Sproeten I 15% EXTRA I1M l Uiten, F™? Wed. A. DUIJSTERS, Heusden I J. ELEKAN, JAN EEERTZEN, Café-Restaurant en Uitspanning. H. A. RONSEL. Kunsttanden Swan-vulpenhouder L. J. VEERMftN. L J. VEERMAN te Heusden, SANAPERIN Ziet thans de prijzen! Neemt prosf van onze Boterhamartikelei En gros MAGAZIJN „DE HOOF' En detail f J Ruimste sorteering in.f, C. BOUMAN, De Stoomdrukkerij M. DE BONT NOOTEN HEUSDEN. Wollen en katoenen truien, Tricot pakjes, alle kleuren en maten. J? Zijden en wollen shawls met bijpassende Mutsen. J Dames-, Heeren- en Kinderhandschoenen vanaf j z, 40 cent per paar. Tricot Heeren- en Dames-ondergoederen. Speciale aanbieding in Ijsmutsen vanaf 50 cents, Ook gelegenheid voor stalling van vee. Accountantskantoor 's-Hertogenbosch, Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, komen vroeg In 't voorjaar. Koop bijtijds een pot SPRUTOL. Verkrygb. bij alle Drogisten. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente MEEUWEN, gehouden den 15 Febr. 1921, 's avonds liait zeven. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de heer D. F. Brune. Secretaris de heer P. W. Sprong. I. De Voorzitter openUde vergadering, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stokken II. Een Provinciaal blad houdende besluit van Gedeputeerde Staten om de jaarwedde der wethouders van f 50 voor elk te brengen op f 75. III. Een schrijven van Ged. Staten houdende mededeeling van goedkeuring bij Kon. Besluit van 45 Jan. 1921 van de verordening op de Hondenbelasting. IV. Een schrijven van Burgemeester en Wethouders van Heusden houdende rmededeeling van instelling eener huurcom- missie, welke commissie is samengesteld .als volgtvoorzitter M. Uhl, secretaris Mr. W. Ruitinga, ieden J. C. v. Laarho ven, Chr. Merkx, J. Mom en A. Verschuur. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. V. Eenige door Ged. Staten om advies toegezonden reclames H. Omslag. Wordt besloten de stukken te stellen in handen der commissie van advies. VI. De Voorzitter deelt vervolgens mede dat een tijdelijke kasgeldleening zal moeten worden aangegaan van hoogstens f 8000. af te lossen in 1921 en op te nemen naar behoefte. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. VII. Van Burgemeester en Wethouders der gem. Genderen is ontvangen een schrijven omtrent het gebruik van den lijkwagen aldaar. Zij willen een overeen- te bevorderen is door den Minister vaii Arbeid een concept verordening opgesteld. Burgemeester en Wethouders stellen vo r deze verordening als zoodanig vast te stellen. Die verordening houdt o.in. in, dat het verboden is waren te verkoopen, die on deugdelijk van samenstelling zijn of diè in ondeugdelijken toestand verkeeren en die bij gebruik schadelijk zijn of kunnen zijn, terwijl de waren moeten voldoen aan de eischen gesteld bij de Warenwet. Met algemeene stemmen wordt deze verordening vastgesteld. XI. Ingekomen is een nota omtrent het vaststellen der huurwaarde van de onder wijzerswoningen Over 1920 werd daar voor ingehouden 10°/o hunner jaarwedden, zulks in overeenstemming met de toen geldende bepalingen. Bij een later ver schenen Koninklijk Besluit is evenwel be paald, dat de huurwaarde der vrije ambts woningen zal bepaald worden op 15% der jaarwedden of wel de geschatte huurwaarde volgens de Personeele belasting. De onder wijzers zullen hier tusschen hebben te kiezen. Aangezien 15% te hoog is en de geschatte huurwaarde der Personeele belasting te laag, stellen Burgemeester en Wethouders den Raad voor lo. de huurwaarde over 1920 te be palen op f 300. 