voor bet Land van fleusdea ea Altena, de Langstraat en de Bommeterwaard. ba. 4018. Zaterdag 18 SeptetIer Motor- en Rijwielhandel A. SWAGEMAKERS Aula-Garage Botermarkt 013 Ms Meter- ee ttiliielherstelter F. SCHBEODER k ZftüiüN, H£U$»Ü Molenstraat (by de Markt) Goriiichem. ONTVANGEN 5°ï<> Mm a contant. REPARATIE-INRICHTING. Stoomhoutzagerij „De Linge." JGijïïölte. - 3Droge en Bereids Verf. - OapanleKksn. Verfkwasten enz. enz. Fabriek van Bedden en Matrassen. Hout- en Steenkolenhandel. HYPOTHEKEN en CREDIETEN. Alle soorteu Speelgoederen, prachtige Poppen. Magazijn H, VAN EEUWIJK Zn., Botermarkt N 84 HEUSDEN. groote sorteering Zilveren Bengels, in alle prijzen, met bijbehoorende Fluvveelen Tasschen. kantoor: Arkelstraat, Goriiichem SCHILDERIJEN AGENTSCHAP van het Eenig Verkoopkantoor voor Nederland - van het Rheinisch-Westfalische Rohlen-Syndieat - BEHOORENDE BIJ HET Drie soorten van rheumatiek in verband met urinezuur. Onderzoekingen hebben aangetoond, dat hoe onschadelijk urinezuur ook moge zijn in normale omstandigheden, overproductie of ophooping ervan in het bloed de in leiding is tot rheumatiek, spit en ischias, waarin de pijnen eri ontsteking wisselen, naarmate het overtollig urinezuur vermin dert of vermeerdert. Deze ontdekking heeft veel bijgedragen tot de kennis van behandeling van ïheu- matische kwalen. In de eerste plaats wordt door vermijding van zware maaltijden, moeilijk verteerbare spijzen, alkohol, laat naar bed gaan, overwerken en zorgen, de vorming van urinezuur verminderd. En in de tweede plaats dient een geneesmiddej, dat de nieren versterkt en de filters hier van in staat stelt om het overtollig urine zuur te bestrijden, de behandelng te vol eindigen. Het eerste deel berust geheel bij den lijder en het versterken der nieren kan veilig worden overgelaten aan Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Pillen werken rechtstreeks op de nieren, die zij heelen en versterken, deze organen opwekkend om het bloed te zuiveren en er de urinezuur kristallen uit te filtreeren, die de spieren, zenuwen en gewrichten van een rheumatieklijder doen ontsteken. Zelfs als de rheumatiek, spit of ischias, hardnekkig of chronisch waren, hebben Foster's Rugpijn Nieren Pillen duurzame genezingen bewerkstelligd. Zij zyn eveneens succesvol bij andere urinezuurverschijnselen en als niergruis, -steen, -waterzucht en blaasontsteking, want zij werken uitsluitend op de nieren en niet op de ingewanden. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, kenbaar aan het handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen op het etiket, zijn verkrijgbaar bij alle goede drogisten k f' 1.75 p. doos of f 10.p. zes doozen. BUITENLAND. De dreigende staking in Engeland. Londen. De officieele cijfers van het departement van handel, betreffende den handel in kolen, in het, kwartaal eindigend 30 Juni toonen aan, dat de cijfers, waarop de mijnwerkers hun eischen gronden, on juist zijn. De mijnwerkers beweren, dat de kolenuitvoer van dif jaar een voordeel zou geven van zes en zestig millioen pond sterling. De mijnwerkers vragen, dat drie en zestig millioen hiervan zouden worden besteed om hun loonen te verhoogen met twee shillings per ploeg en den prijs van huisbrandkolen te verlagen met veertien shillings en twee stuivers per ton. De officieele cijfers toonen aan, dat de winst van 't laatste kwartaal minder dan een millioen pond sterling was en dat liet loopend kwartaal niet meer