Dienstbode Notaris Van Gendt TE KOOP J. C. BUIZtR VÊUIIMIM1 V. M. ÖE S« aattareagj.-. 'M KM» Ter gelegenheid dezer opening zal een GROOTE LUCHTBALLON RECLAME gehouden worden. De demonstratie zal plaats hebben op de Botermarkt. Er worden bonnen uitge- §j gooid, welken een ieder moet zien machtig te worden, daar zij voor inzenders van groote waarde zijn. De bijzonderheden zelf staan op deze bonnen vermeld. Aan billijken prjjs bij inschrijving. mee. Niet alleen zullen de kosten van een dergelijken dienst zeer hoog zijn, doch ook blijft het een gebrekkig vervoermiddel. Dikwijls zal de auto niet bezet zijn, doch ook dikwijls zal het voorkomen dat er menschen moeten blijven staan. Spreker zou daarom al het mogelijke willen doen om het bestaan der tram, die van algemeen belang is, te verzekeren. De heer de Haan vraagt hoe of de dienstregeling wordt vastgesteld, of B. en W. daarin ook medezeggingschap hebben. De Voorzitter zegt, dat bij de concessie- verleening wel is bepaald, dat de dienst regeling in overleg met B. en W. moet worden vastgesteld, doch de Directie is door Ged. Staten te weten gekomen, dat dit overleg hun zeggingschap niet uitsluit en zij hun recht niet uit handen behoeven te geven. Spr. meent echter wel, dat de Directie, zoo de gemeente subsidie geeft, met de belangen der gemeente zal rekening houden. De tram blyft subsidie van het Rijk ontvangen. In 1919 was dit toeslag op de dure kolen, doch thans wordt dit in anderen vorm gegeven, al is het bedrag iets verminderd. De heer H. Verhoeven vindt f 2000. te veel voor de gemeente, te meer daar de uitgaaf een reeks van jaren zal terug- keeren. De Voorzitter meent, dat dit nog te bezien zal zijn, de kosten zijn verminderd en daardoor zal het te kort ook minder worden. Het gaat nu over het tekort 1919, het volgend jaar kan men weder opnieuw besluiten. Ged. Staten geven het ook slechts voor een jaar en komen er het volgend jaar ook weder op terug. De heer H. Verhoeven blijft het bedrag te hoog vinden, al is het dat het slechts voor een jaar wordt gegeven, iedere zaak moet zijn verlies dragen, dus waarom de tram niet De Voorzitter zegt dat dit betoog tot zekere hoogte juist is doch zou het een debacle voor Heusden achten als de tram verdween. Als de gemeente zich aan dezen last onttrekt, zal men het steeds voor de voeten gegooid krijgen en als later het spoorwegnet aan de orde komt, zal men er een bewijs in zien dat Heusden niet veel voor een goede verbinding voelt. Spr. zou door deze hooge subsidie juist het tegen deel willen bewijzen en juist met het oog op de toekomst die willen toekennen, hij acht dat fier niet te hoog. Daarenboven vele menschen kunnen den tram niet mis- sen, hij is werkelijk van belang, niet alleeo voor Heusden, doch ook voor de omliggende gemeenten. Een autodienst zou ook ge subsidieerd moeten worden en blijft een gebrekkig vervoermiddel. De heer de Mol vraagt of de tram dan zoo'n schitterend vervoermiddel is. De in dustrie in Heusden vermindert, de bevolking gaat achteruit en hij acht de subsidie, die geheel uit den H. O. moet gevonden wor den te hoog en de instandhouding van den tram niet waard. Daarbij gelooft spr. niet dat de Directie zoo spoedig de lijn zal opbreken. De heer de Haan zegt dat Hetisden den tram niet kan missen, wordt de lijn opge broken dan komt Heusden nog verder in het moeras, en zal naar een ander vervoer middel moeten worden uitgezien, waaraan men dan gedwongen een hoogere subsidie zal toekennen, Zoo echter een der tegen standers der subsidie een ander afdoend middel aari de hand kunnen doen, zou spr. er direct voor te vinden zijn en met hen medegaan. De Voorzitter meent dat men wel kan zeggen dat de Directie de lijn niet zal opbreken, doch men moet daar niet te sterk op doorgaan, met andere lijnen is dit toch reeds het geval geweest. Wel is de tijd voorbij, dat de lijn wordt opgebroken om ze te verkoopen, doch het is reeds meer voorgekomen, dat men een minder rendabel gedeelte van de lijn heeft opgebroken, om een ander gedeelte te herstellen. De heer F. Verhoeven gelooft niet dat de menschen zooveel om den tram geven, dè meeste hebben gerij of een fiets en maken er weinig gebruik van, ook hij acht de subsidie te hoog. Er zal best iets anders voor in de plaats komen. De heer H. Verhoeven blijft eveneens de subsidie te hoog vinden, was het be drag f 1000.dus 50 ets. per hoofd dan kon het nog iets. De Voorzitter acht