voor bel Land van fleusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. No. 4058. Zaterdag 5 Februari Wat zijn ze fijn! de Leo-Victor-sigareii, I F. W. H. WILMSEN Motor- en Rijwielhandel A. SWAGEMAKERS 's-BOSCH. Abonneert U op dit Blad. H E U S D E N. Matrassen, veeren en kapokken Bedden MATIGHEID, TREKKING 1 FEBRUARI a.s. 5 °j0 Premieloten „Het Oranje Kruis" in den kunsthandel Alle massief en geschilderde Meubelen. Wijkschepoort no 2 Reparatie-inrichting, BENZINE-DEPOT. HET ADRES voorbruine en zwarte Teer, Carbolineum, Blackvarnis, Consistentvet. In den Boekhandel van L. J. VEERMAN te Heusden is voorhanden een ruime sorteering BEnOORENDE BIJ HET v opgewektheid, frissche lucht, geregelde gewoonten, de noodige rust er. slaap, lichaamsbeweging en een zorgzame leef wijze is wat de natuur vraagt om uw lichaam in goede conditie, uw nieren ge zond, en uw gestel vrij van urinezuur te houden. Hebt gij er ooit aan gedacht, dat uw pijn In den rug, hoofdpijn, urinekwaleri en waterzuchtige zwellingen een gevolg kun nen zijn van uw leefwijze? Te zwaar eten, het voortdurend gebruik van alcohol, te veel rooken, het zich te weinig beschermen tegen het klimaat, on matigheid, en het te weinig zoeken van gezonde ontspanning en rust, zullen onge twijfeld de nieren mettertijd verzwakken. En dan komt de last. Rugpijn, hoofdijn, 'urinestoornissen, wa terzuchtige zwellingen, niergruis, en dui zeligheid zijn verschijnselen van te veel urinezuur in het bloed en er bestaat gevaar voor nier- en blaasontsteking en ongenees lijke nierziekten. Matig eerst die verkeerde gewoonten en sta dan de verzwakte nieren bij door een degelijke kuur met Foster's Rugpijn Nie ren Pillen. Deze werk'en niet op de in gewanden, doch zijn een betrouwbaar en veilig niergeneesmiddel onder alle omstan digheden. De echte Foster's Rijgpijn Nieren Pillen, voorzien van de handteekening van James Foster op het etiket, zijn verkrijgbaar bij alle bekende drogisten k fl.75 per doos. Verslag Raadsvergadering der ge meente 's GRAVEMOER, gehouden 28 Januari 1921. Aanwezig alle leden. De Burgemeester opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden ge lezen en onveranderd vastgesteld, waarna mededeeling wordt gedaan van a. de goedkeuring door Ged. Staten der gemeentebegrooting over 1921. b. eene ingekomen circulaire van den Minister van Arbeid in zake particuliere bouwnijverheid. c. eene aanschrijving van den Polder van 's Gravemoer tot opruiming van hoo rnen, in verband met de verhooging en verzwaring der Dor.gekaden d. een schrijven in zake te verleenen concessie aan de Waterleidingmaatschappij N.W. Noord-Brabant, hetgeen tot eenige bespreking aanleiding geeft, evenals e. een schrijven van het Gesticht ïVrederust« te Bergen-op-Zoom, betref fende verhooging der verpleeggelden van een krankzinnige. f. een schrijven van den heer H. Ver steeg omtrent de aanneming zijner benoe ming als armmeester. h. de aanbesteding van twee woningen door het Burgerlijke Armbestuur op 8 Fe bruari a.s. voor zooveel noodig worden deze mededeelingen voor kennisgeving aange- nomen, waarna aan de orde wordt gesteld 1. Een schrijven van den heer Inspec teur der Directe Belastingen te Breda, aangaande heffing en inning der gemeen telijke inkomstenbelasting door de Rijks administratie, maar dienaangaande wordt besloten voorloopig, althans in 1921, geen gebruik te maken. 2. Een voorstel van B. en W. om 36 canadaboomen op den Havenloswal en 22 canadaboomen in den Polder publiek te verkoopen, tengevolge de verhooging der polderkaden en om 50 wilgeboomen langs de Vaart onderhandsch te verkoopen aan den heer J. Mourik te Krimpen aan den IJssel voor f 530, welk voorstel wordt aangenomen, terwijl B. en W. ook neg worden gemachtigd om de resteerende 54 wilgeboomen iangs de Vaart zoo mogelijk uit de hand te verkoopen. 