Fa. flLPH. HUPSCH Uitgebreide collectie FRANSCH KRISTAL Duitschland V ughterstraat 19. Levering onder garantie van breuk en bijlevering. 's-BOSOH. in d.e nieuwste modellen. TELEFOON 71S. BINNENLAND. Be korte arbeidstijd roor den landbouw. De Overijselsche boer denkt er net zoo over als de Friesche boer, hij moet niets hebben van een wettelijke regeling van den arbeidsdag in het landbouwbedrijf, In de algemeene vergadering van de Overijselsche Landbouw mij., waar de heer Weitkamp, Kamerlid, een proef met een soepele arbeidswet voor den landbouw aan bevolen had, kwam van alle zijden oppositie tegen dit iedee. En 't slot van de discus sies was, dat met op één na algemeene stemmen een motie werd aangenomen, waar in werd uitgesproken «geen staatsinmen ging in de regeling van den arbeidsdag in het landbouwbedrijf I« Boontje komt om z^n loontje. De gemeentepolitie te Aalten heeft met behulp van de militaire politie aldaar Zater dagnacht een zekeren B. K. gearresteerd, die zich verborgen had onder een hoop stroo in de schuur bij zijn ouders te Lintelo. Hij is Dinsdag naar Arnhem overgebracht. De aangehoudene heeft heel wat op zijn kerfstok. Hij had 4 maanden gevangenis straf te goed wegens diefstal en werd ge zocht door de militaire autoriteiten als deser teur. Verder wordt hij nog verdacht van diefstallen te Lintelo, Varsseveld en Laren (Geld.) K. heeft zich lang opgehouden in Duitschland, waar hij opgesloten werd in een intemeeringskamp. Hij wist te ont vluchten en heeft 2 jaar iri Duitschland onder een valschen naam rondgezworven. Nu was hij naar de ouderlijke woning terug gekeerd en kreeg de politie hem te pakken. o Auto tc water. De heer Helling uit Alkmaar is Maan dag te Ewijeksluis aan den dood ontsnapt. Hij bevond zich daar met zijne auto, om over te steken naar Wieringen. Doordat de auto breeder was dan de veerboot moest zij met de voorwielen buiten boord staan, waarvoor een rail aangelegd moest worden. Daar slipte de gesloten auto, en de heer H., die er nog in zat, ging mee te water. Gelukkig was de voorruit open zoodat hij, toen de auto op den bodem der haven lag, zich kon bevrijden en weer boven water kwam, waarbij hem zijn vaardigheid als zwemmer en duiker te stade kwam. Be loonstrijd in de renen. Ernmen, 10 Mei. Te Emmer-Compas- eum s de toestand nog steeds gelijk ge bleven. Een betrekkelijk klein aantal, pl.m. 20, meest kleine verveners, hebben ge- teekend voor 80 pet. van het loon van 1920. De overige groote verveners willen niet meer geven dan 70 pet. De Ghr. bonden willen daarvoor wel aan het werk, maar de moderne bond, welke verreweg in de meerheid is, niet. In het Roswinkelerveen wordt 80 pet. gevraagd en is 65 pet. geboden. In het Weerdingerveen is iets meer kans op een oplossing. Daar wordt van weerszijden gewelkt om te komen tot 75 pet., waar alle kans op is. In het gevaarlijke deel van dit veen, n.l. het Noordveen en om het Weerdingerveen smeult het vuur nog onafgebroken voort. ■aian Ook !11 behaalde de OPRECHTE WINSUMER ZALF een groote overwinDing, daar de heer N. ter HUIZEN, Ber- linerstrasse 67 te Köningsteele zeer iijdend was aan zweren en slechts door de Oprechte Winsumer Zalf genas. Zweren van allerlei aard, steenpuisten, negenoogen, bloedvinnen, dauw-, ring- en baard worm, brand en andere wonden, open beenen, genezen spoedig en volkomen door deze zalf. Verkrijgbaar per bus van 75 cent en fl.25 (hoe grooter bus hoe voordeeliger) bij Apoth., Drogisten en Winkeliers en te Hensden bij J, N. W. Brugman, Coiffeur, Boter markt 's-Bosch Gebrs. Verhees, Orthenstr. 