pa. ALPf-1. 8UPSCH I collectie FRANSCH KRISTAL Vughterstraat 19. 's-BOSCH. I Levering onder garantie van breuk en bijlevering. in de nieuwste modellen. tegen hoest, verkoudheid j heeschheid, keelpijn. MUNHARDT'S STAALTABLETTEN TELEFOON 715. BINNENLAND. [Per doo6 60 en qo o bij opofaen drogisten] Dc Engelsche^mijnwerkersitaking. Londen. De uitslag van de mijnwerken stemming is, dat een meerderheid van 8459 stemmen tegen aanvaarding van de regeling is. De conferentie van gedele geerden te Londen heeft echter besloten den mijnwerkers te adviseeren de arbeid onmiddellijk te hervatten. Londen. De resultaten van de mijn werkersstemming zijn, dat 338.045 zich vóór en 346.000 zich tegen de aanvaar ding van de schikking verklaarden. Volgens de reglementen van den bond kan de staking niet uitgeroepen worden, tenzij een meerderheid van twee derde zich daarvoor verklaart en wanneer tijdens een staking gestemd wordt, dan is een meerderheid van twee derde vereischt om de staking te doen voortzetten. De con ferentie van mijnwerkers-gedelegeerden heeft bijgevolg de staking geëindigd ver klaard en den mijnwerkers geadviseerd den arbeid onmidddllijk te hervatten. 0 „Graaf" Bagri. De welbekende Italiaansche dwerg Graaf® Magri, de tweede echtgenoot van mevr. Tom Thumb, is te Middleboro, (Massa chusetts) overleden. Hij was slechts 93 c.M. lang en had daaraan zijn reputatie te te danken. De lezer zal zich herinneren, dat de circus-eigenaar Barnum het echtpaar Magri indertijd een notenhouten ledikantje ten geschenke gaf, benevens een kleine piano, welke speciaal voor de kleine gravin was gemaakt. Magri was voornemens om zijn laatste levensdagen in zijn geboorteplaats Bologna door te brengen en zou aanstaand voorjaar daarheen zijn vertrokken. Zijn vrouw was eerder gehuwd geweest met generaal Thumb, die slechts 77 c.M. lang was. Zij overleed in November van het vorige jaar, 0 Parijs, 3 Nov. De commissie der Ge allieerden in Rijnland heeft van de Duit- sche regeering de voldoening gekregen welke zij geëischt had voor 't ingrijpen van de Frankfurster positie in het bezette ge bied en de arrestatie van dr. Dorten in Juli van dit jaar. 0 Londen, 3 Nov. De Britsche torpedo jager Verdunis aangewezen om het stoffelijk overschot van den onbekenden krijgsman uit Frankrijk naar Engeland te ervoeren, om te worden begraven op deri dag van den wapenstilstand in de West minster Abdij. Een gevaarlijk heerschap. Te Lippstadt is een misdadiger, wiens identiteit nog niet vast staat doch die vermoedelijk Nederlander is, gearresteerd. De man heeft bekend te Mulheim a. d. Ruhr een Pater in den biechtstoel te heb ben doodgeschoten. Bovendien heeft hij op de stations Rnthen, Warstein en Erwitte van den Westfaalschen landspoorweg inbraak ge pleegd. Tusschen blanken en negers. Orlando, 3 Nov. Bij een opstootje, ver oorzaakt door een neger, die niet mocht stemmen, omdat hij zijn belasting niet betaald had, werden twee blanken dood geschoten en een andere gekwetst. Het gepeupel bing den neger op en stak de huizen in brarid, waarin 5 andere negers, die aan de vechtpartij hadden deelgenomen waren gevlucht. Alle vijf kwamen in de vlammen om. Viervoudige moord. Zaterdag is op een boerenhofstede in de omgeving van Bielefeld (Pr.), een viervou dige moord gepleegd de eigenares, haar 29-jarige zoon, haar 49-jarige dochter en een knechtje van 16 jaar werden in en bij het woonhuis vermoord gevonden. De ver moedelijke dader, een Rus, die reeds ge- ruimen tijd op de boerderij werkte, is se