U. KEUKENMEID VERLOREN Dankbetuiging. EEN MODERNE ASSCHEPOESTER. SIMPLEX MOTORRIJWIEL Prima HEEREN- en DAMESRIJWIELEN C. BOUMAN, MAANDAG 18 APRIL P. J. FURSTER, OH! OH! OH! BEOWATEREN. Dt Firma Th. VAN WIJCK FURSTER te WIJK (bij Heusden) ten bate van de Ver. „Het Groene Kruis te Heusden en Omstreken. Meubel magazijn WAALWIJK v Voorzitter de heer Verschoor, (L.B De Voorzitter opent de vergadering, leest het gebed en verzoekt daarna den Secr. de notulen der vorige vergadering voor te lezen die daarna onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde is ingekomen stukken. Een schrijven van den Heer Inspecteur van het Lager Onderwijs te 's Bosch, met verzoek aan den Raad om bij de Openbare Lagere scholen les te doen geven in vak J, (lichamelijke oefeningen). De Secretaris had reeds de hoofden der scholen met het verlangen van den Heer Inspecteur voor noemd, in kennis gesteld, waarop een schrij ven was ontvangen, geteekend door de Heeren Roman en Vos, Hoofden der scholen alhier waarin zij te kennen geven dat de scholen en speelplaatsen te Nieu- wendijk en Uitwyk voor dit doel minder geschikt zijn. B. en W. stellen voor het schrijven van den Heer Inspecteur van het L. O. voor pre-advies in handen te stellen der plaatselijke schoolcommissie. Over eenkomstig wordt besloten. Op Voorstel van B. en W. wordt door den Raad besloten eene subsidie van f 25 te verleenen voor de schietwedstr ijden van den Vrijwilligen Landstorm en Burger wachten gehouden te 's Gravenhage. Een schrijven van A. v. Hei wynen alhier, waarin hij den Raad mededeelt, door ziekte van zijn vrouw, die 12 weken in een ziekenhuis verpleegd is geweest, in minder gunstige finantieele omstandigheden te zijn gekomen en verzoekt in verband hiermede afschrijving van het restant H. O. over 4920. B. en W. zouden voor dit bijzondere geval bij uitzondering afschrijving willen toestaan. De Raad kan zich met het voorstel vereenigen. Een adres van J. v. Herwijnen alhier, waarin hij den Raad mededeelt dat zijn vrouw reeds geruimen tijd ziek is en veel veisterker.de middelen moet gebruiken en hij zelf op 't oogenblik heel weinig ver dient, waarom hij den Raad afschrijving verzoekt H. O. 1920. De Voorzitter is van meening, dat genoemd persoon wel in de gelegenheid is geweest om op tijd te betalen. Dat hij waarschijnlijk nu wel heel arm zal zijn, doch dat voor den zoon van adressant (die thans in militairen dienst is) hoogstwaarschijnlijk wel f 15 vergoeding per week zal worden uitgekeerd. De Voorzitter stelt daarom namens B. en W. voor op dit adres afwijzend te be schikken. Alzoo wordt besloten. W. Nooiloos Cz. en andèren, wonende aan den Ippelschendijk alhier, richten zich tot den Raad met verzoek, de schooluren volgens ouden tijd vast te stellen, daar het voor hunne kinderen heel moeilijk uitkomt, zich naar den zomertijd te regelen, omdat zij te vroeg op de school moeten zijn en de school ver verwijderd is. B. en W. stellen voor om adressanten zoo mogelijk ter wille te zijn, waarop de heer Ottevanger zegt, een der adressanten van dit schrijven te hebben gesproken, doch den indruk te hebben gekregen, dat hier wel eenigszins onwil in 't spel was, daar de meeste menschen zich liefst niet naar nieuwe bepalingen willen regelen, daarom zou spreker de ouders willen adviseeren hunne kinderen maar wat vroeger naar bed te laten gaan. Het is geen bezwaar dat des zomers de kinderen 's morgens om 7 uur