tUfOECSEL Jfleuwsblail voor het Land van Heusden ea Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. No. 4072. Zaterdag 26 Maart Asthma Abdijsiroop Prijzen als van vóór in Oorlog TEGEN STEM VERMINDERDE PRIJZEN. HOUDT M. DE BONT NOOTEN Adverteert in dit Blad. De TIP-T 0 P-Fotografie zal 2t Paaschdag veder mm zijn n 'sips s tal 'saais 6 12 PORTRETTEN VANAF 40 CENT. Album- en (abiactportrcttai op fjn carton. LIJSTEN IN ALLE SOORTEN. J. A. TUKKER. benauwdheden Chinamatten, afgepast en stukgoed, Vloerzeilen, Cocos en Oarpetten. Glans- Grond- en Lakverven. W. F. FURSTER, N.V. Mij. SANITAS. w Schoon? Buste leemt proef van ense Boterhamartikelea. DE BONT NOOTE.., Langendijk B 149 GOR1NCHEM. BRIEFKAART-FOTO's met één of meer personen zelfde prijs. Mr. Schilder, WIJK bij (Heusden.) f 1 20 N.V. Mij. SANITAS. van goede kwaliteit en lage prijzen Koopt dan uw Rund» ett Varkens- vleesch bij prima kwaliteit aan de laagst mogelijke prijzen. ZIE ETALAGEPRIJZEN. Pelzerstraat Z 104, HEUSDEN. ftlies in onveranderlijk platin Bromide uitvoering en billijke prijzen. BErlOORENDE BIJ HET Achteruitgang van de Nieren. Een huisdokter verklaart, dat de ergste gevallen van nierziekte gevonden worden bij personen, die te veel hebben gedron ken, te zwaar hebben gegeten en een in spannend leven van haast en drukte geleid hebben. Hij vergeleek bij een onderzoek de nieren van een jongen man 40 jaren met die van een ouden man van 70 jaren. Beiden droegen de stempel van ouderdom Waarom? Omdat het leven, dat de jonge man leidde, hem in den bloei van zijn leven nieren als van een ouden man bezorgde. Hoe verduidelijken deze woorden niet al te dikwijls de oorzaak van rugpijn, urine- stoornissen, waterzuchtige zwellingen, nier- gruis, rheumatische aandoeningen, voort durende vermoeidheid enz. Nierziekte wordt als te voorkomen be schouwd vergeet dit niet. Vermijd tocht en kou, wees matig met uw eten en drin ken, zorg voor de noodig rust, lichaams beweging, ontspanning en slaap, en voor geregelde ontlasting. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een onschatbare hulp aan de natuur tot onder houd en herstel van de werkzaamheid der nieren. Door deze organen bij te staan in hun taak om het bloed te zuiveren, draagt dit erkende niergeneesmiddel veel bij om de kwade gevolgen van onbedachtzaamheid tegen te gaan. Ais de nieren verzwakt zijn, versterk ze dan met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zijn zij gezond, wees dan zoo verstandig om haar gezond te houden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn ver krijgbaar bij alle bekende drogisten k f 1.75 per doos. BUITENLAND. iluitscklaiids ontwapening. Beiljjn. In zijn zitting van heden stemde de Rijksdag volkomen in met het wetsont werp tot uitvoering van de artt. 177 en 178 van het vredesverdrag (ontwapening der »Einwohnerwehren,« enz.) Het protest der Beiersche regeering, ook tegen de tegen woordige redactie der wet, wefd niet on dersteund. o De Bcrlijnsche doodgravers in staking. De Berlijnsche doodgravers zijn Maandag wegens looneischen i staking gegaan. De technische noodhulp heeft reeds ingegrepen om bij het delven der graven behulpzaam te zijn. Een Vlaamschc Universiteit te Geut. Brussel. De minister van Wetenschap en Kunst heett de Kamer een wetsontwerp ingediend, waarbij te Gent de grondslag wordt gelegd vooreen Vlaamsche universiteit. Koustantyn naar het front. Uit Athene wordt gemeld, dat koning Konstantijn