dert verdwenen. Uit de nasporingen der politie blijkt, dat deze in de richting der Nederlandsche grens gevlucht is. 0 Gevaarlijk sieraad. Bij een bewoner van de Nooteboomen- laan te Utrecht heeft de politie een nog geladen projectiel gevonden. De eigenaar deelde mede, dat hij het projectiel bij een vacantie-uitstapje te Hoen- derloo gevonden had. Men had het projectiel meegenomen en wilde bet vergulden, om het daarna als sieraad op den schoorsteen te zetten 1 De politie heeft aan die liefhebberij een einde gemaakt en zal het projectiel ver nietigen. Ernstig auto-ongeluk. Op den Groesbeekschen weg te Nijmegen, juist voor zijn woning, is de gep. luitenant kolonel van het N.-I. leger J. H. Hart man. Maandagmiddag door een in snelle vaart rydenden auto aangereden. Kort na het ongeluk overleed hij. De auto reed door, doch de bestuurder werd later opgespoord. Het bleek te zijn de 17-jarige D. te Nijmegen, die zonder rijbewijs met den auto van zijn vader reed. Drievoudige verheugenis. Dezer dagen werd de familie S. te Til burg verblijd met de geboorte van een tweeling, maar nog grooter blijdschap heerschte er door de genezing van de vrouw. Bij de geboorte van haar vorig kind n.l. verloor deze vrouw het licht der oogen, en kreeg dit terug bij deze gelegenheid. De Koninklijke Familie. Naar wij vernemen heeft de Koninklijke Familie het voornemen om in den namiddag van Zaterdag 20 November uit het Loo naar de Residentie terug te keeren. Ontwerp ambtenaarspensioenen. Binnen enkele dagen is de indiening bij de Tweede Kamer te verwachten van het wetsontwerp tot verleening van pensioenen aan ambtenaren en hunne weduwen en weezen. -0 De staking aan de vrachtvaart. Rotterdam, 3 Nov. Zooals gemeld, heeft de (kantonrechter beslist, dat de stakende schippers der maatschappij Vrachtvaart binnen 24 uren hun schepen moeten ver laten. Gisteren heeft de maatschappij door bemiddeling van een walkapitein den in ventaris der schepen overgenomen en van daag moeten de laatste schippers hun schepen verlaten. Zij worden zooveel mo gelijk in hotels ondergebracht. Intusschen is in een gisteren gehouden stakersverga dering besloten den strijd onverzwakt voort te zetten. 0 De positie der officieren. Gemeld wordt Naar aanleidg van door de gezamenlijke Officiersvereeniging ingediende voorstellen, betreffende de salarisverbetering, werden de voorzitters door den Minister van Oorlog in audiëntie ontvangen. Toezegging werd verkregen, dat naast te publiceeren maat regelen om in de oogenblikkelijke behoefte te voorzien, herziening der salarissen zal plaats hebben waarbij verband tusschen de salarissen van burger-ambtenaren en offi cieren zal worden gelegd. Daarbij zal het georganiseerd overleg, dat reeds in verge vorderden staat van voorbereiding verkeert, de mogelijkheid scheppen, de belangen ken baar te maken, Naar de meening van den Minister heeft ongerustheid met het oog op hun toestand, voor de officieren geen reden van bestaan, daar de regeering het als plicht beschouwt te zorgen voor voor officieren, die bij eventueele reorga nisatie van het leger geen werkkring meer zouden hebben, en er voor te zorgen dat de bevorderingsbelangen van hen, die in het leger blijven, niet geschaad zullen worden. 