Dinsdag 26 April 1921, VERHURING Sproeten®-® VERKOOP LANDERIJEN EN IIIIIZEN. :iwi| te WIJK. Notaris KNOOK te Mol, te vellen en te verkoopen RIETRA te Dussen en VAN DE WESTELAKEN te Woensel Peeënzaad Rosakraag en Groenkraag. KARPETTEN WEEK '^KEUKENMEID? Notaris Van Gendt Een in uitstekenden staat verkeerende Heerenboerderij te Wijk, Swan-vulpenhouder L. J. VEERMAN. Mi- Firma Th. VAN W1JCK, Waalwijk. Heusden, Vischmarkt W. 114. M. Steenbergen. Tel Intere 13. publiek vepkoopen Ondergeteekende bericht bij deze dat hij door aanschaffing van een AUTO, voldoende aan alle eischen, in de gelegenheid is tot het vervoer naar alle gewenschte plaatsen, waartoe hij zich algemeen beleefdelijk aanbeveelt. GROOTE te Andel, te Yeen, te Wijk, W. C. FRIEDLI. bij inschrijving. Onder Dussen Namens vele Ingelanden wordt voor Dijkgraaf van aanbevolen 't Oudland van Altena" Heemraad in dat Waterschap, een prac- tisch landbouwer, een voor ieder genaak baar man. Denk en aan, dat de kleine ingelanden ook belangen hebben. Draaimolen, Zweefmolen of Stoom- carroussel, Luchtschommel. Koek kraam, Oliebollenkraam. De Secretaris zegt dat de Inspecteur heeft verzocht dit uit te stellen tot 1922, omdat men voor dit jaar, aangezien de verordening dient gewyzigd te worden, toch niet gereed kon komen. Het lid Roza vindt het jammer, dat niet reeds dit jaar de heffing aan het Rijk is overgegaan. In het Land van Heusden zijn, naar spr. meent, reeds 3 gemeenten die daartoe zijn overgegaan, en de enkele fouten, die aan de verordening kleven, waren dan opgeheven geweest. De Voorzitter zegt dat met deze fouten bij de vaststelling der aanslagen toch reke ning kan worden gehouden. f. De goedkeuring der in de vergadering van 30 April 1920 gewijzigde bouwveror dening. Aangenomen voor kennisgeving. g. Een schryven van den Ontvanger der Registratie te Werkendam waarin deze de gemeente voorstelt het voetveer op Nederhemert te verpachten tegen f 2.50 per jaar. Uitbaggeren der rivier zou te kostbaar worden en daarbij niet doeltref fend, aangezien de geul geregeld zou ver zanden. Het euvel was echter te verhel pen indien de gemeente een steigertje liet aanbrengen de rivier in. Het lid Roza verklaart zich tegen kosten maken aan de overzijde der rivier en zou den toestand willen laten zooals hij thans is. De Voorzitter zou ook niet op het adres willen ingaan en de zaak willen laten zpo als ze thans is en bij de verpachting de bepaling willen maken, dat de veerman op werkdagen zooveel mogelijk de menschen overhaalt en overbrengt. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. h. Ged. Staten verzoeken nadere in lichting omtrent de beschikbaarstelling der gemeentewoning aan D. Arendse. Bij het genomen besluit is niet bepaald, hoelang de woning beschikbaar en hoe hoog de huurprijs zal zijn. Tevens dient de woning eerst aan den bestemden dienst onttrokken en moet daarvan door B. en W. aan de ingezetenen worden kennisgegeven. Het lid v. d. Velden meent, dat bij het besluit wel degelijk was bepaald, dat de lyiurprijs en den tijd van beschikbaar stelling door B. en W. nader zouden wor den geregeld. Spr. is de meening toege daan dat Ged. Staten opzettelijk aldus zijn ingelicht, opdat het Raadsbesluit niet uit gevoerd behoeft te worden. Ook het lid Roza is deze laatste meening toegedaan. In beginsel is wel besloten, bedoelde woning voor noodslachtplaats fe bestemmen, doch een definitief besluit is daarvoor niet genomen. De Voorzitter merkt op dat bij de be handeling der