voor bet Land van Heusden ea Altena, ie Langstraat en ie Bommeierwaard. So. 4032. Zaterdag 6 Meier, PRIJSVERMINDERING De Gezonieidscomli, L. J. VEERMAN te Heusden, PUROL-ZEEP RUNDVLEESCH. De Stoomdrukkerij EN KOUDI BEHOORENDE BIJ HET Voorkoming en genezing van aambeien. De gewone oorzaken van aambeien, zijn egn verkeerde voeding, gebrek aan lichaams beweging, verstopping en leverkwalen, en de zekerste maatregel tot voorkoming er van bestaat in het zorgvuldig vermijden van deze oorzaken. Aambeien zijn in werkelijkheid opgezette aderen in- of uitwendig. De adeien en de haar omgevende weefsels worden ont stoken en hevige jeuk en pijn treden op, terwijl in vele gevallen bloedverlies plaats vindt. De lijder dient niet op koude "steenen, natte plekken of stoelen met zachte kussens te gaan zitten, terwijl plaatselijke af koeling en te veel inspanning van de betreffende spieren de kwaal verergert. De omgevende deelen moeten zorgvuldig gereinigd worden met éen spons en lauw water en door een weinig drukken met een zachte doek gedreogd worden. Foster's Zalf zal bijzonder geschikt be vonden worden voor het genezen van alle vormen van aambeien. Zij maakt een einde aan den jeuk en het bloeden, en paat de ontsteking tegen, zoowel bij in- als uit- icendige aambeien. In enkele der ergste gevallen was één doos Foster's Zalf vol doende om volkomen genezing te bewerk stelligen. De "jeuk hield bijna dadelijk op, en de opwelling der aderen verdwenen. Foster's Zalf (Iet op den juisten naam) is verkrijgbaar bij alle goeda drogisten a f 1.75 per doos. BUITENLAND. Verboden te trouwen. De overheid van Lübeck heeft besloten geen huwelijk meer toe te laten tenzij de trouwlustigen den leeftijd van 24 jaar heb ben bereikt en kunnen aantoonen, dat zij over kamers of een huis kunnen beschik ken om er te kunnen wonen. Wegens het ophefferi van den militairen dienstplicht trouwt de Duitsche jeugd thans vroeger en de woningnood is er nog esger dan waar ook. Het »Wohriungsarnt« wil thans de moeilijkheid van woninglooze jonge echt paren oplossen door het huwelijk te ver bieden. Afschuwelijk drama. Een moeder doodt baar kinderen. Rambervilliers. Een afschuwelijk drama heeft zich op het station Moyemont nabij Rambervilliers afgespeeld. De vrouw van den stationchef, Petit genaamd, heeft in een vlaag van waanzin haar twee kinderen Albert, oud 14 maanden, en Margaretha, oud 4 jaar, den hals afgesneden. Het dra ma heeft zich aldus afgespeeld. Toen de -heer Petit van zijn nachtelijke contróle over seintoestellen thuis kwam en zich had ter ruste begeven, hoorde hij den kleinen Al- bert om water roepen. De moeder stond op, 'nam beide kinderen uit hun bedje en ging er mede naar een andere kamer. Kort daarop hoorde de heer Petit gesmoor de kreten. Hij stond op om te gaan zien wat er gaande was en ontmoette toen in dex gang zijn dochtertje Margaretha. Het kind droop van het bloed, aan haar hals bemerkte de lieer Petit een diepe snede waaruit stroomen bloed golfden. Zonder eep woord te kunnen zeggen, bezweek het arme kind. De heer Petit spoedde zich nu naar bin nen en kreeg toen een afgrijselijk tconeel te aanschouwen. Zijn vrouw had juist het jongste kind met een scheermes de keel afgesneden en kwam nu dreigend op hem af. Bij de worsteling die ontstond wist de vrouw nog drie vingers van de rechterhand van haar echtgenoot af te snijden. Op zijn hulpgeroep snelde een der buren toe en beiden wisten zij toen de waanzinnige vrouw te overmeesteren en te ontwapenen. Mevrouw Petit was lijdende aan een vallende ziekte en de justitie schijnt daar aan ook de gevolgen van haar gruweldaad toe te schrijven. Bij de worsteling heeft ook zij eenige levensgevaarlijke wonden be komen. Streng bewaakt werd zij naar een gesticht voor zwakzinnigen overgebracht. De wonden welke de heer Petit heeft op- geloopen, zijn niet van ernstigen aard. o Een belangrijke verklaring van Duitschiand te wachten. In Fransche regeeringskringen gaat hard nekkig het gerucht, dat Duitschiand voor nemens is, binnen zeer korten tijd den Geallieerden in een nota de economische en financieele positie van Duitschiand als hopeloos voor