zal opbrengen dan acht millioen. Het toestaan van de eischen (jer mijnwerkers zou, naar men schat, hetzelfde zijn als het pubiiek een belasting op te leggen van dertig millioen pond sterling. Er zijn verschillende rede nen, meenf de Morning Post«, waarom de schatting der mijnwerkers onjuist is. o— Brand in de Dunlopfabriekeii. Parijs. Een brand heeft het magazijn van de fabriek van luchtbanden van Dunlop te Levallois vernield. De schade bedraagt vijf millioen. o Vredesonderhandelingen. Men hoopt dat de Russisch-Poolsche vredesonderhandelingen Donderdag te Riga zullen beginnen. Riga.De Litauers staakten de vijande lijkheden hun afgevaardigden begaven zich naar Kalvaria om met de Polen te onderhandelen. o Een opzienbarende arrestatie. Berlijn. Erich Prinz, die in het proces ScheidemannSklarz, gelijk bekend, een van de voornaamste getuigen a charge tegen Scheidemann was, is hedenmiddag gearresteerd onder beschuldiging van ver- valsching van het bevel tot vermoording van liebknecht en Rosa Luxemburg. o De nielkexport ran Amerika New-York. In 1919 werd bijna voor 1 millioen pond gecondenseerde melk van uit de Ver. Staten geëxporteerd ter waarde van ca. 125 millioen dollar en wel naar 90 landen, koloniën en eilanden der wereld. De hoeveelheid, welke het vorige jaar werd uitgevoerd, was ongeveer 50 maal zoo groot als die van voor den oorlog en de waarde ongeveer 100 maal grooter. o Tegen den Smokkelhandel. Berlijn. Reeds voor eenigen tijd ging in de pers het gerucht, dat het smokkel- wezen aan de Hollandsch-Duitsche grens zou worden beteugeld. Holland heeft hieraan reeds een einde gemaakt door de koopers, die zich onmid dellijk voor de Hollandsche grens in het neutrale gebied bevonden, het overschrijden der grens te beletten en thans heeft ook de Duitsche regeering maatregelen tot be teugeling der smokkelarij genomen. Dcschanel zal ontslag nemen. Men deelt mee, dat Deschanel in het begin van November zijn ambt als presi dent van de republiek za! nederleggen. Hij zou opgevolgd worden door Milierand en Briand zou voorzitter van den ministerraad worden. Poincaré zou in bet nieuwe kabinet- Briand minister van financiën worden Dc smokkelhandel. De bond van Rijnlandsche tabaks- en sigarenfabrikanten besloot een verzoekschrift tot de regeering te richten, waarin deze verzocht wordt den reusachtiger! smokkel handel, speciaal aan de Nederlandsche grens, krachtiger dan tot nu toe te bestrijden. Reeds thans is in de geheele sigaren- en tabaksindustrie een stilstand van den afzet te bemerken en binnen zeer korten tijd zal het noodig zijn de bedrijven geheel stop te zetten en alle arbeiders te ontslaan, wanneer de regeering geen maatregelen neemt om den smokkelhandel met succes te bestrijden. Kussischc krijgsgevangenen in Hongarije. Boedapest. In de buitenlandsche pers werden geruchten verspreid over zich nog in Hongarije bevindende Russische krijgs gevangenen en de behandeling daarvan. Het Horig. Korr. Bur.« kan betreffende deze geruchten verzekeren, dat een gedeelte van de zich in Hongraije bevindende Rus sische krijgsgevangenen volkomen vrij is en vrij gekozen bezigheden verricht. De werk- loozen zijn in kampen bijeengebracht en worden op regeeringskosten onderhouden. De regeering zal hun allen den terugkeer toestaan, zoodra Duitschland eri Oostenrijk, nadat de in dit opzicht gevoerde onder handelingen gesloten zijn, hun verlof geeft om over hun gebied te worden vervoerd. o Men meldt uit Essen aan de »N. R. Ct.