begrooting daartoe was besloten. Met geringe kosten is die woning in een slachtplaats om te bouwen, wordt daartoe niet overgegaan, dan moet de gemeente een nieuw gebouwtje zetten en komt dan op veel hoogere kosten. De Secretaris deelt mede, dat de wet op den keuringsdienst met 1 Juli in werking treedt en nu reeds een nota van f 280. is ingekomen als bijdrage in de kosten. Het lid Roza vindt het ongehoord, dat het Rijk steeds nieuwe lasten op de schou ders der gemeente blijft leggen. Wethouder Bouman zegt, dat hij zich in de vorige vergadering by het genomen besluit, over de beschikbaarstelling der woning aan D. Arendse van stemming heeft onthouden. Dat hij de zaak nog eens goed heeft overwogen en thans nog geen vrijmoedigheid heeft om de gemeente met dien nieuwen zorg te belasten, wijl de woning is bestemd voor slachtplaats. De ouders van Arendse leven nog en verkeeren in zoodanigen toestand, dat zij hun zoon best zouden kunnen helpen. Spr. zou eerst in het allerlaatste geval de gemeente willen laten zorgen en naar zijn meening zou dan een woning van de bouw- vereeniging in de allereerstste plaats in aanmerking komen. Ook het lid v. d. Pol is deze laatste meening toegedaan. Het lid Roza merkt op, dat, toen het vorige besluit genomen is, Arendse slechts enkele dagen overbleven, had de Kanton rechter geen verklaring, dan zou de man met zijn gezin op straat zijn gezet en de gemeente zou dan verplicht zijn geweest voor een woning te zorgen. Het lid v. d. Velden zegt, dat de man zelf indertijd heeft verklaard de huur voor de nieuwe woningen niet te kunnen be talen en dat op 't oogenblik ook geen woningen meer beschikbaar zijn. De Voorzitter stelt voor de woning voor den tijd van 3 maanden, van 1 Mei 1 Aug. tegen een huurprijs van f 1.50 per week beschikbaar te stellen. De leden Vos, v. d. Pol, v. d. Velden, Roza en Boender verklaren zich voor dit voorstel, terwijl de leden Bouman en van Kuik buiten stemming blijven. Dit laatste ontlokt het lid Roza de opmerking, dit is ook het gemakkelijkste. (Vervolg in het volgend nummer.) Kantongerecht te Hensden. Uitspraak 15 April 1921. Melkverord. W'chem J. J. O. en J. v. S, beiden te W'chem ieder f25 of 10 d. Arbeidswet: M. J. v. O. te W'dam f 5 of 3d.; C. W. D. te W'dam en D. K. te de Werken 2 maal f 5 of 2 maal 3 d. TrekhondenwetC. V. te Veen 6 maal f 2 of 6 maal 1 w. Tsch. H. v. S. te Drunen 2 maal f 3 of 2 maal 2 d.C. J. v. G. te Herpt en A. B. te Aalburg ieder f3 of 2 d.C. B. te Aalburg f 3 of 1 w. Tsch. IJkwetG. B. te Wijk f 3 of 2 d en verbeurdverkl. VisscherijwetH. v, R. te Besoijen f 3 of 2 d. en verb, verkl. VuurwapenwetM. V. te W'dam f 3 of 2 d. Art. 437 Sr. Z. W. te Nieuwendyk f 10 of 5 d. Art. 424 Sr.A. de B. en M. J. v. B. te Wijk ieder f 5 of 3 d. Art. 426 Sr.: P. v. d. N. en A. J. d. V. te W'dam ieder f20 of 10 d. Pol.verordening W'dam B. J. te W'dam f 40 of 5 d. Pol.verordening HeusdenC. S. J, P. te Heusden f3 of 2 d. Prov. Wegenregl.A. P. H. te Wijk en D. v. d. B. te B.Broek ieder f 5 of 3 d. Motor- en rijwielregl. W. D. M. te Dussen f 0.50 of 1 d. Voertuig z. lichtP. W. v. B. te De Werken f 3 of 2 d. Rijwiel z. belJ. v. D. te B.Broek f 3 of 2 d. Art. 453 Sr.M. v. K. te Nieuwendijk f5 of 3 d. M. J. H. H. en H. J. V. te Heusden ieder f 10 of 10 d. Rijwiel z. lichtalle overtredingen f 3 of 2 d. CORRESPONDENTIE. Van de jl. alg. vergadering der Coöp. Boerenleenbank te Meeuwen, gewerd ons een uitvoerig verslag, dat wij in het eerst volgend summer zullen opnemen. De Red. PREDIKBEURTEN. 