AnQa-bonbons ■■Als iedere—- huismoeder Fa. ALPH- HOPSCH Vughterstraat 19. 's-BOSCH. Stecfrischs Salon- en Schemerlampen, met bijbehoorende gappen, <etS7fc 2enumcMffJ}erd\ l'puïtol TELEFOON 715. Verkoudheid, Heetthheid.l Gebruik! Fabr. A.M UN HARDT. Z«sl. geregeld met zijn auto langs den weg, waarlangs de spoorbaan loopt, om de post zakken op te rapen als de jonge roovers ze uit den trein te smeten. In de haven van Hamburg liggen sinds eenigen tijd elf nieuwe vliegtuigen ter verzending gereed, welke door Amerika besteld zijn. Volgens berichten uit Hamburg heeft de intergeallieerde commissie voor de lucht vaart tegen den uitvoer dezer vliegtuigen geprotesteerd. De entente beroept zich daarbij op het vredesverdrag, volgens het welk «geen vliegmachines meer in Duitsch- land gebouwd mogen worden. Van Duitsche zijde wordt geantwoord, dat dit verbod uitdrukkelijk slechts 6 maanden na de onderteekening van het vredesverdrag geldig is en dus sinds 6 Juli van dit jaar afgeloopen is. Sinds dien dag is het vervaardigen van vliegtuigen in Duitschland weer geoorloofd. De toestaud iu Ierland. De regeering heeft te Dublin documen ten gevonden over een regelrecht veld tochtsplan der Sinn Feiners. De buitge maakte papieren wilden de terreur in Ier land tot Engeland uitbreiden. Volgens deze plannen moestan de regeeringsgebou- wen te Londen in de lucht vliegen en 400 politieagenten vermoord worden. o Bij een brand in 't Canadeesche dorp Padona zijn twee gezinnen in de vlammen omgekomen. Een landbouwer verloor zijn vrouw en 5 kinderen, en ook zijn zuster en haar 2 kinderen. BINNENLAND. Portefeuillekwestie aan Landbouw. Bij de Landbouwbegrooting neemt de Kamer een amendement-Marchant aan, dat de Minister onaannemelijk heeft verklaard. De beraadslagingen zijn geschorst. o Spionuage De Grondwet bericht over het bekende geval van spionnage, o.m. Wij vernamen geruchten, volgens welke al meer dan een half dozijn personen, o.w. militairen en zelfs officieren, als verdacht van medeplichtigheid zouden ingerekend zijn. Wij konden echter van deze geruchten niet de minste bevestiging krijgen. Wel moet het vast staan dat L., die te 's Her togenbosch wegens oplichting is gearres teerd en hier bekend staat in verband met gepleegde onregelmatigheden bij het ver strekken van pasvisa, niet geheel vreemd is aan de spionnagezaak, waarover de Belg. Sl. uit Antwerpen en de Hollandsche ser geant A., van hier, nog altijd in hechtenis worden gehouden. Gezien het feit, dat bedoelde L. bij zijn bezoeken aan de bui- tenlandsche treinen op het station alhier, meermalen is gezien in gesprek met een Belgisch attaché (genaamd De Köninck), behoeft het geenszins te verwonderen, dat men tracht te weten te komen, of L. ook in deze richting mede werkzaam is geweest. o Oplichter gearresteerd. Dezer dagen is gearresteerd zekere L., wonende te Haarlem, wegens oplichting van een geestelijke, vermoedelijk uit Apeldoorn of omgeving. Ook in Roosendaal, waar hij zich o.a. als controlenr der belastingen voordeed om te onderzoeken naar en welke goederen in stryd met de distributiewet waren opgeslagen, heeft hij zich aan op lichting schuldig gemaakt, door als parti culier »detective« voor te geven, aan zijn slachtoffers, dat hij hen aan Belgische visums kon helpen. Hij ging om met stationsbeambten, een wachtmeester der marechaussées enz. en werd algemeen vertrouwd. Meermalen controleerde hij bij aankomst of vertrek den Parijschen trein. Van verschilende ingezetenen wist hij geld los te krijgen voor pasvisums, waarvan men nooit iets hoorde. o Erfenis deelen. Wegens poging tot doodslag op zijn broeder, heeft de Rechtbank te Heerenveen iemand uit Giethoorn veroordeeld tot 2 maan den gevangenisstraf. De beide broeders kregen op het kantoor van den notaris ruzie over een erfenis en de beklaagde viel toen met een mes op zijn broeder aan. Naar het »Hbl.