voor bet Land yan leusden en Altena, de Langstraat en de Bommeierwaard. Mo 4016. Zaterdag li Septeier firmer Wsd. 3- Zrr. V Wasc h m a c h i ne s 1 MM Kunsthandel van F. WILMSEN, A) Nergenszoogoedkoop A. DE GRAAFF, AbottuMd u op flit Blad. K«t van ouds bekende adres voor zrrrrriirrrrrrrrrr bet artistiek encadreeren van platen en foto's. Verkoop van Staaf lijsten en gros, jïiederne ^ergitldinrichfing. LOUIS A. VAN MIERT, J Muziekhandel S. SPIEEO Kerkstraat 19 Het beste en goedkoopste adres* PRACHTVOLLE GRAM0PH0NEPLATEN. LIJSTENFABRIEX EEUWEN. Speciaal ingericht voor het opnieuw verzilveren van Spiegels. Mandoline's f 12.50 Yiolen f 9,50 Zithers f 10,00 ftccordeons f 10.00 Strijkstokken f3.50 Snaren, enz. Fa.nta.sie-Beeld.en enz. CHEMISCH WASSCHEN VAN GRAVURES. uit prima eikenhout en van deug- J delijke werking in verschillende soorten voorradig, 's HERTOCiENBOSCH Het beste adres voor zui ver afgestemde Mondorgels. Ruime collectie in VOORDRACHTEN. ViioJiterstr. 102-104, 118 en 120 's-BOSCH Tel 757. Spiegels, Schilderijen, Schilderstukken, Platen, Etsen, Tegels, SPI ER AMEN in alle maten a 50 cent per nieter. BONDS-RIJWIEL-EN MOTORHERSTELLER Ie klas AUTO te huur a 30 cent per Kilometer. Overal te ontbieden. Gebruikte Motor-Rijwielen te koop tegen zeer lage prijzen. BEHOORENDE BIJ HET Voorzorgen van heden verzekeren in de toekomst goede gezondheid Kalm af te wachten is niet altijd ver standig en nooit bij beginnende nierkwalen. En wel, omdat blaaszwakte, rugpijn en rHeu- matische pijnen tot de eerste waarschuwin gen van dreigende nieruitputting behooren en de eenig veilige weg onmiddelijk ver zorging is. Verwaarloozing kan leiden tot spit, ischias en rheumatiek of tot de ontwikkeling van waterzucht, niergruis of steen, en zelfs voe ren tot ongeneeslijke nierziekten. Grijpt nu in. Helpt de nieren over haar eerste moeilijkheden heen. Uitstel is werke lijk gevaarlijk. Begint nog heden voldoende lichaamsbe weging te nemen," frissche lucht, geregelde slaap, geregelde maaltijden (met niet te veel vleesch,) en voldoende water te drin-, ken. Dan doet gij wat in uw vermogen is om nieruitputling te voorkomen. Om de bestaande nierzwakte te herstel len en de verschijnselen te verdrijven, dient gij de nieren te versterken en heelen door een kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pil len. Zij bewezen baat te geven aan nier lijders over de geheele wereld. Zelfs in gevallen, waar aan herstel gewanhoopt weid, hebben Foster's Piüen den lijder een duur zame, krachtige gezondheid hergeven. Ten volle kan op dit speciale niergenees middel vertrouwd worden. Het dient enkel voor de nieren en blaas, en ziekteverschijn selen in verband met deze organen. Foster's Pillen werken hoegenaamd niet op de maag, lever of ingewanden. Neemt u in acht voor namaak. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen voorzien van de handteekeriing van James Forter op het etiket, zijn verkrijgbaar bij alle goede dro gisten fl.75 p. doos of f 40.— per zes doozen. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Meeuwen, gehouden den 2 Sept 1920 n. m. 7 uur. Afwezig de heer Adr. Vos Cz. Voorzitter de heer D. F. Brune, Bur gemeester. Secretaris' de heer P. W. Sprong. 1. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en onveranderd vast- gestëld. 