te stellen en de opheffing of wijziging van het Verdrag van Versailles te eischen. De Fransche regeering heeft uit Beilijn en ook uit privé kringen be richten over zulk een plan ontvangen. o Het onder waterietten ran de ïserstreek. Zaterdag zijn te Brussel 'de sluiswachter Kogge en de schipper Geeraert gehuldigd, die bij het onder water zetten van de Yserstreek zich moedig hebben gedragen. o De presidentsverkiezing in Amerika. Londen, 2 November. Uit New-York wordt vandaag gemeld Met tien tegen een op Harding wedden, begon de stemming voor de presidentsverkiezing vroeg in den morgen. Hoewel er slecht weer voorspeld was, verwachtte men de grootste verkiezing van de geschiedenis. Door het geheele land had een misselijke verdachtmaking de ronde gedaan, dat Hardings grootmoeder een negerin was. Harding was geheel onkundig van dit schotschrift, en men ge looft, dat de algemeene verontwaardiging hierover zoo groot is, dat het pamflet waarschijnlijk de kiezers ten gunste van Harding zal stemmen. v Het is nu al bijna zeker, dat Harding met groote meerderheid verkozen zal wor den f Marion (Ohio) 2 Nov. In een interview over den uitslag der verkiezingen verklaarde Harding, dat hij God had gebeden, dat hij in staat mocht zijn de belangrijke taak, waartoe hij geroepen was, te vervullen. Hij beschouwde zijn verkiezing niet als een persoonlijk feit, doch als een nationaal beroep op de republikeinsche partij. o Deschanel. Parijs. Volgens de Matin heeft men de beste berichten over den toestand van Deschanel. Zijn geneeskundigen zijn over tuigd, dat hij "binnen twee of drie maanden hersteld zal zijn. o Brussel. Naar de Volksgazet verneemt zal de vijfjaarlijksche prijs voor de Neder- landsche letterkunde ditmaaltoegekend worden aan Cyriel Buysse. 103 11119811181 Dl BESTE BORSTSIROOP 1 bij koude en slijm op de borst, bronchitis, kink- en slijmhoest. Prijs per Flacon f1.75 bij apoih en drogisten DE TAAISTE SLIJMEN OP. n^BR. A.MUNHARPT. ZEIST"! Donker Berlijn. In de Cottbuserstrasse, in het zuidoosten van de hoofdstad, -is meldt de N. R. Ct., een 47-jarige gewezen leerares gewurgd door iemand die sinds geruimen tijd over het huren van een paar kamers in de wo ning kwam onderhandelen, en de leerares het hof maakte. Deze koesterde reeds trouwplannen, maar hield zelfs voor haar zuster den naam van haar vereerder ge heim. Veel kostbare juweelen van het slachtoffer zijn in handen van den moor denaar gevallen, die zelfs nog een ring van een vinger der doode aftrok. De dader heeft ook nog een vrij aanzienlijk bedrag aan geld meegenomen. 0 In de fabriek van Börsig te Berlijn sta ken 300 geschoolde arbeiders wegens het niet vervullen hunner looneischen. Dien tengevolge moest het bedrijf, waar 5000 arbeiders werkzaam zijn, worden gesloten. 0 De staking der mijnwerkers uit de streek van Charleroi (België) is Dinsdagmorgen begonnen. Alleen door het stakingscomité aangewezen machinisten hebben zich naar de mijnen begeven om den dienst -der pompmachines te verzekeren. Het aantal stakers bedraagt 48000 man. Naar verschillende Duitsche bladen mel den, zal de eisch der Entente betreffende het afstaan van 800.000 melkkoeien tot op de helft worden verminderd. Honderdtwintig burgers deden 11 soldaten bij Youghal (Ierland) in een hinderlaag vallen. Zij doodden één soldaat, verwond den er twee en beroofden alle militairen van hun wapens. De lijken van twee politieagenten uit Tralee, die vermist werden, zijn gevonden, doorzeefd met kogels. 0 Gedurende de jongste militaire operaties hebben de Grieksche schepen Kara Moussal gebombardeerd. Volgens betrouwbare be richten werden 14 dorpen verwoest. De Brusselsche tramstaking. Brussel, 2 November. Er hebben van middag weer vergaderingen plaats gehad tusschen Delacroix en Ruzette en de afge vaardigden van de Brusselsche vereeniging van trampersoneel, teneinde tot éen over eenkomst te komen, maar tot dusver is daarvoor nog geen grondslag gevonden. Minister Ruzette heeft een loonsverhooging van 3 frank per dag voor alle leden van het personeel voorgesteld, maar er "is nog niets beslist. Een voltallige vergadernig van het trampersoneel zal tegen het einde van de week worden gehouden, en daarop zal een beslissing worden genomen. Erieh Brieger, de leider van een Ham- burgsch concertbureau en uitgever van de Hamburger Theater-zeitung, is er met ongeveer 800.000 mark ivan doorgegaan, waarvan hij een gedeelte voor verschillende concerten moest afrekenen en de rest had afgeperst. 