had geleund, ging op één er van zitten, terwijl Alexis in het midden van de kamer plaats nam. Nicolaas zelf zat naast zijn zoon. Bovendien kreeg Alex andra nog een kussen in den rug. De tsaar en Alexis, die een pet droegen, hielden dit hoofddeksel op, als wilden zij gereed zijn, om elk oogeriblik heen te gaan. Zij verkeerden nl. in de veronderstelling, dat de voertuigen, welke hen zouden weg brengen, nog niet waren aangekomen en dat de vrachtkar, die voor de deur stond, diende om hun bagage te vervoeren Rechts van de keizerin stonden drie harer dochters de overigen, benevens Demidova, bevonden zich links van haar. Na eenige oogenblikken begonnen Joerofsky en zijn vrienden, bijgestaan door de Letten** de deur te versperren. Het waren Joerofsky, Nikoelin, Ermakof, Vaganof en Medvedef, benevens een zevental Lettenin het geheel twaalf personen (de anderen waren op wacht). Ieder van hen droeg een revolver, terwijl de geweren der »Letten« in het aangrenzende vertrek stonden, waar zij dagelijks verblijf hielden. Joerofsky trad het eerst het vertrek binnen en wendde zich tot den tsaar. Nu zijn er verschillende overleveringen van het geen hij heeft gezegd, doch naar met groote waarschijnlijkheid later is uitgemaakt, moet hij tot den tsaar hebben gezegd»Uw bloedverwanten hebben getracht u te red den, doch het is hen niet gelukt, derhalve zijn wij zelf genoodzaakt u dood te schie ten. Onmiddellijk knalde een salvo uit de twaalf revolversde gevangenen zakten inéén. De tsaar en de tsaritsa waren oogenblikkelijk dood, evenals drie der kin deren, twee bedienden en dr. Botkin. Alexis daarentegen leefde nog, ondanks zijn won den. Hij kermde luid en wentelde zich in zijn doodstrijd om en om. Joerofsky zelf maakte het kind af met een mes. Ook grootvorstin Anastasla leefde nog en vocht met den laatsten moed der wanhoop tegen een harer belagers. Toen werd ook zij afgemaakt Een der vrouwelijke bedienden leefde het langst, doch de ïLetten** die inmiddels hun geweren haddden gehaald, doodden haar met hun bajonetten. BINNENLAND. Veemarkt te Rotterdam. De aanvoer op de Veemarkt te Rotter dam was gedurende de maand Augustus 10240 runderen, 3050 varkens, 1145 paarden, 94 veulens, 3056 vette kalveren, 581 nuchtere kalveren, 3672 schapen, 1784 biggen, 58 bokken en 4 ezels. o Concurrentie tegen Rotterdam Het Brusselsche blad »Dernière Heure« meldt, dat met het doel, de concurrentie van Rotterdam te bestrijden, het Belgische maritieme departement een ontwerp be studeert, strekkende tot hervatting van de handelsbetrekking tusschen Antwerpen en Rijnland. Spartacist gearresteerd. Uit Arnhem wordt gemeld De Arnhemsche recherche heeft de hand gelegd op den 20-jarigen Spartacist Haen- seler, chauffeur, die deel uitmaakte van de bandietenbende, welke de vorige week een loontransport van de firma Krupp te Gel- senkirchen aanhield, drie geleiders doodde en zich van het geld twee millioen Mark meester maakte. Het vermoeden der Duitsche politie, dat Haenseler te Arn hem vertoefde, bleek juist. De Arnhemsche recherche wist zijn