3. Bespreking over de uitdieping dei- Haven, in verband met de verzwaring der Dongekaden van Rijkswege en 4. over de wijze, waarop in verband met de wijziging der Gemeentewet, de be lastingen daarmede in overeenstemming zullen worden gebracht. 5. Een voorstel van B. en W. tot het vragen van ontheffing voor hét zevende leerjaar aan H. M. de Koningin, hetwelk wordt aangenomen. 6. Een voorstel van B. en W. om nu de regeering ook particuliere woning bouw zal steunen, vooralsnog niet tot het bouwen van gemeentewege over te gaan, waartoe wordt besloteD, terwijl B. en W. worden gemachtigd om particuliere woning bouw zooveel mogelijk te bevorderen en naar bevind van zaken te handelen ten aanzien van het zich garant stellen door de gemeente. 7. Een verzoek van B. en W. tot machtiging van den verkoop der straat lantaarns, in verband met de electrificatie der gemeente, welke machtiging wordt verleend. 8. Een adres van den heer Pruissen, hoefd der openbare school, vragende als zoodanig eervol ontslag, hetwelk wordt ver leend met ingang van 1 April a.s. 9. Een verzoek der bakkers om de bruinbroodvoorziening te staken, hetwelk wordt ingewilligd, waarom ook het distri butiebedrijf zal worden opgeheven. 10. Benoeming eener commissie tot het onderzoeken der rekening van het Levens- middelenbediijf over 1920; aangewezen worden de heeren Van der Dussen, de Jong en Kielen, laatstgenoemde als rapporteur. 11. Wijziging der begrootingen over 1920 en 1221. waartoe wordt besloten. 12. De benoeming eener commissie van onderwijs na eenige bespreking wordt goedgevonden in de volgende vergadering dusdanige commissie te benoemen. 13. De onderhandsche verkoop aan het Rijk der meubelen van het Telephoonkan- toor, hetwelk wordt goedgevonden, een klokje evenwel uitgezonderd, hetwelk eene plaats zal bekomen op de raadzaal. 14. Bespreking omtrent de herziening der verordeningen op de havengelden en de begrafenisrechten, welk punt in de vol gende vergadering zal worden afgedaan. 15. Sluiting der vergadering met dank gebed. BUITENLAND. Ken nti»dadigers-bende. Het Handelsblad van Antwerpen maakt melding van de aanhouding van een heele bende misdadigers, die in den loop van een paar jaar zes moorden, een en dertig nachtelijke aanrandingen en een ontelbaar aantal diefstallen gepleegd heeft. De moorden zijn gepleegd te Putte, Berlaer, Itegem, Wilsele. Ten opzichte van twee of drie andere moorden, die als bet werk der bende worden be schouwd, duurt het onderzoek voort. o Iu Ierland. Het eerste doodvonnis onder vigueur van de krijgswet in Ierland is Maandag voltrokken. Een boer uit Kerry, die ter dood was veroordeeld wegens het onrecht matig in het bezit zijn van een geladen revolver, is behoorlijk doodgeschoten te Cork. Een trcep gewapende mannen heeft 's nachts geschoten op een inspecteur van de Iersche politie en zijn vrouw aan het spoorwegstation Mallow (graafsehap Cork), waarbij beiden ernstig werden gewond. De vrouw overleed eenige uren later, na veel te hebben geleden. De toestand van den inspecteur is ernstig. Politie en mi litairen snelden naar de plaats. Ook op hen werd geschoten, en ze schoten terug, waarbij één burger werd gedood en twee gewond. Een Iersche Jeaune d'Arc iu miniatuur. Voor den krijgsraad te Cork stond dezer dagen een meisje van 15 jaar terecht, beschuldigd van bij haar arrestatie in het bezit te zijn van een revolver, een auto matisch pistool, munitie en een machine geweer. Politieagenten, die in een nachtauto