a. ALPH- HUPSCH f Uitgebreide collectie FRANSCH KRISTAL AnQa-bonbons Winsumer Zalf ighter straat 19. 's-BOSCH. Levering onder garantie van breuk en bij levering. in. de-nieuwste mocaellen. Verkoudheid, Neeschheid. TELEFOON 715. Gebruikt' Een griezelige ronds. Op den rijksweg ran Munchen naar Weilheim is bij het dorp Aehl een auto met twee lijken gevonden. Men denkt aan moord; de lijken vertoonden schotwonden. Een gerechtelijke commissie is naar Aehl vertrokken. Tragische twist tusschen twee oudjes. Een wel tragische huiselijke twist is die, welke te Reuilly tot den dood van een tachtig-jarigen grijsaard geleid heeft. De oude man had mzie met zijn vrouw en sloeg haar met een stuk gereedschap de vrouw sloeg, ondanks haar een-en-zeventig jaar, terug en trof haar man met een stok op het hoofd. Hij was onmiddellijk dood. De oude vrouw is in hechtenis genomen. Brand in een kruitmagazijn. Uit Gorizia (Italië) wordt gemeld, dat er brand is uitgebroken in een kruitmagazijn te Plasa Santa. Er is een man gedood, terwijl verscheidene personen gewond zijn. De economische crisis in Noorwegen. Naar uit Christiana wordt gemeld, is de geheele haven gevuld met schepen, die stil moeten liggen. De papierfabriek van Tinfes heeft voor korten tijd alle arbeiders opgezegd, daar er een groote hoeveelheid papier voorradig was. De arbeiders hebben de directie aangeboden de werkzaamheden te hervatten tegen een loonsvermindering van 25 pet., welk voor stel door de firma is aangenomen. o De typhus. De autoriteiten van den gezondheidsdienst in de haven van New-York maken zich ernstig bezorgd over een mogelijke uitbrei ding van de typhus, die in het land is gebracht door emigranten. Er liepen twee gevallen met den dood af. De scheepvaart maatschappijen aan den Atlantischen Oce aan zullen thans gezamenlijk in een met 1000 bedden uitgerust hospitaalschip voor zien, dat zal worden gebruikt voor reini ging en ontluizing van de tusschendek- passagiers. BINNENLAND. Overreden. Te Maastricht is de 8-jarige J. Killens door een met grint geladen wagen over reden en gedood. Waarschijniijk was hij achter op een vrachtauto geklommen en is daar afgevallen. Verdronken. Ee Ermst (gem. Epe) is W. v. E. ver- moedelijk door de duisternis misleid, te water geraakt en verdronken. Grondwetsherziening. Ten aanzien van de herziening der Grond wet vleit de regeering zich, dat binnen enkele weken haar voorstellen tot Grond wetsherziening de Staten-Generaal zullen bereiken. o Op de schippersbeurs te Zwolle is ruzie ontstaan tusschen een honderdtal schippers een deel wilde'de beurtlijst handhaven, een ander deel varen volgens de vrije lijst. De hulp van de politie werd ingeroepen. De diamanthandelaar Polak te Amster dam stuurde dezer dagen aan zijn te Ant werpen verblijvende» broer een partij bril janten ter waarde van ongeveer 120.000 gulden. Het pakje kwam wel ter bestem ming, maar bij opening daarvan bleken de briljanten door waardelooze metalen korrels te zijn vervangen. De regeering heeft zich bereid getoond de leening van 2J millioen ten behoeve van de gemeente Zaandam over te nemen tegen een rente van 7, pCt., onder voor waarde dat de gemeentebedrijven een be hoorlijke winst opleveren. Op een desbetreffende vraag verklaardde de Minister van Financiën dat, hoewel versterking der Rijksinkomsten noodzakelijk is, de directe belastingen geen verhooging meer gedoogen. Met het oog op de ge meentelijke inkomstenbelastingen is de belastingdruk, raar de meening van de regeering, hier te lande Zoo groot, dat verdere opvoering der belastingen, die