binnenkort naar het front zal vertrekken om het opperbevel op zich te nemen. Alle officieren en manschappen, die met verlof zijn hebben bevel gekregen naar hun regimenten terug te keeren, o Duitsche vergeldingsmaatregelen. Uit Hamburg wordt bericht, dat de ver- eeniging van den exporthandel besloten heeft niet te verkoopen aan of te koopen in lan den, welker parlement de schadeloosstellings- wetten, gelijk aan die der Engelsche re geering hebben aangenomen. o Sneeuwval in Frankrtyk. Uit Yssingeaux wordt gemeld, dat de temperatuur plotseling is gedaald en er overvloedig sneeuw is gevallen in de ge- heele streek. De sneeuwlaag is verscheiden centimeters dik. In de streek van Saint- Ponts is zelfs op verschillende punten het verkeer door den sneeuwval gestremd. De loonsverlagingen. De «Labour Gazette® meldt, dat ver leden maand 1.620.000 arbeiders getrof fen werden door loonsverlaging, van wie een half millioen een bedrag van 450.000 pond per week minder ontving. De meesten daarvan zijn mijnwerkers, wier loonen ver laagd zijn tengevolge van de verminderde productiewaarde van steenkool. o Regen in Zwitserland. De droogte in Zwitserland, welke meer dan zes maanden heeft geduurd, en den bloei var» vele, op hydraulische kracht aan gewezen industrieën bedreigde, is thans ge ëindigd. Zondag j.l. heeft het in Zwitser land den geheelen dag hevig geregend en men verwacht, dat de bergbeken weldra wederom gevuld zullen zijn met stroomend water, waardoor de getroffen industrieën de bedrijven weer zullen kunnen hervatten. Vreeselijk drama. Een krankzinnige doodt zijn vrouw. Een mijnwerker in- Rijssel, die het vorig jaar uil een krankzinnigengesticht als ge nezen ontslagen was, maakte het zjjn vrouw, die met haar beide kinderen in een naburig dorpje woonde, voortdurend lastig en beschuldigde haar, dat zij hem bedroog. Zaterdagnacht geraakte de man weer in een hevige ruzie met zijn vrouw, waarbij hij haar een vlijmscherpen hout beitel in 't hoofd stiet. De vrouw was onmiddellijk dood. De man wierp zich op het doode lichaam en verminkte dit vree selijk. Het dochtertje van 12 jaar, dat van den verschrikkelijken moord getuige was en haar moeder wilde beschermen, kreeg een steek in dan nek en in de handen. o Werkloosheid in Engeland. In den loop der discussies over de werkloosheidkwestie verklaarde de minister van arbeid Macnamara, dat de patroons verbonden in het bouwvak het plan der regeering hadden aangenomen om 50.000 oud-soldaten aart 't werk te stellen, welk plan door de vakvereenigingen in het bouwvak was verworpen. Macnamara riep nu de medewerking dezer laatsten ir». Hij deelde mee, dat er nu 1.240.000 mannen en vrouwen als werkloos waren ingeschre ven 750.000 werkten met verkorten ar beidstijd. Een zeer groot gedeelte der werkloozen genoot onderstand. o De eudste wethouder iu België. Vital Coppens, wethouder van het Bel gische St. Gilles-Waas, heeft Zaterdag 19 dezer, zijn 101e jaar voltooid. Verleden jaar werd zijn eeuwfeest plech tig gevierd op 2en Paaschdag. Hij geniet nog steeds eene goede gezondheid. De eeuweling, zooals de «Standaarde hem noemt, is van gevoelen, dat hij nu lang genoeg geijverd heeft voor het open baar welzijn, en zal zich bij de aan staande gemeenteraadsverkiezingen niet meer laten kandidaat stellen. De kwestie der schadevergoeding. Een weigering van Duitschla d. Berlijn. De betaling van het milliard goudmarken wordt in de Duitsche nota geweigerd en het