2o. de onderwijzerswoningen met ingang van 1 Januari 1921 aan hun bestemming als ambtswoning te onttrekken •3o. de woningen aan de onderwijzers onderhands te verhuren voor f312,per jaar. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. XII Ingekomen een schrijven van A. Pruim, Hoofd der School te Meeuwen, waarin verzocht wordt, in het belang van het onderwijs en dat der kinderen over te gaan tot aanstelling van een derde leer kracht aan zijn school, onder verwijzing naar art. 28 der Lager Onderwijswet 1920, waarbij bepaald is dat het aantal onder wijzers aan een school met 61 kinderen zal bedragen 3. De Voorzitter verwijst naar art 193 komst treffen onder voorwaarde lo. dat de gemeente Meeuwen in het gewone onderhoud jaarlijks aan de gemeente Genderen bijdraagt een bedrag van f 30. 2o. dat bovendien betaald moet worden telkenmale als de lijkwagen wordt gebruikt een bedrag van f 6. 3o. dat eventueel aan den gebrachte schade door de gemeente Meeu wen moet worden vergoed. B, en W. stellen voor een en andei voor kennisgeving aan te nemen, aangezien zij een vaste bijdrage ad f 30 wel wat hoog vinden en bij hen de vrees bestaat dat er bovendien weinig gebruik van za worden gemaakt. Diegenen, die den lijk wagen wenscher. te gebruiken kunnen dat toch doen zonder overeenkomst, tegen betaling van ongeveer f 15 rechtstreeks aan de gemeente Genderen. Met algemeene stemmen wordt besloten op bedoeld schrijven niet in te gaan en aldus voor kennisgeving aan te nemen. VIII. Vervolgens wordt overgegaan tot de vaststelling van een verordening, rege lende inrichting en samenstelling van eene commissie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente. De Voorzitter leest de concept verorde ning van B. en W. voor. De commissie zal bestaan uit 5 leden. Zij worden be noemd voor den tijd van 5 jaren. Op Januari van elk jaar treedt 1/5 gedeelte van het aantal leden af volgens op te maken rooster. De commissie vergadert minstens 2 maa per jaar, terwij! voor huishoudelijke kosten haar jaarlijks een som wordt toegelegc van f 40.zonder verplichting tot ver antwoording. Met algemeene stemmen wordt deze verordening vastgesteld. IX. Aan de orde benoeming van leden voor genoemde plaatselijke commissie B. en W. dragen voor 1. A. Pruim en B. Hengeveld. By stemming blijkt dat A. Pruim 3 en B Hengeveld 4 stemmen heeft verkregen zoodat is benoemd B. Hengeveld. 2. Mej. Van Andel en Ds. Van Asch Eerstgenoemde verkrijgt 4 stemmen, laatst genoemde 3, benoemd aldus Mej. v. Andel 3. Adr. Vos en Adr. van der Beek Benoemd wordt Adr. v. d. Beek met tegen Vos 2 Btemmen. 4. J. A. van Dis en J. de Joode. Benoemd wordt J. A. van Dis met 4 tegen de Joode 3 stemmen. 5. J. Ockers en W. de GraafF. Benoemd wordt W. de Graaff met tegen Ockers 2 stemmen. X. De Voorzitter deelt mede, dat krach tens het bepaalde in art. 32 der Warenwet in elke gemeente een verordening op de keuring van waren in het leven moet worden geroepen. Teneinde de noodige uniformiteit vierde lid der Wet, waarin gezegd wordt, dat het bepaalde bij art. 28 in werking treedt op 1 Januari 1926, zoodat alsdan eerst de verplichting tot aanstelling van een derde leerkracht zal bestaan. In verband hiermede wordt besloten bedoeld schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Slot volgt. BUITENLAND. Een zwendelaar niet capaeiteiteu. De Berlijnsche bladen vertellen van een Ho'laridschen zwendelaar, die half Europa tot het tooneel van zijn bedriegerijen heeft gemaakt, en ten slotte door toedoen van de Berlijnsche recherche te Weenen is ge arresteerd. Eenigen