verblijfplaats te ont dekken en de rechercheur Van der Meyden hield hem aan, toen hij met een motorfiets buiten kwam. De inspecteur der recherche, Bros, nam bij een der banken in een kluisloket, dat Haenseler gehuurd had, 135,000 Mark in beslag. Oost-Iiulië. Doodgetrapte koelie. Hieromtrent meldt de Sum. Post de vol gende bijzonderheden Het gebeurde had plaats op den 24sten dezer des morgens omstreeks 11 uur op de onderneming Sei Baleh. Op dat uur krijgen de koelies en de mandoers steeds thee in de kebon, welke door een der daar voor aangewezen koelies wordt gebracht Op den bewusten morgen nu, had de betrokken koelie, die werkzaam was bij den mais-aanplant, geen thee gebracht,' over welke nalatigheid de mandoer hem onder hield. De koeli kreeg een geweldigen uit brander, welke hij gelaten aanhoorde. De mandoer vond het vergrijp blijkbaar hier mede niet voldoende gestraft, want allengs gingen diens verwijten over in handtaste lijkheden, en zijn scheldwoorden gingen gepaard met muilperen. Ook deze bejege ning verdroeg de koelie, die zich klaar blijkelijk van schuld bewust was. De mandoer, die zich steeds meer stond op te winden, greep toen het slachtoffer van zijn toorn heet en wierp het op de >grond, waarop hij het eenige ferme trap pen in de zijde toediende. Toen de mishandelde voor dood bleef liggen, vond de mandoer het klaarblijkelijk welletjes. Het slachtoffer werd in het hospitaal opgenomen, waar niet lang daarna de dood intrad. Het visum reperturn wees uit, dat milt-scheuring had plaats gehad. De woe steling is thans naar Laboean Roekoe ver voerd, waar hij in verzekerde bewaring is gesteld. N. R. Ct. Moord. Te Barneveld heeft de 18-jarige W.H. te Kootwijkerbroek, zijn 45-jarige buurman C. Jansen, gehuwd en vader van 6 kinde ren, doodgestoken. Vanaf 21 «Juni 19SO. Hensden—Rotterdam. Van HEUSDEN: Maandag en Dinsdag vm. 1.30 u. Woensdag, Donderdag en Vrijdag vm. 5 u. Van ROTTERDAM Maandag vm. 12 u., Dinsdag nm. 12.45 u., Donderdag, Vrijdag en Zater dag vm. 12 u. HensdenGorinchem. Van HEUSDEN Maandag vm. 5 u. en 6.30 u., Dins dag vm. 1.30 u„ Woensdag, Donderdag en Vrijdag vm. 5 u. Van GORINCHEM Maandag c.a. vm. 11.30 u. nm. 12.30 en 3 u., Dinsdag nm. 4 u., Donderdag, Vrijdag en Zaterdag nm. 3 u. Veedienst naar 's Bosch. Van ANDEL naar 's BOSCH W'oensdag vm. 3.30 u. Van 's BOSCH naar ANDELvm. c.a. 12 u. Directeur: L. DE BEER te Gorcum, Tel. No. 9. Heusden, 7. 3 batist zakdoeken m. letter voor 60 ct. Tricot corsetlijtje 60 Jongenspetten, prima stof 60 Fijne zw. dameskousen, p. paar 60 Schotsch geruite stoffen p. El 60 Prima slappe Heerenboorden 60 Mooie vitrage ondergordijntjes 60 Parel colliers, zeer nieuw 60 Sigarettenkokers 60 Coupon 12 El feston 60 y> 1 paar fijne gekl. Heerensokken 90 ct. prima Sloopen, flinke maat 90 1 pr. tricot Dameshandschoenen 90 Mooie gobelin kussenkleedjes 90 Wollen looper, 60 c.M. bieed 90 Hospitaaldoek, afgepast v. wiegen 90 Waschechte tafelkleedjes 90 Palmetinezeep per dozijn 90 Heerendassen, prima zijde 90 1 stuk 40 El Linnenband 90 Schooltasschen, prima leerdoek