28 en Vuchterstr. 77 Gorinchem Firma Schoon, Apoth. Hoogstr.Waalwijk Drog. De Toko, t/o de MarktBaardwijk G. Bijnen. Waar niet verkrijgbaar is verkoopers gevraagd. Gen.-Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gr PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 101 uur. Hensden. Twee goede oude bekenden, de Heer en Mevrouw Wijnands, hopen op Dinsdag a.s. te 's Bosch, de tegenwoordige woonplaats, Brugstraat 17, hun gouden jubilé te vieren en den dag te herdenken, waarop zij in het huwelijk traden. De Heer Wijnands heeft in de jaren, dat hij te Heusden vertoefde zich op verschillend ge bied zeer verdienstelijk gemaakt. Wij vertrouwen dan ook dat het hun uit deze gemeente en uit de omstreken niet aan blijken van belangstelling zal ont breken. De heer Ad. Verhoeven slaagde te Breda voor onderwijzer. Hij genoot zyn opleiding aan de R. K. Kweekschool te 's Bosch Werkendam. In de vergadering van den Raad van Maandagavond j.l. is het leggen den kabel enz. voor het electrici- teitsbedrijf in deze gemeente gegund aan de Maatschappij H. E E. M. A. F. te Hen gelo, voor f 18107.25. Dinsdagmiddag had het zoontje van G. v. D. het ongeluk om van het paard te vallen, dat hem dan ook nog een trap gaf, zoodat hij een been brak en naar huis gebracht moest worden, waar de dokter het been zette. Capelle. In de Dinsdag j.l. gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van de waterschappen »de groote Oude Straat*, «binnen de Oude Straau, «teri Westen van de Vrijhoevensche Vaart« en «ten Westen van den Nieuwen Dijk*, werden respectievelijk tot Voorzitter der drie eerstgenoemde waterschappen gekozen de heeren L. A. Rijken, G. M. Verhoe ven en A. J. de Roon, en tot lid van het Dagelijksch Bestuur in het laatstgenoemd waterschap C. de Roon Mzn. Evenals in 1910 zal ook dit jaar tusschen 20 Mei en 20 Juni e.k. in deze gemeente een telling plaats hebben be treffende het grondgebruik en den veestapel ten behoeve van de landbouwstatistiek. Onze dorpsgenoote, mej. J. A. Kommers, slaagde Woensdag j.l. te Breda voor het onderwijzersexamen. Genderen. De machinale vlasscherij van den heer J. v. d. Heuvel is weer in werking gesteld. Hoezeer de inzinking in dit bedrijf is gekomen kan uit het volgende blijken Lijnzaad veleden jaar p. k.g. f 1.40 nu f0.15 Schoon vlas f 7 f 8 f 1.30 Sokken 70 ct. 3 ct. Met ingang van 1 Juni is als on derwijzer aan de Nutschool te 's Bosch benoemd de heer J. H. Boll alhier. Gameren. Niets is op 't oogenbhk zoo levedig als handel in aardappelen en zelfs van uit Andel komen ze hier om ze op te koopen, doch ze zijn er dun. Men be steedde de laatste dagen al tot f 9 per H.L. Minder gezocht blijft het hooi dat zal er dit jaSr veel onverkocht blijven. Af en toe gaat er een klein partijtje van de hand doch geen hooge prijs f 20. Nietrwkttik. In de op 9 Mei j.l. al hier gehouden Raadsvergadering werd be sloten a. tot het oprichten van een elec- triciteitsbedrijfb. tot het aangaan eerier geldleening groot f 17.000 ten dienste van dat bedrijfc. werd vastgesteld eene ver- ordenining regelende de maximum snelheid voor motorrijwielen en rijwielen d. werd vastgesteld de verordening art. 178 der gemeentewet, Naar wij vernemen is het rapport der commissie ex-art. 131 der gemeentewet en het rapport van den raad, betrekkelijk de vereeniging dezer gemeente met de ge meente Vlijmen en Hedikhuizen reeds