« verneemt, zou de heer M. van Vollenhoven, die gedurende den oorlog ons land te Brussel vertegenwoor digde en thans gezant te Madrid is, het voornemen hebben, uit deze laatste functie ontslag te vragen, om weer te Brussel, welke stad hem tot haar eerebur ger maakte, te gaan wonen. Een vergissing 1 Bij den voorzitter der Kamer van Koop handel te Maastricht is een officieel schrij ven ingekomen van de Roemeensche lega tie gevestigd te Brussel, om de handels relaties tusschen Roemenië en België te herstellen. ïHbl.« Mantels voor een halfje. In een magazijn in het centrum van de stad (Rotterdam) werd een uitverkoop van damesmantels gehouden, welke werden aan geboden voor de ondeelbare som van f O.OOj per stuk. In een ommezien was de heele voorraad gevlogen. Nader vernemen wij nog, dat deze mantels in de étalage werden gebracht voor f 19 een concurrent prijsde ze. met f 17. Toen maakte men van f 19f 17 de concurent verlaagde de f 17 tot f 15 enz., tot eindelijk de man van de oor spronkelijke f 19 geen halve maatregel nam en een halve cent als prijs ophing. (»Rott. Avondbl.*) Reorganisatie van het politiewezen. De juistheid van de opmerking, dat de gemeentepolitie in tal van plattelandsgemeen ten niet in staat is voldoende krachtig te gen misdadigers op te treden, kan in me nig geval inderdaad niet worden ontkend, zegt de minister van justitie. Aan dit be zwaar, voor zooveel dat gelegen is in te geringe getalsterkte der gemeentepolitie, wordt getracht tegemoet te komen door versterking der rijkspolitie ter plaatse of in de omgeving. Ook zijn maatregelen genomen teneinde het gehalte van de po litiebeambten in het algemeen op hooger peil te brengen. Met zijn ambtgenoot voor Binnenlandsche Zaken hoopt de minister tot eenstemmig heid te komen omtrent de vraag, in hoe ver de gemeentepolitie in de reorganisatie moet worden betrokken. De staatscom- missie-Oppenheirn wenscht, blijkens haar thans verschenen verslag, de gemeentepo litie tot in de kleine en kleinste gemeen ten te behouden. Het is bekend, dat an deren dit afkeuren en althans in die ge meenten de gemeentepolitie door rijkspolitie wenschen te zien vervangen. m mmm OetralW hiertegen j Mijnhard h$ Zenciv-tebleNen PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het 'best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 101 uur. Hensden. Dinsdag 23 Nov. had in de Protestantsche Bewaarschool een leden vergadering plaats van de Christelijke Schoolvereeniging voor Heusden en Om geving. Het Bestuur deed verschillende mede- deelingen omtrent de nieuw te bouwen school. De voorbereidende werkzaamheden blij ken reeds zoo ver gevorderd, dat begin 1921, met den bouw der school kan wor den aangevangen. De bedoeling is, een flink, aan de eischen des tijds voldoend schoolgebouw met gym nastieklokaal te doen verrijzen, waarop de Heusdensche bevolking met voldoening zal kunnen neerzien. Als Secretaris der Vereeniging werd ge kozen, in plaats van den heer J. C. J. Jurgens, die binnenkort Heusden gaat ver laten, de heer A. J. Leenhouts alhier. Het Bestuur