tijd geleden dook in Berlijn een uit Rotterdam afkomst g persoon op, Bremer geheeten. Hij trad in relaties met vrouwen en verkreeg door diefstal en zwendelarijen van haar de middelen, om in de beste ho tels en gelegenheden te kunnen verkeeren. Een barones, die hij ook leerde kennen, ontstal hij een stel brillanten ter waarde van een kwart millioen mark. Intusschen had hij zijn huwelijk voorbe reid. Twee dagen voor zijn laatsten dief stal huwde bij de dochter van een blinden orgeldraaier. Met haar aanvaardde hij de huwelijksreis naar Parijs, waar hij den Ber- lijnschen buit te gelde maakte. Terwijl hij verder naar Zwitserland reisde, ging zijn vrouw naar Holland, en pleegde daar geld- smokkelarijen, die baar f 300 000 opbrach ten. Bremer werd intusschen te Genève gearresteerd, maar daarna weer op vrije voeten gelaten. Thans reisde hij naar Dresden waar hij van een dame weer een sieraad ter waarde van 120.000 mark stal. Het echtpaar kwam daarna te Weenen bijeen, waar Bremer weer gearresteerd werd, maar ook thans weer vrij kwam. Nadat de Berlijnsche politie zich telegrafisch met de Weensche in verbinding had gesteld, gelukte het op nieuw het oplichterspaar in Weenen te arresteeren. De strjjd tegen het leger der misdaad. Het aantal ernstige misdrijven neemt te Parijs, maar ook in de andere grootere steden van Frankrijk, voortdurend toe. Dezer dagen werden o. a. twee Parijsche inspec teurs van politie bij de uitoefening van hun be- loep het slachtoffer van hun plicht één werd doodgeschoten, de andere zwaar ge wond. Reeds wekenlang staan de Parij sche bladen dag aan dag vol verhalen over brutale inbreekpartijen op klaarlichten dag in juwelierswinkels in het hartje van de stad. Dezer dagen wees het assisenhof te Orleans vonnis in de zaak van de bandie ten van Aubray, die eenige gendarmen had den doodgeschoten en gewond. Eike dag brengt weer berichten over nieuwe misda den, met de grootste stoutmoedigheid uit gevoerd. Vaak hoort men als een soort goedpra tende troost de bewering, dat deze toe neming der misdaad het onvermijdelijke gevolg is van groote oorlogen. De pest was vroeger ook zulk een onvermijdelijk gevolg, maar de moderne wetenschap heeft het niettemin ondernomen den strijd er tegen aan te binden en dezen te winnen. Bovendien is het niet geheel juist zooals het «Joural des Dééatsa opmeikt, dat deze crimineele eqidemie den oorlog heeft ge volgd de misdaden van Bonnot c.s. zijn er aan voorafgegaan. De waarheid is, dat men te doen heeft met een herleven van het bendewezen, dat vroeger op het platte land in Frankrijk welig tierde, toen zich benden vormden, welke de boerderijen plunderden en reizi gers uitschudden, doch die tengevolge van de krachtige repressie van Bonaparte ver dwenen en tijdens de 19e eeuw in be dwang werden gehouden door een degelijk georganiseerde gendarmerie. Dergelijke ben den vormen zich thans opnieuw, dit keer echter niet op het platteland, maar nu in de groote steden. Thans gaan zij niet op buit uit, te paard gezeten en bewapend met donderbussen, doch zij beschikken over auto's en revolvers maar overigens zyn hun praktijken dezelfde en het sociale ge vaar is er niet minder om. Het blad meent daarom, dat het drin gend noodig is den strijd te organiseeren tegen dit nieuwe leger der misdaad. Nieuwe wetten zijn daartoe niet noodig. Indien men de bestaande maar wil toepassen. *C Spierpijn, t 5pierpjji nen van allerlei aard oofdpijn en kiespijn. Zenuwpijnen,enz. neemt TABLETTEN P8IJ5 pen K0K£« 7JS2 au A»OT«,„ DR06I JTiM Fabr.A.MIJNHARDE. Zeish YAN ALLES WAT. Tel laar Neer 1 In een telegram uit Berlijn las ik on langs, dat de Duitsche oorlogsschuld 270 milliard gouden mark bedraagt, of, papieren mark op 5 cents gesteld, 12 maal zooveel is 3240.000.000.000. Om dit uit te tel len, per seconde één mark, zou één man 102.739 jaren en 265 dagen noodig heb ben als hij dag en nacht doortelde, of, bij een werkdag van acht uur, driemaal zoo veel 1 Inzender in de sNieuwe Rott. Ct.