aan Gedeputeerde Staten verzonden. Raamsdonksveer. In de maand April werd er van de Rijkspostspaarbank alhier bijna 10.000 gulden meer terug betaald dan ingelegd. De inleg toch was f 14 921.64 eD de terugbetaling f24.768.76. Andermaal onderging de boterprijs een flinke daling. Vorige week per K.G. nog f2.60 tot f2.75; nu slechts f2.20, terwijl de melk 16 cent per Liter kost. De schoolbevolking der drie Veersche scholen bedraagt 844 kinderen, waarvan 578 op R.K - en 266 op de Protestantsche school. Aantal nieuwe leerlingen 110 waarvan 24 op de Herv. School. Veen. Zaterdagavond kwam de fanfare «Prins Hendrik* uit Aalst aan de Veensche fanfare een serenade brengen, wat natuur lijk op hoogen prijs werd gesteld. Dinsdagavond gaf «Wilhelmina* een openluchtconcert. De stukken werden als steeds verdienstelijk vertolkt, De vereeniging schonk haren directeur den heer S. Spiero uit 's Bosch als hulde blijk een prachtige krans, welke hulde hem blijkbaar trof. Enkele jonge dames deden hun best bloempjes te verkoopen, wat de kas van «Wilhelmina* een bate gaf vati ruim f 71. Vervolgens zou de vereeniging een feest avond aangeboden worden door eenige in gezetenen. Onderwijl waren er bezoekers gekomen, de heer en mevrouw van Gerven uit Schiedam, die aan de vereeniging een gift schonken van f 50 wat dankbaar werd aanvaard, wien daarop het eerelidmaatschap werd aangeboden. Na het concert begaf men zich gezamenlijk naar de Openb. School waar een welvoorziene tafel was aange richt. Daar werden de leden ontvangen en hartelijk toegesproken door dr. Schmitz, die na gecomplimenteerd te hebben, eindig de met den wensch dat «Wilhelmina* nog moge groeien en bloeien tot in lengte van dagen. Door de commissie werd namens de in gezetenen mevrouw Spiero met een prachtig bloemstuk vereerdwaarvoor het comité mej welgekozen woorden werd dank ge zegd waarna het hoofd der school, de heer van Gessel de toosten sloot en den leden een genoegelijken avond toewerischte. 't Is niet bij wenschen gebleven, 't was er recht gezellig, ook doordat er 's morgens een telegram was gekomen, dat »Veen« bij den le prijs met het lof der jury ook nog een eereprijs kreeg wat later uit 't verslag zal blijken. Maar ook doordat de heer Spiero met genialiteit de lachspieren in beweging wist te krijgen en de stem ming op peil te houden. Ook werd nog op initiatief van den directeur een collecte gehouden ten bate der armen, wat nog f 25 opbracht. Zoo wist hij ook onder eigen genot van de hem en ^gijne echtgenoote toegebrachte buide, waardoor hij zichtbaar was aangedaan, ook nog aan anderer leed te denken en te trachten nood te lenigen. Zoo werd onder getoost en hoera's het gul onthaal genoten tot laat in den nacht. Wijk. Door de fanfare «Oefening en Uitspanning« alhier, zal Zaterdag 21 Mei a.s., eene uitvoering worden gegeven, met welwillende medewerking der Toonelvereen, verbonden aan de «Heusdensche Harmonie*. Zie verder advertentie. Op Hemelvaartsdag speelde het 2e elftal van »D. V. 0,« een vriendschappe lijke match tegen een gecombineerd elftal vari »D. F. C.« te Drunen. De uitslag was een gelijk spel nl. 1--1. Op 2e Pinksterdag is het le elftal uit- genoodigd om een vriendschappelijke match te spelen tegen een gecombineerd elftal van »S. V. V.« te Sprang. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van »S. V. V.