« De steenkolenproductie in het Roerge bied heeft in Augustus 7.484.854 ton be dragen, tegen 7.564.468 ton in de vorige maand en 7.548.894 ton in Augustus 4949. In Augustus 4943 bedroeg de productie échter nog 9.795.237 ton. De kleine achteruitgang in Augustus moet enkel worden toegeschreven aan het feit, dat die maand 26 werkdagen telde, tegen 27 in Juli. De dagelijksche productie bedroeg 287.272 ton, tegen 282 454 in Juli. Het aantal mijnwerkers is sedert einde Juli met 44.320 gestegen. o De Times verneemt uit Lims, dat zes duizend kisten dynamiet aan boord van een schip in de Callaobaai als gevoig van een zorgelooze behandeling ontploften. Der tig personen werden gedood en een paar honderd gewond. Duizenden vensters wer den vernield, zelfs tot op 42 K.M. van de plaats verwijderd. De centrale spoorweg- werken in de .haven werden ernstig be schadigd. o 9e Daily Herald weigert het Russische geld, Londen. De commissarissen van het socialistische blad Daily Herald hebben het Russische aanbod der subsidie van 75000, uitgaande van de derde iuternationale, ge weigerd en het verzoek om ontslag inge willigd van den commissaris door wiens bemiddeling het geld was aangeboden. De Engeische steeukoolcrisis. Londen. Met betrekking tot de cijfers over de kolenproduetie, die gisteren door de regeering openbaar gemaakt zijn, heeft het mijnwerkersverbond een mededeeling laten verschijnen, verklarende dat onder de productie-kosten een abnormaal hoog be drag is dat de mijneigenaars besteed heb ben voor de uitbreiding van hun bedrijf. Zij zullen dat bedrijf graag uitbreiden zoo lang onder regeerings-toezicht de winsten verzekerd zijn. Verder zegt het mijnwer kersverbond dat de vermindering in de pro ductie een gevolg is van de Paasch- en Pinstervacantie en dat de vermindering van den uitvoer, waarop de meeste winst ge maakt wurdt, te wijten is aan het opsta pelen van exportkolen in het binnenland met het oog op de dreigende stijging. Het verbond houdt staande dat er bij terugkeer van normale toestanden een voldoende ba- lig slot zal zijn, om aan de eischen van de mijnwerkers tegemoet te komen. GEMENGD NIEUWS. Op zes verschillende boerderijen te Tzum is door den districtsveearts onder de scha pen schurft geconstateerd. Bij de rennen op Duindigt is een heer een portefeuille ontrold, inhoudende 420 biljetten van 4000 mark, en een biljet van 4000 gulden. Het 9-jarig zoontje van den heer Kuy- pers te Uden is onder de stroomtram ge raakt, waardoor hij arm-' en beenwonden opliep. De dood trad onmiddellijk in. Te Assen is uit de Hoofd vaart het lijk opgehaald van een jeugdige vrouw, moeder eri vijf kinderen. Op den Leidsc'nenweg te Utrecht werd de orgeldraaier F. door een met paard bespannen wagen aangereden. Een wiel ging den man over het hoofd, waardoor hij ernstig verwond werd. Per ziekenauto werd de man naar de Rijksklinieken ver voerd, waar hij kort daarop aan de be komen verwondingen is overleden. In de Linge onder Wadenoyen is het lyk gevonden van de gehuwde mej. II. uit Tiel, die sinds Vrijdagmiddag vermist werd. Naar het »Voik«. verneemt, wordt in de kringen der socialistische Kamerfractie de wenschelijkheid overwogen van een voorstel, om op alle brood een regeeringstoesiag te geven. In Italië wil men een wet maken op de fabriekscontróle. Trotzky bereidt een winterveldtocht voor tegen Polen. BINNENLAND. Oplichter uitgebroken. Men meldt uit Rotterdam Eenige dagen geleden deed een Duitscher N. genaamd, bij de politie te Rotterdam aangifte dat een autohandelaar A. B. v, d. K. hem zou hebben opgelicht voor f465,000. Naar aanleiding daarvan werd v. d. K. gearre steerd en in het Hoofdbureau van Politie in bewaring gesteld. In den nacht van Zondag en Maandag heeft hij, ofschoon hij zeer streng werd bewaakt, daar hij ver moedelijk nog meer op zijn kerfstok had, kans gezien uit te breken en te ontvluch ten. 