0 Roovers hebben te Hamburg een speel- cliib, waar dertig personen aanwezig waren, overvallen en geplunderd De buit bedroeg ongeveer anderhalf millioen. 0 Den 14en Mei 1919 werd de koopman Wendelstadt, een zeer rijk man, in zijn woning aan den Ku» fiirstendamm te Berlijn vei mooi d gevonden. Het lijk vertoonde elf steekwonden en was beroofd, terwijl ook een geheim vak van den lessenaar was opengebroken. 'Lang bleef de zaak in het duister gehuld, doch thans staat z(jn eigen zoon, een gewezen reserve officier, die van dezen vadermoord wordt verdacht, voor de gezworenen terecht. Hij blijft ontkennen doch vele omstandigheden pleiten tegen hem. Vliegongeval. Zondag was het de laatste vliegpostdag op de lijnen KopenhagenWarnemunde Berlijn KopenhagenHamburgLonden. Drie Duitsche vliegtuigen, die om 1 uur vm. opstegen en de terugreis naar War nemunde wilden aanvangen, werden onder weg door een hevigen storm overvallen en zagen zich gedwongen te dalen, hetgeen op Deensch grondgebied plaats had een machine viel in het water en werd ver nield, zonder dat echter de bestuurder gewond werd. Een „verhevea" huwelijk. Op 3000 voet hoogte boven New-York is Zaterdag in de hut van een watervlieg tuig een huwelijk gesloten. Behalve bruid in de 3 hjve eahgezlchtspijnsebraikt Hen sr> 75ci bij apoih.en drogisten] en bruidegom waren een geestelijke en ambtenaar van den burgerlijken stand mede opgestegen. In een zachte glijvlucht landde het vliegtuig na de plechtigheid. In 5 minuten tijd was men uit de hoogere sfe ren naar de koude werkelijkheid der aarde teruggevallen.* BINNENLAND. Een middel tegen mend- en klauwzeer! De ïN.R.Ct.c maakt melding van een middel tegen het mond- en klauwzeer, dat zou zijn uitgevonden door den heer J. van den Berg Hzn., directeur eener chemische fabriek te Utrecht. Hij is van huis uit pharmaceut, heeft in Zuid-Afrika in de chemische industrie gewerkt, kwam in 4910 hier te lande terug en vestigde een chemische fabriek. In Zuid-Afrika had hij op tal van hoeven verschillende besmettelijke veeziekten als runderpest en mond- en klauwzeer leeren kennen tevens maakte hij daar kennis met de middelen, die de Kaffers tot be strijding daarvan aanwenden. Bij zijn terugkeer naar Nederland bracht hij het ^huismiddel* van de Kaffers tegen het mond- en klauwzeer mee, althans het recept ervan, en toen in den oorlogstijd zijn fabriek stil moest liggen door gebrek aan grondstoffen, nam hij het opnieuw ter hand, stelde het middel daarnaar doch eenigszins gevarieerd samen en begon er proeven mee te doen bij veehouders in den omtrek van zijn woonplaats, Utrecht. Te voren had hij zich door het middel zelf in te nemen, overtuigd, dat het geen schade lijke werking op de inwendige organen uit oefende. Een boerenarbeider, die met de behandeling van vee goed bekend is, stond hem terzijde. De eerste proeven werden gedaan te Maarsseveen op 7 gevallen, de uitslag daar van wekte tot andere proefnemingen op. De goede werking van het middel werd bevestigd door proeven in de Gagel, onder Achttienhoven, te Maarssen, Vleuten, Har- melen, enz. Daarna paste de heer Van den Berg het met vertrouwen ook toe op geval len te Maarsseroek, Zuilen, Eede (Zeeuwsch- Vlaanderen), Waterlandkerkje (id.), Aar denburg (id.), Borger (Dr.), Gasselte (Dr.), Achttieijhoven en Soest. Van een aantal dezer gevallen heeft hij schriftelijke ver klaringen, door de eigenaars afgegeven, omtrent den afloop van de behandeling. Van de behandelde dieren is er geen enkel gestorven, het succes was bij alle over tuigend. De »N.RCt.« bevat vervolgens het uit voerige relaas van een verslaggever, die met den heer Van den Berg een aantal door de ziekte aangetaste boerderijen op de Zuid-Hollandsche eilanden bezocht heeft, waar de ziekte met het grootste succes bestreden werd. In een afzonderlijk hoofdartikel spreekt de »N.R.Ct.