0 De broedprtys. Te Roermond is de broodprijs 4 cent verlaagd in verband met de daling van den regeeringsbloemprijs. De broodbakkers te Breda hebben de prijzen van melkbrood en bruinbrood van Zaterdag 30 Oct. af verlaagd met onder scheidenlijk 4 en 3 cent. Inverband met de verlaging van den prijs van de regeeringsbloem heeft de Coöperatieve Bakkerij »Ons Belangt te Deventer den prijs van het water-wittebrood met 5 cent per K G. verlaagd. IJs. In Oostelijk Groningen is de scheepvaart wegens ijs gestremd of belemmerd. De scheepvaart in het Wintschoterdiep is wegens ijs grootendeels gestremd. 0 B. en W. der gemeente Tilburg stellen den Raad voor, een kasgeld leening aan te gaan van 5 millioen gulden. 0 Arii de noodrem getrokkeu. Men schrijft aan de H. Ct. Gistermorgen is even buiten het station Haarlem de trein, die 9 uur 53 uit Amster dam vertrokken was, tot staan gebracht. Een heer, die per abuis in voornoemden trein was gestapt en te Haarlem moest zyri, had aan de noodrem getrokken. Toen de trein zijn vaart minderde, sprong de nood remtrekker er uit eri holde het rangeerter rein op. Een conducteur en eenige in den omtrek werkzaam zijnde werklieden grepen den vluchteling en brachten hem in den trein terug. In Deri Haag, het station waar trein 9.53 na vertrek het eerst moest stoppen, werd de man naar het bureau van den stations chef geleid en werd proces verbaal opge maakt. 0 Dagzegels. Bij Kon. besluit is bepaald dat het Kon. besluit van 28 September tot vaststelling van een algemeenen maatregel van bestuur houdende een regeling der premiebetaling door middel van dagzegels, in werking zal treden met ingang van 28 Nov. a.s. Dc ramp in Tjiandocr. 62 dooden en 18 gewonden. Bij de ramp te Tjiandoer zijn, naar de laatste raming 62 dooden en 18 gewonden allen inlanders. De cultuurlanden zijn niet noemenswaar dig beschadigd. Het herstel der wegen zal 5 maanden duren. Kunstwerken roor graan De Berlijnsche berichtgever van het H bid meldt Naar het Berliner Tageblatt uit de krin gen van de Commissie van Herstel verneemt, zal de Oostenrijksche regeering de gobelins en andere kunstvoorwerpen, welke vroeger tot het keizerlijk bezit behoorden, aan Ne derland verkoopen in ruil voor de levering van overzeesch graan, dat reeds in Neder landsche havens is opgeslagen en dadelijk ter beschikking van Oosterijk staat. o Met-plakken van rentezegels. De kantonrechter te Beesterzwaag heeft een veehouder aldaar veroordeeld tot 105" gulden boete, subsidair 105 dagen hechte nis, wegens het niet-piakken van rente zegels. Vorst en ys. Te Zaandam werd Woensdagmorgen op enkele slooten in het Oostzijderveld schaat sen gereden. Na de poststaking. Naar het Volk meldt, is te Amsterdam een aanvang gemaakt met het verhoor door de politie van een aantal personen, die aan de staking van post- en telegraafpersoneel hebben deelgenomen. Tot heden hebben ongeveer veertig per sonen, allen behoorende tot het telegraaf personeel, een oproeping ontvangen om ten politiebureele te verschijnen. Personeel, be hoorende tot de posterijen heeft nog geen oproeping ontvangen. RLOID bleekzucht, PLVfflp rucpun,zwakte, ARMLEDE duizeligheid. IN OOOZAN VAMAf 90fl. 8U APOTN.» 0004ISTCN- Te Kimswerd is het drie-jarig zoontje van den heer W. H., te water geraakt en verdronken. 0 Te Hulzen, gemeente Helleodoorn, is Maandagnacht de openbare school afgebrand. Tot inspecteur van politie te Bergen-op- Zoom is benoemd de heer J. C. Drijfhout werkzaam bij de pclitie te Zand voort. 