zal dan op 1 Januari a.s. bestaan uit de heeren Ds. Huygens (Voorz.), Prof. I. van Dijk (2e Voorz.), W. C. Friedli (Penriingm.), C. L. de Groot en A. J. Leenhouts. Tot tellers voor de volkstelling zijn benoemd de heeren Stal en Deurloo, amb tenaren ter secretarie. Woensdag- en Donderdagavond gaf de Zangvereeniging »Crescendo« alhier hare aangekondigde uitvoeringen, beide avonden voor een uitverkochte zaal. De zangnum mers getuigden van flinke studie en dege lijke leiding en de uitvoering strekte zoowel directeur, de heer v. Heijst uit Engelen, als leden tot eer. Hoe mooi werd in ^Sneeuwklokjes* het gelui der klokken weergegeven. In de beide dubbele kwar tetten, »Bij Moeders graf* en sMoederke alleen*, was het vooral de prachtige stem van mej. C. Zoon, die bovenst uitblonk. Na de uitvoering van sMoederke alleen* werd deze zangeres Woensdagavond uit het publiek een prachtig bouquet aange boden. Ook de opvoering van het blijspel »Summa Cum Laude* viel zeer in den smaak van het publiek. Alle spelers ver vulden hunne rollen uitstekend, zooals wij dat trouwens bij »Crescendo« gewoon zijn. Hoogst voldaan keerde het publiek huis waarts en wij vertrouwen de tolk van allen te zijn, als wij »Creseendo« een spoedig tot weerzien toeroepen. Werkendam. Ds. Kalkman uit Nieuwe- kerk a.d. IJsel heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier aangenomen. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer H. J. v. d. Brugge onderwijzer te Al blasserdam, is benoemd aan de M.U.L.O. School te Sliedrecht, welke benoeming is aangenomen. Almkerk. Dezer dagen sloeg een paard van Z. v. Herwijnen te Uitwijk, welk gespannen was voor een kunslmest- machine, alhier op hol. Het span kwam terecht in een sloot. De machine werd eenigszins beschadigd. Dezer dagen zullen weder eenige Hongaarsche kinderen bij de ingezetenen worden ingekwartierd. Door den Rechter is tegen de 11 Gemeenteraadsleden alhier, wegens over treding van de Arbeidswet geëischt 11 X f140 boete of 11x280 dagen hech tenis. Andel. Bij het te Amsterdam gehouden examen m. o. staatsinrichting slaagde de heer C. J. van Herpen alhier. Capelle. Ds. J. H. van Paddenburg, predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, heeft het beroep naar Elspeet aangenomen. Hedel. Beroepen tot Predikant bij de Ned. Herv, Gein. alhier de heer C. J. van de Graaf, candidaat te Rotterdam. Nienwendijk. Doordat de heer J. C. Ottevanger met zijn rechterhand bekneld geraakte tusschen de machines van de Coöp. graanmalerij, zal hij nu de wijs vinger van deze hand moeten missen. Raamsdonksveer. Als een bewijs hoe onvolmaakt de salarisregeling is, die vorige week door de Regeering bij de Tweede Kamer werd bekend gemaakt, moge dienen dat een der onderwijzeressen van het ontvangen voorschot nog 20 gld. moet teruggeven, en alzoo minder salaris heeft dan in 1919. Door het Kiescollege werden tot Ouderling en Diaken der Ned. Herv. Ge meente gekozen de aftredende heeren J. G. Knaap en D. Zijlmans TBz. Een zekere E. dacht dat de ge legenheid om paling te steken nu wel zeer gunstig was. Nu hij mocht zich dan ook verblijden in eenige vangst. Maar daar komt veldwachter de Cloone, en neemt èn visch èn vischgerei in beslag en geeft dhr. E. nog een proces-verbaal toe. Tot tijdelijk weger aan de Weeg brug werd aangesteld dhr. v. d. Heijden, zulks ter vervanging van dhr. Zijlmans, die bedankte. Sprang. A.s. Woensdagavond zal al hier in het Gereformeerde kerkgebouw in gecombineerden