f 1,90 Solide Heerenportemonnaies 1,90 Portefeuilles, echt leder 1,90 Zijden dameskousen p. paar 1,90 Damespantalon, mef feston 1,90 Dames-Ilernden, met feston 1,90 Zware manshemden, lange mouw 1,90 Witte dienstbodenschorten 1,90 Zeer mooie onderrokken 1,90 Wollen cheviot, 130 cM. breed 1,90 Damesparapluie f2,90 Portefeuille-taschje 2,90 Prima kwal. lange Damescorsets 2,90 Huishoudschorteri, wascheoht 2,90 Flanel Damesblouses 2,90 Engelsche fantasie stoffen 130 cM. 2,90 Wollen Dameskousen p. paar 2,90 Heeren Jaeger ondergoederen 2,90 China matten solide 2 X 3 El 2,90 Zeer sterke en mooie traploopers 2,90 Wollen damesflanellen f 3,90 Fijne kwal. Doopjurken 3,90 Pompadour Huishoudschorten 3,90 Dames en Ileerenparapluie's 3,90 Moderne zijden shawls 3,90 Prachtige lederen Damestaschjes 3,90 Damesblouses, prima effen stof 3,90 Gebreide wollen meisjesjerseys 3,90 Wollen gordijnlaken, 130 c.M. 3,90 Zwaar linoleum, mooie dessins 3,90 Pyama's prima Zephir f 5,90 Kantoorjassen, beige of grijs 5,90 Vilt Ileerenhoeden 5,90 Linnen'Tafellakens 5,90 Reisnecessaire, prima afw. 5,90 Actemap, prima rundleer 5,90 Badmatten, waschecht 5,90 Wollen tafelkleeden, mooie dess. 5,90 Axminister loopers, mooie dess. 5,90 Prachtvolle gobelinstoffen 5,90 Lederen Damestasch met bengel f 4,90 Zijden damesparapluie 4,90 Reiskoffers, prima afwerking 4,90 Slappe Ileerenhoeden 4,90 Ontbijtlakens, gekl. rand 4,90 10 Els-stukken prima wit katoen 4,90 Gobelinstoffen, prima 130 cM. 4,90 Axminister tapijt Perzisch dess. 4,90 Wollen kinderledikantsdekens 4,90 Stoel bekleed met leerdoek 4,90 Wollen gebreide Meisjesjerseys f 6,90 Wollen Serge Costuumrokken 6.90 Fantasie Damesmantels 6,90 Fijne tulle Doopspreien 6,90 Elegante Damestasschen 6,90 Theekleedjes, prima zijde 6,90 Koehaar karpet 2 X 3 El 6,90 Wollen tafelkleeden 140 X 140 cM 6,90 Bedspreien prima wit piqué 6,90 Axminister kleedjes mooie dess. 6,90 Langendijk 132 B, Gorinchem. Wij verkoopen uitsluitend eerste klasse kwaliteiten. Ruime sorteering in kistjes van 25 en 50 Sigaren, van de goedkoopste tot de f ij n s t e merken. Pracht-collectie geïmporteerde HAVANA'S. AFTER-DINNER SIGAREN (samengesteld uit de fijnste Havana, St. Felix en Deli Tabakken). Ruime keuze SIGARETTEN, van de goedkoopste tot de duurste soortenkleine en groote doozen Keurcollectie Egyptische en andere geïmporteerde merken. GIL00FE S RTEERING in eerste klas TABAK-, SIGAREN- en SIGARET- TENPIJPEN, SIGARENKOKERS. Aanbevelend, 8igarenmagazy n. 112 Vischmarkt-HoekEngstraat. HEUSDEN. Drie Trompetterstraat, Heusden, dat hij weder voorhanden heeft: Zalm, Sardines, Ansjovis, Ham en Kip, Tong en Kip, Kalfsleverpastei, Galantine de Veau, Schildpadsoep, Londonderrysoep, Tomate-pure, Tomate-saus, Picanten-saus, Madera-saus, Bordelaise-saus, Truffels, Kerry, enz. VERSCHE DRUIVEN. Verder alle soorten Kruideniers waren en Aanverwante artikelen. Minzaam Aanbevelend. Eind 114, b/d Waterpoort, liilltjke pryzen. behalve ZONDAGS. <$U\ HEDEN SERIEWEEK VROOM DREESMANN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 6