uit het inkomen betaald moeten worden, niet mogelijk is zonder dat het economisch leven aangetast zou worden. o öneerlijke postbeambte. Uit Utrecht seint men De Utrechtsche politie heeft een post- besteller van het hoofdpostkantoor te Utrecht aangehouden, die een aantal postwissels niet bij de geaddresseerde bad bezorgd, doch ze door een zwager op valsche harid- teekening liet incasseeren, Die zwager werd aan het postkantoor op heeterdaad betrapt bij de aanbieding van een post wissel, groot f 70. De postbesteller en zijn zwager legden een bekentenis af en werden ingesloten. o De berooringeu in Amsterdam. De Amslerdamsche politie geeft een op gave van het aantal beroovirigen. Daaruit blijkt, dat errTn 1920 driehonderd berooviri gen aangegeven werden. De bedragen die geroofd werden zijn Hollandsch geld f218.151; marken 228.921 kronen 172.870 Engelsche pon den 1640; franken 44.450; lire 70; dol lars 1527 en roebels 6000. Samen in Nederlandsch geld maakt dat ongeveer f263.300 of ruim f877 gemid deld per berooving. geneest uitsluitend steenpuisten, bloed vinnen, negenoogen, open beenerr, winterhanden en -voeten, dauw-, haard en ringworm, zwerende borsten, oude en verwaarloosde, enz. enz. Verkrijgbaar bij Apoth. en Dro gisten en Winkeliers en te Housden bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Botermarkt's-Bosch Gebrs. Ver hees, Orthenstr, 28 en Vuchterstr. 77 Gorinchem, Firma Schoon, Apoth. Hoogstr. Waalwijk, Drog, De Toko, t/o de MarktBaardwijk, G Bijnen. Waar niet verkrijgbaar is verkoopers govraagd. Gen.-Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gr.) PLAATSELIJK NIEÜW8. Hensden. In de Donderdagavond gehou den Raadsvergadering, waarin de heer De Haan afwezig was, werd met 5 van de 6 stem men besloten om den gasprijs vanaf 1 Febr. te brengen op 19 cent en met ingang van 1 Maart op 17 cent per M3. De honden belasting werd voor pleizierhonden van f5, op f 10. en voor trek- en waakhonden van fl.op f2.gebracht. Volledig verslag in het volgend nummer. Bij genoegzame deelname, zal begin Maart vanwege de vereeniging «Het Groene Kruis« een kostelooze verbandcursus worden gehouden uitsluitend voor vrouwen. (Zie achterstaande advertentie). Donderdagavond om half acht hield de Coöp." «Volksbelang® hare aangekon digde jaarvergadering, welke druk bezocht was, in de zaal van dhr. P. Verheij Nadat door den Voorzitter een openings woord was gesproken en de leden het welkom was toegeroepen, werd overgegaan tot de afhandeling der Agenda. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd en den secre taris dank gebracht voor zijne uitvoerige uitwerking. Hierna kwam aan de orde de vaststelling der resultaten rekening, welke een batig saldo aangaf van f 1140.976. Dit saldo werd volgens de statuten verdeeld, en daarvan f791.78 ten bate der leden en voor de dividend belasting geboekt. Na eenige bespreking werd besloten om 2 pet. dividend uit te keeren, waardoor dan nog f 110,07 als onverdeeld dividend voor de leden .bleef gereserveerd. De omzet bedroeg f 37.503 98!, waarvan door leden voor f31.535.42, en door niet leden voor f 5968.56B was gekocht. Nu werd overgegaan tot het kiezen van bestuursleden. Herkozen werden de aftr. leden Mom, de Graag en Maas. Gekozen werden in de plaats van 2 aftr. leden, wegens vertrek naar elders en bedanken, de leden Schop en Hoesen (Andel), die beide hunne benoeming aannamen. Ten slotte kwam men aan het punt «Rondvraag®, waarbij een levendige dis cussie volgde. Niets meer aan de orde zijnde bedankte de voorzitter de aanwezige leden voor hunne trouwe