De genees kracht 1 J. BRUGMAN, E. t v. d. 'Kolk 1 l e.Wjjk, üe bsmmqk i. m, Twee perceelen Weiland, HERMQ SWAN-VULPENHOUDER L. VEERMAN. AV0NBTEEKENSCII00L Antw. P. J. FURSTER, Notaris PAAP Heusden, Vischmarkt W. 114. M. Steenbergen. Tel Interc 13. Notaris VAN GENDT publiek verkoopen te Heusdeq Ondergeteekende bericht bij deze dat hij door aanschaffing van een HUTO, voldoende aan alle eischen, in de gelegenheid is tot het vervoer naar alle gewenschte plaatsen, waartoe hij zich algemeen beleefdelijk aanbeveelt. en V I aaga de Rijwielen van FURSTER te Wijk en Aalburg Bonds-Rijwielhersteller Wijk en Aalburg. Een dezer dagen ontstond een be gin van brand in een hooischelf, naast de woning van den landbouwer J. H. alhier. Door het flink optreden van genoemden landbouwer werd de brand spoedig gebluscht en zoodoende erger onheil voorkomen. Oor zaak van dit brandje was, dat kinderen met lucifers hadden gespeeld. Dinsdagavond kwam het paard van den landbouwer J..J. P. alhier, gespannen voor een zwaar geladen kar hooi, te val len. Met veel moeite werd het dier weer op de been gebracht. Behoudens eenige materieele schade liep alles zonder verde re ongelukken af. Naar men ons mededeelt zal het kantoor van den notaris R. Middelkoop naast zijn woonhuis geplaatst worden en het voormalige kantoor gesloten worden. De voetbalvereeniging Excelsior al hier zal gedurende het winterseizoen met twee elftallen uitkomen in de competitie van een B. V. V. Elshouf. Door burgemeester en wet houders alhier is de heer J. J. Gijzeis wet houder dezer gemeente aangewezen om den burgemeester ais zoodanig bij ontstentenis of afwezigheid te vervangen. Nieuwendijk. Doordat de vrachtrijder W. den Bok het ongeluk had met het van den wagen stappen uit te glijden, viel hij en brak zijn arm. Raamsdonksveer. Ds. de Graaf, die gedurende eenige weken niet voor de Gemeente kon optreden wegens verbiijf elders, hoopt a.s. Zondagmorgen te preeken op 't Veer en des namiddags op 't Dorp. Sprang. Onze gemeente-veldwachter C. J. Kuijsten, behaalde j.l. Maandag te Utrecht, zijn politie-diploma, Van verschillende zijde bereikte ons het bericht, dat Ds. A. G. Wolff te Loenen- Vreeland voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier zou bedankt hebben. Bij inge wonnen informaties bleek ons, dat ds, Wolff nog geen beslissing heeft genomen. Bij den schoenmaker D. bezweek de geit aan het mond- en klauwzeer. Voor genoemde een heele schadepost, te meer daar het een besten meikgever was. Met den bouw der 8 dubbele wo ningen, welke vanwege de woningstichting »Sprang« gebouwd zullen worden, zal spoe dig een aanvang gemaakt worden. Zijn wij goed ingelicht dan zullen deze Zaterdag 25 September e. k. publiek aanbesteed worden. Sleeuwijk. De groote zware hoornen aan den straatweg naar Breda prijken met groote witte letters, ten teeken dat ze verkocht zuilen worden. Van het weinige natuurschoon dat onze gemeente bezit, zullen we daardoor wel het grootste ge deelte missen, want is de straatweg 's zo mers een heerlijke wandelweg, 's winters, wanneer de boomen met jjzei of sneeuw waren bedekt, vormden ze een verrukkelijk gezicht. Onze vroegere dorpsgenoot de heer C. A. Klootwijk behaalde dezer dagen de hoofdactie L. O, Uitslag loting militie gehouden 16 September j.l.1 Willem Verheij, 2 Arnol- dus den Dekker, 3 Paulus Ippei, 4 Cor nells de Graaff, 5 Adrianus Brienen, 6 Jan Cornelis van der Stelt, 7 Willem van Pelt, 8 Hubert Jan Barend Scheurwater, 9 Heero Adriaan van der Giezen, 10 Hendrikus van der Pijl, 11 Christoffel Rijken, 12 Flouis van Drie!, 13 Cornelis Visser, 14 Karei Thomas Louis Duyne, 15 Otto Adrianus Groenveld. 15 Arie ven der Stelt, 17 Jan Hendrik Paans. 