dat het volstrekt niet noodig is, veel geld voor Uwe Kleeding uit te geven Wij noteeren steeds de prijzen van den dag en hebben een keurcollectie Heeren-, Jongeheeren- en Kinderkleeding, alsmede eene rijke sorteering Stoffen voor Kleeding naar Maat. Frans Fr erker C~. Gorinchem. BINNENLAND. Te voet van Oostenrtyk naar Hollaud. Een dames-clubgebouw. I De stad der 14.000 dwazen. Kaad van Arbeid. Paardenmarkt Utrecht. Verhooging invoerrechten. Nederlandsche mijnwerkers naar Spitsbergen. Salarissen Rijksambtenaren. broote turfvoorraden verbrand. Vroege aardappelen. PLAATSELIJK NIEUWS. Dassen. Dezer dagen kwam Dr. B. G. de Groot alhier des avonds omstreeks elf uur de richting wijk O dezer gemeente gereder» met zijn auto. Gekomen in wijk B bij den klompenmaker v. N. zag, de dr. iets op den weg, en rmd/er bij komende llilllllllillllllllllllllllililllilillllllllllllillllllillllllllllllllllllllllllllilllllllllllllll minimin BEHOORENDE BIJ HET Te Ede is een 12-jarige jongen aange houden, die geheel alleen en zonder geld de reis van Oostenrijk (Vilach aan de Italaansche grens) te voet volbracht. Hij wil in Holland werk zoeken en zegt ouder loos te zijn. De politie heeft zich over het ventje ontfermd en voor een tehuis gezorgd. De Haagsche vrouwen zullen eerstdaags een eigen clubgebouw hebben, een pied-k- terre midden in de stad, waar ze kunnen uitrusten na het vermoeiend winkelen, waar ze haar kennissen ontmoeten, haar geest verfrisschen en aan de behoeften van de maag voldoen, vertelt Jacqueline Reyneke van Stuwe in het laatste nummer van de Haagsche Vrouwen kroniek. Zoo noemt Dr. Frederik van Eden Amster dam, dat Had-je-me-maar tot raadslid koos. En die verkiezing, schrijft hij in »De Amster dammer® (de Groene), is het werk van veertien duizend volwassen menschen, man nen en vrouwen, ongeveer twee procent van de volwassen bevolking veertien duizend menschen zonder gemeenschaps-zin zonder begrip van waardigheid, zonder het flauwste besef van verantwoordelijkheid. Het maandelijksch overzicht der toege- kende renten en de toegestane behandeling en verpleging krachtens de Invaliditeitswet op 1 Mei 1924, geeft aan, dat tot op dien datum totaal waren toegekend 10411 Ouderdomsrenten, 445 Weduwerirente en 1338 Weezenrenten, waarvan in het gebied van den Raad van Arbeid te Tilburg resp. 283 14 en 39. 1057 verzekerden werden ter behande ling of verpleging in een Sanatorium op genomen van wie 740 voor langoren ter mijn. Door tusschenkomst van den Raad van Arbeid te Tilburg werden 12 verze kerden in een Sanatorium of ziekeninrich- ting opgenomen. Utrecht, 9 Mei. Op de gehouden paar denmarkt waren 1450 paarden en veulens aangevoerd. De prijzen beliepen voor weelde paarden f8001100, werkpaar. den f 400 700, oude paarden f250400, 2jarige veulens f400700, hitten f200 —500. Thans stelt de regeering voor alle in voerrechten te brengen van 5 op 7 pCt. Het ligt nog steeds in het voornemen der Regeering om zoo spoedig doenlijk, de indiening van een ontwerp tot algeheele herziening van het tarief van invoerrechten te bevorderen. o Kopenhagen, '11 Mei. Naar vernomen wordt is de eerste ploeg mijnwerkers van de Nederlandsche Spitsbergen Compagnie, die 23 April van Rotterdam met het s.s. »Iris« is vertrokken, met het gecharterde ijsschip »Brazana« Maandag behouden op Spitsbergen aangekomen. De mond van de ijsfjord is reeds vrij van ijs, zoodat het schip den ladingsstijger te Green Harbour kon bereiken. Naar de Res.bode verneemt, is de re geering niet voornemens, te treden in het verzoek der samenwerkende organisaties van rijksambtenaren, thans reeds tot een alge heele herziening van de salarissen te be- besluiten. De regeering acht het tijdstip daartoe nog niei gekomen. o Zondagmorgen is te Barger Compascuum nog ongeveer 100 dagwerken turf verbrand 24 van den heer Salomons en 76 van het waterschap Barger Cornpascuum. De oor zaak is onbekend. o Als groote bijzonderheid wordt gemeld, dat te Harderwijk reeds aardappeleu zijn geoogst van den kouden grond. Ze werden verkocht voor 34 cent per kilo. voor bet Land van flensden en iltena, de Langstraat en de Bommelervaard. Zaterdag 14 Mei 1m i ARADIJ 3w-?- emhsw '4 S 'm -> rtr k - t - - r |l.' f» I - \-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 5