vooral met het oog op de spoorwegvei binding in de toekomst het bedrag niet te hoog, wordt geen sub sidie verleend dan zal men bij de Staten een erbarmelijk figuur slaan. Spr. zou door deze subsidie een voorbeeld willen geven aan de omliggende gemeenten wier houding hij moet afkeuren. Een gemeente als Herpt heeft evenveel belang bij de instandhouding als Heusden, doch daar denkt men laat Heusden zelf de zaak maar opknappen. Heusden mag zich daardoor echter niet van de wijs laten brengen en spr. zou het een zeer onverstandig besluit vinden als men hier evenals te Wyk, Herpt en Gen- deren maar denkt laat de boel maar waaien. De heer v. Herwaarden vreest dat de menschen het niet aangenaam zullen vin den als de H. O. geregeld verhoogd wordt en wat te doen als de Directie met f2000.geen genoegen neemt? zalmen dan weer hooger gaan De Voorzitter zegt, dat Heusden, wat de stijging van den H. O. betreft, niet alleen staat, en het lot van de meeste gemeenten deelt. Wat er gedaan moet worden als de Directie met f2000 geen genoegen neemt, is een zorg van later, het gaat nu over het voorstel van B. en W., om f2000. subsidie te verleenen. De heer H. Verhoeven kan niet met het voorstel medegaan, f 1000.— acht hij reeds hoog genoeg. Te Herpt geeft men niets, en hij vreest dat de menschen tegen hun aanslag in den H. O. zullen mopperen. De heer de Haan meent, dat Herpt, al onttrekt het zich nu, later zoo de vereeniging van gemeenten tot stand komt toch mee zal moeten betalen. De Voorzitter acht de zaak thans vol doende besproken en wil, alvoor men tot stemming overgaat, er eerst nog den nadruk op leggen, dat men door niet toekenning der subsidie een erbarmelijk figuur zal slaan, en vreest voor.de ernstige gevolgen die dit voor Heusden zal hebben. Spr. vertrouwt daarom, dat de heeren werkelijk van het belang der zaak bewust zullen zijn. Het voorstel van B. en W. hierop in stemming gebracht wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren v. Everdingen, de Haan, v. Herwaarden en de Jongh. Tegen de heeren de Mol, F. Verhoeven en II. Verhoeven. Bij de rondvraag informeert de heer v. Herwaarden naar den prijs van het gas voor de maand Mei. De Voorzitter zegt dat B. en W. zich in verbinding zullen stellen met de directie der gasfabriek en den Raad in de volgende vergadering mededeeling zal worden gedaan van hare voorsteilen. Hierop wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de Raad over in geheime zitting ter behandeling bezwaarschriften dér Hoofd. Omslag. ADVERTENTIES. Gevraagd tegen 1 Juni of later een Flinke Wasch niet aan huis G. J. REAS Heusden. zal op Maandag 2 Mei e.k bij inzet en op Dinsdag 17 Mei e.k. bij toeslag, telkens nm. 7 u. precies, zomertijd, in >Hótel Cen trale te Heusden, t/v den heer A. C. VAN DIJK c.6. VEILEN lo. Een WOONHUIS aan de Breestraat groot 56 c., ver huurd aan W. Schopenhauer. 2o. Een WOONHUIS met erf alsvoren groot 55 c,, verhuurd aan L. van Wetten. 3o. Een WOONHUIS aan de Engstraat groot 55 c., ver huurd aan Wed. Kuipers. 4o. Een WOONHUIS, naast perceel 3, groot 46 c., ver huurd aan A. v. Mierlo. 5o. Een WOONHUIS aan het Wilhelminaplein groot 1 a. 01 c,, verhuurd aan T. van Hor sen e. a. 6o Een DUBBEL WOONHUIS met erf aan de Gasthuisstraat, groot 76 c., verhuurd aan A. de Kort en Wed. W. Vos. Alles te Heusden. Zie biljetten. en stortkar, een rolwa gen, bode wagen, platte wagen, dresseerkar, bo- vendijkskar, dogcar, tent wagen, bokkenkar en handkar, bij ALMKERK. I. Voor den Heer S. D. Larikhuijzen Een perceel BOUWLAND, de zoogen. Maaskampent te Dron- gelen, groot 4.88.50 H.A. Thans in huur bij P. v. d. Schans, voor 7 jaren 19221928. II. Voor Mevr. Wed. H. Sprangers WEILAND aan de Kleine Oude Straat <e Capelle, groot 1,99.40 H.A., voor 2 jaren. Inschryvingsbiljetten worden in gewacht uiterlijk tot 29 April a.s. ten kantore van Notaris A. SCHAAP te Waalwijk, al waar de voorwaar den ter inzage liggen. Hoogstraat 547, G0RCUMy levert MUZIEK SPORT- en RIJWIEL ARTIKELEN tegen concurreerende prijzen. Ruime keuze SPREEKMACHINES met en zonder hoorns, alsmede Platen, Naalden enz. Het adres van vertrouwen. FEESTELIJKE OPENING. ZATERDAG 30 APRIL a.s. des namiddags 4 u u r, zal de Feestelijke Opening pnzer modern inge richte Magazijnen plaats hebben. Heeren- en Kinderkleeding, Manufacturen, Bedden- en Tapijtmagazijnen. Firma JOHAN DE MOL - HEUSDEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 3