voor bel Land van flensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard, do, 4074 Zaterdag 2 LUISTER: Neemt gelden a deposito, prijzen als van vóór den Oortos Eaai uw jplalep en f oto's F. W. H. WILMSEN NUT WIT LEGHORN Hoeken mei kuikens Attóntie s-v.p H, VAN EEUWIJK Zn., abdijsiroop Handels- en Landbouwbank Chinamatten, afgepast en stukgoed, Vloerzeilen, Cocos en Oarpetten. Glans- Grond- en Lakverven. TEGEN STERK VERMINDERDE PRIJZEN. W. F. FURSTER, 's-BOSCH. lil A. P. MICHAÊL ïf SORTIMENT- TABAKSBELASTING. extra groote korting HOUTEN PIJPEN. ANT. METSELAAR Wjjksche Poort S 4 Heusdctl WIJK bij (Heusden.) Mr. Schilder. in den kunsthandel AALBURG. Schilderijen, Portretlij sten, Japansche Naai- en Handschoenendoozen liet Sigarenmagazijn A V A" 35, 40, 50 en 60 Cent BEHOORENDE BIJ HET Nieraandoening bij kinderen. Kinderen zijn zoowel als volwassenen onderhevig aan nieraandoeningen en men heeft zelfs opgemerkt, dat procentsgewijze blaassteenen meer voorkwamen bij kinderen dan bij volwassenen. Sommige kinderen erven nierzwakte over. Bij anderen is het een gevolg van mazelen, scharlakenkoorts, diphteritus, windpokken en dergelijke infectieziekten. De ouders dienen derhalve op te passen, als een kind klaagt over pijn in den rug en de ledematen, in de schouders, of als de urine bezinksel bevat. Allicht is het meest voorkomende gevolg van nierzwakte hij kinderen het verlies van de macht over de blaas, hetgeen badwateren en dergelijke onaangename kwalen veroorzaakt. Als uw kind teer en kwijnend is, niet speelt en draaft als andere kinderen, treurt en klaagt over moeheid, wees dan bedacht op een vorm van nieraandoening en onder zoek dit spoedig. Foster's Rugpijn Nieren Pillen bleken succesvol in tal van dergelijke gevallen. Het verdient dan tevens aanbeveling om opwinding door stoeien en lezen voor het slapen gaan te vermyden, het kind 's avonds niet te veel te laten drinken, het niet te warm toe te dekken en het vooral niet te straffen voor zijn kwaal. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let op den juisten naam) zijn verkrijgbaar bij alle bekende drogisten k fl.75 per doos. BUITENLAND. Leuin ernstig ziek. Riga, 30 Maart. Volgens berichten uit Moskou door de Russische delegatie ont vangen is Lenin zoo ernstig ziek dat hij dadelijk naar de Krim moest vertrekken. Botsing tusschen trein en auto. In de Oostelijke Pyreneeën, dicht bij Pia, heeft een trein een auto gegrepen en ge heel vernietigd. De vijf inzittenden werden gedood. Vader, moeder, twee dochtertjes en een dienstbode zijn onherkenbaar ver minkt teruggevonden. Ds spoorwegwach ter, die de sluitboomen niet ges'oten had, is aangehouden. He Communistische troebelen in Huitschlanil. In arbeidskringen heerscht verbittering tegen de latghartige handelingen der mis dadige communisten. Er is dus tegen de zen een eenheidsfront der arbeiders ge vormd. Het geheele aantal der gevangen genomen personen in Midden-Duitschland bedraagt tot nog toe 1900 Amnestie wordt niet toegestaan. De rijksregeering deelt mee, dat er bij zondere rechtbanken zullen worden inge steld, die snelle en strenge vonnissen mo gelijk maken. ft Do koude. De berichten in de Engelsche bladen - beschrijven hoe de vacantie-uitstapjes van vele duizenden met Paschen in wintersche koude zijn geëindigd. Sedert Vrijdag was te Londen de thermometer regelmatig ge daald. Vrijdag was het 61°, Zaterdag 50°, Zondag 50° en Dinsdag 48°. De sr.eeuw die in Schotland