18 Jan van Poederooijen, 19 Frans Roubos. Wijk. Jl. Woensdag vond alhier het festival plaats. Al vroeg kondigde trom geroffel de komende korpsen aan. Onge veer 10 uur waren allen aanwezig en trok de stoet naar 't terrein, een groote weide en mooi gelegen. Toen alle korpsen zich voor de tribune hadden geschaard, nam de voorzitter het woord. Om de gedachte die hij er inlegde, zullen wij trachten de rede zoo goed mogelijk weer te geven. Hij sprak ongeveer Het is heden de lang verbeide dag van het hoogtijfeest van muziek en zang. Men verzocht mij, u te begroeten. Ik doe dit met genoegen, overtuigd als ik ben van het nut en van den beschavenden invloed van goede zang en muziek. Niet ieder in dit land is het in dit opzicht met mij eens en daarom breng ik hier naar voren de J vraag Heeft dit feest bestaansrecht Dit volk toch, waar ik bij opgegroeid ben, dit land, heb ik lief en mijn hart gaat telkens open, als ik de Wijksche zang hoor zin gen Dit land is mijn land Dit land heb ik liefIk twijfel niet aan de goede bedoeling en aan de oprechtheid der af- keurders, maar ook ik heb het recht mijn meening vrijuit te zeggen. Welnu, het is mijn vaste overtuiging, dat de muziekbond en dit feest wel degelijk bestaansrecht bezit en nut sticht. We behoeven niet ver terug te gaan om ons te herinneren hoe vroeger de toestand hier anders wus. Van saamhoorigheid of vriendschap geen sprake. Bij de minste feestelijkheid werden bezoekers uit buurtgemeenten ge molesteerd. Ik beweer volstrekt niet dat met alle verandering alles verbeterd is, doch in dit opzicht is er een groote verandering ten goede, en ik geef de zang en muziek- vereeniging juist door hun vereenigings- leven de eer, een goed deel te hebben medegewerkt, om deze misstanden uit te roeien. Dat die misstanden zich hier zoo lang konden handhaven, ligt naar mijne meerling, (vooral toen fiets en auto nog weinig bestonden) aan het geheel afgesne den zijn door het gemis van spoor of tram van alle verkeer, het liggen ais op een eiland tusschen Biesbosch en Maas. Is dit land met zijn heerlijke landouwen, zijn schitterende boomgaarden te Meeuwen en langs de Maas, zijn bloeiende boterfabriek te Genderen, met zijn arbeidzame Wer- kendamsche houtwerkers, met zijn stoere visschers, zijn energieke kooplieden te Veen, van wie gezegd wordt, dat zij nooit sla per», met zijn nijvere landlieden, dan niet waard verbonden te zijn aan Nederland Gewis is volk en land dit dubbel waard. En nu wil mij dit denkbeeld niet los laten, dat gij alien u mede dienstbaar ma ken kunt aan de bevordering dezer groote zaak, die voor boer, handel en industrie een levensbelang is. Ge moet het besef om u verspreiden, dat wij niet langer wil len gevangen zitten tusschen modder en water, dat wij met een ijzeren band ver bonden willen zijn aan Nederland. Een dracht maakt macht. Als gij wenscht dat men naar u luistert, zorg dan zelf dat men moet luisteren, en als de tijd rijp is, trekt in een machtige volksbetooging naar de groote brug en trompet en zingt daar zóó, dat uw machtig koor doordringt tot de Koningin, die gij lief hebt»In naam I var» Oranje doe open de poort Volk van 't Land van Heusden en AUena, gij zijt veel te weinig bekend. Ik geloof van u, wanneer 't mocht gebeuren, dat aan het vaandel van Oranje of aan uw land werd geraakt, dat Gij, man, u zult aangorden om te vechten, en Gij, maagd, om te verbinden. Welnu dan, ik verklaar dit festival ge opend en verzoek aan te heffen Wilhelmus van Nassouwen. Na aanbieding van eere wijn werd begonnen met afwikkeling van het programma. WTie zullen wij nu prijzen? Allen Want allen gaven 't beste. Een uitzondering zij ons geoorloofdDe Alm- kerksche zang ze was wonder schoon. Ten 