24 April. (Zomertijd). Geref. Kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Ger. kerk A, vm. 10 en nm. 6 u. Ger. Gem. vm. 9,30 en nm. 6 u. leesdienst. Chr. Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Barth. Doopbediening. Andel vm. 10.30 u. ds. v. d. Put. Ger. Kerk vm. 10 en nm. 3 u. ds. Bosch Aalst, vm. 10.30 en nm. 3 u. ds. Japchen. Drongelen, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart van Wijk. Ger. kerk, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds. v. d.' Sluis. Ger. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Chr. Ger. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. 7 u. de heer Jansen-van Doorn. Nieuwendijk, geen opgaaf. 3 u. ds. Kluin. (7). vm. 9.30 u. ds. v. d. Graaff. Sleeuwijk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. van Garderen. Ger. Kerk geen opgaaf. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Geboren: Jan Cornelis, z. v. G. Mans en A. Nieuwkoop. WERKENDAM. Geboren: Gijsbert z. v. A. W. Ver sluis en A. de Kam Lambert z. v. J. v. d. Beek en E. Spiering Hendrikus Johan nes z. v. G. A. C. Schenan en D. C. Ip- pelTeuntje d. v. P. M. Versteeg en B. C. Kant. Getrouwd: M. Zwets 27 j. en M. W. Visser 26 j. Overleden: D. van Drimmelen 31 j. ADVERTENTIEN. Heden behaagde het den Heere, na een korstondig en smartelijk, doch geduldig ge dragen lijden, uit ons midden weg te nemen, onze jongste Lieveling, Adriana Petronella, in den jeugdigen leeftijd van bijna 13 jaar. Hare diepbedroefde Ouders, Broeders en Zusters P. Scherff. A. C. T. Scherff- Arts. J. Th. Scherff. Th. G. A. Scherff en Vectóofde. G. scherff. C. Scherff. P. A. Scherff. J. W. Scherff. Meeuwen, 16 April 1921. gevraagd te 's-Hertogenbosch. Hoog loon. Wasch buitenshuis. Brieven onder No. 22 aan het Bureau van dit blad. zal op Maandag 2 Mei e.k. bij inzet en op Dinsdag 17 Mei e.k. bij toeslag, telkens nm. 7 u. precies, zomertijd, in »Hótel Cen trak te Heusden, t/v den heer A. C. VAN DIJK c.s. VEILEN: lo. Een WOONHUIS aan de Breestraat groot 56 c., ver huurd aan W. Schopenhauer. 2o. Een WOONHUIS met erf alsvoren groot 55 c., verhuurd aan L. van Wetten. 3o.* Een WOONHUIS aan de Engstraat groot 55 c., ver huurd aan Wed. Kuipers. 4o. Een WOONHUIS, naast perceel 3, groot 46 c., ver huurd aan A. v. Mierlo. 5o. Een WOONHUIS aan het Wilhelminaplein groot 1 a. 01 c., verhuurd aan T. van Hor sen e. a. 6o Een DUBBEL WOONHUIS met erf aan de Gasthuisstraat, groot 76 c., verhuurd aan A. de Kort en Wed. W. Vos. Alles te Heusden. Zie biljetten. bij KALIS, nam. 10 uur zomertijd, aanlegplaats, nam. 2 uur zomertijd, aanlegplaats, nam. 5 uur zomertijd, DEURWAARDER. I. Voor den Heer S. D. Lankhuijzen Een perceel BOUWLAND, de zoogen. »Maaskampen« te Dron gelen, groot 4.88.50 H.A. Thans in huur bij P. v. d. Schans, voor 7 jaren 19224928. II. Voor Mevr. Wed. H. Sprangers WEILAND aan de Kleine Oude Straat te Capelle, groot 1.99.40 H.A voor 2 jaren. Inschrijvingsbiljetten worden in gewacht uiterlijk tot 29 April a.s. ten kantore van Notaris A. SCHAAP te Waalwijk, alwaar de voorwaar den ter inzage liggen. komen vroeg in 't voorjaar Koop bijtijds een pot SPRUTOL Verkrijgb. bij allB drOgiStBD. is voornemens op DONDERDAGEN 12* en 26 MEI nm. 2 uur, in café van der Maaden te W ij k, Namens den Heer W. HOEF LA KEN: bestaande uit een groot en ge riefelijk heerenhuis, van alle ge- makkerh voorzien, groote steenen schuur, alles in 1900 gebouwd, wagenhuis, boomgaard met fijne fruitboomen, prima kwaliteit bouw en weiland, alles bijeen gelegen tusschen de Perzikstraat en de Kerkstraat te Wijk bij Heusden, kadaster Sectie A nos. 1478,1479, 4481, 1520 groot 8.42.50 Hec taren in 13 koopen en diverse combinaties. Zie biljetten. NOTARISSEN zullen te Dussen, bij VAN BEURDEN, Dinsdagen 10 en 24 Mei 1921, telkens nam. 6 u. (N. T.) precies bij inzet en toeslag IS WEDER VOORRADIG IN DEN BOEKHANDEL VAN Verkrijgbaar bij A. BOUMAN, Zaadhandel HERPT (bij Heusden) Concnrreerende prijs. Koop 1. Best Bouwland in Z.