viel, zakte steeds zuide lijker af. Vele boeren die hun vee buiten hadden gebracht, moesten het weer in den stal halen. De felle wind uit het Westen groeide op vele plaatsen tot een storm aan. Op Hampstead Heath kampeerde de schare der dagjesmenschen bij vroolijk vlammende vuren. Tusschen de buien door scheen de zon echter en zoodoende was Paschen on danks de koude toch zonniger dan verleden jaar, toen er in de vier dagen voor en van Paschen in het geheel maar vier uren zonneschijn opgeteekend werden. Contra-rerelutlonnairen van Kroonstadt terecht gesteld. Twintig zeeleden van het slagschip ïSe- bastopok, waaronder de plaatsvervangende kapitein Denikin zijn terechtgesteld, onmid dellijk nadat zij door het revolutionnair gerechtshof te Petrograd waren gevonnist. Zij waren beschuldigd, dat zij de belha mels waren van den opstand op het slag schip, gedurende de episode Kroonstadt. Meer dan 1000 gevangenen zijn nog te Peterhof achtergelaten. Ierland. Kapitein Lees, die in dienst was van de regeering, is voor zijn hotel te Dublin neergeschoten door een aantal onbekend gebleven mannen, die wisten te ontkomen. De correspondent van de Manchester Guarduan verzekert, dat toen honderden katholieken in de kerk te Tralce bijeen waren, een machienegeweer op het kerk gebouw werd gericht. Nadat lichtkogels waren afgeschoten, werd volle laag op volle laag door de kerk geschoten. Na vijf minuten hield het vuur op. De kerk gangers wierpen zich toen het schieten begon op den buik en allen bleven onge deerd. Naderhand keurde de deken van de kerk in zijn preek de wandaad ten strengste af eri verklaardde hij, dat de aanval een begin was van de strijd tegen de Iersche kerk. o Negerwoorden. Een draadloos telegram meldt uit Atlanta Er zijn in de rivier de Alcovy op de plantage van Williams in het graafschap Jaspar twee lijken van negers gevonden. De lijken waren met kettingen aan eikaar gebonden en met steenen bezwaard. Het aantal negers, van wier vermoording John Williams, de eigenaar der plantage, en Clyde Mannings, een van zijn negerbe dienden, worden beschuldigd, is daardoor gestegen tot 14. Williams en Mannings zijn gearresteerd. Het onderzoek ingesteld op 8 lijken van negers, leidde tot de uitspraak, dat Man nings de negers heeft gedood en dat Wil liams zijn medeplichtige is. Er zullen in verband met deze zaak nog drie negers worden gearresteerd. De neger, die van de moorden wordt beschuldigd, moet hebben bekend en dit leidde tot het vinden dei- laatste twee lijken. Zweden en Rusland. Volgens »Sozialdemokraten« werd er een groot consortium gevormd ter bevordering van de economische betrekkingen tusschen Zweden en Rusland. Tot het consortium behooreri twintig der grootste onderne mingen in Zweden met een gezamenlijk kapitaal van ongeveer een milliard kronen. o Een eigenaardige coïncidentie lri België staan de a.s, parlementsver kiezingen in 't teeken van de universiteit te Gent. Zal die Vlaamsch worden of Fransch blijven In afwachting van de beslissing van die vraag, heeft de Belgische regeeririg voorgesteld enkele colleges, be halve in 't Fransch, te doen geven in het Vlaamsch. Doch ziedaar op eenmaal sprake van een vorstelijke gift aan de Hooge School te Gent. En wel vanwege den Franschen minister president Briand, die de Fransche regeering heeft bewogen aan de universi- I teit te Gent een reeks Fransche weten schappelijke werken cadeau te geven, waar van reeds een honderdtal is aangekomen. Deze