6 uur werd door den Voorzitter de zilveren herinneringsmedailles uitgereikt, waarbij de Heer de Moor uit Heusden hartelijk dankte namens de Vereenigingen en de hoop uitsprak, dat de band hier gelegd, zou versterkt worden. Van 79 uur gaf 't fanfarecorps Wilhelminaci: uit Veen een concert, 't Was niet voor den vorm, maar oprecht gemeend, dat de Voorzitter en de Heer Bazeiaar dit korps dankte en hulde bracht. Niet vergeten mag een hartelijk woord van dank aan den waarnemend Burge meester voor de vergunning en alle in schikkelijkheid, den Heer J. van Bergeijk, President-Kerkvoogd voor het welwillend afstaan van toegang en schuur, aan de Feestcommissie, in het bijzonder den Heer Colet voor al zijn moeite en toewij ding aan de politie, voorts aan allen, die tot het weislagen van dit feest hebben medegewerkt, dat zonder eenigen wanklank zoo ordelijk verliep. Hartelijk geluk aan den Bond, speciaal ook aan den Voorzitter, den Heer Roza en eveneens aan het Fanfarecorps O. en U. voor het welslagen van dit feest. Zaltbommel. De WelEerw, Heer Ds. F. Bins Jr. ontving bericht, dat hij is be roepen tot predikant der Ned. Herv. Kerk te Dordrecht. Tot het nazien der Kerkelijke Ar chieven in Nederland is door de regeering benoemd de Eerw. Heer Ds. Knipscheer, predikant alhier. De heer van Dee alhier is benoemd tot commissaris van den Raad van Arbeid te Tiel voor de Bommelerwaard. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 17 graskalveren, prijs f120 tot f160; 91 biggen, prijs f 38 tot 60 4500 eieren, prijs 15 a 17| ct. per stuk 360 K.G. boter, prijs per K.G. roomboter fl.75, boerenboter fl.75 a 1.80. Zailichem. Ds. S. C. Groeneveld te Sprang heeft het beroep naar de Ned. Herv. gemeente van Zuilichem en Nieuwaal aangenomen. van de Oprechte Winsamer Zalf is niet te evenaarden, waar het betreft de genezing van steenpuisten, bloed vinnen, negenoogen, wratten, fijt, lik doorns, zwerende borsten, open bee- nen, dauw-, ring- baardworm, winter handen en allerlei wonden. Prijs per bus f 0.75 en f 1.35. (Hoe grooter bus, hoe voordeeliger in 't gebruik.) Verkrijgb. bij Apoth. en Drogisten en Winkeliers en te HeUSdBIl bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Boter markt 's Bosch Gebrs. Verhees, Or- thenstr. 28 en Vughterstr. 77; Gorin- ChGID, Firma Schoon, Apoth. Hoogstr. Waalwijk, Drog. De Toko, t/o de Markt: Baardwijk, G. Bijnen. Waar niet ver krijgbaar is verkoopers gevraagd. Gen -Agent J. C. DE VRIES, Winsuni (Gr.) mz-x:ïw> nmmsm 19 September. Heusden, vm. 10 u. ds. Huijgens. Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Sluis uit Genderen. v.m. Bed. H. Avondm. Werkendam, vm. 9.30 u. (niet bekend) Geref. kerk A, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. André. Chr. Ger. Kerk, vm. 10 u. en nm. 5,30 u. ds. Barth. Ger. Gem. vm. 9,30 en nm. 6 u. leesdienst. Andel, nm. 3 u, ds. v. d. Put. Aalst, vm. 10,30 en nm 3 u. ds. Japehen. Doeveren, nm. 3 u. ds. Huijgens van Heusden. Eethen, vm. 9,30 u. ds v. Asch. Genderen, geen opgaaf. Geref. kerk, geen opgaaf. 'V-Gravenmoernm. 2 u. ds. Louwe Kooy- mans van Baardwijk. Geref. kerk. v.m. 9.30 u. en nm. 2.30 u, prof. dr. S. O. Los, Hoogl. te Potchef- stroom, (Z.