voorstel wordt gedaan, een scheidsgerecht te benoemen ter be slechting van het geschil. Volgens art. 235 van het vredesverdrag moeten die tot 1 Mei niet ingeslote schat kistbiljetten worden ingewisseld voor schat kistbiljetten welke 2J pCt. rente zullen dragen. BINNENLAND. Vrygesproken. Alkmaar, 23 Maart. De rechtbaak sprak gister den kantoorhouder der posterijen, Groot, te Schermerhorn, tegen wien wegens vervalsching van een postwissel 10 maanden gevangenisstraf was geëischt, nadat bekl. drie maanden in voorarrest had gezeten, vrij. o Loonsverlaging. Heerl n, 23 Maart. Op de heden ge houden vergadering der contact-commissie voor de mijnindustrie hebben de mijndirec- ties aangezegd dat de loonen en duurte- toeslagen der mijnwerkers belangrijk ver laagd zullen worden, ingaande 1 April a.s., in verband met de ongustige uitkomsten in het mijnbedrijf. De loonsverlaging zal gemiddeld f16. per week bedragen. o Een conferentie tuisehrn werkgevers- en werknemersbonden. Amsterdam, 23 Maart, Naar gemeld wordt heeft de Federatie van werkgevers bonden in het kleedingbedrijf de werk nemersbonden in de kleedingindustrie tot een conferentie uitgenoodigd ter bespreking van de arbeidsvoorwaarden in het nieuwe collectieve contract. Staking in het heerenkleedingbedryf. Amsterdam, 23 Maart. Naar gemeld wordt hebben gisteravond de gezamenlijke afdeelingen. der werknemersbonden in de kleedingindustrie te Rotterdam, met alge- meene stemmen besloten de staking in het heerenkleedingbedrijt te proclameeren, zoo geen overeenstemming met werkgevers bonden wordt verkregen in zake de arbeids voorwaarden. De liddenstands-Credietbank voor Gorinchem en omstreken te Gorinehem. In de op 22 Maart gehouden vergadering van aardeelhouders werden balans- ver lies- en winstrekening per 31 Dec. 1920 (6e boekjaar) en het voorstel tot winst- verdeeling goedgekeurd. De aftredende commissarissen, de Heeren L. F. Jintes en J. M. Kruit werden her kozen. De behaalde resultaten zijn wederom zeer bevredigend. Bruto winst over 1920 bedroeg f 67.569.44 netto winst na afschrijving van onkosten f44.964.93. Wordt besloten van de netto winst af te schrijven salaris raad van toezicht f1200; kantoor Inventaris f 1000dir. belastingen 11800; Gebouw en Safe-in richting f 3000. Aandeelhouders (8 pCt.) f 14.868.14 en extra te reserveeren f 11.096.79, blijft nog f12.000, welke volgens statuten als volgt wordt verdeeld. 45 pCt. Statutair reserve, 20 pCt. Aandeelhouders, 10 pCt. oprich terbewijzen, 10 pCt. commissarissen, 10 pCt. directie en 5 pCt. personeel. De totaal reserve bedraagt per 31 Dec. 1920 f38.568.92j. Intusschen wordt medegedeeld dat de Koninklijke goedkeuring op de statuten wijziging is afgekomen en hierdoor het ka pitaal van f300.000, (wat per 31 Dec. 1920 geheel was geplaatst) thans is ge bracht op f 1.000.000. Hondsdolheid. Het aantal honden en katten, dat in Oostelijk-Gronirigen, verdacht van hondsdol heid, om hals werd gebracht, m et reeds méér dan duizend bedrageu. o Slaapziekte. Bij den landbouwer B. te Oene (gemeente Epe) doet zich een geval van slaapziekte voor. Reeds een 6-tal weken brengt B.. behoudens kleine tusschenpoozen die be nut worden om hern van voedsel te voor zien, slapende door. Belasting op waardevermeerdering. Bij de tweede kamer is ingediend het ontwerp tot heffing van een waardever- raeerderingsbelasting van onroerende goe deren. Deze belasting zal kosteloos door het Rijk (door middel van de ambtenaren der registratie) worden geheven ten - bate van de gemeenten. Onder «onroerende goederen® wordt ook verstaan het recht, om deze goederen te doen leveren volgens art. 564, 8o, van I het B. W.dit recht wordt gelijkgesteld met de zaak, waarop het betrekking heeft. De belasting wordt geheven lo. bij overlijden. 