patiouilleerden, ontdekten het meisje inN een veld nabij Clogheen, terwijl zij een pak liet vallen. De auto stopte, een in specteur ging naar het meisje toe, dat hem tegemoet liep. Hij vroeg haar wat zij had laten vallen en zij antwoordde, dat het een mantel was. De inspecteur begaf zich naar de plek en vond een machinegeweer in een water proofbedekking verborgen. Daarop werd het meisje gearresteerd. Een sergant die vond, dat haar schou ders een abnormalen vorm hadden, ver zocht haar zich van haar mantel te ont doen. Toen zij daaraan voldaan had, zagen de verbaasde agenten, dat zij in een stalen harnas gehuld was. Bij een verder onder zoek vond men een geladen revolver, een automatisch pistool en een hoeveelheid munitie. Spoorwegongeluk. Er is een ongeluk gebeurd op den Cam- brianspoorweg, waarbij 16 personen zijn gedood en 14 gewond, doordat twee trei nen op enkel spoor tegen elkaar in zijn gereden, De sneltrein kwam de hoogte afde lokaaltrein had aan het station Abermule moeten wisselen. Het ongeluk gebeurde in een bocht, zoodat de machi nisten eikaars treinen niet hadden kunnen opmerken. De machinisten zijn van hun loco motie ven gesprongen toen zij het ongeluk zagen aankomen. De machinist van den sneltrein is daarbij in zijn val gewond. In het zie kenhuis stamelde hyiGelukkig dat ik geen schuld aan het ongeluk heb.t De stoker van den sneltrein heeft verklaard, dat hij het ongeluk niet kon zien aanko men, doordat het in de bocht van den weg geschiedde. Eerst toen beide treinen elkander tot op 100 Meter waren gena derd, kon het gevaar worden bemerkt, doch toen was het al te laat. Wel werd uit alle macht geremd, maar een ongeluk was niet meer te vermijden. De Russische Heilstaat. In Rusland heeft men iets nieuws uitge vonden. Men betaalt er geen belastingen meer. Dat is uit den tijd, dat doet men in een bour geois staat. Doch zonder belastingen kan zelfs de Sovjet-regeering zich jiiet staande houden. Dies heeft zij de belastingen weer ingevoerd, maar onder een anderen naam en een anderen vorm. Want ook het geld is immers afgeschaft. De sovjet-regeering organiseert »schadeloosstellings-weken«. Zoo hebben de Russen reeds hun kleedings- week gehad, hun leder-week, schoen-week enz. D.w.z. dan moesten alle bewoners een deel van hun kleeding, lederwerk en schoenen ter beschikking stellen van de regeering voor het Roode leger of andere nuttige instellingen. De laatste nieuwig heid is de vensterglasweek. Want ook de glasindustrie in Rusland loopt op haar laatste beenen en de Cornelis-jes, die glazen bre ken, worden ook in Rusland gevonden. Dus organiseerde men de vensterglazen- week. We hopen voor de bolsjewiki, dat de koude spoedig opgevolgd wordt door voorjaarswarmte Bankdiefstal. Uit de Nationale Bank te Roadville (Ver. Staten) werd vroeg in den morgen 31.000 dollars geroofd, en het gebouw daarop in brand gestoken. Het gebouw en al wat het bevatte, is vernield. Van de dieven geen spoor. o Marktberichten. ROTTERDAM, 1 Febr. Ter veemarkt waren aangevoerd 207 paarden, 4 veu lens, 1 ezel, 23 magere runderen, 604 nuchtere kalveren, 209 graskalveren, 61 schapen of lammeren, 82 overloopers en varkens, 212 biggen, 5 bokken of geiten. Prijzen per kilo: koeien 55 8795 ctM ossen 758590 ct., stieren 60— 72—82 ct., kalveren 95115—140. Prijzen per stuk van mager vee Magere koeien f350 a f775, kalfkoeien f 425 a f 790, stieren f 300 a f 700, pinken f200 a f360, graskalveren f120 a f 200, vaarzen f 280 a f 460, paarden f 400 a f 750, slachtpaarden f 200 a f 300, hitten f200 a 350, biggen f25 a f35, dito f 2.50 a f 3.50 p. week, overloopers f 50 a f 90, fok nuchtere kalveren f 40 a f 50, slacht dito f 20 a f 36. De Kotterdanische eirrreiling Öp de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 11.95f 14.10 idem (klein) f 10.80—f 11.80 Eendeieren f 15.00f 15.60 Aanvoer 99000 stuks. 