2. Aan de orde komt opnieuw een schrijven van Burgemeester en Weth. van Heusden, waarin wordt aangedrongen tot het in het leven roepen van eene huur- comtnissie voor al de gemeenten van het Kanton Heusden, aangezien thans bij de Huurcommissie te Heusden een niet onbe langrijk aantal zaken volgens de Huurop- zeggingswei worden aangebracht uit nabij gelegen gemeenten, en Heusden alleen, de kosten daarvan heeft te dragen. Daar om stellen B. en W. van Heusden voor ééne commissie op te richten, en de kos ten daarvan ten bate te brengen van de be trokken gemeenten in verhouding tot het aantal in iedere gemeente gelegen wonin gen waaromtrent de huurcommissie eene uitspraak zal doen. Met algemeene stemmen wordt besloten hiertoe mede te werken, 3. Ingekomen is een schrijven van mej. L. Straver onderwijzeres te Babiloninën broek houdende verzoek om eervol ontslag tegen 1 Nov. 1920 wegens benoeming in ge lijke betrekking te Zwijudrecht. Met algemeene stemmen wordt besloten dit ontslag tegen genoemden datum eervol te verleenen. 4. Overgegaan wordt tot de voorloopige vaststelling van de gemeenterekening en en de rekening van het Levensmiddelen- bedrijf over 1919. De commissie van on derzoek bij monde van den heer J. A. v. Dis, verklaart, dat deze rekening tot geen op- of aanmerkingen aanleiding heeft gegeven en mitsdien tot vaststelling der gegeven cijfers wordt geadviseerd. De Gemeenterekening wordt daarop voor- loopig vastgesteld in ontvangst op f41053.506 de uitgaven op 44024.91, alzoo met een nadeelig slot vanf 2970.995. De rekening van het Levensmiddelenbe- drijf in ontvangst op f 40590.38, in uit gaaf op f40419.96, alzoo mèt een nadeelig slot van f 180.42. 5. Verder is ingekomen de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1919. op advies van de commissie van onder zoek wordt ook deze rekening onveranderd vastgesteld en wel in ontvangst op f 2115.035 in uitgaaf op f 1603.84, alzoo rnet een batig slot van 511.195. 6. Vervolgens doet de Voorzitter mede deeling dat hij een onderhoud heeft gehad met het Hoofd der Christelijke School te Genderen, of dat het niet mogelijk zou zijn dat er b.v. te Eethen voor de omrin gende gemeenten een landbouwcursus ge geven werd. De zaak is van alle kanten bekeken en men is tot de conclusie ge komen dat zulks mogelijk is, wanneer de belanghebbende gemeenten er wat voor voelen en een bijdrage zouden willen ver leenen. Meeuwen zou dan moeten bijdragen f 100.Genderen f425.en Drongelen f75.De cursus zou kunnen gegeven worden in de school te Eethen en zal twee winters duren, 3 avonden in de week zal les worden gegeven gedurende twee uren vanaf 15 Oct. tot half Maart. De lessen zullen in de eerste plaats rekening houden met de behoefte dezer streek. Onderwijs zal worden gegeven inken- Dis van den grond, bemestingleer, schei kunde, natuurkunde, plantkunde, nuttige en schadelijke vogels, aanleg en onderhoud van boomgaarden, export en veilingswezen. Burgemeester en Wethouders stellen voor bedoelde f 100.te verleenen, wanneer zich 4 leerlingen voor bedoelden cursus aanmelden. Door iedere leerling zal echter per jaar f5.moeten worden gestort, teneinde eenigszins zekerheid te hebben dat zij die zich aanmelden ook de lessen zullen blijven volgen. Tevens wordt voorgesteld om aan iedere leerling, die zonder geldige reden niet meer dan 3 lessen verzuimt, bedoelde f5.— als premie voor zijn ijver terug te geven. Na eer.ige bespreking wordt met alge meene stemmen dit voorstel van B. en W. aangenomen en zal voor belanghebbenden de gelegenheid worden opengesteld zich aan te melden. 