van huis gaan. Spreker is ook de meening toegedaan dat de Raad in deze geen medezeggingschap heeft. De heer de Jong zegt, dat den gewonen tijd voor iedereen veel beter past, vooral voor den landbouw. Verschillende leden willen over dit onderwerp te gelijk het woord voeren, waarop de Voorzitter zegt, we kunnen wel gelijk zingen maar niet gelijk spreken Tenslotte wordt het voorstel van B en W,, om pogingen aan te wenden de schooluren op gewone tijd te regelen, aangenomen. Alleen de heer Ottevanger stemt tegen. Een schrijven van Heeren Ged. Staten van Noord-Brabant gericht aan het Ge meentebestuur alhier, waarin advies wordt verzocht omtrent een adres van den heer K. Punt, Burgemeester dezer gemeente, gericht aan H. M. de Koningin. Aangezien op 1 Mei a.s. zijn verlof wegens ziekte is verstreken en hij voornemens is, dan zyn functie hier weer te hervatten, verzoekt adressant H. M., met het oog op zijn ge zondheid, alsmede op medisch advies nog eenigen tijd jaar) op zijn tegenwoordige woonplaats (Ginneken) te mogen wonen. Zijn lichamelijke gesteldheid is van dien aard, dat het verblijf in een boschrijke streek voor hem van zeer groot belang is. Het ligt, volgens den Voorzitter, in de bedoeling van den heer Punt, ftidien zijn verzoek wordt ingewilligd, om de gemeente één dag per week te bezoeken. De heer Buizer (wethouder) zegt dat de toestand dezer gemeente vordert, dat de Burgemeester zich geheel en al aan zijne taak moet kunnen wijden. Spreker meent dat zulks zeer noodig is en dat de Burgemeester, die toch al ruim lj jaaj buiten functie is, hier beslist moet wonen. B. en W,, hoewel in alle opzichten niet van dezelfde meening, stellen voor op het adres afwijzend te adviseeren, waarmede de Raad zich kan vereenigen. Voorts wordt door den Raad besloten de prijs van het electrisch licht onveranderd te laten. Daarna komt aan de ordeWijziging van de algemeene Politie-Verordening. Door den Raad wordt artikel 28 der Verordening [in dien geest gewijzigd, dat ten allen tijde het vloeken, schreeuwen, tieren en vechten op de openbare straat strafbaar is gesteld. Tevens wordt daarin bepaald dat niemand, zonder daatoe gerech tigd te zijn, eenige handeling mag verrich ten aan het electrisch net. Bij de rondvraag, vraagt de heer de Jong aan den Voorzitter of er al maat regelen zijn genomen tegen het drinkwater verontreinigen aan den Kornschendijk waarop de Voorzitter mededeelt, niet tot de overtuiging te zyn gekomen, dat aldaar een strafbaar feit is gepleegd. De heer Groeneveld informeert of de subsidie voor een verloskundige aan den dokter wordt verstrekt. De Voorzitter antwoordt hierop dat wanneer er geen verloskundige is, de dokter dan ook geen 'subsidie ontvangt. De leden zijn van oor deel, dat in deze gemeente onmogelijk een verloskundige kan worden gemist. De heer Buizer (weth.) zegt dat ver schillende bewoners op afgelegen gedeelten der gemeente meenen, dat zij bij de uit breiding van het electrisch net, ten achter zouden worden gesteld en niet in de ge legenheid zouden komen om licht te be trekken. Om iedereen te overtuigen, dat de gelegenheid tot aansluiting aan allen zal worden gegeven, stelt spreker voor, om propaganda voor de aansluiting te maken, en de bewoners eens samen te roepen. Besloten wordt eerst te wachten op de begrooting van aanleg voor deze gemeente. Daarna wordt door den Voorzitter mede gedeeld dat de alhier vertoevende Hon- gaarsche