« te Sprang. Waalwijk. Maandagmiddag brak brand uit iri de chemische fabrieken van de firma Hoffmans, om vervolgens ook de cement fabriek in lichte laaie te zetten. Ver moedelijk is de brand uitgebroken in het complex gebouwen waar rubber en benzine geborgen worden. De nieuwe pas aangeschafte motorspuit kon maar geen water aanvoeren. Dat was en bleef sukkelen, terwijl inmiddels de brand voortwoedde en beide perceelen ge heel in de asch werden gelegd. Vermoedelijk is het personeel der motor spuit nog te weinig geoefend. Zaltbommel. Postduiven vereeniging «De Ordonnans*. Wedvlucht van af Me- chelen, afstand 105 K.M. Vermoedelijk werden de duiven gelost om 10.30. le prijs v. Erven, aankomst 11.55. 2e 11.55. 3e 12. 4e 12.05. 5e W. Haverkamp, 12.12. 6e v. Erven, 12.23. 7e 12.24. 8e 12.31. 9e 12.50. Zondag a.s. wedvlucht van af Quiévrain, afstand 190 K.M. De op verzoek van den commissaris van politie te Rotterdam gearresteerde en naar hier overgebrachte P. v. H. stoker, wonende te Gameren, verdacht van diefstal van een colbertjas en een handdoek alhier gepleegd, heeft deze feiten bekend en is naar de gevangenis te Tiel over^ëbracht. Het gestolene was te Rotterdam verkocht. Een Duitsche prostitué, in wier gezelschap v. H. zich steeds bevond, is door de politie over de grenzen gezet. Sprang. A.s. Zondag zal bij den uit gang der beide kerken alhier de Pinkster- colleete gehouden worden. In deze gemeente komen onder kinderen, de mazelen voor. In haar vergadering (hedenavond) zal door de woningstichting Sprang de verhuring def woningen plaats vinden. Daar slechts een 7-tal woningen disponibel zijn, zullen vele aanvragers moeten worden teleurgesteld. We hopen, dat de woning stichting spoedig tot meerderen woning bouw zal overgaan. P R E D I KB E ÜRTEF 15 en 16 Mei. (Zomertijd). Heusden, vm. 10 u. ds. Huijgens. (Coll. voor de Zending). 2e P. vm. 10 u. dezelfde. Geref. Kerk, vm. 10 u. leesdienst en nm. 6.30 u. ds. Dekker van Waard huizen. Ger. kerk A, vm. 10 u. leesdienst en nm. 6 u. ds. Bosch van Almkerk. Ger. Gem. vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst. Chr. Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Barth. 2e P. vm. 10 u ds. Barth. (coll. voor de Zending.) 2e P. vm. 10,30 u. ds. Bakker. Andelvm. 10,30 u. en nm. 3 u. ds. v. d. Put. Ger. Kerk vm. 10 en nm. 3 u. ds. Bosch Aalst, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds. Japchen. Drongelen, geen opgaaf, voor de Zending.) 2e P. vm. 10,30 u. dezelfde. 'a-Gravenmoer, nm. 2 u. ds. Louwe Kooijmans. Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. 2e P. vm. 9,30 leesdienst. Chr. Ger. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. 2e P. vm. 9,30 u. leesdienst. Heesbeennm. 3 u. ds. Bakker. Ger. Kerk, geen opgaaf. Nieuwendijk, geen opgaaf. 2e P. Nz. vm. 10,30 u. ds. Stipriaan Luisius. (F), nm. 2 u. ds. v. d. Graaff. Sleeuwijkvm. 10 en nm. 6.30 u. ds. v. Garderen. Ger. Kerk geen opgaaf. Geref. kerk, leesdienst. 2e P. vm. 10.30 u. dezelfde. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Geboren: Clazina Johanna Maria, d. v. N. F. Vermeulen en A. H. Buijs Maatje Sophia, d. v. F. A. van Dam en C. v. Loon. Ondertrouwd: C A. Snijders, 39 j. en A. v. Koeverden, 30 j. WERKENDAM. Geboren: Dirkje, d. v. H. Kreukniet en D. v. Oord Leendei t Arie, z. v. M. Paans en P. H. de Kooter Barend, z. v. A. C. Konings en G. KlopGeertruida, d. v. A. Vugt en L. Potters Willem, z. v. H. Kramer en J. v. d. Heuvel. Levenloos aangegeven kind van A. v. d. Linden en A. v. Kaasdam. Overleden: N. Vermeulen, 57 j. DEWERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren; Aartje, d