7. Het lid de GraafT vraagt vervolgens inlichting over het aan de bakkers te ver strekken regeeringsmeel voor levering in Dussen. De Voorzitter zegt, dat van het gemeen tebestuur van Dussen is ontvangen een schrijven houdende mededeeling o.a. dat de gemeente Dussen niet langer de kosten wenscht te dragen van het l0 gedeelte prijs verschil van het door bakkers uit Meeuwen aan ingezetenen van Dussen geleverd wor dende brood. Als gevolg hiervan zijn de bakkers aangeschreven dat zij mitsdien geen brood meer in Dussen mochten leveren. De bakker J. O. is daarop ter secretarie gekomen, om dezen maatregel te bespreken. Spreker heeft daaibij tegen J. O. gezegd, dat de levering in Dussen voorloopig zou kunnen doorgaan, mits de bakkers geza menlijk ter secretarie stortte een bedrag van f 100.als waarborg, dat, wanneer bij het in te stellen onderzoek mocht blij ken, dat Dussen niet verplicht mocht zijn om bedoelde kosten te betalen, de gemeente er geen schade bij zou hebben. Duidelijk werd daarbij aan O te kennen gegeven, dat, wanneer Dussen zou betalen, dit voor schot aan de bakkers zou worden terug gegeven, doch dat, wanneer Dussen niet betaalde, dan de kosten van hel /q gedeelte prijsverschil, van genoemd voorschot zou worden ingehouden en dan ten laste der bakkers zou komen- Hetgeen te veel mocht zijn gestort zou worden teruggegeven. Tegen dezen maatregel verklaarde J. O. niet het minste bezwaar te hebben en zei bereid te zijn voor zich perssoonlijk te betalen en tevens bedoelde maatregel aan zijn collega's mede te deelen. Eenige dagen later, zegt spr. werd echter ter secretarie alhier ont vangen een schrijven van het Rijksgraan- bureau, houdende verzoek om inlichtingen aangaande een bijgevoegd afschrift van een adres van J. O. e. a., waarin een en ander van het voorgevallene wordt gemeld en waarin nota béne wordt aangegeven dat spr. als het ware voor eigen persoonlijke belangen van de bakkers vorderde een bedrag van f100.voor de moeite om die zaak te onderzoeken. Een en ander toont dus spr., dat J. O. een valsche voor stelling van de zaak gegeven heeft en dus zeer slecht kan luisteren naar wat hem gezegd wordt en schijnbaar door hem is begrepen of dat men op zijn beweringen maar niet moet afgaan, want spr. is over tuigd dat O. de zaak evenwel zeer goed begrepen heeft. Verder is spreker persoonlijk naar bak ker v. R. gegaan. Deze bleek schijnbaar totaal verkeerd te zijn ingelicht omtrent bedoelde betaling er verklaarde na uitleg ging zich terstond bereid te betalen. Even wel, noch v. R., noch een der andere bakkers is ter secretarie gekomen om be doelde kosten te betalen. Zelfs geen me dedeeling in een of anderen zin werd van hen vernomen. Intusschen werd door het college van B. en W. besloten, dat bij niet betaling een zeker gedeelte mee! van de bakkerij zou worden ingehouden, dat gere kend kon worden in den regel in Dussen ge leverd te worden. Dit meel werd dan ook door den Secretaris ingehouden, waarover door de bakkers natuurlijk werd gemopperd. De Secretaris heeft hen evenwel terecht geantwoord, dat dit volgens opdracht van B. en W. was, en dus klachten daarover bij den Burgemeester konden worden in gebracht. Niemand is echter bij spreker verschenen en aangezien hij een dusdanige persoonlijke behandeling van de bakkers ondervonden heeft en zij niettegenstaande de belofte, dat de zaak door hem onder zocht zou worden, toch direct adresseeren aan het Rijksgraanbureau en daarbij een geheel andere voorstelling van de