0 Naar de ^Voorwaarts® meldt, heeft de Huurcommissie te Rotterdam termen ge vonden om de eigenaresse van het pand van Brakelstraat 25, in welk huis op den zolder zeven gezinnen wonen, gerechtelijk te vervolgen wegens overtreding van de Huurcommissie wet. Vanwege de te Bergen-op-Zoom geves tigde Mij. t. bev. d. Toonkunst zal aldaar in de zaal Korenbeurs een soiislenconcert worden gegeven op Dinsdag 9 Nov. a.s Alsdan zal Bergen-op-Zoorn getuige zijn van het optreden der beste krachten op dit gebied, o.a. mej. Betsy v. Praag, pia niste, mej. Cecilia Brenner, zangeres en de heer J. G. Warnars, violist. 0 In Oostelijk Groningen is het gebrek aan water zoo groot,' dat 10 cent en meer per liter wordt gegeven. ten, springende lippen, v/inter- hAnden.Gtóroiki PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, "Hint- hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 101 uur. Hensden. Door den lagen waterstand is de Demer en de Oude Haven (in de wandeling »de Wiel® geheeten) op zulk een laag peil, als slechts zelden voorkwam. Ook beginnen verschillende pompen het werk te staken. Werkendam. Vrijdagavond is voor het Departement Werkendam® der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen een con cert gegeven door de dames Lily Proost (dram. sopraan) en Else Heyl (piano) en den heer Mareel Lavoo (helden-baryton). De verschillende ensemble- en solonum mers vielen bij het talrijke publiek zeer in den smaak, zoodat deze eerste Nuts- avond in dit seizoen welgeslaagd mag heeten. Maandag werd A. d. G., werkzaam op een machinefabriek te Giesendam, door een rollend blok ijzer tegen het been ge troffen, zoodat hij per rijtuig naar Wer kendam is vervoerd, en zich daar onder geneeskundige behandeling moest stellen. Almkerk. Naar aanleiding van eeri geschil tusschen Ged. Staten dezer Prov. en het Gemeentebestuur, is vanaf 1 Nov. door laatstgenoemde met de uitbetaling van salarissen voor gem.personeel enz. opge houden. Dat zal er voor de betrokkenen wel aardig invallen, vooral in dezen duren tijd. Mej. G. J. v. d. Kaaden werd dezer dagen te Amsterdam bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, Bommelerwaard. De langdurige droogte. In de Tieler- en Bommelerwaard wordt zeer naar regen verlangd, ook naar een hoogeren waterstand der rivieren. Het uitgezaaide koren ontkiemt niet, maar verstikt in den grond, terwijl door den lagen waterstand de schepen die sui kerbieten en hooi moeten laden, de meeste ladingplaatsen niet kunnen bereiken. Voorts is op verscheidene boerderijeu watergebrek, eveneens door den lagen waterstand, daar de pompen buiten werking zijn. Gedurende een 10-tal weken vertoont zich ook wellicht door de ongekende lang durige lage rivierstanden, geen enkele zalm op de Merwede, Waal of Maas. Drunen. De heeren A. Jansen en G. Veltmari zijn benoemd tot onderwijzers voor het herhalingsonderwijs te geven in het Patronaat alhier. Met den houw van het transfor matorhuisje is alhier begonnen. Naar men uit goede bron verneemt zal ook binnen kort begonnen worden met den ombouw van de telefoon. 's Gravemoer. Door bet hulptelegraaf kantoor zijn in de vorige maand behandeld 66 telegrammen, waarvan 33 verzonden en 33 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken bedroeg 71. Óp de Rijkspostspaarbank werden 13 inlagen gedaan ten bedrage van f 1897,09, terwijl 12 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 6820,75. Herpt. Bij de landbouwer J. F. is een gele knolraap geteeld, welk een reuzen- gewicht had van 18 pond. Er is hier de laatste dagen veel kooplust in lVï-j&i'ige paarden en veulens. Er wordt voor die paarden van f 600900 besteed en voor veulens van f 300500 welke prijzen buitengewoon hoog te noe men zijn. Door het gemeentehestuur is thans een terrein aangekocht in het centrum der gemeente, om