's BOSCH, 2 Febr. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 635 run deren, 37 zeugen en 200 biggen. Er werd besteed voor kalfkoeien f 550 k f725, kalfvaarzen f500 ét f625, ma gere ossen en koeien f 250 f 430, vette ossen en koeien le kw. 936, 2e kw. 85 ct. p. p., pinken f240 k f390, zeugen f 160 f200 per stuk, biggen f4 f5 per week. ZALT-BOMMEL, 1 Febr. Op de hedén gehouden weekmarkt waren aangevoerd 72 biggen, prys f20 f35 per stuk. 15000 eieren, prijs 11 12 ct. p. st. 440 K.G. boter, prijs per J K.G. room boter f 1.70, boerenboter fl.60 a fl.65. GORINCHEM 31 Jan. Aangevoerd 229 koeien, 168 biggen, 82 overloopers. Men besteedde voor: kalfkoeien f570 a f 680, melkkoeien f 490 a f 570, kalf vaarzen f 450 a t 520, overloopers f 40 a f 70, biggen f 20 a 30. IN GEHEEL NEDERLAND WETTIG GEOORLOOFD' bieden de hans een fortuin te verkregen. De Premieleening is verdeeld in stukken van f 200. en f10.resp. Lit. A. en Lit. B. De inschrijving is thans opengesteld op de stukken Lit. B. nominaal groot TIEN GULDEN Behalve een jaarlijkschen interest van vijf percent, neemt iedere Obligatie deel aan 30 Trekkingen waarin de vol- Deze zijn verkrijgbaar in het sigarenmagazijn van geilde premiën in contanten uitgeloot worden 5 Hoofdpremiën a f 120.000 f 600.000 5 3> t 72.000 360.000 5 y> 60.000 300.000 5 48.000 x> 240 000 5 36 000 180 000 5 30.000 150.000 30 Fremiën tezamen 144000 30 5 36 000 150 72000 300 D 72.000 1200 144000 2460 118 080 6000 216.000 12000 288000 37800 V 567 000 60000 Fremiën met totaalf 3.487 080 in het geheel geen nieten I Elk lot een prijs Waar velen er de voorkeur aan geven door een kleine maandelijksche besparing in het bezit te komen van deze Obligatie, heeft men, tegen betaling van slechts TWEE GULDEN VOOR EEN LOT gedurende 6 achtereenvolgende maanden reeds na de eerste storting dezelfde rechten als bij betaling A contant, dus ook op de premie die er op mocht vallen, zooals in de voorwaarden in het prospectus vermeld. De uitbetaling der premiën geschiedt binnen 14 dagen na elke trekking. Trekkingslijsten verschijnen na iedere trekking. Prospectus op aanvraag gratis-franco N.V. ROLL. CREDIET en OBLIGATIEBANK AMSTERDAM Postbox 577. Telefoon Zaid 4410. (Opgericht en Koninklijk goedgekeurd 30 Augustus 1911.) Als deelneming aan de a.s. trekking gewenscht wordt, is omgaande bestelling aan te bevelen L rl iiuiiuiiiiiiuii VISCHMARKT 112. Aan hetzelfde adres alie SOOrten FIJNE SIGAREN en Luxe Verpakking, Sigaretten van de dliurste tot de goedkoopste soorten. Groote sorteering honten pijpen. Voor Wederverkoopers Rabat. Aanbevelend A. VOS-v. MERSBERGEN. Laat uw jplaiejt en fale's van Vuchterstraat 118-120 Telef. 757 Levert alle soorten van de fijnste tot de goedkoopste soorten. Ook TWEE FERSOONS STROOMATRASSE N, de twee stuks f 5 75. Groote voorraad wollen dekens, echte Leidsche, gewatteerde en molton dekens. Ook sorteering in fautenils, verstelbare en andere. Alle soorten Stoelen, ook de echte Mechelsche stoelen, in drie soorten. Verder Veeren, Kapok, Zeegras, Grêne, Varens enz. Alles aan de laagste prijzen. - Minzaam aanbevelend. Botermarkt N 84 HEUSDEN. Het soliedste en meest bekende adres voor Motoren en Rijwielen, alle mogelijke Onderdeelen, Voorhanden2e hands Rijwielen, waaronder ook voor jongens van 8 jaar. Auto-Garage Botermarkt O 73. BONDS MOTOR- en RIJWIELHERSTELLER. BIJVOEGSEL Nieuwsblad Charles Schreuder

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 5