collectie zal voortdurend aangevuld worden en onder zekere voorwaarden ook ten dienste van iedereen staan. o Dr. Simons. Dr. Simons, Rijksminister van buiten- landsche zaken van het Duitsche Rijk, is, naar de »Times« meldt, te Lugano aan gekomen, waar hij een tiental dagen denkt te blijven om geheel te herstellen van de gevolgen van een griepaanval. Er wordt bij gezegd, dat deze reis, naar 't schijnt, geen enkel politiek neven-doel heeft, enkel politiek. o Verbod ran vliegtuigen bouwen. De Duitsche regeering heeft in een nota aan de Entente verklaard, dat zij verlen ging van het verbod om vliegtuigen te bouwen, niet langer kan dulden zy her haalt het voorstei om de kwestie te onder werpen aan een onpartijdig scheidsgerecht. De ex-Koning Karei in Hongarije. Het Hongaarsche Korr.-Bureau meldt Paasch-Zondag namiddag verscheen koning Karei onverwachts te Boedapest en zocht den rijksbestuurder Von Horthy op. Na een korte bespreking heeft koning Karei op den wensch van den Rijksbestuurder, de partijleiders en de leden der regeering Boedapest weer verlaten. De Hongaarsche regeering heeft maatregelen getroffen, dat koning Karei naar een neutraal land zal kunnen vertrekken. o (■eraariyke mest. Londen, 30 Maart. De politie heeft gisteren in de nabijheid van Cork drie auto's op een boerenerf verborgen gevonden. In een mestvaalt ontdekte zij verder bommen, wapens en munitie. BINNENLAND, Een geraarlyk pamflet. In Kerkrade is een pamflet verspreid waarin de mijnwerkers worden opgeroepen het vertrouwen in hunne leiders op te zeg gen, de Vakvereenigings-bureaucratie weg te doen en tot de daad over te gaan. Het pamflet, vermoedelijk afkomstig van agi tators van over de grens, is geteekend door een zich noemend Comité voor be drijfsorganisatie De vijf vereenigingsbesturen waarschuwen tegen deze beweging, die niet van hen uitgaat. DRUKKERIJ L. J. VEERMAN Botermarkt, HEUSDEN. voor alle voorkomende DRUKWERKEN. Vraagt monsters en offerten. Treurige cijfers. In de gemeente Bergh (Geld.) werd in 1920 aan in Pruisen werkende arbeiders f 204.057 aan Markentoeslag uitbetaald. In hetzelfde jaar is in deze gemeente f 400.000 aan sterken drank verbruikt. De gemeente telt ruim 10.000 zielen. De onrust in het reen. In de verschillende veenstreken der gem. Emmen zijn thans militairen gedetacheerd ter voorkoming van origegeldheden. Optochten en betoogingen worden voort durend gehouden, steeds onder 't oog van de politie. Een groote optocht langs Ter- Apel gaande met 't oogmerk naar Onst- wedde en verder te trekken is aan de grens der gem. Onstwedde door militairen ontbonden, waarna ieder huistoe ging. In den nacht van Maandag op Dinsdag is te Berger Compascuiri 16 dagw. onver zekerd in brand gestoken, de politie is de daders op 't spoor. o Moordenaar gearresteerd. Zondagnacht stelde de politie te Boxtel een onderzoek in, naar aanleiding van het gerucht, dat de dader van den moord op P. v. d. Broek, in Februari 1920 gepleegd, te Boxtel was gezien. Drie woningen in ver schillende deelen der gemeente werden af gezet. In zijn eigen verblijf werd hij niet gevonden, in de woning zijner moeder, de wed. L. W., ook niet, doch in de derde, bij zijn broer, zag men iemand naar den zolder vluchten. Achtervolgd door den veldwachter Dame viel den vermoedelijken dader van den moord in handen van veld wachter P. van Vechel, die hem arres teerde. De gearresteerde was niet gewa pend. Bij een onderzoek vond men in de woning