opkomst om hen nogmaals op het hart te drukken, toch vooral zooveel mogelijk de waren uit de coöp. winkel te betrekken. Hierdoor wordt niet alleen het dividend -beduidender, doch kan ook een begin gemaakt worden met de oprichting der brood bakkerij, het veikoopen. van brandstoffen" enz. De omzet gedurende het afgeloopen jaar was wel bevredigend, doch niet voldoende. Wanneer alle leden zich aangorden om met vereende krachten op het coöperatief gebied baan te maken, kan er nog zeer veel ge daan worden, dat onze huismoeders zal ten goede komen. Een ieder denke aan het oud-Hollandsche spreekwoord «Eendracht maakt macht.® Werkendam. Vrijdagmiddag trad als spreker in de Geref. Kerk A alhier, voor de A. R. partij in het Land van Heusden en Altena op de heer Idenburg, oud Gou verneur-Generaal van Ned.-Indië, met het onderwerp het Millioen plan. De spreker zette uiteen dat dit noodig was om te komen tot een Centraal Bureau voor de partij. Er waren vele toehoorders, zoowel uit Werkendam als uit de Omstreken. Andel. Dinsdag 8 Febr. hield de Neu trale werkliedenvereen. en ziekenfonds «Helpt Elkander« haar huishoudelijke vergadering. De Voorz. sprak zijn tevredenheid uit over de goede opkomst der leden. Hij hoopte dan ook dat 1921 zoowel voor de leden als voor hunne gezinnen een jaar van voor spoed en tevredenheid mocht zijn. Alle punten van de agenda werden vlot afge handeld. Het verslag van den penning meester was gunstig. De kas wees een batig saldo aan. In zijn slotwoord werden de leden door den Voorzitter herinnert aan een ziek lid wiens termijn van uitbetaling al lang verstreken was en die nu niets meer van de Ver. te wachten had gedu rende zijn ziekte. Het bestuur stelde voor om ten bate van dit ziek lid een collecte bij de leden te houden wat eenparig werd goedgevonden. Het bestuur werd daardoor in staat ge steld om den zieke de somjna van f27.40 terhand te stellen. De Voorzitter was dankbaar dat de woorden van «Helpt El kander® bij de Neutrale vereen, ook om gezet worden in daden. Moge dat zoo blijven. Almkerk. Het hotel »Hijkoop« alhier is vervallen als bondshotel van den A.N.W B. Woensdag 16 Febr. j I. vierde de Heer Geudeke, Kantoorhouder bij de Pos terijen alhier, onder vele blijken van be langstelling zijn 25jarige Ambtsjubleum. Het fanferecorps «Nooit Gedacht® bracht hem bij deze gelegenheid een serenade, 't welk weer heel wat volk op de been bracht. Donderdag 24 Februari a.s. hoopt de Knapenvereeriiging »Obadja« alhier in den Ger. Kerk haar jaarfeest te vieren Capelle. Benoemd tot lid van het College van Zetters dezer gemeente de heer J. Michael alhier. Met overgroote meerderheid van stemmen is door de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk besloten voor de eerstvolgende 10 jaren het benoemings recht van predikanten, ouderlingen en dia kenen toe te kennen, aan den kerkeraad. Voorwaar ee» eigenaardige beslissing, om dat het grootste gedeelte der opgekomen stemgerechtigde lidmaaten, daartoe aange spoord door zekere personen, die er tegen waren om dezen toestand bestendigd te zien, in hun onkunde voor aanblijven van den kerkeraad hebben gestemd. Tot ons genoegen kunnen we mede- deelen, dat de werkloosheid in deze ge meente gaat verminderen, aangezien de schoenfabrikanten Kerst en Oerlemans al hier, deze week hun bedrijf weer volledig in werking gesteld hebben. Genderen. De handel in hooi is dezen winter alhier bijzonder slecht, er is hoe genaamd geen vraag na. Ook in stroo gaat weinig om. Bij ruim aanbod is de prijs hier van f 13 A f 14 per duizend pond. Giessen. Dinsdagmorgen