zaak geven, zoo gevoelt spr. thans weinig lust, er nog verder op in te gaan. Het lid van Dis vraagt, of ook v. R. niet later betaald heeft, waarop de Voorz, antwoordt, dat deze, toen de tijd daarvoor reeds lang verstreken was, aangeboden heeft een gedeelte dier kosten, n.l. over Aug. en niet over Juli te betalen. De Secretaris heeft hem daarop gezegd, dat hij zich hieromtrent thans niet meer met hem, doch met den Burgemeester te verstaan had. Van R. is evenwel niet bij spr. verschenen. Het lid v. Dis zegt te gelooven, dat de bakkers als het ware met moedwil elkaar een scheeve en dwarse voorstelling van de zaak geven, om een en ander in den war te sturen. De Voorzitter vraagt daarop of nog iemand het woord verlangt. Aangezien niemand meer het woord wenscht sluit de Voorzitter de vergadering. Burgerlijke Stand DEWERKEN en SLEEUW1JK. Geboren: Petronella Henrica d. v. H. v. d. Leygraaf en J. M. Persons Kommer z. v. J. de Keijzer en M. v. Rijs wijk Martha Maria d. v. J. W. v. Vugt en A. Duijnhouwer Levenloos kind v. C. v. d. Pijl en W. E. v. d. Heu,vel. Ondertrouwd: Leendert v. Heu- kelum 21 j. met Maria de Haas 20 j. Getrouwd: Adriaan Broekhuizen 43 j. met Maria Branderhorst 50 j. ANDEL. Over de maand Augustus. Geboren: Arnoldus z. v. M. v. d. Vliet en A. C. v. d. Oven Gerritje Go- verdina d. v. G d. Fijter en N. d. Fiiter. BRAKEL Over de maand Augustus. Geboren: Johanna d. v. T. v. Da len en M, v. d. Bogerd Adriana Johanna d. v. H. Parel en L. v. d. Linden Wil- helmina Elisabeth Clazina d. v. A. v. d. Leij en W. Westerhof; Teuntje d v. H J Emstrang en J. W. de Vries Engeltje d. v. L. v. Dalen en J. de Vries Goze- wina d. v. M A. v. Dalen en G. C. de Jongh Jenneke d. v. W. A. v. d. Lin den en D. S. de Vries. Overleden: Jielis Dijkhof oud 9 m. POEDEROIJEN. Over de maand Augustus. Getrouwd: Antonie Posthuma, 27 j. met Francijntje Wilhelmina van Os 26 j. Goosen den Tek 32 j. met Cornelia Wijnstekers 22 j. Overleden: Levenloos aangegeven kind van W. Hanegraaf en van C. v. Veen. MEEUWEN. Over de maand Augustus. Geboren: Wilhelmina Ottelina Su sanna d. v. C. Verploegh en S. v. d. Beek Petertje Gerritje d. v. J. K. Vos en T. J. Straver. O v e r 1 e d e aA. v. d. Wijngaard, wed. v. H. J. v. Margessel M. v. d. As sem, echtg. v. J. v. Lier. CAPELLE. Over de maand Augustus. Geboren: Adriana Anna Theodora d. v. J. Th. de Wit en C. SegerenWil lem Marinus z. v. J. Molegraaf en P. J. Rutters Fredericus Adrianus z. v. K. de Graauw en M. van Beek Paulus z. v. A. Christ en D. J. Molegraaf. Getrouwd: K. Alblas, 27 j. met A. H. D. Oerlemans, 26 j.C. M. Kortier 29 j. en J. Rozebrand. Overleden: M. de Roon, 26 j. 's-GRAVENMOER. Geboren: Cornelis, z. v. P. Faro en H. E. TimmermansAbraham, z. v. J. Melsen en A. J, Borstlap. Overleden: Maria Ileijblom 15 j. Ververstraat £51. - Teleph. 575, - 's-BOSCH. Tel. 708 Voorhanden in ruime keuze Reclameprijs f"1.7r» ©n f 3.40. «■BHBOHUBase PLATEN en FOTOs worden zeer accuraat en in eiken stijl ingelijst in den RUIME KEUZE IN FRANSCHE EN ENGELSCHE PLATEN. Ovale en Ronde LIJSTEN met en zonder strik. BEZOEKT MIJNE TENTOONSTELLINGSZALEN. Vrijen toegang. Vrijen toegang. DAN BIJ TELEFOON No. 1, De nog voorradige nienwe Rijwielen worden tegen zeer lage prijzen opgeruimd, wegens vergevorderderd seizoen. Enorme sorteering Banden, Lantaarns, Bagagedragers, Pedalen en alle Onderdeelen. Zie de étalage BIJVOEGSEL Nieuwsblad f

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5