v. B A. van den Heuvel en T. van Elzelingen Jacobus Jobannas Maria, d. v. S. G. N. Nijman en C. M. E. de Neef. Levenloos aangegeven kind van A. G. Ottevanger en B. Ippel. Getrouwd: H. van den Boom, 24 j. en A. Verhoeven, 25 j. Overleden: P. Verschoor, 79 j, wed. van Joh. v. d. PijlA. Dekker, 69 j., wed. van Joh. v. DrunenH. v. Aken, 64 j., wed. van Pieter de Klerk. WASPIK. Over de maand April. Geboren: Leendert, z. v. H. Janson- van Tilborgh Cornelis, z v. M. J. de Wit-Schellekens Elisabeth, Adriana, Maria, d. v. J. F. v. d. Born-de Clundert Pe- tronella, Maria, d. v. A. Boons-Heijkant Gerardus, z v. A. Klootwijk-v. Gijzel. Ondertrouwd: A. v. d, Linden, 30 j en J. Schellekens, 26 j. C. F. v. Dongen, 34 j. en A. P. Zijlmans, 25 j. N. Vermeulen, 28 j. en M. H. v. Holt, 23 j.L. J, Pols, 25 j. en M. J. v. Hooren, 22 j. Getrouwd: P. C M. v. Diem en J. E. Fasen. Overleden: M. v. Dongen, 65 j. L. v. Dongen, 19 j. CAPELLE, Over de maand April. Geboren: Marinus Bastiaan z. v. H. M. Werther en P. G. v. jOosterhout Cornelis Dirk z v. II. v. Ee. en E. W. Zwart Geertruida, d. v. H Rijken en C. E. GoedhartMaria Jenneke d. v. A. v. Tilborg en J. Verhagen Petronella d, v. H. v. Beek en T. v. ZeistElisabet d. v. P. Wagemakers en S. Verhagen Hendrikus Arnoldus z. v. P. C. v. Suijlekom en H. Brand. Getrouwd: A. de Bruin 22 j. en J. Rozenbrand 18 j. Over leden: J. Boeser 66 j. Adriana Musterd 52 j weduwe v. G. Verbagen Hendrik van Campeti 76 j. weduwnaar v, A. v. Tilborgh. BRAKEL. Over de maand April, Geboren: Jan, z. v. C. de Vries en G. v. d. Zalm Jielis, z. v. J. schreuders en S. M. de Vries Gijsbertje, d. van D. van Oort en M. van Hemert. Getrouwd: Cornelis de Vries, 30 j. met Jantje v. d. Linden, 30 j. Frederik van Dalen, 30 j. met Janna Vervoorn, 24 j, Overleden: Klaas van Oort, 76 j. weduwn. van Elizabeth, v. Weelden Cornelis de Jongh, 20 j. Jan van Dalen, 78 j. echtg. van Metje v. Wijk. ADVERTENTIEN. Hedenavond te zeven ure behaagde het den Heere van leven en dood, na een lang durig, doch geduldig lijden, van ons weg te nemen on zen geliefden Vader, Behawd- Groot- en Over-Grootvader JAN NIEUKOOP in den ouderdom van 74 jaren. A. A. Nieukoop. R. Nieukoop-Kubach en Kinderen. S. J. H. Nieukoop. Heesbeen, C. P. Nieukoop. J. Nieukoop-Verhagen en Kinderen. J C. M. de Bruir.-Nieukoop J. de Bruin en Kinderen. Oudheusden J. A. Nieukoop. Amsterdam C. M. Jansen-Nieukoop. E. Jansen en Kinderen. H. C. Vos-Nieukoop. D. Vos en Kinderen. Stavenisse, A. van IJsseldijk-Nieukoop. A. G. v. IJsseldijk en Kind. Oudheusden, 8 Mei 1921. w Werkendamvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Kalkman. Aalburgvm. 10,30 u. ds. Bakker. Almkerkvm. 10 u. ds. de Wit v. Uitwijk. Du98en, vm. 10 u. ds. v. Stein Callenfels. Geref. Kerk, vm. 10 u. en nm. 3 u. ds. de Bruin. Doeverenvm. 10.30 u. ds. Nauta. (Coll. Eethen, geen opgaaf. Genderenvm. 10.30 u ds. Rijnenberg. 2e P. vm. 10,30 u. dezelfde. Ger. kerk, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds. v. d. Sluis. Meeuwengeen opgaaf. Nederhemert, Z.z. vm. 10,30 u. en N.z. n.m. 3 u. u. ds. Kluin. Raamsdonk(Dvm. 9,30 u. ds. v. d. Graaff Sprangvm. leesdienst en nm. 2 u. 2e P., vm. leesdienst. Uitwijkgeen opgaaf. Veen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Tjalma Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Wijk, vm. 10,30 en nm, 3 u. ds. Gobius du Sart. Amsterdam, Haarsteeg Heusden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 2