-Afrika). Chr. Geref. kerk v.m. 9.30 en n.m. 2.30 u. leesdienst. Heesbeen, nm. 3 u. Ds. Bakker. Herpt, geen dienst. Meeuwen, Geref. Kerk nm. 7 u. ds. de Bruin van Dussen. Sleeuwijk, vm. 10 en nm. 6,30 u. ds. v. Garderen. Geref. kerk, vm. 10 u. lees dienst en nm. 2.30 u. ds. Schil der van Gorinchem. Sprang, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Groeneveld. Ger. Kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Uitwijk, nm. 2 u. ds. Benders van Rijs wijk en nm. 6 u. ds. Benders van Waardhuizen. Veen, vm. 9.30 en nm. 3 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Wijk, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds. Gobius du Sart. Burgerlijke Stand DEWERKEN en SLEEUWIJK. Geboren: Jan Hendrik z. v. C. Ruy- tenberg en N. Pols Dirk z. v. M. Smits en W. de Cloe Hendrik Pieter z. v. P. W. van Beest en J. Verdoorn. Gehuwd: L. van Heukelum 21 j. met M. de Haan 20 j. Overleden: G. van Vuuren 1 j. WERKENDAM. Geboren: Jan z. v. P. van Wijk en Z. K. SterkenburgWillemina Francina d. v. A. Hakken en W. F. de Vries Cornelia Adriana d. v. A. M. Visser en A. C. van Kooij Geertruida d. v. J. W. Timmermans en W. E. v. d. Bunt. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 14 Sept. 1.14 M. 0.42 M. N.A.P. 15 0.97 0.29 16 1.08 0.28 Rivierberichten. Op 16 Sept. in meters in clM. .s-Hertogenbosch 2.07 4- N.A.P. was 4 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.05 was 8 (Maas) 0.75 val 10 Crévecoeur (Dieze) 2.05 was 6 Crévecoeur (Maas) 0.78 val 0 St. Andries (Maas) 1.38 val 6 St. Andries (Waal) 3.43 val 19 Venlo 8.90 val 5 Maastricht 41.35 was 4 Keulen 1.82 val 8 Op 15 Sept. Lith 2.03 val 10 Grave 5.11 val 9 Arnhem 8.57 val 11 ADVERTENTIEN Wegens H u w e 1 ij k is de zaak van Coiffeur te HEUSDEN, op Maandag 20 September a.s. GESLOTEN. bericht, dat het huis met erf aan de Pompstraat te Heusden van familie B. BAAIJENS, bij inzet en hooging is ge bracht op f1850. Toeslag Maandag 20 Sept. e.k. n.m. 7 uur bij F. van DELFT, aldaar. Heden behaagde het den Heere, na een langdurig, doch geduldig lijden, van onze zijde weg te nemen ons innig geliefde Dochter en Zuster, CORNELIA KUINIRA, in den jeugdigen leeftijd van ruim 22 jaren. Schenke de Heere ons Zijne genade om in Zijnen Heiligen wil te berusten. Antonie C. v. d. Steenhnven. Adriana v. d. Steenhoven-Slniter. Teunis v. d. Steenhoven. Hendrik A. N, v. d. Steenhoven. Heusden, 16 September 1920. 3 GETROUWD die, mede namens wederzydsclie familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij bun huwelijk ondervonder». Doeveren, 17 Sept. 1920. Mïïïïïïïïïïïïüïïïïïïft Te koop aangeboden een, zoo goed als nieuw, IJ te WERKENDAM, zal in Café SPRENGER te Sleeuwijk, bij inzet en afslag, op Dinsdagen 21 en 28 September 1S20, des nam. j 3 uur, Ten verzoeke van den Heer B. VAN DER KAA: met Schuur, Karloods, Tuin, Boom gaard en Bouwland, bij den Sleeu- wijkschen dijk te Sleeuwijk bij den Hoek, I groot 0.65.15 H.A, in den de Werkschen Polder onder de Werken, groot 0.81.80 H.A. en 1.15.90 H.A. Alles vrij van huur. Breeder bij biljet. Inlichtingen ten kantore van den Notaris. Te bevragen aan het bureau van dit blad. TABLETTEN Zegen kriebeling in de heem pept en heescnne/o. J>er doos 50 en 90 el A DE IS WEDER VOORRADIG ÏN DEN BOEKHANDEL VAN opgericht door het Departement „Heusden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De cursus I920--I92I vangt aan 1 October as. Aangffte van leerlingen vóór 23 September a.s. bij één der Bestuursleden van de School Het Bestuur, A DE HAAN. D. OLIE. \/tf*CS €3 CF Waarom verlangt men tegenwoordig bijna uitsluitend Omdat men daar altijd iets koopt hetgeen goed is, en mocht er een artikel zijn hetgeen in het gebruik tegenvalt, dan wordt dit op roijale wijze gegarandeerd. Speciaal ingericht voor het inzetten van nieuwe buizen en het ombouwen van Heeren-rijwielen in Dames-rijwielen. Zoo juist ontvangen een flinke zending Zaklampen eil Batterijen. Beleefd aanbevelend, AUTOVERVOER. PREDIKBEURTEN Aalburgvm. 10,30 u. ds. Bakker. Zij houden mond en keel vochtig,daarom aanbevolen voor spreken, zangers, rookers. Zy geven den adem een /ni'sschtn gei/r Bij Ap ohhen drogisten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 3