kinderen tijdens de schooluren onderwijs ontvangen van het Hoofd der school, den heer Koolwaay, aan de O. L. school alhier, en is bang dat de Almkerksche kinderen daar bij hun onderwijs schade van zullen hebben. De Voorzitter wordt in overweging gegeven zich persoonlijk maar eens te gaan overtuigen, zoo noodig de plaatselijke schoolcommissie met een en ander in kennis te stellen. Ook heeft de Voorzitter nog iets te zeggen over de brandspuit te Uitwyk. Deze is allesbehalve in orde de slangen liggen overal heen en de bergplaats van de spuit, zegt spreker, lijkt wel een koestal. De heer v. d. Wal merkt op, dat de brandspuit enz., vroeger geregeld schoon gemaakt werd waarmede de smid v. Lier belast was, die daarvan dan aanzegging ontving. Sprekerzegt, dat die spuit wel eens geprobeerd mocht worden, waarbij de Burgemeester dan toch zeker tegen woordig moet zijn. De Voorzitter ant woordt, dat hij aan v. Lier geen last heeft gegeven om de brandspuit schoon te maken en verzoekt den heer v. d. Wal zulks op zich te willen nemen. En wanneer ctè spuit geprobeerd moet worden, zal spreker daarbij tegenwoordig zijn en geeft te kennen, zelfs wel eens graag naar Uitwijk te gaan. Niets meer aan de orde sluit de Voor zitter de vergadering. Openbare vergadering van den Raad der gemeente WASPIK, gehouden op Donderdag, 14 April j.l. des v.m. 9J uur. Voorzitter de EdelAchtbare heer Dek kers, Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Klokslag half tien opent de voorzitter de vergadering en verzoekt den secretaris om voorlezing der notulen van de vorige vergadering. Deze worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde is I. Mededeelingen, De Voorzitter doet mededeeling, datop 16 Maart j.l. de boeken en kas zijn opgenomen. De boeken werden in orde bevonden, terwijl in kas aanwezig was en ook aanwezig moest zijn f 4206.50, Dat door Ged. Staten afwijzend is be schikt op eerie reclame H. O. van W. B. Verschuren Dat is ingekomen eene schrijven van de Vereeniging het Groene Kruis waarin aan den Raad dank wordt gezegd voor de toe gekende subsidie, een schrijven van G. v. Pas, houdende kennisgeving aanneming benoeming als lid der Commissie plaatse lijk toezicht op het lager onderwijs. Bovenstaande mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Voorts deelt de Voorzitter mede, dat is ingekomen een verzoek van H. Hamers om zijn café ook gedurende de Godsdienst oefening op Zon- en feestdagen geopend te houden. Daar echter van de desbetreffende bepalingen der politieverordening geen ont heffing kan worden verleend en die be palingen voor alle café's gelden, ook al zijn zij nog zoo ver van de kerken gelegen, zooals dat van adressant, stelt de Voorzitter voor hem in dien geest mede te deelen. Wordt goedgevonden. Vervolgens is ingekomen een verzoek schrift van de Afdeeling Waspik van den Noordbrabantsche Christelijken Boerenbond, om van gemeentewege een weegburg op te richten. Adressant zegt in zijn adres, dat een weegburg voor de gemeente van groot belang is en vooral met het oog op den steeds grootere omvang die de bieten- f teelt aanneemt onontbeerlijk kan genoemd worden. De heer Pruysen zegt, dat het volgens zijne meening werkelijk een alge meen belang is en is dan ook voor de oprichting. De heer Rubbens meent dat het niet zal rendeeren. Wanneer de ge meente iets moet laten doen, dan kost het altijd veel geld. Hij vreest, dat het een schadepost zal worden. De heer de Hond wenscht eerst inlich tingen in te winnen. De Voorzitter stelt voor in beginsel tot oprichting te besluiten. In een volgende vergadering kunnen we dan met de ver- eischte inlichtingen komen. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat door Ged. Staten niet is goedgekeurd het besluit van den raad van de vorige ver gadering om f 10000 af te lossen van de verschillende crisisschulden. Deze gelden behooren volgens genoemd College tot het vermogen der gemeente en dat moet intact blijven, omdat die, gelden zijn verkregen door verkoop van gemeentelijke bezittingen. Zij verzoeken het besluit te wijzigen en voor de gelden rentegevende waarden aan te koopen. Burg. en Weth. stellen nu voor f 2000, zijnde het batig saldo der rekening van het Distributiebedrijf, over 1920, af te lossen de crisisleening 1916 en de voor de overige gelden inschrijvingen op het 3 pCt. grootboek der N.W.S. aan te koopen. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Voorts is ook niet goedgekeurd het be sluit om de begrooting 1921 een post uit te trekken van f 1000.voor bestrijding der kosten der commissie als bedoeld in art. 131 der gemeentewet. Ged Staten verzoeken intrekking van dit besluit, om de procedure te houden binnen de banen, welke de gemeentewet aanwijst en tevens de gemeente terug te houden van h. i. geheel onnoodige kosten. De heer van der Steen zou willen voor stellen het besluit niet in te trekken en bij niet goedkeuring, in beroep te gaan bij den Kroon. Hij vindt het niet meer dan billijk, dat de gemeente de kosten draagt, welke de Commissie heeft moeten maken om de verschillende gegevens te verzamelen en een alleszins nauwkeurig rapport samen te stellen. Alle leden waren het hiermede eens. Het voorstel wordt daarna met alge meene stemmen aangenomen. Voorstel om het tarief voor electrische stroom voor kracht te brengen van f 0.35 op f 0.25, De Voorzitter zegt, dat gebleken is, dat het tarief voor electrische stroom voor kracht te hoog is. Na een gehouden con ferentie met een ingenieur van de P.N.E.M. hebben B. en W. besloten deze verlaging voor te stellen. Met algemeene stemmen wordt dit aangenomen. Vaststelling verordening als bedoeld in art. 178 der gemeentewet. De Voorzitter zegt, dat om de vijf jaar deze verordening moet worden vastgesteld, behelzeende de op dit tijdstip nog van kracht zijnde verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd. Deze ver ordeningen zijn le. de Politieverordening, 2e. Bouwverordening, 3e. Verordening houdende voorschriften tot voorkoming van brand in gebouwen van oudheidkundig belang, 4e. Verordening op de heffing van belasting op honden en 5e. verordening openbare vermakelijkheden. Met algemeene stemmen wordt de ver ordening vastgesteld. Aanvulliug reglement voor het Burger lijk Armbestuur. De Voorzitter leest een schrijven voor, waarin de Minister van Binnenlandsche Zaken verzoekt het reglement voor het Burgerlijk Armbestuur aan te vullen met bepalingen betreffende de verordening van kinderen. Burgemeester en Wethouders stellen voor om het reglement roet die bepalingen aan te vullen. Met algemeene stemmen wordt de verordening vastgesteld. Vaststelling verordening op de commissie van plaatselijk toezicht op het lager onder wijs. De Voorzitter leest de ontworpen verordening voor, waarna deze met alge meene stemmen wordt vastgesteld. Vervolgens niets meer aan de orde