«. zich van elk oordeel over het middel zelf onthoudende, haar veront waardiging uit over de «officieele onver schilligheidder Nederlandsche autoriteiten. De heer de Groot, lid van de Tweede Kamer, heeft tot den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel de volgende vragen gericht Is de Minister bekend met de resultaten door den heer J. van den Berg Hzn., Am- sterdamsche Straatweg 10, te Utrecht, tot dusver bereikt bij de bestrijding van mond en klauwzeer Zoo neen, is dan de Minister bereid naar die resultaten in het algemeen belang een ernstig onderzoek in te stellen Zoo ja, is de Minister dan bereid de motieven mede te deelen, waarom van de diensten van den heer Van den Berg bij de bestrijding van die thans zoo algemeen heerschende kwaal, door den Minister geen gebruik wordt gemaakt 0 Vroeg üs. Door de vorst is de vaart in de Friesche venen gestremd. Ook de zeilvaart op de binnenwateren ligt in Friesland vrijwel stil, daar het grondijs deze vaart zeer be moeilijkt. En door den lagen waterstand, pl.m. 12 c.M. beneden zomerpeil, vormt zich het grondijs sneller. Friescne verveners kregen Maandagmorgen van schippers in Holland, op weg naar Friesland om turf, telegrafisch bericht, dat ze door het ijs niet konden varen. De verveners nemen nu maatregelen, de turf per spoor naar Hol land te verzenden. Louis Bouwmeester. Op 10 Nov. a.s. zal de groot-meester der Nederlandsche tooneelspeelkunst, Louis Bouwmeester, den dag herdenken, waarop hij zestig jaar geleden, voor het eerst het tooneel betrad. Sinds 1860 hebben drie generaties van den thans 78-jarigen kunstenaar, die nog met de meest-vitale kracht speelt, genoten. Zestig jaar lang heeft Louis Bouwmees ter aan eindelooze duizenden schoonheid en ontroering gebracht. Er heeft zich een commissie gevormd, die zich ten doel stelt een Louis Bouw meester-fonds te stichten voor welk fonds alle bijdragen, groot en klein, welkom zijn. Penningmeester is Simon Maris, Keizers gracht 498, Amsterdam. 0 Onder Heijen gem. Bergen zijn op de nieuw ontgonnen heide reeds eenige II.A. met dennenboompjes beplant. o Vorige week is te Maren een scheepje aardappelen geladen. De prijzen waren voor Bravo f 8 ên voor Roode Star f 7 per 100 kilo. Overigens blijft de aard- appelhandel hier zeer stil. Te Beugen worden de laatste dagen talrijke wagons aardappelen ingeladen. De prijs is dalende. Men besteedt nog f 5.25 p. 100 K.G. voor industrie. 0 Te Cuyk wordt de laatste dagen veel stroo opgekocht. Voor roggesehoofstroo besteedt men f42 tot f43 per 100 K.G. 0 Door eenige landbouwers te Haps zijn deze week een twintig stuks vee aange kocht uit de IJsselstreek. Dit in hoofdzaak ter verbetering van hun veestapel. MV» WASCH PRIJS PER STUK 90S. B'J ftPOTH en DROSlSTEfl Fabr.A.MIJNHARDT. Zei»h ADV ERTENTIEN Groote fl.35 per pond k 11. 25 a fl.lO Dagelijks verkrijgbaar prima kwaliteit versch geslacht rnnd- vleesch Biefstuk Runderhaas Roastbeef j Ribstuk f 130 Braadvleesch 1 Lappen Gehak Schenk Polet Gesmolten vet fllO Ongesmolten vet fl. Neemt proef van onze Boter ham-artikelen uitsluitend eigen fabrikaat. Machinaal gesneden. Yarkensvleesch aan concur- reerende prijs. Minzaam aanbevelend, M. DE BONT N00TEN, Pelzerstraat Z 104, HEUSDEN. gezeteld te Hensden, ontvangt klachten over onderwerpen de volksgezondheid betreffende, en verstrekt dienaangaande inlich tingen. Zij is samengesteld als volgt: H. PRINSEN te Haarsteeg Voorzitter. W. C. STAL te Heusden. Dr. A. J. OVERBOSCH te Almkerk. J A. VAN HEIJST te Baardwijk. W. F. HILWIG te Heusden. J. J. MONUÉE te Woudrichem. B. C. E. VAN STEENBERGEN te Werkendam. H.J. VAN EGGELEN te Heusden, Secretaris. van levert tegen de meest con- curreerende prijzen al U benoodigd alsHuwelijksbrieven, Huwe- lijkskaarten, Rekeningen, Kwi- tantie's, Enveloppen, Circulai res, Strooibiljetten, Regiemen ten, Briefkaarten, Briefhoofden, Rouwcirculaires, Rouwkaarten, Labels enz. enz. Op spoedeischend drukwerk kan gewacht worden. BIJVOEGSEL Jtfcttwsblail [FABR. A-r-imiHAPPT ZEIST. UW HOOFD MET

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5