dienst des Woords met de Ger. Kerk van Capelle optreden Ds. Pernis van Schoonerwoerd. Tot notabelen bij de Ned. Herv. Gemeente alhier zijn gekozen de heer W. van Campen, M. Vos Dzn. en A. Smits. Woensdagavond 1 December e.k. zal in het belang van het Gereformeerd Studiefonds in het Ned. Herv. kerkgebouw optreden Ds. Severijn van Leerdam. De werkeloosheid in de schoenindu strie wordt steeds van grooteren omvang. In deze gemeente zijn reeds een 50 ar beiders geheel of gedeeltelijk werkeloos. Waspik. Heden gewerd ons de treurige tijding dat in het St. Antonius-Ziekenhuis te Utrecht, in den leeftijd van slechts 34 jaren, is overleden de WelEd. heer A. D. de Roon, eenig firmant der firma Joh. Vermeulen Zn., Fouragehandel alhier. De overledene was Commandant der Burgerwacht, Beschermheer der Heeren- socieieit, Bestuurslid der Harmonie en lid van verschillende andere vereenigingen. Het is begrijpelijk dat dit overlijden een zwaren slag is voor de zeer geachte familie De Roon, doch ook de gansche gemeente is zeer onder den indruk. Mild met aardsche goederen gezegend, had hij steeds voor den arme een opbeu rend woord over, en stond hen zelfs met raad en daad bij. Zijne gedachtenis zal dan ook door een ieder in eere worden gehouden. De plechtige begrafenis zal plaats hebben op Zaterdag 27 Nov. om 12 uur, op het Kerkhof der Ned. Herv. Gem. alhier. Dezer dagen werd uit de schuur van den landbouwer M. V. een zoo goed als nieuw paardentuig gestolen, hetwelk eene hooge waarde vertegenwoordigt. De politie stelt een ijverig onderzoek in naar de(n) onbekende(n) dader(s). Een tweetal paarden, bespannen voor een hooiwagen van den landbouwer Th. L., geraakten op hol. Zij renden den weg over en werden tot staan gebracht bij het Zuid-Afwateringskanaal. Een der paardem geraakte te water, en kon slechts met groote moeite worden gered. De wagen was zeer gehavend. Zalt-Bommel. 23 Nov. Op de heden gehouden najaarsmarkt waren aangevoerd 47 runderen en 25 kalveren met tame- lijken handel waren de prijzen voor kalf- vaarsen f 500—f 700 hokkelir.gen f 250 f 360 pinken f 150f 200 kalveren f 120 f 160. Op de gehouden weekmarkt waren aan gevoerd 152 biggen met minder vluggen handel was de prijs van f 25 tot f 37 3000 eieren 19 21 ct. per stuk 400 K.G. Boter: boerenboter fl.60è, f 1.70 roomboter f 1.75 per i K.G. CORRESPONDENTIE. Een ingezonden stukje uit Aalburg, over ergerlijke baldadigheid der jeugd, kon niet worden opgenomen, omdat de schrijver verzuimde zijn naam te vermelden. wist, dat zij binnen enkele dagen steenpuisten, negenoogen, bloedvinnen, fijt, likdoorns, wratten, winterhanden, wintervoeten, open beenen, zwerende borsten, ring-, dauw-, baardworm, brandwonden, tot genezing kon brengen door de Oprechte Winsnmer Zalf, dan zou d^e zalf in geen enkel hnisgezin ontbreken. Prijs per bus f 0.75 en f 1.35. (Hoe grooter bus, hoe voordeeliger in 't gebruik.) Verkrijgb. bij Apoth. en Drogisten en Winkeliers en te HBOSdSÜ bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Boter markt 's Bosch Gebrs. Verhees, Or- thenstr. 28 en Vughterstr. 77Gorin- Chem, Firma Schoon, Apoth. Hoogstr.; Waalwyk, Drog. De Toko, t/o de Markt: Baardw\jt> G. Bijnen. Waar niet ver krijgbaar is verkoopers gevraagd. Cen.-Agent J C. DE VRIES, Winsum (Gr.) Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Overleden; -Gerardus Franciscus Munnickhuizen, oud 84 jaar. WERKENDAM. Geboren: Willem z. v. L. P. Verheij en G. v. d. HeuvelGerrit Jan z. v. Th. Westerhout en W. VlotMathijs z. v. C. Visser en M. v. Veen Carolina d. v. W. Cornet en N. v. Berchem Adriana d. v. W. Cornet en N. v. Berchem. Ondertrouwd: A. A. Avegaart 25 jaar en A. M. Kieboom 25 jaar C. B. v. Driel 25 jaar en H. v. d. Straaten 25 jaar. Getrouwd: T. Damen 25 jaar en A. v. Zanten 30 jaar M. A. Zwets 40 jaar en M. J. H. Lips 20 jaar. Overleden: H. J. v. d. Steenhoven 50 jaar. WIJK c. a., over de maand October. Geboren: Wouter, z. v. J. Bouman Karei, z. v. K. v. d. Wetering en M. Nieuwkoop Kornelis, z. v. H. v. Helden en E. Bouman Heiltje, d. v. P. v. Bal- legooijen en A. v. Kuijk. Overleden: Frans Kornelis Ver steeg, 21 j. Dirkje Mans, 60 j., wed. v. G. Bouman Wouter Bouman, 6 uur. Gehuwd: Hendrik van Wijk, 38 j., met Kornelia Kentie, 19 j. DEWERKEN EN SLEEUW1JK. Geboren: Maartje, d. v. M. Potters. Getrouwd: J. v. Wijk, 28 jaar en M. d. Kuijper, 24 jaarJ. A. v. Oord, 61 jaar, wednr. van N. d. Dekker en H. Kasen, 59 jaar, wed. van W. v. Burgel. Overleden: J. A. den Hollander, 41 jaar, echtg. van A. E. Lagrouw T. Biesheuvel, 77 jaar, wednr. van M. de Koning. doezen \en 80-00 en ÖOC? PREDIKBEURTEN. 28 November. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. leesdiens'. Geref. kerk A, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. André. Chr. Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. Barth. Woensdagav. 6.30 u ds. Barth Ger. Gem. vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. v. Reenen. Donderdagav. 6,30 u. ds. v. Reenen. Bruin van Dussen. Nederhemert, geen opgaaf. Ger. Kerkvm. 9,30 leesdienst en nm. 2 ds. André van W'dam Uitwijk, vm 9,30 en nm. 2 u. ds.de Wit en nm. 6 u. ds. Dekker van Waardhuizen. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 23 Nov. 0.71 M. 0.10 M. N.A.P. 24 0.73 0.06 25 0.73 0.04 Rivierberichten. Op 25 Nov. in meters in cM. 's-Hertogenboseh 2.07 N. A. P. was 9 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.09 was 3 (Maas) 0.75 val 1 Crévecoeur (Dieze) 2.11 was 4 Crévecoeur (Maas) 0.77 was 0 St. Andries (Maas) 1.27 val 10 St. Andries (Waal) 1.98 val 1 Venlo 8.74 val 8 Maastricht 41.30 val 4 Keulen 0.38 val 0 AAK BE VELEÏÏ D. IN OOOZOT V*n 60 ,*9012. 8U APOTTU» OROWlTtJV koXerfscr j/rotexs/ïxs verkrijgb. bij apofh. en drogisten Heusden, vm. 10 en nm, 5 u ds. Huij- gens. Werkendam, vm. 9.30 u. ds. v. d. Put van Andel. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Bakker. Andel, nm. 2 u. ds. v. d. Put. Almkerk, n.m. 2 u. ds. Nauta v. Doeveren. Ger. Kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Bosch. Aalst, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Doeverenvm. 9.30 u. ds. Nauta. Drongelen, vm. 9.30 u. ds. v. Asch. Eethen, nm. 1.30 u. ds. van Asch. Qenderen, vm 9,30 u. ds Rijnenberg. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm 2 u. ds. v. d. Sluis. 8-Oravenmoer, nm. 2 u. ds. Dierkens van Besoijen. Geref. kerk. v.m. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. de Vries van Tilburg. Chr. Geref. kerk v.m. 9.30 en n.m. 2.30 u. leesdienst. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Bakker. Meeuwen, Geref. kerk nm. 6 u. ds. de Sprang, vm. 9.30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. Paddenburg Ger. Kerk vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Sleeuwijk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. van Garderen. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Wijk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2