zijnde gaat de Raad over in geheim comité ter behandeling van het kohier van den hoofd, omslag, dienst 1921. Marktberichten. ROTTERDAM, IR April. Aanvoer 639 vette runderen, 259 vette en graskalveren, 89 schapen of lammeren, 637 varkens. Men noteertrunderen le kw. 200 a 210, 2e kw. 185 a 495, 3e kw. 165 a 175 ct. p. K.G. Ossen: le kw. 195 a 200, 2e kw. 180 a 190, 3e kw. 460 a 170 ct. p. K.G. Kalveren: le kw. 270 a 280, 2e kw. 225 a 250, 3e kw. 185 a 205 ct. p. K.G. Schapen le kw. 170 a 180, 2e kw. 150 a 160, 3e kw. 140 ct. p. K.G. Zuiglammeren f 40 a f 45 per stuk. Varkens le kw. 140 a 143, 2e kw. 134 a 138, 3e kw. 128 a 132, licht soort 120 a 130 ct. p. K.G. Vlas. Aangevoerd 6960 steen Blauw f 1.a f 1.75,steen Groningsch 120 steen Holl. Geel, f 0.80 a f 1,40, 3260 steen Wit, fl.— a fl.15. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Getrouwd: Mr. Dr. Johannes Wil helmus Schneider 29 j. en Coletta Antonia Maria Verhoeven 22 j. ADVERTENTÏEN Ps. 403 8. Heden overleed tot ons innig leedwezen onze geliefde Vriendin Adriana Petronella Scherff, in den nog jeugdigen leeftijd van bijna 13 jaar. Wij staren onze onverge telijke Vriendin met innige droefheid na. D. G. VAN BRUCHEM. Kasteel. HENDRIKA VOS. Meeuwen, 16 April 1920. gevraagd te 's-Hertogenbosch. Hoog loon. Wasch buitenshuis. Brieven onder No 22 aan het Bureau van dit blad. Wat heb ik een jeuk. Een gouden gladden ring, aan binnenzijde met de let ters IJ. S. Tegen belooning terug te zenden aan het Bu reau van dit blad. Drie Trompetterstraat, HEUSDEN bericht, dat hij weder voorhanden heeft: Zalm, Sardines, Ansjovis, Ham en Kip, Tong en Kip, Kalfsleverpastei, Galantine de Yeau, Schildpadsoep, London- derrysoep, Tomate-pure, Tomate-saus, Picanten-saus, Madera-saus, Bordelaise-saus, Truffels, Kerry, enz. VERSCHE DRUIVEN. Verder alle soorten Kruidenierswaren en Aanverwante artikelen. Minzaam Aanbevelend Spoedige radicale genezing door de bekende pillen URIE 2 ook bij verouderde gevallen f 2 50. N V. Mij. SANITAS GOUDA, Korte Tiendeweg 10. ROTTERDAM, Korte Hoogstr. 37 UTRECHT, Zadelstraat 37. AMSTERDAM, Rembrandtplein 4. Ondergeteekende betuigt hier mede zijn hartelijken dank aan den Heer L1NDHOUT, Dir. Algem. Zwolsche Paarden- en Veeverz. Mij., voor de spoedige uitkee- ring bij het ongeval met zijn rund. M. ARENDSE te Eethen. V) geneest direct Huiduitslag, Bran- digheid, Ringworm, puistjes, jeu kende wonden, open beenen, baard- schurft. f 1 25. N.V. Mij. SANITAS. GOUDA, Korte Tiendeweg 10. ROTTERDAM, Korte Hoogstr. 37. UTRECHT, Zadelstraat 37. AMSTERDAM, Rembrandtplein 4. OPERETTE IN 4 BEDRIJVEN. Donderdag 21 April en Vrijdag 2 2 April in Hótel »CONCORDIA<i te Heusden. Toegangsprijs f125 per persoon. Aanvang half 8. Kaarten verkoop en plaatsbespreken voor beide avonden op Donderdag 21 April n.m. 1 uur in Hótel sConcordiat en 's avonds in de zaal. kan U berichten dat vanaf en daarop volgende dagen een wordt gehouden. De prijzen zijn vast, a contant, en zoo LAAG, dat van concurrentie zelfs geen sprake kan zijn. Hoogachtend, Tel. 131. biedt aan voor spotprijzen een 1 cil., 2j P.K., model 1920, met groote lamp, hoorn en claxon. Bijna gloednieuw. Tevens aan hetzelfde adres te koop tegen uiterst lage prijzen. Beleefd Aanbevelend Bondsr ij wielhersteller. Oefdadigbeiils-VoorstclUag De Firma Th. VAN WIJCK KARPETWEEK:- Een Douglas 23U zonder ra.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 3