's Gravenmoer. Op Maandag 30 dezer nam. 1 uur zal voor de lichting 1922 uit deze gemeente keuringsraad worden ge houden ten gemeentehuize te Oosterhout. Geertrnidenberg. Ds. T. H. Bosker te Kropswolde (Gr.) heeft het beroep naar de Ned, Herv. Gem. aihier aangenomen. Kaatsheuvel. Zondag den geheelen dag en ook nog Maandag morgen tot 10 uur was onze gemeente zonder electrischen stroom. De aangesloten café's zaten zonder licht en moesten zich met kaarsen behelpen. Ook de kleinere bedrijven die aangesloten zijn voor kracht lagen Maandagmorgen stil. Een strop in de Pinkster week. Foederoijen. Bedankt voor het be Waspik. Dinsdag had alhier de aan besteding plaats van het bouwen van een pension voor het R. K. Liefdegesticht. Woadrichem. Door de vereeniging .tot bestrijding der tuberculose (gelijkge stelde afd. van het Centraal Genootschap) werden deze week 3 kinderen uitgezonden naar de vacantiekolonie te Heelsum bij Arnhem. vond hij een boom geplaatst op de zooge naamde paarden (by klompenmakers wel bekend) dwars over den provincialen weg. Dank de oplettendheid en matige vaart van den dr. is een groot ongeluk voorkomen. Moge het onze politiemannen gelukken de daders te achterhalen. roep naar de Ned. Herv, Gemeente alhier door ds. J. L. de Mol Moncourt te Heilouw. Sleeawijk. In de Maandag j.l. ge houden Raadsvergadering is besloten de levering van het electrisch leidingnet in deze gemeente te gunnen aan den laagsten inschrijver, de firma Van Boxtel Zonen te Tilburg voor de som van f 41796.24 ten behoeve van het Gemeentelijk Elec trisch Bedrijf, eene geldleening ad f 75000 aan te gaan, rentende ten hoogste 6g pCt. Vastgesteld werd een electriciteits ver ordening een exploitatieverordening op het G. E. B. een overeenkomst voor tech- nischbeheeer van het electriciteitsbedrijf met de Provinciale Noord brabantsche Elec- triciteits Maatschappij en de tarieven bene vens voorschriften voor laagspanning-instal- latiën. De geloofsbrieven van M. T. van Anrooij werden onderzocht en goed bevonden, wes halve tot zijne toelating werd besloten. De Voorzitter deed vervolgens mededeeling van de volgende ingekomen stukken als Proces-verbaal van kasopnemingBe sluiten van Ged. Staten tot goedkeuring der begrooting voor 1921 en der rekening over 1919 Verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim te de Werken over 1920 Besluit van den Commissiaris der Koningin houdende benoeming van den heer J. H. Meerburg tot lid van het Col lege van Zetters Besluiten van Ged. Staten tot goedkeuring verhuring van Armgrond. Adressen van J. E, Kooij, P. Kooij en J. Kooij om wijziging van art. 26 als politie verordening worden in handen gesteld van B en W. om advies. B. en W. bieden aan het verslag bedoeld in art. 52 der Woningwet over 1920 en het verslag van den toestand der gemeente over 1920, Besloten werd tot wijziging der begrooting van 1820 en ten slotte werd het kohier van schoolgeld voor het 2e kwart. 1921 vastgesteld. Van den dienst bij de militie zijn alhier vrijgesteld wegens broederdienst O. A. van Breugel, H. Koman, C. J. van Oversteeg, P. W. Paans, K. van der Stelt, M. van der Stelt en Z. Verheii. De vrij stelling is geweigerd aan A. de Keizer en L. van der Meijden. De keuring van de militieplichtigen van de lichting 1922 zal voor daze ge meente gehouden worden, ten gemeente huize te Woadrichem op 1 Juli a.s. des voormiddags 11.30 de eene helft en des namid. 12.30 de andere helft der inge schrevenen. Ingeschreven werd door Gebr. Boom voor S. van Daal C. Roovers A. Roovers A. de Graanw C. Savelkouls P. de Graauw J. van den Broek Gunning volgens bestek. f 29735.— 29700.— 29588. 29998.— 27760.— 27800.- 26710.— 26410.— Bij de N. V. Rjjsdyks Scheeps- slooperij alhier, zijn de loonen van ver schillende werklieden met 4 cent per uur verlaagd. De prijs der natuurboter is wederom met 55 cent per K.G. verlaagd en gebracht op f 2.20 per K.G. De kinderen van den Heer N. alhier, werden Zondag plotseling ziek, zoodat de hulp van Dr. Wijffels* moest worden ingeroepen. Deze constateerde vergiftiging door het eten van gekleurd snoepgoed. Gelukkig was de ongesteldheid niet van ernstigen aard, zoodat de kinderen weer spoedig beter waren. Zooals men ziet, kan men met net koopen van snoep goed niet te voorzichtig zijn. meaMMMMMw t WAALWIJK'S MANÜFACTURENHANDEL VERKADE IliLlUL Groote Sorteering Dames-, en Kinderkleeding Gemaakt en maat Allovernets-Ondergordijnen. Afgepaste Linnengordijnen MATTEN N KARPETTEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 6