's Ochtends bleek het slot te zijn verbroken. Hij kwam door een luikje op den zólder, waar hij over het dak en den tuin van de Doelen is ontkomen. Vader en Dochter, De Adv. Gen. bij het Gerechtshof te Amsterdam eischte in een zitting met ge sloten deuren bevestiging van de vonnissen der rechtbank te Utrecht tegen een 31-jarige gescheiden vrouw en haar 63 jarige vader, beiden uit Nieuwkoop. De vrouw was veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf wegens het verlaten van haar pas geboren kind, terwijl de vader een celstraf van 8 jaar was opgelegd we gens het vermoorden van het kleintje. Eeu lieve jongcu. Men schrijft aan het II b 1 d. uit Nijkerk Uit de landbouwkolonie onder de ge meente Nijkerk, waar jongens worden ver pleegd, die zich aan een strafbaar feit hebben schuldig gemaakt, ontsnapte op de gebruikelijke manier, n.l. door het aaneen- knoopen van zijn beddelakens, een der ver pleegden. Van de keukenmeid nam hij een fiets mee maar de banden waren leeggeloopen. Wandelende kwam de vluchte ling met zijn luchtloozen fietsbanden 's nachts, tegen twee uur bij den gestichtsdoktor aan, dien hij opbelde voor een ernstige zieke. De dokter ging per motorfiets naar het gesticht, na den vluchteling voor zijne leege banden nog eerst de fietspomp geleend te hebben. Onze lieve jongen peddelde nu met keiharde banden naar Utrecht, van waar hij de fiets weer aan de keukenmeid terugzond. Het is voor het ventje te hopen, dat het vooreerst onzen dokter niet weer noo dig heeft. maar „goede waar voor weinig gel d", dat is je ware. Hebt U al eens bij ons gekocht?? Komt dan eens zien, wij hebben voor ieder watBorstels, Kammen, Toiletkammen, Tandpasta, Portemonnaie's, Zakmessen, Sponsen, Zeemen, Dweilen, Vegers, en alle soorten Borstelwerk, enz. Zeepen, Eau de Cologne en Parfumeriën, aan spotprijs. INerg-ens zoo goedkoop. Nergens zooveel keuze, Voor den a.s Winter groote keuze Gezelschapsspelen. Ruime sorteering Houten Pijpen. Alles t e gr e n concur reerende p r ij z e n KOMT ZIEN DOET UW VOORDEEL HEUSDEN. ENGSTRAAT 78 SIGAREN EN SIGARETTEN VAN ELKEN PRIJS Het soliedste en meest bekende adres voor Motoren en Rijwielen, alle mogelijke Omlerdeelen, Reparatie-inrichtinj>\ BENZINE-DEPOT HET ADRES voor bruine en zwarte Teer, Carbolineum, Blackvarnis, Consistentvet. Voorhanden; 2e hands Rijwielen, waaronder ook voor jongens van 8 jaar. Magazijnen van Dekens, Ledikanten, Meubels, Spiegels, Schilderijen, Cocos, Stoelen, Kasten, Tafels en volledige Slaapkamer-ameublementen, Vloerzeilen. (uit de hand geschilderd) op TEGEL, op PANEEL of op DOEK met EIKENHOUTEN, GOUDEN of ZWARTE lijsten, Weer ontvangen de bekende Mechelsch stroomat-stoelen. P. SCHREUDER EN ZONEN TELEFOON INTERCOMM. No. 49. Diverse kapitalen beschikbaar tegen rente vanaf 5% 's jaars. VLUGGE Al F "W ERKIN Gr. AdresR. VAN GIJTENBEEK, beëedigd makelaar, Sweerts de Landas- straat 75, ARNHEM. BIJVOEGSEL Jtienwsblad „Opscheppen kost niets" J. J. MEIJER.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5