2o. bij den overgang van goederen on der levenden, waarvoor het opmaken van een a^te vereischt is (dus niet alleen bij verkoop, maar ook bij verdeeling, erfenis, schenking, maar niet bij verkrijging als wettelijk gevolg van een huwelijksvoltrek king.) De inning geschiedt in dit geval bij de registratie van de acte (in geval van erfenis bij de inlevering van de aan gifte voor het recht van successie.) 3o. Als «periodieke waardevermeerderings belasting® wordt een heffing ingevoerd van onroerende goederen, die toebehooren aan naamlooze vennootschappen, commanditaire vennootschappen op aandeelen, reederyen, stichtingen, coöperatieve en andere rechts persoonlijkheid bezittende vereenigingen en instellingen en wel ten behoeve van de gemeenten, binnen welke de onroerende zaken zijn gelegen of gevestigd, na afloop van elk tienjarig tijdvak, voor het eerst aanvangende 1 Januari 1921. Er moet dus worden onderscheiden tus- schen de heffing van natuurlijke personen, die bij overgang van het goed plaats heeft (lo. en 2o.) en die van rechtspersonen, om de tien jaar (3o.) Grondslag van de heffing vormt het be drag, waarmee de tegenwoordige waarde de waarde bij den laatsten overgang na 31 December 1920 overtreftis het na dezen datum nog niet overgegaan, dan is de grondslag het bedrag, waarmede de tegenwoordige waarde die op 1 Januari 1921 overtreft. Bij heffing van rechtper- sonen wordt gerekend met de hoogere waarde worden veroorzaakt door de vastzittende slijm in de vertak- kingerr der luchtwegen. Maak deze taaie, kleverige slijm los en onmiddellijk krijgt de lijder meer lucht. Doe dit met de slijmoplossende Abdijsiroop welke Uw borst bevrijden kan van die angstige beklemming, van dat verstikkende gevoel, zoodat U spoedig weer vrij en diep kunt ademhalen. De is een wijd en zijd bekend en beproefd middel bij verwaarloosde verkoudheid, verouder de, hardnekkige hoest, asthma, bronchi tis, influenza, griep, hooikoorts, slijm hoest, kinkhoest. Prijs per flacon van 230 gram f 1 90, van 550 gram f3.60, van gram f6.Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Alom ver krijgbaar. Eischt rooden band met onze hand- teekening L. I. AKKER, Rotterdam. Ondergeteekende bericht hiermede dat hij heeft' aangekregen, een flinke zending Tevens verkrijgbaar: Beleefd aanbevelend, GUMMIWAREN PATENT GENEESMIDDELEN. njectie, oor, neus en oogspuitjesl Elastieke kousen, Warm waterfles schen, Windkussens, Buikbanden enz. GOUDA, Korte Tiendeweg 10. ROTTERDAM, Korte Hoogstr. 37. UTRECHT, Zadelstraat 37. AMSTERDAM, Rembrandtplein 4. in 2 maanden door de PILULES HONGROISES Het middel ter verkrijging eerier flink ontwikkelde buste f 3.— EROS TOILETCREME geeft een fluweel zachte huid. GOUDA, Korte Tiendeweg 10. ROTTERDAM, Korte Hoogstr. 37. UTRECHT, Voorstraat 106. id. Potterstraat 6. Uitsluitend EIGEN FABRIKAAT. Machinaal gesneden. MINZAAM AANBEVELEND, VERDER Tevens alle benoodigdheden voor H.H. Amateurs als Toestellen - platen - gevoelige papieren - koperen stativen, enz. enz. AANBEVELEND, Tel. Int. 188. IN FOTOGRAFIE. $WS,Roo

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 5