vonden een paar meisje bij het water halen, het lijk van een jongen man, zekere P. H., alhier woonachtig. Hij is den vorigen avond nog in gezelschap geweest, doch bij onderzoek is gebleken, dat aan misdaad niet behoeft gedacht te worden. Mogelijk is hem dus een ongeluk overkomen. Meeuwen. Tot opperbrandmeester in deze gemeente is benoemd de heer H. van Willigenburg alhier. Tot Directeur der Muziekvereeui- ging «Kunst en Vriendschap® alhier, is benoemd de heer B. Roza te Wijk. Nederhemert. Deze week had alhier door de stemgerechtigden der Herv. Kerk de 10-jaarlijksche stemming plaats, over de vraag 'of de beroeping van predikanten en benoeming van ouderlingen en diakenen aan den kerkeraad zou blijven opgedragen, zooals steeds het geval was, of aan een Kiescollege. Uitgebracht werden 26 stem men voor een Kiescollege en 13 voor den Ker keraad, zoodat alhier een nieuwen toestand in het leven geroepen is. Raamsdonksveer. Hedenavond 19 Febr. hoopt voor de R. C. Werkliedenver eniging op te treden dhr.Laurey, Inspec teur van de Raad van Arbeid te Breda het onderwerp Vrijwillige Ouderdom ver zekering. Dhr. Jansen, Directeur v. d. Hanze- Bank treedt op ais Voorz. der R. C. Kies- vereeniging, terwijl het Raadslid Broeders- Emmen als le Secr. fungeert. Het Bestuur bestaat nu uit 4 Vr. en 5 Mannel. leden. Naar men ons mededeelt zal het »Bondsgebouw« inwendig geheel veranderd worden. Plannen en teekeningen zijn reeds gereed. .f* Sprang. A.s. Dinsdagavond 6 *uur hoopt in het Ned. Herv. Kerkgebouw op te treden haar beroepen predikant, Ds. Oosterhuis van St. Annaland. In haar vergadering van jl. Dinsdag avond besloot de Raad dezer gemeente de wachtgeldregeling tot 1 April e.k. te handhaven. Besloten werd voor de arbei ders welke te Kaatsheuvel werken 25 pet. en die te Waalwijk werken 20 pet. in de wachtgeldregeling bij te dragen. De steunregeling zou in de vergadering van Vrijdag 18 Febr. behandeld worden. Door Ged. Staten is het salaris der Wethouders vastgesteld op 5 pet van het minimum salaris van den burgemeester, zoodat het voor deze gemeente nu van f 50 op f 87.50 is gebracht. Dinsdagavond vierde de Geref. Jongel.vereen. «Timotheus® onder leiding van haar Eere-voorz., de heer H. Both uit Besoijen, jaarfeest. Na opening werd door den heer H. Both behandeld het on derwerp «Donkere Tijdenc, terwijl W. M. .Genuit een voordracht hield over «Het Calvinisme.® Na de pauze werden verschillende voor drachten, waarbij ernst en luim elkander afwisselden, ten gehoore gebracht. Bij den gehouden reciteerwedstrijd werd door W. M. Genuit de 1ste, door L. v. Wijlen de 2de, door G. v. d. Schans (een lid der Knapenv.) de 3de prijs behaald. Onderwijl een en ander wercl afgehan deld, zorgden de dienende dames voor de uitdeeling der verschillende versnaperingen. Verschillende organisaties, zoowel van buiten als uit eigen gemeente, waren vertegen woordigd. Ongeveer middernacht sloot haar Voor zitter, dhr. A. C. van der Esch, met een hartelijk woord van dank, dezen welgeslaag den feestavond. Wijk. De collecte ten bate van het orgel in de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft de afgeloopen maand ruim f 11.50 opge bracht. Op de Donderdag j.l. gehouden ver pachting van weilanden, waren de prijzen ruim zoo hoog als het vorig jaar. CORRESPONDENTIE. Door het late inkomen van vele Berichten en Advertentie's kan het slot Raadsverslag Drongelen met eenige Berichten eerst in het volgend nummer worden opgenomen. Marktberichten. ROTTERDAM, 15 Febr. Aanvoer 165 paarden, 2 veulens, 1443 magere en 803 vette