-H. Polder aan de Kalversteeg D 203, groot 33.40 A., ver huurd tot einde 1922 voor f 35.aan J. de Peuter. Koop 2. Best bouwland al daar D no. 121, groot 3.00.40 H.A. Koop 3. Goed weiland in den Rentmeester (Noordeveld) T nos. 250, 251 en 252, groot 2.87.73 H.A. Koopen 2 en 3 van jaar tot jaar in- huur bij den heer W. A. Verhoeven voor f500,p. j. Koop 4. Het nieuwe woon huis en erf bij den Krekel- draai, sectie H no. 1436, groot Betaaldag 26 Juni 1921. 96 C.A., in huur bij Fr. Hak kel voor fl.25 p. w. Koop 5. Het goed gebouwde woonhuis met erf in den Krekeld;aai, sectie H, ro. 970, groot 1.10 A., in huur bij W. Domenie voor fl.p. w. Koop 6. Het sterk woonhuis met erf en Berm aan den Hoogen Dijk, sectie G, nos. 384, 382 en 969, groot 2.59 A., in huur bij P. Schalken voor f 1.75 p. w. Koop 7. Boomgaard tegenover koop 6, sectie G, no. 967, groot 4.50 A. Koopen 6 en 7 komen bij den toeslag ook in massa. Genot en lasten koopen 12 en w 3 vanaf 1 Jan. 1922, van de rest vanaf 1 Juli 1921. Voor het op 14 Juli a.s. te Reeuwen te hou den Festival, van den Bond van Muziek- en Zanggezelschappen Land van Heusden en Altena, is de inschrijving opengesteld voor een Tevens zal verpacht worden een Rijwielberg- plaats op het terrein. Opening der terreinen 13 Juli nm. 6 uur. Conditiën zijn de helft betalen 8 dagen na de gunning en de rest na opstelling. Inschrijvingen vóór 10 Rei a.s. bij den Secre taris der Commissie den heer P. W. SPRONG te Meeuwen. Door het te laat aankomen der vorige adver tentie zal de voortduren tot en met maandag 2 mei. Na dien dag zijn de prijzen als gewoon con- curreerend, doch zonder extra korting. Indien U vóór in 't magazijn Uwe keuze niet 'kunt vinden, vraag dan naar het nieuwe gedeelte Uitsluitend jvoor Karpetten. Hoogachtend, Uw dw. dienaresse, AUTO-V Heusden, vm. 10 en nm. 5 u. ds. Huijgens Collecte Diak.huis. Werkendam, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Kalkman. Aalburg, vm. 10.30 u. ds. Bakker. Almkerk, vm. 10 u. ds. Benders en nm. ds. v. d. Put. Dussen, vm. 10 u. ds. v. Stein Callenfels. Geref. Kerk. vm. 10 u. en nm. 3u. ds. de Bruin. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Nauta. Eethengeen dienst. Qenderen, vm. 10.30 u. leesdienst. ^•Gravenmoer, nm. 2 u. ds. v. d. Graaff van Raamsdonk. Hee8been, nm. 3 u. ds. Bakker. Meeuwen, Ger. Kerk, vm. 10,30 en nm. Nederhemert, Zz. vm. 10,30 u. en Nz. nm. Raamsdonk D.jvm. 9.30 u. leesdienst. Sprang, v.m. 9.30 u. leesdienst en nam. 2 u. Louwe Kooijmans v. Baardwijk. Geref. kerk v.m 9.30 en nm. 2,30 u. leesdienst. Uitwijk, vm 9.30 en nm. 2 u. ds. de Wit. Veen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Tjalma Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. I668dien8t Wijk, vm. 10,30 u. ds. Gobius du Sart. Haar verlangen was om bij Jezus te zijn. Haar sterven is voor ons een roepstem, om ook in onze gezonde dagen steeds bereid te zijn voor den dood. I is s i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 3