nog voorwerpen, die vermoedelijk gestolen zijn. Deze voorwerpen zijn in beslag genomen. Een eind niakeu aan de kwestie der Wielingen. Het Handelsblad vraagt of niet de tijd gekomen is om de zaak eens wat minder dramatisch te gaan behandelen dan wij tot nu toe hebben gedaan, zoowel de Bel gen als wij Voor den oorlog hebben wij vriend schappelijk naast elkander geleefd, waarom zouden wij dat nu niet meer kunnen Beide volken hebben ernstiger dingen te doen dan te blijven kibbelen over kwesties die haar belang alleen ontleenen aan de mentaliteit waarin ze zijn opgezet en de nationalistische kleur, die men eraan heeft gegeven. Het drama heeft dan geen ontknooping, maar heeft die ook niet meer noodig, nu reeds in het eerste bedrijf de intrige in het zand is verloopen en de hoofdacteurs, die haar hadden opgezet, van het tooneel zijn verdwenen. Overreden. In de Hooglandstraat te Rotterdam is door een sleperswagen overreden de 5- jarige M. R. Het kind werd naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd, maar was bij aankomst aan de bekomen ver wondingen overleden. Braud. Te Spannura (Fr.) is een groote loods, vol met nieuw timmerhout, door onbekende oorzaak geheel afgebrand. Borst- en Asthmalijders Gij kunt genezen, wanneer gij niet eigenwijs zijt. Schenk ver trouwen aan de beroemde Abdijsiroop, die reeds vele dui zenden lijders tot dankbare genéïfcnen gemaakt heeft. Volgt hun voorbeeld, gebruikt ook de beproefde veelgeprezen bij asthma, hijgingen, heeschheid, keel pijn, bronchitis, influenza, griep, hoest, verkoudheid, kink- en slijmhoest Hoest- stillend, slijmoplossend, zuiverend, verzachtend, ge nezend en altijd onschade lijk. Prijs per flacon van 230 gram f 1.90, van 550 gram f 3.60, van 4 000 gram f 6. Hoe grooter flacon, hoe voor- deeliger dus. Alom verkrijg baar. Fischt rooden band met onze haridteekening L. I. Akker, Rotterdam. GORINCHEM - ASSEN - DORDRECHT - GOUDA GRONINGEN - SCHOONHOVEN - GROOTEGAST LEERDAM - SCHILDWOLDE - UITHUIZEN - ZWIJNDRECHT met acht dagen opzegging k 3V2 een maand drie zes een jaar Opzegbare Schuldbrieven 4% 4'/. 41/, 4 'U7. 5% Ondergeteekende bericht hiermede dat hij heeft aangekregen, een flinke zending Tevens verkrijgbaar: Beleefd aanbevelend, van Vuchterstraat 118-120 Te l ef. 757 op den leg gecontroleerde foktoom. Vanaf heden verkrijgbaar: vooraf te bespreken. Hoenderfokkerij xAltenac 8 m Behalve op mijn uitgebreide sorteering SPEELGOEDEREN maak ik U bijzonder attent op. mijn Verder hebben wij een prachtsorteering in Haar- en Stof kammen, Zijkammen, Barets, Sierspelden, Couranten- en Borstel hangers. Eau-de-Cologne en Parfumeriën van de beste fabrieken. Je adres voor 1^ K 13 IÜ H "W A. Jti/ JE IV, als: Portemonnaies, Sigaren- en Sigaretten étuis, Portefeuilles, Damestasschen, enz. enz. is Hoek Engstraat 77—78, HEISDE\. Zoo juist ontvangen een prachtcollectie Houten P^pen vanaf 70 cent. Zie mjjn Etalage! geeft vanaf heden (met het oog op de aarts'aande tabaksbelasting) aan zijne begunstigers de ge legenheid, zich te voorzien can prima sigaren met bij minstens 500 stuks. Stel niet uit!! Vraag nu prijs aan!! Door aankoop van een reuzenpartij, prima houten pijpen eener gelequideerde pij pen fabriek in Duitscb- land, zijn wij in staat vanaf heden te leveren A per stuk, groote, kleine, gebogen en rechte mo dellen naar verkiezing. Uitzoeken!! MINZAAM AANBEVELEND, 8UMECSEL Nieuwsblad HET M

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 5