« Synen betaal. In totaal bedroeg de Nederlandsche schuld op 1 Jan. j.l. f3073.713.046, met dien verstande dan natuurlijk, dat de vlottende schuld hier is moeten worden weergege ven volgens den stand van twee dagen later. Tusschen Jan. 1914 en 1921 blykt de schuld te zijn vermeerderd met globaal f 1925 millioen. Zelfmoard in Amerika. In 1920 hebben zich in de Vereenigde Staten 6171 personen van he leven be roofd, dat is 4036 meer dan in 1919. Onder hen waren o,a. 65 leiders van zaken 36 millionnairs, 59 bankiers, 12 predikan ten, 23 rijke dames, 40 acteurs actrices en 12 journalisten. verdient U als ge Uwe inkoopen doet in de Rund- en Varkenslager ij van daar wordt geen afwijkend vleesch of fabriekswaar ver kocht. Dagelijksch verkrijgbaar prima kwaliteit versch geslachtfRundvleesch. Biefstuk Runderhaas Roasbief Ribstuk Braadvleesch Lappen Gehak Schenk Polet Gesmolten vet Omgesmolten vet a f1.30 per pond f 1.20 a fl.15 8 a f 0.95 fl.00 k f 0.90 8 w UITSLUITEND EIGEN FABRIKAAT Machinaal gesneden. Rookvleesch 50 ct. per ons Gerookte ham50 8 Saucijseworst40 Gerookte metworst deze p. geheel eind ongesneden Boterhamspek34 ct. Tongenworst 25 a f1.50 pond ons VARK.ENSVLEESCH a.an concurreerende pr-ijs. Boterham worst25 Bloedworst Leverworst 16 12 Hoofdkaas60 a a 8 8 8 8 8 8 8 pond Minzaam aanbevelend, Pelzerstraat Z 104 KANTOOR VAN Rechtskundig Adviseur, Havenstr 5 (nabij 'tstation) 's-BOSCH ADVIES "ên"BI JST AND met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curaiesle, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeilng van alle voor komende Rechtszaken, zoo wel bij Rechtbank als bij Kanton gerecht, innen van Schuldvor deringen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldei- schers, maker van Contracten, Reqnesten, enz. enz. Bill ij ke Conditiën. Zondags na 1 uur kantoor gesloten, St. Jansstraat 1012, nabij het station, 's-HERTOGENBOSCH Interc. Telef. 436, VAN Hertogstraat 3 en 5 Telefoon 441. belast zich met alle accoun tants-werkzaamheden air- BEOWATEREN. Spoedige radicale genezing door de bekende pillen URIE 2 ook bij verouderde gevallen f 2.50. N V. Mij. SAN1TAS GOUDA, Korte Tiendeweg 10. ROTTERDAM, Korte Hoogstr. 37 UTRECHT, Zadelstraat 37. AMSTERDAM, Rembrandtplein 4. Eind 114, b/d Waterpoort, 13ill(jke pryzen. behalue ZONDAGS. DE IS WEDER VOORRADIG IN DEN BOEKHANDEL VAN Drie Trompetterstraat, HEUSDEN bericht, dat hij weder voorhanden heeft: Zalm, Sardines, Ansjovis, Ham en Kip, Tong en Kip, Kalfsleverpastei, Galantine de Veau, Schildpadsoep, London- derrysoep, Tomate-pure, Tomate-saus, Picanten-saus, Madera-saus, Bordelaise-saus, Truffels, Kerry, enz. VERSCHE DRUIVEN. Verder alle soorten Kruideniers waren en Aanverwante artikelen. Minzaam Aanbevelend. van levert tegen de meest con- curreerende prijzen al U benoodigd alsHuwelijksbrieven. Huwe- lijkskaarten, Rekeningen, Kwi- tantie's, Enveloppen, Circulai res, Strooibiljetten, Reglemen ten, Briefkaarten, Briefhoofden, Rouwcirculaires, Rouwkaarten, Labels enz. enz. Op spoedeischend drukwerk kan gewacht worden. tl 34 a 8 8

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 6