runderen, 257 vette en graskalveren, 984 nuchtere kalveren, 32 schapen of lammeren, 121 varkens, 276 biggen, 9 bokken of geiten, 1 ezels. Men noteert: runderen le kw. 180 a 190, 2e kw. 165 a 175, 3e kw. 150 160 ct. p. K.G. *r Ossen le kw. 178 k 185, 2e kw. 160 k 170, 3e kw. 140 k 150 ct. p. K.G. Stieren le kw. 160 k 165, 2e kw. 140 k 150, 3e kw. 130 k ct. p. K G. Kalveren le kw. 250 a 265, 2e kw. 210 k 230, 3e kw. 180 k 200 ct. p. K.G. Melkkoeien f325 k f675, kalfkoeien f350 a f700, stieren f200 k f600, Pinken f175 k f250, graskalveren f f vaarzen f 200 A t 300, werkpaar den f300 k f650, slachtpaarden f175 k f300, hitten f175 a f375, nuchtere kal veren f 20 üt f30, fokkalveren f 26 f 45, biggen f 20 A f 36, overloopers f 35 f 90. De Rotterdamsche eierreiling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft - schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 12.85 f 15.65 idem (klein) f 11.85 f 12 30 Eendeieren f 16.15f 16.80 Aanvoer 135000 stuks. Er werd besteed voor kalfkoeien f 575 a f775, kalfvaarzen f550 f675, ma gere ossen en koeien f 270 f 500, vette ossen en koeien le kw. 926, 2e kw, 85 ct. p. p., pinken f 250 k f 400, zeugen f160 f200 per stuk, biggen f4 f5 per week. ZALT-BOMMEL, 15 Febr. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 88 biggen, prijs f20 f35 per stuk. 28000 eieren, prijs 12j 10 ct. p. st. 400 K.G. boter, prys per K.G. room boter fl.70, boerenboter fl.70. GORINCHEM 14 Febr. Aangevoerd 185 koeien, 4 nuchtere kalveren, 271 biggen, 126 overloopers. Men besteedde voor: kalfkoeien f620 a f 720, melkkoeien t 540 a f 610, kalf vaarzen f 460 a t 530, guiste vaarzen f 350 a 400, 2jjarige ossen f140 a 190, nuch tere kalveren f 30 a f52, overloopers f 50 a f75, biggen f 20 a f35. PREDIKBEURTEN 20 Februari. Geref. Kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. leesdienst. Werkendamvm. 9.30 u. ds. Benders van Rijswijk Geref. kerk A, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. André. Ger. Gem. vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. v. Reenen. Donderdag nm. 6 u. ds.. van Reenen. Chr. Ger. Kerk, vm. 9,30 u, en nm. 6 u. ds. Barth. Woensdagav. 6.30 u ds. Barth Aalburgvm. 9.30 u. da. Bakker. Geref. Kerk vm. 9 en nm. 2 u. ds. Bosch. Dussen, vm. 9.30 u. ds. v. Stein Callenfels. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. de Bruin. Kooijmans. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. ds. Dekker van Venlo. Chr. Geref. kerk vm. 9.3G en nm. 2.30 u. leesdienst. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Bakker. Nederhemert, Zz. vm. 10 u. en Nz. nm. 2 u ds. Kluin. Graaf. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm* 2 u. leesdienst. m oooztn v*n ffontou. eu mnu drowstm. Fabr. A.MIJNHARDT. Zm>K 's BOSCH, 16 Febr. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 1039 run deren, 43 zeugen en 500 biggen. Heusdennm. 5 u. ds. Rijnenberg van Genderen. Andel vm. 9.30 u. ds. v. d. Put. Almkerknm. 2 u. ds. de Wit v. Uitwijk. Aalst, nm. 2 u. ds. Japchen. Eethennm. 2 u. ds. Nauta v. Doeveren. Genderen, vm 9,30 u. ds. Rijnenberg. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. v. d. Sluis. '8-Gravenmoernm. 2 u. ds. Louwe Raamsdonk (Dorp), geen dienst. (Veer), vm. 9.30 u. ds. v. d. Sleeuwijk, geen opgaaf. Sprangvm. 9.30 u. leesdienst en nm, 2 u. een predikant, Ger. Kerk vm. 9.30 en nm. 6 u, vermoedelijk een candidaat. Uitwijk, vm. 9.30 ds. de Wit en nm. 6 u. ds. Dekker van Waardhuizen. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Tjalma* Wijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 2