daarop eene nieuwe school voor O. L. Onderwijs te bouwen. Herwijnen. De landbouwer J. van Aalsburg was de vorige week bezig een wagen met bieten te laden. Een der voor dien wagen gespannen paarden wierp hoofd stel en halster af en wilde er daarna van door gaan. v. A. greep naar de paarden, kwam te vailen en kreeg toen den wagen over zijn lichaam. Als door een wonder bleef hij gespaard. Wel deden zijn lede maten hem hevige pijn. Met ingang van 1 December a.s. is den heer J. B. Pos, op zijri verzoek, eervol ontslag verleend als secretaris dezer gemeente. In zijn plaats is benoemd de heer C. J. van Herpen, ambtenaar ter secretarie van de gemeente De Werken en Sleeuwijk. Kaatsheuvel. Er heerscht hier sinds eenigen tijd een slapte in de schoenindus trie die hoe langer hoe drukkender werkt. Nergens komen orders van eenige betee- kenis binnen, 't Zijn uitzonderingen als men van drukte hoort spreken. Men mom pelt reeds van stopzetten een paar dagen per week. Ook andere plaatsen ondervind den dezelfde slapte. :t Ziet er treurig uit tegen den aanstaanden winter. Nederhemert. (Noordzijde), Douder- dag 11 November a.s. hoopt de weduwe Bruigom haar lOOsten geboortedag te her denken. Zij verricht nog enkele huiselijke bezigheden, terwijl ze met den bril de courant nog steeds bijhoudt. Dat het dien dag haar niet aan blijken van belangstel ling zal ontbreken, is te verwachten. Nieuwendijk. A.s. Vrijdagavond 11 November zal de Christelijke Zangvereen. Oefening kweekt Kunst« alhier, een uit voering geven in het Instituutlokaal. Raamsdonksveer, Naar men ons mededeelt zal de paardenmarkt alhier ge houden worden op 13 November. De Wintercursus van de Teeken- school begint heden, Zaterdag, onder lei ding van den heer J. Timmers, architect te Breda. Bij den heer Zijimans is een sta king uitgebroken onder de mattenmakers. Natuurlijk hooger uurloon in verband met den achturigen arbeidsdag is de eisch. Gedurende de maand October pas seerden 14092 op- of afvarende stoom- booten of zeilschepen de Dongebrug. De totale scheepsinhoud bedroeg 4119149 ton. Raamsdonk. Op Zaterdag 13 Nov. zal te Raamsdonksveer een paardenmarkt gehouden worden. Voor de aanvoerders der paarden zullen bij loting 10 premiën, elk groot f2.50 worden toegewezen. - Lief jongske. Dezer dagen werd bij M. K. een horloge met ketting ge stolen. Thans heeft de politie den dader te pakken, een jongen van11 jaar. Dit veelbelovend ventje had ook in de school van de Fraters, toen hij na moest blijven, kans gezien geld weg te nemen. Snoepzucht is hier niet vreemd aan. Sprang. Gedurende de maand October werd op 's Rijks postspaarbank alhier be legd f 2433,46, en terugbetaald f 12186.28 Zondagmiddag 7 Nov. hoopt Ds. Groeneveld, pred. bij de Ned. Hcrv. Gerri. alhier, zijn afscheidspredikatie te houden. Onze dorpsgenoot J. Nieuwenhuizen, leerling aan de Chr. kweekschool te Go- rinchem, behaalde de acte vrije en orde oefeningen der gymnastiek. Zijn wij goed ingelicht, dan zal a.s. Zondagavond 6 uur bij de Ger. Kerk alhier een dankstond voor 't gewas worden gehouden. Bij deze gelegenheid zal dan optreden Ds. E. J. van Voorst te Numans- dorp. Onze dorpsgenoot J. Mandemakers, werkzaam aan de in aanbouw zijnde kunst- meststoffenfabriek te Vlaardingen, werd door het breken van een schakel ernstig aan hoofd en rug verwond. In zorgwek- kenden toestand werd hij naar het zieken huis vervoerd. Zijn ouders werden tele grafisch met het ongeval in kennis gesteld. i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2